PDA

צפייה בגרסה מלאה : ייעוץ תאוריטי - מה בא אחרי ג'ימני?

im_ri
30-11-15, 19:07
אהלן,
מתחיל לחלום על החלפת הג'ימני. זה עדיין ייעוץ תאורטי כי אין לי כיוון וזה יקח לפחות שנה. אבל אשמח לדעת מה האפשרויות העומדות בפני תחת ההנחה שבשנה הקרובה לא יתווספו רכבים לשוק יד שניה :)
ככה שלפחות אהיה קשוב למציאות אם יהיו.

מה יש לנו היום:
ג'ימני 08, ידני, נעול, מוגבה, מוגדל צמיגי שטח מלא, מיגונים סטנדרטים ולא מעט שפצורי לשטח (מדפים, תאי אכסון, מיכל מים, קומפרסור וכו').

נתונים יבשים:
נוסע בערך 15,000 ק"מ בשנה 90% מהזמן בכביש עם נטייה לקיצורי שדות בכל הזדמנות. מטייל 6-9 טיולים בשנה ליומיים שלושה בדרך כלל עם ציוד של 1-2 אנשים.

עבירות:
חשוב. לא צריך מפלצת עבירות אבל רמת המכשולים שעברתי עם הג'ימני תספיק (ורדית, עשוש ודומיו..).
רוצה רכב שמסוגל לתת בגז בשבילים ונחלים.

מנוע וביצועים:
אין עדיפות מיוחדת לבנזין או דיזל.
רכב שיכול לעקוף משאית וסבתות בדרך חזרה מאילת (טראומה מהפעם האחרונה שירדתי לאילת עם ג'ימני).
רכב שיכול לשייט בקלות 120-130 בכביש 6 (בעקבות העלאת המהירות המירבית).

דרישות נוספות:
יתרון לרכב שמשקלו העצמי מתיר לו לגרור נגרר 750 ק"ג.
יתרון לרכב שמוכר 100% מס (משמש את העסק ביום יום).
לא פוחד מהגודל של סילברדו ודומיו (ויש רישיון ג'), אך לא ממש מכיר את עלות האחזקה של כזה.
עם כל זה שאני לא חושש מסילברדו, לג'יפ קצר (פראדו ודומיו) עדיין יש יתרון יחסי כאן.
שואף לא לחזור בזמן ולקנות רכב ישן ממה שיש לי כיום,כלומר 2009 ומעלה.

תקציב:
80-90K אחרי ישור קו, שיפורים מינימליים לרמת עבירות שיש כיום ומעלה.
קחו בחשבון שרכב שמוכר 100% ונקנה מחברה יש את עניין המע"מ וההכרה כהוצאה.

יש חיה כזו?

eyal1979
30-11-15, 19:57
לנדקרוזר.

im_ri
30-11-15, 19:58
איזה לאנדקרוזר 2009 אפשר לקנות בתקציב הזה?

Tzvika-Pick
04-12-15, 17:21
רכב שמוכר ב-100% זה רק מסחרית מעל 3.5 טון וגם זה בסימן שאלה כי יש כתבות באינטרנט שרשות המיסים כבר פתחה עין על הרכבים הללו. במילים אחרות זה משאיר לך שלוש משאיות קלות - סילברדו, F350 וראם. חדשות יקרות הרבה יותר מהתקציב שלך, גם אם מקזזים את המע"מ. אתה נשאר עם משומשות די שחוקות (אחרי הכל, אלו רכבי עבודה לרוב...) וגם לי אין מושג כמה עולה להחזיק אותן.

אני די במצב שלך, נוסע על ג'ימני וכבר חושב על השדרוג. הדרישות שלי די דומות לשלך (מינוס עניין הגרירה שפחות רלוונטי עבורי). המועמד הכי טוב שמצאתי עד היום זה האנטר 4X4 מהדגם היותר פשוט שמגיע עם נעילה אחורית מקורית. קצת נמוך אבל בסך הכל די עביר, נוסע לא רע גם ב-120 קמ"ש ויכול לגרור 750 קילו בלי בלמים (או 1800 קילו עם בלמים). בתקציב שלך צריך להיכנס רכב שמור ממודל 2009 ואף למעלה מכך. לפני שנה בערך הציעו לי האנטר בן 3 עם מעט קילומטרים, רכב אבטחה לשעבר במוסד ביטחוני, בסביבת המחיר הזאת. לא קניתי :eek:

zerez
04-12-15, 18:16
איזה לאנדקרוזר 2009 אפשר לקנות בתקציב הזה?
קצר 2005-2006

im_ri
04-12-15, 21:41
קצר 2005-2006
ממה שראיתי זה בקושי קונה 2004...
בכל אופן לא רוצה לרדת 4 שנים בשנתון.

- - - Updated - - -

רכב שמוכר ב-100% זה רק מסחרית מעל 3.5 טון וגם זה בסימן שאלה כי יש כתבות באינטרנט שרשות המיסים כבר פתחה עין על הרכבים הללו. במילים אחרות זה משאיר לך שלוש משאיות קלות - סילברדו, F350 וראם. חדשות יקרות הרבה יותר מהתקציב שלך, גם אם מקזזים את המע"מ. אתה נשאר עם משומשות די שחוקות (אחרי הכל, אלו רכבי עבודה לרוב...) וגם לי אין מושג כמה עולה להחזיק אותן.

אני די במצב שלך, נוסע על ג'ימני וכבר חושב על השדרוג. הדרישות שלי די דומות לשלך (מינוס עניין הגרירה שפחות רלוונטי עבורי). המועמד הכי טוב שמצאתי עד היום זה האנטר 4X4 מהדגם היותר פשוט שמגיע עם נעילה אחורית מקורית. קצת נמוך אבל בסך הכל די עביר, נוסע לא רע גם ב-120 קמ"ש ויכול לגרור 750 קילו בלי בלמים (או 1800 קילו עם בלמים). בתקציב שלך צריך להיכנס רכב שמור ממודל 2009 ואף למעלה מכך. לפני שנה בערך הציעו לי האנטר בן 3 עם מעט קילומטרים, רכב אבטחה לשעבר במוסד ביטחוני, בסביבת המחיר הזאת. לא קניתי :eek:

אני לא מסכים שהטנדרים ה"קלים" כדוגמאת סילברדו שחוטים. בכלל ההטבות במס השוק מוצף. מחירי יד שניה ברצפה. אפשר לקנות גם יד שניה עם חשבונית מס, יש אנשים שקנו ולא באמת מעמיסים/סוחבים או עושים מלא ק"מ...
אתעניין קצת בהאנטרים, למרות שתמיד חלמתי על היילקס ;)

ככל שאני נכנס לזה יותר אני מבין שתחת ההנחות שאני לא רוצה לרדת בשנתון ממה שיש היום (2008), ובתקציב הנוכחי, אין לי לאן להתקדם בעולם רכבי השטח. הויטארה מהשנים האלה כבר לא משהו... ליברטי נכנס אולי בתקציב - לא יודע להגיד עליו כלום.
אפשר לקנות ג'ימני חדש יותר.. אבל אז לא עשינו כלום...

-->