PDA

צפייה בגרסה מלאה : Article: מתכון שטח: פלוב בפויקה

opl
23-11-15, 07:09
ניתן לצפות בעמוד זה ב-http://www.jeepolog.com/forums/content.php/3671-%D7%9E%D7%AA%D7%9B%D7%95%D7%9F-%D7%A9%D7%98%D7%97-%D7%A4%D7%9C%D7%95%D7%91-%D7%91%D7%A4%D7%95%D7%99%D7%A7%D7%94

talilim
23-11-15, 08:21
יפה לך. לא יגיע לשולחני כמובן, אבל מושקע.שאפו.

Tsafrir
23-11-15, 08:28
יפה מאד!
נראה טעים מאד.

תיקון קטן אבל משמעותי (למי שזה חשוב לו): פלוב הינו מאכל של העדה הבוכרית.

בוכרה ממוקמת ברפובליקה של אוזבקיסטן שהיתה בעבר חלק מהרפובליקות שהרכיבו את ברה"מ.
אכן, בני בוכרה דוברי רוסית (לפחות אלה שנולדו שם) אבל מעבר לכך, אין קשר לרוסיה.

נמרוד
23-11-15, 09:38
איך אומרים את זה? Plov? Flov? Palov?

אני אתן לך טיפ לגבי התחרות - אם אני אהיה בחבר המושבעים (אני לא אומר שכן, אני יכול רק לקוות שהשופט העליון ימנה אותי) אני איש של תפוחי אדמה. לא אורז.

המשוטט
23-11-15, 09:42
יפה מאד!
נראה טעים מאד.

תיקון קטן אבל משמעותי (למי שזה חשוב לו): פלוב הינו מאכל של העדה הבוכרית.

בוכרה ממוקמת ברפובליקה של אוזבקיסטן שהיתה בעבר חלק מהרפובליקות שהרכיבו את ברה"מ.
אכן, בני בוכרה דוברי רוסית (לפחות אלה שנולדו שם) אבל מעבר לכך, אין קשר לרוסיה.
גם הקווקזים והגרוזינים אוכלים פלוף או פלוב

זה סיכסוך יותר מסובך מהסיכסוך הישראלי פלשטינאי

Sent from my GT-I9301I using Tapatalk

opl
23-11-15, 09:53
plov או osh plov
בכל אופן אני לא מתחרה

zagi
23-11-15, 09:54
יצא לי לטעום מהסיר הזה ...
היה ממש טעים , חוץ מזה שהיה חסר קצת מלח נהניתי מאוד אפילו שהצלחת הגיעה אחרי שכבר אכלתי !

ובשביל להוסיף חטא על פשע , גם קיבלתי כמה בירות איכותיות .

דרור ברלי
23-11-15, 09:59
אחחחחח פלובבב....... למי שלא ניסה, זה טעיםםםם.... ומזכיר לי את הטיול באוזבקיסטן ב-1998.....
ולא רק פלוב... מנטו, סאמסה, לגמן (מרק מעולה), אפילו הלחם שלהם (לפיושקה) העגול-שטוח עם החורים והקטנים והקצח מלמעלה, זה משהו שלא מהעולם הזה כשהוא חם.....

אכן "פלוב" בשמו המפורש משוייך לרפובליקות הסובייטיות לשעבר במרכז אסיה ובמיוחד לאוזבקיסטן. אותו תבשיל בדיוק או בשינויים קלים ממש נקרא "אושפלו" וכו'.

באוזבקיסטן רק הגברים מכינים את הפלוב - באותו סיר ברזל גדול ("קזאן") ויש כאלה שמוכרים את זה כאוכל רחוב ומכינים על גחלים בדוד ענקי (בגודל של, בואו ונגיד, פויקה מס' 200...) האוזבקים משתמשים בפלוב בבשר כבש בלבד ובכמויות מסחריות של שומן כבש - מה שנותן לתבשיל המקורי (שם) את אותו ריח אופייני שאצלנו לא בטוח שכל אחד אוהב.

מי שביקר וטייל שם (מומלץ אבל ממש!!!!) יודע שאוזבקיסטן דומה מהבחינה הזו לישראל - תערבובת גדולה של עדות ועמים מכל מיני מדינות ממה שהיה פעם ברית המועצות וממדינות שמסביבה ולאורך דרך המשי העתיקה. החל מאוזבקים מקורים, דרך קזאחים, קירגיזים, טורקמנים, מונגולים, סינים, קצת טורקים, אפגנים ופרסים, ועד לצאצאי אלה שהתגלגלו לשם או ש"הונדדו" לשם ע"י השלטון הסובייטי מכל רחבי האימפריה מכל מיני סיבות (מלחמות וכו') - רוסים, פולנים, לטבים ואפילו קצת קוריאנים. גם המטבח המקומי בהתאם - מכל מיני עדות, עמים, גוונים וטעמים. את הפרודוקטים לא קונים בסופר אלא בשווקים - ביקור בשוק בטשקנט/סמרקנד/בוכרה זו חווייה מאלפת ומעלפת חושים.... התוצאה כצפוי - משובחת (כל עוד לא חטפתם הרעלת קיבה בגלל תנאי ההיגיינה הירודים, היעדר קירור/פיסטור של הבשרים ומוצרי החלב בשווקים ושאר נפלאות).

אלירן, אני מבין שאתה הולך להכין את זה במפגש, אז תרשום אותי כבר מעכשיו.....

opl
23-11-15, 10:06
תודה רבה, בתור אחד שמכור למלח אני תמיד שם מעט מדי לטובת אלה שלא.

opl
23-11-15, 11:01
אני מניח שאפשר להוסיף תפוחי אדמה על חשבון חלק מהאורז, מי שמוסיף שידע שתפוחי האדמה הופכים להיות הסמן לסיום הבישול, כשהם רכים מספיק.

VANDER
23-11-15, 12:20
בכיף על הפוייקה והחצובה ושאר הדברים הטובים שהשארתי לך בבית.
שאפו על הכתבה!

opl
23-11-15, 12:27
ולא סתם, חדשים ללא שימוש.

Tsafrir
23-11-15, 13:39
גם הקווקזים והגרוזינים אוכלים פלוף או פלוב

זה סיכסוך יותר מסובך מהסיכסוך הישראלי פלשטינאי

Sent from my GT-I9301I using Tapatalk

אכן כך.
ולכן אמרתי שזה לא מאכל רוסי.
גם מאנטו מאכל בוכרי/קווקזי אבל לא רוסי.

וואיי, עשה אותי רעב לדבר עליהם..........

- - - Updated - - -

אחחחחח פלובבב....... למי שלא ניסה, זה טעיםםםם.... ומזכיר לי את הטיול באוזבקיסטן ב-1998.....
ולא רק פלוב... מנטו, סאמסה, לגמן (מרק מעולה), אפילו הלחם שלהם (לפיושקה) העגול-שטוח עם החורים והקטנים והקצח מלמעלה, זה משהו שלא מהעולם הזה כשהוא חם.....

אכן "פלוב" בשמו המפורש משוייך לרפובליקות הסובייטיות לשעבר במרכז אסיה ובמיוחד לאוזבקיסטן. אותו תבשיל בדיוק או בשינויים קלים ממש נקרא "אושפלו" וכו'.

באוזבקיסטן רק הגברים מכינים את הפלוב - באותו סיר ברזל גדול ("קזאן") ויש כאלה שמוכרים את זה כאוכל רחוב ומכינים על גחלים בדוד ענקי (בגודל של, בואו ונגיד, פויקה מס' 200...) האוזבקים משתמשים בפלוב בבשר כבש בלבד ובכמויות מסחריות של שומן כבש - מה שנותן לתבשיל המקורי (שם) את אותו ריח אופייני שאצלנו לא בטוח שכל אחד אוהב.

מי שביקר וטייל שם (מומלץ אבל ממש!!!!) יודע שאוזבקיסטן דומה מהבחינה הזו לישראל - תערבובת גדולה של עדות ועמים מכל מיני מדינות ממה שהיה פעם ברית המועצות וממדינות שמסביבה ולאורך דרך המשי העתיקה. החל מאוזבקים מקורים, דרך קזאחים, קירגיזים, טורקמנים, מונגולים, סינים, קצת טורקים, אפגנים ופרסים, ועד לצאצאי אלה שהתגלגלו לשם או ש"הונדדו" לשם ע"י השלטון הסובייטי מכל רחבי האימפריה מכל מיני סיבות (מלחמות וכו') - רוסים, פולנים, לטבים ואפילו קצת קוריאנים. גם המטבח המקומי בהתאם - מכל מיני עדות, עמים, גוונים וטעמים. את הפרודוקטים לא קונים בסופר אלא בשווקים - ביקור בשוק בטשקנט/סמרקנד/בוכרה זו חווייה מאלפת ומעלפת חושים.... התוצאה כצפוי - משובחת (כל עוד לא חטפתם הרעלת קיבה בגלל תנאי ההיגיינה הירודים, היעדר קירור/פיסטור של הבשרים ומוצרי החלב בשווקים ושאר נפלאות).

אלירן, אני מבין שאתה הולך להכין את זה במפגש, אז תרשום אותי כבר מעכשיו.....

ברמלה יש מסעדה בוכרית מצויינת עם כל מה שציינת - פרגנה.
ממולצת.

KOOKE
23-11-15, 15:14
גם אני מכיר את הפלוב כמאכל בוכרי.

הבעיה היא שבחבורה שלנו, כולם מגיעים לחניון לילה מורעבים ולאף אחד אין סבללנות לחכות לתבשיל הדורש בישול ממושך וחבל שכך....

דרור ברלי
23-11-15, 16:42
גם אני מכיר את הפלוב כמאכל בוכרי.

הבעיה היא שבחבורה שלנו, כולם מגיעים לחניון לילה מורעבים ולאף אחד אין סבללנות לחכות לתבשיל הדורש בישול ממושך וחבל שכך....

נו באמת שלויימה.
אז תתקע סנדביץ' קטן בדרך.

opl
23-11-15, 17:41
אני חושב שהכתבה הבאה שלי תהייה מספר נשנושים בהמתנה לפוייקה

יוש
23-11-15, 21:16
ברמלה יש מסעדה בוכרית מצויינת עם כל מה שציינת - פרגנה.
ממולצת.

אכן - מסעדת ירושלים ברח' רזיאל (סוף ויצמן).
לפי גיל חובב המסעדה הבוכרית הכי טובה בארץ.
אני לא יודע לגבי אחרות, אבל האוכל שם נפלא וזול.
מומלץ.

amit1
23-11-15, 22:06
כתבה משובחת, שאפו.

Tsafrir
24-11-15, 09:00
אכן - מסעדת ירושלים ברח' רזיאל (סוף ויצמן).
לפי גיל חובב המסעדה הבוכרית הכי טובה בארץ.
אני לא יודע לגבי אחרות, אבל האוכל שם נפלא וזול.
מומלץ.

זו מסעדה גרוזינית, גם טובה מאד.
התכוונתי למסעדת פרגנה שנמצאת ליד בית משפט השלום.

ד ו ר ו ן
09-12-15, 12:27
לכמה מבוגרים הספיקו הכמויות במתכון שמופיע?

ד ו ר ו ן
12-12-15, 19:31
אלירן,
שיחקת אותה עם המתכון.
ניסינו, היה מוצלח.

opl
13-12-15, 04:56
תודה! משום מה לא ראיתי את השאלה שכתבת כאן אז (ולמרות שדיברנו בפרטי): אני מעריך שפייקה 2 מספיק ל-4-6

-->