PDA

צפייה בגרסה מלאה : סקר, טסט לרכב במדינת ישראל, בעד או נגד?

tzagi
06-12-15, 11:58
מעניין אותי לדעת כמה מהחברים פה תומכים במוסד הזה וחושבים שיש בו תועלת (לציבור הרחב)
גילוי נאורות, הייתי בטסט(בישראל כמובן) פעם אחת וראיתי בדיוק מה הולך שם ובתור מכונאי רכב(לשעבר), אשמור את דעתי לעצמי.
התשובה המקובלת היא כן או לא ולמה, נא להמנע מדיונים. אני מבקש מההנהלה למחוק תשובות לא רלוונטיות לנושא. תודה.
נ.ב. (לא יודע מה זה אומר) אין כול קשר לג'יפים אלא למוסד עצמו כמו שהוא.

opl
06-12-15, 12:29
תומך, אין לי נסיון עשיר אבל עשר שנים עם מכוניות, 3 רכבים שונים, אותו מכון. כל הליקויים שהתגלו - מצדקים וטוב שהתגלו.

tzagi
06-12-15, 12:37
לחדד, לאלה שטוענים שבטסט מצאו ליקויים(שהמכונאי הרגיל לא מצא), מה הם היו ומדוע זה חשוב לבטיחות.

asafk
06-12-15, 13:16
בניו זילנד למשל אין טסט במכון רישוי. יש מוסכים מוסמכים לתת אישור והם באמת בודקים הכל טוב יותר ממכון רישוי.
דבר אחד אי אפשר לבדוק - יעילות בלמים.

אסף.

asafk
06-12-15, 13:23
https://en.m.wikipedia.org/wiki/Warrant_of_Fitness

אסף.

opl
06-12-15, 13:27
שנה שעברה - הרכב היה במוסך לפני הטסט להחלפת שמן מנוע ושמן (מיד פעם אני מתעצל לעשות לבד) וביקשתי ממנו לבדוק חופשים וכו לקראת טסט, הוא לא מצא כלום, בטסט מצאו והראו לי - חופש בתפוח פנימי + חופש במשולש עליון.

איל מ
06-12-15, 14:20
בעד,
למרות הסערה הנוכחית. (הגדרות החוק אולי מציקות לנו וצריך לשנותן אבל הטסט עצמו חשוב).

ליאור רביבו
06-12-15, 14:39
בעד,רוב הציבור לא מודע על מה הוא נוסע ולא כל המוסכניקים בודקים בטיפול שמנים את שאר המערכות בלי להזכיר את תקינות מע' הבלימה.

אמיר ב.א
06-12-15, 14:58
אני מעריך שב20 שנים שאני מעביר את הרכבים שלי טסט ,
ניכשלתי בטסט משהו כמו 10 פעמים ,

פעם אחת הייתה מוצדקת.

מה שכן , יצא שפעמיים הבוחן נתן לי לעבור , והודיע לי שקיים ליקוי שהיה צריך להכשיל את הרכב עליו ,
בשתי הפעמים זה היה ליקוי בטיחותי - גלגלים , וחופש בתפוחים.
למשל:

הכשילו על זיהום אוויר - וכשקניתי את התוסף שלהם , העבירו אותי טסט (בלי שנסעתי ק"מ אחד עם הרכב)

הכשילו על מספר דהוי - כאשר המפסר היה תקין , והם מייצרים את המספר במקום

וכו'

shachar
06-12-15, 15:46
בעיקרון אני בעד.

אני תמיד מגיע לטסט מוכן לאחר שהרכב בדוק.
אני מכיר את הרכב שלי ולא אזניח בו בעיות בטיחותיות עם זאת אני יכול להעיד רק על עצמי...
למרות זאת התהליך עצמו תמיד גורם לדפיקות לב מיותרות.

lizard
06-12-15, 16:44
אני חושב שבסופו של דבר מי שנוסע על רכב לא בטיחותי ימשיך לנסוע על רכב לא בטיחותי כי הוא פשוט ישלם למעכר או ימצא איזו קומבינה אחרת. מי שנדפק אלו האנשים הרגילים שומרי החוק אז אם זה המצב, אני נגד.

IlanHadar
06-12-15, 16:47
אין ספק שמוסד רישוי השנתי יש לו מקום בתרבות הישראלית, גברת כהן מחדרה לא תדע שגומיות בציריות קרועות, שברקס שמאל אחורי כשל או שתיבת ההגה נוזלת שמן עד לטסט. לצערנו ראינו מה קורה שתפוחים או צמיגים כושלים, אם בטסט יעלו על תפוח או צמיג שהולך להיכשל וידאגו לתיקון יש לזה ערך מוסף גם בחיי אדם.

לזכותם שיש מכונים מקצועיים ושיודעים את העבודה. אפשר להתווכח עם מתקני הנורות / מדבקות / מספרי רישוי בצידי המכון לא גורמים להכשלה יתרה על שטויות, אבל מוכן לספוג את זה בקטנה.

הבעיה זה לא המכונים, זה כותבי התקנות שאין להם מושג במשרד התחבורע, בעל ג'יפ ששם בולם / קפיץ / צמיג טוב יותר (שעל הדרך מעלה הרכב ב 2") מהפשרה המקורית של יצרן הרכב, תורם לבטיחות ולא גורע ממנה. אבל לך תסביר לאלה שבעבר אמרו שחגורת בטיחות זה מיותר...

boaz avrahami
06-12-15, 16:59
ברוב המדינות בעולם יש טסט כזה או אחר.
לפחות כולל בלמים זיהום אוויר ותקינות כזו או אחרת כמו בדיקת קודים במחשב רכב או בדיקה פיזית...

וזה במדינות שבהם האזרח צריך לקחת אחריות אמיתית על מעשיו ולא כמו בישראל שנהג שיכור שדורס משפחה יושב שנה וחצי.

אז מה רצית לשאול אם צריך את הטקס בצורה הישראלית או לוותר בכלל?

Pageup
06-12-15, 18:17
דווקא בגלל שאנשים אצלנו מחפפים על טיפולים, נוסעם עם רכבים לא תקינים וכהנה וכהנה.
ובגלל שאף מוסכניק לא ישבית ללקוח שלו את הרכב אם ימצא ליקוי שהנהג לא יסכים לתקן
"כי זה נורא יקר" (כי יקבל מכות במקרה הטוב או ישרפו לו את המוסך במקרה הרע).
כן צריך טסט שיבדוק ליקויים ביטיחותיים:
1) ברקסים
2) חופשים במכלולי ההגה: תפוחים, משולשים, בוקסות וכו'
3) זיהום אוויר (נהוג גם אצל אחותנו מעוררת הקנאה בחלק מהמדינות).
אבל פה זה צריך להגמר. לא וסט, קרעים במושבים, מס' מושבים, נזילות (שמן, לא ממערכת הברקסים),
תאורה (שיכולה להשרף שניה אחרי), מספרים (ששוטר יתן קנס) וכדומה

tzagi
06-12-15, 18:28
ברוב המדינות בעולם יש טסט כזה או אחר.
לפחות כולל בלמים זיהום אוויר ותקינות כזו או אחרת כמו בדיקת קודים במחשב רכב או בדיקה פיזית...

וזה במדינות שבהם האזרח צריך לקחת אחריות אמיתית על מעשיו ולא כמו בישראל שנהג שיכור שדורס משפחה יושב שנה וחצי.

אז מה רצית לשאול אם צריך את הטקס בצורה הישראלית או לוותר בכלל?
עוד פעם, האם לדעתכם, יש ערך חברותי- בטיחותי למוסד בצורתו הנוכחית. או יותר נכון, האם אפשר להצדיק את העלות הלא כספית.

Sent from my SGH-M919 using Tapatalk

lizard
06-12-15, 18:28
אבל אותו אחד שישרוף את המוסך או יכה את המכונאי הוא גם זה שלא באמת מעביר את הרכב שלו טסט.

מוני אורבך
06-12-15, 19:20
אין שום צורך לטסט במדינת ישראל במתכונתו היום.
כל ה"בדיקות תפוחים" וגומיות היא לא נכונה ולא אמינה במתכונת שעושים אותה.
ואם ירצו לעשות את זה "לפי הגדרות יצרן" זה יקח יותר מדי זמן ויעלה יותר מדי כסף.
מה שאומר "קומבינות" שרק יקשו ולא יועילו בדבר.
גם בדיקת הבלמים שעושים היא מאוד כללית ומיותרת לגמרי, היא לא אומרת דבר על יעילות הבלימה רק במקרים קיצוניים.
מה כן צריך? בדיוק מה שעושים במדינות הנאורות.
בדיקת זיהום אוויר בדיקת מחזירי אור ומסמנים.
למה? כי זה משפיע ישירות על אנשים אחרים.
אם לא יהיו מסמנים אף אחד לא ידע לאן אתה פונה, ועל זיהום אוויר זה ברור.
מה יחליף את כל הבדיקות והמבחנים והטסט? מי יהיה המבוגר האחראי?
אנחנו כמובן.
אם יתגלה לאחר תאונה כשל בטיחותי (לדוגמא גלגל שניתק) עקב הזנחה, הפרמיה של הביטוח תקפוץ.
אנשים ידעו שהם אחרים למעשיהם ועל הזנחה משלמים מהכיס, ומהר מאוד כולם ידאגו טוב טוב שהרכב שלהם תקין.
רבותי צאו מהמשטר הבולשווקי המחניק שאתם חיים בו ! כל אדם אחראי למעשיו, ועל מעשים קלוקלים משלמים.
פשוט וקל.

boaz avrahami
06-12-15, 19:28
+1 למוני

Bernard
06-12-15, 19:48
אני בעד - לגמרי.

לא סומך על האנשים בארץ, שיטפלו ושיטפלו כמו שצריך.
צריך מישהו אובייקטיבי וחסר פניות, שיבדוק כל מה שצריך.

עכשיו...
מה צריך ואיך בדיוק יעשו, זו כבר שאלה אחרת ויש לי הרבה השגות על איך הדברים נעשים היום.

אבל שורה תחתונה.
אני בעד - לחלוטין בעד.

tzagi
06-12-15, 19:52
אני בעד - לגמרי.

לא סומך על האנשים בארץ, שיטפלו ושיטפלו כמו שצריך.
צריך מישהו אובייקטיבי וחסר פניות, שיבדוק כל מה שצריך.

עכשיו...
מה צריך ואיך בדיוק יעשו, זו כבר שאלה אחרת ויש לי הרבה השגות על איך הדברים נעשים היום.

אבל שורה תחתונה.
אני בעד - לחלוטין בעד.
ברנרד, keywords, בצורתו הנוכחית.
מוני, אתה הולך לקבל מכות.

יובל48
06-12-15, 19:59
אין שום צורך לטסט במדינת ישראל במתכונתו היום.
כל ה"בדיקות תפוחים" וגומיות היא לא נכונה ולא אמינה במתכונת שעושים אותה.
ואם ירצו לעשות את זה "לפי הגדרות יצרן" זה יקח יותר מדי זמן ויעלה יותר מדי כסף.
מה שאומר "קומבינות" שרק יקשו ולא יועילו בדבר.
גם בדיקת הבלמים שעושים היא מאוד כללית ומיותרת לגמרי, היא לא אומרת דבר על יעילות הבלימה רק במקרים קיצוניים.
מה כן צריך? בדיוק מה שעושים במדינות הנאורות.
בדיקת זיהום אוויר בדיקת מחזירי אור ומסמנים.
למה? כי זה משפיע ישירות על אנשים אחרים.
אם לא יהיו מסמנים אף אחד לא ידע לאן אתה פונה, ועל זיהום אוויר זה ברור.
מה יחליף את כל הבדיקות והמבחנים והטסט? מי יהיה המבוגר האחראי?
אנחנו כמובן.
אם יתגלה לאחר תאונה כשל בטיחותי (לדוגמא גלגל שניתק) עקב הזנחה, הפרמיה של הביטוח תקפוץ.
אנשים ידעו שהם אחרים למעשיהם ועל הזנחה משלמים מהכיס, ומהר מאוד כולם ידאגו טוב טוב שהרכב שלהם תקין.
רבותי צאו מהמשטר הבולשווקי המחניק שאתם חיים בו ! כל אדם אחראי למעשיו, ועל מעשים קלוקלים משלמים.
פשוט וקל.

נו באמת....
אתה ועוד כמה וכמה מטובי בחורינו שרבים מהם באתר, אחראים מספיק לדאוג שהרכב
בהם הם ומשפחתם נוסעים יהיה תקין.
מה עם כל השאר?אתה סומך עליהם?

asafk
06-12-15, 20:06
ועל חברות הליסינג שמכוניות שהן מזניחות באופן שוטף מהוות את רוב שוק הפרטיות? סומכים?

אסף.

Bernard
06-12-15, 20:31
ברנרד, keywords, בצורתו הנוכחית.
מוני, אתה הולך לקבל מכות.

כן.
התשובה היא כן - אני בעד, גם במתכונת הנוכחית..

נכון, צולע ומושחת וממש לא יעיל אבל.. אבל!!
עדיין מכריח את (הרוב?) לבדוק את הרכב ולשלם למישהו שיתקן/יכין (במקרה הטוב) או יקמבן (במקרה הפחות טוב) ומשאיר פתח (רחבמידי) להתחמקות - אבל!!

אבל האלטרנטיבה (ואני תמיד מסתכל על האלטרנטיבה) עדיין גרועה יותר.

מוני צודק, לדעתי, ואני גם כן מאמין במה שהוא אומר - ככה רצוי וצריך להיות .
אבל הוא, לדעתי, מקדים קנה לוושט ובשיטה שלו ("הבום" - עכשיו נוריד את הפיקוח וניתן "לאבולוציה" לעבוד ומי שטועה/מחפף "ישלם") נחנק...כמה מאיתנו ישלמו מחיר גבוה מאוד, על מנת שהאחרים (אולי) ילמדו ויתיישרו.
אולי, בסופו של דבר, הדברים "יתאזנו" אבל המחיר... המחיר...
כמה צריכים להיפגע/להיהרג בגלל רכב לא תקין (ולא משנה כרגע אם במזיד או מתוך רשלנות)? ונגיד שבעל הרכב "ישלם"... מי יחזיר את אלה שנפגעו, עד שכולם "ילמדו" וה"אבולוציה" תביא לתוצאה הרצויה?
אני לא רוצה להיות אחד מאלה ולא רוצה שמישהו ממכרי "יוקרב" על מזבח "ללמד בני ישראל אחריות מהי".

הרי זה לא רק לעניין הרכב (האחריות שמוני מדבר עליה), זה הכל פה...
הרי אלה דברים שכולנו, כל הזמן, מתלוננים עליהם - אין תרבות ואין תרבות רכב ואין אחריות... מצב קיים.

כל זמן שהמצב כזה - אני בעד.
אפילו במתקונת הנוכחית.
לא רואה אלטרנטיבה ראלית אחרת.

boaz avrahami
06-12-15, 20:51
לעשות מגן נגד כוויות סביב המעשנת או להגיד פעם אחת לילד ברצינות שזה חם ומקבלים כוויות.

אין חינוך בלי לתת אחריות ומי שלא יתנו לו אחריות לעולם לא יהיה אחראי.

שנים בני ההתישבות העובדת הצטינו בהרבה תחומי חיים כי במשק הם למדו לקחת אחריות.
הפסיקו לתת להם אחריות והם הפסיקו לבלוט בחברה.

אגב, ככל שגדל הפיקוח גדלה הרמאות והשוחד מסביב.
להוריד פיקוח, להוריד מיסים ולהעלות ענישה

דרור ברלי
06-12-15, 21:27
לטסט אין שום ערך מעשי. אבל במדינה מפגרת/נחשלת כמו ישראל עם רוב ברור ומוחלט לבבונים/ערסוואתים שיודעים הכל הכי טוב ולעולם לא יסכימו "לצאת פראיירים של מישהו", אי אפשר ללא הטסט הזה. מוכרח להיות טסט.
כי אצלנו אין דבר כזה אחריות אישית. זו בעיה מנטלית/תרבותית. כי בישראל אנשים ישקיעו במולטימדיה ובג'נטים נוצצים אבל ידחו את הטיפול הקרוב שוב ושוב ואם יקרה משהו יאשימו את כל העולם, רק לא את עצמם. כי אצלנו כשילד נכווה ממעשנת ביתית, יש מצב שאבא שלו יתבע את יצרן המעשנת ואת משרד המסחר והתעשיה שאישר לשווק אותה.

"ככל שתגבר שחיתות במדינה, כן ירבו חוקיה" - את זה לא אני אמרתי, אלא טקיטוס, מגדולי ההסטוריונים של העת העתיקה.
אמר, ולא ידע עד כמה צדק ועד כמה המשפט הזה רלוונטי כיום. כאשר המדינה שודדת את אזרחיה במיסים מטורפים ובאחזקת רכב יקרה מעבר לכל דמיון, אם לא יהיה טסט, רוב הציבור יעדיף לחסוך ולחפף בתחזוקת רכבו. וזו עובדה.
לכן - למען בטיחות מינימלית - בהחלט צריך מנגנון שיפקח על תקינות מינימלית של כלי הרכב.
אבל מכיוון שהטסט הזה כפוי, מכוני הרישוי שהם מקור כל השחיתויות, מנצלים את המצב כקרדום לחצוב בו - לסחיטת האזרחים מצד אחד, וכפתח לשחיתות מצד שני, שמעלה על הכביש כלי רכב במצב לא בטיחותי עד מסוכן - ואז המדינה שוב מתערבת ורודפת את כלל האזרחים.

אביעד פ.
06-12-15, 21:30
בעד.

"לקיחת אחריות אישית בחברה הישראלית" זוהי פיקציה, וגם אם יחול שינוי זה יהיה בתהליך של עשרות שנים.

כמובן שהייתי שמח אם תהליך הטסט היה יותר אמין, פחות מושחת, ואם באמת כל רכב שעל הכביש היה עובר אותו במציאות.
בעיקר משאיות. מספיק לראות את כמות צמיגי המשאיות (או השאריות) בשולי הדרכים המהירות כדי להבין שמשאיות עוברות טסטים בקומבינות.

boaz avrahami
06-12-15, 21:32
לדעתי אין משמעת כי יש משא ומתן מזרח תיכוני על הענישה

אביעד פ.
06-12-15, 21:34
וזה מבלי לדבר על העניין שרוב הנהגים בישראל אינם יודעים מהו כשל בטיחותי ברכב.
סביר להניח שהם ירוצו לתקן את החלון החשמלי שלא עובד הרבה לפני שהם בכלל יבחינו שיש להם חופש במערכת ההיגוי.

וזה הגיוני, אי אפשר לצפות מכל הנהגים להבין או להכיר את התנהגות הרכב שלהם. לכן צריך מישהו שיגיד להם שמשהו לא בסדר.

six 4 life
06-12-15, 23:46
ועל חברות הליסינג שמכוניות שהן מזניחות באופן שוטף מהוות את רוב שוק הפרטיות? סומכים?

אסף.
אתה שואל את זה כאילו הרכבים של חברות הליסינג עוברות טסט כדת וכדין כיום.

דרור ברלי
06-12-15, 23:57
אתה שואל את זה כאילו הרכבים של חברות הליסינג עוברות טסט כדת וכדין כיום.

"עוברות טסט". בוודאי. בלי ברקסים. למה מי צריך ברקסים. כי כשחברת ליסינג שולחת מאות מכוניות קבוע למכון טסטים, אוי למכון הזה אם הן לא יעברו.
בדיוק כמו שהן "עוברות טיפול" - עובר ילד בן 20 ובודק שמן, אם חסר הוא מוסיף קצת ורושם "בוצע טיפול".

אבל הג'יפ שלך ייכשל כי הוא "מוגבה".

lizard
07-12-15, 06:40
סתם לידע כללי, נושא שמאוד מעניין אותי אבל אני לא יודע מאיפה להתחיל לחפש מידע.
כמה תאונות בארץ, ובעולם אבל זה בטח יהיה יותר קשה למצוא, נגרמות בגלל כשל מכני בטיחותי?
אתם מדברים על היגוי וברקסים וכדומה. על ברקסים אני לא מתווכח אם כי אני חושב שאם יש כשל קטסטרופי אז הוא יכול להיות גם עם רכיבים שלא עברו בדיקה שנתית (למשל צינור קרוע בגלל חתך או קריעה ולא בלאי) אבל נניח ויש לך חופש בהיגוי. כמה זה ישפיע כי אני יוצא מנקודת הנחה שאף אחד פה לא מתאבד ואם הוא מתחיל נסיעה ורואה שהרכב זורק ימינה/שמאלה בפראות אז הוא עוצר ומזמין גרר. אשתי על אבן בצמיג עושה סיפור אז על דבר כזה?

אני חושב שבמתכונת הנוכחית הטסטים זה עוד סוג של מס. אני לא אומר שלא צריכה להיות בדיקה שנתית או דו שנתית של רכבים אבל שתכלול דברים סבירים שבאמת משפיעים על כלל האוכלוסיה.
אם הברירה היא בין מה שיש כיום או לא בכלל, הלב נוטה ללא בכלל אבל הררציונל נאלץ להשאר עם מה שיש. לא בגלל שהריפוד ברכב שלידי חשוב לי אלא בגלל הזיהום אוויר שלו.

השועל
07-12-15, 12:12
מיכה אני לא בטוח שתוכל לקבל דוח כזה או למצוא אחד שייתן לך. בגדול, לא מודדים את זה, אולי למעט היצרנים וגם פה המספרים הם הערכות שכן מי שעבר דרכם נרשם סטטיסטית ומי שלא אז לא. יש עוד דבר שנקרא MTBF, מדדי אמינות של היצרנים אבל גם פה זה נעשה הרבה לפני שהרכבים מגיעים לכבישים ובתנאים מבוקרים. בקיצור תוותר..

מצד שני, במידה וזה לא נותן לך מנוח, כן תוכל לקבל נתונים ודוחות סטטיסטיים בענייני תחבורה בישראל, כמו לדוגמא, כמה רכבים נוסעים על הכבישים היום, כמה בעלי רשיון לפי מגזר, דמוגרפיה, מין וגילאים.
משרד התחבורה והלמ"ס כן דוגמים ומנתחים את מספר תאונות הרכב בישראל בדגש על תאונות עם נפגעים, הרוגים + סוג של פילוח מתאים של הסיבות (פגיעה בהולכי רגל, תאונה או התהפכות.. לא כשל מכני כזה או אחר).

בהצלחה.

והנה נקודת התחלה בשבילך - כיום יש רק 3 מיליון רכבים על הכביש.. (מכל המינים כמובן).
אם תרצה לחפור קצת ולחפש קצה חוט תוכל לגשת לאתר של הלמ"ס ולשלוף דוחות סטטיסטיים בענייני תחבורה ותאונות דרכים.

lizard
07-12-15, 12:28
הטענה הבסיסית, כמו שאני מבין אותה, היא שטסט מונע תאונות בשל כשל. אז אם אין בכלל מדידה של כמה תאונות קרו בגלל כשל אז איך אפשר להוכיח אם הטסט מועיל או לא? אולי במקום טסט צריך טופס בדיקה/אישור כשעושים טיפול 10000?
שהמוסך יתן אישור תקינות לרכב ושיהיה בתוקף על פי הקילומטרז'. סתם רעיון.

TsA
07-12-15, 12:47
מי שעושה את הבדיקות הסטטיסטיות האלו זו רק המשטרה. בכל חקירת תאונה מדווחת מנסים בסופו של דבר להגיע לסיבה.
לדעתי, פעם ב... מגיע נציג משטרה לדיון בוועדת שקר כלשהו בכנסת ומציג את הנתונים. יכול להיות שחפירה בפרוטוקולים של דיונים בכנסת, או הגשת שאילתה ל-מ.מ.מ (+המתנה מייגעת של כמה חודשים) תביא תשובה כלשהי.

ולגבי הסקר- בעד הטסטים, גם במתכונתם הנוכחית. הסיבה היא דווקא פסיכולוגית- אני יכול לחשוב על עצמי כבוגר ואחראי עד מחר. במציאות הישראלית, כשאני מקבל את התזכורת לתשלום האגרה השנתית לטסט, זה בערך הזמן שבו אני "נזכר" ליישר קו ברכב. בסופו של דבר, אני תמיד עובר טסט כי הרכב מגיע אליו תקין.

boaz avrahami
07-12-15, 13:01
הטענה הבסיסית, כמו שאני מבין אותה, היא שטסט מונע תאונות בשל כשל. אז אם אין בכלל מדידה של כמה תאונות קרו בגלל כשל אז איך אפשר להוכיח אם הטסט מועיל או לא? אולי במקום טסט צריך טופס בדיקה/אישור כשעושים טיפול 10000?
שהמוסך יתן אישור תקינות לרכב ושיהיה בתוקף על פי הקילומטרז'. סתם רעיון.

אם אין לך קבוצת ביקורת אז איך תוכיח?
או במילים אחרות, תוכיח שאין לך אחות

Bernard
07-12-15, 15:12
אם אין לך קבוצת ביקורת אז איך תוכיח?
או במילים אחרות, תוכיח שאין לך אחות
חבר יצא לעשות רפורמה בהליך הגיוס של גוף כלשהו ומיד שם לב למשהו שאף אחד לא מודד - כמה אנשים מתאימים לא צלחו את הליך המיון...
תחשוב על זה מיכה - איך תמדוד את אלה שלא היו מעורבים בתאונה? אולי הם אלה שדווקא מצביעים על הצלחת מוסד ה"טסט"?
זה הרי לא משהו "שנכנס לסטטיסטיקה".
משהו כמו בדיחת הזבוב בלי כנפיים ובלי רגליים שלא רוצה לקפוץ..
את הנתון הזה תוכל ללמוד, סטטיסטית, רק אחרי שתבטל את "הטסט" ותראה אם חלה עלייה משמעותית (סטטיסטית) בעקבות הביטול.. עליה שניתן להצביע על ביטול הטסט כגורם - וזו הסיבה שאני נגד הביטול. לא רוצה להיות נתון סטטיסטי בהוכחה עם ביטול הטסט היה טוב או לא.. לא אני ולא אף אחד מהחשובים לי (יש כאלה שלא איכפת לי שיהיה חלק מהסטטיסטיקה).

lizard
07-12-15, 16:32
ברור לי וגם אני לא רוצה משחקים בחיים של אנשים אבל לצורך דיון תאורטי בלבד (זה לא שמשרד התחבורה יקרא את הפוסט הזה ויגיד טעינו נבטל טסטים) איך אתה יכול לדעת שטסט במתכונתו הנוכחית באמת עוזר?

אתה חושב שזה עוזר, ההגיון אומר שזה עוזר אבל כל עוד אין מדידות ובדיקות, כולל קבוצות ביקורת, אי אפשר לומר בוודאות שזה עוזר.
מצטער, כנראה השפעה גדולה מידי של דף מדע גדול, בקטנה בפייסבוק :-)

ש01
07-12-15, 19:49
נחזור לנושא המקורי של פותח השרשור...

הזמן - 14/8/1973 (לא יודע מה היתה השעה).
המשתתפים - אני (בן 3), אמא שלי בסוף תשיעי, אבא נוהג.
הרכב ים- סאאב של סבא שלי, בערבל בטון.
המקום - באר שבע.
מערבל הבטון הגיע מכביש צדדי, לא עצר בעצור ו"קיפל" את הרכב שלנו על עמוד חשמל/טלפון (או עץ...).
הזיכרון הראשון שלי (כנראה, יש לו מתחרה) - אמא מתרוממת עם דם במצח, אנחנו ברכב עם תריסים ותינוק קטן ליד אמא שלי בקופסה מזכוכית...

המסקנה - מתוך 6 גלגלים, רק ברקס אחד עובד.
לפני מספר שנים אירוע דומה נגמר עם הרוגים (אם אינני טועה משאית מעילוט/נצרת).

ולמה אני כותב את כל זה, כי אחרי הכל אני מאמין, באמת ובתמים, שאילולי הטסט השנתי, עם כל מגרעותיו, היו מסתובבים אין ספור רכבים במצב דומה. (להבדיל, כמה נגררים נוסעים ללא תאורה כנדרש? )
לפחות 4 ימים בשבוע בצומת מסוימת עומדת ניידת לבדיקת רישיונות נהג ורכב. לא יאומן כמה רכבים ללא טסט נעצרים...

במילים אחרות - בניגוד לתרבויות אחרות, אצלנו, אם לא חייבים, רכבים רבים לא יבצעו בדיקת בטיחות תקופתית. והטסט - זה מה שיש כרגע

ואני רואה מידי פעם את ניידות משרד התחבורה

hezki10
07-12-15, 21:04
בעד!
רוב מוחלט של הנהגים והנהגות בארץ לא פותח את המכסה מנוע בכלל.
רוב מוחלט של האנשים לוקח את הרכב לטיפול במוסך, מחליף צמיגים וברקסים, מאימת הטסט.
נכון, זה מסורבל, מעצבן, ועוד, אבל זה מציל חיים.
על זיהום אויר אפשר להתווכח עד כמה זה חשוב, ועד כמה לדקדק, כל השאר בגדר פיקוח נפש.

Sent from my X5 using Tapatalk

תנין
08-12-15, 07:00
אין אנשים שמרצון ובידיעה נוסעים ברכב בעל ליקויים בטיחותיים...אולי מספר ספור של אובדניים .
אבל המחירים החזיריים של חלקי החילוף האיכותיים וגזל המוסכים גורמים לאנשים להתעלם מליקויים או להרכיב חלקי חילוף באיכות ירודה אבל במחיר שפוי .
מה הטעם בטסט אם אפשר לעבור אותו עם חלק זול סיני שמתפרק אחרי חודש ?
שיורידו את מחירי חלקי החילוף המקוריים בחוק. ויאכפו נגד יבוא חלקי זבל ויתנו אפשרות שפוייה מבחינה כלכלית לתחזוקה איכותית ,
ואז העם לא יצטרך קומבינות מסוכנות...

shachar
08-12-15, 07:06
תנין אתה תמים.
אני בטוח שביטול הטסט היה משאיר לא מעט כלי רכב במצב מחפיר על הכביש.
קח למשל את המגזר...

Sent from my SM-G900F using Tapatalk

boaz avrahami
08-12-15, 07:36
שחר תן לי מערכת אכיפה ומשפט עם שיניים וגם הם יסתדרו בשלשות.

הכול חינוך, מסרים אחידים וברורים וענישה חזקה ובלתי מתפשרת

lizard
08-12-15, 07:49
המגזר? אתה צוחק נכון? אני לא אומר שאין שם אנשים ישרים שמעבירים טסט כמו שצריך. אבל אלו שעושים בעיות לא עוברים טסטים. בדיוק מה שהתכוונתי אליו, הם יסעו עם או בלי טסט. או רשיון. או ביטוח. או חוקים.

מוני אורבך
08-12-15, 08:10
השרשור הזה מוכיח לי (אם הייתי צריך הוכחה כזו) עד כמה מגיע לנו המנהיגים שיש לנו.
אפשר להוציא את האדם ממשטר בולשיווקי, אי אפשר להוציא את הבולשווק מהאדם ...

אפילו ברנרד שהוא "בכאילו" אמרקאי, ממשיך להיות איש רמלה אפילו שמסביבו השיטה פועלת ופועלת היטב.
רגולציה חיבים זה ברור, אחרת אנחנו נסתובב ונהרוג אחד את השני, השאלה היא עד כמה רגולציה והאם היא עוזרת או חונקת.
המשאית ב 73 וגם המשאיות היום כולם עברו טסט, ובכל זאת עדין יש משאיות שנסעות ללא ברקסים ועם לקויים קשים.
להפך, לדעתי בגלל שיש טסט אנשים חושבים שהכול כשורה ואין צורך לבדוק שום דבר "יש טסט".
למעשה הטסטים הם מאוד שטחיים ולא ממש בודקים משהו.
זו בדיוק הבעיה בגישה של "אתה אשם עד שתמצא זכאי".
אין לך מוטיבציה לעשות את הדבר הנכון אלא את מה "שצריך" בשביל לעבור את הטסט.
אם אנשים היו יודעים שחברת הביטוח לא משלמת אוטומטית (כמו היום) ואם יתגלה ליקוי בטיחותי עקב הזנחה הם יהיו אשמים
וזה יעלה להם והרבה, הם יבדקו טוב טוב אם הכל תקין.
לראיה, באיזו מהירות כולם דאגו שהתחת שלהם מכוסה כאשר היתה שמועה שחברת הביטוח לא משלמת אם הרכב "מוגבה"
הפניקה השתוללה (ועדין משתוללת) שבועות.

אבל אני כנראה מדבר אל הקירות, מדינה בולשוויקית עם אזרחים בולשווקים )-:

shachar
08-12-15, 08:12
מיכה, לזה בדיוק התכוונתי.
תבטל את הטסט ויהיו יותר כאלו.

ככל שגיל הרכב עולה (לא גיפים) מחזיקים אותו כאלו עם הכנסה נמוכה יותר שסדר העדיפויות שלהם אחר.

בועז,
מדינת משטרה....
חלק מהדיון הוא על חשיבות הטסט עצמו כמסננת טובה.
עוד לא הוסרה עננת "שינוי המבנה" והיית רוצה בוחן "מקצועי" בכל צומת?

boaz avrahami
08-12-15, 08:24
מה שאתם לא מפנימים שבשיטה הקיימת כולם על הכביש.
השאלה כמה שילמת למעכר... או אם הוא בן דודה שלך אז אפילו חינם.

כך גם המשטרה.

הם טובים לאנשים ישרים כמונו, שמכבדים את החוק ויראים לשמע המילה עברין.
מי שמזלזל ימשיך לזלזל עד שהעונש יהיה לא משתלם ונתיבי הבריחה יהיו סגורים.
זה לא מדינת משטרה אלא מדינה שפויה.

אגב, כשזה עקרה גם יהיה אפשר לקחת ממך פחות מס כי כולם ישלמו ולא רק שכבת הפראיירים.

בקיצור שחר, המסננת הזו מסננת את רמת המוסר ולא את הבטיחות.

למשל

http://www.jeepolog.com/forums/showpost.php?p=571745

lizard
08-12-15, 08:29
שחר אני חושב שאתה טועה. אני לא חושב שאנשים לא יעבירו טסטים. לדעתי 90-95 אחוזים מהאוכלוסיה זה בכלל לא מעניין אותם. לא ברמה של לא לעבור טסט אלא ברמה של לתת למוסך לעשות את זה עבורם. אני לא ראיתי בפנוכו של מכון טסטים כבר יותר מ10 שנים. הטסט האחרון היה עם הג'יפ השחור ואפילו לא הטסט האחרון שלו.
אני לא אומר שלא צריך בדיקה שנתית. אני חושב שהבדיקה הזו צריכה להתבצע במוסך ונניח כל טיפול שוטף. המוסך נותן אישור שהרכב תקין.
לדוגמא:
קנית רכב חדש. 0 ק"מ. הטיפול הבא ב20,000. יש לך אישור לנסוע עד 20-22 אלף ק"מ. נניח שעשית את זה בחודש, תצטרך לעבור מבחן כשירות נוסף.
עוצר אותך שוטר? הוא בודק כמה רשום בקילומטרז'. רואה את האישור של המוסך למתי הבדיקה הבאה ואם זה חורג, עושה מה שעושה אם לא אז סע לשלום.
לדעתי זה מנגנון הרבה יותר נכון מאשר טסט תקופתי אבל אפשר לשלב ולמצוא נוסחה מתאימה.
כרגע מבחני הכשירות מבוססי זמן אבל זה מטופש כי למעט יובש בגומיות וחלקים לא קריטיים, איזה בלאי יכול להיות לרכב עומד?

tzagi
08-12-15, 10:09
מיכה, רכב עומד מתבלה יותר מרכב נוסע, לפני שבוע התחלתי לעבוד על רכב שעמד 15 שנה, אל תשאל....
תרשו לי לחדד, כולכם פה כמעט בלי יוצא מהכלל (חוץ ממוני ובועז) לא עניתם על הסקר, השאלה היא לא אם צריך טסט או לא, בארץ ישראל כמובן שצריך ואם זה היה תלוי בי היה טסט פעמיים בשנה או יותר.
השאלה היא, האם מישהו חושב שמה שיש היום באמת מוסיף לבטיחות בדרכים כנגד העלות הכספית והטירטור(כן, זה חלק מהמשוואה).

מצטער על התגובה המאוחרת, יש לי צעצוע חדש....

opl
08-12-15, 10:43
כבר נגמר העיפרון מרוב חידודים... עלות כספית למי? לנו?

tzagi
08-12-15, 10:59
כבר נגמר העיפרון מרוב חידודים... עלות כספית למי? לנו?

ברור אלא למי? המחיר זה לא רק עלות הטסט עצמו, זה כולל החלפת חלקים לא לקויים, עלות עבודה, מנורות מעכרים וכדומה. כול מה שמעורב באותו פולחן.

opl
08-12-15, 11:20
מה האלטרנטיבה? מוסכים כמו שאסף ציין? ושם לא ירמו?

כ,ן אגרה + רמאות +טרטור = חרא... אז, מה אתה מציע?

tzagi
08-12-15, 11:27
לפני שאני מציע דבר, לא שזה ממש משנה כי המערכת הבולשביקית חזקה מטיטניום וקשה מיהלום, אני רוצה להבין כמה פה באמת מאמינים במערכת הקיימת..

opl
08-12-15, 11:31
אז בהיעדר אלטרנטיבה רמת הסמך שלי אישית על המערכת הוא כמו כל מערכת ממשלתי וכו, בערך 60 אחוז.

tzagi
08-12-15, 12:08
אז בהיעדר אלטרנטיבה רמת הסמך שלי אישית על המערכת הוא כמו כל מערכת ממשלתי וכו, בערך 60 אחוז.
אתה נדיב....מאד.

לפני שאני מציע דבר, לא שזה ממש משנה כי המערכת הבולשביקית חזקה מטיטניום וקשה מיהלום, אני רוצה להבין כמה פה באמת מאמינים במערכת הקיימת..

opl
08-12-15, 12:27
אמרתי כבר בהתחלה, אני לא נחשפתי לסיפורי הזוועות, הטירטורים וה"לך תוציא מספר חדש כי יש לשריטה מקרונית על הנוכחי".

אבל אולי אם תחדד אותי עוד קצת... :-)

נמרוד
08-12-15, 13:34
ג'ו, מותר להכניס לדיון הזה קצת עובדות והתייחסות אופיינית? אני פשוט מפחד שעוד פעם ילעגו לי בתור ה"המהנדס שמנסה לבלבל אותנו עם המציאות"... לא נעים לי.

דרור ברלי
08-12-15, 13:36
ג'ו, לא קשה להבין שאף בר דעת שמבין משהו במכונית מעבר להפעלה בסיסית שלה, לא נותן שמץ של אמון בטסט מבחינה בטיחותית. למעשה, אוי למי שסומך על הטסט כמדד לבטיחות המכונית שלו. אין שום קשר ולו קלוש בין הטסט לבטיחות. זה סתם עונש לשמו - ביזבוז עצום של זמן וכסף, טירטור לשם הטירטור.

ובכל זאת רובנו בעד רגולציה ואכיפת החוקים כי זה עושה לנו יישור-קו פסיכולוגי. גורם לנו להיות מעט יותר מודעים לעניין הבטיחות של המכוניות שלנו - ובו זמנית חלק גדול מאיתנו, המודעים לבטיחות לכאורה כולל אלה שמצהירים שהם בהחלט בעד מנגנון פיקוח ואכיפה שכזה, לא יהססו להשתמש בשירותי מאכער על מנת לסדר עניינים לשביעות רצוננו האישית וכן - להפוך לעבריינים. כי כל אחד מאיתנו משוכנע שהוא דווקא בסדר גמור ורק האחרים הם העבריינים.

מבחינת המדינה? תרשה לי לנחש (וזו רק דעתי, כן?... אבל בישראל נולדתי ובישראל אני חי) שהבטיחות לשם בטיחות מעניינת לפקידים האלה את קצה הז...ן. הם רואים את הדברים קצת אחרת ובעיקר ממקומות אחרים - ומבחינתם כל נושא הטסטים זה גם מנוע כלכלי רציני - פרנסה לענף המוסכים, ליבואני חלפים/צמיגים, בעקיפין גם ליבואני הרכב החדש, הכל מתורגם למיסי עתק וכן, ישנם גם המאכערים. זה ענף כלכלי לא קטן בפני עצמו. אם מישהו חושב שפקידים כאלה או אחרים לא גוזרים קופונים קבועים מהמאכערים, (לא רק ברישוי כלי רכב אלא בכל עניין בו אזרח מתנהל מול הרשויות וצריך לקבל מפקיד כזה או אחר ניירות חתומים כאלה או אחרים) הוא תמים או טיפש או שניהם גם יחד.

תשננו שוב ושוב את המשפט של טקיטוס. כי ככה זה עובד. הרגולציה והשחיתות הולכים יד ביד כמו זוג מאוהב וכמו ביצה ותרנגולת - ככל שיש יותר חוקים, תהיה יותר שחיתות ואז יהיו יותר חוקים.... וחוזר חלילה.

opl
08-12-15, 13:43
" לא קשה להבין שאף בר דעת שמבין משהו במכונית מעבר להפעלה בסיסית שלה, לא נותן שמץ של אמון בטסט מבחינה בטיחותית. למעשה, אוי למי שסומך על הטסט כמדד לבטיחות המכונית שלו"

וכמה מהווים לדעתך אלה מסך ציבור בעלי רכבים?

boaz avrahami
08-12-15, 14:03
האמת, השאלה הנכונה היא האם הרגולציה טובה או רעה לאזרח ומה השפעתה על יוקר המחיה.

או, האם רגולציה במשטר דמוקרטי קפיטליסטי תורמת לעשרים משפחות ההון בישראל.

להגיד שהרוב בעד רגולציה זה לא מדוייק לדעתי כאשר הרוב לא מבין שרוב הרגולציה גונבת את כספו וזכויותיו

נמרוד
08-12-15, 14:17
מישהו בבקשה יכול לתאר מה קורה בטסט בישראל? כי לדעתי ג'ו לא יודע. וכמו שהוא מתעצבן כשאנחנו מלהגים על מה שקורה באמריקה כשאנחנו מתבססים על שמועות ודיסקברי צ'אנל (לדעתו) אז לדעתי ג'ו לא באמת יודע מה זה טסט בישראל.

בבסיסו הטסט בישראל קצר וכולל את התחנות הבאות:

1. זיהוי הרכב. השוואת רשיון - נהג - מספר מנוע - מספר שלדה. חשוב וברור מאליו במדינת ישראל.

2. בדיקה חיצונית כללית - אורות, אור ברקס, מאותתים, מספרי רישוי תקניים, ציוד נדרש כחוק ברכב - אפוד זוהר, מטף, משולש (נגיע להחלפה שלהם בסוף). כאן בודקים גם שהצמיג במידה המותרת ברשיון וחשוב הרבה יותר - שהצמיג במצב סביר. מכוני טסטים פוסלים צמיגים במצב באמת גרוע. אני לעולם לא מגיע קרוב למה שהם מגדירים כצמיג פסול, לפחות לא מאז הבקשוטים האיומים שקניתי את הסיקס שלי איתם לפני 16 שנה, וזו היתה הפעם היחידה שהעירו לי בטסט על צמיג (ואם היו פוסלים זה היה בצדק).

3. בדיקת בלימה ממוכנת. כולם כאן מזלזלים, אבל זו בדיקה בסיסית וחשובה ביותר. אפשר להתווכח על איכות הביצוע, על החשיבות שבכיול מכשור כזה, על איכות המתפעלים והאם הם מבינים מה הם עושים. אבל בגדול, זו בדיקה שדורשת, אמפירית, מינימום של יכולת בלימה מכל דבר שנוסע על הכביש. הלוואי והבדיקה הזאת היתה מקבלת את מרכז הבמה, את מלוא הרצינות - היא היתה יכולה לחסוך את כל סאגת גודל הגלגלים. עובר את הסף הנדרש? סע לשלום. לא עובר? לך תפתור את הבעייה, ואם הדרך היא להקטין גלגל, אז אתה תקטין את הגלגל.

4. בדיקת זיהום אויר. שוב אפשר להתווכח על איכות הביצוע, הכיול, המהמנות... אבל קבלו בתור עובדה שכל העולם מתייחס לנושא ברצינות הולכת וגוברת, ואמנות בינלאומיות מחייבות את מדינת ישראל. גם פה, כמו הבלמים, זו בדיקה אמפירית שמלמדת לא מעט על מצב המנוע ומערכות הרכב. רכב מודרני אמור לעבור, נקודה. כשלא עוברים, או שהבדיקה גבולית ומשתמשים בכל מיני טריקים - זה בגלל שהרכב ישן וכבר לא תקין ב100%, או אפילו ב70%...

5. כוונון אורות. חשוב כדי לא לסנוור אחרים בדרך.

6. הבור המפורסם. זו שוב בדיקה בסיסית ביותר שמערכת ההיגוי והמתלים במצב תקינות מינימלי. היא לא ממוכנת, ומתבססת על עין ונסיון של המסכן שיושב שם למטה, אבל היא סבירה.

זהו, תקנו אותי אם אני טועה?

עכשיו איפה הבעיות...

1. בעייה היסטורית - הבדיקה זולה הרבה יותר מדי! אני אף פעם לא הבנתי איך יכול להיות שהמחיר של הבדיקה הוא 50 או 60 שקלים. לא הגיוני. זה לא יכול לכסות את הוצאות השכר, השכירות, בניית המכון, קניית הציוד והכיולים שלו, ועוד משלמים למדינה על הזכות לנהל מכון כזה. פשוט לא הגיוני. איפה הרווח? המחיר היה צריך להיות 200 שקלים לפחות. ברור שזו חזירות של המדינה - לוקחים לנו 1600 שקלים אגרה, וכולה 50 שקל למכון שבאמת אמור לבצע את העבודה.

אז מה קורה בפועל? המחיר באמת קרוב יותר ל200 שקלים... לוחית רישוי, פס זוהר, אפוד מגן.. הכשלה על משהו טריביאלי רק כדי שתשלם את העוד כמה שקלים של טסט חוזר. מבין אותם לגמרי. אני מגיע לטסט בלי משולש, או בלחי אפוד, מחכה להערה ואומר שאני אקנה במשרד בסוף. ברור.

2. כל נושא "שינוי המבנה"... טכנית, בבדיקה, אם אתה מקבל "וי" בכל התחנות הממוכנות, כל האורות עובדים, מספרי השלדה והמנוע תואמים, הצמיגים והכננת רשומים כחוק, והחופשים בהיגוי סבירים - אין שום סיבה בעולם שלא תעבור טסט. טופס הבדיקה תקין לגמרי. זה מה שהיה כל השנים. זה מה שצריך להיות. זה מצב סביר לגמרי. שינוי המבנה לא רלוונטי!

אממה... יש אוכלוסיות שמתקשות במעבר טסט. אחת מהן, היא אנשים עניים, עם מכוניות מאד ישנות, וספק תקינות, הרבה פעמים אלו משאיות או רכב מסחרי ישן ועלוב שהאדם תלוי בו לפרנסה דלה. ואוכלוסיה אחרת לגמרי היא אוכלוסית חובבי הרכב למיניהם שחייבים לשנות ולשפר. רכב שטח, כמונו, או הרבה יותר נפוץ מכוניות פרטיות. לא כולם חכמים ויודעים מה הם עושים - הרוב למען האמת, לא. בגיל 18 או 20 מי יודע מה הוא באמת עושה? חובבי הרכב חושבים שהם באמריקה, ג'יפים, מכוניות שרירים, קומפקטיות חמות, מה שתרצו. האינטרנט, מגזיני הרכב, אתרים כמו ג'יפולוג - ברור, גם אנחנו בעסק - ניפחו את המצב, וכולם חשבו שהכל בסדר והעלו את רף השיפורים בעוד מדרגה. המתחים בין המציאויות השונות נצברו ונצברו ועכשיו התפוצצו.

boaz avrahami
08-12-15, 14:43
נמרוד, לקחת אותנו לטיול בלי מימיה וכובע... ג׳ו אגב יודע איך נראה טסט וזה מרגיש לי כמו המשך של דיון שהתחלנו בלס וגאס עם ברנרד על ההבדלים.

בקיצור, האם הטסט במתכונתו כיום משרת את המטרה ואמין?

קבל דוגמא: לפני הטסט הלפני אחרון החלפתי סט בלמים והתלוננתי למכונאי שלי ( דמות מוערכת) שהם לא עוצרים. ובחיי, חרא כזה של בלימה לא ראיתי מעולם. ממש סכנה על הכביש.
נשלחתי למכון ממול לבדיקה... ועברתי.
על שטויות כמו סדק בגומית תפוח הכשילו אותי אבל זה שלא היה לי ברקסים זה בסדר.

לא איכפת לי שישאר כי כל שינוי רק יציק

נמרוד
08-12-15, 14:47
בועז, המכונה בטסט בודקת יכולת בלימה מינימלית. סף תחתון. זה בדיוק מה שצריך להיות. דעתך האישית, "חרא של בלימה" - לא רלוונטית. תשפר את הבלימה כמה שבא לך, אבל לפחות יש איזשהו מינימום נדרש.

lizard
08-12-15, 14:55
נמרוד, ברור (לי) שרכב שעמד 15 שנה צריך בדיקה ושיפוץ. אבל אני מדבר על רכב שנוסע אבל לא הרבה. נניח 5 אלף קמ בשנה. למה דינו כדין רכב שעושה 5 אלף בחודש בנושא הטסט?

לדעתי הבדיקה כיום שווה את הכסף לו רק כדי למנוע בעיות במקרה של תאונה/אירוע ביטוחי אחר. מישהו, רשמי של מדינת ישראל גם אם בעקיפין, נתן חותמת שהרכב כשיר.

אני לא חושב שזה מוסיף הרבה לבטיחות אבל כמו שכבר דנו בנושא, אין שום מידע אם טסטים מונעים תאונות ועוזרים לבטיחות בדרכים.

יותר חשוב מזה, על מה אתה עובד? תן פרטים:-)

Bernard
08-12-15, 15:23
לפעמים אני חושב לעצמי שמזל שיש פה את נמרוד וחנן(איפה חנן באמת?), שמדברים בהגיון.. לפעמים..
ועכשיו יתחילו לספר כמה הבדיקות לא נעשות כמו שצריך - ונכון. בחלק מהמקרים.
אבל עדיין יותר טוב מהאלטרנטיבה.

וזו, ג'ו, התשובה הישירה שלי למה ששאלת.
שאלת אם "בעד או נגד" והוספת "חידודים" ועדיין התשובה החד משמעית שלי היא "כן". ובגדול.

ואני מסכים עם נמרוד בכל מאת האחוזים.. ועוד קצת.
אני לא נזקקתי לשום מאכער... לפני שקניתי 4X4 והתחלתי "לשחק" איתו, בגלל שאני "חייב".
נכנסתי לטסט ואם היה משהו שצריך לתקן, תיקנתי (או ניסיתי לתחמן... ) ואני עוד זוכר איך לפני כל טסט הייתי מוצבע בטוש את המספר (עוד לפני שהיה עשוי "מחזיר אור צהוב". והייתי עובר על כל הברגים ושוטף את האוטו מלמטה ומתפלל שלא ישימו לב שה-BALL JOINT לא טוב..

אני שומע פה כל מיני שטויות (ויסלחו לי הנפגעים), שבדיקת הברקסים רק מדמה מצבי קיצון ולא באמת עוזרת... עכשיו תקראו שוב את המשפט הזה (אפשר לחפש את המקור ולקרוא אותו, אם דווקא רוצים)...

ומתלוננים על "שיטה בולשביקית" ורוצים יותר אכיפה ויותר ענישה...
ומי רוצה שתהיה יותר אכיפה... כל אלה שמטיפים על מושחתות מערכת האכיפה (על רמת השוטרים וה"מוטיבציה" שלהם וכו') ומושחתות מערכת השפיטה ומדברים על אחריות אישית..

השרשור הזה מוכיח לי (אם הייתי צריך הוכחה כזו) עד כמה מגיע לנו המנהיגים שיש לנו.
אפשר להוציא את האדם ממשטר בולשיווקי, אי אפשר להוציא את הבולשווק מהאדם ...

אפילו ברנרד שהוא "בכאילו" אמרקאי, ממשיך להיות איש רמלה אפילו שמסביבו השיטה פועלת ופועלת היטב.
רגולציה חיבים זה ברור, אחרת אנחנו נסתובב ונהרוג אחד את השני, השאלה היא עד כמה רגולציה והאם היא עוזרת או חונקת.
המשאית ב 73 וגם המשאיות היום כולם עברו טסט, ובכל זאת עדין יש משאיות שנסעות ללא ברקסים ועם לקויים קשים.
להפך, לדעתי בגלל שיש טסט אנשים חושבים שהכול כשורה ואין צורך לבדוק שום דבר "יש טסט".
למעשה הטסטים הם מאוד שטחיים ולא ממש בודקים משהו.
זו בדיוק הבעיה בגישה של "אתה אשם עד שתמצא זכאי".
אין לך מוטיבציה לעשות את הדבר הנכון אלא את מה "שצריך" בשביל לעבור את הטסט.
אם אנשים היו יודעים שחברת הביטוח לא משלמת אוטומטית (כמו היום) ואם יתגלה ליקוי בטיחותי עקב הזנחה הם יהיו אשמים
וזה יעלה להם והרבה, הם יבדקו טוב טוב אם הכל תקין.
לראיה, באיזו מהירות כולם דאגו שהתחת שלהם מכוסה כאשר היתה שמועה שחברת הביטוח לא משלמת אם הרכב "מוגבה"
הפניקה השתוללה (ועדין משתוללת) שבועות.

אבל אני כנראה מדבר אל הקירות, מדינה בולשוויקית עם אזרחים בולשווקים )-:
מוני, תסלח לי, אבל גיבוב כזה של דברים חסרי הגיון וסותרים מזמן לא שמעתי.
ראשית, או שיש לך בעייה בהבנת הנקרא או שאני מסביר בקיצור מידי (רק תגיד.. יש לי "בעיפרון" את הגירסה המורחבת:rolleyes:.. אני מקצר בגלל דרישת הקהל) - השיטה פה עובדת בגלל שאנשים שונים, לא בגלל שהשיטה שונה. בגלל שהחינוך שונה ולא בגלל שהם מתייחסים אחרת ל"טסט".
בגלל שיש פה אחריות ולא רק "חופש".

SHMBO, שהסתובבה הרבה בעולם, ובמיוחד במזרח אירופה, מספרת שברוסיה יש בעייה לאנשים.
הם התרגלו לשיטה הבולשיביקית ופתאום קיבלו "חופש" קפיטליסטי.
שום דבר לא עובד כמו שצריך... ואם ירצו פירוט.. נפתח שירשור יעודי.
העניין הוא, שאם אתה "מפיל"/מעתיק שיטה שעובדת מצויין במקום X, בלי לשנות את מי שהשיטה צריכה לשרת אותו, אתה גורם לאנדרלמוסיה (תראה את הדמקורטיה והשכנים שלנו... לא בדיוק עובד להם).
ג'ו אמר לי משהו במידיה אחרת "נזם זהב באף חזיר"...

ולפני שמתחילים להעלב..
אני אפנה אתכם לעוד משהו שמוני כתב "לראיה, באיזו מהירות כולם דאגו שהתחת שלהם מכוסה כאשר היתה שמועה שחברת הביטוח לא משלמת אם הרכב "מוגבה" הפניקה השתוללה (ועדין משתוללת) שבועות."
ראייה למה, מוני?
ראייה שאנחנו לא בוגרים עדיין לאחריות אישית?
הרי מה "רץ" פה - תפסו אותנו עוברים (לכאורה... כן, בטח.. ) על החוק ובמקום לקבל אחריות ולהגיד "נתקן ולפעל לשנות את החוק" הרוב פה מחפש דרכים (האבק ישקע ונשלם יותר למאכער... יופי של אחריות) להמשיך ולעבור על החוק..
אני אולי מרמלה אבל מודה ומכיר בכך ולא מנסה להתייפייף ולנסות להציג עצמי כמשהו אחר (ואם שמת לב אני מציג עצמי לא כ"אמריקאי" אלא ישראלי לגמרי... ורואה מה גם לא עובד פה..).
אתה אומר בשירשור אחד "תנו לי את האחריות לטסט" ותאכפו בכבדות ובלי פשרות ובשירשור אחר מסביר למה אסור לאכוף עליך מה ש.. לא מוצא חן בעיניך..
ועכשיו אני צירך לסמוך עליך, שתדע ותיישם מה חשוב ברכב "במקום הטסט"...
וזה לא מפריע לך לצעוק שכולם בולשביקים..

אתה לא תראה פה, בארץ האחריות האישית, מישהו חוסם כבישים.. גם אם מאוד עיצבנו אותו.
אנשים מפגינים פה, באיזור מוקצה ובשעות שנקבעו (לא נקודתית... קביעה כוללנית להבעת התנגדות) ולא חורגים.
ומי שחורג (כמו ההפגנות של הכושים וכו') משלם ביוקר.. אם לא באותו רגע... אחרי כמה חודשים - לא שוכחים לו ולא מוותרים לו.
ופה יש כאלה שמציעים - בוא נראה להם שאנחנו יכולים למרר לכולם את החיים בגלל שלא מאשרים לי להגביה את הרכב..

מצביעים פה על "בבונים" ועדיין רוצים שהם יהיו אחראים.
ומי שמתנגד לתת ל"בבון" אחריות בלעדית על ה..חיים שלי, הוא בולשביק.
ברור.
אתה מצביע על משאיות בלי ברקסים (שזה היוצא מהכלל...) שהצליחו לחמוק מהבדיקות (בגלל מאכער או זיוף או לא ניגשו לטסט) ורוצה לתת לאותם אנשים אחריות...
אתה רוצה להגביר אכיפה אבל מתלונן על ניידות בדיקה (יש שירשור יעודי שמזהיר עבריינים ממי שאמור לתפוס אותם - אפרופו מרגלים. אני, אם אני בעל/נהג משאית בלי טסט (עבריין לפי כל קנה מידה, לא?), הייתי עושה מנוי לג'יפולוג... החברים הכי טובים לעברייני טסטים)...

ואם נכניס גם את הנושאים האחרים...
ונגיד שיש אכיפה. וניידת/שוטר תופס את העבריין עם מייסבי היגויי גמורים ובלי ברקסים - איך הוא יבדוק אותם? האם מותר לו להוריד מהכביש - באיזו סמכות?
האם הוא צריך לעצור "הכל" ולזמן למקום גרר/בוחן/מהנדס ולהחליט?
או אולי לחכות לתאונה ולנפגעים ואז רק לבדוק?
או אולי, במקום, שיהיה איזה טופס שרשום עליו שמישהו בדק וזה יהיה 90% מהאכיפה ועל 10% הנותרים, אם יש ספק (כמו למשל שעל פניו רואים שהצמיגים גמורים), ישלחו לבדיקה נוספת..
אולי משהו כמו שמתנהל פה היום..

ורק להזכיר לך, לכם.
יש פה מי שטוען (והוא, אם אני זוכר נכון, בעד אכיפה ואחריות) שכל הטראראם האחרון בכלל לא מכוון אלינו אלא למכונים ש"סרחו" בשנתיים האחרונות (משהו עם "מקוון" ו"און-ליין") ולמעשה מנסים לתקן את השחיתות של המכונים - אז עוד יותר טוב, לא?
המכונים יעשות עבודה טובה ויבדקו טוב ויפסלו את מי שצריך ויהיה יותר בטוח בכבישים והכל... בשישים שקלים.
אוטופיה.

ודרך אגב.
חבר שלי, עם דיסקברי "לא מקורי" ולא מוגזם, עבר (ממש) עכשיו טסט.. בלי בעייה בכלל - אז זה טוב או לא?

shachar
08-12-15, 15:28
אני מסכים עם מה שכתב "המהנדס"
בכפוף לבדיקה מקצועית ועיניינית

אני עובר במוסך לבדיקה מקדימה כדי לוודא שלא יעירו לי על שטויות. ושעין מקצועית תוודא שהכל תקין באמת.
מוכן לשלם כפול בטסט ושלא יכריחו או להחליף את האור חניה מלד שנראה כחול (לבן בהיר) לנורת ליבון שנשרפת תדיר ב 50 ש"ח לזוג.

asafk
08-12-15, 16:17
טסטים עם הקמפר. פעם הכשילו על תפוח פעם על גומיית בולג׳וינט. שניהם בצדק גמור.
טסט עם ה״גור אריות״. הכשילו על אגזוז רקוב שלא איפשר בכלל לבדוק זיהום אויר, על נורה אחת משתיים באור מספר שלא עבדה, על מספר אחורי דהוי והוא באמת היה דהוי, לא שאני מתלונן הוא מקורי של האוטו משנת 98, ועל הנורות בפנסים הראשיים שהנתנייתי שקניתי ממנו את האוטו שם כי הוא אוהב צבע כחול, אבל המכונה של הכיוון אורות אפילו לא מזהה אז כנראה שזה באמת לא מאיר טוב.
דוגרי הכל מוצדק ואת הכל חוץ מהאג זוז כנראה שלא הייתי מחליף אם לא היו אומרים לי. את האגזוז הייתי מחליף כך או כך אבל זה היה עניין של תיזמון. הבלמים עברו למרות שחייבים לחרוט את התופים ויפה שעה אחת קודם, אבל זה כבר עניין שאי אפשר לבדוק על הדינמומטר וכאן מי שמתחזק את הרכב חייב לבדוק בטיפול השנתי את מצב התופים ולתקן.

מה אני מנסה לומר? כלום בעצם. השיטה עובדת למי שמשתף איתה פעולה. מי שבוחר להיות עבריין יתקל בנדבך הבא של האכיפה - ניידות משרד התחבורה או שוטרים בוחנים. או שיצליח להתחמק מספיק זמן. גם כשנכנסתי לטסט בסיוע של עמיל רישוי, תמיד זה היה בתנאי שהוא מדווח לי על כל ליקוי וליקוי ואני מתקן.

אסף.

מוני אורבך
08-12-15, 16:24
ברנרד הייתי רוצה לענות לך אבל...
אין לי את הכוח והזמן לקרוא את גיבובי המילים שלך.
אני מהנדס לא עורך דין, מצטער
אם אתה רוצה שאענה לך אנא נסה לסכם את הטעונים שלך בכמה משפטים
ובלי חזרות בבקשה.
אם כתבת רק כדי להוציא אוויר, תפדל תמשיך בכיף.

opl
08-12-15, 16:41
"עמיל רישוי" שם יפה, החפצתי.

נמרוד
08-12-15, 16:46
נמרוד, ברור (לי) שרכב שעמד 15 שנה צריך בדיקה ושיפוץ. אבל אני מדבר על רכב שנוסע אבל לא הרבה. נניח 5 אלף קמ בשנה. למה דינו כדין רכב שעושה 5 אלף בחודש בנושא הטסט?

מה זה משנה לעזאזל כמה ק"מ אתה נוסע? הטסט בודק כשירות מינימלית, רף תחתון, לכל מה שעולה על הכביש. אם אתה לא נוסע בכלל, תקפיא רשיונות. אם אתה נוסע על הכביש הציבורי, שהרכב יעמוד במינימום של המינימום.

שוב - חשוב להדגיש - הטסט לא בודק "שהכל תקין" - כמו שכתבו כאן. הוא בודק מינימום של תקינות, וברור שגם זה נכון ליום הטסט.

לדעתי הבדיקה כיום שווה את הכסף לו רק כדי למנוע בעיות במקרה של תאונה/אירוע ביטוחי אחר. מישהו, רשמי של מדינת ישראל גם אם בעקיפין, נתן חותמת שהרכב כשיר.

כן, זה בדיוק המטרה של טסט... לתת חותמת של כשירות מינימלית... טוב שהבנת את זה.

אני לא חושב שזה מוסיף הרבה לבטיחות אבל כמו שכבר דנו בנושא, אין שום מידע אם טסטים מונעים תאונות ועוזרים לבטיחות בדרכים.

אתה חיפשת מידע כזה?

יותר חשוב מזה, על מה אתה עובד? תן פרטים:-)

אני? לא יודע, תספר לי אתה על מה אני עובד, אולי זה מעניין...

lizard
08-12-15, 16:48
התבלבלתי, חשבתי שאתה כתבת לי את התשובה אבל זה היה ג'ו.

Bernard
08-12-15, 19:53
ברנרד הייתי רוצה לענות לך אבל...
אין לי את הכוח והזמן לקרוא את גיבובי המילים שלך.
אני מהנדס לא עורך דין, מצטער
אם אתה רוצה שאענה לך אנא נסה לסכם את הטעונים שלך בכמה משפטים
ובלי חזרות בבקשה.
אם כתבת רק כדי להוציא אוויר, תפדל תמשיך בכיף.

מוני.
אל תצטער - גם מהנדס זה טוב :rolleyes:.

מזכיר לי איזה מישהו שהיה "לקוח" שלי.
אנחנו יושבים "על קפה" כבר כמה וכמה ימים/שבועות (הוא שותה.. אני לא אוהב קפה כזה), המון המון שעות ביום (ולפעמים קצת יותר).
וההוא שואל אותי בהפגנתיות מתריסה "תגיד לי.. מה זה כל מה שכתוב פה.. לא מבין כלום" (על איזה שני עמודים ומשהו של כל מיני דברים שהוא עשה ונדרש לענות.. או שלא).
אמרתי לא "כל זה אומר שהתנהגת לא יפה... מה חשובים הפרטים"...
בסופו של דבר הוא נמצא "איתי", פה בארה"ב... האמריקאים חתמו איתו על משהו והם נותנים לו (ולאחיו ולכל המשפחה המורחבת) פנסייה.. לך תבין.

אז הנה בקיצור.
אתה זורק ססמאות וסותן אותן - באותו שירשור או בין השירשורים.
אתה רוצה אחריות אבל לא ממש מבין/מעוניין להבין מה נידרש על מנת לאכוף את האחריות.
אתה מצביע על "ליקויים"/ליקויים אבל אין קשר בין מה שאתה מציע לפתרון הליקויים.
אתה טועה.

זה בקיצור - שורה תחתונה, אם תרצה.
רק על מנת שתוכל לענות.
רוצה פירוט... תצטרך לקרוא את גיבובי המילים ולנסות להבין.

אבל לא ממש חייב.. כולה פוסט בפורום :).

- - - Updated - - -

סליחה... נמרוד.
שכחתי להוסיף - "לעניות דעתי הצולעת"..

דרור ברלי
09-12-15, 11:56
" לא קשה להבין שאף בר דעת שמבין משהו במכונית מעבר להפעלה בסיסית שלה, לא נותן שמץ של אמון בטסט מבחינה בטיחותית. למעשה, אוי למי שסומך על הטסט כמדד לבטיחות המכונית שלו"

וכמה מהווים לדעתך אלה מסך ציבור בעלי רכבים?

ממש לא הרבה. פרומיל של פרומיל. וזה בסדר. לא כולם מוכרחים להבין במכוניות. ובדיוק בשביל זה צריך את הטסט.

נמרוד צודק בתנאי שהיינו חיים במציאות אידיאלית, בלי שחיתויות במכוני הרישוי. נגיד בגרמניה. היו בודקים עפ"י חוק וזהו. תקין = עובר. לא תקין = נכשל.

אבל הוא צודק לחלוטין ומחובר למציאות בעניין עלות הבדיקה - בהחלט יש מצב שזה היה אחד הטריגרים לשחיתות והריקבון שפשו בענף מכוני הרישוי. מכון רישוי שלא מכשיל ולא מכניס את האלמנט בלוחיות ובמשולש ובווסטים צהובים ובנורות ושאר שטויות, ולא "סוחט" מהנהגים את דמי הבדיקות החוזרות - למעשה לא מרויח כלום. ואני מדגיש שזה רק "אחד הטריגרים" - כי זו עובדה שהם אוהבים להכשיל כלי רכב תקינים לחלוטין מכל קטגוריה שאינה בקונצנזוס של משפחתית רגילה. וזה משאיות, רכבי שטח, רכבי ספורט וכו'.

הטסט באמת בא להבטיח שמינימום של בטיחות - אבל בפועל נתקלים שם בהרבה מאוד חוסר מקצועיות שנובעת או מאי הכרת חלקים ספציפיים בדגמים ספציפיים או סתם כדי להכשיל ולהרוויח עבור המכון עוד כמה עשרות שקלים דמי בדיקה חוזרת - אבל בעל הרכב נדחף בעל כורחו להוצאה מיותרת של מאות ולעתים אף אלפי שקלים - וכאן מתחיל התהליך הצפוי מראש של מאכערים, שוחד שמקופל ברשיון הרכב ולא מעט כלי רכב לא תקינים בעליל ש"עברו טסט" ונעים על הכביש.

מה אני מנסה לומר? כלום בעצם. השיטה עובדת למי שמשתף איתה פעולה. מי שבוחר להיות עבריין יתקל בנדבך הבא של האכיפה - ניידות משרד התחבורה או שוטרים בוחנים. או שיצליח להתחמק מספיק זמן.
אסף.

אז זהו, שלא בדיוק. זו עובדה שה"נדבך הבא של האכיפה" אוכף על כולם ללא אבחנה ולכן נולדים שרשורים כמו זה שמזהיר מפני שודדי הדרכים האלה. אל תהיה תמים - הם עוצרים ומורידים מהכביש באמתלה כלשהי גם כלי רכב תקינים לחלוטין שאינם באותו קונצנזוס של משפחתית רגילה ממודל גבוה וזה אומר רכבי שטח, משאיות ופרייבטים - בעיקר ישנים. גם ברכב תקין פיקס תמיד יימצא משהו קטן שיצדיק מבחינתם הורדה מהכביש - אבל to הם יהיו הגונים ולא יורידו מהכביש, איך תימדד עבודתם?....

shachar
09-12-15, 13:07
נגיד בגרמניה. היו בודקים עפ"י חוק וזהו. תקין = עובר. לא תקין = נכשל.

חבר משותף שלנו סיפר לי שבטסט הראשון שעשה העירו לו על תקינות של החגורת בטיחות.
כששאל אם צריך לחזור לטסט חוזר, לא הבינו אותו.
למה להגיע פעם נוספת, רשמנו לך להחליף....
ממש ארץ ישראה היפה

boaz avrahami
09-12-15, 13:10
בגרמניה לדעתך אין שחיתויות?

סימנס משחדים רק מחוץ לגרמניה?

מה שאין שם זה אפשרות להתווכח. מה שקבעו הוא שיהיה

דרור ברלי
09-12-15, 13:21
בטוח שיש שחיתויות, אבל בגדול.... ע"ע פולקסווגן....

הטסט פעם בשנתיים, הוא קפדני וענייני ושם כמו שציינת - לא מתווכחים.

lizard
09-12-15, 14:37
רק שאין שם רכבי 4*4 כי אסור לנסוע בשטח...

YOSIS 2
09-12-15, 14:42
שלום לכולם

כמי שניהל מכון לרישוי ובדיקות רכב כמה שנים אני רוצה להגיד לכם שיש עשרות רכבים שללא הטסט השנתי היו גורמים לעשרות תאונות בגלל מצבם העגום ורק מכון הרישוי עצר את הנושא ויש מכוני רישוי טובים ומיקצועים וכמובן שיש גם ההפך חוץ מגיפים יש בכבישים המון כלי רכב שונים ומשונים וטוב שיש מי שבודק את טיבם ותקינותם פעם למבוגרים ביננו שזוכרים היו עושים טסט במישרד הרשוי ושם היה פי עשר יותר גרוע לעבור טסט בצורה חוקית כמובן ללא מעכרים כיום יש בעיה אם כח האדם במכוני רישוי נעלמה המיקצועיות הכל מונע בכסף זה עסק פרטי האיש המיקצועי היחידי במכון היום זה בדרך כלל המנהל המיקצועי כל השאר פחות מיקצועים פעם בוחן היה מכונאי ממש היום הדרישה שונתה וכח האדם בהתאם יותר זול ולא מיקצועי יש הרבה מכונים יש הרבה הצאות תיפעול והכל נהיה ממוסחר ולמכון כדי למכור ללקוח לוחית זהוי ומנורות כי שם הרווח גדול
מישרד התחבורה יושב על הווריד של המכונים ומדי פעם נופל על הבוחנים גם על שטויות בקיצור רבותי כדי שתיראו את הנושא יותר אוביקטיבי המכון לא מחפש את הגיפים הוא פשוט לא רוצה בעיות אם מישרד התחבורה שמוציא הנחיות דרקוניות והמכון נימצא בין הפטיש לסדן ואני לא אומר שאין מכונים גרועים ולא מיקצועים ולוקחים שוחד יש אבל אי אפשר להכליל את כולם עדיין נישארו מעט ישרים ומיקצועיים אבל לצערי לא הרבה וכל בעלי המיקצוע הטובים והישרים נעלמים מהענף הזה כמו במוסכים
יוסי

Bernard
09-12-15, 17:28
מתחיל להזכיר לי את השיחות/דיונים/ויכוחים על המשטרה והצבא וכמה אנחנו, כחברה, מוכנים "לשלם" על מנת שיהיה כוח אדם איכותי(=שירות טוב ויעיל ומקצועי) וזה מסתכם ב... אני לא מוכן לשלם כלום אבל רוצה הכי הרבה שאפשר... ועוד קצת.

וזה, תמיד,מחזיר אותנו לחינוך... וזה לא יפתר גם בעוד שני דורות.

boaz avrahami
09-12-15, 17:32
רק שאין שם רכבי 4*4 כי אסור לנסוע בשטח...

יש שם רכבי שטח שהלוואי עלינו

lizard
09-12-15, 17:38
רק שהם לא נוסעים שם אלא במדינות אחרות.

לכל מקום יש את החרא והטוב שלו. יש לנו חופש אדיר, אפילו בארה"ב אין כזה חופש, לטייל איפה שאנחנו רוצים (עם כמה מגבלות מינוריות) בארה"ב אתה לא יכול לטייל ככה. תכנס למישהו לשטח והוא ירה בך ועוד יתבע אותך על עלות הכדור. או שתיפול על איזה מעבדת מאת' ואז בכלל יהיה שמח.
להבנתי בגרמניה ומדינות אחרות (אירלנד?) אסור לך בכלל לרדת מהכביש לשטח.

Bernard
09-12-15, 18:15
אתה לא יודע כמה אתה צודק, מיכה.
במיוחד במערב - הכל פרטי.
ובמערב התיכון, גם לא חייבים לשים שלטים "שטח פרטי" - זו אחריות שלך, אם אתה מתכוון לרדת מהכביש, לבדוק את "גבולות הגיזרה" המותרים..
לפחות במערב ובדרום יש הרבה שטחים לא פרטיים...

lizard
09-12-15, 19:12
ג'ו כתב על זה לפני כמה שנים, הזכויות שמורות לו.
אפילו הHUMMER TRAILS שבהן נערך הKOH המפורסם שייך למישהו (אני לא בטוח אבל נדמה לי שהמישהו הזה הוא...חיל האוויר האמריקאי והם רצו לסגור את האיזור בשביל אימונים והייתה על זה עצומה אדירה של עשרות אלפי אנשים ואין לי מושג איך זה נגמר) ואתה לא יכול ככה סתם ללכת לטייל שם. בקשר למואב אני לא יודע. לפי מה שקראתי וראיתי בסרטונים הרבה מסלולים שייכים לאנשים שנותנים רשות לערוך בהם תחרויות או משהו כזה אבל באמת שאני לא מבין בזה יותר מידי.

אביעד פ.
09-12-15, 21:11
במיוחד במערב - הכל פרטי.

אתה לא מתכוון שהכל במזרח פרטי?
במערב יש שטחים פתוחים, בעיקר באזור אריזונה\יוטה ובקליפורניה כל האזור של ה- DEATH VALLEY.

חלק גדול ממואב גם פתוח לציבור.

Bernard
10-12-15, 00:17
.

אתה לא מתכוון שהכל במזרח פרטי?
במערב יש שטחים פתוחים, בעיקר באזור אריזונה\יוטה ובקליפורניה כל האזור של ה- DEATH VALLEY.

חלק גדול ממואב גם פתוח לציבור.

נכון. צודק... לגמרי:(
זהו... החלה הספירה לאחור... ואני חשבתי שעברתי רק 1/3... המוח כבר מפסיק לתפקד..

במזרח הכל פרטי.
וכן, הרבה ממסלולי "הטיולים" במגזינים (כולל ה- ultimate adventure) הם בשטחים פרטיים ובתשלום - פארקים של 4X4.. למשחקים...

במערב, לפחות במואב ועוד כמה מקומות שאני מכיר, אין כמעט הגבלות... כל השטחים ציבוריים או "מעבר חופשי" והרבה בכלל נחשבים "דרך", על כל המשתמע מכך (במיוחד שרכב שנוסע עליהם, צריך להיות עם רישויי).

opl
10-12-15, 06:50
גו, כתבת (בחלק מההודעות שנמחקו) שתשתף אותנו בדעתך אחרי שמספיק יביעו את דעתם.
https://youtu.be/VQFxmAdyKcg

Sent from my LG-D802 using Tapatalk

עידו לוריה
10-12-15, 08:25
על מה אתם מדברים זה לא רק מכוני הרישוי זה כול השיטה קומפלט אפילו את האזרחים צריך להחליף ... אתם יודעים מה גם את מזג האוויר .
וזה רציני כמו כל הדיון הזה .
ברור שאחריות אישית זה דבר טוב כאשר הוא קיים אצל מרבית האוכלוסיה , אבל זו "מערכת של קוד פתוח " ובצורה שהחברה פה באישראל מתנהלת כל דבר פתוח נותן לגיטמציה לעברינות לצערי.
ולא אני לא חושב שהמערכת כמו שהיא טובה .

עידו

boaz avrahami
10-12-15, 08:38
והדג מסריח מהראש...

עידו לוריה
10-12-15, 08:39
הדג מזמן רקוב כולו .

עידו

asafk
10-12-15, 09:26
הדג מקריח מהראש...

YOSIS 2
10-12-15, 13:38
שלום רב

רק בשביל שתבינו כמה העסק רקוב אני אתן לכם פרטים

במכון רישוי יש בכל עמדה 3 בוחנים לפחות רק אחד מהם הוא היה בעברו מכונאי או משהו דומה ונחשב למבין ולכן הוא יעבוד בבור ויבדוק מערכות כמו הגה תפוחים וכדומה 2 הבוחנים שלידו מעולם לא היו מכונאים אין להם מושג מה זה רכב או גיפ הם ניקראים בוחני מיכשור מדובר על אנשים צעירים ששולחים אותם לקורס של 3 חודשים ולאחר שעברו מיבחן הם מקבלים תעודת בוחן מיכשור השכר שלהם כ5000 שח החברה האלו לא ראו מעולם רכב כמו סופהאו סמוראי או משהו דומה אין להם מושג כיצד המערכות עובדות בשבילהם בלמים של מזדה 3 זה כמו סופה או לנדרובר ואם האנשים האלו רבותי אתם צריכים להתמודד האנשים האלו תפיקדם לעמוד ליד המכשיר ולרשום מה הנתונים שנתן המכשיר אין להם שיקול דעת או ידע מיקצועי הוא מיסתכל במכשיר קורא את הנתונים מאשר או פוסל וזה בלמים או אורות או זיהום אויר וכל זה מישרד התחבורה מאשר כדי להקטין עלויות של מכוני הרישוי וזה רק על קצה המזלג כדי שתבינו כמה הכל רקוב מהראש ובנוי לדפוק את האזרח הישר הלא ישרים הולכים ישר למעכר
וככה המערכת עובדת עד שמישהו חוצה את הגבול ואז הכל מיתפוצץ כמו במצב הנוכחי עכשיו וזה חוזר למצבו הקודם אם הזמן עד לפיצוץ הבא

יוסי

מיכה100
10-12-15, 13:44
+1 למה שכתב נמרוד

דרור ברלי
10-12-15, 13:46
שלום רב

רק בשביל שתבינו כמה העסק רקוב אני אתן לכם פרטים

במכון רישוי יש בכל עמדה 3 בוחנים לפחות רק אחד מהם הוא היה בעברו מכונאי או משהו דומה ונחשב למבין ולכן הוא יעבוד בבור ויבדוק מערכות כמו הגה תפוחים וכדומה 2 הבוחנים שלידו מעולם לא היו מכונאים אין להם מושג מה זה רכב או גיפ הם ניקראים בוחני מיכשור מדובר על אנשים צעירים ששולחים אותם לקורס של 3 חודשים ולאחר שעברו מיבחן הם מקבלים תעודת בוחן מיכשור השכר שלהם כ5000 שח החברה האלו לא ראו מעולם רכב כמו סופהאו סמוראי או משהו דומה אין להם מושג כיצד המערכות עובדות בשבילהם בלמים של מזדה 3 זה כמו סופה או לנדרובר ואם האנשים האלו רבותי אתם צריכים להתמודד האנשים האלו תפיקדם לעמוד ליד המכשיר ולרשום מה הנתונים שנתן המכשיר אין להם שיקול דעת או ידע מיקצועי הוא מיסתכל במכשיר קורא את הנתונים מאשר או פוסל וזה בלמים או אורות או זיהום אויר וכל זה מישרד התחבורה מאשר כדי להקטין עלויות של מכוני הרישוי וזה רק על קצה המזלג כדי שתבינו כמה הכל רקוב מהראש ובנוי לדפוק את האזרח הישר הלא ישרים הולכים ישר למעכר
וככה המערכת עובדת עד שמישהו חוצה את הגבול ואז הכל מיתפוצץ כמו במצב הנוכחי עכשיו וזה חוזר למצבו הקודם אם הזמן עד לפיצוץ הבא

יוסי

זה מה שאני טוען כל הזמן.
זה רקוב בידיעת משרד התחבורה ואולי אפילו בעידודו.

אגרת הבדיקה זניחה, משכורות הבוחנים מעליבות.
גם הם צריכים לחיות ולפרנס.
אז שלא יהיה רקוב?

יהיה ובגדול.

והמאכערים? כל עוד תהיה דרישה, יהיו מאכערים.
את הדרישה אפשר ליצור בקלות - על ידי עוד חוקים ועוד תנאים ועוד הגבלות שלציבור קשה יותר ויותר לעמוד בהם.
מאכערים זה מקצוע ותעשיה שמגלגלת המון כסף. ועובדה שכבר עשרות שנים הם עובדים בלי הפרעה.
רוצים להגיד לי שמשרד התחבורה לא יודע עליהם ולא מטפח אותם? שחלק מהפקידים לא גוזרים מזה קופון?

אל תהיו תמימים.

Bernard
10-12-15, 13:59
יוסי.
ותסביר לי למה מישהו, שבסך הכל צריך לקרוא נתונים ואם הם חורגים ממה ש"הונחת" עליו, הוא אמור לפסול, צריך להיות מכונאי?
מה הבעייה ולמה זה רקוב?
ובשביל זה לא צריך אפילו קורס של שלושה חודשים - שים מוט באגזוז, תלחץ על כפתור, אם תראה שמופיע על המסך ריבוע אדום תחתום על "לא עבר" ואם מופיע ריבוע ירוק תחתום "עבר"... קורס של שעה, כולל קפה וקרואסון..

איך, כשרוצים להשחיר, הכל באמת שחור.

נראה לך שפה, בארה"ב, כולם מכונאים?
אני לא עברתי טסט עם הדיסקברי שקיבלתי - בחורה נחמדה חיברה כבל לשקע ה-OBDII, המחשב הראה קוד תקלה ומיד נתנו לי מדבקה אדומה - "REJECTED".
נראה לך שיש לה תואר בהנדסה? שעשתה פעם (או ראתה) אוברול?
כשמתרכזים/מעלים בשוליים, מאבדים מערכו של כל טיעון רלוונטי...
לעניות דעתי הצולעת..

Bernard
10-12-15, 14:11
...
משכורות הבוחנים מעליבות.
גם הם צריכים לחיות ולפרנס.
אז שלא יהיה רקוב?

יהיה ובגדול.
....

וכמה אתה חושב מרוויח שוטר?
או אותו פקיד.. ואפילו בכיר?
כמו שאמרתי (כבר לא זוכר באיזה שירשור), השיטה הישראלית.. פטנט - רוצים את הכי טוב בלי לשלם.
מזכיר לי את הסיפור על איזהממציא פטנטים שפירסם פטנט (לא חשוב מה) וכשכולם התלהבו וביקשו פרטים אמר שהוא רק ממציא.. את הפרטים יעבדו מי שצריך "לעשות"..

YOSIS 2
10-12-15, 14:30
ברנד לדעתי שמגיע רכב כמו לדוגמא סופה ובוחן שהיה מכונאי בודק אותו על המכשיר אני כמכונאי יודע את מיגבלות הסופה ויודע שכאשר צריך לבדוק בלם יד אני אבקש מהנהג ללחוץ חזק ולהחזיק את הידית בלחץ עוד קצת למעלה כי אחרת הרכב יכשל בבלם יד כיוון שזה סופה ולא מזדה 3 וכשבודקים זיהום אוויר צריך לבדוק שהרכב באמת חם אחרת יכשל בזהום אוויר
ולכל לנדרובר יש מעט נזילות שמן כי ככה זה לנדרובר ולא צריך בשביל זה להכשיל בטסט אם זה לא משהו דרסטי או מסוכן ובטיחותי ויש עוד עשרות ואלפי דוגמאות כאלו של רכבים שונים שצריך ידע כדי לדעת באמת לבדוק אותם ולקבוע אם הם תקינים או לא ובוחן מכשירים לא ידע לבדוק רכב כזה כי אין לא ידע לא הכל שקע תקע ברכבים ושכרית אויר לא עובדת יש אור דולק בלוח השעונים אנשים שמים מדבקה כדי שהבוחן לא יראה ויכשיל אותם בוחן ללא ידע לא יבין את הטריק פעם היו בליין של הטסט 3 בוחנים שבעברם היו מכונאים וידעו כיצד ומה לבדוק אבל הם עולים יותר מ5000 שח ובעלי המכונים יש לובי חזק והם הצליחו לסדר לעצמם עלויות מופחתות במחיר מקצועיות של אנשים ועוד כמה שטיקים כמו כיווני גלגלים כשהרכב ניכשל בטסט אצלם לוחיות זהוי ועוד כל מני אבזרים
שאם לא תיקנה אצלם לא תעבור טסט וכל זה לא שייך לבטיחות וזה לדעתי קומבינה והכל חוקי ובידיעת מישרד התחבורה
ולמה לדעתך אין בדיקה של חיבור תקע למחשב של הרכב וקבלת נתונים בישראל כמו בהרבה מקומות בעולם ?
יוסי

עידו לוריה
10-12-15, 14:41
יוסי אתה מדבר על מקצועיות ... אין מה להזכיר את המילה הזו בשום משפט שקשור למדינת ישראל בשום צורה .

עידו

YOSIS 2
10-12-15, 14:47
נכון וזו אחד הסיבות שאנשים מיקצועיים וישרים שעבדו שנים רבות במיקצועות הרכב עזבו את הענף כי אי אפשר להתפרנס יותר בכבוד ממקצועיות
רק מדברים אחרים והמבין יבין
יוסי

Bernard
10-12-15, 14:49
יוסי.
עם כל הכבוד (ויש - היתה לי סופה במשך כמה שנים ומאוד אהבתי אותה), אם צריך להחזיק "עוד קצת למעלה"...שלא יעבור טסט!
ולגבי כל היתר (נזילות שמן לא רלוונטיות וחום מנוע וכו') - באמת שלא צריך להיות מכונאי.. אפשר להוסיף את זה לקורס.. עוד חצי שעה והוא יודע לבדוק אם החום הגיע לחצי ואם אין מחוג, שהנורה של "קור" כבוייה.
ולגבי הנורות והתיחמונים - בשביל זה בדיוק יש את שקע ה-OBDII ורשימת קודי תקלה "קריטיים" שמכניסים למחשב הטסט (אותו מחשב שמחשב את הזיהום) והוא, המחשב, מחליט "עבר" או "נכשל"... ולא יעזרו מדבקות או להוציא את הנורה מלוח השעונים וכל זה ביחד, המחשב והכבל והחיבור לרשת (אה. זה יש, רק לא משתמשים, לפי בועז) יעלה פחות משתי משכורות של "מכואני לשעבר"... תוך חודשיים מחזירים את ההשקעה.

בחייאת יוסי.
לא זה מה שרקוב... לא בעלי המכונים ולא הטסטסרים (ואני לא מדבר על החריגים שלוקחים "בקשיש")...
מה שדפוק זה מה שעידו ציין = הכל דפוק!
וכולם מזינים זה את זה...

YOSIS 2
10-12-15, 14:58
ברנד בזה שהכל דפוק אתה צודק כל אחד מכיר צד אחד של המערכת שדפוקה אני במיקרה מכיר את הצד הזה שניקרא מישרד התחבורה (רק חלק קטן)
אם היית יכול להיות במסלול רישוי או בבדיקת רכב על ידי בוחני מישרד התחבורה יחד איתי כמה ימים אני מבטיח לך שהיית כותב ספר שלם

על ניפלאות מדינת ישראל ומישרד התחבורה

יום טוב וחג שמח

Bernard
10-12-15, 15:01
זה מה שטוב בנו, הישראלים ומה שמקרב ומאחד אותנו - לכולנו יש סיפורים כמה.. אנחנו דפוקים:rolleyes::)

דרור ברלי
10-12-15, 15:26
בלם יד בסופה? עובד מצוין. רק מכוונים אותו כמו שצריך, לבד בחנייה, כמה דקות עבודה. והוא לא רק עובר בלי שום טריקים ושטיקים אלא עובד נהדר גם במציאות. מי שצריך כל מיני קומבינות סביב בלם היד - הרכב שלו לא תקין והוא זה שמזניח אותו. ואם המכונאי/מוסך שלו לא מסוגל לכוון לו את זה - שיחליף מוסך.

התחברות לשקע המחשב בכל רכב עם OBD II והיום אלה הרוב המוחלט של המכוניות - למיטב זכרוני זה חובה בטסט כבר היום ואם לא - מינואר הקרוב. ההסבר הרשמי - לעלות על תקלות בטיחותיות וזה בסדר. אבל בפועל - זה מאפשר להם לעלות על צ'יפים ושאר שיפורי הספק מנוע שמטרידים את משרד התחבורה הרבה יותר מבטיחות.

מקצועיות?.... כש"המכונאי המקצועי" בבור בודק לך חופשים בהיגוי ולתנועה הרגילה של מוט השפור התקין לחלוטין בסופה על התפוחים הוא קורא "חופש", מכשיל אותך ושולח אותך להחליף - וצריך להחליף את כל המוט - והם יקפידו להכשיל אותך על זה כל חצי שנה גם אם המוט חדש והג'יפ לא נסע אפילו קילומטר ואין אפילו מיקרון של חופש (ובסופה עם היגוי תקין אין חופש בכלל)... כי גם חדש מהניילון מסתובב סביב התפוחים. ככה הוא מתוכנן ובנוי. אז זו מקצועיות?....

קישקוש. זו לא מקצועיות ולא בטיחות ולא נעליים. זו מסחטת כספים ותו לא.
When you pay peanuts, you get monkeys אבל גם קופים צריכים פרנסה וככה נולדת השחיתות.
והכל בידיעת משרד התחבורה ובעידודו.

Bernard
10-12-15, 16:36
לא שזה בכלל מעניין מישהו בטסט אבל לי יש צ'יפ, או נכון יותר תיכנות מחדש למחשב ויש לו אופציה של "חזרה למקור".. זה יותר מכוון לטיפולים במוסך ואחריות היצרן אבל זו אופציה קיימת בכל" צ'יפ" דומה שאני מכיר.
נראה לי שזו סתם "כוונה" שקיימת אצלך ולא משהו שמישהו במשרד התחבורה חשב עליו או מתכוון אליו.

חנן-ג'יפולוג
10-12-15, 16:40
לברנרד ששאל איפה אני:
בטיול בת מצווה עם המשפחה, חרמון- אילת, 11 ימים. מגיעים לאיזורים עם קליטה רק פעם ב... וגם אז אסור לי לגלוש כי החלטנו שאין מסכים בטיול הזה. גנבתי קצת...

דרור, סקרנת אותי.
אני מתקשה לחשוב על אדם אחד שיוכל לזהות מחשב רכב משופר. טוב אולי יש כמה כאלה בארץ (ואני לא ביניהם) שהם ממש לא עובדים במשרד הרישוי [emoji12] , אבל שכמה מאות בוחנים ידעו? זה מסקרן.

לפי מה? ROM ID? לכל דגם רכב יש מספר תוכנות שונות, אז במכפלות זה יוצא כמה אלפי rom id. נציגי היצרן בכבודם ובעצמם לא תמיד יודעים לשייך rom id לרכב.

לפי עיון בנתונים זורמים? אני מתקשה מאוד לגייס מאבחנים שיודעים לקרוא ולהבין את ההקשר לסיטואציה של נתון פשוט כמו חיישן map, אז למצוא מאות בוחנים שידעו לזהות מודיפיקציה של פרמטרים? אין לי ברירה אלא לפסול אפשרות כזו.

אז מה הסוד? או שמדובר בצ'ק בלי כיסוי?

shachar
10-12-15, 17:57
בטח כוון למצוד ממוקד אחרי האימפרזות wrx למיניהן

Sent from my SM-G900F using Tapatalk

דרור ברלי
10-12-15, 18:12
זה מה שאמרו לי יותר מבוחן אחד במכונים שונים.
הם מודעים לעובדה שיש בארץ הרבה מאות מכוניות ספורטיביות משופרות - למעשה, מאז שהנורמה היא מנועים מוגדשים וממוחשבים זה מאוד קל להעלות הספק בדרך הזאת. הבוחנים יודעים את זה. תפסיקו לחשוב שהם מטומטמים. איך זה עובד? קטונתי. האמת היא שכל עוד אין לי מכונית כזו זה גם לא מעניין אותי אישית. ואני יודע שיש אפשרות להחזיר לתכנות מקורי לכבוד טסטים. כמה מבעלי המכוניות האלה אכן יודעים/טורחים לבצע את זה? אין לי מושג וזו בעיה שלהם. בקרוב הם יצטרכו לדעת.

חנן-ג'יפולוג
10-12-15, 18:16
מה זה קשור מה אני חושב עליהם (כלום בערך) ?

זה לא אתה שקרא להם "קופים" בתגובה האחרונה?

שאלתי איך זה הולך להתבצע.

Sent from my SAMSUNG-SGH-I537 using Tapatalk

חנן-ג'יפולוג
10-12-15, 18:28
אפרופו, שאלתי בפסח האחרון בוחן תאונות משטרתי, אם הם בודקים מחשבי מנוע של אופנועים בנפח מנוע גדול, שהיצרן הקטין להם את ההספק על מנת שיוכלו להימכר בקטגוריית הביניים, לבעל רשיון מוגבל.
באופנועים האלה מקובל מאוד לחזור להספק המקורי ע"י שינוי במחשב.

התשובה היתה שלא. הדבר היחיד שהם מסתכלים עליו בהקשר הזה, הוא אם האופנוע היה בעת התאונה במהירות שלא תואמת את ההספק הנקוב שלו.

דרור ברלי
10-12-15, 18:42
מה זה קשור מה אני חושב עליהם (כלום בערך) ?

זה לא אתה שקרא להם "קופים" בתגובה האחרונה?

שאלתי איך זה הולך להתבצע.

התייחסתי לפתגם שצירפתי ואתרגם עבור מי שלא הבין או הבין עקום - אם תשלם "בוטנים" כלומר כסף קטן, תקבל "קופים" כלומר אנשים לא מקצועיים. בהמשך אותם "קופים" גם יעשו מין הסתם כל מה שאפשר על מנת לשפר את הכנסתם.

לעניינינו - אחד הבוחנים (ותיק מאוד) טען שבהתחברות למחשב הוא מקבל, בין כל יתר הנתונים, גם את זה. ושבמנועים מודרניים-ממוחשבים קל מאוד לעלות על זה. אמרתי לו שאפשר לתכנת את המערכת בחזרה למקור לכבוד הטסטים - הוא אומר שמבחינתו כל עוד הנתונים "תקינים/מקוריים" אז אין בעיה.
אולי גם הוא לא מקצועי? מי יודע?... אבל הוא אחד מאלה שדעתם תקבע אם תעברו טסט או לא.
בהתאם לרוח הכללית כאן של כל אחד לעצמו - זה באמת לא מטריד אותי כי אין צ'יפים או OBD II ברכב שלי.
מי שיש לו צ'יפים, יידע מה לעשות (או שלא, באמת לא אכפת לי).

- - - Updated - - -

אפרופו, שאלתי בפסח האחרון בוחן תאונות משטרתי, אם הם בודקים מחשבי מנוע של אופנועים בנפח מנוע גדול, שהיצרן הקטין להם את ההספק על מנת שיוכלו להימכר בקטגוריית הביניים, לבעל רשיון מוגבל.
באופנועים האלה מקובל מאוד לחזור להספק המקורי ע"י שינוי במחשב.

התשובה היתה שלא. הדבר היחיד שהם מסתכלים עליו בהקשר הזה, הוא אם האופנוע היה בעת התאונה במהירות שלא תואמת את ההספק הנקוב שלו.

נניח שעצרו אותך על מהירות - מה יבדקו ואיך בדיוק?
לעומת זאת כמו שכתבת - אם היית מעורב בתאונה וחס וחלילה מישהו נפגע - כאן יבדקו ועוד איך. רמז ראשון אכן יכול להיות מהירות גבוהה יותר מנתון היצרן. אני לא מצוי במפרטי האופנועים האלה, אבל איך הוא קובע לדוגמא אם התרסקת ב-185 קמ"ש או ב-200 קמ"ש?....

חנן-ג'יפולוג
10-12-15, 18:47
לא מדובר על עבירת מהירות. דיברתי עם בוחן תאונות.

185 או 200, זה לא חשוב. זו לא מהירות שאפשר להגיע אליה עם 33 כוחות סוס.

דרור ברלי
10-12-15, 18:59
גם לך צריך להסביר עם ניקוד?

הם לא מרויחים מספיק - זה לא אומר שהם טיפשים. אתה רואה שהם מוצאים דרכים אחרות להביא כסף הביתה....

לגבי הבדיקה - זה מה שהם אמרו.
בוחנים שונים ממכונים שונים. אומרים את אותו דבר. זה לא מספיק?

חנן-ג'יפולוג
10-12-15, 19:02
לא.
.
.

דרור ברלי
10-12-15, 21:14
אז לא.

כמ ושאמרתי - יש להם הנחיה להתחבר ולבדוק מה שצריך ומבחינתי זה בסדר.

asafk
10-12-15, 21:57
הם צריכים להתחבר ולראות שאין תקלה אקטיבית במערכות זיהום אויר או בטיחות. בהתאם לנדרש לפי התקינה האירופית. על הדרך אפשר לבדוק מה... מפות הזרקה? לחץ כדישה מקסימלי? אתה מבין איזו מומחיות צריך בשביל זה?
בקיצור לא יותר מעוד שמועה שמתבססת על עובדה אמיתית לפחות.

אסף.

דרור ברלי
10-12-15, 22:54
זה מה שהם אמרו, לי כאמור זה לא משנה וגם לא אכפת. שיהיה ככה.
אבל להתחבר הם יתחברו. הגיוני.

Bernard
10-12-15, 23:30
כבר לא נוח לי עם זה, שאני "עם" דרור... יותר מידי, אבל...

נדמה לי שיש במערכות/תוכנות ה-OBDII אפשרות לחישוב הספק בכל סלד נתון...
זאת אומרת, שהאפליקציה/התוכנה עצמה עושה את זה.. יש גם נתון של "עומס".
מה הבעייה להגיד לנהג או לבוחן עצמו לתת גז ורואים מיד אם ב-3000 סל"ד יש מאה כ"ס יותר מאשר בנתוני המקור, שגם אותם יש במערכת?

למה בכלל צריך לחשב מפות הזרקה וכו'?
הכל מחושב ע"י המערכת וניתן להגדיר למערכת להשוות לנתונים מקוריים שמוטבעים בה ו.. "להוציא" מסך אדום (נכשל) או מסך "ירוק" (עבר) ולהעביר את הבעלים אחר כבוד, עם רכבו, לבדיקה יסודית יותר...
לא רואה בזה שום בעייה ואפילו לא צריך להיות מכונאי או גאון - ניתן להוסיף עוד חצי שעה (ולא לשכוח את הקפה שכלול בתוכה) לקורס... ביחד הגעתי למקסימום 3 שעות קורס...

חנן-ג'יפולוג
10-12-15, 23:37
בשביל לחשב הספק מנוע צריך להעמיס אותו. להגיע למצב שאתה עם מצערת פתוחה לגמרי, ולא על המנתק הצתה, למשך כמה שניות רצופות.

3000 סל"ד בניוטרל זה לא עומס.

ברכב אוטומטי אני יודע לעשות את זה - בבדיקת חנק. גם אז, זה לא בסל"ד הספק או מומנט מקסימלי אלא באיזור ה2200.

רכב ידני? או על דינמומטר, שאם עדיין ישנו מבדיקות הדיזל של פעם, אז הוא מלא קורי עכביש, ובוודאי לא מסוגל במצב הנוכחי לתת מענה לכלל הרכבים שעוברים במכון, מבחינת התפוקה של מכוניות פר שעה, או בנסיעה מחוץ למכון, מה שלא מוכר במחוזותינו, וגם כן כרוך בתוספת של דקות/עשרות דקות לכל רכב, במיוחד כשמדובר באיזורים פקוקים.

ביום שתהיה בדיקה כזו, ב60 ש"ח, אני אהיה לקוח מתמיד של מכוני הבדיקה.
יוריד לי מהגב הרבה לקוחות עם דמיון מפותח, או לחילופין, טכנאים סקפטיים.

boaz avrahami
11-12-15, 00:17
ברנרד, רציתי לציין אותך לשבח על העבודה והרעיונות שאתה יורה לכל עבר בהתנדבות ונמרצות אין קץ.

זה כיף לך שאתה שם ואנחנו עלולים למצוא את עצמנו עם איזה דביל שהחליט לאמץ אחד מהרעיונות שנתת להם בחינם?
דחילק, תירגע קצת ותפסיק. באמת!

אני די נחרד ממה שאני קורא.
ברצינות

נמרוד
11-12-15, 01:57
לא כל הרעיונות של ברנרד ישימים... חוקי הפיזיקה קשיחים יותר מהחוקים שהוא מתמחה בהם. אל דאגה בועז [emoji6]

Bernard
11-12-15, 03:24
לא יפה נמרוד.
למה לאתגר אותי? זה מכניס את בועז ללחץ.
ואולי בדקתי, לפני שכתבתי?
וחנן, לא צריך דינמומטר... מספיק הדבר ההוא, שמריץ את הגלגלים בבדיקת בלמים..

נמרוד
11-12-15, 03:36
וזה יפה מה שאתה עושה? מדלג בקלילות בין שני (או יותר) הצדדים, מחזק את מי שבעינך הטיעון שלו נחלש באותו רגע... ומחר בשרשור אחר תכתוב את ההיפך באותה אלגנטיות. זה לא טוב ללב של אנשים כמו בועז. ודרור, בעיקר דרור...

חנן-ג'יפולוג
11-12-15, 08:15
וחנן, לא צריך דינמומטר... מספיק הדבר ההוא, שמריץ את הגלגלים בבדיקת בלמים..

איך? הוא יגרום לטורבו להגיע למקסימום גדישה? למצערת להיפתח? למזרקים להזריק?

אם כבר אז להיפך, בדיוק.

אם המכשיר הזה היה יודע להסתובב מהר, והוא ממש לא (הוא מסתובב בקמ"שים בודדים. שיחקתי פעם עם פרמטרים של מכשיר כזה, אבל אני לא זוכר את המספר המדויק) , הוא היה גורם ל"סל"ד בפועל" להיות גבוה יותר מ"סל"ד המטרה" וזה היה גורם למחשב להיכנס לfuel cut off mode" , שבו אין הזרקת דלק.

talw
11-12-15, 08:28
חנן,התוכנית היא לחבר למכשיר טורבינות לייצור חשמל ,בדיקת ההספק והעמסת המנוע תתורגם לאנרגית חשמל שתוזרם ישירות לרשת חברת החשמל,בסוף כל רבעון יקבל כל מכון צ'ק כבד על סכום האנרגיה שהזרים למערכת.
בכך נעשיר את קופת המכונים ונייתר את הצורך שלהם ל"השלמת הכנסה".

חנן-ג'יפולוג
11-12-15, 08:30
התעלית על דרור. התרשמתי [emoji1]

opl
11-12-15, 08:31
זה נחמד שאתם חושבים שאם המכונים יקבלו תמורה מלאה לעלות הבדיקה הם פתאום יהפכו קדושים ויוותרו על מקור ההכנסה הנוסף הזה

עידו לוריה
11-12-15, 09:43
נראה לי שעדיף שתעברו ל"מכוני העיסוי המשך הסטטוס קוו או העברת חוק מעקב הפין "

עידו

boaz avrahami
11-12-15, 11:09
זה נחמד שאתם חושבים שאם המכונים יקבלו תמורה מלאה לעלות הבדיקה הם פתאום יהפכו קדושים ויוותרו על מקור ההכנסה הנוסף הזה

כמו שאולמרט הסתפק, פוטד הסתפק, הירשזון הסתפק, דרעי הסתפק, השופט דן כהן הסתפק ועוד... אז למה שעובדי המכונים לא יסתפקו?

ככל שהבירוקרטיה והחוקים הדרקוניים יגדלו כך יתרבו המעכרים.

כתבתי בראשית ימי הבלאגן שהשינוי היחידי שיקרה הוא גובה השוחד וכמות האנשים שיצטרכו לשלם אותו בשביל שהרכבים המושקעים שלהם לא ירדו לטמיון.

אם יש מישהו מהמחליטים שקורא את זה שיזכור שלכל שינוי יהיה אפקט והוא לאו דווקא זה שהתכוונו אליו. כוחות השוק חזקים מהכול וצריך לפעול בחוכמה ואגישות ולא לנסות לתקן ברגע את כל העולם.

יש גזירות שהציבור לא יעמוד בהן

לדוגמא ביטוח החובה לאופנועים וקטנועים התיקר למימדים שרוב הכלים החלו לנסוע בלי ביטוח

Udi62
11-12-15, 12:51
סבורני שרוב האנשים כאן היו רוצים לגלות פגמים רציניים שימנעו תאונות. העלות של טסט שנתי כזה ובתנאי שאינו קטנוני ומתבסס על החלפת מגבי חלונות, זניחה לחלוטין. אני מברך על המוסד הזה ובאותה נשימה מקלל את מי שאין להם מושג כלשהוא ברכב ומנסים לרדת לחיינו בעניין שיפורי רכב הגיוניים. רבים כאן מבקשים שוב ושוב את שמות מכוני הרישוי הפועלים בעברינות כלפנו, בעלי הרכב ומשום מה אינם זוכים לתגובה.....

Yosim
11-12-15, 13:15
הטסט שנתי מיותר פוגעני ואינו נחוץ.
עצם העניין מעביר את האחריות לתקינות הרכב מהמשתמש/בעלים למכון.
מקור ההמצאה המטופשת הזו מצוי באופן התיחסות האנגלים לילידים הגרים במושבה שלהם קרי שקרנים גנבים שאסור לסמוך עליהם וצריך לבדוק אותם.
היום. אנחנו כבר לא מושבה בריטית ולכן האחריות צריכה להיות על המשתמש ברכב לוודא שהוא תקין.
כמובן שיש לתמוך את ביטול הטסט בחינוך מתאים והסבר ראוי ובעיקר ענישה.
בעל רכב שהיה מעורב בתאונה בגלל תקינות צריך לחטוף וחזק.
אני משוכנע שכך הרכבים יהיו הרבה יותר בטוחים לא נזקק למעכרים למינהם ולמכון טסטים שרוכב על הציבור כלכלית סתם.
כולנו יודעים שיש מכוניות שעוברות טסט בלי להגיע בכלל למכון.
יוסי

Bernard
11-12-15, 14:02
הרגת אותי יוסי.
"... מקור ההמצאה המטופשת הזו מצוי באופן התיחסות האנגלים לילידים הגרים במושבה שלהם קרי שקרנים גנבים שאסור לסמוך עליהם וצריך לבדוק אותם.
היום. אנחנו כבר לא מושבה בריטית...".
אבל עדיין נשארנו גנבים ושקרנים ולכן "כמובן שיש לתמוך את ביטול הטסט בחינוך מתאים והסבר ראוי ובעיקר ענישה."
גדול.

וחנן.
אני לא בקיא במכשיר ההוא במכונים, הוא לא יכול לעבוד על "ניוטרל" (פריילוף), על כוח הגלגלים?
כל מה שצריך זה את משקל הרכב על הגלגלים ולהאיץ למהירות מסויימת, בזמן מסויים..

וממשיכים "לגרות" אותי... יורדים עלי... לא יפה.
מזל שאני יותר מפחד מביקור לא מתוכנן של בועז, אצלי בבית בשעת לילה מאוחרת, אחרת כבר הייתי מעלה לינק.

shmulikbg
11-12-15, 20:34
כל מה שצריך זה את משקל הרכב על הגלגלים ולהאיץ למהירות מסויימת, בזמן מסויים..

ומה תעשה עם הרכבים המונעים ב - 4X4 קבוע?

lizard
11-12-15, 21:07
ניוטרל בטרנספר?

Bernard
11-12-15, 21:15
כנראה שלא יעשו כלום.. כמו בדיקת הבלמים היום, עם כל הלנדרוברים...

חנן-ג'יפולוג
12-12-15, 08:59
ניוטרל בטרנספר?
אתה גדול, מיכה.

הגלילים יריצו גלגלים שמנותקים מהמנוע כי שמת את הטרנספר בניוטרל, אז מה בעצם עושה המתקן הזה? בודק הספק מנוע בטלפטיה?

ברנרד, אני לא יודע אם הגלילים כשלעצמם כבדים מספיק כדי שהם יאפשרו להחזיק מצערת פתוחה לגמרי במשך 3-5 שניות, לפני שהמנוע מגיע לסל"ד המקסימלי.

במידה וכן, והרי יש למתקן גם מדידת סל"ד, אז הוא למעשה "דינמומוטר" (ולא רק מתקן לבדיקת בלמים), מה שמחזיר אותנו לפוסט המקורי שלי.

lizard
12-12-15, 09:01
עניתי לבחור ששאל מה עושים רכבי awd בבדיקת בלמים

opl
12-12-15, 09:02
בבדיקת בלימה ועשן זאת אותה מערכת גלילים?

חנן-ג'יפולוג
12-12-15, 09:06
עניתי לבחור ששאל מה עושים רכבי awd בבדיקת בלמים
תשובה מצוינת. לשאלה שלא נשאלה כאן.

lizard
12-12-15, 09:09
כן שמתי לב לזה אחר כך...

עידו לוריה
12-12-15, 09:16
גם פותח השרשור לא שאל על מתקני בדיקת בלמים / זהום אוויר / דינמומטר או כל מתקן אחר .

עידו

חנן-ג'יפולוג
12-12-15, 09:18
בבדיקת בלימה ועשן זאת אותה מערכת גלילים?
בטסט שעשיתי לפני כמה שנים, העבירו אותי למתקן אחר ממתקן בדיקת הבלמים.
ובכל זאת, אני מנחש שיש מכשירים משולבים.

יואב פולס
12-12-15, 11:29
אני עוד ממתין ל"סקר" ולתובנות של הדוד החכם מאמריקה.

Bernard
12-12-15, 17:25
אני לא יודע אם יש או אין מד סל"ד למתקן או מה היכולת שלו "לשרוד" במהירויות מסויימות, אני רק אומר שיש תוכנות שמחשבות הספק ומומנט ע"י עיבוד נתונים מה-OBDII..
זה הכל.
"אני רק הממציא - שהאנשים הקטנים יעבדו על הפרטים":rolleyes:

חנן-ג'יפולוג
12-12-15, 17:50
תוכנות זה טוב. שמעתי עליהן. אני בטוח שהן חייבות מנוע בעומס מלא כדי לבדוק הספק מקסימלי. זה לא משהו שיקרה בניוטרל.

בדקתי בעצמי הספקים מקסימליים מקורבים פעמים רבות מאוד בלווית סורק obd. תמיד בנסיעה.

ואולי אני טועה ונלמד משהו חדש.
בגלל זה הסתקרנתי, שאלתי, ולא קיבלתי תשובה, חוץ מהשערות לא מבוססות.

Bernard
12-12-15, 18:06
מפחיד אותי, בועז הזה... מסיט/מסית את כולם נגדי.

כן בנסיעה. בערך 90 קמ"ש. מזינים נתוני הרכב(משקל) ומריצים ל-90... זה מה שהם אומרים על קבלת תוצאות מדוייקות יותר. אבל אני בטוח שבדיקה של כמה שניות בטסט, תוכל לתת אינדיקציה אם לשלוח אותך לבדיקה מקיפה יותר.

חוץ מזה, שלהגדלת הספק משמעותית, יש צורך בעוד כמה שינויים, שבהחלט נותנים אינדיקציה אם "שיחקו" במנוע... כמו למשל הפלומבה על מגדש הטורבו...
ואני לא ממציא/מגלה שום דבר חדש, בועז.

חנן-ג'יפולוג
12-12-15, 18:07
פלומבה של מגדש טורבו? אתה מדבר על טכנולוגיות של האלף הקודם.

הכול ממוחשב היום. זה מנוע חשמלי שמפעיל את הטורבו עם חיישן שמנטר את מיקומו. לא דיאפרגמה עם מוט דחיף מתכוונן.

סימנים חיצוניים? זה גם "מפעם".

היום היצרנים בעצמם, מוציאים 3-4 גרסאות מנוע בהספקים שונים, כשהדבר היחיד ששונה זה התוכנה.

אתה בטוח שניתן להבדיל בין הגרסאות? תסביר.

Bernard
12-12-15, 18:24
כל היידע שלי על טורבו, זה מהדיסקברים והדיפנדרים... מצטער:(.
אני זוכר איך היו חותכים בזהירות את החוט ומנסים לחבר חזרה..

ולא יודע לגבי הבדלים בין הגירסאות השונות של אותו מנוע באותו רכב, עם הספקים שונים. אולי נראים זהה..
אני יודע על מערכות יניקת אויר שונות/יעילות, שאין בעייה לראות.
אני יודע על אינטרקולרים שונים, שאין בעייה לראות.
אני יודע על מזרקי NOS, שרואים מיד.
אני יודע על אגזוזים שנראים "יותר מידי טוב".
אני יודע על גלי זיזים, שרועדים בסל"ד נמוך ו"מתיישרים" מעל 3000.
אני יודע על חוטי/כבלי הצתה עבים יותר (וצבעוניים יותר).
אני יודע על שסתום במערכת הפליטה, שעוקף את הדרך למשקיט (היה לי כזה בסופה... הבדל עצום בהספק בסל"ד גבוה וב.. רעש).
אני יכול לזהות מיד כשמתקינים מגדש-על או מגדש טורבו, היכן שלא היה קודם.

המון דברים שמשנים, אם רוצים להגיע ליותר מאשר תוספת של 20 כ"ס...
דברים "קטנים" כאלה.
וכמו שאני יודע, גם (חלק לא קטן מה)בוחנים יודעים...
ואם יש מישהו שמצליח להסתיר את כל הדברים האלה ולהסוות אותם - כל הכבוד. גם אני רוצה!!
אני מוכן לקחת ממנו שיעורים ומבטיח לא לגלות לאיש.

- - - Updated - - -

עכשיו יוצא פה איזה קרייזלר (לא זוכר איזה, נדמה לי צ'לנג'ר - קראתי ולא התעמקתי), עם מערכת דומה לניסן הקטנטן ההוא (שנוסע יותר מהר מכל הפורשה ואלה), שאתה יכול "לחייג" את ההספק והמומנט והעברת ההילוכים, דרך מסך המולטימדיה של הרכב, שמקושר ישירות למערכת ניהול המנוע..
אני יודע שיש כאלה.
לא עליהם מדובר, כמשנים ומשפרים כלי רכב - וגם לאלה יש שיפורים, מעבר למקור..
תראה איזה דברים עושים/מייצרים פה עם ה- HELLCAT, שמגיע מראש/במקור עם יותר מ-700 כ"ס...

opl
12-12-15, 18:25
אני כבר לא זוכר, בדיקת עשן (שגם אצלי מתבצעת על סט גלילים אחר מבדיקת בלימה) מתבצעת בכ2000 סלד כאשר הרכב בהילוך לא?

חנן-ג'יפולוג
12-12-15, 18:26
יש כאלה, כמו שדיברת, ויש גם אחרים, בשינויי תוכנה בלבד. הוספתי פעם למנוע 80 כוחות סוס, בגרסת תוכנה שונה, שקיבלתי מיצרן הרכב.

Bernard
12-12-15, 18:29
ואני לא מתכוון למה שיש ב-BMW ודומיו, שיש כמה אפשרויות "ספורט" או "תיור" או לא יודע איך הם קוראים לזה, כאופציות ניהול מנוע.. אני מדבר על "חיוג" ושינויי מאפיינים כמו משך הזרקה ותיזמון השסתומים וכו'...

- - - Updated - - -

אני יודע חנן... מכיר מקריאה (לא היה לי העונג לנסוע או לנסות) אבל כל המשפרים למיניהם... לא על זה אנחנו מדברים פה..

Bernard
12-12-15, 18:38
יש פה מוסך צנוע (בחור נחמד, שהכנסתי אליו את הקורבט שקניתי לחבר בארץ) שיש לו מוסטנג שלבי עם מגדש על מקורי (של שלבי)... הוא החליף אותו לגדול יותר (ענק!!!) והחליף את האינטרקולר (אותו אורך רוחב אבל עמוק הרבה יותר (נדמה לי שעם קירור מים) והחליף את מערכת יניקת האויר ו... מוציא יותר משלוש מאוד כ"ס יותר מהמקור, שהיה בסביבות 500, אם אני לא טועה..
הכל יושב באותו מקום, כמו המקור - ומיד רואים.

ויש עוד אחד, אותו הדבר, שרק החליף תוכנת ניהול מנוע (מוצר מדף) והעלה בערך ב-100 כ"ס יותר מהמקור (נו בטח - קל יותר כשיש סופרצ'רג'ר) ולא רואים שום דבר מתחת למכסה המנוע... אצלינו הוא לא היה "מושך את תשומת הלב בטסט... אבל השני... היו עוצרים אותו בכניסה, שלא יכנס בכלל...
אבל יש לו רק 100 כ"ס יותר... "רק"..

- - - Updated - - -

ודרך אגב.
המוסכניק ההוא, הוא זה "שהכיר" לי את התוכנה ההיא... בודקים את הדברים תוך כדי הרכבה של כל רכיב, לפני שהולכים לדינמומטר רשמי, בסוף העבודה (ומקבלים מסמך רשמי על הבדלי ההספקים אחרי השיפור)...
הוא אומר שהעסק ההוא, דרך ה-OBDII, עובד די יפה... נותן אינדיקציה טובה להבדלים בהספקים ממש תוך כמה דקות (2-3).

חנן-ג'יפולוג
12-12-15, 18:38
לענ"ד זה מחזיר אותנו לנקודת התחלה:

שיפור שאפשר לראות בעין, טסטר לא צריך obd בשבילו.
שיפור שצריך obd בשביל לראותו, דורש טסטר שיודע איך להסתכל ולהבין מה הוא רואה בobd.

Bernard
12-12-15, 18:41
יש כאלה, כמו שדיברת, ויש גם אחרים, בשינויי תוכנה בלבד. הוספתי פעם למנוע 80 כוחות סוס, בגרסת תוכנה שונה, שקיבלתי מיצרן הרכב.

לדיסקברי/דיפנדר יש את זה מזמן - לאחי היה ולחבר שלי יש ולעוד כמה שאני מכיר... עובד מצויין עם מנועים מוגדשים...
וגם בזה, לתוספת משמעותית, צריך אינטרקולר גדול יותר ולשחק עם שסתום הפריקה וכו'..
אני מתאר לעצמי, שככל שהמנוע (מוגדש ו)גדול יותר, אתה יכול לשחק יותר עם הניהול ולהוסיף... עד גבול מסויים.
ואני מעריך שהגבול הזה, שמשנים רק תוכנה, לא יעניין יותר מידי את הטסטסרים..

בזמנו, אני זוכר שהיה את פרילינג שהיה יכול לשחק עם מחשב הרכב ועוד איזה מישהו... עכשיו זה בטח נפוץ יותר... אבל בטח לא מספיק ולא מספק את מי שרוצה "עוד".

Bernard
12-12-15, 18:47
לענ"ד זה מחזיר אותנו לנקודת התחלה:

שיפור שאפשר לראות בעין, טסטר לא צריך obd בשבילו.
שיפור שצריך obd בשביל לראותו, דורש טסטר שיודע איך להסתכל ולהבין מה הוא רואה בobd.

לא הבנת אותי, חנן.
התוכנה משמשת הן כסקאנר של OBD ובאחת האופציות, היא פשוט נותנת גרף של הספק ומומנט מחושב - אתה לא צריך בכלל לדעת לקרוא ולהבין ולתרגם את נתוני ה-OBD.
נותן לך מספר ובשילוב עם נתוני הרכב שהקלדת (מספיק משקל עכשוי ודגם הרכב) נותן את ההספק המחושב לעומת הספק "יצרן"... כמו שאמרתי, עוד חצי שעה בקורס ה"טסטרים" - אם נותן לך יותר מכך וכך אחוזים (אםיש אור אדום במחשב שלך), תחתום "נכשל" ושלח לבדיקה חוזרת/מקיפה.
פשוט ו"אלגנטי".

חנן-ג'יפולוג
12-12-15, 18:49
הבנתי מצוין.

הפער בינינו הוא שאתה חושב שזה ניתן לביצוע ללא עומס, ואני לא.

YOSIS 2
13-12-15, 07:13
שלום רב

במכוני רישוי לא בודקים יותר עשן בדינמומטר ולא הספק (בטסט) בודקים בשיטת האצה חופשית לידיעתכם
יוסי

opl
13-12-15, 07:47
מעניין, אז למה דואגים שאכניס את הסרן האחורי לגלילים?

YOSIS 2
13-12-15, 08:25
משנת 2015 הבדיקה נעשת בשיטת הרצה חופשית ישנם רכבים ישנים כמה סוגים במיוחד רכב כבד שעדיין ניבדק בדינמומטר ובסוף הבדיקה שמים פלומבה על המשאבה מדובר ברכבים אם מערכות דלק ישנות ולא ממוחשבות גם כמות פלטת העשן המותרת בחוק שונה מרכבים מודרניים יותר
יוסי

ד ו ר ו ן
13-12-15, 09:25
משנת 2015 הבדיקה נעשת בשיטת הרצה חופשית ישנם רכבים ישנים כמה סוגים במיוחד רכב כבד שעדיין ניבדק בדינמומטר ובסוף הבדיקה שמים פלומבה על המשאבה מדובר ברכבים אם מערכות דלק ישנות ולא ממוחשבות גם כמות פלטת העשן המותרת בחוק שונה מרכבים מודרניים יותר
יוסי
+
כבר שנתיים שבדקו את הרכב בהאצה חופשית ובור הגלילים לא קיים.
דיזל עם משאבה מכנית.

פלומבה אין מעל 10 שנים כי גם ככה היא לא באמת סגרה כלום, כי מראש לא היה לאן לחבר אותה, והיא סתם הייתה תלויה על הצינור דלק בכניסה למשאבה.

גם במכונים הבינו שזה שטות.

YOSIS 2
13-12-15, 09:43
שלום דורון המכונים יודעים שפלומבה זה שטות וגם להתקין ולבדוק אותה לא עשו כמו שצריך

אבל כסף בסיום הטסט תמיד לקחו תראה בחיוב טסט בדיקת עשן דיזל ומגופה (פלומבה)

יוסי

ד ו ר ו ן
13-12-15, 10:22
כמה שזה עצוב, אני מוכן לשלם כל שנה אגרת זובי-כלשהו (פסים זוהרים/מדבקת
משקל/מגבים/מספר לרכב..) אם זה עושה להם נעים ולא יחפשו דברים מופלצים אחרים.

איל מ
13-12-15, 21:49
מעניין, אז למה דואגים שאכניס את הסרן האחורי לגלילים?

הבדיקה על הגלילים כיום היא בדיקת בלמים בלבד. לפחות אצלי (אסור להריץ סרן אחד בלבד).

opl
13-12-15, 22:10
אצלי אין בעיה .אבל כראה שסתם מושיבים אותי בגלילים...

ד ו ר ו ן
13-12-15, 22:22
דופקים את האשכנזים.

opl
14-12-15, 11:11
כרגיל...

lior_b.s
19-12-15, 22:22
בעד בעד ושוב בעד
בישראל עכשיו כשיש חובה להעביר טסט אנשים מחפשים חאפרים וקומבינות ומעבירים מכוניות עם ליקויים מסכני חיים, אם יבטלו את מכוני הרישוי אנשים יסעו בלי ברקסים וצמיגים ...לא מתייחס דווקא לג'יפים אבל כבר נתפסו חאפרים שהעבירו רק רשיונות לרכבים שלא נוסעים בכלל.

ליאור

דרור ברלי
19-12-15, 23:21
אנשים מחפשים את המאכערים והקומבינות בעיקר בגלל שבטסטים נטפלים לקישקושים וכבר הרבה זמן קשה להעביר טסט גם כלי רכב תקינים למשעי. עוד הרבה לפני אירועי החודש-חודשיים האחרונים.
תמיד-תמיד, בכל מקום, גם באירופה (וזה מידיעה. מאכערים וקומבינות יש גם שם) יהיה מי שינסה להעביר גרוטאה לא תקינה או להבדיל, רכב עם חריגות (שינויי מבנה וכאלה).
גם הבלגן האחרון התחיל ממשהו כמו 20 כלי רכב - והתנפח למימדים שהפכו כל רכב 4X4 לחשוד מיידי.
אבל האחוז של מכוניות כאלה בכלל מצבת כל יהרכב בישראל לדעתי בטל בשישים ומעורבותם בתאונות קטנה עוד יותר וכל בדיקה של שנתוני וסוגי המכוניות שמעורבות בתאונות יגלה לכם שאני צודק. בסופו של דבר הגורם האנושי הוא האחראי לרוב המוחלט של התאונות. לא מצב הכבישים ולא אי תקינות של כלי רכב.

מאיר רוטברג
20-12-15, 08:02
אפשר לנעול את השרשור הזה?? 11 עמודים על כלום

נמרוד
20-12-15, 09:52
אפשר לנעול את השרשור הזה?? 11 עמודים על כלום

מאיר יש עוד לאן לשאוף. סיינפלד עשה 9 עונות טלוויזיה מלאות על כלום!

104681

Bernard
20-12-15, 16:08
הקדמת אותי... רק בגלל הבדלי השעות:)

מאיר רוטברג
21-12-15, 07:16
מאיר יש עוד לאן לשאוף. סיינפלד עשה 9 עונות טלוויזיה מלאות על כלום!

104681

להערכתי גרי יכול ללמוד על אומנות טחינת המיים שמתקיימת ,
אבל נמרוד 9 עונות זה לא סתם נצפה להמשך ,
רבותי הבימה נתונה לכם

boaz avrahami
21-12-15, 07:19
ואתה חושב שהוא סתם בא לארץ עכשיו במקרה?

עידו לוריה
21-12-15, 07:27
הוא לפחות מצחיק ... לפעמים .
הדבר הזה פה ...אפילו לא עצוב .
תאור מדויק יותר בטוח עובר על חוקי הפורם ...

עידו

-->