PDA

צפייה בגרסה מלאה : מה התהליך של רישום החלפת מנוע?

שחר 9
19-10-05, 23:34
שלום לכולם.

מישהו יודע מה התהליך של רישום מנוע שנקנה מאדם פרטי ולא ממוסך או יבואן חלפים.

המצב הוא :

רכב א' החליף מנוע שנקנה מיבוא הכל לפי חוק יש שטר מכר ורשומון יבוא, המנוע הותקן במוסך.

רכב ב' לקח את המנוע שהורד מרכב א' המנוע הורכב במוסך והמנוע של רכב ב' נזרק.

השאלה : מה התהליך שרכב ב' צריך לעבור כדי לרשום את המנוע ברשיון?

תודה שחר

חיים רוזן
20-10-05, 02:13
לדעתי אישור מבעל הרכב א' בצילום ת.ז. ורשיון רכב א' עם מספר מנוע ישן( ואולי גם רשיון רכב עם המספר החדש)

שחר 9
20-10-05, 19:05
מישהו יכול לאשר את הדברים ???

המהנדס
20-10-05, 19:26
שטר מכר (עם מספר הרכב מספר המנוע וחתימת המוכר כמובן) ואישור מוסך מורשה שהרכיב את המנוע.
בכל מקרה צריך ללכת עם הטפסים והרכב (עם המנוע החדש בפנים) לעמדה מספר 1 במשרד הרישוי.

המהנדס
20-10-05, 19:41
השטר מכר זהו טופס של משרד התחבורה/רשות הרישוי.
לא מצאתי את הטפסים האלו באינטרנט אבל אני בטוח שבמשרד הרישוי יספקו לך אותם (מולי נמצא השטר מכר של המנוע שלי אבל אין לי סורק כדי להראות אותו).

שחר 9
21-10-05, 00:14
מישהו יודע כמה זמן מותר לי לנסוע עם המנוע החדש ושטר המכר ביד עד לרישום בעמדה מס' 1 ?

UNIX
21-10-05, 00:22
לדעתי אסור לך לנסוע ככה ,זה לא ברשיון וזה בעייתי אפשר לקבל על זה הורדה מהכביש ולדעתי זה אפילו יכול להגיע לפלילי(יש עורך דין באתר?) .
כשאני החלפתי מנוע אז עשו לי קונצים בעמדה מס 1 עד שהרמתי טלפון למי שמכר לי את המנוע והוא כבר סידר הכל בשיחה קצרה .
קח בחשבון שהם ממש פלצנים שם ובודקים שעה את המספר והתוצרת ,

shmil
21-10-05, 00:32
מתוך תקנות התעבורה:
381. החלפת מנוע
בעל רכב מנועי וכן מחזיקו יודיעו לרשות הרישוי על החלפת מנוע המורכב ברכב במנוע אחר מאותו סוג.

לא מצוין תוך כמה זמן.

גש למשרד הרישוי הקרוב למקום מגוריך ושאל.
לי ידוע על אנשים שנוסעים בלי עמדה 1 עד הטסט הבא, אך זו אינה עצה.

שחר 9
22-10-05, 21:21
מה העלויות של רישום החלפת מנוע ,
הכוונה לאגרות ותשלומים למשרד הרישוי \תחבורה.

פרט לבזבוז יום עבודה בעמדה מס 1 הידועה לשמצה.

tal_96
22-10-05, 21:29
שחר ערב טוב
אני קניתי לפני כמה שנים רכב ממגרש שהמגרש החליף לו מנוע אני ביצעתי העברת בעלות בזה לא היתה בכלל בעיה אם השטר מכר חתום ע"י מוסך שהחליף את המנוע ניגשתי למכון הרישוי ( איפה שעושים את הטסט)
תמורת 185 ש"ח בוחן בדק שהמס' בשטר תואם למס' בפועל והוצא לי רישיון חדש סיפור של 10דק' ברכב פרטי , אולי בגייפ זה שונה למרות שלא נראה לי

שחר 9
22-10-05, 22:01
טל , מה שאתה אומר זה שבעצם אני לא חייב ללכת לעמדה מס'1 אלא לכל מכון רישוי ושם יעדכנו את העסק ברשיון.

האמת כך עשיתי עם החלפת מידות הצמיגים מכון רישוי אישר לי אותם .

האם מישהו נוסף יכול לאמת\לאשר את ענין מכון הרישוי במקום עמדה מס' 1 במקרה של החלפת מנוע ????

דרור99
23-10-05, 01:06
למה צריך להביא אישור על התקנה ממוסך ?
ואם מתקינים לבד ?

שחר 9
23-10-05, 01:25
כנראה מאותה סיבה שמבקשים אישור מוסך לתיקונים בטסט שנתי.

בכל מקרה בהחלפת מנוע דרוש אישור מוסך , זה בדוק.

חנן-ג'יפולוג
23-10-05, 01:32
כשאני החלפתי מנוע לרנו5 , עשיתי את הרישום במכון רישוי רגיל לאחר הטבעת מספר מנוע במעבדה של הטכניון, ליד משרד הרישוי בחולון. מדובר במנוע מפירוק בחו"ל. מיובא.

לפי מה שנאמר לי הפרוצדורה הזו נדרשת כשהמנוע הוא מיבוא ואילו כשמדובר במנוע מפירוק מרכב שרשום בישראל יש צורך בביקור בעמדה מס' 1 .

בכל מקרה צריך אישור התקנה של המנוע במוסך. אתה יכול, כמוני, להתקין לבד, רק לדאוג לקבל אישור על התקנת המנוע ממוסך כלשהו.

עירא
23-10-05, 01:33
שחר, החלפת מנוע זו לא החלפת מציגים :cry:
אני לא יודע מה החוק אומר, אני רק יכול להגיד לך מה הניסיון שלי יודע,
בכדי להחליף את המספר מנוע בישיון מבלי להיכנס לעמדה מס'1 יש צורך בשטר יבוא למנוע (מסתבר שמנועים מחו"ל ניתן לאשר בכל מכון טסטים)

עירא

tal_96
23-10-05, 23:25
חנן עירא
צודקים המנוע שלי היה מיבוא אגב מה שבדיעבד אני ממש לא ממאמין שאמיתי אבל זה כבר סיפור אחר

im_ri
02-09-15, 17:10
מחייה שרשור ישן כיוון שקראתי בכמה מקומות שהנהלים מעט השתנו וניתנו סמכויות רחבות יותר למכוני ומשרדי הרישוי.

זה המצב שלי - שני רכבים בבעלותי, זהים לחלוטין בדגם, שנתון, נפח וסוג מנוע. אני רוצה להעביר מנוע מרכב אחד לשני, את המנוע שיורד אני רוצה לשמור בבעלותי אך למכור את הרכב השני ללא המנוע ולהשאיר את האופציה להשמיש את המנוע ולהרכיב אותו בעתיד על הרכב שנשאר אצלי.
האם זה אפשרי? אם כן כיצד?

מצב קיים:
רכב א' - מנוע א'
רכב ב' - מנוע ב'

מצב רצוי:
רכב א' - יקבל את מנוע ב'
רכב ב' - יעמוד למכירה ללא מנוע והמנוע ישאר על שמי כך שאוכל להרכיב אותו בעתיד.

מקווה שהבנתם, תודה לעוזרים.

tooshey
03-09-15, 09:05
כדי לבצע את מה שאתה רוצה אתה צריך למצא מוסך שמחזיק פנקסים של פירוק והרכבת מנוע.
(זהו פנקס מיוחד, עם מספרים מנוקבים על כל דף, ולא כל מוסך מחזיק בכאלה)
הדף בפנקס מחולק לשניים. פירוק מהרכב והרכבה ברכב.
דף חתום במקומות הרלוונטים בצירוף רשיון הרכב ממנו הוסר המנוע מהווה ניירת חוקית למכירת המנוע.
עכשיו תמצא מוסך שגם מחזיק את הפנקסים הנכונים וגם יסכים לחתום לך בלי שביצע את העבודה בפועל.

בברכה,טושי

im_ri
08-09-15, 23:54
מבחינת משרד הרישוי אין בעיה למכור רכב שאין לו מנוע ברשיון?

-->