PDA

צפייה בגרסה מלאה : חיתוך בטון. כמה זה מסובך?

אייל
11-12-15, 19:49
יש לי רחבת בטון, סדר גודל של 40 מ"ר. את הרחבה יש לשבור לטובת בניית ממ"ד.
חשבתי להשכיר חותך אספלט (כ-350 ש"ח ליום עבודה), לחתוך לפרוסות של 70 על 70 ס"מ. בהנחה שמדובר על בטון בעובי 15 ס"מ ז זה אמור לשקול כ-150 ק"ג שאין לי בעיה להרים עם המזלג של הטרקטור.
לאחר מכן להניח את הלוחות במקום אחר בחצר, בין לוח אחד לשני להניח חלוקי נחל או חצץ או אולי אפילו ריצוף בפסים של 20 ס"מ.
למה זה טוב? זה חוסך פינוי פסולת מיותרת, חוסך הטמנה (זה אפילו קצת סביבתי, רחמנא ליצלן...) וסוגר לי פינה של משטח בטון שונה ומיוחד.

עכשיו לשאלה...
כמה מסובך לעבוד עם חותך אספלט בהנחה שעבדתי לא מעט שעות עם דיסק "9?
מה קצב העבודה של כלי כזה? האם ניתן יהיה ביום אחד לחרוץ את כל המשטח?

תודה רבה.

kobiarava
11-12-15, 20:39
ריאלי ליום עבודה לדעתי, אולי אפילו לא יום מלא. הכלי לא מסובך להפעלה, מצריך מיגון רעש ונשימה. לא תוכל לחרוץ את כל העובי במעבר אחד כמובן, אז תצטרך לחזור מס' פעמים על כל חריץ, 3-4 פעמים. מומלץ להרטיב את המשטח בנדיבות.

בהצלחה-קובי

boaz avrahami
11-12-15, 21:04
אייל, אם אתה מבצע את החיתוך בטון אשמח אם תוכל להזמין אותי לראות איך זה עובד.
יש לי גם התלבטות לגבי השכרה של כלי כזה

lizard
11-12-15, 21:06
תוודא שחורץ אספלט מתאים לחיתוך בטון. בבטון יש ברזל, באספלט לא.

boaz avrahami
11-12-15, 21:25
זה מיועד גם לבטון. את זה כבר בדקתי

dice2
12-12-15, 07:43
מבחינת הספק אין לך בעיה אתה תספיק הכל תוך שעה שעה וחצי
זה עושה הרבה רעש אז תשים אוזניות
דיסק היהלום מיועד לחיתוך אספלט ובטון בלבד. הברזל בבטון מזויין מזיין לו את הצורה
קח בחשבון שמודדים את השחיקה של הדיסק כך שבנוסף על התשלום היומי אתה גם תשלם על שחיקה לפי מילימטרים (זוכר....ברזל הורס את הדיסק)
חותך עם דיסק 350 סטנדרתי יכול להיכנס לעומק של 10-11 ס"מ מה שאומר שלא תצליח לחתוך את כל העומק
חיתוך נעשה במעבר אחד בלבד ויסלחו לי קודמיי אל כך שאני חולק עליהם, לא תוכל לחזור על אותו חיתוך במדוייק והדיסק ייתקע
חשוב מאוד ללכת בקווים ישרים
לא צריך להרטיב כלום לחותך יש מיכל מים ודיזות שמרטיבות את הדיסק תוך כדי עבודה והשליטה על הכמות היא ע"י ברז כדורי (מספיק זרם קטן, לא חייבים לפתוח את הברז עד הסוף)
בכניסה לבטון תחזיק טוב את המכונה אחרת היא תעוף לך קדימה

ועכשיו לגבי המגיבים הקודמים
חבר'ה מי שלא יודע שלא יענה
זו מכונה מסוכנת במידה ולא יודעים מה עושים

בועז (אחד שחתך בחיים שלו כמה קילומטרים טובים)

boaz avrahami
12-12-15, 07:56
בועז, עם מה אפשר לחרוץ משטח בטון ולאיזה עומק חדירה מומלץ לרדת.
יש לי משטח מוחלק של b30 עם סיבים בעובי של לפחות 10 סמ

הכוונה למכונה שניתן להשכיר מן הסתם

lizard
12-12-15, 08:11
אז מה עושים נגד הברזל שבבטון?

DANI1
12-12-15, 08:16
חותך אספלט מיועד לחתוך גם בטון אפילו שיש לו ברזל ,אין לו כל בעיה ,חשוב שבמיכל יהיו תמיד מים .
מה עובי הבטון שיש לך ? אם הוא יותר מ-8 ס"מ מומלץ לעבור עם החיתוך במספר פעמים ,כדי לו ליצור לחץ על המכשיר ,הרי המכשיר לא שלך ,אתה לא מומחה בעבודה ואתה לא יודע איך להתנהג איתו ,
החיתוך חייב להיות ישר ולא לסתות אפילו מ"מ בודדים ,זה יכול לעקם את הדיסק ולגרום לצרות .
עבוד בזהירות ,נעלי עבודה ,
בהצלחה
DANI 1

dice2
12-12-15, 09:42
בועז, עם מה אפשר לחרוץ משטח בטון ולאיזה עומק חדירה מומלץ לרדת.
יש לי משטח מוחלק של b30 עם סיבים בעובי של לפחות 10 סמ

הכוונה למכונה שניתן להשכיר מן הסתם

עם סיבים או יותר נכון סיגים אין למסור בעיה
ויש דיסקים גדולים שיכולים לחתוך יותר מ10 ס"מ אבל זה כבר לא סטנדרטי
אגב המשור יחתוך את הברזל רק תקחו בחשבון שתשלמו על השחיקה של הדיסק ואם זה מעיף לו "שיניים" אתם תשלמו על משור חדש (1500 וצפונה)

בועז (שסותם את הפה כשהוא לא מבין)

אייל
12-12-15, 17:30
בועז, איך חותכים עם זה רחבת בטון? יש ברזל בתוך הבטון.

dice2
12-12-15, 17:58
אגב המשור יחתוך את הברזל רק תקחו בחשבון שתשלמו על השחיקה של הדיסק ואם זה מעיף לו "שיניים" אתם תשלמו על משור חדש (1500 וצפונה)

בועז (שסותם את הפה כשהוא לא מבין)

עניתי

zagi
13-12-15, 18:52
אייל , קיבלת כבר הצעת מחיר מחברה לניסור וקידוח בטון ?

בעוונותיי , לימים כשהשתחררתי מהצבא , עבדתי בחברה שכזו ואני זוכר שהמחירים לא היו בשמיים , שווה לבדוק .
שיקולי עלות ותועלת ..

אייל
14-12-15, 13:59
בדקתי, דיברו על משהו כמו 500 ש"ח.

lizard
14-12-15, 14:42
שזה 150 יותר מעבודה עצמית? בשביל מה אתה בכלל מתלבט? תביא אותם וזהו.

tomergir
14-12-15, 15:41
ברחוב אצלנו עבדה חברה מקצועית כדי לחרוץ את האספלט. כשביקשנו לחרוץ את הבטון הם לא היו מוכנים לשמוע על זה.
שאלה - מה עובי הפלטה? אצלנו חשבנו שהבטון 10 ס"מ מה שהסתבר לאחר תחילת העבודה ביותר מ-30 ס"מ !

דבר אחרון, המכשיר מאוד מאוד מסוכן, לא הכל זה כסף בחיים, במיוחד שאתה אומר 500 שקל, שווה כל שקל.

אייל
14-12-15, 19:19
בדקתי, דיברו על משהו כמו 500 ש"ח.

סליחה, טעות. 5000 ש"ח. אפילו אני בשביל 500 לא הייתי חושב פעמיים.

tomergir
14-12-15, 19:26
כמה משמעות יש לאפס כששוכחים אותו...;)

lizard
14-12-15, 21:23
טוב זה באמת משנה את העניין.
הבעיה היא שאם אתה שובר את הכלי אז העלות לא תהיה רחוקה מהסכום הזה.
עד כמה אתה קשור למשטח בטון הזה? נראה לי שלהשמיד אותו יהיה זול יותר.

kobiarava
14-12-15, 22:21
מיכה, נראה לי שאתה לא צודק. ראשית, מדובר בהשכרה פלוס (במקרה הקיצוני) דיסק חדש, פחות מ-2000 ש' לעומת 5000 בביצוע חיצוני. שנית, מה האופציה שאתה מציע? לרסק את המשטח? במקרה כזה, יהיה צורך להשכיר כלי-קונגו, מי שעובד עליו יפרק כל עצם, מפרק ושריר בגוף כדי לשבור את המשטח, אח"כ צריך להעמיס, לפנות ולהטמין את החומר, אם כמשטח הנפח שלו הוא 6 קוב בשברים הוא יגיע בקלות ל-8-9, גם פה הוא יעבור בלי בעיה את ה-2000 ש', כשבמקרה של ניסור הוא ממחזר את הלוחות ואפילו מזיז אותם במזלג בתוך החצר.
אני לא הייתי מתלבט יותר מדי, פשוט קח כלי וצא לדרך

בהצלחה-קובי

AvinoamNa
14-12-15, 23:23
לעניות דעתי, משטח שיצקו במקום, הסיכוי שלו לצאת בפרוסות שלם, שהפרוסות ישרדו שלמות את ההעברה- קטן..

boaz avrahami
14-12-15, 23:27
או JCB באלף וקצת שקל ליום...

kobiarava
15-12-15, 07:03
JCB יעלה לפחות 1800 עד 2500 ליום

lizard
15-12-15, 07:08
אפשר גם לחרוץ את הבטון עם דיסק 9" ואבן לבטון. לעשות 2 פסים מקבילים עד כמה שאפשר ואחר כך עם פטישון לשבור את הפס. כשאתה מגיע לברזל, לחתוך אותו עם דיסק.
לא יהיה הכי מהיר אבל כנראה הכי זול בהנחה שאתה תהרוס סכין במכדיר חיתוך ייעודי

boaz avrahami
15-12-15, 09:26
JCB יעלה לפחות 1800 עד 2500 ליום

אולי בערבה.
פה בין 1000-1400 שח.
כש1000 זה פלישתי ו 1400 יהודי

אייל
15-12-15, 18:58
אפשר גם לחרוץ את הבטון עם דיסק 9" ואבן לבטון. לעשות 2 פסים מקבילים עד כמה שאפשר ואחר כך עם פטישון לשבור את הפס. כשאתה מגיע לברזל, לחתוך אותו עם דיסק.
לא יהיה הכי מהיר אבל כנראה הכי זול בהנחה שאתה תהרוס סכין במכדיר חיתוך ייעודי

אני אנסה להתחיל ככה ונראה מה הקצב.

kobiarava
15-12-15, 19:01
במחירים האלה, שלח אותם אילי! כולל פטיש חציבה? אצלנו יום של בובקט עולה יותר מזה....

קובי

boaz avrahami
15-12-15, 20:22
הוא מגיע איתו בכף ואם אני צריך מרכיבים.

הבעיה אצלכם זה המרחק והזמינות. אם תיקח לעבודה רצופה אתה חכול להוריד אותם למחירים שאצלנו.

אגב, בובקט ומיני באגר לא זולים יותר כאן בגלל ההובלה

polar bear
15-12-15, 20:29
אתה אומר שאתה רוצה להשתמש במסור לחיתוך אספלט, למה לא להשתמש במור יעודי לחיתוך בטון? { לא מבין זה, סתם כתבתי חיתוך בטון ביוטיוב } .

kobiarava
15-12-15, 21:56
זה לא העניין, בועז, אצלנו יש קבלנים מתחת לבית, שלא צריכים לעלות על כביש בכלל כדי להגיע לעבודה, ובכ"ז אלה המחירים, כנראה שזה עניין של תחרות בשוק. גם ממה שאני מכיר, נהוג לקחת תעריף גבוה יותר בעבודה עם פטיש חציבה, עניין של בלאי מוגבר ועליה בצריכת הדלק. שיהיה....

קובי

טל חסיד
15-12-15, 22:19
לי יש את המכונה לחיתוך בטון לביצוע עבודת תשתיות ואחזקה, וגם לעבודה כמו שאתה רוצה אבל במידה ויש קושי להכנס לאתר העבודה אם מחפרון רק אז משתמש במכונה הנ"ל ולפי מה שאתה מתאר מיותר מאד כיוון המחשבה שלך לניסור יקר ומיותר, מחפרון יבצע את העבודה בזמן קצר וללא בזבוז זמן וכסף והכי חשוב בריאות. הכלים האלה לא פשוטים להפעלה אם דיסק 9 אתה לא תצליח אתה תהרוס את הכלי ותנשום הרבה מאד אבק ולא תראה את הסוף.

בהצלחה טל

S.V.
18-12-15, 01:01
דיסק 9" לא ידגדג לבטון בעובי כזה. אחרי מטר וחצי של חיתוך יבש הדיסקה תתחמם ותתעוות, ותפסיק לחתוך. ואז תיאלץ לעצור ולהרטיב/לקרר אותה. בגלל שתעבוד במסיכת נשימה טובה (ואתה תקח אחת טובה, אחרת הריאות שלך יהפכו לגוש בטון) אתה לא תריח את העוגן השרוף של המשחזת, אם תגיע למצב כזה. אז תזהר ותעבוד עם רגש. אה, ובסוף יש את הספתח - יום עבודה עם קונגו. בכללי, כאמור, מאוד לא מומלץ.

חורץ אספלט זה אחלה כלי. פשוט מאוד להפעלה. כבד מאוד.
הוא לא עולה 350 שקל (:
אתה צריך להוסיף את המחיר היחסי של דיסקת החיתוך (בד"כ מחייבים אותך על החלק היחסי של ציפוי היהלום שנשחק. כמה עשרות מטרים גומרים לך חצי דיסקה בקלות, במיוחד בידיים לא מיומנות.) יש מחיר שונה לכ לקוטר דיסקה. אתה צריך דיסקה 50 ס"מ , ידידי. אל תשכח שהגחון של יציקת הבטון היא לא שטוחה.
בכל מקרה ריבוע כזה לא ממהר לצאת, בגלל שהוא כבד מאוד, לא ישר (בחיים לא יצא לך ישר מאה אחוז) והרוחב החריץ החוצץ בין הריבועים קטן יחסית. אם אתה חותך באמצע היציקה ואין גישה מהצד כדי לשלוף את הריבוע הראשון, אתה חייב קונגו.

כשאתה שוכר את המכונה, נסה לבחור את הכי חדשה והכי יציבה. כלים שעובדים בהשכרה לרוב נמצאים במצב תחזוקתי ירוד מאוד. צירים שחוקים, דיזות סתומות, "היגוי" עקום ומה לא. הרי אלה בעצם כלים של אף אחד. שחוטפם מכות כל היום, תו"כ העמסה/פריקה, וגם בזמן העבודה.
תכין צינור מים זמין. בגלל הסיבות הנ"ל, מגיני הבוץ הרבה פעמים עקומים או חסרים, והבוץ של החומר החתוך סותם את הדיזה בזמן עבודה. תכין צינור מים נגיש. כשבפעם החמישית ימאס לך לשטוף את הדיזה, תעבור להתזת מים ישירה על הדיסקה.

תכין גם מגיני אוזניים (רעש מטורף) נעלי עבודה עמידות במים ונכונות להירטוב.

נמרוד
18-12-15, 08:06
אם אני מכיר את אייל אז SV שכנע אותו סופית ללכת על זה... [emoji6]

zagi
18-12-15, 14:33
ואומרים שהתימנים קמצנים ...
אני אומר לכם , עד שלא ראיתם אשכנזי מושבניק - לא ראיתם קמצן מימכם :rolleyes:.

אייל , רחבה של 40 מ"ר עם חיתוכי שתי וערב כל 70 ס"מ יוצא חיתוך רץ של 114 מטר לערך , אתה בטוח שאתה רוצה לעשות את זה עם דיסק 9" ??????

תהיה יצירתי ותמצא פתרון אחר .. ( כי אני יודע שלא תשלם 5000 ₪ על זה ).

האמת - גם אני לא הייתי משלם 5000 ₪ על זה .

נמרוד
18-12-15, 22:39
עכשיו ברצינות... חזרתי לפתיחה.

אם זה ממ"ד טרומי - אז למה לא להניח אותו על המשטח? ואם זה בנייה, אז למה שהקבלן שבונה את הממ"ד לא יתמודד עם הסרת משטח הבטון? מבחינתו זה חלק מהכנת השטח.

ואם זה סתם תירוץ להתנסות בחירוץ בטון - ומהיכרותי עם אייל זה כנראה המצב - אז לך על זה.

עידו לוריה
19-12-15, 17:11
אני מצעי דיסק "4.5 המכונה עלי גם הדיסק יהלום , כל מה שנשאר לך לקנות אייל זה אטמי אוזניים וקצת צמר גפן לשים בנחירים את הפה תשאיר סגור , אתה יודע מה גם אטמים לא צריך עם יש צמר גפן .

עידו

lizard
19-12-15, 17:44
יש גם דיסק יהלום ל9".

boaz avrahami
19-12-15, 19:11
יש איזה תושבת לדיסק 4.5 או 9 שתאפשר חריצת בטון בקו ישר ועומק אחיד תוך כדי עמידה?

JEEP GC V8 98 IR 3.5
Honda 300ex

עידו לוריה
19-12-15, 19:17
כאשר אתה מחזיק את הכלי וחותך , אני יכול לשבת .
תשאיל מאייל צמר גפן .
[emoji12]

עידו

גלדיאטור
20-12-15, 19:01
אייל כבר שוחחנו אבל
א אפשר לקנות מסור ייעודי משומש ורוב הסיכוי שיחזיק את העבודה ואז תמכור אותו

ב אתה יכול לשכור גם קונגו שמן ולרסק את הקו שאותו אתה מתכוון לנסר (15 סמ ילך לא קשה)

נמרוד
21-12-15, 18:57
אייל אתה שקט כבר כמה ימים... זהו, סוף-סוף הצלחת להרוג את עצמך? :rolleyes:

עידו לוריה
21-12-15, 19:06
פשוט האבק של הבטון סתם לו את האוזנים וגמר לו את העניים כך שזה נראה ככה [emoji85] [emoji86] [emoji87]

עידו

-->