PDA

צפייה בגרסה מלאה : עוד פעם אפריקה

צ'ולו
22-11-15, 01:07
שלום לכולם,
רוצה לכתוהב ולחלוק עימכם חוויה שהיה לי את הכבוד לעבור אותה עם הטויוטה לנד קרוז שלי.
כזכור, אני נמצא בקניה, ואפריקה, כמו באפריקה, הרבה דברים מועצמים בגלל תנאי השטח וטיב האיזור, אקלים וכדומה.

נסעתי (7 שעות מניירובי) על מנת לבקר לקוח שלי, והביקור, שהסתיים ב2 וחצי בצהריים, השאיר לי ולנהגי (קנייתי) זמן עד להתמקמות במלון (בעיר eldoret שבצפון מערב קנייה). נהגי היקר, שהזמן הפנוי שנפל עלינו הרחיב את ליבו, העלה רעיון, מכיוון שמספר פעמים רציתי אני להגיע לאגם טורקנה, הרי שעכשיו יש לנו זמן פנוי, אז בוא נלך על זה הוא אומר לי, כלומר, ניסע לבקר באגם. חשבתי שזה רעיון לא רע בכלל, פתחתי מפה, מדדתי מרחק, ויצא לי משהו כמו 100 ק''מ, ואולי עוד קצת...לא שמתי לב שסרגל קנה המידה שלקחתי היה של אחת השמורות שעל המפה, כלומר, במרחק האמיתי היה למעשה 300 ק''מ ! ! ! צבע הכביש שהיה מצויין על המפה היה אדום שמח, מה שאומר שהמדובר בכביש אספלט. הו תמימות קדושה. עשיתי חשבון, שעה וקצת עד לאגם, שעה וקצת חזרה, עוד שעה באגם עצמו, נחשב 4 שעות, השעה עכשיו 2 בצהריים, יחשיך כאן ב 7 בערך, אנחנו מסודרים. תדלקנו את הלנד קרוזר, והתחלנו בנסיעה, כשאני נוהג הלוך, והוא, נהגי הנאמן, ינהג בחזרה. הדרך בהתחלה הייתה מקסימה, הרי בזלת שחורים, יערות ירוקים, אדמה נוטה לאדום, ותושבים שחורים, נוף נהדר ! לאחר שהכביש הסתיים, ממשיכים בדרך עפר, נורמאלית, שלאיטה הופכת יותר ויותר פחות נורמאלית. בבדיקת מד המיילים, ראיתי שעברנו בערך 80 ק''מ, והמחשבה הייתה שעוד מעט קט, נגיע. ממשיכים בדרך, שמצידה הופכת יותר יותר חתחתית, ולאחר שעתיים חדרה בי ההכרה שמשהו כאן דיי השתבש. אחד המקומיים הצהיר שהמרחק לאגם הוא משהו כמו 150 ק''מ... החלטתי שאם כבר הגענו עד הלום, הרי שנמשיך. הערב התחיל לרדת, ולשם הביטחון, חברנו לפיק אפ טויוטה היילקס שנסע גם הוא לכיוון האגם. עכשיו כבר היה חושך מוחלט. עכשיו תבינו, הדרך הייתה הרוסה לחלוטין, לגמרי. מדי פעם היו מספר חתיכות אספלט שנותרו על תוואי הדרך, וזהו זה. למעשה הרכבים התנהלו על השוליים, שגם הם כמובן היו מחורצים לגמרי, ולהיכן שלא תנהג, בורות רוחב עמוקים על תוואי הכביש, ואמבטיות וחריצים בשוליים, לא תמצא 50 מ' בהם תוכל לנהוג ישר. בנוסף, כיוון שהדרך משמשת גם (אם לא בעיקר ) משאיות, הרי שהקורדרוי של המשאיות יוצרות הוא גדול, ואין מצב שאפשר לפתח מהירות על מנת לרחף מעליו, הרכב פשוט רועד כל כך שההרגשה שאתה מתפרק, ואז אתה מנסה לחצות את הדרך לצידה השני, ששם אולי המצב מעט יותר טוב, וכמובן מתברר לך, שהכל אותו דבר, והחרא והרעידות הן לכל רוחב הדרך. החברה מהטנדר, שהכירו את הדרך, בישרו לי שיש עלינו לגמוא עוד 200 ק''מ בערך, ושהדרך לא משתפרת בהמשך. וכך יצא, שהטנדר טס לו קדימה, חושך טוטאלי, ואני מאחוריו. מצד אחד אני מנסה לא להצמד אליו יותר מידי, ולתת לאבק להתפזר מעט, כך שאראה איך לתמרן בין המהמורות, ומצד שני, לא לתת לו לברוח לי, כי במקומות שכאילה, שודדי דרכים קיימים ופעילים.
באיזשהו שלב, משאית שבאה מולנו מאותת לנו לעצור, ואז מסתבר שחבורת שודדים ניקו ממנו את כל מה שהיה לו, ושכדאי לנו לעצור ולא להמשיך. כאן כבר התחלתי להרהר אם כל הסיפור הזה של טורקנה שווה את זה... למזלנו, הגיע ג'יפ טויוטה של פטרול משטרתי, והוא התחיל ללוות אותנו. הנסיעה המהירה התחדשה, ג'יפ המשטרה נותר מאחור, ונשארנו הטנדר ואנחנו על הדרך. הנסיעה הנוראית הזו ארכה בערך 5 שעות, כשהמהירות נעה בין 60 קמ''ש ל 20 קמ''ש. בדרך היו לטנדר 2 תקלות דלק ועוד פנצ'ר אחד. למלון בעיר Lodwae הגענו באחת וחצי בלילה...הלנד קרוזר תפקד לעילא ולעילא, כלום לא התפרק, נפל או התקלקל, פשוט לא להאמין עד כמה הרכב הזה עמיד לרעידות וזעזועים ותוואי שטח כל כך אכזריים. הבולמים והקפיצים נסגרו מידי פעם, הרכב קפץ ונחת ולא תמיד בעדינות, והכל באלגנטיות וללא דרמות מיותרות.
ביום שאחרי, בקרתי באגם, וב 12 בצהריים התחלנו לחזור (כשאני נוהג את הקטע הזה), ורק אז התחלתי להבין עד כמה הייתי בר מזל בלילה. לנסוע בדרך שכזאת במהירות שנסענו, וללא כל תקלה או סטייה, הייתי מגדיר זאת כנס קטן. תוך כדי נסיעה נחרדתי להבין עד כמה היינו קרובים לאיבוד שליטה, לתאונה או להשד יודע מה. נחלי בוץ, בורות שמשאיות שוברות בהן את הקפיצים, משאיות הפוכות , וכאילה שפשוט נעמדו וזהו זה...משאיות עושות את הדרך הזאת ב 10 שעות בערך, אם הכל עובד כשורה. לא להאמין שדרך שבה עוברות כל כך הרבה סחורות מקנייה לסודן, אינה מתוחזקת כלל וכלל, פשוט דרך זוועתית מכל בחינה... הדרך חזרה גם היא ארכה 5 שעול בערך, ומהעיר kitale נהגי היקר לקח פיקוד, והגענו לניירובי ב3 בבוקר, שלמים ובריאים... נס אמיתי.

עוד הבנתי גם שבארצנו הקטנטונת, הרכב הזה לא מנצל אפילו 10% מהיכול הטמונה בו. בסך הכל נסענו ביומיים האילה 1500 ק''מ, ומתוכם כ 700 ק''מ בדרכים לא דרכים, במדבר של טורקנה. בגילוי לב מעט רגשני אכתוב, (אם יותר לי) שביומיים טיול הלא מתוכנן הזה, חייתי את החלום. לנסוע במידבר הזה, שאינו שומם לחלוטין, מנוקד בעצים, לראות את השבטים המקומיים, לראות את האגם הענק הזה, לחוות את המרחבים הללו, חלום שהתגשם לי.
אנסה להעלות תמונות, כך שהכתוב כאן יקבל תמונה וצבע, ואם לא אצליח, אבקש סיוע.
לסיכום, הטויוטה הזאת היא רכב שעדיין לא הצלחתי להגיע לקצה גבול היכול שלו, ואם באפריקה, במקומות הכי פחות נחמדים לא הצלחתי, מסופקני אם אצליח מתי שהוא. לאחר כל הנסיעה הזאת, הרכב ממשיך לנסוע כאילו כל האירוע הזה היה חתיכת עוגת גבינה ותו לא. רכב פשוט מדהים.

תודה עבור הסבלנות, הייתי מוכרח לחלוק את החוויה הזאת איתכם...
לילה טוב,
ירון.

shmulikbg
22-11-15, 01:40
like

Bernard
22-11-15, 02:52
כיף לקרוא, ירון.

אבל סתם מכרו לך סיפורים.
זו שילדה ומכלולים של לנדרובר - רק הקופסה של טויוטה... זה טריק ידוע אצל היפנים...
כשתחזור לביקור בארץ, תיקח טויוטה "אמיתי" ותראה איך הוא מתפרק ונתקע וכו' - כל מה שאתה מתאר (קורדרוי ומכוניות הפוכות ותקועות) ראיתי בדרך מחוף הקאנטרי להרצליה פיתוח... וכל הטויוטות נתקעו בצד הדרך... אני, על קפיצי אויר, בכלל לא הרגשתי שאני נוסע "בשטח"...:cool:

צ'ולו
22-11-15, 10:58
היי,
אז כרגיל, התבחבשתי עם העלאת התמונות, מי שמוכן שאשלח אליו, ויודע איך להעלות אותן, אנא ...

תודה מראש,

אומי5
22-11-15, 12:35
תודה על השיתוף :)
מחכים לתמונות

Bernard
22-11-15, 15:59
הממשק הזה, של התמונות... ממש מעצבן. הוא הסיבה היחידה שאני לא מעלה תמונות. שמישהו ילחץ על ההנהלה לשנות את הממשק. אני מוכן להשתתף בהוצאה ואני בטוח שהרבה יצטרפו..
אני אזרוק עוד ממריץ - אם אוכל להעלות תמונות בנוחות... לא אכתוב כ"כ הרבה.. תחשבו על זה, תמונה שווה אלף מילים(לפחות)... ☺

ymandel
22-11-15, 17:15
איזה לנד קרוזר? 76, פראדו או v8?

נמרוד
22-11-15, 17:29
הממשק הזה, של התמונות... ממש מעצבן. הוא הסיבה היחידה שאני לא מעלה תמונות. שמישהו ילחץ על ההנהלה לשנות את הממשק. אני מוכן להשתתף בהוצאה ואני בטוח שהרבה יצטרפו..
אני אזרוק עוד ממריץ - אם אוכל להעלות תמונות בנוחות... לא אכתוב כ"כ הרבה.. תחשבו על זה, תמונה שווה אלף מילים(לפחות)... ג˜÷

ברנרד, ממשק התמונות הוא חלק מתוכנת האתר. למרבה הצער, מנהלי האתר מבינים בג'יפים קצת, ובתוכנה עוד פחות. אז זה מה יש. מה עושים? מתרגלים. תשאל את SHMBO, שמקבלת אותך באהבה עם כל הפגמים.... :rolleyes:

boaz avrahami
22-11-15, 17:32
ברנרד, ממשק התמונות הוא חלק מתוכנת האתר. למרבה הצער, מנהלי האתר מבינים בג'יפים קצת, ובתוכנה עוד פחות. אז זה מה יש. מה עושים? מתרגלים. תשאל את SHMBO, שמקבלת אותך באהבה עם כל הפגמים.... :rolleyes:

נמרוד,
יש פה הזדמנות לשדרוג גירסה עח כספי הסיוע

נמרוד
22-11-15, 17:33
איזה מניאק אתה, מכניס לSHMBO רעיונות... :p

צ'ולו
22-11-15, 17:43
פראדו, 2008, דיזל, מנוע 3 ל'

Bernard
22-11-15, 18:45

פחחחח..
התרגלה... כמו שמתרגלים ליבלת על כף הרגל ואין זמן להקפיא ולהיפטר...

- - - Updated - - -

רגע!!!
אילו פגמים?????

ד ו ר ו ן
22-11-15, 21:27
אתה מעלה תמונות דרך TapaTalk או מחשב רגיל?

מרגע שהבנתי את הממשק, זה פשוט מאד.

Bernard
22-11-15, 22:06
דרך המחשב.
דרך הטאפטוק אפשר רק אחת בכל פעם - אין אפשרות לבחור מספר תמונות.
ודרך המחשב, צריך להקטין אותן.. כל פעם צריך לבדוק מה הגודל ולהקטין בכמה אחוזים ולבדוק שאכן הוקטן לגודל המתאים...
מעצבן ומטריד:mad:.

שישימו ממשק שמקטין/מתאים את התמונות באופן אוטומטי ויחסכו את כל הווג'ראס המעיק הזה והזמן שהוא דורש.

ד ו ר ו ן
23-11-15, 00:17
אני משתמש בתוכנה המובנית של ווינדוס-picture resizer, לכיווץ לטובת העלאה לכאן.

בוחר כמה תמונות שרוצה, ובוחר ב-large, וזהו.

לא משחקי אחוזים ולא נעליים.

Bernard
23-11-15, 00:53
מה? תוכנה שנמצאת בווינדווס? יש שם? תן צילום מסך.

אפיז
23-11-15, 01:28
Microsoft office Picture Manager

bechoril
23-11-15, 09:50
צ'ולו, נהנתי לקרוא, כרגיל.
אני מבטיח לך שהישראלי המצוי מוציא מהל"ק יותר מזה. הוא סוחט את הרכב בדיונות ומעלות מטורפים כשהוא עמוס באנשים ובציוד לכמה ימים ולפעמים תוך גרירה או חילוץ של רכב אחר שנשבר בדרך. אני לא מזלזל בתנאים הקשים באפריקה אבל מהתיאור שלך, סה"כ מדובר במכבסה ארוכה ומתמשכת. אני בטוח, עם זאת שהחוויה מטורפת, מי יתן וגם אני אגיע לטייל שם יום אחד. אנחנו נשמח לראות את התמונות ואני אוכל לעזור לך בזה. שלח לי למייל ואעלה אותן. [email protected]

ד ו ר ו ן
23-11-15, 12:14
Microsoft office Picture Manager

לא זו.

תוכנה מקורית של ווינדוס,
Image picture resaizer

מאפשרת לבחור מספר גדול של צילומים ולדחוס למספר גדלים.

amitaikl
23-11-15, 16:32
איך לכווץ תמונה בWindows:
לעמוד על התמונה->עכבר ימני>Resize Pictures
103734

bechoril
23-11-15, 16:52
להלן התמונות של מפרסם ההודעה:

1037351037361037371037381037391037411037 42

צ'ולו
23-11-15, 16:54
מיכה היי,

שלחתי תמונות להעלאה, תודה עבור הסיוע.

בקשר לדבריך, או ההשוואה בין טיול שם והטיולים בארץ.
לעניות דעתי, גם אם מאוד נשתדל, נעלה מעלות, נחצה דיונות וכל שאר הנפלאות שיש בישראל, הרי שהמרחקים הם קצרים, והמאמץ שהרכב עובר, קצר הוא, אינטנסיבי כן, אבל קצר ק'מ. לשבור רכב אפשר כמובן גם במספר דקות, לא זו הנקודה כמובן. הנקודה היא המרחק הרב בו הרכב נוסע, ועל איזה תוואי שטח הוא עובר אותו. מרחקים שכאילה, על תוואי שכזה, בטמפרטורות שכאילה ( רק שתבין, בלילה שם, כשהגעתי לעיר בה ישנו, הטמפ' הייתה 30 מעלות ב 12 בלילה. ביום היא 40 על בסיס קבוע), דברים כאילה אין בארץ, וטוב שכך. הכמות כאן (של הקמ, של שעות נסיעה ושל הדרך המחורבנת) הפכה את העסק להרבה יותר ממכבסה יפנית. הסיבולת שהרכב הפגין, לדעתי, הייתה מעל ומעבר למה שישראל יכולה ''להציע''. תאר לך לנסוע את כל ישראל לארכה בדרך שכזאת. חוויה כן, כיף ממש לא.
בכל אופן, קשה להעביר במילים את הנסיעה הזאת, וכמו דברים אחרים בחיים, מי שלא עבר את זה, מרגיש אחרת ממי שעבר את זה.
בכל אופן, כולכם מוזמנים ! ! !

המשך יום טוב לכולם,
ירון.

bechoril
23-11-15, 17:12
אין ספק, יש סיבה למה רוב רכבי השטח שם הם טויוטה.

ymandel
23-11-15, 17:44
בגאנה, לעבודות שטח משתמשים בהיילקס(דגם דרום אפריקאי) או בסדרה 70, טנדר או סגור.
פראדו או לנד קרוזר 200 הם רכבי "מנהלים"....
הדגמים הם בדרך כלל עם מנועים בעלי הספק נמוך יותר.

נדב ש.
23-11-15, 19:26
מיכה היי,

שלחתי תמונות להעלאה, תודה עבור הסיוע.

בקשר לדבריך, או ההשוואה בין טיול שם והטיולים בארץ.
לעניות דעתי, גם אם מאוד נשתדל, נעלה מעלות, נחצה דיונות וכל שאר הנפלאות שיש בישראל, הרי שהמרחקים הם קצרים, והמאמץ שהרכב עובר, קצר הוא, אינטנסיבי כן, אבל קצר ק'מ. לשבור רכב אפשר כמובן גם במספר דקות, לא זו הנקודה כמובן. הנקודה היא המרחק הרב בו הרכב נוסע, ועל איזה תוואי שטח הוא עובר אותו. מרחקים שכאילה, על תוואי שכזה, בטמפרטורות שכאילה ( רק שתבין, בלילה שם, כשהגעתי לעיר בה ישנו, הטמפ' הייתה 30 מעלות ב 12 בלילה. ביום היא 40 על בסיס קבוע), דברים כאילה אין בארץ, וטוב שכך. הכמות כאן (של הקמ, של שעות נסיעה ושל הדרך המחורבנת) הפכה את העסק להרבה יותר ממכבסה יפנית. הסיבולת שהרכב הפגין, לדעתי, הייתה מעל ומעבר למה שישראל יכולה ''להציע''. תאר לך לנסוע את כל ישראל לארכה בדרך שכזאת. חוויה כן, כיף ממש לא.
בכל אופן, קשה להעביר במילים את הנסיעה הזאת, וכמו דברים אחרים בחיים, מי שלא עבר את זה, מרגיש אחרת ממי שעבר את זה.
בכל אופן, כולכם מוזמנים ! ! !

המשך יום טוב לכולם,
ירון.

קודם כל כייף לקרוא את הפוסטים שלך!
אני רק יתקן אותך בפרט קטן ושולי, ויוסיף, הקיץ בישראל נימשך יותר מהחורף, הטמפ' של קיץ בישראל עומדת סביב ה 40 מעלות בשעות היום, ובדרום(ששם מטיילים בדרך כלל) אפילו יותר, מעטים האנשים ה"אמיצים" שיוצאים לטיול בדרום בשיא הקיץ בישראל, אני יוצא כמעט על בסיס קבוע, מיותר לציין שרכבי בנזין כמעט ולא יוצאים בקיץ מהסיבות הברורות, ואם יוצאים זה טיול לילי במקום שמותר לטייל בלילה(החברים שאני מכיר).
בין החבורה שמטיילת היו גם פראדו וגם לנדקרוזר, ממה שאני יכול לתאר "שרידות" זה לא הם, אם זה תפוחים שקורסים, מסרקי הגה שנוזלים, תושבות בולמים שנישברות, סרנים שמתנפצים וציריות שעפות באוויר, אז נכון שהמרחקי טיול בארץ קצרים ולא ניפרשים על מאות ק"מ לכל כיוון, ועצם זה המכוניות לא שורדות טיול של 100 ק"מ בשטח(ואם יש תהיות הרכבים מטופלים) גם הכבישים לא בדיוק "נוחים" וכמו מכונת כביסה אבל זה כבר סיפור אחר...

איזה שנה הרכב שלך וכמה ק"מ?

tzurs
23-11-15, 19:36
נדב,
"מיותר לציין שרכבי בנזין כמעט ולא יוצאים בקיץ מהסיבות הברורות" אתה יכול להסביר בבקשה

צ'ולו
23-11-15, 20:11
הרכב משנת 2008
122,000 ק''מ

לגבי מה שכתבת, שרידות הלנד קרוזרים... אין לי מה להגיד...פשוט נראה לי שאתה ואני מדברים על שני סוגי רכב שונים. יכול להיות שלישראל מגיעים פרדואים יותר מפונפנים, ויותר עדינים ? הרכב שלי הגיע מאנגליה, ומאז הגיעו (לפני 8 חודשים לערך, הוא רק אצלי, והזוועות שהוא עובר איתי, מסופרות זו כבר הפעם השנייה. אז אולי זכיתי ברכב פנינה, שלא מייצג את כלל המשפחה ( הכבשה השחורה בהפוך), או שהתשואות לנהג, או שאין לי מושג למה. יביעו דעתם חכמי הטויוטות להבדלים (אם יש ) בדגמים המופצים בעולם. אני בכל אופן מתכנן טיול נוסף בינואר לשמורת TZAVO שנימצאת בדרום מזרח קניה, שנחשבת לאחת השמורות הגדולות באפריקה, אם לא בעולם ( 4% מכלל שיטחה של קניה), משהו כמו שבוע, מניח שלא יהיו הפתעות עם הרכב. הוא יסע הלוך וחזור, עד שיחנה בביטחה חזרה בביתי, כרגיל...

ערב טוב,
ירון.
נ.ב - מוזמנים להצטרף...

צ'ולו
23-11-15, 20:24
ייי

נדב ש.
23-11-15, 20:42
נדב,
"מיותר לציין שרכבי בנזין כמעט ולא יוצאים בקיץ מהסיבות הברורות" אתה יכול להסביר בבקשה

כן, בחבורה יש טרופרים שסובלים מהיתחממות, מנועים וגירים, ביצעו שיפורים כגון פתחי איוורור במכסה המנוע וכו', כנ"ל גם גראנדים.

ירון אני מדבר על פראדו משנים עד 2001 ולנדקרוזרים 2005.

צ'ולו
23-11-15, 20:48
שאלה היא האם ב 2008 הייתה קפיצת מדרגה באיכות הלנדקרוזרים לעומת השנים שציינת. מעניין.

ymandel
23-11-15, 20:55
חלק מהרכבים שמגיעים לאפריקה הם ''gulf spec'' ואכן בנויים לעבודה קשה יותר ותנאי קיצון.
עדיין, לעבודה יום יום עדיפים דגמי העבודה של טיוטה או ניסן ומיטסובישי.

ד ו ר ו ן
23-11-15, 21:54
קודם כל כייף לקרוא את הפוסטים שלך!
אני רק יתקן אותך בפרט קטן ושולי, ויוסיף, הקיץ בישראל נימשך יותר מהחורף, הטמפ' של קיץ בישראל עומדת סביב ה 40 מעלות בשעות היום, ובדרום(ששם מטיילים בדרך כלל) אפילו יותר, מעטים האנשים ה"אמיצים" שיוצאים לטיול בדרום בשיא הקיץ בישראל,

יצא לך לנסוע במה שמכונה העולם השלישי?

עם כל תרבות השטח הנרחבת שאנחנו חושבים שיש כאן, אנחנו כמעט בטל בשישים לעומת מה שהולך באפריקה ואוסטרליה.
מבחינת המרחקים ומשך הזמן של נסיעות השטח.

בכוונה לא הזכרתי ארה״ב כי הרכבים שלהם שונים.
אנחנו מקבלים כאן חלק ממה שמוגדר דגמי אפריקה, אבל בארה״ב יש דגמי צפון אמריקה שהם לייטדיוטי ביחס למה שיש באפריקה ומה שחלקית יש כאן.

הרכבים במפרץ אינם יחודיים, הם דגמי אפריקה/אוסטרליה.
הדבר היחידי שאתה יכול להשוות לתיאור של צולו, הוא ראלי חרמון אילת.. שום טיול חד-דו-שבוע-חומ״ס לא דומה לאינטנסיביות של 300-500 קמ רצופים בשטח.

בין החבורה שמטיילת היו גם פראדו וגם לנדקרוזר, ממה שאני יכול לתאר "שרידות" זה לא הם, אם זה תפוחים שקורסים, מסרקי הגה שנוזלים, תושבות בולמים שנישברות, סרנים שמתנפצים וציריות שעפות באוויר, אז נכון שהמרחקי טיול בארץ קצרים ולא ניפרשים על מאות ק"מ לכל כיוון, ועצם זה המכוניות לא שורדות טיול של 100 ק"מ בשטח(ואם יש תהיות הרכבים מטופלים) גם הכבישים לא בדיוק "נוחים" וכמו מכונת כביסה אבל זה כבר סיפור אחר...

צ׳ולו,
זו תופעה נפוצה של בעלי מותגים אחרים שמחפשים לשבור תדמית כלל עולמית לגבי עמידות רכבי טויוטה.
זה נכון שעם השנים חלק מרכבי השטח של טויוטה התרככו. אבל עדיין, עם הבאגים, הקהל בעולם במקומות שהחיים שלך תלויים ברכב בוחר ברגליים במותג הזה.

גם אם האבזור וחלק מהמנועים שונים, הרבה מהמכניקה זהה.
המתלה למשל.

MMR
23-11-15, 23:58
... אני בכל אופן מתכנן טיול נוסף בינואר לשמורת TZAVO שנימצאת בדרום מזרח קניה, שנחשבת לאחת השמורות הגדולות באפריקה, אם לא בעולם ( 4% מכלל שיטחה של קניה), משהו כמו שבוע, מניח שלא יהיו הפתעות עם הרכב. הוא יסע הלוך וחזור, עד שיחנה בביטחה חזרה בביתי, כרגיל...

ערב טוב,
ירון.
נ.ב - מוזמנים להצטרף...

קשה להאמין שתהנה משבוע שלם ב TSAVO , ממליץ לך לחלק את הזמן עם שמורת amboseli הסמוכה ולהדרים קצת גם לחוף ל- malindi.

נדב ש.
24-11-15, 00:15
יצא לך לנסוע במה שמכונה העולם השלישי?

עם כל תרבות השטח הנרחבת שאנחנו חושבים שיש כאן, אנחנו כמעט בטל בשישים לעומת מה שהולך באפריקה ואוסטרליה.
מבחינת המרחקים ומשך הזמן של נסיעות השטח.

בכוונה לא הזכרתי ארה״ב כי הרכבים שלהם שונים.
אנחנו מקבלים כאן חלק ממה שמוגדר דגמי אפריקה, אבל בארה״ב יש דגמי צפון אמריקה שהם לייטדיוטי ביחס למה שיש באפריקה ומה שחלקית יש כאן.

הרכבים במפרץ אינם יחודיים, הם דגמי אפריקה/אוסטרליה.
הדבר היחידי שאתה יכול להשוות לתיאור של צולו, הוא ראלי חרמון אילת.. שום טיול חד-דו-שבוע-חומ״ס לא דומה לאינטנסיביות של 300-500 קמ רצופים בשטח.

צ׳ולו,
זו תופעה נפוצה של בעלי מותגים אחרים שמחפשים לשבור תדמית כלל עולמית לגבי עמידות רכבי טויוטה.
זה נכון שעם השנים חלק מרכבי השטח של טויוטה התרככו. אבל עדיין, עם הבאגים, הקהל בעולם במקומות שהחיים שלך תלויים ברכב בוחר ברגליים במותג הזה.

גם אם האבזור וחלק מהמנועים שונים, הרבה מהמכניקה זהה.
המתלה למשל.

אני לא מנסה לשבור שום תדמית, מלבד זו שנישברה כבר על ידי חברים שרכשו את הרכב הנ"ל כי זה היה חלום שלהם, אבל בתום עונת טיולים אחת הבינו טוב מאוד שזה לא זה, תגיד מה שתגיד העובדות נקבעות בשטח, שבירת 2 ציריות בטיול אחד, שבירת מתלה קידמי בירידה מהמרזבה, שבירת אקס קידמי בנחל תבור, כן קראת טוב, שבירת תושבת בולם(אוזן) תחתונה במתלה הקידמי וכול האוטו צונח לצד, ועוד ועוד...
בשביל לעלות את מעלה יאיר צריך לנעול וללחוץ על כל כפתור אפשרי ברכב, ממש הכנה לפני טיסה....
אבל זה הרכב הכי מבוקש בעולם(או לפחות מותג), מה ששוכחים שהאמינות ניבנתה על הגב של ההיילקס האגדי עם שתי הסרנים ותו לא.

erezgur
24-11-15, 00:16
להלן התמונות של מפרסם ההודעה:

1037351037361037371037381037391037411037 42

לא רואים את התמונות (אני יודע שאתה כן רואה אותם, אבל כל האחרים - לא רואים). קרא את המדריך להעלאת תמונות לגיפולוג (סביר להניח שאתה צריך להקטין מעט את גודלן).

לגבי האיזכור של Image / picture resizer של מיקרוסופט - ב-XP זה הגיע כחלק מחבילת Power toys של מיקרוסופט. לחלונות 7,8 ואולי גם 10 - יש משהו מאד דומה - http://imageresizer.codeplex.com/

amit1
24-11-15, 01:08
http://www.jeeptrip.co.il/upload/File891966.JPGבדוק את המתלה הקדמיhttp://www.jeepolog.com/forums/image/jpeg;base64,/9j/4AAQSkZJRgABAQAAAQABAAD/2wCEAAkGBxQTEhUUExQWFBQXFxgYGRgYFxwUGhgX FxQXFxUYFxcYHSggGB0lHBcYITEhJSkrLi4uGB8z ODMsNygtLisBCgoKDg0OGhAQGywkHyQsLCwsLCws LCwsLCwsLCwsLCwsLCwsLCwsLCwsLCwsLCwsLCws LCwsLCwsLCwsLCwsLP/AABEIAMIBAwMBIgACEQEDEQH/xAAcAAABBQEBAQAAAAAAAAAAAAAFAAIDBAYHAQj/xABGEAABAwIDBQUGBAQEBQIHAAABAAIRAyEEEjEF QVFhcQYiMoGRE1KhscHwB0LR4RRygpIjQ6LxJDNT YrLC0hUXY3OTpLP/xAAZAQADAQEBAAAAAAAAAAAAAAAAAQIDBAX/xAAjEQEBAAICAwEBAAIDAAAAAAAAAQIRAyESMUET BFFhFCIy/9oADAMBAAIRAxEAPwDEO2lXpkxhhSLSQ4tcXgkHv AtLoAmdANbLTbF2qzENltnDVs3HMcQjG2MAHsJsS 4QSBbO0ZXRyOW3HK471i9k0GsxALpa4GJGh4ZhpB G9dPBy5S6 Ofm48bN/WvDE4NUwYnBi9PbgQhqcGqYU04MRskORehinDF7k RsIA1ODFPkSyJ7CDKvcqnyL0U0bCDKllVsYZ3un0 hI4eNS0dXBTeTGfTmFvxVypZVYIYNajB6n6JB9L3 yejf3U3mwn1U4skGVDjtKahp02F7m IyA1uup8jaNxRRtemCZJcNwsyPnKrUGUWPe9lLvV IzHM50xMW0Gp9Vll/RPjTHgv0OL6mIouDqVRk 6bxrI3joVljhjXqENGR4kxmIIAMcRx C6F7RxuGOP9x ZVKlsWKpqtonOSSSSR4vFaYv0XLnnll7dOOMx9M5 S2FXiC fT5klOo7BqEgZokwTIEDefDu18lrhg6p/IB/V yDbU2g i/JkaXOcKepnvgEkcbOA03neErl0cx/0D7Q2ZUfUc4EtaTYZwIaLNb4dwAHkp9hdiKteuwP BLfE6HhxAHGYhainsYgyXHyEenBG9nu9i0hgidTv PVTTSdsNqYbD4B HFJxbl9mGZHC5sDmAi2sgrjGH2eCe6ajX692HRx6 cjkug9rMe95bh2A5qgJP8AKDbpJn 0qPAbPbQZlF3G7ncTy4AblMnaremDxGK9nGdzHTy c025tkfAKrj8fLS0EAEGQ1xOYEtMEkC0tFuRRjtT h2VKpGUDLawyknUkxr yEYLYIfUa0Tc8dBvPoryxz0iXGVI3AVHYWkymMxf mJAtHeIBJNhYneqbuytYeJ1JnWo0/ ErrOx9jUsn/LbawsDAAHFe43CNa6GtAgDQRz3LGYtfKOX0uzfGs 0n/sY9/zaFYZ2aEf5x/oFP4lxXQjSUFSjMK5KnbCDs0fcP/5W/wDtSW9GECSfiXkh7LYj2tBzTuDYO4WytHk1rZ45n LNdoMPlqh0RNjyIOh5gyFu8Ls8UmltNlNgOsTeNN fP1QXtNs3O0uJ4TG5w0PmAPNpO9Z45au15TcO2Bi faUhPib3T9D6fIq5XxdKmQ19RjCbgOcGkjjBKyXZ jaPs6wafDU7p3Q7VpPy/qVTbWxa IxlZ4blZIa17zlbDWgWm5EzoDqu7/kSTU7rj/C27vUdApQ4S0gjiDI9QpAxCNi4epRYZPtC6NBkYI Ed0uN5 iMUcPXqeBjnfyNMebnR9Vf7zXafwu9R77NNe9rfE 5o8/wBERw/ZLFP8Qaz Z5cf9MInh wn/UrH lobHR2vxWd/pXP5mWdjGDTM7oPrdePxwH5AP5nX9LFbul2Mw4jM HPj3nEojQ2DQZ4abR5LK/wBNaz eOZNxlR3gYPKmSfLMPqpqWGxb9G1I8qY9LrqTcIw aNCeKI4LO81q5xSOZ0 zuJdrA/mcXH/TCsU x7z43iOAH6ronsgmuYFP6VXhGKodkWNES71UzOy9 EatnqZWrc0KF4S86fiBs2LSboxvopRgWjRo9EReV C4qtkq/w44KN9AKy5yie5BKjqQQ2tsWi6sK7mTUaIBJMDmG 6TzRN7lC96pJhpheezTKleOl/gJXhrGQIEE8b kfVTswyngg6vWq7wGUxya1oc6P6nH0UWJpRJ4XRP YbszKh96rUI/lznL8IXmOw8tcBvBHwRjRY5pVoEkk6m/qjfZ7Z2VpeRd1h0GvqfknNwBc4Njf6cVoWUQAALA CFtll0zmPafY5F2nqPr9FVrulzjxJ9NykyppCz6U rPYmFisPUZcEwbZeLyy9T6LtCcYeao4yuXyxveJE Hflnwk cW1N1TweK9pLQSCNenELadlOzgf3qndp8Jiep3rH HH7WtveozGxezUnuMdVqb3Rmjp VvzW22b2Keb1XhnId939xsPIBaunicPSblD6TAN2 Zrfqn4fatCo7KytSe7g2o1x9AU7n/geMvtWwPZ3D0rhgc73nd4 pRQCNF6kot2skkkkgSSSa94FyQBzsgHJKhV2vRH5 wTwbLz/AKZVartobqbz1hg/1kIGxZzlC ogdTa9Q FjB1eXfBjSoXVsQ7QtHRh/9ZT0WxqpWVZ9ZBn4XEHWo7yhvyVWrsx51e49X/sqhDVXEgakDqYVOptOmPzt9Z SCVtmRx9Z ipPwwB1jqP0Rulofftin709AVXrbaYOPwH1QN1Ij 9robtptQthmYzYx5EfJZ8vJljjbJtphxzLKS3TQ1 NutJgC/8yiftR3uhY3Z z6wcJDozAkuI0BB0k8FpA1Z8PNyZy3KaVy8WGF1j drRxzjw9E2rjnAFxNmgnQbhKjYxU 0ctwmIcNRRqR1LCB81tus9Qzstiqn8PTzOM5RPWB PxR1lUnUn1QnYFCKYHCyLtYgkjWkr11NPYE4hAVn MUbwrTmqEhPQVioXsBVwhMLEaG1P2KSs zCSehtmsDs2nkkta7MSRabcQefJabs32UwdebZaj bkWMjiCeaF7Oo/wCGxrWgBjGi330CObMoho9rmILS4QAdwvmPC incVr2IbQ7LUaNMva9wy7u7xA926DYAFuIoBpIzV mb9Q14LtN0T5KztrabqjcoqNcDEhodOsi7mjQhVd gtnHUh/wBBjnu/mcMrR17wPkruvURN27rqkrzMEHftCLkwm031atmy xvE6 QPh878lmrYniMaxnicBwGpPQC5VV 0HnwU45vMH xsn1hS4XZjWX1cdTqT1JurjWAaCEGFmhXfq8j WGD6u KaNiAmXGTxPePq6UYSQA0bJbxPr9E4bLYNGj0RBR VcSxvicB1Ke6SFmCAXpoBV623KLfzjyuqNftNRGh J8kDoRq0wqVZiG1O01M6Sq7u0DDud6Jwqt4imhGK oKTEbdpgEkkDmELf2joOPiPoriacaMaJjmTqPMKW limP8LgVIGosEqg lHTj96LwBGsPRB1UOP2WWjOy7d43j7Wdi5Q9iH9q nxhK3NoH9z2j6q 0oP2yd/wAI/m iP/2KaRiWwj3EZYED2Ge4jlJyCTyAo31AmOeoHvTCVz 1E5yic5MzI2EhcmkppKaUbGjpSUUlJPY0o4QQTJ3/si2G2g mHtYZa6fE0HWwPEHoUJwtIvBIaTvJG4amVFj9ohj 2spM9pWIhrRvPvP4Dfu9LiFVNjccKGVjW 0rvMU2C5njyHPkUc7OYA0GEE 0r1DmqO4ncAfdEmOp4wKXZ7YTmuL3n2ld/jqbgPcp8Gjed/oFvNl7PazmeP381USbs7ZMw6pc7hw/T5o21oAgWC8YnJGS8JjVCtsbep0LeJ/ug6deCx20NtVa3iPd90WH7oDYY3tDRZYHOeDdPXR BsT2oqHwBrB/cfisFtbtNQoeN4Lvdbc/BY3an4hVSYosy8C6/wH6o2HWsRtSq7xVHHlMfJUKuLaLveB1K4hje02Lq eKu8Dg05B/puhNV7nGXEuPEku aA7jiu0mEbZ2Ipj oT8EMq9scC3/ADcx5Nc76Lj5amuKA66fxBwY0Lz0YQvB IeD/wDqD grkbSkgOm7V7XYatAZUIG/M0t YUVHFB0FpBHEGVzgFSUazmmWktPEW/3QHUKNcgrQ7L2xucZHHeOq5jsntL Wt/cPqFqaFbQtMhOZUvGV0vDVZiEUp17RxWG2DtP8pW mpVkbLSDaeBynM3w7xwWU7Zn/hXf8A3KH/APdi3YqLGfiJh8uEeW6e0ox19syylSbYh7qNtcsb svar2A56RIAmQTe0kC0W5m6PUtt0jYkjXpYgG4ni PVMhGq9VzUXntw4S0yDpvUTnc0A/2iaXKLMkSgJsy8zKAPXpcg02ZeKHOkgPdoUHlh9h kDj78gDiRAuetlb2BsVlFty51Rw79SA4uPCM0hvL 5rQUsNhjpWb6EfRW6ODw/wD1moJNgXU2iBPXKfoETp4ho3kdQR8wq G9g3/Nb6hXf/iVL3wel0wYdqUhrUaOpj5oDt/tWxoyUXAuOrheOkb1N2g7Q5W5aZ7x38AsPtPa4os NSo8wOdyeASposXtNjAX1C6NSSx0epELnvaLtnUq kspTTZpO8oV2h7Q1cW XuIYPCybD9ShVek5gBe1zQ4S2QRmA3tJFxcKTMe4 kyTJUFR0norm1MDWoOa2sw0y5ocASDLSSAbE7wUP BThJKhXg8vNOiQmRxCYSPPRQlPceSYUAgEir2F2P iKjc9OhVez3m03OBvBggXUWKwFSn/zKb2fztcz/wAgEBVXoSIXiAcCjWw9sGkcrrsO7hzCCBPaUB07C 4jRzTzBW72ficzQeS4x2c2ll7jj3TpyXSez Mtl4fJINlRcnVsCyq0tqBrmkQQ4SOVut1RoVU6oK xE5QwcXuA An5phc2Ls6nVpipDRPD46J M7MU37hPGL qEdnBWbRAytcRZ3s3TDhqADExxRA7Ycww4lp4PBb 87I0Su/s85ghgtfnqZN pKo1sA8atKPU9t8QD0VultVhF7dR9UBiqlMjUFNa to nTfuBVWtshh0t980Bk5hetKN19g8D9/FUqmyXjS/x SDUSUlM7CPnwpIB1HFtP5h6q5TeOKZS2hTPjwuHJ/lc36lWmVcKdcHT8nuCA8lWaRDQSVG/wBhH HQFN3HMXW4XCrY rYNQFerVkue4wLnoAuS9tdve2qwJyNsB v38ltO3e1PZUcrTdwMjkIgeZ q5GbmTcqfdN49xO8AffmvAzz6p69Cok1XFufJqH2 j/fe573Ae6JdEa6g6lV3Cd6cWpoCAdTMWOie5oOhB5 b/RRL1sb2oB SNVo wHZf8AjsQQ6fY0wHVDxk9xk7s0G/Bp3ws22pGkx1X0B H xv4XAsaQPav/AMSrO5zgIB/laGiORO9TldQ5FzHMp0KJsG06bbACA1rRYAc1jq3 afCVBHedNiCy8HWQbEeaM/iRjizDZWkf4jsh5jUwPh/UuTsZHXWUY47hW6W 0Wxqb3B DbLSDmYLZHATcO8IIBjdu4TlKlKDBEFa1kG0ySIP Qi45gjcVfGEw1ZgZWp5HgQ2q0u3aB4kx8lXobc/LV5C1WN7HVQf8ACLagN4kNdrbWx6yECxuzqlL/AJlNzP5gQPI6HyQEeEcZ6XXRuxeNzkDfEH6LmtMk EEH73rXdjMa2lX7xhpkdJ0 IPqgOqUqkJYmtI1P3zVZlQG4uCmYmrZIJtm1C1hg x3nHjq47xoiDNq1Igw8cCM3zus/gMSMtjvd8HuVg1pTIVL6LpJpmmd5puy/6SkMOf8uu13KoMp9QhXtvs3 /Retf96/v8kATeKrLupujiw5x8Lp1Ha 4OvwNj6FU6GLe0d1x9f1/VTO2kHWq02vHNsH1QBWjtXirLMex2qAto0D4XPon rmb6GU84Orqx1OqOuVyYaAVme98UlmXGqNaNSfI/GUkDQfRcrtGogGFxXPy3eSJU6s71G1aGqblUrVJc V5TqGFTxb4pvdwaT8EWiRzft5ji qQNJ DbfMlZN7oW5qdjsRiwKtJ1OCDZ5c02cQSIaQUExn Y3F0xLqLyPeYPaCIme7JHmApxymvZ3GglXEyAA1r YEEtmXXJk5iYO7uxooJPFWKmEcCRw8j5gqFzCNVo lJRNk4H4JlHenkoBOTqM7neR3JhqBPwQueiVEH xOyDicdRpm7Q7O8RbIzvGRvBIDf6l9CP3RfkCOcF cc/B8N/j6gPi9gY6e0aT8Q1dkeYsTE6QNBafvlylZZ3tccy/FPFB1WnTvLGy7kXlu/kGrDvAG Qd/P9EZ7S45tbE1Xtu2YaBaGiwtYIMTvG6Te2 Vtj1EUym T8f2VijXMibj0VfLBIHK/wAk7D634fPeFSRrB40tgsNpmN37LY7E2tTqwxxDH kgZTABtuOhmdNVzmhVI0P7k7lZZix4T5nj1CnR7H vxVwFKkGMa2k2qbnKGB4HMbp5R5rCUXQ4nz qOYrAsqST3TucN4A38fNCX7MqM/7xuLdfNv6SgNVs/aj2ZYPd4dUbfj/aDKB3isfg39xvp6FERj/ZiZAPEpU2o2fsOoGO4h5jo5rXj/AMlBXp1afiaeqzVLtFUrENolxqt3te1nExL3AOBA 0uimH7d4ikAMXh21KZt7Sm9hPnlJYTylqAvU8buK tNxAOhU2BxeAxseyqBtT3D3Hf2nXylMxfZ2qzwnM PimRzav3 6eKnP6oOaj2GHAqeliwkYs1/IeX6fsnNfwMfD5Ie2qpRW zf/ZAE242r7zv7h qSH 1CSewo7V2Y6k7Mxpcw3sCcu8gkC45pmEryj N23hqM 0qtB3tBzO6ZRMarGbQ7R0ajw5rDTMnM4eE8CWwDP P5rnx8q1skamlU7uqpbcqRQdzgepUGC2g1ws4HmL qHbdbNSjmFWVKRothVGU8JRL3NY2NXENBLnaXMb4 S2p2lw GBzvbnH WIe48LXjqYXJ9sYx7iGve5zGGGNJs2OA0GpuhpdK mcO 7VXl/wubc2m7E1n1XAAuNhwAsBztv3oa4KaE0reTTFWfS HRRGkVbITSEBVDFZwDbny qa5qkwzePwRfRz2u7K2q7C4qnXZcsLSWzGZsy5hP MeljuXbsX2kY/AOxNIg52WaSJaXOyQ4AmCCTI5LjGydlCo5hqF1Nj 3ODTlkuInTlpJ8ltsDs3BU6b8MKzm13kZg91i9vh IbMQZAkXss8rFyWsrUv6EJUKDqjwxslznQAOkq3j sE6k7K8XG8aESYLTvCOdgdmCpiC5zM7GAkCARmsB 4iBaZV XW0aZbGUCwua8HOLXEQdInRRVCJ0nlrvXTu3exA iKoAD6ckgRGW5i3ULl5dOgET01 ieN2VjybyN oj0j9E5zpIkX Z8k0dI5854cVIBIcDeNPJsjzVFpZe/KQ6 WPSOKtfxAAzERoLcNUODczfFe0Tp5wpmVgWlrrE7 tTPLjuSAkxjXjvTBGo1HXfp8kMq7Iue9mBtlfxFx ceuis4F0jXWf0HyUmFqHwuBm5jpwKRs3V2PUYdCb/laXCerZhPw ake zMw2c0yJHwj1WoDpcQN33Hp8l5iG5gQbxr538kbD K7UospkFgJpvEtmN3ibIJmJHO4txIbH7dYvDwGvz sH5KkvHk495vkY5KHG7ILiWttAcQJtIExHEwgCYd c2b ImDxADcTTNF3E99n9wEjzHmjTtiUqrc9B7XNOhaQ 5vqFwlW9nbRq0HZ6NR1N3/aYnqND5hAdYxOy6tPcY5Ku2uRqg x/wAUKrYbiaQqj32Qx3m0913 la/Z 0sDjf8AlVAHn8ju4/8AtPi6iUtANGJSRd3Zy9nBJLVPcckJTZTmst9/FMaZKonuaNE84p8RndHDMU/A4CpWfkpNLzrbQcyTYDmVrMD HlQ3r1GsHus7x094iAfVRlljPapjb6YZ/NPfhnNEua5o0kggEwDAkawQfMLcUey J9o40aVPDsnul5bVc0C0scQ5wcePyWr2f2aa3Duo Vnurtc7P3gB39JafELc KjLmkVOO1xZeFabtH2Tq4Z7nBjn0ZOV4GaBweR4S OOnBZ9rL/RaTKWbiLNIA2V6GE7ltdhdha1YBz4ot/wC674tBFPW8740K3dTsVg8gYKAt aSHGNczpn73LPLmxx6XOO1xvZ yX1nhrGOe46Bu4cTw6lbnB/hiGmkatf8AMC9jRIcJHca QQYBl3CIC19Cg2jFOiwMZElwvJ0i9zF 90CmZWLp71xvIiL2seqwy5sr6bY8WM9hW2OzjXMw zaTY9mcoyjUTmdqe6ZF3GdTNyhNXsbQqONWvWe15 u4MgBpHBxaTbj8ltaNV2V0tkgGzbTGkZjYmZVGvg q8g020A2e8Kjnv100F79Ot1OOV12MsZty7FdpqRb 7IsdVOjDIzznIgkNgnLlNgRJjdK6L2GcKdCmKlOp Qq1HGRUblNjIidAQQBMHkoe1mFqUsOamDa1lTMHP LKbc5DRqLGbcZ4IBsbthjcS5tP2bHMnvuYwA5NZB qOLBGui2mW5uI8Zvt0TH0s7HtOkRIG6YIuQNAf33 8h7S7DOHqWk03eExu4HgVua3aOm2QcVQPeEtNZhf Gj2g6SY1PE30hnaqmzFYV1Si9jwzvy1wNokg8P2W mOTPLGxzQCSAeB5bxr6pMFjcgb784ideATi3eLH7 mU2ppMcL23EH6LVBSJFoPMRaP9k5rj3iBI13t0aN BF9E6bhwvaNecyEzMS0mTfuxaBLsvVATaEFpjMb7 wbEzHG3mrBzAh05rQdBaZkX H7qu8CwN QHDkn4eJdAsbREXywTy/ZSa1XrAkOi0iTEDj9AnuaMzmzZzST6Bv0KrNeQIm RlcbDfu cBOB0BaLGPKBMn r4JGi2nWhjnEico9S1zQssKDsubKcu90EgXi50Hm jG2qlmsAgm56AmB8vRWexW1X4bE0yHHI8im9v5XM c6Lg2sTPqn3JsVm8iQC7t2h/D3C4nvNaKFT3qYAabWzU7NI6Qea53t/8PMVh 81v8Qz3qYJcOtPX0lTjy407hYxrV7CmNKPr1XgYt ECNDtPjGNDW4msGjTvk/EpId7NJAakbCccOKwrUpILvZ5gKmUOyyNx56QN oBfsv2QZUb7R9Vrm3blplrzLhHecbNcJnQ7ltWbP pBpZkDmmQZEl2Yy6TzMHyVmjTtFMAC0DLYCZIDRE WsOZlcmXLa3nHIr0tjU/YtpMGSmSC5rO7n0s9xExa8G9tEVyS0AAAAAmxENA 3N1F4EKi/Fky2wDcsmQQS6e60C411PGw4W6TzabgXG6LG vVY2tdG4bK4SARJJAdMiRfW4/N ymNE3vIjTTqfO3p1VHalBzmMJeWEvIBpiXgOkDUG O7qYMSVcbUgEQRFgJkuAOt7X1ufqiiJadzw39AFA 1zGPa2Gh5DnCwnIzKC7NvMvZYxYp73kAQYEyZM2G g6kn0CZ7SYEW37ze/P75QgLTfHG7jz1txCsVH9L/f1VJtcCMxAAEmbC180SbeLfu3qVtUVGAix1BIggm 5BBEiLa9FNikRwzRJGsSeUQZjQabkypggbix3zeB cnRSza8CSY8geO/KdV4/EkEBsZswEEwRLSRa/XTQc09UdIc5blIlwLgDfQOOWWxrcjyPJTYmXFoFi ATaR3pgAgWIgmxncbQojoy0kASGm2YyPERYTO7Qa aBe1K5DPD/jXDT UG7hFj3Zjdw6Jkj2nRqBrBTGeqfEHHIC2RmcHCwI sYgzyXPO0PYbEVawdRDGtdmLiXZQ0kQSRlm/IFdQoVans4fkNQtAJEtaXFty2ZIbJ3qrQw VoBJMTc3MG5aCd27oAnOS4 k3Dbm2z ymFwne2jVY4kENpszkcc0thx04AX32Qnbe0KZqBm BpezZAByt71QzPemSQDFjvXV9o7Eo1y32lIOjcSe 7fQAWI/QeVnA7Mo0h/hU2M/laBPXeVX6/aX5/I47tTAV6IY/EUSxtRocHAS2XXLXD8jr E81Spu1gyN29d2rNDgWuAcDYgwQRzB3W3rnXbvsz hMOz2tMOpVToxp7h0num7ejTHJacfPvqoy4vsY4W O8TwtPHRJjcttWn1/dUBiHDn1/VSfxwiCCD6/FdLFeDocDECI5TMiY0TycsCdXecEkm6qU8SMsZhp f/ZejEAtMgR8 aAugwTA6RwDf138146rDZMjX13/GfVUzih3SZBvvvHP73KrVrZoG4TvnUylobMrPzuz cfhwXrWc/NPphbf8ADXZFCtUeajQ9zQC1pEgc0ssvGbEm66B2 Pr1HYOka3jyjWxjdPFGA5Nyx5AcuGgTfmuLbqk6C dt9m8Lir1qQLiPG3uv0t3hcxwMjksFtX8MKgM4eq 1492p3HeTgCD6BdQ9sM2We8d0EqSo3LqOf7yqx5M sfSbhK49/wDLjFC3 C7mKhj4sC9XXDUHCfP9klX7ZF WIBTZxP3bgrVMkbz/ALqmO7rYE6m24kpNxI3GRMAxaeHO6yWum0RYDcBA iCIgaDQ2jRM9sGglxAAEkk2DdxJPRNfTJF4Nt/TcNOK8YWgZXNBzG8mZ3C3QA6b KWzS0qwqCWmR8xMWn7i6lLJ nlwt9yUsU2jTpjOckXaQbg6WjXXohWCxNQke0a4N c2GTAdE2LmzwP67lWrrZbm9CYY46E/Z05r1lBzdSTedJ8pGtxN/2XrKmU8fOeWoSq4gib2sOsm3Xd93TJAaTXGXQQ05 gIGVpEkmwvpMmbwbKyDvEEHXoQdPmquGojvQ2Jc8 ndJddxvcXsrNZtgAYn9uNh /olJSQYt aRvvESDut80Dbt5v8QcPke qDbK2zGEAte5zj3ddw3aaItOg3xqJg6g/ELyjhmslwaMzvERq48zqfPSUbCWnc6A8xxBn5368 EzEMBcaz3OIptOW9oMSYaLk fhCkBmQZFtSLFP2gG1WhjwC0Frsu4lpkAjeJvHLy U7PTxmIGctyuMNBkDugkWbM KINvXRe4MOyAPILryRYQbiBviw3TBPJOLRlNiHmB F8otFzqT09VILuaGkReSTEQN3xnTRGhsq0kGIzAd 2dJ3TF C9qW49I5XUbaoOU7n/ANJHdJFtZIHlCkbVAsJ4/cnr6FLRmvk6afr8rrmn4mYuazKceFpN J0j0Ww2z2oo0Abh780ZGmTEiTO60kDouXbUxhrPd Uc0y4k8gNw6Lbhwu91nyZdaBnU01uHlFfYBIUxFh Ecp9IXVtz6CHbP4H6po2W4/mCNZOIA nROIsjyHiG4fZ4Bv3raG3DmrIwA6KxHX6a80spPD 6pbp6iscMI1XQfwsY0CrHikX5fosL7M8F0n8PMJk ouebFxm9iQJE3WfLf qsfbXuMGOU s/GybKjAdqXE68APgJ PqlmJgE74nhvXPptt7nAIPA2Pnp98U3FY9rjBc0w NJAgHWRru SVXKJBg3iNeZk6Cx3qriMGxwALGui4nceR3JwLGZ JMpd0ADQaa/W6SNACquOYDcXARuiBaFUwt6dZ5u8BoDjdwAe AHawkkiFl6EdjuLqdPMc0xM3m8XnVOe0S0xd1QSe MCBPGwA8kkklX2rbF7zabnd506m58QGp5ItU8fkU kk/qUdEW8h8v3KZX8P3ySSQcS0zb74FTffxSSSNWwZn NN7A cv/QK63UdQkklfohpMafd05uhCSSjJc9HTfz/8ASUyp/wC34uEpJK8U30lpm/kPqsB26xlRtRzRUeG3sHEDUbpSSWnD/wCk30ylUd09F63T791epLoYIa9ssW/3CT7OgWFreq8SThLAaIFt30CY3VepJAnDTy RSeEkkxTGm/r8l1zs2P8AhqX8q9SWfKvD2KHcm4o94dfovElhGl MiNLKMm/p814kiA1wukkkmH//Z

צ'ולו
24-11-15, 06:40
היי,
לצערי גם אני לא רואה את התמונות,
עוד מישהו מתנדב לקבל אותן ממני ולנסות להעלותן ?
יום טוב,

ד ו ר ו ן
24-11-15, 08:18
עמית,
יש לו רכב אחר.

erezgur
24-11-15, 10:26
היי,
לצערי גם אני לא רואה את התמונות,
עוד מישהו מתנדב לקבל אותן ממני ולנסות להעלותן ?
יום טוב,
שלח לי במייל ואעלה בערב.
(שולח לך ה"פ)

צ'ולו
25-11-15, 09:00
ארז היי,
שלחתי,
ביי.

צ'ולו
25-11-15, 10:11
היי,
התכנית היא להיות יומיים שלושה בTZAVO, ואז להמשיך למלינדי לעוד שלושה - ארבעה ימים. באמבוסלי כבר הייתי, אולי רק אעבור שם למסור ד''ש לפילים. שלא ישכחו אותי.

amirmoshe
25-11-15, 10:15
במלינדי אתה הולך להנות. ים מדהים. יש שם פארק זוחלים יפה. תראה שאתה מגיע בזמן האכלה..
שנורקלים שם זה חובה!
והאוכל שם מעולה!

צ'ולו
25-11-15, 10:17
חברים, לא הייתי רוצה להפוך את השירשור הזה להתנגחויות בושא המותג, טוב, רע או גרוע. הסיפור שלי הוא על מה שהיה לי, לא על חברים שנסיונם אחר משלי, אולי יש לי מזל עם הרכב הזה, מה שלא שלא סותר חוויות של אנשים אחרים עם אותו מותג.
רחוק אני מלהיות מורה ומחנך לאחרים, אבל כן, לא הייתי רוצה (ומניח שגם אחרים בפורום), לתבל את השירשור בהכפשות ושאר מריען ובישין.
המשך יום טוב,
ירון.

צ'ולו
25-11-15, 12:49
ייי

- - - Updated - - -

במלינדי אתה הולך להנות. ים מדהים. יש שם פארק זוחלים יפה. תראה שאתה מגיע בזמן האכלה..
שנורקלים שם זה חובה!
והאוכל שם מעולה!

יבוצע לאלתר...

KOOKE
25-11-15, 13:33
למיטב הבנתי שרידות בשטח לאורך זמן ניתן ליחחס לסידרה 70 או להיילקס. הלנדקרוזר לא ממש באותה קטגוריה כשמדובר בשרידות בתנאי שטח קשים תאורך זמן ובתכלס גם לא מיועד להיות כזה.

erezgur
25-11-15, 14:53
ארז היי,
שלחתי,
ביי.

הנה התמונות שקיבלתי:

103867

103868

103869

103870

103871

103872

Bernard
25-11-15, 15:01
חברים, לא הייתי רוצה להפוך את השירשור הזה להתנגחויות בושא המותג, טוב, רע או גרוע. הסיפור שלי הוא על מה שהיה לי, לא על חברים שנסיונם אחר משלי, אולי יש לי מזל עם הרכב הזה, מה שלא שלא סותר חוויות של אנשים אחרים עם אותו מותג.
רחוק אני מלהיות מורה ומחנך לאחרים, אבל כן, לא הייתי רוצה (ומניח שגם אחרים בפורום), לתבל את השירשור בהכפשות ושאר מריען ובישין.
המשך יום טוב,
ירון.

ירון.
אתה לא יכול לכתוב פה (או בכל מקום אחר) שטויוטה זה "טוב" ואח"כ לטעון שאתה לא רוצה להתנגח...
כתבת שטויוטה זה טוב = הכרזת מלחמה על... לנדרובר (ואולי גם על כמה אחרים אבל הם סתם נדחפים, משום שלגביהם אתה צודק).
ובגלל שאם נהיה כנים, יש מעט מאוד דברים חיוביים לכתוב על לנדרובר, נשאר רק להשמיץ ולהכפיש את טויוטה.
אז... אל תקלקל מלחמה טובה... אין הרבה כאלה באיזור (מלחמות טובות... מלחמות סתם/חינם/מיותרות יש הרבה.. מלמות טובות קשה למצוא) וחבל שאחת תצליח לחמוק..
וזה לא גורע בכהוא זה מהכוונה לחלוק את נפלאות אפריקה...
בקיצור - תהנה מכל רגע ותשתף (משום שלנו אין "כזה") ו..תלחץ על ההנהלה/בעלים בנושא ממשק התמונות:)

Bernard
25-11-15, 15:07
נראים לי אחלה דרכים - לא סלול אבל כבוש.
והכביש ההוא, מזכיר קצת חלק מהכבישים פה.. אחרי החורף, שהקרח והשלג והמלח הורסים ללא רחם (יש בווייז אזהרה לחורים בכביש. זה נקרא פה POTHOLE ומזכירים אותם, בעונה הרלוונטית, בכל בוקר, בדיווחי התנועה)... אני אסביר קצת בשירשור הרלוונטי (למה, נראה לי שאם לא אתקדם שם, עידו בא "לבקר" והורג אותי).
ואני לא רואה בתמונות את הדיפנדר שגרר אותך עד שם.
ולמה להוא יש קסדה???
כל כך הרבה שאלות יש לי...:rolleyes:

צ'ולו
25-11-15, 15:36
ירון.
אתה לא יכול לכתוב פה (או בכל מקום אחר) שטויוטה זה "טוב" ואח"כ לטעון שאתה לא רוצה להתנגח...
כתבת שטויוטה זה טוב = הכרזת מלחמה על... לנדרובר (ואולי גם על כמה אחרים אבל הם סתם נדחפים, משום שלגביהם אתה צודק).
ובגלל שאם נהיה כנים, יש מעט מאוד דברים חיוביים לכתוב על לנדרובר, נשאר רק להשמיץ ולהכפיש את טויוטה.
אז... אל תקלקל מלחמה טובה... אין הרבה כאלה באיזור (מלחמות טובות... מלחמות סתם/חינם/מיותרות יש הרבה.. מלמות טובות קשה למצוא) וחבל שאחת תצליח לחמוק..
וזה לא גורע בכהוא זה מהכוונה לחלוק את נפלאות אפריקה...
בקיצור - תהנה מכל רגע ותשתף (משום שלנו אין "כזה") ו..תלחץ על ההנהלה/בעלים בנושא ממשק התמונות:)

צודק !
מודה ועוזב ירוחם.

נמרוד
25-11-15, 15:48
למיטב הבנתי שרידות בשטח לאורך זמן ניתן ליחחס לסידרה 70 או להיילקס. הלנדקרוזר לא ממש באותה קטגוריה כשמדובר בשרידות בתנאי שטח קשים תאורך זמן ובתכלס גם לא מיועד להיות כזה.

אתה צודק, אבל הלנדקרוזר כנראה יותר שריד קשיח ופשוט... "יותר טוב" מאלו שכן איתו בקטגוריה כמתחרים ישירים. לא לדעתי, אלא לדעת השוק שמוכן לשלם עליו מחיר גבוה ואפילו כפול מול המתחרים מבית איסוזו/מיצובישי/ניסאן/לנדרובר/ג'יפ עבור אותו שנתון.

וכאמור, לא רק בארץ, אלא באופן כללי, גם במקומות אחרים בעולם.

רמי גלבוע
25-11-15, 18:32
חבר'ה, מה נהיה אתכם? בא בחור עם סיפור טוב, עם רכב טוב ויבשת מדהימה.
למה זה חשוב להתנצח שבישראל יש שטח יותר תובעני, או שלאוטו שלי שלוש פינות וכיו"ב?
בואו נאמר שרוב האפריקנים נוסעים בטויוטה, לא דיפנדר ולא פטרול. גם לא רנגלר. אולי הם לא יודעים מהחיים שלהם?

Bernard
25-11-15, 19:14
נו, רמי!!!
בח-ייך!!
ונראה לך שהם יודעים משהו מהחיים שלהם?
תראה איפה הם גרים וממה הם חייםץ
ברור שהם לא מבינים!
אולי שם, באפריקה (כך אומרות האגדות) "התחיל להתפתח" ההומוסאפייינס (בדיוק מציינים את מציאת "לוסי") אבל הם, שם באפריקה, גם נעצרו לא הרבה אחרי תחילת ההתפתחות...
יופי של דוגמא מצאת..

אה.
ועוד משהו, רמי.
חבל שנגררת, בכתבה, אחר השטויות "העובדתיות" שזרקו פה ושם, לגבי מה חוקי או לא בארה"ב..
תוכל לקרוא על זה בשירשור "המלקי".. בעוד כמה דקות...

-->