PDA

צפייה בגרסה מלאה : מחפש בורדר קולי לאימוץ

or_t
23-12-15, 09:58
היי,

חמי רוצה לקחת בורדר קולי (כי הוא ראה כמה שלי מקסים) אבל הוא מתעקש על גזעי, כלומר בצבע שחור לבן עם פרווה עבה והכל, ומבחינתו הוא מוכן לקנות כזה.

אני מנסה לשכנע אותו שיש מלא כלבים כאלה לאימוץ ושבאופן כללי כלב לא קונים.

אז בואו תעזרו לי: יש למישהו גור בורדר קולי לאימוץ?

הוא מוכן גם להרחיב את החיפוש אם זה כלב יפה עם אופי טוב.

תודה

weref
24-12-15, 10:13
יש כל כך הרבה כלבים יפים בעמותות. פשוט תעשו סיבוב בכמה והיא כבר תתאהב ותבין שכלב מאמצים ולא קונים

Sent from my LG-H815 using Tapatalk

Tsafrir
24-12-15, 10:25
שחמך יקח בחשבון שמדובר בגזע נמרץ שלא שוקט אלא חייב בתנועה מתמדת.

מעבר לכך, כמשוחד ממליץ על בוקסרים.
כלבים עם אופי נפלא, מתחברים למשפחה בה הם חיים בצורה מושלמת.

KOOKE
24-12-15, 11:01
תכלס עד עכשיו לא מצליח להבין את הרציונאל הלכאורה המוסרי שעומד מאחורי האמירב כלב לא קונים....

אימוץ זה בהחלט דבר נפלא אבל אם מחפשים כלב גזעי עם תעודות ורק עם תעודות ( אין כזה דבר גזעי בלי תעודות) אז עדיף לקנות כך מבטיחים שאכן מדובר בבורדר קולי ולא משהו אחר דומה עם אופי אופייני לגזע ועם מראה פיזי אופייני לגזע.

קניית כלב גזעי עם תעודות ורק עם תעודות לא משהו כאילו ממטחנת גורים לא פוגעת באימוץ או גורעת ממצבת המאמצים.

חנן-ג'יפולוג
24-12-15, 11:15
בלי להביע דיעה מוסרית, ברור שכל אדם שישוכנע לאמץ כלב לא גזעי במקום גזעי, יוריד את הביקוש לכלבים גזעיים, ובכך יוריד את המחיר שלהם, מה שיפחית את המוטיבציה לייצור שלהם, ואת הכמות שלהם.

מכיוון שגם הגזעיים מייצרים כלבים לא גזעיים, אצל מי שלא בעניין העסקי ולא דואג לזיווג "כשר" ופחות איכפת לו, זה יפחית גם את כמות הכלבים הלא גזעיים, וכך כמות הכלבים הכוללת תקטן, ויחס המאמצים פר כלבים ישתפר.

Sent from my SAMSUNG-SGH-I537 using Tapatalk

or_t
24-12-15, 11:25
חנן לדעתי הניתוח שלך לגמרי נכון. למיטב ידיעתי גם כלביים גזעיים יותר נוטים למחלות אז אני לא כ"כ מבין מה הלחץ על כלב גזעי. הכלב שלי לא בורדר גזעי, ככל הנראה מעורב עם גולדן (מצאתי אותו ברחוב אז אני לא באמת יודע) אבל נראה שהוא לקח את הטוב משני הגזעים.

tamir128
24-12-15, 13:17
אימוץ זה בהחלט דבר נפלא אבל אם מחפשים כלב גזעי עם תעודות ורק עם תעודות ( אין כזה דבר גזעי בלי תעודות) אז עדיף לקנות כך מבטיחים שאכן מדובר בבורדר קולי ולא משהו אחר דומה עם אופי אופייני לגזע ועם מראה פיזי אופייני לגזע.

בימינו כלב עם תעודת זה בד"כ אישור לצורה ופחות לאופי.
כלב רועים לדוגמא, שכבר לך תדע כמה דורות לא עסק בראיה ואף אחד לא פיקח על האופי של השושלת, אתה לא באמת יודע איזה אופי תקבל.

חנן-ג'יפולוג
24-12-15, 13:25
תמיר/טמיר, זה מזכיר לי מאוד את הכתוב ב"איש איש וכלבו" של קונרד לורנץ, אם אינני טועה בשם הספר.
שם הוא טוען שהטיפוח המודרני ("המודרני" שלו זה לא המודרני שלנו. מדובר על אמצע המאה הקודמת) מוכוון המראה, של כלבים גזעיים מסוימים, שנועד לנצחון בתחרויות ולא להצלחה בעבודה, דפק להם את האופי בצורה משמעותית, עד כדי קבלת כלבים דפוקים נפשית ממש.

Sent from my SAMSUNG-SGH-I537 using Tapatalk

tamir128
24-12-15, 13:32
מסכים בהחלט!

רוצה בורדר קולי עסלי, קנה ממי שעוסק ברעיית צאן (ניו זילנד?).
רוצה כנעני, קנה מבדואי או ממי שקונה מהם (פעם היה בשער הגיא, לא יודע אם קיים יותר) וכו'

omri_t
25-12-15, 00:04
בורדר קולי הוא כלב מאוד בעייתי.
דורש שיעבידו אותו המון אחרת הופך למטרד מעיק
ביותר.

הרבה התייאשו 6לכן יש סיכוי לא קטן לקבל אחד עם תעודות- רק שיקח את העונש...

למען ההגינות היתה לנו בורדרית גזעית שופרה דה שופרה.
היתה מקסימה.
אבל בהשוואה לכל שאר הכלבים שהיו לנו, והיו המון, זה הכלב הכי פחות מוצלח שגידלנו.
והיו המון בעיות איתה.

iben
25-12-15, 07:48
בעיקר דורש פעילות והרבה, כשאין כזו יכולים להיות מאוד מטרדנים ומבקשי תשומת לב
אופי בכלב הוא מאוד אינדיבידואלי אך עדיין גזעים שונים מאופיינים במזגים שונים מה שמעלה מאוד את הסיכוי לקבל כלב "כבקשתך"

-->