PDA

צפייה בגרסה מלאה : ג'אנטים דיאגונלים

שלומי 2
18-10-05, 23:28
בהמשך לזה -

http://www.jeepolog.com/jp_forum/viewtopic.php?t=11006

שאלה בנושא -

על הרכב שלי מורכבים ג'אנטים דיאגונליים ,האם כשאני נועל אותם בצמיג רדיאלי + פנימית יש אם זה בעיה (למרות שהג'אנט לא "תומך" רדיאלי) ?

מה גורם לצמיג רדיאלי + פנימית להיות מסוכן ?

חנן-ג'יפולוג
18-10-05, 23:39
אין ג'אנט דיאגונלי. יש ג'אנט לצמיגים טיובלס, וצמיגים שאינם טיובלס.

שלומי 2
19-10-05, 00:28
רות ,

אז הכוונה לג'אנט לצמיגי לא טיובלס :roll: (משנת 66)

חימושניק
19-10-05, 11:45
אסור לשים פנימית בצמיגי טיובלס!!!

נמרוד
19-10-05, 12:03
השאלה היא האם על ישוק ישן מסויים שנועד במקור לצמיגים עם פנימית (כי זה מה שהיה לפני 40 שנה) אפשר להתקין צמיג רדיאלי מודרני?

השאלה מתחלקת לשניים - עם פנימית - כנראה שאפשר טכנית, אבל קיבלת אזהרה שזה אסור - לא יודע למה בדיוק, אני מקווה שחימושניק או מישהו אחר שיודע ירחיב.

בלי פנימית - יכול להיות שאתה יכול לשים ונטיל חדש ולהתקין את הצמיג בלי פנימית, כרגיל. חשבת על זה? במקרה הזה, לגשת עם החישוק לצמיגאי ותיק ורציני (כמו גפני למשל) היא בעיני מקור המידע הטוב ביותר.

asafk
21-10-05, 11:48
אסור להרכיב על חישוק שעליו כתוב TUBE TYPE צמיג טיובלס. השפתיים של החישוק בנויות אחרת- צמיג טיובלס עלול להיפרד מהחישוק בלי אזהרה מוקדמת (ויחד איתו כל האוויר שיש בו). וזה חוץ מהעניין של הונטיל- צמיגאים יודעים להתאים ונטילים מיוחדים לחורים גדולים.

אסור לשים פנימית בתוך צמיג טיובלס- החלק הפנימי של צמיג טיובלס לא מוחלק כמו של צמיג שמתאים לפנימית- והוא עלול לקרוע את הפנימית תו"כ נסיעה (יש תאונת דרכים ידועה שבעקבותיה משרד התחבורה הוציא את ההוראה הזו, תאונה של רנו 5, אם אני לא טועה, שבאמצע נסיעה התפוצצה הפנימית, והנהגת נהרגה).

יש, כמובן, יוצאים מהכלל- אבל נשאר עם הכלל, בינתיים.

אסף.

tzagi
22-10-05, 16:27
אסור לשים פנימית בתוך צמיג טיובלס- החלק הפנימי של צמיג טיובלס לא מוחלק כמו של צמיג שמתאים לפנימית- והוא עלול לקרוע את הפנימית תו"כ נסיעה (יש תאונת דרכים ידועה שבעקבותיה משרד התחבורה הוציא את ההוראה הזו, תאונה של רנו 5, אם אני לא טועה, שבאמצע נסיעה התפוצצה הפנימית, והנהגת נהרגה).

While all very true, I think one of the problems or using a tube in a tubless tire is that the tire bead can't form a good seal against the wheel, and possably the tire can spin on the wheel.
With all that being said, I can tell you that guys do it all the time, when they tear a hole in the side wall they will stick a tube in it and keep going, personaly I whouldnt use it on the highway but for a dedicated off road rig that never goes over 40 mph, I think it will be OK, I saw much worst!

איציק - 4X6ZH
22-10-05, 17:06
אני באמת לא יודע איפה התחיל הסיפור של הפנימית בצמיג הטיובלס .
לדעתי נושא ההחלקה בחלק הפנימי של הצמיג הוא רק איזה סיבה .... ? באמת אני לא בטוח .
הבעיה היא כפי שאני ראיתי אותה שכולם כולל הפנצריות לא היו מחליפים צמיגים ( כי הצמיג היה יקר ) ובמקום שהיה צריך להחליף צמיג הכניסו פנימית .... כאשר הצמיג בכלל לא יכול לעמוד בעומס . במצב זה הצמיג פוצע בקלות את הפנימית וכאן מתרחש האסון !!
אבל כמו שכתבתי אני לא בטוח יתכן ויש עוד סיבות .
איציק

asafk
23-10-05, 10:58
אני באמת לא יודע איפה התחיל הסיפור של הפנימית בצמיג הטיובלס .
לדעתי נושא ההחלקה בחלק הפנימי של הצמיג הוא רק איזה סיבה .... ? באמת אני לא בטוח .

איציק

במקרה של הרנו 5 המדוברת... את החור בפנימית כתוצאה מהשפשוף עם הסיבים של הצמיג- ראיתי בעיני. וזה נראה רע.

אגב- יש יוצא מהכלל- המישלין ה"צבאיים" לרכבי שטח (X, XL, XZL וכו') הם צמיגי טיובלס שמתאימים להרכבת פנימית.

אסף.

שלומי
30-10-05, 02:02
שלום לכולם ,

חזרתי מה"מילואים" :lol:

ביום שישי היתי אצל פאנצ'ר מעכר לא צעיר , הוא הראה לי טבלאות של פנימיות לפי מידה ואמר לי שלמיטב ידיעתו הבעיה היחידה עם פנימית בצמיג רדיאלי היא שלא תמיד טורחים להתאים את הפנימית לצמיג ואז נוצר חיכוך ובלאי מואץ.

לגבי החתך הפנימי לטענתו אין הבדל משמעותי .

האם מישהוא מכיר מידע סותר ?

בהתעלמות מסוגית הבלאי ,מה עדיף ? עם או בלי פנימית ? בצביטות וכאלה אני רואה יתרון דווקא לצמיג עם פנימית.

שלומי

נמרוד
30-10-05, 14:06
מנסיון מצומצם עם פנימיות, אכלתי הרבה חרא. למה בעצם אתה בכלל רוצה להשתמש בפנימית, תזכיר לנו?

שלומי
31-10-05, 20:10
1. מהסיבה המיידית - אלו הג'אנטים שיש לי ,
2. ובאופן כללי - זכור לי במעורפל שאנשים היו נוסעים בכוונה עם פנימיות לטובת לחץ נמוך ,
3. חוץ מזה ההיגיון הפשוט אומר שעוד שכבת גומי בין העולם האכזר לאוויר היקר תעשה רק טוב.

לגבי 1 אני בטוח ,2 נראה לי ו3 אני בטוח שככה נראה לי :wink:

asafk
01-11-05, 20:35
לחץ נמוך + פנימית- מתכון בטוח לפנימית קרועה..

אסף.

דודי
01-11-05, 22:13
לי נוצר קרע קטן בצמיג חדש .הפאנצריה לא אמרו כלום תיקנו ושמו פנימית ואמרו סע לשלום. אני נוסע ככה כבר חצי שנה ,לא היה לי מושג ואני לא מזלזל בבטיחות .אשתי נוהגת על הרכב עם הילדים .אם אתם בטוחים מחר אני רץ להחליף צמיגים(חייבים זוג) וזה מהכסף שיועד לנעילה קדמית .אז אנא ,רק אם אתם בטוחים.

נמרוד
02-11-05, 00:01
לי נוצר קרע קטן בצמיג חדש .הפאנצריה לא אמרו כלום תיקנו ושמו פנימית ואמרו סע לשלום. אני נוסע ככה כבר חצי שנה ,לא היה לי מושג ואני לא מזלזל בבטיחות .אשתי נוהגת על הרכב עם הילדים .אם אתם בטוחים מחר אני רץ להחליף צמיגים(חייבים זוג) וזה מהכסף שיועד לנעילה קדמית .אז אנא ,רק אם אתם בטוחים.

אני לא מומחה לתיקון צמיגים, אבל זה נשמע לי תמוה מאד דודי. קרע בצמיג מתקנים, אפילו קרעים גדולים, ואם יש קרע רציני בדופן הוא פוסל את הצמיג, לא בגלל שאויר יברח אלא בגלל החוזק של הצמיג וזה לא קשור לפנימית או לא פנימית. תבדוק מה בדיוק הסיפור.

לירן סברוב
02-11-05, 09:00
אהלן חברה..
שנים שאני שם פנימיות בתוך גאנט טיובלס, לרוב לצמיג ספייר שלי אבל לא תמיד.

asafk
02-11-05, 19:03

אתה מוזמן לפנות למשרד התחבורה, או לאיגוד המוסכים ולהתלונן על הפנצ'ריה. מה שהם עשו- אסור במפורש לפי הנחיות משרד התחבורה.

אסף.

-->