PDA

צפייה בגרסה מלאה : בולמים וקפיצים ויגו 2008

רפאל מ.י
13-12-15, 19:41
שלום לכולם אני רוצה להחליף את הקפיצים והבולמים הקדמיים לויגו 2008 הרכב עם טמבון ברזל וכננת.. איזה בולמים וקפיצים מומלץ? המליצו לי על אולדמן גם לקפיץ וגם לבולם ב4500.. מישהו מכיר יודע לתת חוות דעת עליהם ועל המחיר? האם זה יגביה קצת את הרכב מקדימה? ( הוא ממש נמוך זו הסיבה להחלפה, בולמים עייפים. )
תודה לכל העונים

דניאל מאירי
14-12-15, 20:56
יש לי רכב זהה לשלך
ממליץ על איתי מהמתלם.
אתה צריך קפיץ HD קדימה.

Sent from my Vigo

רפאל מ.י
15-12-15, 12:08
אני מאילת אז כרגע אין לי אופציה לעלות עם הרכב לצפון.. יש לי הצעה לבולמים וקפיצים של אולדמן או של בילשטיין.. השאלה מה עדיף לשים באוטו מבחינת ההגבהה שהאוטו יקבל וכמובן מי מהם יותר איכותי?

ספרדי
15-12-15, 12:18
בילשטיין היבואונים זה אספיר וכמו שידוע לי יש להם מעבדה בצפון שמתמחה בבולמים,
בנוסף יש להם סניף ב"ש.
חבר שלי קנה אצלהם בולמים לקינג שלו אצל סוכן שלהם במרכז בשם אסף והוא מאוד מרוצה מהם.
שווה לך לבדוק אולי יש להם מתקין באילת

מויש אברהמי
15-12-15, 16:11
אתה מאילת, ובאילת יש את אחת הסדנאות מהטובות בארצנו- "עולם השטח".
אני מציע לך לגשת לרועי, ומה שהוא יגיד במסגרת התקציב שלך, קבל.
לדעתי הצעת המחיר שקיבלת על סט אולדמן, זולה ("מידי", אם מדובר בזוג קפיצים/בולמים בחזית, וזוג בולמים מאחור).
נכון מי שציין כאן שמלפנים הרכב שלך זקוק לסט H.D. ולאולדמן יש סט שיודע לתמוך היטב את המשקל הנוסף של הפגוש והכננת,
ובהנחה שמאחור אתה נותר עם הקפיצים עלים המקוריים, נותר רק להתאים את הבולמים לעומס שאתה בד"כ נושא מאחור.
לגבי הגובה. הרכב מלפנים יראה "גבוה יותר", אולם בפועל לא יוגבה ביחס למה שהיה טרם שקיעת הקפיצים המקוריים.
בילשטיין? במקרה שלך אולדמן עדיף!
בהצלחה. מויש.

OFF-RoaD
15-12-15, 20:31
מצטרף להמלצה על רועי.
גילוי נאות: הוא גם חבר טוב.

Sent from my GT-I9500 using Tapatalk

רפאל מ.י
15-12-15, 22:18
קודם כל תודה לכל העונים.
ההצעה מתייחסת רק לקפיצים ולבולמים קדמיים. ההצעה השנייה לבילשטיין היא ממוסך מורשה טויוטה ושם גם כתוב שצריך מתאמים לבולמים ותושבות לקפיצים. האם זה רק בשביל להתאים את הבילשטייין או שבכל מקרה גם לאולדמן אני יצטרך את החלקים האלו?
סליחה על הבורות.. קצת חדש בדברים האלה.. תודה!

מויש אברהמי
16-12-15, 15:12
קודם כל תודה לכל העונים.
ההצעה מתייחסת רק לקפיצים ולבולמים קדמיים. ההצעה השנייה לבילשטיין היא ממוסך מורשה טויוטה ושם גם כתוב שצריך מתאמים לבולמים ותושבות לקפיצים. האם זה רק בשביל להתאים את הבילשטייין או שבכל מקרה גם לאולדמן אני יצטרך את החלקים האלו?
סליחה על הבורות.. קצת חדש בדברים האלה.. תודה!

לא. אולדמן אינו זקוק להתאמה. ההתאמה נעשתה ונבחנה היטב במפעלי "ARB" אוסטרליה, ספציפית לרכב היעודי ובמקרה שלך- ויגו שמצויד בכננת בתוך פגוש מתכת וזקוק לקפיץ/בולם H.D, כלומר לעומס כבד.
וברשותך אני מוצא כאן הזדמנות להתעלק על השרשור".
קפיצי/בולמי אולדמן, תואמים אחד לאחד למתלה המקורי, ויתרונם על המקורי בכך, שניתן להתאים סט ספציפי לצרכים ועומסים ספציפיים לרכב, בד"כ כשלש אפשרויות: לעומס קל, בינוני או כבד/H.D. אורך ומהלך הבולם, וכן גובה הקפיץ זהים למקור, מתחברים לנקודות המקוריות, רק שעם התקנתם של הקפיצים/בולמים המשופרים, המרכב נתמך ביעילות רבה מהמתלה המקורי, וזאת ללא שנעשה שינוי מבנה ברכב!
אגב, לא רק אולדמן. לא מעט חברות (בילשטיין, פוקס ועוד...) מתמחות בשיפורי מתלים לרכב בכלל ורכבי שטח בפרט, לא פחות טוב מאולדמן וללא צורך בשינוי מבנה!
רבים מרכבי השטח שנתקלתי, נהגתי ובחנתי בצפון אמריקה, אף מצוידים במקור בקפיצים/בולמים מתוצרת החברות שציינתי לעיל, ולוגו החברה אף מופיע על הבולם (טויוטה/בילשטיין, ניסן/בילשטיין ועוד...). לדוגמה רכבי שטח/SUV של טויוטה "T.R.D" מצויידים בסט "בסיסי צהוב/כחול" של בילשטיין, או סטאפ משודרג- בילשטיין "כסוף" או FOX. לדוגמה טנדר פורד ראפטור מצוייד במקור בסטאפ סופר H.D של פוקס וישנם כמובן עוד...
וחזרה לעניינך. גש לרועי בעולם השטח אילת. הבחור מקצועי, מבין עניין ויתאים לך את הסט המתאים לרכב שלך. בהצלחה.

ספרדי
18-12-15, 14:12
קח עוד משהו בחשבון שעוד מעט יוצא חוק חדש ושל רכב שביצע הגבבה לרכב עד 2" צריך להביא אישור ממקום שהוא עשה את הגבבה ורכב מעל 2" יורד מהכביש.

ד ו ר ו ן
18-12-15, 14:20
קח עוד משהו בחשבון שעוד מעט יוצא חוק חדש ושל רכב שביצע הגבבה לרכב עד 2" צריך להביא אישור ממקום שהוא עשה את הגבבה ורכב מעל 2" יורד מהכביש.

מאיפה זה מגיע?

רפאל מ.י
18-12-15, 14:42
תודה רבה לכל העונים הוחלט לבסוף ללכת על האולדמן עם קפיצים h.d אצל רועי התותח מסתבר שזהו הסט הטוב ביותר לויגו עם כננת וטמבון ברזל. אעדכן לאחר ההתקנה

ספרדי
20-12-15, 12:27
מאיפה זה מגיע?

חבר שלי רצה לעשות הגבהה ואמרו לו את זה.

asafk
20-12-15, 19:13
מי אמר לו? אם לא שמעת ממקור ראשון אז זו לא יותר משמועה. שמועה שמשרתת בעלי אינטרסים. זהירות.

אסף.

ספרדי
20-12-15, 20:59
מי אמר לו? אם לא שמעת ממקור ראשון אז זו לא יותר משמועה. שמועה שמשרתת בעלי אינטרסים. זהירות.

אסף.

היום התקשרתי לאספיר לבחור בשם אביב (מנהל שם מחלקת בולמים), והוא אישר לי את זה.

asafk
20-12-15, 21:50
אוקיי.
זה כבר לא שמועה.

אסף.

ד ו ר ו ן
20-12-15, 22:45
אוקיי.
זה כבר לא שמועה.
אסף.
אתה אומר את זה כי אתה יודע משהו?

כי אחרת, מה זה שונה מהשמועות שרצות עדיין מסביב?

הדבר היחיד שיהפוך את זה משמועה לעובדה הוא שנדע מה המקור לאמירה הזו= מאיפה אביב ״שמע/קרא״ את האמירה הזו, שהרי הוא חייב היה לשמוע את זה ממישהו אחר.

asafk
20-12-15, 22:56
כשיש "שם" שהוא מישהו שהוא מקור, ולא "חבר שמע ממישהו שיודע", זה כבר משהו שאפשר לבדוק. לא שזה הופך את המידע לאמין - וצריך לשים לב שיש הרבה בעלי עניין שהשמועות רק עושות להם טוב.

אסף.

-->