PDA

צפייה בגרסה מלאה : מחפש קורסים להעשרה בתחום הריתוך, נגרות ומכונאות רכב באזור השרון

בלייד
14-12-15, 22:52
עכשיו אחרי שסיימתי את החובות ללימודים פורמאליים (של התואר השני...) אני מחפש להחכים במה שבאמת מעניין/עושה טוב לנשמה.

אז אם מישהו עבר/מעביר קורסים/השתלמויות ברמה גבוהה ב:
1. מסגרות- מעדיף כולל ריתוך MIG.
2.נגרות - פרקטי של בניית רהיטים ועבודות מאסיביות
3.מכונאות/הכרה עמוקה בדגש על ג'יפים.

לציין שאני מושבניק שאבא העביד אותו יפה אז אני לא מחפש ללמוד ריתוך ברמת לחבר שני בזנ"טים וגם לא איך לחבר זוית בין שתי קורות עץ קטנות.

מחפש משהו בשעות הערב או בעדיפות לשישי שבת

תודה מראש

בלייד

lizard
15-12-15, 07:17
דווקא הייתי נותן דגש על ריתוך אלקטרודה. הרבה יותר קשה ממיג.

de fox
15-12-15, 15:12
תבדוק קורסים של לשכת התעסוקה לפחות בריתוך, הבנתי שזה קורס טוב

בלייד
05-02-16, 16:34
אחרי היעדרות קצרה..
רציתי רק לשתף (וללא שום פרסומת סמוייה) שעשיתי קורס ריתוך של המרכז להכשרות (אלה שעובדים עם זיקה) והיה מצויין! לימוד מעשי בחניכה אישית, כלי עבודה טובים ורצון אמיתי ללמד. סיימתי את הקורס כאשר עברתי הדרכה על אלקטרונית ומיג, סוגי ריתוך, אופן השימוש בסוגי האלקטורודות השונות ועוד. כרגע ממתין למבחן ההסמכה של משרד העבודה. יש לציין כי הריתוך הפך הרבה יותר מדוייק וחזק מה שאבא כבר "מנצל יפה במשק. בקיצור למי שמעוניין להתמקצע זה השקל תשעים שלי.

בלייד

גלעד .ג.
05-02-16, 20:12
אשמח אם תרחיב בנושא, כמו אורך הקורס, איכות ההדרכה וכו...

Sent from my iPhone using Tapatalk

ModChiP
05-02-16, 23:21
התעודה שווה משהו?

בלייד
06-02-16, 13:24
אני בחרתי לעשות את הקורס חובבים שנמשך שמונה מפגשים מעשיים ומפגש אחד עיוני כאשר כול מפגש מעשי אורך כשעתיים וחצי ומפגש עיוני אורך כחמש שעות. ההדרכה מתבצעת ע"י מדריך לכול 6-8 חניכים כאשר כל חניך נמצא בקצב שלו. בפועל אתה לא מחכה למדריך והוא תמיד זמין לשאלות והדגמות. המדריך בקורס שלי למשל שמו גדעון והוא עובד כמסגר כבר 20 שנה בערך על כל סוג רתכת קיימת. בתחילת הקורס ביצעתי איתו תיאום ציפיות של התמקדות ברתכת אלקטרונית (תודה LIZARD על הטיפ) ומעט על מיג. בפועל לא הייתה לי כוונה ללכת לבצע מבחן אבל ככל שהתקדמתי הבנתי שאין סיבה לא. לפי מה שהסבר לי התעודה מקנה לך אישור לביצעו עבודות מסגרות אשר יש צורך בבדיקות איכות שלהן לדוגמא אתרי בנייה וכ'ו. כמובן שההסמכה שאני עתיד לבצע היא הרמה הבסיסית וזהו עולם תוכן עצום. היתרונות מבחינתי בקורס היו: יחס חניכה מצויין, קצב התקדמות אישית, כלל כלי העבודה זמינים, שפע של חומרים לעבודה וכך גם אלקטורדות (כמה שאתה מספיק אין הגבלה).
בקיצר, יופי של קורס.

asafk
06-02-16, 16:24
ימים? מחיר?

אסף.

Elad Shamir
07-02-16, 11:55
מצטרף לשאלה של אסף - אפשר פרטים:
מקום? ימים? מחיר?
אם יותר קל אז תן את שם ביה"ס אני אמשיך משם

Sent from my LG-D855 using Tapatalk

צחי66
07-02-16, 18:21
מצטרף לפות"ש במילים הטובות על המכללה.
גם אני עברתי שם קורס חובבים בקיץ האחרון. המתכונת היתה מעט שונה ממה שמתואר למעלה. 7 מפגשים מעשיים בני ארבע וחצי שעות כל אחד. 3500 ש"ח
לקורס. תוכן הקורס היה גמיש לחלוטין ובעצם המדריכים זרמו עם מה שבקשתי להתמקד. הוסבר לי שאם הייתי רוצה להמשיך להסמכה, היה עלי להשלים עוד 4 שיעורים, ובמקרה זה הם היו הרבה פחות גמישים לגבי התוכן הנלמד.
הציוד זמין לכולם. בהתחלה גמגמו קצת לגבי לגבי שימוש במכה אלק' אבל נרגעו.

vik014
07-02-16, 18:34
אני עשיתי קורס חובבים במרכז להכשרות (זיקה) בתא, על אותה מתכונת שתוארה כאן. כל אחד לפי קצה ההתקדמות שלו והרצונות שלו במה להתמקד. הביקורת שלי, יש המון תירגול, לפעמים יותר מידי, עושה רושם כדי למשוך זמן, זה גם קשה בעיקר למי שלא מתורגל בימי ריתוך שלמים. הציוד, לא מתוחזק ברמה טובה, למשל קסדות רופפות, ידית שלא מצליחה לאחוז את האלקטורודה וכיוצ"ב, כמתלמד שגם כך לא לגמרי שולט, זה היה לא נעים.

yogibear
07-02-16, 18:53
גם אני סיימתי שבוע שעבר קורס בסיסי של 4 שיעורים בעלות 2000 ש"ח (במרכז ההכשרות ) . גדעון מדריך מעולה... אבל ... יש המון תרגול, ואני לא בטוח שהעלות שווה את התמורה , מאותן סיבות שVIK כתב... החלטתי להתמקצע טיפה למרות שאינני צריך זאת מבחינה מקצועית אלא תחביב בלבד...
לא החלטתי איפה, אם במרכז ההכשרות , או במקום אחר.
יש גם קורס ריתוך ממצה מאוד "באנביל תעשיות" במחיר שפוי במיוחד כ 3600 ש"ח למיטב זכרוני למשהו כמו 70 שעות לימוד.. התקשרתי ביררתי בטלפון, היו נחמדים ואמרו שהקורס שלהם גמיש מבחינת ימים כלומר ניתן לבוא בימים שונים לאורך הקורס, ולא ימים מקובעים כמו באחרים (בתיאום כמובן ) . לא הייתי שם כך שבנתיים למעט התרשמות טלפונית אינני יודע הרבה מעבר.
מה שכן, הקורס פותח צוהר לעולם מעניין מאוד ...
רתכת ... מיותר לציין כבר קניתי (זיקה I200 בנתיים), וכשאתמקצע מספיק תגיע המיג ...

-->