PDA

צפייה בגרסה מלאה : שאלת שנורקל וקיט "רוביקון אקספרס" ל JK

dio
27-12-15, 10:20
בוקר טוב!
ראשית- איך הרישוי מתייחס לשנורקלים בכלל?
שנית- מהדגמים שראיתי בארץ- יש רק דגמים "חיצוניים" למכירה. אני יותר מסתכל לכיוון שנורקלים פנימיים (כדוגמה בתמונה). השאלה- אם אני מזמין אחד כזה מחו"ל- מה מצפה לי מבחינת תקינה, רישוי, אישורים וכו?
כנ"ל לגבי רוביקון אקספרס- עד כמה שהבנתי- הוא לא כולל בולמים- רק קפיצים ולינקים ארוכים? האם הוא עושה את העבודה? אצל מי ניתן להזמין בארץ (כי לייבא חלקי מתלים אסור אם אני לא טועה)?
אשמח לעזרה בנושא

104808

KOOKE
27-12-15, 23:47
אם אני לא טועה המתלם הוא היבואן הרשמי של רוביקון אקספרס לארץ.

לגבי שנורקל- למיטב ידיעתי אין התייחסות ברישוי ובפועל אין בעיה.

לגבי הנחיצות ויעילות השנורקל מעבר לעניין מעברי מיים עמוקים (כמה כאלו יש לנו בכלל בארץ) הדיעות חלוקות ויש כאן באתר דיונים רבים וארוכים בעניין.

בכל אופן לדעתי אם כבר שנורקל למרות שזה מכוער אז אחד שפתח היניקה שלו אכן גבוה משמעותית מהפתח המקורי. בתמונה ששמת של השנורקל הפנימי מיקום פתח היניקה לא הרבה יותר גבוה מהמקורי.

dio
28-12-15, 01:17
לשנורקל ששמתי יש עוד חלק מודולרי שמגביה אותו בעת הצורך. וזה היופי שבו- אתה מרכיב אותו רק לטיול, ביום יום נוסע עם "פטריה" גם פחות מושך עיניים וגם יותר יפה (בעיניי כמובן)

KOOKE
28-12-15, 07:43
אם ככה סבבה.

אבל לו הייתי בנעלייך הייתי שוקל היטב את סדר הקדימויות של השיפורים והשיפצורים שבכוונתך לרכוש ולהתקין. אצלי ברשימה שנורקל היה דיי במקומות האחרונים מבחינת קדימויות. תכלס עד היום אין לי.... תמיד יש לי מה לתקן/ לשפר לפני שנורקל.

klam
28-12-15, 09:20
חחח
דניס, עוד לא קיבלת את הרכב והתיאבון כבר עולה. :)
בכסף שתשקיע בקיט, פגוש ושנורקל - כבר היית קונה רוביקון...

dio
28-12-15, 21:29
כמו שאומרים אצלנו- התאבון מגיע בזמן הסעודה. :D השנורקל פשוט נראה לי הדבר היחיד שאפשר להזמין מאינטרנט ללא בעיה. כרגע לא הולך להשקיע בשום שיפורים- סתם בודק שוק ע״מ לתכנן הוצאות עתידיות. את הפגוש המבוקש מצאתי במחיר סביר- אז זה הדבר היחיד שאחליף נכון לעכשיו. אכיר את הרכב ואז נראה. אולי עד אז ההגבהה תהיה מאושרת ויהיה ניתן לרשום אותה ברשיון

eysham
29-12-15, 06:49
חחח
דניס, עוד לא קיבלת את הרכב והתיאבון כבר עולה. :)
בכסף שתשקיע בקיט, פגוש ושנורקל - כבר היית קונה רוביקון...

רק שקיט, פגוש ושנורקל היה נדרש גם אם זה היה רוביקון... :)

klam
29-12-15, 09:31
רק שקיט, פגוש ושנורקל היה נדרש גם אם זה היה רוביקון... :)

זה נכון. פשוט התלהבתי מהתיאבון..

dio
29-12-15, 10:39
לא רואה קשר בין שנורקל לרוביקון. או שר גלר רגיל לא צולח מעברי מים? בכל זאת- אני חדר אז אולי אתם יודעים משהו שאני לא...
לגבי פגוש- לא מדובר בפגוש מתכת- לא בא לי להתעסק אם רישוי. מדובר בהחלפת פגוש מקורי במקורי אחר. למה? כי אירופאי מכוער. סיבה טיפשית אולי אבל לי זה מספיק. + לפגוש אמריקאי יש קיט קיצור לא יקר במיוחד שהופך אותו למין סטאבי
לגבי הקיט- ברגע שזה ימוסד (נראה שלשם הרוח) אגביה את האוטו 2-3 אינצ׳

יריב קלר ברוך
04-01-16, 13:53
חברים בתור אחד שפוגש הרבה רנגלרים להרבה הלך מנוע משלוק קטן של מיים !
זה חובה למי שמטייל בשלוליות ומעברי מיים

dio
04-01-16, 16:40
ניתן דרכך להזמין קיט כמו שהעלתי?

יריב קלר ברוך
04-01-16, 16:51
ברור 0544565641

dio
09-01-16, 10:17
טוב, עיינתי קצת בפורומים כאן ובחו״ל והנה המסכנות- לגבי שנוקרל- כנראה מספיק הגבהת פתח אוייר מעל הכנף. העניין שהקיט כזה עולה כמו שנורקל ״אמיתי״ וגם דורש חיתוך מכסה מנוע. השאלה עד כמה זה נחוץ? פתח אוייר המקורי די נמוך ובחלק מהפורומים אמריקאים כותבים שכמות מים קטנה גומרת מנוע. נכון שאצלנו זה פחות רלוונטי אבל בכל זאת
לגבי רוביקון אקספרס- העניין מתחיל בסט ספייסרים 1.75 לא יקר והתקנה לא מסובכת במיוחד - האם זה מספיק? האם צריך בכלל? בשנתיים הקרובות אין בכוונתי להחליף בולמים קפיצים וצמיגים (כל עוד הם חדשים). אח״כ ההגבהה תבוא לצד החלפת מידת צמיגים- אבל מוקדם לדבר על זה.

יריב קלר ברוך
09-01-16, 10:29
חצי כוס מיים מספיקה כדי שהמנוע ימות עם זה מגיע בשלוק אחד ולא בהזלפה .
רק השבוע מכרתי מנוע לגי קי 2014 שחצה שלולית מהר מידי.
לי ברכב שלי בסבן הלך מנוע פעמיים ממים.
מי שלא נוסע במעברי מים איין בעייה מי שאוהב שלוליות בוץ ונחלים זה חובה לדעתי.

dio
09-01-16, 10:40
ניסיתי להתקשר עליך- שכחתי ששבת היום. סליחה

יריב קלר ברוך
09-01-16, 14:20
הכול בסדר דבר איתי בערב או מחר

dio
30-01-16, 18:54
מעלה את הנושא שוב- עשיתי קצת שיעורי בית על שנורקלים.כמובן אני לא מדבר על XHD או AEV מקוריים, אלה חיקווים הסינים למינהם. קראתי במספר פורומים (בעיקר ארה"ב ורוסיה) שישנה בעיה דווקא למנועי 3.6 פנטאסטר לקבל את החיקוי עקב פתח כניסת אוויר מופחת לאומת המקור- לא מדובר בבעית התקנה- מדובר ב"חנק" למנוע. האם יש אמת בנאמר או שזה ניסיון היצרן למנוע מכירת זיופים?

יריב קלר ברוך
30-01-16, 19:14
אני הרכבתי xhd ןלא רק שאני לא מרגיש ירידה אני מרגיש תוספת אתה מוזמן לסיבוב.
ולא נראה לי שיש ירידה בהספק

dio
30-01-16, 19:40
שוב. אין ביעה עם המקור. שאלה היא לגבי חיקויים. XHD עולה כאן מחיר מוגזם למדי לטעמי

יריב קלר ברוך
30-01-16, 22:44
לא נתקלתי ברכבים של לקוחות שלי שהרכיבו שנורקל פשוט בירידת כוח

dio
30-01-16, 22:51
יש לך ל3.6 במחיר הוגן? אפשר לפרטי גם כמה xhd?

יריב קלר ברוך
30-01-16, 23:05
דבר איתי מחר 0544565641

-->