PDA

צפייה בגרסה מלאה : הורדת חלודה מלדרמן

yehuda7
11-12-15, 15:46
שלום לכולם,

יש לי לדרמן וויב, מישהו יודע איך אני יכול להוריד ממנו חלודה בעצמי?

תודה רבה ושבת שלום.

or_t
11-12-15, 16:13
לך לחנות ציוד קמפינג. יחליפו לך בחדש.

yehuda7
11-12-15, 16:14
כתבתי "בעצמי", תודה בכל אופן

Sent from my Nexus 4 using Tapatalk

shmil
11-12-15, 17:51
חלודה? בלדרמן?
הוא אמור להיות RUST FREE.
כמו שאמר לך אור...

איל מ
11-12-15, 20:26
ממש לא עמיד בחלודה.
מי שגם טרח לקרוא את העלון שמגיע עם הלדרמן יודע שכתוב לשמן כל כמה זמן כדי למנוע חלודה.
לשאלתך,
תשרה אותו איזה לילה במסיר חלודה ושפשף עם סקוץ בבוקר.
אם אין לך מסיר, פשוט תשפריץ עליו מלא wd40 עטוף בסמרטוט עם עוד wd40, שים בניילון ללילה ואותו סיפור.

shmil
12-12-15, 00:02
יש לי שלושה לדרמנים, שגילם הוא בין 25 הוותיק, ל-10 ה"צעיר".
אפילו זה בן ה-25, שחווה הרבה מאד שטח, בוץ וגשמים, לא העלה טיפת חלודה.
בטח לא השניים הפחות ותיקים.
אף אחד מהם לא שומן מעולם.
אני מבין שרק אלו שלי עמידים לחלודה.
זכיתי.

boaz avrahami
12-12-15, 00:25
לא יודע על איזה חלודה אתם מדברים.
בעשרים שנה האחרונות הם תמיד הלכו לי לאיבוד הרבה לפני שהחלודה הספיקה להופיע.
בזבוז

אביעד פ.
12-12-15, 00:42
3 שנים רצופות על הסיפון בחיל הים- הלדרמן שלי (הדגם הפשוט) לא הראה סימני חלודה.
6 שנים נוספות בתא כפפות של הג'יפ, בטמפרטורות ותנאי לחות קיצוניים של ישראל ועדיין אין סימן לחלודה.
אין לי שמץ על מה אתם מדברים.

בועז- צר לי.

ד ו ר ו ן
12-12-15, 01:08
יש לי את הסופרטול של לדרמן מעל 15 שנה, מעולם לא קיבל שימון.
אין טיפת חלודה.

יש מצב לפריט מזוייף?

עם המוניטין הגבוה של המותג, הייתי מחליף לחדש/נותן להם לטפל בעניין תחת האחריות ולא מנסה להוריד חלודה ממשהו שלא אמור להחליד.

גלעד .ג.
12-12-15, 14:56
Wave שעובד קשה כבר 12 שנים...

אין זכר לחלודה...

לא הייתי מנסה להסיר חלודה עצמאית, עדיף להחליף לחדש (ללא תשלום במידה והוא מקורי)...

Sent from my iPhone using Tapatalk

נדב ש.
12-12-15, 19:52
שלום לכולם,

יש לי לדרמן וויב, מישהו יודע איך אני יכול להוריד ממנו חלודה בעצמי?

תודה רבה ושבת שלום.

עם קולה....
https://youtu.be/Pf_dTEsGPBY

kd2
13-12-15, 18:16
בעצמך אתה יכול להסיר עם כל אחת מהחומצות הזמינות בבית - חומץ, מלח לימון, נוזל לניקוי אסלות וכו...
חומצה זרחתית נחשבת למומלצת ביותר משום (שנטען) שהיא משאירה אחריה שכבה עמידה יותר לחלודה חוזרת (יש לי בעוטף עזה אם אתה מעוניין).
ואם אתה מתעקש להתחכם ניתן גם באלקטרוליזה.

yehuda7
13-12-15, 18:19
לא היה יותר מידי חלודה, השרתי את הלדרמן בקוקה קולה, ואחרי כמה שעות וכמה ווישים קטנים עם סקוץ' הכל ירד, תודה לכולם

דרור ברלי
13-12-15, 18:22
לדרמן מקורי לא מחליד.
ותאמינו לי באמת שהוייב שלי עובר חיים קשים. כולל מי ים.
והוא לא משומן ולא נעליים. מקבל רחיצה טובה במברשת קשה, מים רותחים וסבון כלים אחת לתקופה (כי לפעמים יש לי נטיה לחתוך/לקלף איתו דברים שאני אוכל אחרי שהוא היה מרוח בגריז ושמן מנוע...) וזהו.

כלי שהוא אגדה. נולד לסבול.

yehuda7
13-12-15, 18:47
גם לדרמן בעצמם לא טוענים שהוא עמיד לגמרי לחלודה, הפלדה שהוא מיוצר ממנה מקבלת חלודה פחות מתכות אחרות, אבל לא עמידה לגמרי לחלודה, היה לי חשד שזה כלי מזויף, אבל זה כלי "מחודש" שקיבלתי מהחברה אחרי שמסרתי את הקודם לתיקון, יכול להיות שבכלים החדשים הם התחילו לחפש באיכות החומרים

opl
13-12-15, 19:03
נכון, לא עמיד לחלוטין לחלודה:
https://www.leatherman.com/maintenance.html

בתור אקס עובד ריקושט מלפני עשור בערך יצא לי לראות כמה חלודים קלות.

השרשור הזה מזכיר נשכחות...
1. כולם בטוחים שהלדרמן שלהם עובד קשה.
2. לדרמן זה חרא, זה קורה הרבה יותר ממה שנדמה לכם בהרבה פחות מאמץ ממה שאתם חושבים.
104410
3. מי שמבין יודע - victorinox

אישית אני לא משמש יותר בכלים האלה, סיימתי צבא... ברכב יש כלים מתאימים למשימה.

נדב ש.
13-12-15, 19:58
+1 ל victorinox, נימצא על החגורה הצבאית בכוננות :-)

אביעד פ.
13-12-15, 20:17
2. לדרמן זה חרא, זה קורה הרבה יותר ממה שנדמה לכם בהרבה פחות מאמץ ממה שאתם חושבים.

בלי לזלזל בניסיון שלך מריקושט חלילה,
התגובות בשרשור הנוכחי פשוט מוכיחות אחרת.

כן הוא נשבר לפעמים, אבל רק בשימוש לא נכון.
הוא דורש מינימום תחזוקה אם בכלל-
והכי חשוב, האחריות על המוצר היא משהו שאתה לא מקבל עבור אף מוצר אחר שאני מכיר בעולם.

מזכיר לי סיפור (ספק אגדה) ששמעתי-
בחור אחד הגיע לשדה תעופה ושכח לשלוח את הלדרמן לכבודה בבטן המטוס.
כדי לא לאבד את הלדרמן ולזרוק אותו בעמדת הבטחון, הוא פשוט שבר את כל הלהבים (ניתן לעשות בלי הרבה מאמץ בהפעלת כוח בצידי הלהבים)
עלה איתו למטוס לאחר שהראה והסביר בעמדת הבטחון
ולאחר מכן פשוט החליף אותו בחדש במשווק הקרוב למקום מגוריו.

idanw
13-12-15, 20:27
1. כולם בטוחים שהלדרמן שלהם עובד קשה.
3. מי שמבין יודע - victorinox

קורה לא מעט שיש חלודה שטחית מאוד על הכלים של Leatherman (לפעמים אפילו ישר מהמפעל)- זניח עד כדי לא דורש טיפול. בכל אופן, לא משהו שסקוץ' עם טיפה שמן לא מוריד בקלות.

לא הייתי מגדיר את הכלים האלה כ"חרא", לדרמן הוא בכל זאת הממציא של הנדסת האנוש המרשימה הזאת.

זה נכון שהכלים של Victorinox חזקים יותר, הם עשויים פלדה שלא מחלידה לעולם , לעומת זה, היתרון המשמעותי של לדרמן הוא שהסכינים שלו חדים בהרבה ודורשים פחות השחזות ולזכותם יאמר שהם לא מפסיקים לחדש ולהמציא את עצמם מחדש כל תקופה. - לכל יצרן יש את היתרונות והחסרונות שלו.

אחרי כל זה, לי יש כלי של ויקטורינוקס, כי זה מה שאבא שלי קנה לי כשהתגייסתי לפני כ15 שנה (ויש לי עוד לפחות 10 שנים לסיום השירות הצבאי;)), אבל אני משתמש בו יומיום, למרות שיש גם כלים יעודיים - פשוט כי אין תחליף לכלי שנמצא תמיד על החגורה.

עידן

avikkllk
13-12-15, 20:32
אני גם מסתובב עם ארגז ברכב.
אבל הלדרמן תמיד תפוס על המכנס.
פשוט נגיש ומהיר..
לך תביא את הארגז מהרכב

opl
13-12-15, 20:39
"אבל רק בשימוש לא נכון." - גם בשימוש נכון הוא נשבר יופי, מה זה שימוש לא נכון של קאטר/פלייר?

"הוא פשוט שבר את כל הלהבים (ניתן לעשות בלי הרבה מאמץ בהפעלת כוח בצידי הלהבים)" זה באמת משהו שקל לעשות בלדרמן.

אני לא מזלזל. גאונות לשמה בשנים הראשונות ויצירתיות עין קץ אבל בערך מאיזור הWAVE האיכות החלה לרדת.

תעשו מבחן פשוט, נסו עם הקאטר לחתוך מטבע של 10 אגורות. עם הוויקטורינוקס - כמו חמאה. עם הלדרמן - צריך יד של שרירן.

נכון לדרמן נפוץ בהרבה יותר אבל בחיי שבמשך שנה וחצי לא קיבלתי מולטי טול אחד של ווקטורינוקס לתיקון.

opl
13-12-15, 20:45
"לך תביא את הארגז מהרכב" לאן, הבייתה? יש גם ארגז בבית...
לא יודע, לא עושה לי את זה לדרמן על חגורה, גם לא פאלפון, אני לא באטמן או ג'ימס מיי

http://stream1.gifsoup.com/view5/2413379/james-belt-of-many-things-o.gif

opl
13-12-15, 21:10
הזכרתם לי
בצבא היה לי מהיום הראשון לדרמן FUSE

104412

לדרמן בסיסי ופשוט, עלוב בהשוואה לWAVE שאז היה חדש ועלה 600 ומשהו שקל - פסיכי לגמרי.
בתור טכנאי בהר דב הדבר הזה עבד לא מעט אבל אחרי שנה נהיה קשה יותר ויותר לשלוף את הסכינים וכו החוצה. בקיצור מפה לשם. בישלתי אותו במים רותחים כי ההגיון אמר לי שזה מה שישחרר אותו, וזה אבד יופי בתוספת שימון קל לאחר מכן. להחליד הוא לא הספיק כי כמו בועז הוא הלך לאיבוד או יותר נכון עף ממגדל גבוה אל מעבר לגבול.

ד ו ר ו ן
13-12-15, 21:17
אכן בצבא התוודעתי למכשיר המופלא הזה, שחיקויים רבים קמו לו, ויצרו מחנות עיוורים גם כאן.

אבל מה הקשר לצבא ולשימוש בו?

הכלים מהמשפחה הזו (ובכוונה אני אומר משפחה ולא מותג), הם הדבר הכי יעיל שיש באריזה קומפקטית זמינה בתיק או בתא כפפות.

opl
13-12-15, 21:24
בתיק בטיול רגלי - אחלה.
באופניים - נניח (יש מתאימים יותר שכוללים כלים ייעודיים).

אל תבינו אותי לא נכון, יש לי אחד ברכב, קבור אי שם במשענת יד כבר שלוש שנים. אבל כשצריך כלי אני לעולם יעדיף לפתוח מגירה ולקחת פיליפס/קאטר/פלייר רגיל, לטעמי זה הרבה יותר נוח. הדבר היחידי שיש לי בלדרמן ואין לי ברכב זה מסור, אבל אני לא נגרייה ניידת וטרם נאלצתי לנסר משהו.

איל מ
13-12-15, 21:29
אצלי הלדרמן ניצח את הויקטורינוקס משלוש סיבות:
א. השפיץ פלאייר יותר שפיצי, ובזמנו בעבודה על הרכב זה היה יותר יעיל (סירקליפים או שליפת ברגים שנפלו).
ב. הפותחן קופסאות.
ג. והכי חשוב: קיבלתי לדרמן מתנה ולא ויקטורינוקס ;)

אני לא מכיר את הכלים של ויקטורינוקס, ואיכשהו הצלחתי לא לאבד את הלדרמן כבר כמה שנים, אז לא יודע מה יש היום בשוק, אבל לסט ביטים שמגיע עם הוויב (מחסנית ביטים או שתיים שנכנסות בנרתיק המקורי בלי לתפוס מקום), אין תחליף. כשאאבד את הנוכחי נפתח שרשור "מה כדאי לקנות" חדש ונפתח את מלחמת העולם השלישית (זאת שבאה אחרי " טויוטה מול לנדרובר מול jeep" :p)

אביעד פ.
13-12-15, 21:42
גם בשימוש נכון הוא נשבר יופי, מה זה שימוש לא נכון של קאטר/פלייר?

תעשו מבחן פשוט, נסו עם הקאטר לחתוך מטבע של 10 אגורות. עם הוויקטורינוקס - כמו חמאה. עם הלדרמן - צריך יד של שרירן.

נכון לדרמן נפוץ בהרבה יותר אבל בחיי שבמשך שנה וחצי לא קיבלתי מולטי טול אחד של ווקטורינוקס לתיקון.

1. לכל כלי עבודה יש שימוש נכון ויש שימוש לא נכון.
שימוש לא נכון בקאטר הוא לנסות לחתוך מטבע של 10 אג איתו. לא לזה הוא תוכנן ולא לזה הוא מיועד.
שימוש לא נכון בלהב סכין- להפעיל מאמצים לא בכיוון החיתוך.
שימוש לא נכון בפלייר הוא להשתמש בו כפטיש.
שימוש לא נכון במברג הוא להשתמש במברג שטוח כשיש לך אפשרות לפיליפס, או להשתמש במברג שטוח כאשר החריץ בבורג ארוך יותר מרוחב הקצה של המברג (אתה פשוט תעקם את המברג).
וכך הלאה.

2. אני לא טוען שהלדרמן יותר טוב מהויקטורניקס, יתרה מזאת אני לא יודע מה המחירים של אף אחד מהם. אני פשוט לא מסכים איתך שלדרמן זה "חרא" של מוצר. בגלל שקיבלתי לדרמן מתנה לגיוס לפני כמה וכמה שנים ומאז לא נולד הצורך לקנות אחד חדש. כמו שאייל אמר- כשיגיע הצורך (ככל הנראה עקב אובדן) נעשה את הסקר שוק הראוי. ואז סביר להניח שאני אקשיב לעצתך ואלך על הויקטרוניקס.

3. בלדרמן יש סרגל! שזה אולי הכלי הכי פחות שימושי בעולם- אבל בכל זאת מצאתי את עצמי משתמש בו לפני מספר ימים. :cool:

לא כל משתמש של לדרמן הוא בצבא או בג'יפ, אני גם עברתי את התקופות האלה עם הלדרמן, בהצלחה כאמור, ועכשיו אני מטייל במסגרת העבודה לתקופות ארוכות במקומות שונים בעולם, בין חדרי מלון שונים ורכבים שכורים שונים והלדרמן הישן והטוב שראה הרבה מלח, ים, שמן, גריז, אבק ועוד פשוט מוכיח את עצמו כל פעם מחדש. אתם לא מצפים שאסתובב בעולם עם הארגז כלים מהג'יפ- נכון?

opl
13-12-15, 22:00
מה ההבדל בין 10 אגורות לחוט תייל בריא.

פעם סביב איזה מדורה נשווה את רשימת המדינות :-)
יש לי ארגז כלי עבודה לחול, הוא טס עם עם שאר הציוד שבוע לפני. אבל נכון, מולטי טול בחול זה אחלה ותחליף מינימלי לארגז.

בעולם יש לא מעט חברות ,לא אמרנו מילה על sog גרבר (לא המזון תינוקות) מבין כל אלה מבחינתי לדרמן מקום אחרון.

ד ו ר ו ן
13-12-15, 22:06
הכלי הכי טוב הוא מה שכבר יש לי זמין באותו הרגע שצריך.

וזה לא משנה אם זה הלדרמן סופרטול בן 16 בתיק, הגרבר ברכב, או המיני-לדרמן בתיק צילום.

ולחתוך משטח מתכת (מטבע) זה לא כמו לחתוך חוט.

דרור ברלי
13-12-15, 22:12
לא מכיר ויקטורינוקס. ההשוואה היחידה שלי היא של וויב מול כלי של SOG שקיבלתי פעם ממרלבורו אדוונצ'ר.
הSOG יותר גדול ומרשים ומרגיש יותר מסיבי, אבל פחות נוח לאחיזה והפלייר שלו התעקם בהפעלת כוח לא אלים במיוחד.

אחריות? בכמה חנויות של למטייל וריקושט שהייתי, טענו שכבר לא מוכרים אותם והסוכן שלהם כבר לא מגיע אז אין יותר אחריות. בקיצור - לך חפש.... לא יכול להתחרות בלדרמן.

אלון_ק
13-12-15, 23:34
אני קיבלתי ויקטורינוקס מתנת גיוס (17 שנה), ובכל זאת אם הייתי קונה היום הייתי קונה לדרמן.
ויקטורינוקס זה כמו לדרמן, רק ארגונומי. אני פותח וסוגר הכל עם יד אחת (הפתיחה לא נוחה במיוחד אבל אפשרית, הסגירה זה ברגע). בהצלחה בתפעול לדרמן עם יד אחת.
ויקטורינוקס זה כמו לדרמן, רק עם סכינים של ויקטורינוקס. מצטער, עידן, ממעט הנסיון שלי - ואני מודה שזה מעט ביחס אליך - המצב הפוך, ויקטורינוקס דורש פחות השחזות.

אבל ללדרמן יש שירות מדהים בארץ. חבר קרוב נתקל בבעיה עם הלדרמן שלו, שלחו לו חדש והחזירו את המקור ששלח לתיקון. שמעתי עוד המון סיפורים ואגדות, כולם מציירים תמונה של שירות לקוחות מ-ע-ו-ל-ה. זה שווה לי המון.

חשוב לציין שאת השירות של ויקטורינוקס אני לא מכיר. מעולם לא נזקקת לו...

Sent from my SM-G900F using Tapatalk

opl
14-12-15, 06:21
בהשוואה שלי התייחסתי לאיכות. סוג גרבר לדעתי נעלמו מהנוף המקומי מזמן.

השירות של שתי החברות דאז היה יחסית זהה, מינימום שבועיים בין ביקור סוכן, היו אולרים שכביכול טסו לשויץ לתיקון ואז זה יכל לקחת גם חודשיים, היו גם עיקובים ללדרמן .אבל שם מדי פעם זכיתי לשחק את תפקיד הראלה ולהודיע לאנשים שהם מקבלים כלי חדש.
זה פשוט...כשאתה קונה כלי כזה אתה משלם מראש על ביטוח משלים וחיים.
בווקטורינוקס בעיקר התעסקנו בלהבים עקומים על אולרי מקגיוור, מספריים עקומות ובהשלמת פינצטות שנעלמו.

idanw
17-12-15, 13:37
מזכיר לי סיפור (ספק אגדה) ששמעתי-
בחור אחד הגיע לשדה תעופה ושכח לשלוח את הלדרמן לכבודה בבטן המטוס.
כדי לא לאבד את הלדרמן ולזרוק אותו בעמדת הבטחון, הוא פשוט שבר את כל הלהבים (ניתן לעשות בלי הרבה מאמץ בהפעלת כוח בצידי הלהבים)
עלה איתו למטוס לאחר שהראה והסביר בעמדת הבטחון
ולאחר מכן פשוט החליף אותו בחדש במשווק הקרוב למקום מגוריו.

לא יודע אם זה קשור לשרשור, או לא - אבל היום יצאה הודעה מלדרמן העולמית שהם החליטו על הפסקת ההחלפה במסגרת האחריות בישראל (בלבד).
מהיום, כל תקלה תתוקן במעבדה וזמני ההמתנה יוארכו לכחודש וחצי.

עידן

amitaikl
17-12-15, 15:24
הלדרמן שלי איתי מהגיוס - 23 שנה בקיץ האחרון.
הוא הלך איתי כל הסדיר, 20 שנות מילואים, טיולים רגליים ורכובים בארץ ובחו"ל, בסביבות חמות וקפואות, לחות (מאוד!) ויבשות.
בערך אחרי 10 שנים הלהב נהיה קצת קהה. הלכתי לחנות, חזר אחרי שבועיים עם להבים חדשים. מאז הוא ממשיך לעבוד כמו גדול.
מעולם לא היתה עליו חלודה.

tamir128
17-12-15, 16:08
רק להבהיר: הסופרטול הישן אכן לא מחליד כלל.
ה WAVE החדש יותר, כן תופס קצת ג'ינג'ים.

דרור ברלי
17-12-15, 20:23
אני עם הוויב החדש יותר. החליפו לי את הישן לחדש. לקח קצת זמן להתרגל כי יש כמה שינויים. ואגב - רוב הלהבים/פונקציות קלים לתפעול ביד אחת, למעט המספריים שמצריכים ציפורן גדולה וחזקה של ירקן כדי לפתוח אותם החוצה. בכל מקרה, מעולם לא החליד ואפילו לא הג'דנג'ן. ואני כאמור, לא מרחם עליו.

אבל אם עכשיו יש ל-SOG יבואן מסודר (תמרי משהו?...) אולי סוף סוף יהיה מי שייתן שירות לכלים קיימים?.....:rolleyes:

Bernard
19-12-15, 04:13
ואם מוציאים מהמשוואה את עניין השירות, מה יותר טוב - לדרמן, ויקטורינוקס, סוג או גרבר?

boaz avrahami
19-12-15, 05:48
ויקטורינוקס( לפי אבו בוטן)
אני חושב שהשרות שלהם בארץ ניתן על ידי ק. ויס שהם סבירים לדעתי. יצא לי לבדוק אותם בשעון שהם מיצגים

opl
19-12-15, 06:17
אבו בוטן כמעט ולא נגע בsog ובגרבר (רק מספר דגמים מועט)

amit1
19-12-15, 08:56
לא יודע אם זה קשור לשרשור, או לא - אבל היום יצאה הודעה מלדרמן העולמית שהם החליטו על הפסקת ההחלפה במסגרת האחריות בישראל (בלבד).

עידן
ז"א שרק בישראל פסקה האחריות של חדש תמורת מקולקל?

OFF-RoaD
19-12-15, 09:34
ז"א שרק בישראל פסקה האחריות של חדש תמורת מקולקל?

זה מעולם לא היה חלק מתנאי האחריות של, לדרמן.
אם אפשר היה לתקן, תיקנו.

בחברות אחרות, כדוגמת גרבר, הייתה (אין לי מושג מה קורה בארץ היום) אחריות No matter what. היה אישור מהחברה פשוט להחליף כלים עם נזק, בלי לשאול שאלות.

Sent from my GT-I9500 using Tapatalk

boaz avrahami
19-12-15, 09:36

עידן

ברור שזה קשור לשרשור. יש ללדרמן העולמית אנשים שתפקידם לרגל ברשתות החברתיות אחרי בעלי אולרים.
שמעתי גם שאחרי ה 01-01-2016 ייצא נוהל חדש ומחמיר. אף אחד מאלה שדיברתי איתם לא הסכים לתת לי את הנוהל בשום אופן.
יש שמועות שזה קשור למועדון המליון וכעשרה בעלי לדרמן כבר זומנו לבדיקה במעבדה.

פלוגת מגב תעשה מארב למוזמנים ותדפוק להם זימון לחקירה על אחזקת סכין.

ולרגע ברצינות-
כשדל הקימו בישראל את השרות שלהם ישבתי עם מנהל השרות של EMEA לפגישה לאחר שנת עבודה.
הבחור טען בתוקף ובתדהמה שכמות התקלות בישראל לבדה עולה מספרית על כמות התקלות במזרח ארופה כולה והדרישות ל DOA גם הן במספרים מטורפים ביחס לסטטיסטיקות הבנלאומיות.
כך שכשחברה בנלאומית נבהלת פה מהשרות אני ישר נזכר בזה ובסיפורים על הישראלים בארהב שלוקחים כלי עבודה מחנות ומחזירים אותם משומשים בסיום הפרוייקט לחנות או משדרגים סידרתית מכשירי חשמל כל תקופה.
נראה שהסטטיסטיקה לא לטובתנו בנושא יושר

idanw
19-12-15, 11:42
זה מעולם לא היה חלק מתנאי האחריות של, לדרמן.
אם אפשר היה לתקן, תיקנו.

בחברות אחרות, כדוגמת גרבר, הייתה (אין לי מושג מה קורה בארץ היום) אחריות No matter what. היה אישור מהחברה פשוט להחליף כלים עם נזק, בלי לשאול שאלות.

Sent from my GT-I9500 using Tapatalk

זה אמנם אף פעם לא היה תנאי כתוב, אבל בשנים האחרונות לא מתקנים לדרמן בישראל, פשוט מחליפים למחודש (נראה ומרגיש כחדש) ואת הכלי הפגום שולחים לחידוש במפעל.

עכשיו, כבר לא.

עידן

idanw
19-12-15, 11:55
ברור שזה קשור לשרשור. יש ללדרמן העולמית אנשים שתפקידם לרגל ברשתות החברתיות אחרי בעלי אולרים.

תתפלא.
אמנם לא לדרמן העולמית, אבל שרשורים מעין אלה מעצבנים מאוד יבואן ישראלי (ובצדק), שנושא בחלק נכבד מעלות השרות הטוב הזה,
ופשוט פונה ליצרן עם דרישה לשינוי נהלי עבודה.

ואגב - כבר מזמן לא צריך להפעיל אנשים ש"ירגלו אחרי בעלי האולרים" יש היום כלים פשוטים שסורקים את הרשת ומוצאים שרשורים כאלה בקלות ויעילות.

עידן

boaz avrahami
19-12-15, 13:04
מכיר את הגןגל אלרט.

אני לא חושב שזה משרת את היבואן כי לדעתי עכשיו כשמוניטין האחריות שלו נפגע הוא משחק לידי המתחרים.
יותר סביר שהוא ביצע יותר מדי תביעות מול היצרן וסגרו לו את הברז...

Bernard
19-12-15, 16:58
אני דווקא לא כ"כ אוהב את לדרמן.. בלי סיבה מוצדקת.
לאחי היה (היו.. הרבה) ולחברים ויש אחד שכל הזמן עובד איתו (לא מוכן להחליף למשהו אחר) וכל הזמן היו נשברים לו ומתקלקלים ואחי היה מתרוצץ להחליף לו .. שלא לדבר על כמה שקנה לו מתנה... עד שיחזור מתיקון/החלפה..
השירות בארץ (היה??) ללא דופי אבל כלי... לא הסמתי לקנות לעצמי (כל הזמן הייתי לוקח מאחי.. "רק לרגע").
אני מסכים לגמרי עם מה שבועז אמר.. אבל אחרי שביססת לך שם ומעמד ולדרמן זו מילה נרדפת לכלי רב שימושי.. אתה גם יכול להוריד את רמת השירות, בלי שזה יפגע לך בהכנסות...

אז במקום לדרמן, מה הכי כדאי לקנות (ולא דגמים עם קיסם שיניים ופינצטה לשליפת קוצים/שיער נחיריים ואזניים..)?

boaz avrahami
19-12-15, 17:04
לי יש כזה של EMC
מומלץ מאוד!

http://www.emc.com/he-il/index.htm

חלקו מתנה באיזה כנס.
בנתים לא אבד ( אולי כי הוא נשאר על השולחן עבודה)

104673

idanw
19-12-15, 22:01
אז במקום לדרמן, מה הכי כדאי לקנות (ולא דגמים עם קיסם שיניים ופינצטה לשליפת קוצים/שיער נחיריים ואזניים..)?

Victorinox Swisstool/Spirit
אחד משני אלה, ללא ספק.

tamir128
19-12-15, 23:12
אחד משני אלה, ללא ספק.

אפשר הסבר למה?
חומרים חזקים יותר? כלים טובים יותר?

idanw
20-12-15, 08:24
התגובות בשרשור הנ"ל דיי ממצאות.
אבל לסיכום - עמיד בהרבה, 0 תקלות. נשבר רק אם ממש מתאמצים לשבור, כל הכלים נפתחים מבחוץ (ולא צריך לפתוח את הפלאייר כדי להגיע אליהם).
החיסרון היחיד לדעתי הוא שהסכינים מעט פחות חדות, אבל זה זניח.

עידן

המשוטט
20-12-15, 08:33
אחד משני אלה, ללא ספק.

+1
קרוב ל 20 שנה עם swisstool שעובד קשה .

חוץ מלהחליף נרתיק כל כמה שנים (הכלי עליי כל היום) אפס תקלות .

להשחיז את הלהבים אני משחיז לבד

Sent from my GT-I9100T using Tapatalk

opl
20-12-15, 09:03
אם אני זוכר נכון הוא גם שוקל יותר מהwave

אביעד פ.
20-12-15, 09:43
כך שכשחברה בנלאומית נבהלת פה מהשרות אני ישר נזכר בזה ובסיפורים על הישראלים בארהב שלוקחים כלי עבודה מחנות ומחזירים אותם משומשים בסיום הפרוייקט לחנות או משדרגים סידרתית מכשירי חשמל כל תקופה.
נראה שהסטטיסטיקה לא לטובתנו בנושא יושר

זה לא רק הסטטיסטיקה, זאת האמת.
הצרכן הישראלי הוא צרכן תובעני, קשה עורף ועומד על שלו.
הוא גם ינצל כל חור "בתקנות" או ב"נורמות" כדי לנצל את המערכת ולחסוך כמה שקלים.
אם זה לבקש החזר על הסלט אחרי שהוא סיים לאכול אותו כי החסה הייתה ספוגית, או אם זה לקנות מכשירי חשמל לכמה חודשים בארצות הברית ולהחזיר אותם ולשדרג לחדשים.

מילים קשות נגד הישראלים- אבל היי- זה אנחנו ונותני השירות שקולטים את המכנה המשותף עושים אחד מהשניים:
1. מפסיקים לגמרי את השירות לישראל.
2. ממציאים תקנות חדשות או מתקנים את התקנות הקיימות כדי למנוע מעצמם הניצול לרעה של הצרכן.

סה"כ אחרי האגדה שששיתפתי פה- ומה שעידן עדכן אותנו לגבי שירות לדרמן בארץ, אני לא חושב שאנחנו יכולים להאשים אותם.

savyon
20-12-15, 11:52
לא מכיר ויקטורינוקס. ההשוואה היחידה שלי היא של וויב מול כלי של SOG שקיבלתי פעם ממרלבורו אדוונצ'ר.
הSOG יותר גדול ומרשים ומרגיש יותר מסיבי, אבל פחות נוח לאחיזה והפלייר שלו התעקם בהפעלת כוח לא אלים במיוחד.

אחריות? בכמה חנויות של למטייל וריקושט שהייתי, טענו שכבר לא מוכרים אותם והסוכן שלהם כבר לא מגיע אז אין יותר אחריות. בקיצור - לך חפש.... לא יכול להתחרות בלדרמן.

ברשותך,
אגיב רק על נושא האחריות, כי בכל השאר אני משוחד...
יש אחריות, יש סוכן, אבל לא בלמטייל- החברה אינה עובדת עם הרשת (מי שיש לו קשרים עם הרשת, אשמח לליד (-;
ניתן למסור כלים לתיקון ברשת חנויות ריקושט, ג'נטלמן ובכמה חנויות ציוד מחנאות פרטיות
לפעמים התיקון מתבצע במקום ונשלח לסניף אחרי יומיים (ביחד עם הזמנת הרכש שביצעה, אם בצעה), לפעמים המולטיטול מגיע בסיבוב הבא של הסוכן- עד כחודש ולפעמיים לוקח חודשיים ויותר כי אין חלפים במלאי...

לי אגב יש את הסוג B60 עם לוגו ג'יפולוג וגרבר 800 שהוא הכלי המועדף עלי
סביון

savyon
20-12-15, 12:01
ממקור פנימי...
אחוז התיקונים בארץ עומד על 40%(!) כאשר בשאר העולם הוא עומד על משהו כמו 5% ומטה... מספרים עצומים, לטענת היצרן, עומד בכבוד עם כל השוק האמריקאי.

ב-GERBER, נכון לעכשיו, עדיין, המדיניות היא שלא מתקנים אלא מחליפים, ע"פ נהלי היצרן, למרות שבכל תקופה יש ליבואן "בעיות" עם היצרן בשל הכמויות האדירות של התיקונים, שהם בעצם החלפה למוצר חדש...

ברלי,
יש שירות תיקונים, אם צריך, תעביר אלי ואני אטפל בזה (יחייב אותך לפגוש אותי לקפה)

סביון

Bernard
20-12-15, 16:06
וואוו..
40%?!!!!
זה אומר שהוא מתקלקל הרבה, לא?

אומי5
20-12-15, 16:21
זה אומר שישראלים לא מבינים למה כלי יועד ולמה לא, ולא אכפת להם לשבור כי "יחליפו לי".

Bernard
20-12-15, 18:05
או שהישראלי אשכרה עובדים עם זה ולא כמו האמריקאים שרק "הולכים" איתו, תקוע בחגורה - כמו יתר ה"כלים" שלהם שבחיים לא ראו שטח... אבל את הפוזה יש..
או במילים אחרות, זה כלי לאמריקאים, לא לעבודה..

nir.samo
20-12-15, 19:09
+1

Sent from my iPhone using Tapatalk

אומי5
20-12-15, 19:13
עזוב. ראיתי איך ישראלים עובדים עם זה.

Sent from Um Melabes

boaz avrahami
20-12-15, 19:43
או שהישראלי אשכרה עובדים עם זה ולא כמו האמריקאים שרק "הולכים" איתו, תקוע בחגורה - כמו יתר ה"כלים" שלהם שבחיים לא ראו שטח... אבל את הפוזה יש..
או במילים אחרות, זה כלי לאמריקאים, לא לעבודה..

זה הרי ברור כי אסור לישראלים ללכת עם זה סתם אז מי שכבר יש לו כזה כנראה באמת עובד איתו.
ואם הוא כמוך קונה סט כלים סינים אז הוא גם מוצא את עצמו פתאום נזקק לו באמצע תקיעה בחרום :-)

דרור ברלי
20-12-15, 19:57
ועכשיו ברצינות - מתוך הנחה שרוב החבורה הנכבדה כאן באמת משתמשת הרבה בכלים האלה - כמה פעמים בממוצע מסרתם כלי לתיקון?

אני עם לדרמן ווייב משנת 2003, הוא באמת עובד בפרך (ולא רק בקילוף תפוזים...) והיה שלוש פעמים בתיקון - כאשר בפעם השלישית החליפו אותו לדגם החדש.
מעבר לתיקונים הללו שלוקחים הרבה זמן - מברג השענים הדקיק הנשלף נשבר לעיתים, אבל ברוב חנויות המטיילים כבר מכירים את הבעיה - יש להם קופסה קטנה עם להבי מברג להחלפה והם נותנים אחד חדש במקום. זה שיפור גדול לעומת להב המברג הדק בדגם הקודם שהיה משולב בכלי והחלפה שלו הצריכה שליחה לתיקון שכמובן לוקחת המון זמן.

סה"כ כלי אדיר. שורד אמיתי עם כוח סבל רציני, קל לתפעול ונוח ביד.

סביון, לגבי ה-SOG האומלל שלי.... יש מפגש בסופ"ש הקרוב. ואם לא ייצא לי להגיע - בחמישי הבא אצל גיתאי.

opl
20-12-15, 20:16
אני מניח שהזרז הגדול לגידול באחוזים הוא צה"ל או יותר נכון חיילים שמקבלים את הלדרמן כמתנת גיוס.

מישהו זוכר שפעם היו מחלקים לדרמנים בצבא?

-->