PDA

צפייה בגרסה מלאה : חזרה לשטח- פאג'רו חדש?

dio
29-11-15, 19:42
ערב טוב!
לאחר הפסקה ארוכה של פרייבטים אני רוצה לחזור לשטח. בדיוק עכשיו אנו מחפשים רכב 7 מושבים עקב סיבות משפחתיות. בדיון משפחתי הוחלט לא ללכת לכיוון הקרוסאובר, אלה להשקיע קצת יותר ע"מ שנוכל גם לטייל בזמן הפנוי. לאחר בדיקות וסקירות שערכתי- התוצאות לא משמחות במיוחד (אני מזכיר- מדובר ברכב חדש)- רנגלר- אין 7 מושבים, לנד קרוזר- 7 מושבים רק בגרסת הטופ שלו- יקר מדי. לאומת זאת פאג'רו מציאה 7 מושבים בגרסה הבססית של הארוך.
עשיתי סיבוב, התרשמתי- מזכיר את Q שהיה לי פעם, אך פחות קשוח ומצועצע ייותר לטעמי. השאלה- האם עם רכב זה אוכל לטייל במקומות בהם ביקרתי ב Q (היה ארוך מוגבה, גלגלי 31', נעילה אוטומטית מקדימה)? מה כדאי לעשות על ההתחלה מלבד המיגון? האם שיפורים פוגעים באחריות היצרן? אילו שיפורים מותר בכלל (כי שמעתי שמשטרה מגבירה אכיפה נגד רכבי שטח משופרים)? ועוד'
אודה על כל עזרה והכוונה. ממש רוצה כבר לרדת מאספלט

asafk
29-11-15, 19:49
קודם כל אל תאמין לשמועות כל כך בקלות...
וחוץ מזה לא פאג'רו חדש זה מה שידגדג למישהו לבדוק. וחדש - רק עוד שנתיים יש טסט, עד אז אלוהים גדול.
לעניינינו.

קודם כל כן, אפשר לטייל בכיף עם פאג'רו. יופי של רכב טיולים משפחתי.
הוא רחב, ונמוך, אבל אם מעיפים (או מראש לא קונים) את המדרגות צד המצחיקות, ומגביהים עם סט בסיסי, וממגנים - אין שום בעיה לטייל בכיף טיולים משפחתיים ויותר מזה. זה בסך הכל רכב עם הילוך כוח וצמיגים בגודל נכון ומבנה די קשוח.

שים לב שבמידה המקורית אין צמיגי שטח אגרסיביים, רק צמיגי AT למיניהם.

http://www.jeepolog.com/forums/content.php/1936-jeepolog-archive

http://www.jeepolog.com/forums/content.php/1746-jeepolog-archive

http://www.jeepolog.com/forums/content.php/3566

אסף.

dio
29-11-15, 19:58
תודה
יש שתי מידות 265/60/18 ו 265/65/17 תלוי בגרסה, שזה אם אני מבין נכון- קרוב ל31'. לשניהם אין צמיג MT? למען האמת- 90% מהנסיעות שלי- כביש.
אז מיגון מלא + הגבהה 2''- לא צפויה בעית אחריות?

asafk
29-11-15, 20:04
למיטב ידיעתי אספיר עובדים צמוד עם מיצובישי, תבדוק איתם אם אין בעיית אחריות.

אסף.

יואב פולס
29-11-15, 20:54
יש לנדקרוזר ארוך 7 מושבים 'פשוט' שנקרא select.
עולה 346,930 שקלים.

dio
29-11-15, 21:26
המחיר שלו לא פשוט. בדקתי גם טויוטה- בפנים יותר עשיר מפג'רו, בחוץ- מגושם למדי לטעמי. אם לא היתי צריך 7 מקומות, הייתי הולך על רנגלר- הכי נרא לי וגם הכי "זול" מבינהם
וגם... לקרוזר אין גלגל רזרבי מאחורה :D

nate
30-11-15, 10:48
יש לנדקרוזר ארוך 7 מושבים 'פשוט' שנקרא select.
עולה 346,930 שקלים.
שזה כמעט 50 יותר מהמיצובישי

יואב פולס
30-11-15, 13:27
שזה ^ מאוד לא מדוייק.
הפאג'רו הארוך, DESERT, עולה 320,000 ש"ח.
הפאג'רו הארוך, DAKAR, עולה 332,000 ש"ח.

בוא נדבר בעובדות ולא בכאילו.

פאג'רו קצר עולה 296,000 ש"ח לעומת 297,360 ש"ח שעולה הלנדקרוזר הקצר.
אם פותח השרשור היה יכול להסתפק ב 5 מקומות בלבד, אז לנדקרוזר ארוך היה עולה לו רק 340,000 ש"ח.

nate
30-11-15, 13:35
צודק, משום מה היה זכור לי מחיר אחר.

dio
30-11-15, 19:34
זה לא מדוייק, במיצובישי קיבלתי הצעה מפתה ועוד הטבות בזמן שבטויוטה לא היו מוכנים לזוז שקל. אז במקרה שלי באמת היה מדובר ב כ 40 אלף הבדל (להתחשב בזה ש TLC שבע מקומות עולה 345 )
אם הייתי מסתפק ב 5 מקומות- הייתי הולך על רנגלר ארוך- 270 "בלבד"- אבל לא בגלל המחיר
היום פניתי ליבואן ג'יפ בארץ- לצערי אין אופציה להוסיף שורת מושבים נוספת, למרות שבאה"ב ראיתי כאלה

יואב פולס
30-11-15, 19:38
אכן טויוטה ידועים במדיניות תמחור מאוד גמישה - אין הנחה אפילו לא של שקל. אולי תקבל עץ ריח.
מאידך, המיצי, למיטב הבנתי מדובר בדגם בסוף חייו שיוחלף בקרוב.
האם אפשרות של קרוזר בן שנה או שנתיים בא בחשבון? אולי זה הפתרון הנכון?
ועוד שאלה של כפירה - מה עם רקסטון חדש? הוא עולה באיזור 220.0 אש"ח בלבד.

dio
30-11-15, 19:52
אין לי מה להסתיר- יש לי 100 אלף שלי- קרוזר בן שנתיים זה בטוח לא המחיר. + פרייבט שאני נותן בטרייד אין (במיצובישי קיבלתי מחירון ד"א), אז אין לי מימון גדול
סאניאנג... אולי אני ערב של דעה קדומה אבל לא

dio
30-11-15, 20:20
בעיניי בעיית פאג'רו - הוא באמתריסטייל האחרון של דור הרביעי וכנראה בשנה-שנתיים הקרובות יוחלף בדור V (רק מי יודע- אולי נקבל עוד קרוסאובר?) והוא כבר די מיושן, לכן ממש לא עושה רושם של רכב ב 300+ אלף שקל
ומאידך זה הפאג'רו "הישן והטוב" שכולנו מכירים ואוהבים- אפילו הגה עדיין לא מתכוונן לעומק- כמו בQ :)

יואב פולס
30-11-15, 20:23
לסרג'יו פנית - לא טעית.
איזה פרייבט וכמה הוא שווה?
אח"כ נמשיך.

הח"מ מבין משהו קטן בענייני אשראי.

dio
30-11-15, 20:34
מאזדה 6 2500 2014

raanan
30-11-15, 20:45
עשיתי סיבוב, התרשמתי- מזכיר את Q שהיה לי פעם, אך פחות קשוח ומצועצע ייותר לטעמי.
חוץ מהסמל שום דבר לא דומה ומשותף.

השאלה- האם עם רכב זה אוכל לטייל במקומות בהם ביקרתי ב Q (היה ארוך מוגבה, גלגלי 31', נעילה אוטומטית מקדימה)?
נו באמת ...
טיילת עם רכב בעל שילדת סולם גמישה (לעומת שילדה אחודה קשיחה לכביש),
סרן אחורי "חי" המאפשר מהלך מתלה טוב יותר לעומת המתלים העצמאיים מאחור.
זוג נעילות רוחביות מול נעילה אחורית בלבד.
בקיצור, אתה באמת חושב שתוכל לטייל באותם מקומות ?
אם אתה עדיין בספק, יסלח לי סער אבל הסרטון שלו ממחיש מה שווה המיצו ...
http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php/91084-%D7%A7%D7%99%D7%A0%D7%92-%D7%91%D7%9E%D7%A9%D7%9C%D7%98-21

מה כדאי לעשות על ההתחלה מלבד המיגון? האם שיפורים פוגעים באחריות היצרן? אילו שיפורים מותר בכלל (כי שמעתי שמשטרה מגבירה אכיפה נגד רכבי שטח משופרים)? ועוד'
דווקא עכשיו יש חשיבות לרכוש רכב כמה שיותר מותאם לשטח במקור !
רנג'לר מצויין אבל לא רלונטי מבחינתך , אז טויוטה לדעתי האפשרות השניה למרות שצריך למתוח התקציב
או להתפשר על שנתון.

בהצלחה בהחלטה
רענן

dio
30-11-15, 21:15
תודה רענן.
סרטון לדעתי אמממ... יותר מראה על נהג לא מיומן מאשר על חסרונותיו של קינג. חוצמ"ז אני לא יודע אילו שיפורים יש בו. אבל לעיניינו- אם יש דרך חוקית לייבא את הזוג משבים מאמריקה ולהתקין כאן- מחר אני בסוכנות ג'יפ. טויוטה לא אהבתי מבחינת מראה חיצונ- מבין שסיבה מטופשת אבל משמעותית מבחינתי.
יש אופציות ראויות אחרות? 7 מקומות, 300-320 אלף, רכב שטח "אמיתי"

dio
30-11-15, 21:20
חוץ מהסמל שום דבר לא דומה ומשותף.

לא התכוונתי להתנהגות או יכולות שטח. בפנים אותו דבר- מעודן טיפה. הגה לא מתכוונן, לוח שעונים עם תצוגת מצב תמסורת בולטת ועוד הרבה קווים משותפים

Saar
30-11-15, 21:21
רענן,
זה בסדר, אתה מוזמן לשתף את הסרטון בכל הזדמנות, אני בעד (מישהו אמר שותף אדסנס? ;). )
וברצינות, הבעיה במשלט הייתה שלי כנהג הגעתי למדרגה והחלקתי ממנה מעט הצידה (קוריוז, שנה לפני צילום הסרטון, נתקעתי באותה מדרגה עם הצירוקי זצ״ל בזוית מפחידה מאוד, לא היה מי שיצלם כי הייתי לבד...)
הקינג לא אכזב אותי בשטח, לא אתגרתי אותו יותר מדי, אבל בכל המסלולים שנסעתי איתו הוא היה בסדר גמור.
אני לא יודע עד כמה הוא באמת רחוק מה- q מבחינת עבירות. על הכביש, ללא ספק, עולם אחר לטובת הקינג.

מבחינת שיפורים: האוטו הוגבה ב 2״ והיה עם צמיגי bf at , מעבר לזה, סטנדרטי לחלוטין.

יואב פולס
30-11-15, 21:25
מאזדה 6 2500 2014
המאזדה שלך שווה כ 130 אש"ח. נניח רק 120.0 אש"ח.
יחד עם ה 100 שכבר יש לך, סה"כ 220 אש"ח.
עכשיו או שאתה מוסיף כ 110 אש"ח לפאג'רו חדש או כ 130 ללנדקרוזר חדש.

לחילופין, אתה מוסיף כ 50.0 אש"ח וביחד יש'ך כבר 270 אש"ח ואתה מוצא (בסבלנות) קרוזר בן שנה וחצי / שנתיים ששימש כ'סופרג'יפ'.
יותר מזה - מצאת את הרכב שאתה רוצה - לך בבנק, תבקש מימון, תסביר שברגע שאתה מוכר את המאזדה אתה פורע חלק מההלוואה, וזהו.
להבדיל - אתה רוצה פאג'רו 2012 ארוך? אני מכיר מישהו שמוכר. אבא של חבר של הבן שלי מהכיתה. גר מטר ממני.

dio
30-11-15, 21:56
יש בדברך מן האמת. אבל ממש לא בא לי תהתעסק במכירת רכב שלי בפרטי- הרי אתה מכיר את הקונה הישראלי הממוצע. חוצמ"ז מנוע 2500 משומה מפחיד אנשים

asypeer
30-11-15, 21:57
הפג׳ארו החדש (וגם הדקאר הקודם) רכבים מהנים מאוד לנסיעה בכביש ובשבילים מהירים. אבל בשטח מעט יותר קשוח הרכב פשוט נמוך ופגיע. יש אמנם הילוך כח ונעילה אחורית. אבל בלי הגבהה וצמיגים נורמליים חראם על הרכב. המיגון יחטוף כל הזמן וכל הפלסטיקה בצדדים בסכנה..

Sent from my iPhone using Tapatalk

raanan
30-11-15, 22:04
רענן,
זה בסדר, אתה מוזמן לשתף את הסרטון בכל הזדמנות, אני בעד (מישהו אמר שותף אדסנס? ;). )
וברצינות, הבעיה במשלט הייתה שלי כנהג .
סער,
זה שאתה מצטנע ולוקח אחריות, סבבה ! אבל,
בסרטון רואים בדיוק את מגבלות הפאג'רו שציינתי .
שילדה לא אלסטית , מהלכי מתלה מזעריים גם מאחור.
מבטיח לך שבאותם קוים עם לנדקרוזר הייתה מטפס ללא כול דרמה.

רענן

dio
30-11-15, 22:08
מיגון והגבהה זה הדבר ראשון שאני הולך לעשות - אפרופו הבדל במחיר ללנדקרוזר- אפשר להשקיע אותו בשיפורים. בטח גם קרוזר צריך למגן ולהגביה?

Saar
30-11-15, 22:12
רענן,
אולי, בטח בקרוב אבדוק עם wj :)

asafk
01-12-15, 01:44
קודם על אני מסכים שחדש מול חדש, לנדקרוזר נהנה מערך מוסף לא קטן מבחינת הבטחון בשטח.
אבל.
חייבים להחליף לו בולמים וזה סכום לא מבוטל. עם הסמרטוטים המקוריים פשוט אי אפשר לסוע באמת בשטח.
לפג׳רו חש נעילה אחורית בנוסף לבקרת האחיזה וזה חשוב. בלנדקרוזר חדש מהלך המתלים קטן כמעט כמו של פג׳רו, וזה שאין נעילה זה חיסרון.
באותו כסף הפג׳רו כבר יהיה ממוגן ומוגבה ויחד עם הנעילה הוא כבר באותה רמה כמו הלנדקרוזר.
אגב... זה שהוא מיושן זה פלוס בעולם שלי, לא מינוס. ושניהם מיושנים מאוד.

אסף.

raanan
01-12-15, 07:33
אסף,

עדיין המכסימום שתוציא מהפאג'רו לאחר שיפורים יהיה המינימום כסטנדרט בלנדקרוזר.
כשבפאג'רו לא יהיה ניתן יותר "לגדול" בגלל מגבלת השילדה והמיתלים,
בלנדקרוזר אופציית השיפור (מבלי להתייחס לעניין חוקיות ורישוי) על המדף בקלות כולל הנעילה הרוחבית.

מסכים איתך שרכב מיושן (בתכנון ) בנוי בד"כ טוב יותר לשטח מהרכבים החדישים.
מבחינתי, רכב שתוכנן ויוצר לפני עשור או שניים במידה ותוחזק היטב, עדיף לשטח.רענן

dio
01-12-15, 07:43
מיושן זה גם מבחינתי לא רע, למשל קרוזר 70 שישיקו ביפן במהדורה מוגבלת הייתי לוקח בשמחה, אבל הוא לא יגיע לכאן.
אני ראיתי לא מעט סקרים (חלקם מרוסיה- וחברה שם מבינים בoff road) והתרשמתי שבבסיס הם די דומים עם יתרון קל לטויוטה.

איש הצפון
01-12-15, 21:59
לפני כ 3 חודשים רכשתי את הדקאר (ארוך 2015).

כפי שנאמר כאן, החברה עשתה הכל על מנת שאקנה (לעומת הסוכנות של טויוטה שאיש המכירות שלה נשען באדנות לאחור על כיסאו וכמעט הרים את הנעליים - שאלקק).

לרכב יש עדיין 200 כ"ס (חלק מדגמי 2015 כבר עם 190 כ"ס בלבד) - מול 170 בטויוטה.

במפרט הפנימי הייתה טעות (במקום מושב נהג חשמלי שהובטח בקטלוג - היו שני מושבים חשמליים!!!). כן. טעו "לטובתי".

אז נכון.

כשאמכור, הוא יהיה אולי פחות אטרקטיבי במחיר מהטויוטה, אך גם הפער של כ 40,000 ש"ח ברכישת החדש המאובזר לחלוטין מול חברו ממשפחת סדוקי הדש בורד, שמגיע עירום ועריה (לי גם עץ ריח לא הציעו) - לא הולכים ברגל (או נוסעים בכביש).

ועוד לא דיברנו על טיפול כל 20,000 מול טיפול כל 10,000 אצל המתחרה.

dio
01-12-15, 22:15
כוחות סוס פה לא כ"כ משחקים תפקיד כי יש למנועים מומנט זהה. היום נסעתי בלנד קרוזר. מה אגיד לכם- אין בו תחושה שאתה יושב ברכב מעשור קודם מה שיש בפאג'רו. וגם קרוזר "עירום" לא כזה בסיסי כמו דזרט של מיצו' (אותו בחנתי בכוונה לרכוש).
נסעתי גם פעם נוספת במיצו היום- להשוות והבאתי את כל הפשפוחה מה שנקרא. אז התגלתה מגבלה בפאג'רו שלא חשבתי עליה- המושבים בשורה שלישית לא מתקפלים חצי-חצי (בטויוטה כן). זה אומר כשמושב פתוח אין אפשרות להכניס עגלה.
איש הצפון- תקן אותי אם טעיתי

איש הצפון
01-12-15, 22:36
א. שים לב שאני השוויתי בין הדקאר (המפואר שכולל הכל, כולל אפילו מובילאיי, איתורן, וו נשלף, מדרגות, מערכת אלפיין משוכללת, חימום מושבים קדמיים, מתיזי מים לפנסים, מערכת מגבים ותאורה אוטומטיות, אגרת רישוי ועוד וגם שטויות כגון סאן רוף וריפודי עור) ועדיין הפער כ 40,000 ש"ח.

ב. בפאג'רו המושב האחורי מתחבא מתחת לריצפת הרכב והוא אכן לא מתפצל. עם זאת הוא משאיר מרחב מלא לשאר הציוד כשהוא מקופל ואצל מי שלא זקוק לו ושולף אותו (שליפה מהירה) כמוני, הוא משאיר מתחת לריצפה תא ענק לאחסון כלי עבודה, ציוד לטיולים ועוד.

dio
01-12-15, 22:57
נסעתי גם בדקאר. התרשמות זהה. השאלה שלי - אם מושב שלישי פתוח- יש אפשרות להכניס משהו כמו עגלת תינוק או כסא גלגלים מקופל לבגאז'? כי לא הצלחתי לסגור את הדלת

איש הצפון
01-12-15, 23:33
האמת שאין לי מושג. אני אפסנתי את המושב האחורי ברגע שקבלתי את הרכב ואין לי מושג כמה מקום נשאר מאחוריו...

יואב פולס
02-12-15, 09:37
בקרוזר הארוך, אם שני המושבים האחוריים פתוחים אתה יכול להכניס לתא המטען מקסימום בקבוק קולה קטן, ושקית פריכיות אורז. עגלה לא תיכנס שם. אני מניח שבפאג'רו הארוך המצב לא שונה מהותית.
בקרוזר אתה בהחלט יכול לפתוח רק מושב אחורי יחיד, ואז יש לך די והותר מקום, ורצפה שטוחה לחלוטין (המושב מתקפל לתוך הרצפה) לשים כל מה שבא לך.

dio
02-12-15, 11:01
לאחר תגובות כאן וגם תגובות בפורומי שטח נוספים שאני חבר בהם- הדעות לטובת קרוזר. כנראה אמתח תקציב עוד טיפה. שאלה אחרת- האם צריך להגביה אותו מייד? כי פאג׳רו כן צריך ולשם כך היה מיועד הכסף הנוסף

יואב פולס
02-12-15, 12:25
לא הייתי מגביה אותו מייד, אלא רק ממגן בשלב ראשון, משתי סיבות:
1. תלמד את האוטו בהתאם למה שאתה עושה איתו. רק אח"כ תוכל להחליט אם להגביה ובכמה.
2. ענייני הרישוי שנדונים כאן באתר בהרחבה בימים האחרונים.

asafk
02-12-15, 14:46
לא צריך להגביה בכלל. הגובה שלו מצויין כמו שהוא.
אבל חובה להחליף בולמים המקוריים ניתנים להגדרה כפאדיחה.

אסף.

dio
02-12-15, 14:47
עסקתי היום בחיפושים אחר לנדקרוזר מיד שניה (עד 3 שנים על הכביש) חרשתי מליון טרייד אינים באזור חיפה והקריות- אין כלום גם בחברות גדולות. מצאתי אחד 2012 בירכא אבל לא יודע
אם מישהו מכיר מגרש אמין וראוי-שתפו

asafk
02-12-15, 14:47
אגב, כתבתי שיר הייקו על לנדקרוזר חדש.

דרומה בחורף
נורת אזהרה כתומה
דולקת מתריסה

אסף.

dio
02-12-15, 14:49
לא צריך להגביה בכלל. הגובה שלו מצויין כמו שהוא.
אבל חובה להחליף בולמים המקוריים ניתנים להגדרה כפאדיחה.

אסף.
אולי אני מפספס משהוא, אבל אם מחליפים בולמים לא כדאי להגביה כבר?

asafk
02-12-15, 14:58
לא בהכרח.

אסף.

dio
02-12-15, 15:00
אגב, כתבתי שיר הייקו על לנדקרוזר חדש.

דרומה בחורף
נורת אזהרה כתומה
דולקת מתריסה

אסף.
TPWS? 😊

asafk
02-12-15, 15:42
בקרת אחיזה. כפי שהתברר שעה מאוחר יותר על מדרגת סלע לא נעימה עם דופן המעלה מתמוטטת מכובד הנבלה.
חפיף. קצת יותר תנופה ועברנו.

אסף.

dio
02-12-15, 17:58
היום בדקתי נושא ביטוח. 3000 הבדל לטובת הפאג׳רו. מעניין מה הסיבה? וגם מה סיבה לטיפולים כל 10000 בטויוטה? שזה גם לטובת הפאג׳רו

Saar
02-12-15, 18:07
הסיבה להפרש הביטוח די ברורה, הרכב עולה משמעותית פחות.
מעבר לזה, יתכן שהוא פחות גניב (לא יודע, אבל מנחש).
מה הסיבה להפרש בטיפול? כדאי לשאול את מהנדסי הרכב של טויוטה ומיצובישי וגם את אנשי השיווק (לפעמים, זו החלטה שיווקית שלאו דווקא טובה לרכב...

dio
04-12-15, 10:12
כנראה הצד פיננסי (אשתי) בעד הפאג'רו. אפילו נסענו עוד פעם לסוכנות עם כסא הגלגלים המדובר והוא להפתעתי נכנס בין השורה שלישית לדלת.אם אקח פאג'רו אין מנוס צריך להגביה אותו, אז שאלה- המושג "2 אינצ' חוקי" מאיפה הוא? חוקי ע"פ מי? איפה זה רשום? האם אפשר לחטוף הורדה מהכביש לאור סנקציות המחריפות?
ואם כבר שאלתי- איזה סט להגבהה מומלץ ואצל מי?

asafk
04-12-15, 12:13
תתחיל בלברר עם היבואן עם מי הם עובדים בנושא הגבהות ומיגונים.

אסף.

thebips
04-12-15, 12:24
שאלה (אולי שאלת תם) האם לא כדאי לבקש אישורים לכול השינויים מהיבאן לפני הקניה וכהתניה לקניה (יכול להיות שהיבאן יאשר הגבהות מיגונים החלפת צמגים ...)

dio
04-12-15, 12:28
אני מפחד ליצור מצב של שאלת קיטבג- אם אפנה ליבואן ואקבל סירוב, הרכב שלי יהיה "מסומן"

asafk
04-12-15, 13:10
רק תשאל אם יש אופציה כזו, למיטב ידיעתי כלמוביל עובדים עם אספיר וישמחו להציע לך מיגונים קפיצים ובולמים עם הרכב החדש.
מקסימום במקרה הכי גרוע יגידו לך שהם לא מספקים את השירות אבל תעשה מה שאתה רוצה.

אסף.

dio
04-12-15, 13:35
התקשרתי, אין להם מושג, מיגונים כן- טל&הדס, בולמים, לדבריו אני הראשון שפונה. אוקיי ניסיתי.
אז שאלתי עדיין בתוקף- איזה קרית מומלץ ואצל מי לעשות?

asafk
04-12-15, 13:45
עכשיו תתקשר ליבואני הקפיצים/ בולמים ותשאל אחד אחד מי מתקין לפג'רו חדש עם אישור שזה לא פוגע באחריות (כלומר היבואן מאשר את ההתקנה)

אסף.

oferc
04-12-15, 22:57
בדיונים אחרים טוענים שיש בעיה לעבור טסט עם רכבים מוגבהים\משופרים , לא כדאי לחכות בסבלנות עם שינויים עד שנבין איך תיגמר המלחמה הזאת ?

dio
04-12-15, 23:46
נכון ,אבל ראיתי גם דיון שמדבר על מיגונים שזה בעיניי מוגזם. פה מדובר בניסיון לקבל אישור רשמי של יבואן לשיפור כזה או אחר (הרי זה מה שמכון טסטים מחפש) וגם לא לפגוע באחריות

איש הצפון
05-12-15, 19:06
כשרכשתי את הרכב (לפני כ 3 חודשים) ראיתי במחירון של היבואן בולמים וקפיצים של בילשטיין אך לצידם לא פורסם המחיר והסוכן אמר שכנראה אין במלאי.

בכל מקרה אני הרכבתי אצל אספיר סט שמגביה את הרכב בכ "2

הסוכנות ממנה קניתי את הרכב אף "צ'יפרה" אותי ולאחר התקנת מערכת ההגבהה, הרכיבה עבורי ללא תשלום את המיגונים (שהעברתי מהפאג'רו הקודם).

במהלך הרכבת המיגונים (ונסיעת המבחן שנערכה על ידי מנהל המוסך לאחר מכן), לא נאמרה ולו מילת הסתייגות אחת על הקפיצים והבולמים החדשים.

ועוד משהו:

כמו שאני מכיר את "אספיר", הם לא היו מעיזים לקחת סיכון ולהתקין משהו לא חוקי או מסוכן.

צריך לזכור שהתקנת מערכת לא חוקית עלולה לחשוף את "אספיר" (שמכר והתקין) לא רק לאבדן רשיון העסק (ואבדן כל השוק המוסדי), אלא גם ובעיקר לתביעת נזיקין - במקרה שהרכב לא יעבור טסט ולתביעות ענק - במקרה של תאונה - אם יוכח שהיא נגרמה בגלל הבולמים והקפיצים שהם מכרו והתקינו.

dio
05-12-15, 19:55
אינפורמציה חשובה. ומה הם אמרו לגבי האחריות על הרכב? קיבלת מסמך כלשהו? ושאני אבין- קנית והרכבת באספיר ולאחר מכן הלכת לסוכנות?

איש הצפון
05-12-15, 20:48
אינפורמציה חשובה. ומה הם אמרו לגבי האחריות על הרכב? קיבלת מסמך כלשהו? ושאני אבין- קנית והרכבת באספיר ולאחר מכן הלכת לסוכנות?

בוודאי!

לא שאלתי לגבי האחריות כי זה כבר הפאג'רו השני המוגבה שלי שמטופל שם ואף פעם לא היו בעיות עם השרות (הקודם אגב הוגבה בבולמי וקפיצי בילשטיין על ידי מוסך מרכזי של היבואן).

אני מניח שאספיר לא היו נכנסים להרפתקאה מיותרת ואין לי ספק שהם (ויצרני הקפיצים והבולמים) ווידאו עם היצרן של הרכב שאין מניעה להרכיב את המוצר.

dio
05-12-15, 21:40
תודה, מחר אעשה טלפונים. אעדכן כאן

יואב פולס
06-12-15, 13:19
עומד להתחיל מבצע 'חבר' עם מיצובישי,
ימכרו את הארוך דזרט ב 288.0 אש"ח ואת הדקר ב 297.0 אש"ח.
הטרייטון הידני ב 200.0 אש"ח, אוטומטי דזרט ב 211.0 אש"ח ואוטומטי דקאר ב 220.0 אש"ח.

dio
06-12-15, 14:32
אני יודע. בעיה שאין לי אף אחד ב״חחבר״- חברים זה לא נחשב כי צריך שרכב יהיה רשום על שם של חבר בחבר

יואב פולס
06-12-15, 17:24
כן, אבל...
אפשר להגיע קרוב לזה מאוד. זה לא שבמועדון 'חבר' מסבסדים מכוניות.

dio
06-12-15, 17:40
הגעתי גם לפני מבצע של חבר- הבדל לא מהותי. להבדיל מטיוטה שלמרות ה ״שבוע המכירות״ הבדל עומד על כ40 אש״ח. למען האמת הייתי גם בסוכנות ג׳יפ, גם על רנגלר ארוך (לא רובי) יש מחיר לא רע. הרכב קוסם לי הרבה יותר ממיצו (גם מבחינת כל העלויות מסביב ומחיר סופי), וגם בסטנדרט עבירות שלו משהו. הבעיה שהוא 5 מקומות, נשאר לשכנע את אשתי שאני מעדיף לעשות שתי נגלות ברנגלר מאשר אחת במיצו.
אבל אני סתם מקשקש... לאחר שהיא נסעה בשתיהם (בתור נוסעת) - חד משמעי פאג׳רו יותר טוב בכביש, והשטח לא מעניין אותה- תמיד טיילתי לבד או עם חברים

-->