PDA

צפייה בגרסה מלאה : טיול שטח עם ילדה בת 4 חודשים , הגיוני?

אומי5
24-11-15, 10:26
מפגש ג'יפולוג מתקרב ובא, עוד לא ידוע איפה, אבל כנראה יהיה במרחק כזה שלא נרצה לבוא בלי באמת לטייל מסביב.
האם הגיוני לקחת ילדה בת 4 חודשים לטיול שטח? הרכב יהיה כנראה טרופר.

נמרוד
24-11-15, 10:30
השאלה הזאת עלתה במהלך 15 שנות ג'יפולוג (כן, ינואר הקרוב יומולדת לאתר) שוב ושוב, עם מגוון דעות, כולל של רופא ילדים אחד לפחות. אחסוך לך את החיפוש - הקונצנזוס הכללי הוא שטיול שטח של ממש מתחילים בגיל שנה.

מוני אורבך
24-11-15, 10:44
ובנימה אישית..
אני לקחתי את הבת שלי לטיולי שטח מגיל שנה וחצי .
בגיל הזה הם מתחילים באמת להנות מטיולי השטח.
הם מסוגלים לראות וגם להבין את מה שהם רואים.
לפני זה יכולת הראיה ובעקר ההבנה לא מאפשרת להם להנות.
אחרי זה, הנאה רצופה, לא פחות.
הם מבינים ומתענינים ומאוד רוצים לטייל.
הגיל הטוב ביותר הוא מגיל 3 ועד גיל 7.
בגיל הזה הכל חדש ומסקרן, והכי חשוב לא מפחיד אותם !
אתה יכול לעלות כל דבר ולעשות כל דבר בלי מחאה.
להפך הבת שלי בגיל הזה רק צעקה שהיא רוצה לעלות על עוד סלע ולנסוע בעוד שביל.
היום (15) כבר יש לה הרבה מה להגיד, זה משעמם זה מסוכן מדי, זה שיפוע צד מפחיד..
אבל עדין מאוד כיף לנסוע איתה.

נדב ש.
24-11-15, 11:26
אצלי הילדים (4) מגיל 3 חודשים כבר בטיול של יומיים לפחות, גם בגלל שאם משאירים בבית עם הסבתא הדאגה רק גוברת(אפילו שזאת הסבתא), ככה שהוא/היא איתך בהשגחה שלך אתה רגוע ולא לחוץ, מה שהם עושים זה לאכול ולישון בסלקל ובהפסקות לרבוץ על מחצלת/מזרן פעילות, הם לא באמת "מפריעים" וגם לא מתעניינים מה הולך מסביב.
הבן הקטן שלי בסירטון הנ"ל בגיל 3 חודשים ישן יומיים בשטח ועשה בין היתר את מעלה רמון:
https://youtu.be/dP-OgoBR5yQ
ותודה לנתי על המזכרת:-)

אומי5
24-11-15, 11:36
הרגע ביטלתם לי את מפגש ג'יפולוג :(

אבל כן, חשבתי שזה מוקדם מידי....

נמרוד
24-11-15, 11:42
למה ככה? אין אמא? לאמא אין אמא משלה? שיבלו סופ"ש חמים ונעים ביחד. תבטיח לה שזה סוף השבוע היחיד ואחרון השנה שאתה משאיר אותה לבד...

אומי5
24-11-15, 11:49
לא תרחיש סביר.

asafk
24-11-15, 11:59
גיל 4 חודשים זה גיל מושלם עבור סולו ראשון לסבים.
חוץ מזה שתמיד אפשר לבוא לחניון הלילה ואת הטיול לעשות טיול כבישים. גם בכביש הנגב יפה בחורף.
יש לך אפילו אוטו גדול עם מקום למיטה מהבית.

אסף.

אומי5
24-11-15, 13:06
סבתא אחת מטפלת באבא שלה, השניה עוזרת לאחותי עם תינוק שיהיה בן חודש וקצת.
אם יקרה זה רק עם הקטנה, נחכה לראות את המיקום ונעשה חושבים.

oferl
24-11-15, 13:10
ילד בגיל 4 חודשים עדיין לא מחזיק את הראש כמו שצריך. הטילטולים בטיול יכולים להיות מאוד מסוכנים. חכה לגיל מתקדם יותר.

נדב ש.
24-11-15, 13:14
ילד בגיל 4 חודשים עדיין לא מחזיק את הראש כמו שצריך. הטילטולים בטיול יכולים להיות מאוד מסוכנים. חכה לגיל מתקדם יותר.

גם לזה יש פתרונות.

לא חייבים לעשות מסלול עם עבירויות, אפשר לבחור בציר קל, כמובן שזה תלוי גם בסוג הרכב, יאמר לזכות הטרופר(פותח השרשור הזכיר אותו) שהוא מאוד נוח גם בתצורה המקורית.

weref
24-11-15, 13:41
אין ילדים אבל יש כוונה להגיע למפגש. רק לא מוצא פרטים, אני מסטול?

Sent from my LG-H815 using Tapatalk

ישי
24-11-15, 13:54
אומי, בוא נעשה מפגש ג'יפולוג להורים לתינוקות מתחת לשנה... נזמין הפעלות ומתנפחים 😁

אומי5
24-11-15, 13:57
מתנפחים לגיל כזה? כבר עדיף ג'פס :)

- - - Updated - - -

אין ילדים אבל יש כוונה להגיע למפגש. רק לא מוצא פרטים, אני מסטול?

Sent from my LG-H815 using Tapatalk

סופש שסביב ה25 לדצמבר, מיקום עוד לא פורסם.

ישי
24-11-15, 13:58
או לחילופין לקשור חזק את הראש.. יש אפילו פטנט:
http://www.ebay.com/itm/Safety-Car-Seat-Sleep-Nap-Aid-Baby-Kid-Head-Support-Holder-Belt-Random-Color-US-/321838253253

חנן-ג'יפולוג
24-11-15, 14:47
הבנות שלנו היו מגיל 0 בשטח.
עם זאת, לא חייבים לעשות את ציר המוסכים ברמה"ג עם 40 PSI בצמיגים. אפשר לטייל בעדינות בשבילי עפר בנגב, ב10 PSI, ואז הטלטולים שבכל זאת ישנם, הם פחות אלימים מאשר סתם נסיעה מנהלתית ברכב פרטי בכבישים הפחות מוצלחים שקיימים בישראל.

http://imageshack.com/a/img911/3656/NOmR9s.jpg

http://imageshack.com/a/img907/9480/vXwEEc.jpg

נמרוד
24-11-15, 14:49
חנן, בתמונה רואים את ציר המוסכים ב40 PSI... :rolleyes:

(תיכף מישהו יבקש למחוק את השרשור בגלל שהמועצה לשלום הילד עלולה לאסוף פה מודיעין)

חנן-ג'יפולוג
24-11-15, 14:53
יש על זה התיישנות. הילדה שבסלקל עוד שנה מקבלת רשיון נהיגה.

אומי5
24-11-15, 14:55
בשבילים רכים היא כבר הייתה, והכוונה היא לחלוטין להכיר לה שטח עוד לפני שתוכל לזכור את זה.
נראה איפה יהיה החניון ונחשוב.

asafk
24-11-15, 15:41
כתבתי תגובה על איך לקבע את הראש בעזרת חוסם עורקים ואקדח סיכות ואז נזכרתי שיש כאן אנשים שלוקחים הכל קשה אז מחקתי....

אסף.

dudu
24-11-15, 16:05
כתבתי תגובה על איך לקבע את הראש בעזרת חוסם עורקים ואקדח סיכות ואז נזכרתי שיש כאן אנשים שלוקחים הכל קשה אז מחקתי....

אסף.
http://web.archive.org/web/20070305220917/http://jeepolog.com/images/footer.gif

zivo
24-11-15, 16:31
האם זה תורם לילד? יגרום לו לאהוב טיולים?
לא יודע, ולא חושב שהילד מבין משהו.
האם זו סיבה להפסיק לטייל או לוותר על משהו?
במפורש לא!
הילדות שלי ישנו! בשטח מגיל כזה בלי בעיה (הרבה יותר בקלות ממה שהאמא שלהם ישנה בשטח:) ).
דרך אגב, הבעיה האמיתית היתה בכלל הקטע הרגלי שתמיד אנחנו מנסים לשלב.
מצאתי את עצמי עושה סנפלינג עם תינוקת בת 10 חודשים.
ברוך השם, כולן גדלו טוב מאוד.

ד ו ר ו ן
24-11-15, 16:51
השאלה הזאת עלתה במהלך 15 שנות ג'יפולוג (כן, ינואר הקרוב יומולדת לאתר) שוב ושוב, עם מגוון דעות, כולל של רופא ילדים אחד לפחות. אחסוך לך את החיפוש - הקונצנזוס הכללי הוא שטיול שטח של ממש מתחילים בגיל שנה.
++
קיצרנו קצת בגלל החגים ויצאנו כשהיה בן 11 חודש.

נהנה מאד.ומאז לא מפסיק לבקש עוד.

נדב ש.
24-11-15, 17:39
אני חושב שזה כן תורם, הילדים שלי בפירוש גדלו הרבה יותר טוב לדעתי, בחיבור לטבע, לשטח, ולארץ הזאת, הם אוהבים מאוד לטייל וממש מבקשים ושואלים מתי יוצאים, אין להם בעיה לישון בכל חור שתיתן להם בלי חשמל ומים זורמים, כל פעם שהג'יפ מתניע גם אם זה סתם סיבוב בשדה הם קופצים לתוכו.
אני מכיר חברים וילדים שלהם שלא "נולדו" לתוך זה וטיולים "קשים" של לינת שטח בלי קליטה סלולרית וכו' ממש קשה להם.

yoav21
24-11-15, 19:44
תאמת כתבו לך אחלה תשובות, מנסיון שלי 4 חודשים זה מוקדם מדי לטיול שטח אבל ללינה באוהל זה מצויין.

עם הגדול שלי טיול ראשון היה בגיל 10 חודשים, עם השני בערך בגיל שנה, ועם השלישית בגיל 4 חודשים לינה באוהל (אחד הלילות היותר שקטים :-)
עדיין לא יצאה לטייל איתה טיול בשטח.

ד ו ר ו ן
24-11-15, 21:18
יש לי חבר שלקח את הילד גם בגיל חצי שנה לטיול שטח ארוך, כולל נסיעה ממושכת בקורדרוי של מטווח 80.

והנה, הילד עכשיו בן 3, ומצליח לחבר משפטים שלמים..

:cool:

-->