PDA

צפייה בגרסה מלאה : התלבטות פאג'רו קינג או איסוזו רודיאו

אדיר.ז
15-12-15, 21:31
רגע שנייה לפני שכל השועלים פה טורפים אותי, המועמדים:

- פאג'רו קינג 2001, 300000 ק"מ יד 4, ממוגנת קומפלט, בולמים של בילשטיין לא ברור על הקפיצים הרכב נראה נמוך, נוסע טוב, בעיות קלות בשילוב 4X4 במיוחד LOW, לא נראה שהדפרנציאל האחורי ננעל וסימנים של נזילה רצינית באזור הביצה הקידמית. מחיר סביב ה 40000.

- איסוזו רודיאו 2004, 170000 ק"מ יד 4, ממוגנת קומפלט, מוגבהת 3 אינ'ץ לא יודע של מי הבולמים, נוסעת טוב, בעיה כלשהי בABS שהמחשב OBD2 לא מוחק. מחיר סביב ה 30000 אם תיקנה תיתווסף לה מערכת גז.

ג'יפ שני אחרי סוזוקי גרנד ויטרה 99 שנמכר מפאת קוטנו, הרכב ישמש כרכב ראשון לעצמי, בעל משפחה (שתי קטנטנות), לא מחובבי הבולדרים (בינתיים) יותר דיונות וטיולים קלים +.
מבחינת מחיר אחרי המערכת גז הן ישתוו, מבחינת יכולות שטח לפאג'רו לכאורה יש יתרון למרות שהבנתי שבשנתונים האלה יש הרבה בעיות עם המערכת 4X4 במיוחד עם הנעילה, בכביש נוסעת מעולה אבל קצת כבדה, לעומתה האיסוזו משופרת גם לא רעה בשטח מנוע V6 חזק ונמרץ, בכביש לא מוצלחת במקור אולי עם הבולמים המשופרים קצת יותר אבל המנוע פנינה אמיתית.
המוח אומר פאג'רו הלב אומר רודאו.... :cool:

רשאים אש!!!

tom1105
15-12-15, 22:11
המוח שלך דפוק...
אתה קונה מראש רכבים שאתה יודע שהם עם בעיות שעלות הטיפול לא קטנה...
תמשיך לחפש אלו לא מציאות (בלשון המעטה), תכניס למשוואה גם טרופר , תוכל להגיע בסכומים האלו לרכבים מטופלים ומשופרים במצב מכאני יותר טוב ממה שאתה מתאר ...

sent from my WJ

Saar
15-12-15, 22:42
המחיר של הקינג נשמע יקר ביחס למצבו.
הייתי מחפש קינג אחר.

אדיר.ז
15-12-15, 22:46
לדעתי מוח דפוק בימינו זה בריא...
טרופר כבר בדקתי, המצב שם גם לא מעודד בלשון המעטה ועד שאני ימצא אחת טובה בתקציב שלי כבר לא ישאר לי שערות.
האמת שהשאלה היא בכלל בין שתי הכלים הללו נניח ששניהם במצב טוב, בתקציב שלי אין לי יותר מידי אופציות, הQ מעולה בשטח, שתיינית
ועתיקה, הטיוטה מעל התקציב, הטרופר בנזין נדירה וגם בעיית הגיר שם היא רולטה רצינית, הXL7 צרה מאוד, גם יקרה וגם צריכה שיפורים משמעותיים, על הקוריאניות אל תדבר איתי ונשאר רק הגראנד 5.2 שאין סכוי שאני מתקרב למפלצת הזאת ה4.7 נהיו כמו מנייה של פייס בוק. וג'ימי\בלייזר גם לא במשוואה!

אז מה אתה מציע?

Saar
15-12-15, 22:58
במצב טוב, הייתי מעדיף את הקינג.
לגבי ה 4.7, אם זה הרכב שאתה רוצה, שווה לחכות ולחפש. לפעמים צצות מציאות (לא כולם מכירים את השוק וישנם כאלו שישמחו לקבל מחירון או מעט מעליו על רכב מקורי ושמור)

נדב ש.
15-12-15, 23:03
גם הקינג וגם הרודיאו רכבים טובים לטיולים קל-בינוני בלי יותר מידי שיפורים, בהנחה ששניהם במצב תקין, הקינג ביתרון מבחינת מכלולים וגם יותר מרווח, הרודיאו לעומתו אולי יהיה לך מהנה יותר בדיונות שאתה אוהב, אבל הוא יותר צפוף, בודי נמוך, תנוחת ישיבה כמו בפרייבט(לא חביב, לפחות עליי),קח בחשבון שלדעתי לפחות גז לא הולך טוב במנוע הזה.
אל תסתכל על רודאו מתחת ל 2003, הגיר שלהם כמו בטרופר בנזין...
תנסה לחפש קינג יותר שמור ומטופל...

אדיר.ז
15-12-15, 23:18
רק לידע כללי מחבר שעבד מספר שנים בחברה שממירה רכבים לגז, הרודאו לטענתו אחת הפלטפורמות היותר מוצלחות להסבה בגלל המבנה שסתומים.
המכלולים של הקינג על הנייר יותר מובחרים אבל קיבלתי טיפ שבשנתונים האלה הם כבר לא מתפקדים בהצלחה יתרה בדגש על מערכת ה4X4 בכלל והנעילה האחורית בפרט, עם הנעילה לא מתפקדת כל היתרון שלו הלך לא?
מעניין לשמוע ממישהו שעבר קינג בשנתון הזה לאחרונה.

ishc
16-12-15, 00:42
קינג 2001 זה בסדר אבל Q שנת 2000 או 99 זה עתיק?
הרכבים שמצאת נשמעים מוזנחים, לכל אחד מהם יתרונות וחסרונות ועדיין לא הייתי פוסל Q וטרופר כל כך מהר פשוט מלאשר בסבלנות עד שיצוץ רכב שווה ויש כאלו.

ערן_א
16-12-15, 08:49
כבעל קינג 2001 עם 310000 ק"מ שנתיים וחצי
ממליץ מאד על הרכב , מנוע חזק מאד ואמין (במידה ומטופל כמו שצריך )
חיסרון יחידי שהוא נמוך אבל אפשר להגביה
אם תרצה לשמוע עוד על הרכב
ערן 052-6727391

ukiuki
16-12-15, 08:57
לא הייתי פוסל את הרודיאו
תלך על גירסת הבנזין שבאה עם הגלגל הרזרבי שמותקן על הדלת האחורית.
הגבהה וגלגלי שטח
נעילה אוטומטית קדימה (לא סגור אם יש לו פיתרון נעילה מאחור) ואתה מקבל רכב עם עבירות מצויינת. מזכיר במראה את הצירוקי (ולא במקרה).

אדיר.ז
16-12-15, 09:35
כן האמת שחשבתי על זה בלילה, הרודאו הוא סוג של צ'רוקי "לעניים".

raanan
16-12-15, 10:25
סלח לי אדיר אבל לדעתי אתה טועה בדרך הבחירה .
אתה מציג אופציות שכרגע זמינות לך אך לא בטוח שתואמות לדרישות שלך ...

אני ממליץ לך על תהליך מסודר של לענות על השאלות :
http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php/28546-%D7%A8%D7%95%D7%A6%D7%99%D7%9D-%D7%92-%D7%99%D7%A4-%D7%95%D7%99%D7%A9-%D7%9C%D7%9B%D7%9D-%D7%A9%D7%90%D7%9C%D7%95%D7%AA-%D7%90%D7%A0%D7%97%D7%A0%D7%95-%D7%A6%D7%A8%D7%99%D7%9B%D7%99%D7%9D-%D7%94%D7%91%D7%94%D7%A8%D7%95%D7%AA!
ובנוסף האם יש סיכוי שבעתיד "הנראה לעין" תעלנה הדרישות לטיולים עם עבירות גבוה יותר ?

מאמין שאחר כך נוכל לדרג לך מהם האפשרויות , יתרונות וחסרונות .
עם זה תוכל להתמקד בחיפוש אחרי רכב השטח המיועד.

רענן

ishc
16-12-15, 10:25
כן האמת שחשבתי על זה בלילה, הרודאו הוא סוג של צ'רוקי "לעניים".

חוץ ממימדים דומים אני לא רואה הרבה קווי דימיון

ערן_א
16-12-15, 10:37
כבעל קינג 2001 עם 310000 ק"מ שנתיים וחצי
ממליץ מאד על הרכב , מנוע חזק מאד ואמין (במידה ומטופל כמו שצריך )
חיסרון יחידי שהוא נמוך אבל אפשר להגביה
אם תרצה לשמוע עוד על הרכב
ערן 052-6727391

tom1105
16-12-15, 11:17
למה אתה פוסל את הטרופר דיזל? לפי הפג'רו אני מבין שאתה לא מפחד מהרעש / רעידות ?
הרודאו הוא אולי צ'רוקי לעניים , עוורים וחסרי ידע... מבחינת המכלולים הוא יותר קרוב לפריווט מאשר לג'יפ...

sent from my WJ

אדיר.ז
16-12-15, 12:53
טום אתה מכיר הרבה פריווטים עם דנה 44?
אני ישמח שמישהו עם ניסיון ברודיאו יענה לך כי לדעתי אתה מזלזל בו סתם וממה שקראתי אתה טועה ומטעה!
בקשר לטרופר דיזל אתה משווה את הרולטה הרוסית הזה לפאג'רו מבחינת אמינות מנוע?

ishc
16-12-15, 13:29
אני דווקא חושב לשמי שאין בעיה עם הצריכת דלק רודיאו יכול להיות בסיס טוב.
הייתי מבקר גם בפורומים של מועדון איסוזו, אני כמעט בטוח שאין בעיה לנעול את הסרן האחורי בנעילה אוט' אם תמצא קייס ללא LSD או לחילופין עם ARB.

נדב ש.
16-12-15, 15:37
טום אתה מכיר הרבה פריווטים עם דנה 44?
אני ישמח שמישהו עם ניסיון ברודיאו יענה לך כי לדעתי אתה מזלזל בו סתם וממה שקראתי אתה טועה ומטעה!
בקשר לטרופר דיזל אתה משווה את הרולטה הרוסית הזה לפאג'רו מבחינת אמינות מנוע?

תקשיב, רודאו זה פרייבט עם יכולת הנעה ל 4 גלגלים כמו גראנד צירוקי ושות', זה לא יעזור אם אתה חושב משהו אחר, יש לו יכולות נחמדות אבל כדי להפוך אותו לגיפ נידרש הרבה מעבר, לשנות דברים שברכב אחר כבר באים בילד אין ומוכן לשטח, כמו למשל מתלים עם מהלך קצר, נעילה אחורית שאין בעיה להרכיב ומשפרת הרבה לרכב הזה שמוגבל יחסית, מיכל דלק נמוך מאוד שדורש שינוי, וכנ"ל אגזוז, גלגל ספייר וכו' ועוד ועוד...

לגבי טרופר דיזל, אתה כנראה עכשיו כותב דברים חסרי בסיס וחומר שקראת לא יודע איפה, אני בעל טרופר עד לא מזמן ואחד שהיה אצלי 5 שנים יפות והרבה ק"מ, וכיום מטייל עם חבר'ה בעלי טרופרים, כשהכלי מטופל ומתוחזק לפי הספר אין שום רולטה, נקודה.
תרצה יותר פירוט שלח ה"פ כי אין לי כוח לפרט.
באשר לפג'רו קינג, מחלותיו ידועות לכל, ממשאבות הזרקה שעולות הון, דרך חיישנים, ודרך מערכות שונות שקורסות במיוחד בשנתונים הראשונים שעבדו קשה, אז אם אתה פוזל לכיוון הקינג(בפרט זה עם התקלות שבדקת) אתה כבר משחק ברולטה...

נמרוד
17-12-15, 14:55
הרודאו יובא לישראל כתחליף לטרופר כשהופסק היצור וUMI היו צריכים למכור איזשהו "ג'יפ". היו לו חסרונות - מנוע בנזין צמא, רכב קטן יותר, חמישה מושבים בלבד, לא מבריק בשום מובן, וכלן הוא לא היה להיט. גם כמשומש הוא לא תפס, ולכן היתרון העיקרי שלו זה שהוא זול.

דווקא בתור רכב טיולים זול יכולה להיות לו עדנה - מזכיר קצת את הקאיה ספורטאג' הישנה, שילוב של זול וקל לשדרוג למי שלא אכפת לו לסוע ברכב "לא נחשב". והרודאו עם פוטנציאל יותר טוב. יש סרן חי מאחורה - דנה 44 חזק וטוב. הדיפרנציאל והציריות מקדימה זהה למה שיש בטרופר ובעוד דגמים של איסוזו/הולדן/שברולט. הרכב נמכר באוסטרליה בעיקר כהולדן. יש את כל מבחר הנעילות ויש קיטים להגבהה מבית אולדמן ואוסטרלים אחרים.

בטח לא פרייבט.

נדב ש.
17-12-15, 18:52
הרודאו יובא גם בין השנים 2002 ל 2004 אם איני טועה ובמקביל לטרופר... לא ניראה לי כתחליף...

נמרוד
17-12-15, 19:32
כנראה שאתה צודק. זה לא הופך אותו לפריבט.

tom1105
17-12-15, 19:39
זה שהרודאו מצוייד בדנה 44 מאחורה זה טוב ויפה , לפי הידע שלי המשולשים הקדמיים לא זהים למשולשים בטרופר והם הרבה יותר עדינים מהטרופר, רכבת הכח לא הגיעה מהטרופר בנזין.
זה רכב שהתיימר להתחרות בגרנד צ'רוקי בתור רכב לנשים עשירות(גם הגרנד צ'רוקי ירד לשטח רק אחרי כמה שנים טובות בתור ג'יפון עירוני)

sent from my WJ

tom1105
17-12-15, 19:40
ולגבי הטרופר דיזל, הדבר שהכי דפק את האמינות של הרכב זה מוסכי היבואן. בתחזוקה מונעת נכונה הרולטה הרוסית לא כזאת נוראית ויש רכבים שנוסעים מאות אלפי קמ על אותו מנוע

sent from my WJ

נמרוד
17-12-15, 19:46
הדיפ הקדמי זהה לטרופר ומקבל את אותן נעילות.

תגידו מה זה משנה מה היה היעוד השיווקי של רכב כשהיה חדש? משנה מה הוא נותן, תמורה למחיר. הרודאו (נמכר גם כאופל פרונטרה, אפילו בארץ קצת) היה הגרסא של GM לSUV קומפקטי וזול, מבוסס טנדר, והוא שווק בכל מיני גרסאות ושמות בכל העולם. קונצפטואלית דומה לטויוטה פוראנר או מיצובישי פאג'רו ספורט.

נדב ש.
17-12-15, 19:59
כנראה שאתה צודק. זה לא הופך אותו לפריבט.
צודק, הגזמתי קצת בתגובה הקודמת, הוא בהחלט לא פרייבט, מטייל איתנו אחד כרגע מוגבה קלות ועושה כמעט הכל.

זה שהרודאו מצוייד בדנה 44 מאחורה זה טוב ויפה , לפי הידע שלי המשולשים הקדמיים לא זהים למשולשים בטרופר והם הרבה יותר עדינים מהטרופר, רכבת הכח לא הגיעה מהטרופר בנזין.
זה רכב שהתיימר להתחרות בגרנד צ'רוקי בתור רכב לנשים עשירות(גם הגרנד צ'רוקי ירד לשטח רק אחרי כמה שנים טובות בתור ג'יפון עירוני)

sent from my WJ

רכבת הכוח הגיעה בדיוק מטרופר בנזין, רק בשנים 2003/4 שינו את הגיר לגיר חסון יותר של aisin aw30-40le כמו של טרופר דיזל.

ukiuki
19-12-15, 20:31
אני לא יודע לגבי הרודיאו כרכב כוסיות או כרכב פרטי.
אני כן יודע שאחד כזה עשה את כמריר (בקבוצת Resc4U אם אינני טועה).

נדב ש.
19-12-15, 21:05
כן, ויצא מישם שבור, ובנס...

-->