PDA

צפייה בגרסה מלאה : בג'יפולוג יודעים הכל - חימום בית

ishc
06-12-15, 15:11
אנחנו חיים בבית פרטי (דו משפחתי אם זה משנה).
זהו בית ישן מאוד במצב לא רע אך לא משופץ (חלונות עץ וכו'). כבר חורף שני שאנחנו די קופאים בו, יש מזגנים שלא מצליחים לחמם כמו שצריך את החלל הגדול (110 מ"ר סה"כ, בערך 30 מתוכם זה הסלון). מכיוון שכנראה לא נישאר בו אחרי תום החוזה הנוכחי אני לא מעוניין להשקיע בקמין. תנורי נפט לפי מה שקראתי מחממים לא רע אבל העלות שלהם גבוהה (מדברים על 3 ש"ח לשעה) ובכלל... בכל מקום מדברים על כך שמזגן הוא אמצעי החימום היעיל ביותר אבל אצלנו קר לאללה!!!
רעיונות יתקבלו בברכה.

asypeer
06-12-15, 15:50
יש חיבור לגז?

ishc
06-12-15, 16:00
יש בלונים

asypeer
06-12-15, 16:05
אז התשובה היא כן :)
למה לא תנור גז? עם התקנה לא חאפרית מדובר על פתרון זול יחסית ובטיחותי, חשוב להקפיד על בטיחות (להשאיר מעט פתוח לאוורר, אולי להתקין גלאי CO)
זה אמנם יקר יותר ממזגן (תקין) מבחינת עלות. אבל אם המזגנים שלכם ישנים ואתם מחפשים משהו שעלות ההשקעה הראשונית היא נמוכה - זה פתרון לא רע. סולר ונפט ידרשו השקעה גבוהה וזמן ארוך יותר להצדיק את הטררם.

איל מ
06-12-15, 17:33
מזגן/נים צריך להתאים לחלל.
הרבה פעמים הבעיה היא בידוד ולא אמצעי החימום.
עם זאת,
בעיה מוכרת עם מזגנים היא שהאוויר החם כלוא צמוד לתקרה, ולך קר.
לדבר הזה פתרון זול שגם יכול לעבור לבית הבא (ממש כמו מקסטרק ;)) בדמות מאוורר תקרה. יש כאלו עם מצב "חורף" המסתובבים הפוך, שואבים אוויר קר מלמטה (בלי אפקט של רוח עליך) ומאלצים את האוויר החם לרדת מטה. הופך את החימום להרבה יותר אפקטיבי.
כמובן ששטיחים על הרצפה וכו...

omri_t
06-12-15, 19:34
כנס לאתר של משרד הכלכלה, יש מחשבון עלויות.
בסוף חימום עי מזגן יוצא זול יותר- נסה בעצמך.

כמה בעיות יכולות להיות:
חוסר בידוד בעיקר לכיוון הגג אליו החום עולה ובורח.
אי התאמה של המזגן לגודל החלל.
מזגנים עייפים.
מתחת לטמפרטורה מסויימת מזגנים פשוט מפסיקים לחמם.

בנוסף החום שלהם מייבש. לא נעים במיוחד.

תנורי גז למרות העלויות שלהבנתי יקר יותר
מאפשרים חום נעים ומאפשרים חימום הבית גם כשאין חשמל.
אבל זה דורש תנור בכל חדר ואוורור
או חימום הסלון ובחדרים משהו אחר.

לגבי "בריחת חום" מאורר תקרה במצב חורף למעשה "דוחף" חזרה את החום שירד למטה.
בחדר של הילדה שלי התקרה מגבס ללא בידוד ואני מפעיל רדיאטור ומזגן על אוורור בלבד.
הטרמוסטט מראה הבדל של כמעט 5 מעלות

ishc
07-12-15, 07:13
אכן יש בעיית בידוד כמו שרשמתי. הבעיה העיקרית היא בסלון שם יש תקרת עץ פנימית גבוהה. המזגן ישן אבל בקיץ למשל מצליח לקרר את הבית מצויין.
נראה לי ששתי הבעיות הן שבשיא הקור המזגנים מאבדים יעילות ושרוב החום עולה למעלה כמו שרשמו כאן.
אני מאמין שקמין עץ היה נותן פה את הפיתרון הכי טוב. אם נחליט לא לעזוב בתום החוזה אולי נשקיע בו.

boaz avrahami
07-12-15, 07:20
אם יש לך אפשרות להגיע מעל התקרה ולשים בידוד אז הבידוד יעלה לך 200-300 שח.
זה יחזיר עצמו די מהר בחשבון חשמל

shmil
07-12-15, 08:14
לבית זמני - גז, גז ושוב גז.
לא יקר, מחמם מצויין ונקודתי.

ukiuki
07-12-15, 10:31
ממה שאני מתרשם אתה מחמם בעיקר את כדור הארץ. הבעיה שלך בפתחים שאני מניח שיש בהם שכבת זכוכית בודדת. מבחינה טרמית זה כאילו פתחת את החלון לגמרי.
הפיתרון המיידי והזול- שים וילונות מעל החלונות / דלתות מרפסת. תדאג שיהיו מבד עבה. הוילון כולא את האויר ויוצר בידוד. אם תייצר אותם מתקרה לרצפה גם תקבל את האפקט המירבי וגם תוכל לקחת אותם לבית הבא שלך.
בנוסף, בגלל שאתה גר בדו משפחתי אני מניח שיש לך קומה נוספת, מכאן שהחום בורח לקומה העליונה (אפקט ערובה). גם כאן יעזור אם תתקין מיסוך פאסיבי (וילון) או אקטיבי (מאוורר) שיגרש את האויר החם חזרה לסלון.

ishc
07-12-15, 11:47
לבית זמני - גז, גז ושוב גז.
לא יקר, מחמם מצויין ונקודתי.

הכוונה לתנור גז או לקמין גז? אם תנור גז אז זה בדיוק הפיתרון שכיוונתי אליו בעיקר בגלל שנוכל לקחת אותו הלאה אבל השוק מפוצץ באופציות וקצת הלכתי לאיבוד. על מה אני אמור להסתכל לפני שאני קונה תנור כזה?

raanan
07-12-15, 12:14
אם תנור גז אז זה בדיוק הפיתרון שכיוונתי אליו בעיקר בגלל שנוכל לקחת אותו הלאה אבל השוק מפוצץ באופציות וקצת הלכתי לאיבוד. על מה אני אמור להסתכל לפני שאני קונה תנור כזה?
רק אל תשכח שאתה צריך סירקולציית אוויר טרי (שזה אומר אוויר קר) .
בכול אופן, המלצה חמה (תרתי משמע), אל תוותר על רכישת חיישן CO2
(אפילו זול בכמה עשרות שקלים באיביי).

רענן

shmil
07-12-15, 12:17
תנור גז, של דלונגי, כמו זה.
http://www.yad2.co.il/Yad2/hotPicYad2.php?CatID=3&SubCatID=0&RecordID=11344635&SalesCatID=45&Code=230f97dac68d3601724e6566a596fe36
(http://www.yad2.co.il/Yad2/hotPicYad2.php?CatID=3&SubCatID=0&RecordID=11344635&SalesCatID=45&Code=230f97dac68d3601724e6566a596fe36)
אין צורך להשקיע בחדש..
היו לי כאלו בעבר בדירות שכורות.

gp1
09-12-15, 00:07
רוב הסיכויים שהמזגנים שלך מוזנחים מבחינת ליכלוך פנימי ומנועים שמסתובבים במהירויות לא נכונות , וחוסר גז . .

ishc
26-01-16, 19:01
בעקבות הקור יכול ל יות שנפלה לנו ההזדמנות לקבל קמין עצים.
מישהו יודע לגבי שימוש בקצין עצים בעיר (עשן וכאלו)?
מדובר בבית קרקע דו משפחתי.

amit1
26-01-16, 19:04
כדאי שתעיין בחוקי העזר של הישוב בו אתה מתגורר.

אמיר מ
26-01-16, 20:27
אצלנו בימים הקרים המזגנים הקונבנציונלים מעט מתקשים האינוורטרים מחממים נהדר. אני משתמש בהם רק לעזר. בפועל עם תנור גז של אמגזית מחמם את רוב הבית. דו קומתי 175 מ"ר.http://images.tapatalk-cdn.com/16/01/26/aaeb30389ed5cdd2f339a454bac5d4f6.jpghttp ://images.tapatalk-cdn.com/16/01/26/6234a0dcdcb6f53e66ac20daebf7392e.jpg

Sent from my LG-H815 using Tapatalk

Tomer Gal
26-01-16, 21:46
יש מאווררי תקרה עם מצב חורף, בו המאוורר מסתובב הפוך ומרים את האויר הקר מהרצפה מה שגורם לאויר החם לרדת

Sent from my ONE A2005 using Tapatalk

ishc
03-10-16, 23:03
חוזר לבעיית החימום של הבית. החלטנו להשאר אבל עדיין מדובר בבית שכור ומחפשים מקסימום פיתרון במינימום עלות.
1. קמין עץ נפסל, מדובר בעיר ובית מוקף בניינים גבוהים. אחרי חפירה בגוגל הבנתי כי כל נושא האם מותר או אסור הוא שטח אפור אבל מספיק שכן מעצבן (ויש פה כי כאלו) שמתלונן ואני כנראה בבעיה.
2. תנור גז/קמין גז נפסל על הוצאה ראשונית והוצאות תפעוליות גבוהות ובנוסף אנו מצפים לגמד קטן שעתיד להצטרף לבית ונושא הבטיחות פוסל את תנור הגז.
3. חימום רצפתי/מרכזי - הכי טוב בתיאוריה אבל נפסל על עלויות.

הפתרון מתחלק כמו שרבים רשמו מעלי לשיפור הבידוד וחימום.
הסלון הוא הבעיה העיקרית, מדובר על 26 מ״ר, תקרה גבוהה ומשופעת, חלונות עץ עם זכוכית דקה וויטרינה ברוחב 4.6 מרטים וגובה 2.5.
חשבתי להתקין וילונות על הויטרינה והחלון כדי לשפר בידוד, להתקין פרקט בכל הסלון כדי שהרצפה תרגיש נעים יותר ולשפר את הבידוד שלה (פרקט לימינציה פשוט) ולקנות רדיאטור 12-14 צלעות, 2500 וואט באיכות טובה. בימים מאוד קרים יכול להיות שהוא והמזגן יצטרכו לעבוד יחד.
בחדרים לפרוס שטיח, שוב וילונות על החלונות ורדיאטורים קטנים יותר סביב 1500 וואט.

אחת השאלות העיקריות היא האם פרקט אכן תורם משהו לבידוד כי בסלון אנחנו רוצים להמנע משטיח בגלל חתולים וכלבה שגרים איתנו.

Gilad
03-10-16, 23:10
פרקט משפר משמעותית את הבידוד ביחס לרצפת אבן, ביחוד כשאתה מתקין מתחתיו שכבת פלציב דקה. לא בדקתי עם מד חום אבל הרבה יותר נעים בחורף ללכת על הפרקט אצלנו בחדרים מאשר על הרצפה בסלון.

לגבי וילונות - קח בחשבון שאם זה לא וילונות כבדים שבאמת יוצרים סוג של בידוד אני חושב שזה יהיה בזבוז זמן וכסף.

רדיאטור - לי יש הרגשה שהרדיאטורים שמוכרים היום לא מחממים כמו אלה "של פעם". הם גם שוקלים משמעותית פחות, כנראה שינוי בנוזל הפנימי

ishc
04-10-16, 00:54
פרקט משפר משמעותית את הבידוד ביחס לרצפת אבן, ביחוד כשאתה מתקין מתחתיו שכבת פלציב דקה. לא בדקתי עם מד חום אבל הרבה יותר נעים בחורף ללכת על הפרקט אצלנו בחדרים מאשר על הרצפה בסלון.

לגבי וילונות - קח בחשבון שאם זה לא וילונות כבדים שבאמת יוצרים סוג של בידוד אני חושב שזה יהיה בזבוז זמן וכסף.

רדיאטור - לי יש הרגשה שהרדיאטורים שמוכרים היום לא מחממים כמו אלה "של פעם". הם גם שוקלים משמעותית פחות, כנראה שינוי בנוזל הפנימי

תודה לגבי הפרקט.
וילונות, אכן הכוונה לסוג הכבד בעיקר לויטרינה בסלון.
רדיאטור, לפי מה שקראתי הומלץ על כאלו על בסיס מים ולא שמן וחוץ מלקנות אחד שנראה מפירמה טובה וכנראה יהיה יקר (כמו דלונגי למשל) אין לי ממש איך לבדוק את זה.

de fox
04-10-16, 01:12
הרדיאטורים האלה, גם הטובים שמחממים מצויין זוללי חשמל אדירים

עירא
04-10-16, 12:36
פרקט מבודד טוב (הפרד טמפ׳ מורגש מאוד)
כתבת תיקרה גבוהה, ממליץ על מאוורר תקרה דוחף.
בנוסף ווילונות חיצוניים / צלונים
ודבר אחרון כתבת חלונות עץ ישנים, אני מניח שהם מהסוג שהיה פה בארץ בעבר, כאלו שלא ממש אטומים לרוח, כדאי להוסיף פסי גומי / סרט פלציב / שערות איטום למניעת חדירת רוח

-->