PDA

צפייה בגרסה מלאה : מה עלות הארכת שלידה למשאית לצורך בניית מגורים

יהונתן1
04-12-15, 11:17
שלום כולם
אני בודק את האפשרות לבניית מגורים על משאית ומעוניין בחוות דעת ובניסיון שלכם
כמה עולה בגדול להאריך שילדה של משאית קטנה מבחינת עבודה ואגרות מול משרד הרישוי?
רוב המשאיות שאני מוצא הן קצרות מידי.
בנוסף יש לי רשיון עד 15 טון ואני רוצה שברשיון המשא מגורים אוכל להעמיס עד 15 טון (ליתר דיוק ע14.999 ק"ג).
האם משא מגורים מעל 10 טון צריך בדיקת קצין בטיחות כמו משאית מעל 10 טון?
תודה

zerez
04-12-15, 12:40
משא מגורים פטור מביקורת קצין בטיחות וצריך רק טכוגרף, אבל זה לא חוק אלה הנחיה שאפשר לשנות בכל רגע נתון.
קח גם בחשבון שמשאית מעל 12 טון לא תוכל להרשם כאספנות בבוא היום.

מה לא מספיק במשאית של 10 טון?

אומי5
04-12-15, 16:14
האורך בדרך כלל.
ברוך הבא יהונתן.
יהונתן חבר ילדות שלי שהמלצתי לו לשאול כאן, יש לי הרגשה שידעו לתת כאן תשובות....

Sent from Um Melabes

zerez
04-12-15, 16:55
התחלתי פעם לתכנן פרוייקט כזה ונאלצתי לדחות.
אם יש לך רישיון עד 15 טון ואתה מוכן לוותר על אופציית רישום הרכב כאספנות אז אוטובוס הוא פתרון מצויין, אפשר להסב אוטובוס למשא עד 15 טון.

האופציה שאני אז בחרתי היא מיניבוס מרצדס מסדרת ה 614 ( כזה כמו של החרדים)

לא בדקתי את האופציה להאריך משאית.

הנה שירשור שאני פתחתי כאן בזמנו, יש בו הרבה שאלות ותשובות רלוונטיות

http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php/77178-%D7%9E%D7%A9%D7%97%D7%A7-%D7%91-%D7%A0%D7%93%D7%9E%D7%94-%D7%9C%D7%99-%D7%91%D7%99%D7%AA-%D7%A2%D7%9C-%D7%92%D7%9C%D7%92%D7%9C%D7%99%D7%9D

משום מה הקישור מגיע לסוף השירשור, תתחיל מהתחלה

asafk
04-12-15, 17:37
יש מגבלות על הארכת שלדה. הארכת שלוחה אחורית מוגבלת לעד 60 אחוז מבסיס הגלגלים. זו ההארכה הזולה יחסית, מסגרות נטו. אם השלוחה האחורית כבר באורך המירבי אז הארכת בסיס הגלגלים היא הארכה יקרה כולל חשמל, צנרת בלמים, גל הינע ועוד.
לכן חשוב לראות מה הנתונים של המשאית כולל חלוקת משקל על הסרנים לפני שמגבשים תכולה להארכת השלדה.

אסף.

יהונתן1
05-12-15, 11:28
[QUOTE=zerez;669324]

קודם כל תודה על הקישור לשרשור המפורט אחלה שרשור!
אני בתחילת הדרך ועדיין מריץ את הרעיון
לגבי אוטובוס מחבר שבונה כרגע אוטובוס אני יודע שמתחילים לעשות בעיות ברישוי אוטובוס עד 15 טון והוא עושה אוטובוס עד 18
ז"א שהוא יצטרך לעשות רשיון משא כבד.
הדבר הבעייתי עם אוטובוס הוא צריכת דלק ויותר בעייתי הוא תיקונים. המכלולים של אוטובוסים הרבה יותר יקרים לתיקון

zerez
05-12-15, 11:35
מעל 16 טון גם עלות הביטוח קופצת

asafk
05-12-15, 12:56
הבעיה העיקרית באוטובוס גדול היא הדלק. צריכה מטורפת שכל תזוזה הופכת להוצאה.
הבעיה השניה היא עבירות. אוטובוס הוא נמוך מאוד וכל ירידה מהכביש לשביל דורשת תכנון.
הבעיה השלישית היא אכן מחירי החלקים והטיפולים. הכל מיוחד, הכל יקר. אי אפשר לטפל באוטובוס במוסך רגיל, רק במוסך שמתאים לאוטובוסים מבחינת ליפטים וכדומה.

מיניבוס זה סיפור אחר - יש למשל מיניבוסים טויוטה או מרצדס שנחשבים סוסי עבודה, אם מצאת כזה טויוטה הרווחת בענק (הם לא מבוקשים בתור מיניבוסים משומשים כי הם איטיים).

חזרה למשאית עד 10 טון - על איזה דגמים חשבת? למה לא מספיק לך ארגז סטנדרטי?

אסף.

mugi8675
05-12-15, 14:41
לפני כחודש ראיתי על כביש שש אוטובוס של forest river מדגם Georgetown xl עם מספר ישראלי. חתיכת מוטורהום.

יהונתן1
06-12-15, 16:16
הי אסף.
רק עכשיו אני מתחיל ברורים.
אם אמצא משאית 10 טון עם ארגז 8-10 מ' זה יהיה גן עדן.
העניין הוא שזה לא לפנאי אלא למגורים על אמת עם בת זוג ובשביל זה כל מטר חשוב. אנחנו שניים שרוצים לגור ככה.
החבר שלי עם האוטובוס לא מתכוון לזוז הרבה ולכן בשבילו לא מדובר בהוצאות דלק לעומתו אני כן רואה את עצמי יוצא לנסיעות מפעם לפעם. מיניבוס נשמע לי קצת קטן מידי לזוג.
אני פותח עיניים ובינתיים ראיתי כמה משאיות שהיו נראות עד 12 עם ארגז גדול מאוד. מקווה שזה יסתדר. נראה גם מה העלות של בניית מיטה מעל הקבינה. אולי זו אופציה נחמדה.
רעיון נוסף שקיבלתי מהשרשור הארוך הוא לקנות עם במת הרמה ואז יש פתיחה למרפסת אחורית.

יהונתן

im_ri
11-11-16, 20:40
היי יונתן, אשמח אם תזרוק כמה דגמים אופציונליים לאויר.. סתם להתרשמות.

גיל אסרף
12-11-16, 17:54
הי אסף.
רק עכשיו אני מתחיל ברורים.
אם אמצא משאית 10 טון עם ארגז 8-10 מ' זה יהיה גן עדן.
העניין הוא שזה לא לפנאי אלא למגורים על אמת עם בת זוג ובשביל זה כל מטר חשוב. אנחנו שניים שרוצים לגור ככה.
החבר שלי עם האוטובוס לא מתכוון לזוז הרבה ולכן בשבילו לא מדובר בהוצאות דלק לעומתו אני כן רואה את עצמי יוצא לנסיעות מפעם לפעם. מיניבוס נשמע לי קצת קטן מידי לזוג.
אני פותח עיניים ובינתיים ראיתי כמה משאיות שהיו נראות עד 12 עם ארגז גדול מאוד. מקווה שזה יסתדר. נראה גם מה העלות של בניית מיטה מעל הקבינה. אולי זו אופציה נחמדה.
רעיון נוסף שקיבלתי מהשרשור הארוך הוא לקנות עם במת הרמה ואז יש פתיחה למרפסת אחורית.

יהונתן

היי יונתן,

אנסה לתרום לך מניסיוני.

1. הרוחב חשוב לפחות כמו האורך, ולכן עדיף לך לחפש משאית 12 טון "גלגל גבוה" בפי העם.
הסיבה לכך היא שרוחב הארגז המותר במשאיות נקבע עפ"י רוחב הסרן האחורי (10 אחוז יותר ליתר דיוק.) אך לא יגדל מרוחב מקסימלי של 255 ס"מ לארגז יבש או 260 ס"מ לקירור.
במשאיות אלו בדרך כלל הרוחב הוא כ 237 ס"מ מה שמאפשר לך להגיע לרוחב מקסימלי.
2. אתה צריך למצוא משאית עם רוחק סרנים של כ 6.5 מ'. מה שיאפשר לך ברוב המשאיות (עם קבינה בודדת כמובן) לקבל אורך ארגז של כ 9.5 מטר.
3. עלות הארכת רוחק סרנים למשאית כזו היא כ20000 ש"ח. זה כולל את עלות שרטוט המהנדס לשינוי מבנה, עלות הרישוי וכמובן עלות העבודה.

במשאית 10 טון רוחב הסרן הוא 213 ס"מ מה שייתן לך בסופו של דבר ארגז ברוחב 234 ס"מ ברוטו.
במשאית 12 טון עם גלגל רגיל הרוחב הוא כ 227 ס"מ מה שייתן לך כ 249 ס"מ רוחב ברוטו.
במשאיות 15 טון ומעלה כל המשאיות מגיעות לרוחב מקסימלי.

בנוסף, אני מבין מהכתיבה שלך שאתה מעוניין להשתמש בארגז קיים ולהסב אותו למגורים, חבל על הזמן והכסף שלך.
עדיף לך לקנות משאית משומשת ללא ארגז (יש המון שמעבירים ארגז למשאית הבאה והן בדרך כלל נמכרות ב50% ממחיר מחירון.)
ואז לבנות עליה ארגז חדש מיועד למגורים מלכתחילה. (עם מיטה מעל הקבינה למשל).

בתפקידי הקודם הייתי מהנדס אצל אחד מבוני המרכבים בארץ, תכננתי ארגז כזה למועצה אזורית בנגב לצורך מרפאה ניידת, התכנון שונה לחלוטין מתכנון ארגז קירור רגיל, ולהסב אחד כזה יעלה לך המון כסף, ויהיה הרבה פחות יעיל מארגז מיועד למגורים.

מקווה שעזרתי

בברכה
zerez
12-11-16, 18:13
הערה קטנה,
אסור להחנות בשטח ציבורי רכב ברוחב מעל 2.5 מטר.

Sent from my LG-D855 using Tapatalk

-->