PDA

צפייה בגרסה מלאה : טויוטה אוריס הייבריד - יש משהו שאני צריך לדעת ?

ניר ל
10-12-15, 18:23
אחרי שעברנו על כל הקרוסאוברים ודמויי רכב שטח השונים ״שיושבים בהם גבוה״ התרצתה האשה ובימים הקרובים נסגור סופית על אוריס הייבריד חדשה.

הנסועה שלה כוללת שעה + של נסיעה בפקק של 20 ק״מ ביום לכל כוון. האוריס בדגם הזה מרגיש איכותי ומאובזר יותר משאר האסיתיות, מערכת ההנעה היא הוותיקה של פריוס למיטב הבנתי, נראה בסדר ויש לנו חוויה טובה מהטויטה הנוכחית.
הציפייה היא לרכב אפור,אמין וחסכוני שמצדיק את המוניטין של טויוטה - האם אכן כך ? לא חקרתי את הנושא עמוק מדי ...

דרור ברלי
10-12-15, 19:26
הציפייה היא לרכב אפור,אמין וחסכוני שמצדיק את המוניטין של טויוטה - האם אכן כך ?

אכן כך.
המערכת ההיברידית של הפריוס מוצלחת ואמינה.
אל תצפה להתקרב לנתוני היצרן הדמיוניים (מעל 26 ק"מ לליטר אם אני לא טועה), אבל הוא עדיין יהיה חסכוני מאוד. 17-18 ק"מ לליטר בממוצע ניתנים להשגה. ככל שתזחלו יותר בפקקים, כך היא תהיה חסכונית יותר וזה יתרון גדול.
האיכות טובה, הביצועים בסדר, הנוחות סבירה וכמו ברוב הטויוטות המודרניות עם הגה מתוגבר חשמלית - ההיגוי איום ונורא (קל מאוד, חסר משוב ולא מחובר לכלום. זו אולי המגרעת הבולטת היחידה של האוטו הזה) אבל זה באמת לא אמור לעניין אף אחד כשעומדים בפקק.
ואכן הוא יהיה, ייסע וירגיש אפור גם אם תקחו בלבן, אדום או כחול.

בסה"כ אחלה קניה.

ניר ל
10-12-15, 19:44
הגה חשמלי יש לנו גם בקורולה ראניקס 2006, עם זה נסתדר, הפריע לי מרווח הראש, בעיקר מאחורה - אבל ממילא לא אשב שם. הפריוס היה מרווח אבל מסריח ולא אהבה את העיצוב, ראב4 נשאר רק בצבע חום מיטאלי (אני דווקא אהבתי), אם כבר בסכום כזה אז הצעתי לה את הקמארי ההיברידי שהוא הרבה יותר אוטו ואפילו חסכוני יחסית... הונדה סיביק האצ׳בק היה עוד יותר נמוך והחלון החתוך מאחורה הפריע.
הקרוסאוברים הזולים זה עוד פחות אוטו מטויוטה אפורה והם גם שתיינים וגם עגלות .... בקיצור, התכנסנו לעדר...
אם יצליחו לגנוב לי את הג׳יפ אני אחפש לעצמי משהו יותר מעניין להתנייד איתו.

דרור ברלי
10-12-15, 19:53
ההגה החשמלי באוריס/קורולה החדשות מצליח להתעלות לשיאים חדשים של חוסר דיוק, חוסר משוב וקלות מוגזמת.
לצורך השוואה - ההיגוי הדי-בינוני של קורולה 2010 שאני מכיר היטב, מרגיש ממש חד, מדויק, ספורטיבי ואינפורמטיבי בהשוואה.

הפריוס אכן מריחה רע מבפנים. משהו שם מדיף ריח פלסטי חריף שלא מרפה. מגעיל זה לא מילה, ממש לא נעים לשבת ברכב. לא יודע תוך כמה זמן זה עובר.

קרוסאוברים קטנים? ג'וק? טראקס? קפצ'ור?.... ירחם השם, רק לא זה. האוריס טובה מהם משמעותית. לא תתאכזבו.

elro
10-12-15, 22:27
מה עם פוקוס החדשה?
הגיר כבר לא רובוטי אלא אוטומט, מנוע חדש וחזק ורכב מהנה לנהיגה.

דרור ברלי
11-12-15, 00:30
פוקוס אקובוסט 1.5 מין הסתם מרווחת, נוחה, מהירה ומהנה מהאוריס בסדרי גודל, אבל מה זה עוזר אם השימוש המיועד זה לרבוץ בפקק?
כאן צריכת הדלק היא פקטור חשוב והיא לא מתקרבת לנתונים של אוריס היברידית.

מין הסתם נתוני שני היצרנים פנטסטיים עד הזויים ולחלוטין לא מציאותיים אבל הפער ביניהם שריר וקיים לטובת הטויוטה.
אגב - צריכת הדלק הנמוכה זה אולי הצידוק הגדול היחיד לרכוש את האוטו הזה.

landY
11-12-15, 01:11
אני דווקא חושב שאוריס זה סוג של פח אשפה / עגלת סופר עם גלגלים.
באמת שחשבתי עליה, עד לנסיעת מבחן של קמ וחצי.
אם כבר טויוטה היברידית - בתוספת של 30K אתה מקבל את הקאמרי. זו כבר חיה אחרת לגמרי גם מבחינת הנוחות והפינוק וגם לא שכחו לשים שם מנוע.

אסף ד.
12-12-15, 12:35
שים לב לאזהרות עבור הרכבים ההיברידיים
http://www.saferemr.com/2014/07/shouldnt-hybrid-and-electric-cars-be-re.html?m=1

Sent from my iPhone using Tapatalk

ניר ל
15-12-15, 11:22
הרכב לא עבורי, גם אני ניסיתי לדחוף לטובת הקאמרי, אני גם מבין לגמרי על מה דרור מדבר - נהגתי אתמול הרבה באוריס לא היברידית וההגה כאילו לא מחובר לכלום ...
ברניקס ההגה ממש קשה לעומתו, אבל היא לא רואה בזה חיסרון - מתלוננת שההגה ברניקס קשה לה מדי. כשאקנה אוטו בשבילי זה יהיה בכוון אחר לגמרי.
האוריס כנראה הכי פונקציונלי עבורה, הבילוי בפקק רק יתארך בשנים הקרובות.

Tzvika-Pick
15-12-15, 17:11
אני דווקא חושב שאוריס זה סוג של פח אשפה / עגלת סופר עם גלגלים.
באמת שחשבתי עליה, עד לנסיעת מבחן של קמ וחצי.
אם כבר טויוטה היברידית - בתוספת של 30K אתה מקבל את הקאמרי. זו כבר חיה אחרת לגמרי גם מבחינת הנוחות והפינוק וגם לא שכחו לשים שם מנוע.
אז אני דווקא חושב הפוך ממך ;)
הקאמרי היא טויוטה לשוק האמריקאי ודווקא היא הרגישה לי כמו סוג של פח אשפה. פח אשפה יקר, יוקרתי, גדול ודי מהיר, אבל אשפה.
אז נכון שהיא חסכונית יחסית למכונית בסדר הגודל שלה אבל היא עדיין פחות חסכונית מהאוריס ההיברידית. גם בקאמרי ההגה גרוע רק שבקאמרי גם כיול המתלים גרוע. הוא מרגיש כמו כל סטריוטיפ שיש לך על מכונית אמריקאית - רך ומתנדנד.
מראת הצד מציקה ברמות. מישהו החליט שזה רעיון טוב לעשות מראות צד פנורמיות. לי אישית זה עשה כאב ראש. הפלסטיק בתא הנוסעים מרגיש זול וממש לא "יוקרתי". מערכת השמע המקורית של טויוטה לא מתאימה לישראל אז כאן מחליפים אותה במולטימדיה מקומית מצ'וקמקת.

אבל המנוע פצצה. האוטו נוסע יפה.

רוצה רכב מנהלים יפאני? לך על ה-B4 או המאזדה 6. עזוב אותך מהקאמרי.
רוצה לחסוך בדלק בפקקים? לך על אוריס היברידית.

OhadL
17-12-15, 09:36
אחרי כמעט 3 שנים ו 110 אלף ק"מ, אני יכול רק להמליץ על הרכב.

משעמם, אפור (למרות שהוא בצבע לבן), הגה מעורפל (את מי זה מעניין בפקק).
אבל הוא סופר שקט, נעים וחסכוני (19 ק"מ לליטר בממוצע) ומאובזר בנדיבות, במיוחד בדגם המעודכן.

ניר ל
20-01-16, 15:56
קיבלנו את הרכב, חוץ מזה שיש תקלה ושעון הדלק תקוע על F כבר שלושה ימים נראה שהוא עובד בסדר.
מעניין להשוות לרניקס שנמכרה (תוך שעתיים מפרסום המודעה) במחירון - שם הייתה מראה חכמה וכאן פושטית לגמרי, שם לא נשבר שום פלסטיק והכל מתפקד אחרי 10 שנים כמו חדש, מנועי נעילת דלתות מתוצרת סין הוחלפו בחדשים בעלות זניחה - וזהו. כאן נראה שחסכו בחומר והכל מרגיש קל ופשוט מאד. את זאת כנראה לא נחזיק 10 שנים...

אסף ד.
20-01-16, 16:43
קרינה אלקטרומגנטית במושב האחורי גבוהה...
https://youtu.be/9I8in1IVuG4

רק אניח את זה כאן...

ניר ל
20-01-16, 17:08
קרינה אלקטרומגנטית במושב האחורי גבוהה...
https://youtu.be/9I8in1IVuG4

רק אניח את זה כאן...

אם ככה, אז אם היינו קונים את הרכב לפני 15 שנים בכלל היינו חוסכים המון כסף - לא היינו מביאים ילדים !
רק במושב האחורי? נשמע כמו אחלה אמצעי מניעה - זה כנראה פיצ׳ר

OhadL
20-01-16, 17:42
נראה סרטון מקצועי ביותר, מעניין מי המעבדה המוסמכת שעומדת מאחורי התוצאות.

אסף ד.
20-01-16, 18:41
http://www.calcalist.co.il/local/articles/0,7340,L-3402165,00.html

אסף ד.
20-01-16, 23:25
נושא ישן, נדון ארוכות בחו"ל, מדינה חופשית, רק חשוב שתדע את כל התמונה ותקח החלטה כשיש בידך את היתרונות והחסרונות של הרכבים הללו.
http://cars.walla.co.il/item/1535489

-->