PDA

צפייה בגרסה מלאה : פעם ראשונה קונה גיפ - אודה לחוות דעתכם

sagi12
14-12-15, 13:07
שלום
אני חדש בתחום והחלטתי לקפוץ למים ולקנות גיפ בפעם הראשונה
ברשותי תקציב יחסית נמוך אבל מספיק בכדי להתחיל על משהו
לאחר בחינת מספר רכבים מצאתי סוזוקי גראנט וטארה מודל 2005 עם 100000 קמ יש שניה
לאחר בדיקת הרכב מצורפים ממצאי מכון הבדיקה
השאלה שלי היא האם כדאי לקפוץ למיים עם הרכב הנ"ל או שאני מכניס ראש בריא למיתה חולה
לרכב מיגון תחתון מלא וצמיגי כביש חדשים (בני שנה)
הרכב בקושי נסע בשלוש שנים האחרונות (5000 קמ לשנה -+) ולא ירד לשטח למעט גיחות לים
התכנון הוא להשקיע עוד כ 5000 שח על הרכב ...

המוכר מבקש מחירון על הרכב...

אשמח לחוות דעת

תודה 104419

יובל48
14-12-15, 14:02
לפי הממצאים בטופס נראה רכב מוזנח שצריך להשקיע בו עוד כסף .
לא הייתי נוגע בו,בודאי שלא במחיר מחירון.
בקיצור,עצתי לך,תמשיך לחפש.

lizard
14-12-15, 14:41
לא להתקרב.

tomergir
14-12-15, 15:35
לא סתם הוא הדגיש שם מה שכתוב בצהוב...

בלייד
14-12-15, 20:49
שומר ארנקו ירחק

גלעד .ג.
14-12-15, 21:01
לא חסרים רכבים שמורים יותר...אל תתפתה!

Sent from my iPhone using Tapatalk

dio
14-12-15, 22:12
למה דווקא ג. ויטרה? בדקת עוד אפשרויות? מה התקציב וסוג הטיולים שאתה מתכנן? משם נמשיך

sagi12
15-12-15, 01:01
התקציב הוא באזור ה 50 אלף (כולל שידרוגים למניהם נעילת דיפרנציאל, מיגונים צמיגים וכו...)
השימוש הוא לזוג + 2 קטנים לטיולים אחת לשבועיים +-, רוב הזמן הרכב ישמש כרכב שני בבית לנסיעות עירוניות (חולון-ר"ג)
למה וטארה? כי חשבתי שהוא יתן לי הנאה לרדת לשטח (רכב עם הילוך כח) התחזוקה לא בשמיים וקיים מרווח בתוך תא הנוסעים והמטען...

אם יש המלצה למשהו אחר יותר מאשמח לשמוע

המון תודה על התגובות :)

raanan
15-12-15, 07:00
ברח ברח ....

הרווחת את מחיר הבדיקה !

רענן

ishc
15-12-15, 07:13
התקציב הוא באזור ה 50 אלף (כולל שידרוגים למניהם נעילת דיפרנציאל, מיגונים צמיגים וכו...)
השימוש הוא לזוג + 2 קטנים לטיולים אחת לשבועיים +-, רוב הזמן הרכב ישמש כרכב שני בבית לנסיעות עירוניות (חולון-ר"ג)
למה וטארה? כי חשבתי שהוא יתן לי הנאה לרדת לשטח (רכב עם הילוך כח) התחזוקה לא בשמיים וקיים מרווח בתוך תא הנוסעים והמטען...

אם יש המלצה למשהו אחר יותר מאשמח לשמוע

המון תודה על התגובות :)

תעזוב רגע את הרכב הזה ספציפית שנראה מוזנח. לזוג + 2 יהיה מאוד צפוף בגראנד ויטרה קצרה (אני מניח שעל זה מדובר). מעבר לזה בתור בעלים של כזה לשעבר לדעתי לרכב הזה יש המון חסרונות ותכלס התקציב שלך מאפשר לך מבחר לא רע של רכבים. הייתי בודק את האופציות שלי שוב.

dio
15-12-15, 07:53
זוג פלוס 2 היתי חושב על טרופר או טראנו. הרבה יותר מקום והרבה יותר בשטח. דיברת על 5000 שח להשקיע בשיפורים, מנגד כתבת על נעילות, מיגונים והגבהה- זה הרבה יותר יקר מהסכום שציינת.

andy.shaked
15-12-15, 08:49
חפש טראנו משודרגת לשטח מודל 2003/4 זה בערך יכנס בתקציב כולל מיגון הגבוהות ואולי נעילה.
אם אתה רק מתחיל את דרכך בשטח אני מאוד ממליץ לך לחפש רכב שלא נעול דיפרנציאלי ובוודאי לא נעול קדימה, תלמד קודם את יכולות הרכב ואחר כך תתקדם לפעילות אם תצטרך אותן בכלל.
רכב נעול מתנהג מאוד קשה בכביש גם אם הוא משמש כרכב שני בבית.
אני אולי משוחד לגבי הטראנו כי אני בעלים של אחת אבל אני מאוד ממליץ במיוחד על המנוע 3.0 שהוא חיה רעה.
אני מטייל בדיוק כמוך עם האישה ושני ילדים ובנתיים לא הרגשתי שאני לא עומד באותו קו עם אחרים, אין לי נעילות וכרגע גם לא מרגיש צורך.

sagi12
15-12-15, 09:50
מכל מלמדי השכלתי ....
עניין הנעילות ירד מהשולחן ואולי יכנס בעתיד שאהיה יותר מיומן/מנוסה
לגבי שנתון 04/03 נשמע לי קצת ישן מידי...

andy.shaked
15-12-15, 09:58
בחמישים אלף יהיה לך קשה למצוא טראנו 2005 במצב טוב. קצת סבלנות ותמצא, הרכב מאוד מומלץ, הטרנספר שלו מעולה, הילוך כח חזק מאוד, היתרון הכי גדול שלו 2*4 ידני קבוע בכביש דבר שמאוד מקל על התנהגות כביש

tomergir
15-12-15, 10:19
רוב הזמן הרכב ישמש כרכב שני בבית לנסיעות עירוניות (חולון-ר"ג)
אם אתם זוג + 2, ורוב הזמן הרכב יהיה בעיר, גרנד ויטרה ארוכה זה פתרון מעולה (גילוי נאות - בעלים של כזאת ידנית).
רכב נעים לנהיגה, לא קשה למצוא איתו חניה כי הוא לא ארוך יותר ממשפחתית ממוצעת, וגם אפשר לשפר אותה מכאן עם מחר אם אתה רוצה.

dio
15-12-15, 12:09
לגבי שנתון 04/03 נשמע לי קצת ישן מידי...
בשנתונים אלו אין משמעות לשנה-שנתיים +-, צריך להעריך את הרכב הספציפי.

חנן-ג'יפולוג
15-12-15, 13:02
נמחקו כאן כמה תגובות לא מכבדות.

יש דרך שמקובלת כאן להעביר ביקורת, גם כשהיא נכונה, ובמקרה הזה היא בהחלט נכונה. אפשר לכתוב בפשטות, נקודתית, מה נכון ומה לא, ולא לפסול בגסות תגובה שלמה.

זה מצד אחד. מצד שני, מזכיר,שאם לא יודעים לא כותבים, ונכתבו כאן כמה דברים שאין קשר בינם ובין המציאות.

Sent from my SAMSUNG-SGH-I537 using Tapatalk

andy.shaked
15-12-15, 13:12
חנן אתה מזמן לתקן אותי ולהעמיד אותי על טעותי אם אתה חושב שכתבתי שטות.
אם אתה חושב שאין קשר בין מה שכתבתי למציאות בשטח אתה מוזמן בשמחה לפרט

חנן-ג'יפולוג
16-12-15, 22:33
רכב נעול מתנהג מאוד קשה בכביש גם אם הוא משמש כרכב שני בבית.

יש מספר סוגי נעילות עיקריים:

נעילה נשלטת, לא משפיעה בשום צורה בכביש.

נעילה אוטומטית, יש לה מספר תופעות לוואי שנדונו כאן בפורום ונסקרו באתר. היה עדיף בלי התופעות האלה, אבל לא הייתי מגדיר את הנעילה כמתנהגת קשה מאוד בכביש.

ספול. לא רלוונטי ל99.99% מגולשי הפורום, והם גם לא מצוידים בזה. כנראה גם לא רלוונטי לשואל. מהנסיון הפרטי שלי, גם היא ממש לא נוראית בכביש, אפילו מעודנת יותר מהאוטומטית במובן מסוים.

אז על איזה סוג נעילה דיברת?

חנן-ג'יפולוג
16-12-15, 22:38
, היתרון הכי גדול שלו 2*4 ידני קבוע בכביש דבר שמאוד מקל על התנהגות כביש

2x4
בהנעה אחורית, זו התצורה הפחות
טובה להתנהגות כביש.

כשכל גלגל מקבל חצי ממומנט המנוע הנטייה שלו להסתחרר ולאבד יציבות כיוונית גדולה מאשר ברכב 4x4 לכביש, שבו כל גלגל מניע מקבל רבע ממומנט המנוע.

הרי זו בדיוק הסיבה שחלק מיצרני הרכב משקיעים בטרנספר עם דיפרנציאל אורכי שמאפשר נסיעה ב4x4 בכביש. יציבות בכביש זו המטרה היחידה של מערכת הנעה יקרה כזו.

andy.shaked
16-12-15, 22:52
ראשית אומר "מכל מלמדי החכמתי" .
הנסיון שלי מועט יותר ועל כן עניתי על סמך זה בלבד.
ממה שהתנסתי ברכבים עם נעילה קדמית, הרגשתי פחות נוח לנהוג בהם ותחושת כבדות של ההגה.
בכל מקרה היות וקיבלתי את הרושם שעדיף לי לא להגיב יותר כאן, אני עובר למצב צופה מהצד.
המשך ערב נעים

ד ו ר ו ן
16-12-15, 23:04
ממה שהתנסתי ברכבים עם נעילה קדמית, הרגשתי פחות נוח לנהוג בהם ותחושת כבדות של ההגה.

הנעה כפולה קבועה לכביש היא לא נעילה קדמית.
(נעילה=נעילת דיפרנציאל)
וכן, בהרבה מקרים הם מרגישים מעט יותר ״כבדים״ בהיגוי ומצד שני יותר בטיחותיים בכל מצב אחר ביחס לרכב שטח עם הנעה אחורית בלבד.

זאת גם הסיבה שאתה נוסע ב-4x4 בשטח.. כדי לנצל את האחיזה.

ובגלל תיקון אחד אתה עובר להיות צופה?

andy.shaked
16-12-15, 23:10
לא בגלל חנן, להפך כתבתי מפורשות שהוא יותר ממוזמן לתקן אותי אם טעיתי.
אלא בגלל תגובות שחנן מחק.
אני יודע את ההבדל בין נעילת דיפרנציאל להנעה כפולה, אולי טעיתי בניסוח.
לדעתי אין צורך ממשי בהנעה כפולה במצב קבוע בכביש, ועל סמך מה שקראתי אני לא היחיד.

חנן-ג'יפולוג
16-12-15, 23:13
לעניות דעתי, דווקא בגלל שהתגובות הנ"ל נמחקו, היית אמור להרגיש עכשיו בטוח יותר להיות פעיל, מכיוון שגם אם טעית, אתה מתוקן בצורה מכובדת.

עם זאת, רצונך, כבודך.

ד ו ר ו ן
16-12-15, 23:30
לדעתי אין צורך ממשי בהנעה כפולה במצב קבוע בכביש, ועל סמך מה שקראתי אני לא היחיד.
התנסית בשני המצבים?
יצא לך לנסות את המצבים השונים במצב קיצון?
כמו במגרש החלקה למשל?

יש בהחלט הבדל לטובת הנעה כפולה קבועה.

הוא פחות דומיננטי בכביש יבש, אבל גם בו יש לו יתרונות.

dio
17-12-15, 08:05
לויקוח על הנעה כפולה אני לא נכנס, רק קראתי שב 4×4 קבוע אתה נכנס למצב מסוכן במהירות יותר גבוה עקב אחיזה הטובה דווקא- ואז יותר קשה להיחלץ ממנו. טוב ורע- תחליטו
לגבי נעילות- מניסיון בפאג'רו- נעילה מתנתקת אין שום בעיה- במצב מנותק אתה מקבל סרן רגיל לחלוטין. נעילה אוטומטית (היתה אצלי מקדימה) - מגדילה את רדיוס הסיבוב, שמקשה בחניה ובעיר, רעידות ורעשים בכביש במהירות גבוה

חנן-ג'יפולוג
17-12-15, 12:39
עוד תגובה מזלזלת נמחקה כאן, והפעם, אזהרה: זו מחיקה אחרונה לפני חסימה.

תזכורת: זה פורום פתוח לכולם. לא פינת "הכה את המומחה" . מותר לטעות, אבל כשאנחנו מזהים טועה סדרתי, כזה שלא מרגיש שום אחריות כלפי הכתיבה שלו, זה מגיע גם לאזהרות וסנקציות, עד כדי חסימה.

אבל, תרבות דיון מכוערת, מזלזלת, גרועה בהרבה מאשר טעות טכנית, בפרט אם הטעות מתוקנת בענייניות ע"י גולש אחר.

זו הפעם השלישית ביממה האחרונה שנמחקה באתר תגובה שהתייחסה בזלזול לדברי גולש אחר. אני מציע גם לשאר הגולשים להפנים שזה לא מקובל כאן.

אלון_ק
17-12-15, 14:02
נעילה אוטומטית (היתה אצלי מקדימה) - מגדילה את רדיוס הסיבוב, שמקשה בחניה ובעיר, רעידות ורעשים בכביש במהירות גבוה
אף אחת מהתופעות האלו לא אמורה להיות קיימת בנעילה אוטומטית תקינה. יש קושי מסויים שנוסף לסיבוב ההגה, ברכב עם הגה מתוגבר ("הגה כוח") זה יהיה שקוף. השינוי ברדיוס הסיבוב זניח לכל היותר.
גם אין שום הצדקה מכאנית לרעשים נוספים במהירות גבוהה בכביש.
ישמעו נקישות בסיבוב, כמו באחורי.

בשטח, במצב משולב ובאחיזה נחותה, ההגה קשה משמעותית ורדיוס הסיבוב גדל.

Sent from my SM-G900F using Tapatalk

-->