PDA

צפייה בגרסה מלאה : בג'יפולוג יודעים הכל #98986 - תהיו בקשר - שאלות מקסטרק

דרור ברלי
30-11-15, 18:11
יש מקסטרק. הללויה. עכשיו זמן לשאלות של בור ועם הארץ בענייני קשר וכל ההוקוס-פוקוס מסביבו שאמור לסייע למכשיר לקלוט ולשדר באופן אופטימלי...

בשקית שקיבלתי יש כמעט הכל - מכשיר, מע"ד, כבל מתח לפלוס ומינוס, אנטנה עם בסיס מגנטי ומע"ד.
מה אין? חסרות שתי פחיות: התלי הקטן למע"ד והפחית לקיבוע המכשיר לג'יפ + הברגים. נסתדר עם זה בייצור עצמי או שנמצא משהו מקורי בהמשך. בכל מקרה המכשיר יורכב בג'יפ רק לכבוד טיולים ולא יימצא בו ביומיום.

השאלה נוגעת למיקום המיטבי של האנטנה: אין גג פח להצמיד אליו את בסיס האנטנה.... מדובר בסופה פתוחה, מכוסה ברזנט. ברור שאפשר להצמיד את הבסיס המגנטי לפח שמתחת לחלון הקדמי, מה שיפריע לקפל את החלון ויאלץ אותנו לרדת 20 ס"מ נוספים ולהרחיק את הבסיס מטר קדימה לאחת הכנפיים הקדמיות...
האם הגובה הזה מספיק?.... או שצריך כמה שיותר גבוה?

בהנחה שבחרתי למקם את האנטנה בגובה המירבי האפשרי - יש לי פס גגון לרוחב, עשוי פרופיל ברזל, מעל לחלק הקדמי של הברזנט. ייקח לי רק כמה דקות לייצר עבורו פלאח מברזל על מנת שישמש כמשטח עבור בסיס האנטנה. יש חשיבות לעובי הפח הזה?
פס הגגון מחובר למשקוף הדלת (שעשוי ברזל) בשתי רגליים משולשות מאלומיניום - האם הפרט הזה בעייתי?

האם עדיף רגל מברזל + משטח שתחובר למשל לדלת האחורית, מעל למינשא הגלגל הרזרבי?

יואב פולס
30-11-15, 18:54
אתה יכול לשים את האנטנה על הכנף. אין שום בעיית קליטה.
אם לא תמצא תושבת ייעודית, תזמין מאיביי אחת עם ברגים מתאימים. זה גרושים.
לגבי פחית למיקרופון - אני חושב שיש שלי אחת ספייר.
אם המיקרופון מתקלקל - מזמינים אחד בזול מאיביי.
תתקין הכל עם כל החיווט, ואז תפרק את המכשיר והאנטנה ותשאיר רק את החיווט. סה"כ זה פשוט מאוד.
אתה גם יכול לגשר ולחבר רמקול חיצוני של דיבורית שלא בעיה היום להשיג בחינם.

מאיר אלוני
30-11-15, 19:04
דרור אם תגיע אלי לבת-ים תקבל את הפחית המקורית של המכשיר ואת הפחית של המעד הכל חדש באריזה

דרור ברלי
30-11-15, 19:17
מאיר, תודה!
בת ים זה ממש לידי, אקפוץ אליך. שלח לי מס' טלפון בה"פ.

- - - Updated - - -

אתה יכול לשים את האנטנה על הכנף. אין שום בעיית קליטה.
אם לא תמצא תושבת ייעודית, תזמין מאיביי אחת עם ברגים מתאימים. זה גרושים.
לגבי פחית למיקרופון - אני חושב שיש שלי אחת ספייר.
אם המיקרופון מתקלקל - מזמינים אחד בזול מאיביי.
תתקין הכל עם כל החיווט, ואז תפרק את המכשיר והאנטנה ותשאיר רק את החיווט. סה"כ זה פשוט מאוד.
אתה גם יכול לגשר ולחבר רמקול חיצוני של דיבורית שלא בעיה היום להשיג בחינם.

להתקין יפה ונקי זה לא בעיה. מכיר את זה. עשיתי את זה בעבר.
השאלה היא רק לגבי מיקום האנטנה המועדף/נכון. מה עדיף - נמוך או גבוה והאם על פלטה ייעודית?

ishc
30-11-15, 19:36
פחית למכשיר עולה 52 ש"ח במוטורולה (קניתי אתמול), את הפחית של המע"ד הם נותנים בדר"כ מתנה.
אני חיברתי את האנטנה עם פלח פשוט שמצאתי בחנות חומרי בניין. החזיק יפה במשך שנתיים + על הגראנד ויטרה ושבוע יותקן על הפאג'רו.
אין יותר מדי מה להסבך עם זה.

six 4 life
30-11-15, 19:45
כמה שיותר גבוה ככה יותר קליטה, אצלי יש אנטנה ארוכה על הכנף הקדמית ואין בעיות.
אם בא לך להשקיע גם באסטטיקה וגם ברווח טכני למערכת תכין לך לשונית שתעלה מעל הגלגל ספייר בדלת האחורית והאנטנה תשב עליה.

יובל48
30-11-15, 19:51
לסופתי,השם יקום דמה, היה מנשא קטן לגריקנים ע"ג המתקן לגלגל ספר מאחור.
אליו חיברתי פלטת פח והאנטנה המגנטית ישבה שם,הכבל שמגיע עם האנטנה ארוך מספיק
(3 מ' כמדומני)

נדב ש.
30-11-15, 20:19
אני שמעתי שהאנטנה/מכשיר מייצר קרינה לא קטנה אז התקנתי את האנטנה מאחור(גם בטרופר היה אותו דבר), ייצרתי פלח קטן שמתחבר לבורג של המתקן גלגל ספייר והבסיס יושב עליו, ככה הוא גם מוסתר ולא רואים אותו(אשתי נוסעת לעבודה יום יום), והבנתי שמאחור הקרינה יותר נמוכה בהרבה.
לדעתי לא משפיע על הקליטה, טיילנו בערבה איזור הנקרות ודיברתי עם חבר'ה שנסעו לטייל בירדן, מרחק מכובד.

Pageup
30-11-15, 20:46
אנטנה צריכה להיות במקום הכי גבוה שאפשר, עדיף שתהיה על עמוד, עם כבל קצר ככל האפשר
וללא חסימות (למה על עמוד, עקומות פרנל וכאלה).
עוד דבר, לדעתי האנטנה משתמשת בגג הרכב (ובגלל זה היא מגנטית) כ"מראה" והיא חלק ממבנה
האנטנה (כדי לדעת בדיוק אני צריך לדעת את אורך אלמנט האנטנה שממנו אפשר לחשב).
מעבר לזה, אנטנה שנמצאת על מכסה מנוע או על הגלגל ספייר מכניסה חלק מהאנרגיה לתוך הרכב,
כמה זה לא בריא? לא יודע, תעשו חשבון לבד. זה לא WiFi שמשדר 200 מיליואט או סלולארי שבד"כ
משדר פחות מחצי ואט, יש מכשירים שמשדרים גם 50 וואט (כמו תא סלולארי בינוני).
האנטנות האלה הן Omni משדרות 360 מעלות אז לשים מאחורה זהה בדיוק כמו לשים אותן בצד או מלפנים
בהנחה שאין שום אלמנט שחוסם (תא מתכתי של טנדר חוסם בחלקו, רשת עם רווחים של חצי אורך גל חוסמת,
זכוכית לא)

לגבי אנטנות ארוכות - השבח שלהן גבוה יותר אבל אלומת הקרינה צרה יותר ושהן מתנדנדות למעשה
הן משדרות/קולטות פחות טוב מאנטנה קצרה אבל קשיחה.

nate
30-11-15, 22:07
שאלת תם - לא ניתן לחבר את המ״ק לאנטנת הרדיו של האוטו?

rob
30-11-15, 22:12
Pageup אני מסתובב עם מקסטרק כבר יותר מעשור וזו הפעם הראשונה שאני שומע מישהו מדבר בצורה אינטיליגנטית על נושא האנטנה.

אין לי מושג אם מה שאתה אומר הוא נכון - אבל אותי שכנעת!

Pageup
01-12-15, 09:16
רוב,
בעוונותי אני ב 6 שנים האחרונות עובד בחברה שמייצרת מודם אלחוטי (או יותר נכון רשתות אלחוטיות ניידות)
ב 3 השנים האחרונות אני מוביל/מנהל את תחום ה pre/post sale הטכני של החברה. חלק מהתפקיד שלי זה למצוא
אנטנות לאפליקציות שונות ללקוחות שונים. עשיתי קצת מחקר בתחום, כולל ביקורים אצל יצרני אנטנות.
לפעמים אני מפשט קצת את ההסברים.

דרור ברלי
01-12-15, 12:30
זהו, שהתפזרת קצת לאורכי גל, שבח וכו' ושאר מונחים שלא ברורים להדיוט בעניינים הללו, כמוני.
בסופו של דבר - הג'יפ עם גג ברזנט ולכן אין כאן גג פח ש"יעזור" לאנטנה.

לבנות רגל מפרופיל ברזל ריבועי עם משטח בקצה ולחבר אותה למינשא הגלגל הרזרבי אין לי בעיה.
פלאח ברזל דק על פס הגגון שמעל לחלון הקדמי יהיה עוד יותר קל.
הכי קל זה בכלל לא לעשות כלום. בטח לא להתניע מקדחה + דיסק + רתכת - אלא סתם להניח את הבסיס המגנטי על הכנף הקדמית כשיוצאים לשטח.

השאלה מה עדיף מבחינת קליטה ושידור. האנטנה אגב "ארוכה" עם מין גליל פלסטי מעובה באמצע (מגבר או משהו כזה?...) ודי קשיחה. למעט הקפיץ שבקצה התחתון שלה, היא ממש לא דרדלה ולא מתנדנדת.

boaz avrahami
01-12-15, 13:11
דרור

בלי להיות חובב רדיו הכלל הוא פשוט.
יותר גבוה יותר טוב
בסיס אנטנה ממתכת הוא כמו רפלקטור. אין לך גג מתכת שים במרכז פלטה עשרים על עשרים.
לא יכול על הגג שים במקום אחר נוח.

סרטן- נו, בכמות שאתה משדר הסיגריות כנראה יפגעו בך קודם.

שים לב שכבל אנטנה לא פגוע ולא יפגע.

אורך אנטנה/
שים מתאימה לתחום תדר.
מיקסום היכולות לא ממש רלוונטי. אני כבר דיברתי עם קצרה מפצאל לעין זיוון ומהנ.ג למשלט 21...

תתקין בלי להתברבר יותר מדי

אייל
01-12-15, 13:31
שאלת תם - לא ניתן לחבר את המ״ק לאנטנת הרדיו של האוטו?

לא. לכל תדר יש את האנטנה שלו, הרדיו בתדרים אחרים לגמרי.
דרור, אתה לא הולך לשדר לעשרות קילומטרים, מכסימום כמה מאות מטרים בתוך שיירה מטיילת, אין שום משמעות לגובה האנטנה בטווחי מרחק כאלו.

Pageup
01-12-15, 13:58
אני הייתי שם אותה על הגג או לפחות מעל הגלגל ספייר.
פלאח מתכת של 15-20 ס"מ רק יועיל.
החתיכת פלסטק באמצע, אם תפרק אותה תראה מתחתיה סליל מתכת.
זה צורת חיבור של שני אלמנטים של אנטנה. המשמעות היא שיש לך
אנטנה עם שבח יותר גבוה מאנטנה בלי החתיכת פלסטיק/סליל באמצע.
אם החלק התחתון (מתחת לפלסטיק עד המגנט) יותר קצר מהחלק העליון
(בד"כ חצי מהאורך שלו) האנטנה דורשת משטח מתכת.
אם תמדוד את אורך האנטנה (כללי, בסיס-פלסטיק, פלסטיק-קצה)
יהיה אפשר לדעת (חישוב גס) אם האנטנה בקירוב מתאימה לתדרים או לא.

כמו שבועז כתב, תבדוק שהכבל אינו פגוע והכוונה היא שאינו חשוף ואינו מכופף
עד כדי שבר לאורכו. אתה יכול לבדוק התנגדות עם פלוק ולראות שהיא לא
גבוהה אם אתה לא בטוח (בדיקה מקורבת בלבד).
הכבל בנוי מ"חוט" עבה במרכזו וסיכוך מסביב שהכבל עבר משהו בחייו (כמו סגירת
דלתות/חלונות עליו) האלמנט במרכז יכול להשבר/להתנתק.

כמובן שהבדיקה הטובה ביותר היא עם מד יג"ע.

דרור ברלי
01-12-15, 14:16
הכבל נראה חדש או כמו חדש.

boaz avrahami
01-12-15, 14:49
אליק עצמו נוסע עם אנטנה ארוכה שיושבת על מתקן הגלגל ספייר ורק חציה בולט מגובה הגג.

Pageup
01-12-15, 15:39
היה אצלי ספק היום של מקלט GPS (הצ'יפ) והוא אמר שיש לו לקוח שמתקין
את זה מתחת לאוטו וזה קולט מההחזרות מהכביש. ולי יש מקלטים עם אנטנות
אקטיביות (יש להם מגבר פנימי) שמסתכלות על השמים ולא מסתנכרנות.
(אנחנו משתמשים בהם בתור מסנכרנים למערכת - שעון אטומי מהלווינים).
התקנה אידיאלית לוקחת בחשבון את מבנה האנטנה, ואם החלק התחתון חצי
מאורכו של העליון אז צריך משטח ground (בד"כ רדיוס של חצי מטר ומעלה).
את החסימות, את עקומת הפרנל (שתלויה בתדר ובמרחק הרצוי), אורך הכבל,
סוגו וכו'.
מכאן מתחילות הפשרות והמגבלות. אליק נוסע כי ככה זה הסתדר לו. אם היה שם
על הגג היה מקבל טווח יותר גדול קדימה ומי שיושב מאחורה אצלו היה לו פחות
כאבי ראש (אם הוא לא מפסיק לדבר).

בוזי
01-12-15, 19:21
דרור, אנטנה קצרה עם בסיס מגנטי על הכנף או על הפח שלפני החלון הקדמי.
כשהחלון מקופל, האנטנה זזה קצת הצידה.
ותבקש שיורידו לך את עוצמת השידור ל 25w במקום 40, וגם זה יותר מדי.

boaz avrahami
01-12-15, 19:42
מה שרציתי להגיד הוא שהמכשירים האלו בכל תצורה כמעט הם אוברקיל לשימוש שלנו וגם שמי שמדבר הרבה בקשר מגיע לו שיכאב לו הראש ולא רק לאחרים [emoji12]

כשמחפשים לקבל תוצאה מיטבית צריך להקפיד, עבורנו זה זניח

מוני אורבך
01-12-15, 20:05
כל הדיון הזה הוא מיותר לגמרי לגיפאים.
לאן בדיוק אתם רוצים לשדר? אירופה ?!

המקסטרק הוא אוברקיל מטורף לצרכים שלנו.
בשנה שנתים האחרונות אני נוסע עם בופנג קטן וזהו.
משדר ל 5 קילומטרים וגם יותר ללא שום בעיות.
יותר מזה מיותר לגמרי.
עם מקסטרק אתה כל הזמן מדבר עם קבוצות במרחק 50 וגם 200 קילומטר
זה נורא נחמד בשביל הקטע, מיותר לגמרי, ואחרי מספר שנים גם מעצבן.

נדב ש.
01-12-15, 21:58
לדעתי בכל קבוצה,או לחילופין רכב בודד שמטייל, צריך מכשיר אחד חזק, למקרה שצריך חילוץ או עזרה שתגיע, ואין קליטה סלולרית.

elibaba
01-12-15, 22:19
כבר כמה פעמים קרה לי שעם הבאופנג בשיירה ארוכה בשטח הררי לא קלטו טוב, והיה צריך לעשות "ממסר".
שוקל לעבור למשהו כזה
http://www.ebay.com/itm/TYT-TH-9000D-UHF-400-490MHz-45W-Scrambler-Car-Truck-Mobile-Two-Way-Radio-B0143-/261705850582?hash=item3ceee25ed6:g:5FMAA OSwKIpWC4wR

nate
02-12-15, 22:22
מתעניין גם בדגם דומה (או לפחות, אותה חברה) אבל החשש שלי הוא שהמכשיר לא יגיע אלי כלל :/

PW
03-12-15, 08:34
יקירי:
אם עושים, אז שיהיה מקצועני.
אני ממליץ על פלך ברזל במרכז הגג, אפשר מתחת לברזנט ואפשר גם מעליו - ואנטנה מגנטית עליו מותאמת עם מד יג"ע.
אם העברת הכבל איננה נוחה מהמרכז אפשר גם בגג קרוב לצד הנוסע כדי שהכבל של האנטנה יכנס דרך הדלת (וכמובן שצריך להעביר אותו גם בצורה מיקצועית ומקובעת. (חירור הברזנט אינו מומלץ, למרות שגם אפשרות כזו ניתן לבצע בצורה מקצועית ואטומה)
אם אתה מחליט שהפלך יהיה מעל גג הברזנט אני ממליץ על קיבוע עם רצועות לשני הצדדים (אולי אמצא תמונה) או פשוט תפירה שלהן לברזנט כך שיחזיקו את הפלך במקומו.
באופן הזה הטווח מקסימלי, הקרינה מינימאלית ופגיעה באנטנה מענף תועה תשכיב אותה בסה"כ ולא תגרום לנזק נוסף.
אם תרצה עוד פירוט פנה בה"פ.
בהצלחה
PW

bigfoot69
13-12-15, 21:07
רשמתם הכל, בניתם הכל - רק שכחתם דבר אחד: אחרי שהאנטנה הותקנה במיקום הקבוע שלה, יש צורך לבדוק אותה באמצעות צב"ד, או בקיצור - לחבר מד יג"ע לאנטנה לצורך מדידה נכונה וקיצור שלה. אנטנה לא מתואמת יכולה לגרום נזק למכשיר. נכון שהאנטנה מגיעה לטווח התדרים הייעודי, אבל יש לתאם אותה לתדרים הספציפים בהם אתה משתמש.

dio
03-01-16, 23:40
נראה לי כאן התאספו מומחים לדבר. אז שאלה- האם ניתן להאריך את הכבל של מעד ע״י כבל רשת Rj 45 זכר- נקבה?

נדב42
28-03-16, 19:01
דרור, לסיכום:
מבחינת קרינה על היושבים בג'יפ (וזה לא זניח - אתה משדר בין 25 ל- 50 וואט) - שים את האנטנה גבוה, כך שהבסיס שלה יותר גבוה מראשי הנוסעים (זה משאיר אתכם מחוץ למניפת הקרינה העיקרית.

מבחינת טווח - יש מקום תמיד לאופטימיזציות, אבל לפי התיאור שלך יש לך את האנטנה הארוכה המקורית של מוטורולה, שהיא האנטנה הכי טובה שאני מכיר ותקבל איתה טווח טוב גם בלי בסיס פח בקוטר חצי מטר - רק מקם אותה גבוה כאמור.

מבחינת שמירה על המכשיר - כמו שכתבו לפני - בדיקה עם מד יג"ע לאחר ההתקנה הראשונית, ומדי כמה חודשים.

סתם סיפור: קניתי לחבר אנטנה מקורית חדשה קומפלט של מוטורולה (כמו שיש לך כנראה) והתעקשתי לבדוק אותה עם מד יג"ע. מסתבר שהלשונית בבסיס האנטנה לא היתה מתוחה מספיק והאנטנה היתה מנותקת לחלוטין (עניין של 3 שניות עם מברג לסדר). מסקנה: אחרי כל נגיעה באזור צריך תמיד לבדוק את האנטנה בפועל עם שידור בעוצמה מלאה, וגם סתם ככה פעם בכמה חודשים.

לשואל מעלי: ניתן להאריך כבל אנטנה באמצעות תוספת כבל מאריך, יש לזה מחיר צנוע בטווח (קליטה וגם שידור) וכאמור רצוי לבדוק אח"כ את כל הסיפור עם מד יג"ע ...

דרור ברלי
28-03-16, 20:30
טוב שנזכרת נדב, כי זה מותקן כבר מזמן על בסיס מפח אל-חלד בגודל 15X15 שמחובר לפס גגון ועובד יופי.

נדב42
28-03-16, 21:03
טוב, לא כתבת ... בכל מקרה, נשמע שעשית את הדבר הנכון. מד יג"ע ?

דרור ברלי
28-03-16, 21:45
קיבלתי מכשיר מכוייל.

ולהתקין יפה ונקי וצבוע כמו שצריך עם כבלים מנותבים היטב (בלי לפגוע בברזנט) זה משהו שאני אוהב.

ezraiz
21-04-16, 11:20
הורדת רגישות במקסטרק. האם יש אפשרות כזו?

בנסיעה בשיירה, אני שומע אצלי הרבה לחשושים ורעשים שאחרים לא קולטים.
האם יש דרך להרגיע אותם קצת?

boaz avrahami
21-04-16, 11:27
יש. איזה מכשיר בדיוק יש לך?

ezraiz
21-04-16, 21:32
יש. איזה מכשיר בדיוק יש לך?

אם איני טועה זה Radius

תודה בועז!

boaz avrahami
21-04-16, 23:57
או שתהיה יותר ספציפי ובטוח. עדיף תמונה וכמה שיותר פרטים על מנת שאמצא את המדריך הרלוונטי לדגם שלך במינימום זמן.

אפשרות נוספת היא שתחפש בגוגל את המדריך למשתמש עבור הדגם ותעקוב אחרי הסעיף שמתיחס לכיוון רגישות סקוולש
squelch

בחלק מהמכשירים זה ניתן לכיוון רק על ידי פתיחת המכשיר ( יש בוודאי סרטים ביוטיוב) ובחלק דרך הפנל הקדמי

ezraiz
02-05-16, 07:48
היי בועז.

תודה.

הנה המכשיר שיש לי
107827

-->