PDA

צפייה בגרסה מלאה : ייעוץ לפני קניית סוזוקי ג'ימיני

moshfeu
23-12-15, 07:29
קשה להגיד שאני ג'יפאי מתחיל כי אפילו זה אני לא, אלא אם כן להגשים לאישתך חלום ולרכוש לה רכב בקטגוריית ג'יפ מכניס אותך לקטגוריה.

בכל מקרה, אנחנו נעולים על ג'ימיני. התקציב הוא פחות או יותר עד 35. אנחנו לא חיות שטח והמטרה שלנו היא גיפ שיהיה אפשר מידי פעם לצאת איתו למסלולים לא קשים מידי וברוב הזמן ישמש כפרייבט. (אז למה צריך ג'יפ? העניין ההוא.. עם החלום..)
ביד 2 יש כמה מועמדים.

השאלות שלי: (ואני מקווה שהן לא נשמעות טיפשיות מידי)

האם יש שנתון ספציפי שיותר או פחות מומלץ מאחרים בין השנים 2002-2005?
שאלה קצת לא הוגנת אבל מה יותר חשוב, הן לחייו של הרכב והן לשווי שלו: היד של הרכב, השנתון או מספר הקילומטר? אשמח לשמוע מה הגבול העליון (עד כמה שאפשר לכנות את זה ככה) או הקומבינציה של היד\שנתון שעוד ריאליים.
על מה צריך בעיקר להסתכל כשבוחנים מועמד פוטנציאלי? אילו שאלות כדאי לשאול?

אני מניח שתשובה להודעה הזו תהיה קצת ארוכה, אז תודה רבה על זמנכם מראש!
כמובן שאם אתם מכירים ג'ימיני כזה שעונה על הדרישות, אני יותר מאשמח שתערכו היכרות בינינו.

Saar
23-12-15, 10:03
הגשמת חלום זו סיבה טובה לרכישת רכב שטח, חלק גדול מאיתנו נמצאים כאן מהסיבה הזו :)
לא מכיר את ההבדל בין השנתונים הספציפיים שציינת, אבל בנוגע לשאלה #2, מצבו הנוכחי של המועמד הספציפי הוא הקובע.
הרכב שלי הוא יד 6 (או 5, לא זוכר), אבל, הוא עבר (ועדיין עובר) יישור קו יסודי במיוחד וטיפול בכל מיני תקלות קטנות ומציקות. האם הוא פחות טוב מרכב יד ראשונה שלבעליו נמאס ממנו בשנתיים האחרונות ולא השקיע בטיפולים?

שים לב שהק"מ הגיוני, אני בד"כ לא ניגש לבדוק רכבים עם ק"מ בשמיים, בדוק שהשלדה שלמה ללא סדקים ושבאופן כללי הרכב נראה רכב שמור ומטופל (יש הסטוריית טיפולים?).
אם אתה לא יודע לבדוק בעצמך, או סתם מחפש חוו"ד נוספת, יש מוסכים שמתמחים בגמדים האלו וידעו לחוות דיעה (בראשון יש את מורי, בחולון יש את ארז, אני בטוח שיש חברה נוספים במקומות אחרים)

בהצלחה,
סער

moshfeu
23-12-15, 10:24
תודה רבה על התשובה המפורטת! לאט לאט עושה לי היגיון בראש:)

אגב, אפשר להדביק פה קישורים לצפיה ברכבים ביד 2 ולקבל חוות דעת?! כמובן כללית ביותר?

amnonh
24-12-15, 13:41
שלום.
לפני כחודש רכשתי ג'ימני בדיוק מאותה סיבה.
מחפירות שלי ברשת הבנתי שעד שנת 2003 המנועים של הג'ימני מגיעים עם רצועת טיימינג שדורשת החלפה תקופתית. אחרי 2003 (או ב 2003?) הרצועה נעלמה ובמקומה יש שרשרת.
מ 2005 יש מנוע VVT (תזמון שסתומים משתנה) שמוסיף עוד כמה סוסים בודדים לאורווה של הג'ימני.
מעבר לכך השינויים חזותיים בלבד.
חיפשתי לא מעט. לקח לי זמן להבין שהמחיר שבו נמכר ג'ימני שמור לא קשור בכלל למחיר המחירון.
לי היה חשוב למצוא רכב שמור עם קילומטרז' סביר, פחות חשיבות ייחסתי למספר הבעלים.

מי זה ארז מחולון שמטפל בג'ימני?

moshfeu
24-12-15, 14:08
תודה רבה!

האמת שאני לא מכיר עוד מקורות קניה מלבד יד 2 שמתאימים לתקציב ולצרכים שלי (כאן באתר, ממש שראיתי, הגיפים יקרים יותר ומאובזרים יותר).
שם דווקא ראיתי שפחות או יותר אנשים נצמדים למחירון למעט מקרה בודד של ג'ימיני מאובזר ביותר (לא בהכרח אומר שהוא שמור) או כאלו שיש הרבה מה לתקן.

באמת אשמח לקבל דרך להתקשר לחבר'ה שדיברת עליהם (saar) כי יש לי אחד על הכוונת.

שגיא S
24-12-15, 14:31
אנסה לעזור קצת:

1. בתקציב של 35 - זה בערך שנתון 2005 לדעתי. חבר טוב מוציא עכשיו את הרכב שלו למכירה - שנת 2005 ומחירון יד 2 הוא 38.

2. ג'ימני אוטומט - הוא סיכון, צריך לקחת בחשבון שיש סיכוי שבשנה הקרובה או הזאת שאחריה יילך הגיר האוטומט וצפויה הוצאה של 5-8 אלף שקל.

3. קהל היעד של הרכבים האלו - הוא לרוב אנשים שרוצים לטייל בלי להשקיע הרבה כסף בעניין, אפשר לראות את התוצאות של זה בהרבה רכבים בשוק שפשוט לא מטופלים כמו שצריך, או שנמכרים לאחר תיקון זול וחלקי של תקלה גדולה ופשוט מעבירים את הבעיה/תקלה הלאה. ראיתי לצערי לא מעט כאלה. גם מאנשים שכביכול מבוססים ולא נוכלים במהותם.

מבחינת שנתון - עדיף כמה שיותר חדש, מבחינת ק"מ ומספר ידיים/בעלים - לטעמי(!) זה לא שיקול, כי מה שקובע זה מצבו הספציפי של הרכב. אני קניתי רכב עם ק"מ גבוה אבל מבעלים ששמר עליו ולאחר שעבר בדיקה והתגלו ותוקנו התקלות הרלוונטיות - הרכב מציג אמינות מרשימה מאוד! למעט תקלה מינורית של נזילה מאיזה צינור וכבל קלאץ' שהתעלמתי מהסימנים שלו לאורך הרבה זמן לא הייתה לי תקלה ברכב. מאוד מאוד אמין, ועם טיפול נכון אני לא חושש לצאת איתו לשום נסיעה או דרך.

אבל קח בחשבון שרוב האנשים מעדיפים לטפל בתקלות בצורה הזולה ביותר ולא בהכרח הטובה/נכונה ביותר. הרוב חושבים טווח קצר ולא טווח ארוך. ואתה בתור הקונה תפסיד מזה. לכן אני ממליץ לקנות את הרכב שטופל בצורה הטובה ביותר, לדעתי כמות הזמן שהרכב היה אצל היד הקודמת זה מדד גם כן, רכב שעובר ידיים כל חצי שנה שנה שונה מרכב שהיה אצל אותה יד 3-4 שנים.

בכל מקרה - שיהיה בהצלחה! אם יהיו עוד שאלות תשאל...

Saar
24-12-15, 18:43
ארז 4x4 לא מול דווקא בגימני, אבל מכיר רכבי שטח ומן הסתם ידע לאבחן בעיות.
(ההיכרות שלי עימו שטחית ביותר, בדק את הקינג שמכרתי...)

ilan.sch
28-12-15, 21:22
לדעתי.
תחסוך עוד כמה אלפים תקנה גימני שנת 2006 ומעלה.. יותר שקט מבפנים, מכנית יש שינויים במנוע ובגיר (לגבי גיר אני לא יודע אם השינוי הוא מ2003, 2005 או 2006) לכן - אל תיקח סיכון תוסיף עוד 5000 ולך על 2006.

asypeer
28-12-15, 23:00
לדעתי.
תחסוך עוד כמה אלפים תקנה גימני שנת 2006 ומעלה.. יותר שקט מבפנים, מכנית יש שינויים במנוע ובגיר (לגבי גיר אני לא יודע אם השינוי הוא מ2003, 2005 או 2006) לכן - אל תיקח סיכון תוסיף עוד 5000 ולך על 2006.

השינוי בגיר מאמצע 2005, שבה ישנם דגמי VVT וגם ללא. שים לב שבמחירון אין תתי דגם בשנה זאת, כלומר אתה יכול לקנות את הדגם הפחות מוצלח במחיר של המוצלח (יחסית כן..?) לא ללכת על הדגם הישן יותר עם גיר אוטומטי, מתכון לצרות. ב35 תמצא גם 2006.
Don't believe the hype

ואגב מחירון יד2, הוא מתמחר את הדגמים הפוך (הVVT זול משמעותית מהדגם הישן..)
אז צריך לשים לב ולבדוק אצל לוי יצחק כדי לקבל מושג.
http://images.tapatalk-cdn.com/15/12/28/97cc367b2017f7a327fd71b4c0ab6e7a.jpg
Sent from my iPhone using Tapatalk

סטארגייזר
30-12-15, 14:25
אם רוב הזמן הרכב ישמש כפרייבט ולפעמים תצאו לטיולים קלילים - למה לא ללכת על טריוס?

ייתן הרבה פחות בשטח אבל יהיה נוח יותר על הכביש - ואני מניח שגם זול יותר לקניה.

moshfeu
30-12-15, 14:43
ובכן הג'ימיני הוא חלום ספציפי.
יכול להיות באמת הגיוני שהטיריוס יותר מתאים לסיטואציה אבל עם חלום לא מתווכחים.
בסופו של דבר העצות עזרו (עד כמה שיכולנו) ואנחנו (בעיקר אשתי) גאים להכריז שאנחנו בעלים של ג'ימיני 2004. יד שניה. היה מטופל בהחלט ולא ראה שטח כלל, קילומטר'ז נמוך.
בדקנו אצל עמית גלעד בתל אביב והוא אמר שעשינו עיסקה טובה..
אז אני מניח שנתראה בשטח..

תודה לכולם!

סטארגייזר
30-12-15, 16:05
בסופו של דבר העצות עזרו (עד כמה שיכולנו) ואנחנו (בעיקר אשתי) גאים להכריז שאנחנו בעלים של ג'ימיני 2004. יד שניה. היה מטופל בהחלט ולא ראה שטח כלל, קילומטר'ז נמוך.

תודה לכולם!

מבין אותך ולגמרי אוהב את הגישה שלך ושל אשתך!

תהנו!

שגיא S
30-12-15, 19:12

תודה לכולם!

הייתי גם איתכם במוסך שם! עם הג'ימני האפור...באמת עשיתם עסקה ממש ממש טובה! רכב שנראה מצוין...
תהנו ממנו

דניאל מאירי
19-05-20, 08:13
בוקר טוב,
אתמול פגשתי בחור עם ג'ימני בחנייה לא רחוק ממני,
שנת 2005 (סוף) יד ראשונה עם 86 אלף ק"מ, מטופל רק בסוזוקי,
סטנדרטי לחלוטין ונראה שמור סוף הדרך.
לא ברור למה, אבל בא לי לקנות אותו.
ראיתי שהמחירון (המשוקלל) שלו סביב 25K.
כמה לדעתכם שווה לסגור איתו (אם יסכים כמובן) - כי הוא לא סגור על זה שהוא מוכן להיפרד,
תודה מראש,
דניאל

שגיא S
19-05-20, 13:03
כמה שפחות כמובן.

-->