PDA

צפייה בגרסה מלאה : עזרה עם תקלה בסובארו פורסטר

arich007
02-12-15, 22:22
ברשותי פורסטר 2012.
השבוע נדלקה נורת אזהרה מנוע.
במוסך חיברו דיאגנוסטיקה לרכב ומצאו תקלה P0732 שמשמעה Gear 2 incorrect ratio.
הם בדקו וטענו שבאחד המחברים היה מגע רופף. סידרו שם משהו, ריסטו התקלה ושלחו אותי לדרכי.
אחרי 4 ימים התקלה חזרה.
יש למישהו מושג מה התקלה אומרת?
מוסך מומלץ שמכיר בעיות חשמל בפורסטר?

תודה מראש.

אמיר ב.א
02-12-15, 23:44
מוסך באיזה איזור בארץ?

arich007
02-12-15, 23:47
תל אביב והסביבה.

YoavR
03-12-15, 07:43
ממליץ על המוסך המרכזי בפתח תקווה. פתרו לי בעיית חשמל בפורסטר ביעילות ומקצועיות.
בעלי נסיון רב, מקצוענים ותודעת שרות.

arich007
18-05-17, 11:58
לטובת משתמשים אחרים להלן תיאור הפתרון והשתלשלות האירועים. מתנצל מראש על אורך הפוסט.
אחרי שבמוסך המורשה לא הצליחו לפתור הבעיה (ריסוט תקלה, ניקוי מחברים, ריסוט נוסף) החלטתי לגשת למוסך המרכזי בפתח תקווה. בכל זאת מוסך יבואן ראשי.
הגעתי בבוקר, תיארתי הבעיה, והפקדתי הרכב. אמרו לי שמחיר האבחון יהיה 500 ש"ח ואם אבחר לתקן אצלם אז זה יהיה ללא תשלום.
אחר הצהריים אני מקבל טלפון מהמוסך לבוא לקחת הרכב.
הגעתי - הלך הגיר אומרים לי. צריך להחליף גיר ו"מוח" גיר.
כולה 70,000 קמ וקצת יותר משלוש שנים על הכביש. כבר גיר?.
בשיחה עם "מומחה" הדיאנוסטיקה במוסך, מבהיר לי הבחור שהוא כבר ראה כמה תקלות כאלה ואין ברירה, רק החלפה מלאה תפתור הבעיה.
כמה יעלה לי אני שואל את יועץ השירות? (ככה נקרא הבחור שמטפל בלקוחות). הרבה הוא עונה ולא מפרט. בכל זאת התעקשתי לדעת כמה יעלה במוסך המרכזי גיר חדש. אמר שיבדוק ויחזור אליי. בינתיים שחרר אותי. ויתר גם על 500 שח דמי הבדיקה. נסתדר כבר כשתחזור לתיקון הוא אומר.
אחרי שלושה ימים בהם אני מנדנד לו טלפונית לקבלת מחיר, סוף סוף הסכים לתת לי - 71,000 שח לגיר חדש כולל "מוח" !!!. שבעים אלף שח. זו לא טעות הקלדה.
חשבתי שהוא צוחק עליי. המליץ לי שאחפש גיר בפירוקיות. סובארו לא מוכנה להשתתף בעלויות דאליבא אותו יועץ. רכב כמה חודשים מחוץ לאחריות. פשוט בדיחה.
בינתיים אני ממשיך לנסוע עם הרכב. התקלה לא מפריעה עד כה.
עוברים עוד כמה ימים ומופיעה תקלה נוספת. P0763. Shift solenoid C electrical.
חיפוש בגוגל מעלה בעיה בסולונואידים. דורש החלפת מכלול אלק'. לפי הפורומים בחו"ל זה מכלול שעלותו 1500$ לפני עבודה.
עובר עוד יום והרכב מוכן להתחיל בנסיעה רק בהילוך 3. פה כבר הבנתי שאני חייב למצוא פתרון מיידי ולא להסתובב בין מוסכים.
חיפוש קצר בפורום אני מוצא את ספי גירים בסגולה פתח תקווה. קובע אצלו (תור של יומיים, הבחור עמוס) ומגיע - ספי מעיף מבט בתקלות ואומר אין בעייה, נשמע לי משהו פשוט יחסית. תשאיר הרכב.
אחרי יום, מתקשר ואומר שפתר הבעייה - החליף 3 סולונואידים תקולים. 2800 שח.
מאז, כמעט שנתיים אחרי, הרכב נוסע כמו חדש.
זהו, פוסט ארוך. הרבה התרוצצויות בין מוסכים ובסוף בעל מקצוע שמבין עניין.
תודה ספי.

Sent from my SM-G900F using Tapatalk

asypeer
18-05-17, 12:28
איפה שלמה55 כשצריך אותו.. ;)

erezgur
18-05-17, 13:03
איפה שלמה55 כשצריך אותו.. ;)

הלך לקנות לנדקרוזר ...

גיא
18-05-17, 14:24
סיפור מדהים ...
בושה למוסך .. לפני שנים .. בי4 מודל 2001 אם אני זוכר נכון .. 100 אלף .. חודשיים אחרי תום אחריות .. גיר מחליק .. בדיקה במוסך סובארו .. צריך שיפוץ גיר, סובארו שלמו את החלקים אני שלמתי את העבודה .. בלי שום ויכוחים.

Sent from my Pixel using Tapatalk

moshe_levy
18-05-17, 14:37
בטח....מוסך מורשה עאלק....רצו לשמור את הגיר הישן שלך לתקן אותו ב1000₪ לשים לך גיר ב 70 אלףףףףף וגם למכור את הישן שלך! פשוט בושה מוסך מורשה שאמור להכיר את הרכב הזה כמו את הק....של אישתו

Sent from my SM-G610F using Tapatalk

דניאל מאירי
18-05-17, 16:48
לאמא שלי היה פורסטר 2008 שטופל במרכזי בפ"ת.
כל טיפול היה כמו משכנתא.
אם היה מזל היה נגמר ב-4K ועם פחות מזל איזור ה-7K.
כל טיפול ברקסים, כל מנורה שנדלקה - נכנסתי לכוננות ספיגה.
אחרי 3 שנים (הרכב נקנה עם 100 אלף ק"מ) החלטתי בשבילה שמספיק והעפנו אותו.
רכב נחמד אבל הביקורים במוסך פשוט הוציאו את הכיף, והיא לא היתה מוכנה לשמוע על מוסך שאיננו מרכזי.
דניאל

אביב3
18-05-17, 18:46
בכל המוסכים שאינם מכוני גירים בעלי מוניטין, נכנסת לבעיה בגיר אוטומט , תצא עם הוצאה גבוהה.
באופן גס , אין להם שום מושג איך להתמודד עם גירים אוטומטיים , אין להם מושג כמה לחץ שמן , צריך להיות איפה, ובאיזה מצב ומדוע, רובם אפילו לא יודעים על איזה מצב צריך להיות הרב מודד בכדי לבדוק נניח התנגדות סולונואיד ואם הם כבר כן יודעים אז אין להם מושג מה הערך התקין.
אסור ללכת למוסך רגיל כאשר יש בעיות בגיר אוטומטי פלנטרי , רק מכונים מומלצים בעלי נסיון .

Sent from my AKAI Diamond using Tapatalk

איל מ
18-05-17, 21:15
מקרה קלאסי שבו היבואן+היצרן נוקטים בגישת ה"בוא נחליף" במקום לנסות להגיע לשורש הבעיה.
לא מאשים אותם, כל עולם הרכב נוהג כך מאז שרכבים הפכו למוצר מתכלה.
במו ידיהם הם יוצרים מוניטין רע לרכב.
מכיר את זה מקרוב. ברכב שלי רצו עשרות אלפי שקלים על תיקון תקלות שניתן לפתור ברבע שעה עבודה ובעלות זניחה.
למזלי, הרכבים שהחזקתי תמיד היו מהסוג שאנשים מטפלים בהם בעצמם. לכן הפתרונות והידע קיימים ברשת.
נהפוכו, הגישה הזאת עזרה לי לקנות רכב במחיר זול משמעותית מערכו האמיתי בגלל "מוניטין רע".

אביב3
18-05-17, 21:19
איל לעניות דעתי הדבר לא קרה עקב כך שרכב הפך למוצר מתכלה.
הדבר נוצר כי בעולם הרכב הקל , פשוט לא מעוניינים לשלם, כך מראש , אנשים טובים , הולכים ללמוד תחומים אחרים.

אביב3
18-05-17, 21:25
באופן כללי ועד כמה שזה ישמע לך אולי תלוש, את רוב היבואנים מעניין הקצה של ה.. השירות.
מה שהכי מעניין אותם זה איך הם גוזרים יותר מליונים משנה שעברה.
ומדובר במאות של מליונים רווחים בשנה.

-->