PDA

צפייה בגרסה מלאה : Article: מתכון שטח: צ'ילי בפוייקה

opl
20-12-15, 07:20
ניתן לצפות בעמוד זה ב-http://www.jeepolog.com/forums/content.php/3684-%D7%9E%D7%AA%D7%9B%D7%95%D7%9F-%D7%9C%D7%A6-%D7%9C%D7%99

ruby
20-12-15, 08:37
עשית אותי רעב על הבוקר :p

nirs
20-12-15, 09:59
הולך טוב עם קרבוקסילן / נורית 😉

אביעד פ.
20-12-15, 11:12
נראה טוב, מתכון קלאסי.

אגב- יש גם גרסה מקוצרת ומזורזת לסיר על גזיה בעצירת צהריים.
חצי ק"ג בשר טחון, פחית שימורים עגבניות קצוצות, פחית שעועית לבנה ברוטב, פחית שעועית אדומה ברוטב חריף, קצת בצל שום ותבלינים.
20 דקות ויש לך ארוחת צהריים משגעת.
לא משתווה כמובן לדבר האמיתי עם מצרכים אמיתיים- אבל יותר מהיר משקשוקה - ולא פחות טעים ומשביע.

opl
20-12-15, 11:37
אחלה מתכון זריז, משתמש בו הרבה בבית בתוספת עגבניות ופלפלים טריים.

לגבי הגזים - מי שסובל שיפתח חלון ברכב/בית/אוהל/צימר, אני אישית לא סובל מגזים... אני נהנה מהם.

hitoy
20-12-15, 20:34
יאמי. זה נראה טוב ופיקנטי כהילכתו. וכמו כל יהודי טוב אני אזרוק את הטיפ שלי - שוקולד מריר.

maidad
20-12-15, 21:29
יאמי. זה נראה טוב ופיקנטי כהילכתו. וכמו כל יהודי טוב אני אזרוק את הטיפ שלי - שוקולד מריר.

מנסיון העבר האדון יואב צודק
וזה יוצא לו מעדן
יש רק בעיה קטנה שגונבים לו את השוקולד המריר

opl
23-12-15, 10:31
כמה שוקולד מריר היית ממליץ לכמות כזו? ועל איזה אחוז קקואו אנחנו מדברים?

אביעד פ.
23-12-15, 11:50
השוקולד המריר אומץ לקרב מתכוני הצ'ילי אבל מגיע מגיע ממקור אחר.

CHILLI CON CARNE - או צ'ילי עם בשר, מיוחס במקרים רבים ומוטעים למקסיקו, אבל זה מאכל אמריקאי נטו.
ולא קל למצוא אותו במקסיקו כלל וכלל.
אבל ישנה הגירה של השוקולד שבמקור נעשה בו שימוש ברוטב ה"מולה" העשיר והסמיך- שהוא כן מקסיקני (ונעשה בעשרות גרסאות שונות),
לרטבים אחרים המזוהים עם המטבח המקסיקני ובינהם הצ'ילי המפורסם.
רוטב המולה המקורי מקורו במקסיקנים האצטקים העתיקים- ולא במקסיקנים הספרדים, וזה מאכל של מאות שנים. במקור השתמשו בגושי קקאו במצבם המקורי, קשה, אבקתי, מר ומוזר.
הדבר הכי קרוב שאתה יכול למצוא לזה היום בארץ זה צימוקאו, שוקולד בצורתו הגולמית פחות או יותר, ובזה הייתי אני משתמש.
כל שוקולד מריר אחר ממותק קלות, ומעורבים בו חומרי חלב ואבקות נוכריות, שלא הייתי רוצה את הטעם שלהם בתבשיל.
לא שזה נורא...אבל אם שאלת אז זאת דעתי.

כמה שוקולד מריר? בוא נגיד חצי חפיסה לסיר ביתי של צ'ילי זה יהיה די ויותר.

השוקולד מסמיך את התבשיל, מעשיר את הטעם, את המרקם ואת הצבע.
זה יוצר מולסה מעניינת אבל התבשיל יהיה הרבה יותר כבד למאכל וכבד על הבטן. ראה הוזהרת!

-->