PDA

צפייה בגרסה מלאה : והסאגה ממשיכה.. סיקס לא מניע

yoni_0000
04-12-15, 18:36
סיבוב בדיונות, הכל טוב ויפה, פתאום הרכב מאבד סל"ד, נעצר ונכבה בתוספת בום קטן ונחמד. פותח מכסה מנוע- המינוס של המצבר קפץ מהמקום. מחזיר למקום, יש סטרטר, אבל הרכב לא מניע.. על החילוץ המשעשע אספר בהזדמנות אחרת.

שורה תחתונה:
יש מצבר וסטרטר
מצאתי כמה חוטים חשופים שמקצרים בוודאות.
חוטי הצתה מכסה מפלג ופלאגים חדשים כולם.
בדרך כלל הרכב מניע בנגיעה (מבחינתי שולל בעיית קרבורטור).
אני חושד בכוהל שגמר את הקריירה...

מה אומרים?
תודה

Sent from my LG-H815 using Tapatalk

rob
04-12-15, 21:35
אומרים
שאם מצאת חוטים חשופים שמקצרים אז כנראה יש עוד חוטים חשופים שעושים לך ברדאק

- - - Updated - - -

תחבר חוט חשמל (2.5ממ) בין הפלוס של המצבר אל הקויל, ואז תנסה להניע.
זה בעצם עוקף את רוב צמת החשמל

מוני אורבך
04-12-15, 23:00
בדוק אם יש לך ניצוץ, אם כן הבעיה לא בהצתה.
קל מאוד לבדוק את סליל ההצתה ואת כל מערכת החשמל עם אבומטר.
פתח את ספר הרכב (תוריד מהאתר) ותתחיל ללמוד.
זה אפילו כתוב בעברית (-:

six 4 life
04-12-15, 23:11
כאמור בדוק ניצוץ בתור התחלה.
אם אין ויש לך מפלג GM סביר שהמודול התאבד.

yoni_0000
06-12-15, 21:24
אין ניצוץ. ניסיתי כויל אחר ועדיין לא עבד. משכתי פלוס ישירות מהמצבר לכויל המקורי- לא עזר. אותו הטריק לכויל האחר- מניע לרגע, אבל נכבה מייד..
המפלג שלי מקורי.
החוטים שקיצרו היו מחוברים למעקף לסוויץ' (הנעה דרך כפתור) נוטרל והועף לכל הרוחות.

שמתי לב כרגע שהמקדם הצתה (וואקום) לא עושה כלום.. לא נראה לי שזה קשור אבל.. אולי כן?

איך אני ממשיך מפה?

six 4 life
06-12-15, 23:35
לכוייל מגיעים 2 חוטים. פלוס קבוע אחרי סוויץ', ומינוס דינמי שמגיע בפולסים שהפיק אפ במפלג שולח אל המודול ואל הכוייל ולפי זה סוגר מעגל וטוען את הכוייל > שולח ניצוץ.
חבר מנורת ביקורת (רצוי מנורת ביקורת לד כי הפולסים שהמינוס משגר לא תמיד מספיק חזקים למנורה של 12V אבל אם אין לך תנסה עם רגילה בתור התחלה, סביר שיעבוד) - צד קבוע לפלוס במצבר, הצד עם השפיץ למינוס הזה שמגיע אל הכוייל. תן סטרטר, המנורת ביקורת צריכה להבהב.
לא מהבהבת? הבעיה שלך לפני הכוייל (פיק אפ דפוק במפלג, מודול או זרם אליו, סוויץ' ועוד). תבדוק ותעדכן.

yoni_0000
07-12-15, 00:48
אעדכן מחר..

מה בקשר להחליף את כל המערך? חשבתי להזמין אחד כזה (http://www.amazon.com/Top-Street-Performance-JM6511R-Distributor/dp/B006CRU9YC/ref=sr_1_sc_2?ie=UTF8&qid=1449441833&sr=8-2-spell&keywords=jeep+cj+distributer) וזהו, לסגור את כל הפינות. בחשבון זריז, זה יותר זול מלקנות כויל, מודול ומקדם הצתה אצל ינוביץ'.

יונימוג אדום
07-12-15, 08:08
ללא ספק hei זה הפתרון האידיאלי

six 4 life
07-12-15, 13:01
אעדכן מחר..

מה בקשר להחליף את כל המערך? חשבתי להזמין אחד כזה (http://www.amazon.com/Top-Street-Performance-JM6511R-Distributor/dp/B006CRU9YC/ref=sr_1_sc_2?ie=UTF8&qid=1449441833&sr=8-2-spell&keywords=jeep+cj+distributer) וזהו, לסגור את כל הפינות. בחשבון זריז, זה יותר זול מלקנות כויל, מודול ומקדם הצתה אצל ינוביץ'.

זה פתרון זול פשוט ומהיר שגם ישפר לך את ההנעה הסחיבה והשיוט.
יש אופציה נוספת שנקראית TFI (תעשה חיפוש אם לא מכיר), אבל זו קצת יותר מורכבת להתקנה, דורשת איסוף חלקים לא מסובך במיוחד, אבל התוצאה לא רואה ממטר גם מפלג HEI שבכל מקרה טוב יותר מהמקורי.

udical
08-12-15, 07:40
מצטער אם אני מושך לכיוון אחר - מה הייתרון של TFI על פני HEI יעודי?
מכל הקריאה שעשיתי, לא מצאתי ייתרון מובהק ל-TFI.
מעבר לזה, ברגע שמתחילים לדבר על להחליף את קפיצי הקידום, שם מאבדים אותי ;-)
HEI שמיועד מראש ל-258, לא יתן את התוצה הטובה?

אצלי התקנתי HEI כזה בפחות מ-100$ אחרי שראיתי שהקומבינה שעטנז מ-GM שהיתה אצלי היתה רקובה ושרופה עם מאריך רופף ורועד על הציר של המפלג כדי שיגיע לגלגלש.
השינוי היה לא פחות ממדהים.
הגדלתי גם את מרווח האלק' מ-0.6 ל-1.1 (לפי מה שכתוב, אפשר אפילו עד 1.3 אבל אני לא מאמין להם שהוא מוצא 65KV, אולי 40-50.) וקידמתי עוד קצת את ההצתה.

six 4 life
08-12-15, 15:56
אצלי היו כל סוגי ההצתות, האחרונה כבר 7 שנים היא TFI
הHEI בהחלט שיפרה תגובות, הנעה, וסחיבה בכביש מהיר, אבל פשוט לא מתקרבת לביצועים של הTFI.
קודם כל הTFI מבוססת על גוף המפלג המקורי של הCJ, כלומר הקידום הצתה נשאר הקידום המקורי של המנוע בלי צורך למשחקים עם קפיצים או התאמות.
דבר שני הוא שימוש בחלקים חיצוניים - קירור הרבה יותר יעיל למערכת ממפלג HEI סגור.
דבר שלישי ועיקרי סתם ככה ממראה עיניים - ניצוץ של HEI רואים כחול ויחסית דק, בחושך. ניצוץ של TFI רואים עבה וחזק באור יום ואוי לך אם היד שלך קרובה אליו...
בכללי המערכת הזו אמינה מאוד אם בנויה נכון והמנוע עובד איתה מדוייק מאוד חד מאוד וחזק מאוד (כל מנוע ביחס לעצמו).

yoni_0000
08-12-15, 21:32
תאמינו או לא.. פיוז שרוף. הניע כאילו כלום. המפלג החדש כבר בדרך לארץ...

six 4 life
08-12-15, 21:51
איך גילית פיוז שרוף? פשוט החלטת לעבור על קופסת הפיוזים?

yoni_0000
08-12-15, 22:14
משהו כזה.. נשרפו שם 3 פיוזים. כנראה מהחוטים שקיצרו.

yoni_0000
08-12-15, 22:18
משהו כזה.. נשרפו שם 3 פיוזים. כנראה מהחוטים שקיצרו.
יש בתיבת פיוזים אחד שכתוב עליו coil... לא תיארתי לעצמי שזה כזה פשוט.

עירא
08-12-15, 23:07
משכתי פלוס ישירות מהמצבר

פיוז לא ממש מסתדר עם זה

-->