PDA

צפייה בגרסה מלאה : אישור הגבהה לרכב ע"פ משרד התחבורה.

עמודים : 1 [2]

ענן777
09-03-16, 21:27
עכשיו הכל ברור - המהלך צמח בכדי שהיבואנים דרך המוסכים המורשים ישתלטו על שוק ההגבהות/שיפורים. היחידים שיאושרו הן ע"י היבואן והן ע"י משרד התחבורה יהיו המוסכים המרכזיים של היבואנים. חכם פשוט ומכעיס.

asafk
09-03-16, 21:32
אין קשר בין הנוהל לבין יבואני הרכב ולכן למוסכים המורשים - אז אפשר לכעוס, אבל לא על זה. כי יבואן הרכב לא היה צריך שום נוהל חדש כדי לאשר מה שבא לו, ומעשית יש יבואנים שהרכיבו גם קודם קפיצים ובולמים משופרים.

אסף.

Bernard
10-03-16, 01:12
ליד מחשב, אז "אחד-אחד" ובקיצור...

זה בדיוק מה שעושים.
בדיקת האב טיפוס בארץ היא ע"מ לראות שההתקנה נעשית בהתאם להוראות היצרן, ובאה בעצם לתת אישור למתקין . לא למוצר

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk

אז כל מתקין יצטרך לספק "אב טיפוס", להראות שהוא "מתקין טוב"?
או שיהיה "מתקין טוב" שהוא גם כזה "מתקין על", שיחלק אישורי התקנה למתקיני משנה, כטוב ליבו?
או שכולם יצטרכו לבוא מאילת ורמת הגולן לתל עדשים או למשמר השבעה או למסגר?

איך יזהו את הקיט/ רכיבים?
יוביעו מקט על כל חלק?

אני עדיין לא מצליח להבין את הפרקטיקה
חשבתי שאסור שאלות קיטבג/מסגירות מידע לאוייב...

נחיה ונראה..

אסף.
וואללה.. איזה רעיון נהדר, אסף.

עכשיו הכל ברור - המהלך צמח בכדי שהיבואנים דרך המוסכים המורשים ישתלטו על שוק ההגבהות/שיפורים. היחידים שיאושרו הן ע"י היבואן והן ע"י משרד התחבורה יהיו המוסכים המרכזיים של היבואנים. חכם פשוט ומכעיס.
ועל זה נאמר - בוקר טוב אליהו.

אין קשר בין הנוהל לבין יבואני הרכב ולכן למוסכים המורשים - אז אפשר לכעוס, אבל לא על זה. כי יבואן הרכב לא היה צריך שום נוהל חדש כדי לאשר מה שבא לו, ומעשית יש יבואנים שהרכיבו גם קודם קפיצים ובולמים משופרים.

אסף.
אז בעצם, זה אותו הדבר כמו קודם רק... שעכשיו רשום מה מותר... מה אסור, לא צריך לרשום.
אה, כן.
עכשיו גם רשום למי בדיוק מותר לעשות מה... אז נסגר הפרק הזה ש"יבואן לא היה צריך שום נוהל..." וגם הסתיים הפרק של "מעשית יש יבואנים שהרכיבו גם קודם..."וכו'.
למה. משום שקודם לא היה "חוק" מה מותר ומה אסור ועכשיו... יש.
אבל חוץ מזה, הכל נשאר אותו הדבר, נכון?

וואללה... סתם התרגשנו.
דרור! איפה החוטיני?
בוא נרוץ לפני שיבינו מה היה פה ואז נצטרך לראות את בועז רץ - זו תהיה ההקרבה שלנו, לטובת הכלל.

boaz avrahami
10-03-16, 01:52
אתה בכלל זוכר על מה היה החוטיני?
אתה מוזמן לחפש... אם אני זוכר נכון גם בסעיף הזה עשיתי עיוות.

כל הניתוח שלך של מה שקורה , רחוק כנראה שנות אור ממה שלפי הנתונים הראשוניים מגיע ממשרד התחבורה.
כרגע אף אחד עוד לא העלה לאתר את המידע כי אף אחד לא רוצה לאכול את הכובע וגם בגלל שחלק מהנתונים עדין קצת נראים לנו לא מציאותיים....

מאחר ואתה יודע הכי פחות תתאמץ ושב בשקט והמתן להתבהרות.
הניתוחים האלו שלך אין בהם כרגע יותר מאשר במדור האסטרולוגי במקומון של קרית מלאכי.

Bernard
10-03-16, 02:07
לא ידעתי שבקריית מלאכי יש מדור כזה... אבל שיהיה.

והחוטיני - נדמה לי שהיה על זה שדרור (ואני, הנגרר אחריו) מעורר סתם מהומות ולא יהיה שום דבר מחמיר..,

ואני מגיב, מדבר וכותב על מה שאני יודע ומה שאני יודע פה, מגיע מ.. פה.
אז אם אתה יודע יותר, לא כדאי שתשתף? או שאתה עדיין מחכה שהאבק ישקע?

boaz avrahami
10-03-16, 02:11
נדמה לי זה לא מספיק בבית משפט...

כתבתי מדוע אני ממתין.
מציע גם לך לקחת נשימה. הפעם היא קצרה...

אגב, לדעתי הבלתי משפטית בעליל, כל מסמך חייב שהגדרותיו יהיו מבוארות.
יש שם כל מיני מינוחים שאני לא משוכנע שהם מבוארים כהלכה.
נסה אולי להסביר לי לפי הנוהל מהו קיט ואיזה רכיבים יש בו.
ואחר כך כיצד מזהים בין מקור לחליפי או לחליפי מקיט...

אמנם אתה פרשן מדופלם אבל יש הרבה שטחים אפורים שאולי עוד יקבלו מענה בנוהל מתוקן ואולי לא ניתן באמת להסדיר הכול בנוהל

Bernard
10-03-16, 02:17
נדמה לי לא מספיק בבימ"ש?
תלוי איך אתה מציג/מוכר את ה"נדמה לי":rolleyes:..

כן. ברור למה אתה ממתין... לגודו אתה ממתין.

Bernard
10-03-16, 02:57
נדמה לי זה לא מספיק בבית משפט...

כתבתי מדוע אני ממתין.
מציע גם לך לקחת נשימה. הפעם היא קצרה...

אגב, לדעתי הבלתי משפטית בעליל, כל מסמך חייב שהגדרותיו יהיו מבוארות.
יש שם כל מיני מינוחים שאני לא משוכנע שהם מבוארים כהלכה.
נסה אולי להסביר לי לפי הנוהל מהו קיט ואיזה רכיבים יש בו.
ואחר כך כיצד מזהים בין מקור לחליפי או לחליפי מקיט...

אמנם אתה פרשן מדופלם אבל יש הרבה שטחים אפורים שאולי עוד יקבלו מענה בנוהל מתוקן ואולי לא ניתן באמת להסדיר הכול בנוהל
כרגיל... הנוהג/שיטה הזה/זו שלך, להגחיך את מי שמתווכח איתך - לכתוב משהו, לחכות שיענה ואז לערוך כך, שהתשובה שלו תהיה... תלושה..
מחוכם אבל... נתגבר.

לא. לא כל מסמך צריך הבהרות והגדרות. יש מקרים שלא צריך הגדרות.
במקרה של "קיט", לא נראה לי שתהיה הגדרה, משום שכל הגדרה לא תהיה מקיפה מספיק ורק תגביר ויכוחים, במקום לפרש. או שההגדרה תהיה כולננית כמו "מספר חלקי רכב, המרכיבים, ביחד, מערכת המותקנת בשלמות" - יש דברים שעדיף, לכל הצדדים, לא לפרש.
וכל נסיון לטעון, בבימ"ש (שהרי הכל מוכוון ל... האשים מישהו, אם לא הבנת) שמהחוק/כתוב לא ברור מהו קיט, יענה ב"נסיון החיים, מלמד שקיט הוא.." וכו'.

אבל זו לא הבעייה.
הבעייה שפה כן מגדירים מה מותר - לא צריך להגדיר מהו קיט - משתמשים בהגדרות היצרן, מהו קיט ומה הוא כולל, שהרשות אישרה להתקין. אסור להחסיר ואסור להוסיף...
פשוט.
וכמה שיותר פשוט מנוסח - כך יותר מסובך לאזרח... להתחמק/להתגונן..

asafk
10-03-16, 06:47
אני חושב שהחוטיני היה בעניין מסמך יום הדין שלפיו עץ ריח, מאפרה מוגדלת ואפילו מיגון גחון ייאסרו במפורש. אני חושב שכבר הבנו שאין כזה מסמך ומעולם לא היה. עבור רואי השחורות וזורעי הפחד גם הוראת הנוהל הזו היא סיבה לומר ״אמרנו לכם״, אבל היי... מה שעושה לכם טוב... (או רע)

אסף.

Bernard
10-03-16, 07:03
אסף... אל תתחיל להיות קטנוני...
נדמה לי שהעץ והמאפרה וכו', של דרור, היו אלמנטים עיצוביים, להדגשת הנקודה...
משהו כמו, ויסלחו לי אם אנו מצטט לא במדוייק.. קשה לי עם התיאורים האלה..
משהו כמו "השערה המסריחה ליד החור של התחת..", שדרור כתב בשירשור אחר...

אז..
החוטיני היה לגבי תקנות "רעות" שייצאו, לעומת כאלה שאמרו שלא ייצא כלום והכל סתם רוח נגד מכוני הטסטים, שניתקו כל מיני מצלמות והרגיזו פקידים בלי טלוויזיה..

ואני רואה וגם מסביר, כמה זה גרוע... כמה נחכה, כמה צריך האבק לשקוע, עד שאתה או אחרים "שיודעים יותר אבל לא מספרים... עדיין", יסבירו מה טוב בזה, מלבד הרעיון של "מותר הגבהה", שמזכיר מאוד את "מותר מירוצים"?

- - - Updated - - -

אסף... אל תתחיל להיות קטנוני...
נדמה לי שהעץ והמאפרה וכו', של דרור, היו אלמנטים עיצוביים, להדגשת הנקודה...
משהו כמו, ויסלחו לי אם אנו מצטט לא במדוייק.. קשה לי עם התיאורים האלה..
משהו כמו "השערה המסריחה ליד החור של התחת..", שדרור כתב בשירשור אחר...

אז..
החוטיני היה לגבי תקנות "רעות" שייצאו, לעומת כאלה שאמרו שלא ייצא כלום והכל סתם רוח נגד מכוני הטסטים, שניתקו כל מיני מצלמות והרגיזו פקידים בלי טלוויזיה..

ואני רואה וגם מסביר, כמה זה גרוע... כמה נחכה, כמה צריך האבק לשקוע, עד שאתה או אחרים "שיודעים יותר אבל לא מספרים... עדיין", יסבירו מה טוב בזה, מלבד הרעיון של "מותר הגבהה", שמזכיר מאוד את "מותר מירוצים"?

גיל אסרף
10-03-16, 07:10
תגיד ברני, אתה חושב שלא צריכה להיות רגולציה?
שיגידו הכל מותר סעו לשלום המפתחות בפנים?
נכון שהרגולציה מלווה בבירוקרטיה מעצבנת, אבל זה פתיר. הכל פתיר.
והפעם זה גם פתיר חוקית.

ולשאלתך, סוף החודש.. זה הזמן שיקח לאבק לשקוע.
עד אז תנמיך?

boaz avrahami
10-03-16, 07:16
תתאמץ וחפש על מה היה החוטני.
לא צריך לנחש - הכול כתוב.

נדב ש.
10-03-16, 07:31
או בקיצור:"סרג'יו... רפורטה חרטטה לה שינגימל'ה...."

Bernard
10-03-16, 14:23
תתאמץ וחפש על מה היה החוטני.
לא צריך לנחש - הכול כתוב.
אין כוח לחפש... לא כזה חשוב. תגיד אתה ואני אאמין לך.

וכן.
צריכה להיות רגולציה, במיוחד בארץ וגם אמרתי את זה.
השאלה אם הרגולציה היא לצורך הסדרת ואיפשור הגבהות או לצורך אכיפת איסור ההגבהות.
או בקיצור - רגולציה שאומרת מה אסור (שזה טוב לנו - משום שהיתר מותר) לעומת רגולציה שקובעת מה מותר ולמעשה מצמצמת את האפשרויות...
עכשיו, שכל אחד יבדוק מה מבין שתי האפשרויות "קיבלנו".

אבל הויכוח הוא לא אם צריך רגולציה או לא.
הויכוח הוא האם המצב שלנו אחרי הרגולציה החדשה טוב יותר או גרוע יותר.
יש כאלה שקוראים בחוק כלשהו את המושג "מותר" ומיד אומרים "אהה!! מרשים לי לעשות משהו!!", כשלמעשה, מה שזה אומר ש.. אוסרים הרבה יותר מאשר מרשים.

ולכל אלה שאומרים שזו בסך הכל מילה כתובה ו... יש מאעכרים וכו'..
זה בערך כמו חוקי הנשק פה, בארה"ב (ונתעלם לרגע מהשאלה אם רגולציה בזה היא נכונה או לא) - לעבריינים הם לא ממש משנים, החוקים. הם ישיגו את שלהם בכל מקרה. אבל לאזרחים הפשוטים יהיה הרבה יותר קשה להשיג נשק.
ואם אזרח השיג נשק באופן שלא תואם את הרגולציה... יהיה הרבה יותר קל "להגיע" (קל יותר לפקח) אליו והרבה יותר קל להוכיח שהוא עבריין ובגלל שהדברים ברורים יותר, הענישה תהיה חמורה יותר...
בערך מה שקורה פה עם הרגולציה החדשה.

אז, נכון לעשותרגולציה או לא נכון - המצב שלנו, הפחות עשירים, גרוע יותר מאשר לפני 1/2 שנה... הרבה יותר גרוע.

כן.
ננמיך.

lizard
10-03-16, 16:41
נו אז מה הבעיה? אם אתה אומר שלעבריינים החוקים לא משנים ואם אתה אומר שאזרח פשוט יהיה בסופו של דבר עבריין אז פתרת את הבעיה! כולם יהיו עבריינים ולא תהיה בעיה עם הרגולציה.

עכשיו ברצינות, אנחנו לא יודעים מה יקרה. מוקדם מידי לאף אחד להתחיל לפזז בחוטיני בחוצות מדרחוב רמלה.

אישית אני שוקל לשנמך את הרכב אבל לא רק בגלל הנושא הזה.

Bernard
10-03-16, 16:50
מה שאמרת, מיכה, מצחיק/עצוב בדיוק כמו שחבר אמר לי, בערך, שיש בעייה עם חוקים... הם יוצרים עבריינים. 😊😧.. קשה לבחור בפרצופון המתאים..

אף אחד מאיתנו לא רוצה להיות עבריין ולחיות בפחד מניידת משרד התחבורה בצד הדרך(אפילו שכבר שילמנו למאכער ויש חותמת ברשיון).
מי שלא איכפת לו להיות עבריין, לא ממש משנה לו מה החוק - רובינו לא כאלה.
ולכן, כשיש הזדמנות, אנחנו רוצים להשפיע על נוסח החוק.. שלא יוציא אותנו אל מחוץ לחוק, בגלל שהגבהנו את הרכב, עם קפיץ שמתאים לאופי שלנו ובולם טוב וזרועות של החברה הטובה ביותר... הכל מתוך רצון לתאים את הרכב לתחביב ולשמור על בטיחות וכו'...
עכשיו זה לא יהיהאפשר. נקודה.

Sent from my GT-N5110 using Tapatalk

asafk
10-03-16, 17:56
זה ששמת נקודה לא הופך את מה שכתבת לנכון.

אסף.

m_gusman
10-03-16, 18:36
ואני בכלל לא מוצא תשובה לשאלה הבסיסית ביותר :
איך קובעים שהרכב גבוה ? מה או מי זה "התנך" לקביעה הבסיסית הזו ?
על איזה בסיס יכול מכון טסטים/שוטר/ניידת תנועה/משרד הרישוי/... לקבוע שהרכב גבוה ?
ואם שלח אותי להוכיח, איך אני יכול להוכיח ? מי מוסמך לאשר ומול מה הוא בודק ?

בסוף נצטרך לממן רכב ספציפי מקורי (מכל שנה ודגם), רק לצורך השוואה...

הזוי בעיני

גיל אסרף
10-03-16, 18:44
מהנדס המחלקה הטכנית של יבואן הרכב יכול לאשר לך שקפיצי הרכב מקוריים / שהרכב בגובהו המקורי.

boaz avrahami
10-03-16, 19:03
מהנדס המחלקה הטכנית של יבואן הרכב יכול לאשר לך שקפיצי הרכב מקוריים / שהרכב בגובהו המקורי.

זה לא ראלי ולא פרקטי לשרות ההמון והמטרה. גג לבדיקה כמו שעשו לפני כמה חודשים למועדון המליון בבית דגן...

נניח שהגעתי לבדיקה עם גיפ מקורי וקיבלתי אישור.
לאחר מכן אני יכול לעשות מה שאני רוצה?

מעבר לכך, קפיצים חליפיים למקור בעלי נתונים מקבילים דורשים מעכשיו אישור מיוחד?
כנל למשל משולשים חליפיים במידות זהות למקור.
ברור שלא וברור שהיבואן לא יכול לאשר שהם מקוריים וגם ברור שהם לא אסורים לשימוש.

לא ניתן בשום אופן לסגור את הסוגיה הזו עם נוהל אבל ניתן להזיז את האחריות מהמגזר הציבורי לפרטי וזה מה שנעשה כאן למיטב הבנתי

m_gusman
10-03-16, 19:10
ובכלל, אם למהנדס של היבואן יש את הנתונים, ו"מטפלים" בנושא ההגבהה כמו בנושא של צמיגים,
אז למה שלא יהיו מפורסמים (כמו באוטודטה) ?

למה שמכון הטסטים יפחד להכניס רכב לטסט כי אין לו איך לקבוע...?

גיל אסרף
10-03-16, 19:17
זה כן ריאלי וכן פרקטי ואני מוציא אישורים דומים על בסיס יומי למשאיות. בין היתר, לסוג הקפיץ במתלה האחורי, למרחק סרנים, למערכות בטיחות ועוד.

האישורים ניתנים כאשר יש בקשה לאישור מסויים, כאשר בוחן מבקש אישור כזה.
במקרה הנ"ל במידה ויתעורר ויכוח בין בעל הרכב לבין הבוחן. יפנה בעל הרכב למחלקה הטכנית ויקבל אישור כי הרכב בגובהו המקורי.

ולא, לא תוכל לעשות מה שאתה רוצה. כי האישור יכלול מידה להתייחסות.

לגבי חלקים תחליפיים, רשמתי, בגובהו המקורי. ללא קשר לסוג הקפיץ.

גיל אסרף
10-03-16, 19:19
לא צריך להיות מהנדס בשביל הנתונים האלה..
חפש בגוגל תמצא הכל. מבטיח לך.
המכונים לא מפחדים, הם מתעצלים לבדוק.
זה נקרא ראש קטן.

boaz avrahami
10-03-16, 20:36
מגביהים גם משאיות בארץ?
[emoji23]

גיל אסרף
10-03-16, 20:57
בהחלט.

Bernard
11-03-16, 00:28
נכון... עצם העובדה ששמתי נקודה, לא הופכת את זה לנכון... אבל תשים לב, למה שגיל, למשל, אומר..
שאם תהיה בעייה, תלך ליבואן והוא, שיש לו את כל הנתונים, יתן לך אישור וכו'... וזה לכך שלא הגבהת..
מישהו שם לב לזה?
מי צריך ללכת ומי צריך להביא אישור ומי צריך להוכיח?
וכבר שכחנו את אלה שהלכו, לפני כמה חודשים, לבקש אישור ואף אחד לא היה מוכן לחתום להם?
ומה אם היבואן אומר "לא מכיר את הזרוע הזו(חליפית שהחלפת לפני שנתיים, במוסך אחר) - רוצה לץימה, תחליף למה שאני מספק"...
אם עד עכשיו זה היה" שרירותי" ויכולת להילחם בהם, משום שנטל ההוכחה היה עליהם, עכשיו זה שונה.
וכנ"ל לגבי ההגבהות ה"מאושרות"...

הכל אפשר לעשות... גם לשלם למישהו ש"יחליק" הכל... השאלה מה המצב היום, לעומת לפני שבועיים.
עכשיו זה "מוסדר". יש כללים...
תחשבו לטובת מי הכללים... זה הכל..
לא נקודה... סימן קריאה!
ואני חוזר... סימן קריאה = בדיוק מה שדרור אמר. המצב גרוע הרבה יותר... הרבה יותר.

ורק להזכיר לכולם.
לאשר "כל דבר" אפשר היה גם קודם, דרך בחינות ואישורי טכניון וכו'.. בזה אין כל חדש, מלבד ההקלה המסויימת של הסמכות על תקן גרמני כלשהו, לבדיקות בטילות וכו'..
השינויי הגדול הוא לגבי האנשים הפשוטים...
ופה דרור צדק ו.. בגדול.
וחבל שלא מבינים את זה, מעבר למילה "מותר" ומספרי האינצ'ים "המותרים"...

Sent from my SM-N900T using Tapatalk

boaz avrahami
11-03-16, 00:48
שים לב שגיל מציין שכבר בעבר הוא ניפק אישורים כאלה ושים לב שכשהזמינו את הרכבים לבית דגן הם אלה שרצו וטורטרו. שים לב...
ביחסי הממסד אזרח תמיד מי שמטורטר הוא האזרח. כך היה וכך יהיה.
גם כשנטל ההוכחה היה עליהם הם הורידו רכב שרירותית ושלחו את בעליו לחפש אישורים שלא קימים.
אין פה הרעה במצבנו.
לפחות יש פה הזדמנות לשלם ליבואן במקום למעכר ולקבל אישור אמיתי(!)

בא לך לראות את החצי הקודר זו זכותך הדמוקרטית שאני מוכן לקבל אבל זכור שאפשר להרפא מזה

או כמו שאבא שלי היה אומר:״ תפסיק להפחיד את הברווזים...״

Bernard
11-03-16, 01:56
שמתי לב להכל, בועז.. תאמין לי ששמתי לב.
אבל הבטחתי להמתין לסוף החודש, עם החפירות הפרטניות - שים אתה לב, שאני לא נכנס לפרטים (שלא לקלקל את מצב הרוח ו.. ממתין) אלא מדבר על המצב העקרוני..

ובמסגרת ה"עקרוני".
כבר דיברנו על זה, שהפקידונים/מכונים/בוחנים עושים מה שהם עושים בגלל שהם כמו אותו כלב שמלקק את הביצים.
החוק/נהלים קובע מה הסמכויות שלהם ואיך נלחמים בך/בהם.
אם מישהו רוצה לעמוד על זכויותיו, יש לו דרך לעשות זאת והוא צריך להחליט אם כדאי (זמן, כסף וכו') לו.
עכשיו, לעמוד על זכויותיך יהיה לך קשה מאוד, בגלל נטל ההוכחה והבהירות של הכללים.
כמו תמיד - כל זמן שהכל בסד.. הכל בסדר. הבעיות מתחילות כש... מתחיל להיות לא בסדר.
כמו למשל, כשיש "רשימה סגורה" של מה מותר לעשות... אז אתה צריך להוכיח שאתה בסדר.

ד ו ר ו ן
11-03-16, 10:21
מגביהים גם משאיות בארץ?
[emoji23]

שינוי מבנה במשאיות הוא שגרתי מאד.
הרבה מהמשאיות מגיעות ערומות ומותקן עליהן בארץ הציוד הייעודי=המבנה מוגדר כאן.

זה כולל קיצור/הארכת שלדה ובסיס גלגלים וגם קפיצים למיניהם.

שים לב שלפי החוק קפיצי עזר מותרים ואינם שינוי מבנה.

Bernard
15-03-16, 00:19
אני הבטחתי שאמתין לסוף החודש ולכן לא אפרט (לעניות דעתי הצולעת,) מה אומרים הכללים האלה.
אבל מישהו אחר, בהחבא ולא בשירשור הזה וגם לא בכללי יותר (ג'יפוקליפסה), אלא במשהו יותר ספציפי..
הנה כמה נקודות (ויש עוד כמה.. בסוף החודש) למחשבה - המצב הרבה יותר טוב עכשיו... YEP, SURE

"השתנה מהמקפצה" - מושג גמיש כמו מסטיק. יש בוחנים שעד שלא תגיע על צמיג 44' על סרני רוקוול, לא יתייחסו בכלל. לעומתם יש בוחנים - והם הרוב - שמבחינתם בולם צהוב על קפיץ אדום זה פשע נגד האנושות.

"נבלות עם קבלות" - 99% ממכוני הרישוי. כל אלה שפעם העלימו עין מקפיץ אדום, בולם צהוב או נדנדה משולשת, ו"העבירו בקלות" (יחסית, כן?... זה לא היה בחינם. במצטבר, הם בנו עלינו וילות) - והיום, אחרי ביקורי הפתע של מפקחי משרד התחבורע ימ"ש והסגירות המנהליות, מפחדים מהצל של עצמם. האחוז הבודד זה אלה שמשרד התחבורע עוד לא ביקר אצלם.

"אישור להגבהה" - מי נותן דבר כזה? מי נותן רטרואקטיבית לרכב שכבר מוגבה כמה שנים? מי נותן לרכב שמורכבים בו קפיצים X ובולמים Y?

צבע הקפיצים/בולמים - לא ניכנס לזה שוב. זה כל כך מטומטם שעצם העיסוק בזה מוריד מערכנו והופך אותנו לטיפשים ואווילים כמו אלה שמקבלים מהמדינה משכורת כדי להתעסק בנושא הזה ולקבוע לו נהלים ותקנות. הקטנה שלי שלומדת בכיתה א' עושה היקשים אינטיליגנטיים יותר מגאוני המשרד הממשלתי המיותר הזה.

דגם הקפיצים והבולמים - בולם זה חלק מתכלה שאנחנו מחליפים פעם בכמה שנים. כמו צמיג. לבולם, כמו לצמיג ,יש מידה. אנחנו מחליפים דגמי צמיגים ובולמים כי יש הבדלים בביצועים ביניהם, רק נשארים במידה המותרת. וזה חוקי וסבבה, לא?.... אז מסתבר שלא. כי מעכשיו מי שיהיה לו "אישור להגבהה", דגם/יצרן הבולם יהיה כתוב לו ברשיון ורק את זה הוא יתקין. תתארו לעצמכם שמישהו היה מגביל אתכם לא רק במידת הצמיגים אלא גם לדגם הצמיג וליצרן מסוים?... נניח, אותו יצרן שייצר את הצמיגים שעימם הרכב הגיע מהסוכנות?.... כלומר אם לדוגמה, הלנדקרוזר שלכם הגיע מיפן על ברידג'סטון H/T )(צמיג כביש, עדין במיוחד) במידה 265/65/17, כל חייו הל"ק הספציפי הזה ייסע רק על דגם הצמיג הזה בלבד - ברידג'סטון H/T 265/65/17. צמיג באותה מידה אבל של יצרן אחר או מדגם אחר - יהיה אסור. מצחיק?....ממש לא. אידיוטי?.... ממש כן. בואו ואספר לכם משהו - זה כמעט קרה לא מזמן. העניין כבר היה סגור ורק המתין לחתימה. אני אשכרה רציני. לא צוחק. היו במשרד התחבורע מי שהתעקשו על זה ולא רק לג'יפים אלא בכלל. הפעם לא הצליח להם, אבל זה לא אומר שהנושא הולך לפח. הוא ממתין באיזו מגירה לשעת הכושר ולפקידון המשועמם שינער ממנו את קורי העכביש.

בפעם האלף בועז, אני מזכיר את הספורט המוטורי. בזה אתה מבין משהו.
פעם, כמו ההגבהה, זה לא היה חוקי. ידעת שאם חו"ח יקרה משהו תסתבך עם החוק. ובכל זאת היה ספורט והיו ליגות והיו מאות מתחרים והיו מירוצים.
היום זה כן חוקי. אבל יש כל כך הרבה תקנות ונהלים עד שזה בלתי אפשרי לארגן אירוע, בלתי אפשרי להתאמן, צריך להיות מיליונר כדי לבנות רכב תקני ולקחת אותו לחו"ל כדי להתחרות. ולכן הרוב המוחלט של המתחרים תלו את הקסדות - ואין ספורט. כי כדי לקבל את כל האישורים זה כל כך קשה וכל כך יקר. זה לא היה במקרה - המדינה רצתה לסגור את הסיפור הזה "בטוב" ועשתה לנו תרגיל מבריק. רצינו שזה יהיה חוקי - וזה מה שקיבלנו. זה בלתי אפשרי - אבל העיקר שזה חוקי.

וזה מה שיקרה עכשיו למי שירצה להגביה ג'יפ באופן חוקי.
יהיה קשה ויקר לקבל את השורה הנכספת "מוגבה". המאכערים הולכים לחגוג.

העיקר שזה חוקי. לתפארת מדינת ישראל. שיהיה לנו שבוע מופלא.
ולמי שחושב שאני חו"ח ממציא, הנה הלינק: http://www.jeepolog.com/forums/newreply.php?do=newreply&p=686800

ואני (שוב:() מסכים עם דרור... השמים אכן לא נפלו ובית המקדש לא נחרב שוב והאירנים גם לא בנו פצצה גרעינית וחבל לכיש עדיין לא שקע בבולען, בגלל המנהרות שחופרים תחתיו..
לא.
סתם מה שהיה קשה קודם, נעשה קשה "שבעתייםX המון"
ואסיים בעוד הפנייה לאותו שירשור שבלינק...(אין מה לעשות... עיתונאי כותב יותר יפה ממשפטן.. בפנסיה):

מה אתם מבלבלים לבנאדם ת'ביצים.
איזה מכון רישוי יודע מה זה ומי זה TUV.
והנה - הקפיצים שחורים. אז מה? הוא "לא מוגבה"?.....:confused:

זו הג'יפוקליפסה.
לא, השמים לא נפלו. "רק" אי אפשר לעבור טסט. לזה התכוונתי. ומי שרוצה, שילבש חוטיני.

tzagi
14-05-16, 13:14
תגיד ברני, אתה חושב שלא צריכה להיות רגולציה?
שיגידו הכל מותר סעו לשלום המפתחות בפנים?

ברני אולי לא (כעובד ממשלה לשעבר)
אבל אני, ומנסיון (עתיק יומין) יענה, וכל ודאות, אין צורך ברגולציה וכול נסיון בליצר (יותר)רגולציה גורם לשחיטות בלבד.
אבין עם לא תסכים איתי, אבל אנחנו באים מעולמות שונים ולי יצא לחיות בעולם נטול רגולציה לעומת מה שיש היום....כמו שכבוד דורון טוען, פורנוגרפיה זה עניין של גאוגרפיה.

elephant man
19-06-16, 16:07
אפשר סיכום של הנושא?
האם יהיה לי מותר, על פי חוק, להגביה את הפורסטר שלי ב-2 אינצ' ואיך עושים זאת?
אולי קצת שאלת קיטבג אבל לא הצלחתי להבין גם לאחר שקראתי 19 עמודים של דיון.
ואיך קשור חוטיני להגבהה?
אפשר תמונה של חוטיני מוגבה?

ד ו ר ו ן
19-06-16, 16:52
אפשר תמונה של חוטיני מוגבה?
אין חוטיני מוגבה, הכל כאן סטנדרטי.

רק התחת סביבו כ״כ גדול שהוא נראה אחרת..

Bernard
19-06-16, 17:06
אין חוטיני מוגבה, הכל כאן סטנדרטי.

רק התחת סביבו כ״כ גדול שהוא נראה אחרת..
זה טוב[emoji4] [emoji4]

נדב ש.
19-06-16, 17:25
חזק!

elephant man
21-06-16, 11:42
עכשיו אני מבין למה הוא צריך כזה כסת"ח גדול...

ויותר ברצינות.
אני בתהליכי סיום של בניית ספייסרים להגבהה של הפורסטר שלי.
ההגבהה מתוכננת להיות 50מ"מ קדימה 60מ"מ אחורה.
בנוסף, אני צריך להחליף צמיגים. ואני מעוניין לעלות במידת החתך- מ-60 ל-65 כדי להגדיל את מבחר צמיגי ה-50/50 העומדים לרשותי.
איפה אני עומד? האם זה נכנס בתחום ה-75מ"מ הגבהה המותרים לרכבי שטח?
והיכן אוכל למצוא את התקנה הספציפית המתירה זאת ולהדפיס אותה לטובת שוטרים ובוחני טסט נחמדים ויעילים.

גיל אסרף
21-06-16, 12:02
אין כזאת.

נמרוד
21-06-16, 12:05
אל תחפש את מה שאין ואל תשאל שאלות קיטבג. את הספייסרים תחרוט מדלרין שחור ולא לבן. זה השורה התחתונה של השרשור הזה.

Bernard
21-06-16, 16:00
אל תחפש ואל תשאל ושהכל יהיה צבוע בשחור ו... תקווה לטוב.
תחפש כמה פוסטים למעלה ותראה סרטון שממחיש את "מה שצריך לעשות"..
למזלך, הפורסטר לא ממש מושך תשומת לב.
מצד שני, זה יכול מאוד להראות חריג, יותר גבוה וצמיגים" קרביים"...
שיהיה בהצלחה בכל מקרה.

YoavR
21-06-16, 16:06
אפשר סיכום של הנושא?
האם יהיה לי מותר, על פי חוק, להגביה את הפורסטר שלי ב-2 אינצ' ואיך עושים זאת?
אולי קצת שאלת קיטבג אבל לא הצלחתי להבין גם לאחר שקראתי 19 עמודים של דיון.

לא הצלחת להבין בגלל שעם כל הכבוד, ויש המון, הדיון לא מתקיים כאן בפורום אלא במשרד קטן בבנין מש' התחבורה בת"א.
כרגע לא תמצא סיכום של הנושא מכוון ש"הנושא" בתהליך והתהליך נמצא בתחילתו, הוא מורכב מאוד וכרגע מספר גופים ואנשים מנסים להגדיר את המתווה של הדרך. (כל אחד והאינטרס שלו)

ויותר ברצינות.
אני בתהליכי סיום של בניית ספייסרים להגבהה של הפורסטר שלי.
ההגבהה מתוכננת להיות 50מ"מ קדימה 60מ"מ אחורה.
אתה בטוח? להבנתי, 40 מ"מ ומעלה מקרב את הגומיה של הציריה הקדמית לאגזוז בצורה שתקצר לה את החיים באופן רציני.
בנוסף, אני צריך להחליף צמיגים. ואני מעוניין לעלות במידת החתך- מ-60 ל-65 כדי להגדיל את מבחר צמיגי ה-50/50 העומדים לרשותי.
תשכח מזה. ז"א אפשר... אבל כל בוחן חד עיין יוריד אותך מהכביש.
איפה אני עומד? האם זה נכנס בתחום ה-75מ"מ הגבהה המותרים לרכבי שטח?
כל מקור שעליו אתה מסתמך טועה ומטעה.
והיכן אוכל למצוא את התקנה הספציפית המתירה זאת ולהדפיס אותה לטובת שוטרים ובוחני טסט נחמדים ויעילים.
כאמור, אין כזו ויעבור (לדעתי האישית בלבד) זמן רב עד שתהיה כזו.

boaz avrahami
21-06-16, 16:07
האמת, יש שתי גישות.
לא רק בהגבהות- בכלל בחיים...

גישה של שופוני, בואו נשתין מהמקפצה ונראה מה כבר יקרה.
כמו למשל השיטה של חיים 8 ודרך השטח או איך שקראו להם.

יש שיטה אחרת שדוגלת בלעשות דברים בשקט בלי לנקר עיניים ולעשות פוזות.

כל אחד יבחר בכל נקודת זמן את הגישה שלו וישא בתוצאותיה.
פה לא ארה״ב ומעולם לא היו פה זכויות לאזרח.
ככה עובדת השיטה מאז ומעולם בין אם אנחנו מסכימים לזה או לא

hyudale
19-09-16, 17:02
מקפיץ
מישהו יודע ויכול לעדכן סטאטוס על אישור הגבהה?
תודה!

opl
03-10-16, 08:05
זה לא שווה שרשור חדש:

הרב פה ראו את הרכב שלי, פאגרו צנוע עם קיט סטנדרטי. השנה בגלל כל ההיסטריה החלטתי להיעזר במוסך (לא מעכר) להכין אצלו את הרכב ושהוא יקח את הרכב לטסט. הוא לא חדש בזה ובטח שלא ברכבי שטח. עשה טיפול קצר שלא קשור (שמן+ פילטר), שטף גחון וניגש למכון בתל אביב, אני נשארתי במוסך. לא הכניסו אותו, אמרו לו שהרכב מוגבה, חזר קצת מופתע למוסך צילם את הרכב ושלח את התמונה לעוד מכון - גם שם אמרו לו לא לבוא.

בסוף נכנסתי לבד למכון טסטים שלישי "מה שיהיה יהיה" אני יודע שהרכב פיקס וכבר שריינתי לי סט קפיצים מקורי מחבר למקרה הצורך - נכשלתי על מגב... אחורי...

נמרוד כתב במקום אחר - "עברנו גם את שנת הג'יפוקליפסה" לא נראה לי שסיימנו...

יונתןמצפה
03-10-16, 08:23
זה לא שווה שרשור חדש:

חזר קצת מופתע למוסך צילם את הרכב ושלח את התמונה לעוד מכון - גם שם אמרו לו לא לבוא.

אולי אם היה שולח צילום של הרישיונות היה עובר יותר בקלות...?
אבחנה שהרכב מוגבה ע"ב תמונה בטלפון??
לא יודע מה יותר הזוי. בחיי...

opl
03-10-16, 10:48
https://youtu.be/433uIf-nAAY

Sent from my LG-D802 using Tapatalk

MashberNafshi
04-10-16, 20:49
...ניגש למכון בתל אביב, אני נשארתי במוסך. לא הכניסו אותו, אמרו לו שהרכב מוגבה, חזר קצת מופתע למוסך צילם את הרכב ושלח את התמונה לעוד מכון - גם שם אמרו לו לא לבוא.

מכון לא יכול לסרב לקבל רכב לטסט.
הוא חייב לקבל את הרכב, לבדוק אותו ואם צריך, אזי לפסול אותו ע"פ התקנות.

tallevi
04-10-16, 20:51
אני מניח שהוא לא סירב...פשוט "המליץ" לבעל המוסך שעדיף שלא...

Sent from my SM-G900F using Tapatalk

ד ו ר ו ן
04-10-16, 21:08
צילם את הרכב ושלח את התמונה לעוד מכון - גם שם אמרו לו לא לבוא.
מה חשבת שיקרה?
הם לא טיפשים והריחו שיש מלכוד בשאלה, אחרת הוא לא היה שואל אחר בא.

ובעיה זה יכול להיות על דבר שלא אמור להעביר רכב, לא רק הגבהה.

בסוף נכנסתי לבד למכון טסטים שלישי "מה שיהיה יהיה" אני יודע שהרכב פיקס וכבר שריינתי לי סט קפיצים מקורי מחבר למקרה הצורך - נכשלתי על מגב... אחורי.
זה ממחיש לך שההיסטריה קיימת במקומות מסויימים, ומקומות נורמליים עדיין קיימים..

tallevi
04-10-16, 21:21
מה חשבת שיקרה?
הם לא טיפשים והריחו שיש מלכוד בשאלה, אחרת הוא לא היה שואל אחר בא.

עכשיו כשאתה אומר את זה ככה....נשמע קצת טיפשי בסגנון של שאלות קיטבג...זה קצת מפליא כי מדובר על בעל מוסך...[emoji52]

opl
05-10-16, 10:58
תסכימו איתי שכשמוסכניק שולח לחבר/מכר שלו ממכון טסטים זה אחרת מאשר שאני שואל בכניסה אם להיכנס או לא. אני לא מחזיק בווצאפ שלי מספרים של עובדי מכוני רישוי...

boaz avrahami
05-10-16, 11:11
לא מבין מה אתה רוצה.
עברת בסוף טסט לבד ובלי קומבינות?

אף פעם חיי הג׳יפאים לא היו פשוטים

opl
05-10-16, 11:24
צודק, זה הכל בראש שלי. אני מהכפת לי, יש לי טסט לשנה...

guy888
05-10-16, 18:22
לא רק שיש הבדל בין המכונים, יש גם הבדל בין הבוחנים.

גם אני שאלתי פעם אם להכנס וקיבלתי תשובה שעדיף שלא, ביום אחר נכנסתי ועברתי (למעט השטויות הרגילות שסידרתי תוך שעה)

Sent from my Mi-4c using Tapatalk

eysham
20-11-16, 08:51
מה אומר הנוהל הזה: H-02-2016

http://rechev.net/H3A6.html

לא מצאתי התייחסות באתר הרשמי של משרד התחבורה נהלי H. יש רק T.

איל

נמרוד
20-11-16, 09:09
זה בגדול הנוהל שנדון בשנה האחרונה. אין שינויים מהותיים מהטיוטות שנדונו כאן בשרשור.

הנוהל יכנס לתוקף ככל הנראה בראשון בינואר.

http://www.jeepolog.com/forums/content.php/3781-%D7%94%D7%99%D7%9B%D7%95%D7%A0%D7%95-1-1-2017-%D7%94%D7%95%D7%A8%D7%90%D7%95%D7%AA-%D7%94%D7%A8%D7%99%D7%A9%D7%95%D7%99-%D7%94%D7%97%D7%93%D7%A9%D7%95%D7%AA-%D7%9C%D7%94%D7%92%D7%91%D7%94%D7%AA-%D7%92-%D7%99%D7%A4%D7%99%D7%9D

גיא
20-11-16, 10:38
זה בגדול הנוהל שנדון בשנה האחרונה. אין שינויים מהותיים מהטיוטות שנדונו כאן בשרשור.

הנוהל יכנס לתוקף ככל הנראה בראשון בינואר.

יש איזה מידע / השערה מה יעשו מי שכבר הגביה ? איך יאשר / ירשום את מה שמותקן ?

נמרוד
20-11-16, 12:06
גיא, אם אני לא טועה, אתה ביצעת הגבהה בדאסטר ממש לאחרונה. אתה צריך להפנות את השאלה למי שמכר/התקין לך. אשמח אם תשתף אותנו בתשובה שתקבל. ברור שהנושא מעורפל כרגע, אנחנו נכנסים לתקופת מעבר.

גיא
20-11-16, 12:14
גיא, אם אני לא טועה, אתה ביצעת הגבהה בדאסטר ממש לאחרונה. אתה צריך להפנות את השאלה למי שמכר/התקין לך. אשמח אם תשתף אותנו בתשובה שתקבל. ברור שהנושא מעורפל כרגע, אנחנו נכנסים לתקופת מעבר.
התשובה שקבלתי במועד ההתקנה ...
היתה שברגע שהחוק יכנס לתוקף הקפיצים יהיו חוקיים כי הם 2" הגבהה ויש להם אישור גרמני.

אבל תכלס איך אני עושה את זה .. לא יודע.

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk

מוני אורבך
20-11-16, 12:25
אז אתה במצב טוב.
לך למתקין שלך, ותבקש ממנו אישור (כאשר התקנות יאושררו)
מובן שזה יעלה כמה זוזים...

גיא
20-11-16, 14:34
אגב, המוסכניק המעביר טסטים שלי ... כשהבעתי חשש מנושא הקפיצים ענה לי "על מה אתה מדבר ? ... זה לא שינוי מבנה קפיצים .. זה בכלל לא אישו"

.....

מוני אורבך
20-11-16, 14:56
נו אז הכל בסדר...
צביקה יסדר הכל, מה אתה דואג ??

tallevi
23-11-16, 17:16
תעזבו אותכם משאלות קיטבג...מה שהיה הוא שיהיה. אני אף חושב שיהיה הרבה יותר טוב כי לפחות תהיה פלטפורמה חוקית להגבהות, ואז עליה אפשר יהיה יותר בקלות להעביר את האוטו טסט. לא. לא לנו...לידידינו הנפלאים שזה מקצועם.

Bernard
23-11-16, 18:35
תעזבו אותכם משאלות קיטבג...מה שהיה הוא שיהיה.
...Sent from my SM-G900F using Tapatalk

קטעים.. אבל ממש...
במיוחד הקטע עם הקיטבג.

tallevi
23-11-16, 19:35
אני יוצא מנקודת ההנחה שיותר גרוע מזה (המצב הנוכחי) כבר לא יכול להיות.
אני מאמין שעדיפה פלטפורמה שאומרת מה מותר על פני חוסר פלטפורמה בכלל - איסור גורף.
ותשים לב מה הוספתי אחרימה שבחרת לצטט, זה מאוד חשוב.
להדיוט הפשוט זה יכול להיות מסע עינויים, הוויא דה לרוזה בכבודה ובעצמה שעלולה להסתכם בהמון כסף, אבל ל"מביני עניין" זה נותן מרווח תמרון עדיף ממה שקיים היום.

boaz avrahami
23-11-16, 20:14
ברנרד כנראה פשוט לא יכול להודות שהוא טעה .

ועכשיו הוא כנראה יסביר לי , שוב, כמה אני לא מבין...

opl
23-11-16, 21:15
ומה אני עושה? בולמי מונרו מידה מקורית וקפיצי קינג ספרינג שקניתי לבד, צבעתי בשחור (כדי שחס וחלילה לא יראו צהוב שמייד הופך אותי לפושע) והתקנתי לבד? מתחיל להישבר לי... (ואני לא מתכוון לקפיץ).

גיא
23-11-16, 21:25
ומה אני עושה? בולמי מונרו מידה מקורית וקפיצי קינג ספרינג שקניתי לבד, צבעתי בשחור (כדי שחס וחלילה לא יראו צהוב שמייד הופך אותי לפושע) והתקנתי לבד? מתחיל להישבר לי... (ואני לא מתכוון לקפיץ).
צבע בחזרה לצהוב ומיד הכל יהיה בסדר

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk

Bernard
23-11-16, 21:48
אני יוצא מנקודת ההנחה שיותר גרוע מזה (המצב הנוכחי) כבר לא יכול להיות.
אני מאמין שעדיפה פלטפורמה שאומרת מה מותר על פני חוסר פלטפורמה בכלל - איסור גורף.
ותשים לב מה הוספתי אחרימה שבחרת לצטט, זה מאוד חשוב.
להדיוט הפשוט זה יכול להיות מסע עינויים, הוויא דה לרוזה בכבודה ובעצמה שעלולה להסתכם בהמון כסף, אבל ל"מביני עניין" זה נותן מרווח תמרון עדיף ממה שקיים היום.

שמתי לב להכל. תאמין לי ששמתי לב.
לחלק של המאכערים (= "מביני עניין"), אין מה להתייחס - משלימים עם זה שמשלמים למושחתים וממשיכים להתלונן על השחיתות.
אני מאמין שאתה מתכוון לזה, שמי שלא הרכיב "סט חוקי" ושאין לו אישור התקנה ולמרות שיש "פלטפורמה חוקית לאישור הגבהות", לו עצמו הדבר לא ממש עוזר... אני מאמין שאתה מתכוון שלבחור/ה כזה/ו, לא השתנה כלום, מלבד גובה השלמונים למאכערים... צודק אני?
אם לא לזה התכוונת (קיטבג?) אז למה בדיוק צריך מאכער?
שהרי אם צריך מאכער... למה אתה חושב שהמצב החדש טוב יותר, למי שלא מתקין אצל מתקין מורשה, קיט מורשה?

על מה עדיף - כשאומרים מה מותר או כשלא אומרים מה מותר (אין איסור גורף, בתקנות הישנות. יש איסור לשינוי מבנה ומהו "שינוי מבנה" הוא דבר שנתון לפרשנות... היה, עד עכשיו. עכשיו המושג הזה, בקשר להגבהות, הוא בכלל לא רלוונטי.. ואין מקום לפרשנות, על כל המשתמע מכך)...
נו, גם על זה דנו פה.. ראה את התגובה של בועז, שמעדיף לראות את חצי הכוס המלאה - דבר כשעצמו לא ברור לי. איך ניתן בכלל לראות משהו, כשראשך קבור בחול ועיניך מכוסות/עצומות...
והוא, בועז, עוד נותן (לי) אותי בתור דוגמא, שדבר לא השתנה, שהרי אני עברתי טסט כבר פעמיים (בלי מאכער), מאז שהחל הבלגן - הוא רק מתעלם מהעובדה שאצלי יש קפיצי אויר וסט גלגלים מקורי וכשאני (גיסי) מגיע לטסט, הרכב שלי נמוך יותר מקורולה ובכלל לא מושך תשומת לב.

ולעניין הקיטבג..
מי ש(יש לו מספיק כסף ו)חושב שיוכל להרכיב סט חוקי של 5 סמ' ולקבל אישור ורישום ברשיון ואח"כ להתקין עוד איזה כמה סמ' ("יש לי אישור ברשיון") ובא לציון גואל... נו, נאיבים אף פעם לא חסרים..

אבל שויין.
שיהיה..
הכל נשאר אותו הדבר ואולי אפילו השתפר ורק לי קשה להודות...
נגיד.

Bernard
23-11-16, 21:53

מה נשבר?
לך ל"מביני העניין"... רק המחיר ישתנה/השתנה... וכסף הוא אף פעם לא בעייה, לחלקינו..
על העקרונות הם ויתרו מזמן (בקשר לחלק מהדברים) - הם ממשיכים להתלונן רק בגלל האנרציה ופשוט החליפו עדשות ליצבע יותר... אופטימי.
חוץ מזה, הכל רק משתפר.

boaz avrahami
23-11-16, 22:34
יש 3 שיטות

כמו באמריקה - הכול מותר

בארופה - חלק מותר ואין קיצורי דרך

רוסיה והבאזר הערבי - הכול אסור אלא אם אתה משלם ואז הכול מותר.
בהתחשב בנסיבות מכרתי את העקרונות.
אמריקה וארופה כבר לא נהיה אבל הגנטיקה שלנו מסתדרת עם השיטה האחרונה...

ד ו ר ו ן
23-11-16, 23:14
ברנרד,
נראה לי שדרכך הבנתי את הפטנט האמיתי של עוכרי דין.

אתם פשוט יורים ברצף ערימת מלל בלתי אפשרי למעקב, מפותל ברמה שבכל חלק של הפסקה אפשר להבין משהו אחר ואז אתם אף פעם לא טועים, ואז כשכולם מותשים השופט נותן לזה שנראה לו בפוטנציאל גבוה יותר להמשיך לבלבל במוח, את מה שהוא רוצה, רק שתלכו משם.

Bernard
24-11-16, 00:07
ברנרד,
נראה לי שדרכך הבנתי את הפטנט האמיתי של עוכרי דין.

אתם פשוט יורים ברצף ערימת מלל בלתי אפשרי למעקב, מפותל ברמה שבכל חלק של הפסקה אפשר להבין משהו אחר ואז אתם אף פעם לא טועים, ואז כשכולם מותשים השופט נותן לזה שנראה לו בפוטנציאל גבוה יותר להמשיך לבלבל במוח, את מה שהוא רוצה, רק שתלכו משם.

בערך, דורון. בערך..
והכי חשוב, אתה רוצה אחד כזה לצידך ולא נגדך.
אחד שיידע להסביר "אותך", אחרי שהפקיד/טסטר אמר לך להפסיק לבלבל את המוח ולהביא אישור ש.. לא קיים (= הרכב לא מוגבה).

אבל בגלל שאנחנו חברים, אני אפשט לך את כל המלל הבלתי אפשרי - התקנות האלה לא טובות.. לאף אחד. גם לא לאלה שיקנו הגבהות ויתקינו אצל מורשים וירשמו ברשיון.
די (מאוד) כמו שדרור אמר בתחילת השמועות ורבים מסרבים להבין.
לא טובות לאלה שיש להם הגבהה של 5 סמ' או פחות.
לא טובות למי שוקנה הגבהה (חוקית) בהווה(כשירצה להחליף חלק או ש"לא יבוא טוב בעין של הבוחן, למרות האישור - זה נראה לי 7 סמ' ולא 5 שיש באישור.. תביא אישור על האישור.. מה יש בפועל..").
לא טובות למי שיש לו/רוצה הגבהה של יותר מ-5 סמ'.
לא טובות מבחינת "נטל ההוכחה" שהתקנות יוצרות.
לא טובות למי שמשלם למאכער.
לא טובות...
עכשיו זה פחות מפותל?

- - - Updated - - -

אה... ושכחתי..
המצב בכלל לא אותו הדבר, כמו לפני התקנות... לגמרי לא.
אבל כדי להסביר את זה.. צריך מלל:).

tallevi
24-11-16, 08:10
ברנרד אני חושב שאתה טועה באיך שאתה רואה את הדברים ואיך שאתה צופה שהם יתנהלו בשטח. טועה בגדול. אני חושב אחרת, כמו שכתבתי כבר ורק ימים יגידו מי מאיתנו ניחש טוב יותר.

טל.

היילקס אספנות
01-12-16, 20:50
באמת שהשתדלתי לא לכתוב כאן בנושא
אבל מה שלמדתי בשבוע האחרון לצערי מחזק עד מאוד את דברי עורך הדין....

כחלק ממעבר הטסט נפגשתי עם בוחן שאגב נראה אדם מן השורה עייף וטרוד שבאמת מעביר יום שלם בבור במסלול הטסטים.

לדעתו עניין רישוי ההגבה לא ייטיב עם הג'פאי הממוצע.
הוא דיי בטוח שבשנה הבאה או שלאחריה יצטרך בעל הרכב להציג אישור הגבהה בדומה לאישור בלמים...

ציטוט"הפריע למישו במשרד התחבורה שהכסף הולך למעכארים אז הם דאגו שהכסף יגיע אלהם"

אבל את הכסף בסוף ייקחו מהכיס שלנו.

Bernard
01-12-16, 23:09
באמת שהשתדלתי לא לכתוב כאן בנושא
אבל מה שלמדתי בשבוע האחרון לצערי מחזק עד מאוד את דברי עורך הדין....

כחלק ממעבר הטסט נפגשתי עם בוחן שאגב נראה אדם מן השורה עייף וטרוד שבאמת מעביר יום שלם בבור במסלול הטסטים.

לדעתו עניין רישוי ההגבה לא ייטיב עם הג'פאי הממוצע.
הוא דיי בטוח שבשנה הבאה או שלאחריה יצטרך בעל הרכב להציג אישור הגבהה בדומה לאישור בלמים...

ציטוט"הפריע למישו במשרד התחבורה שהכסף הולך למעכארים אז הם דאגו שהכסף יגיע אלהם"

אבל את הכסף בסוף ייקחו מהכיס שלנו.

אבל יש כאלה שכל מה שמעניין אותם (או יותר נכון מרגיע אותם), זה שבסופ]ו של דבר עברת את הטסט.
"השורה האחרונה", זה מה שקובע - מתעלמים לחלוטין מכל היתר ו... מזה שהשורה התחתונה די מטעה...

boaz avrahami
02-12-16, 00:22
אל דאגה, הבוחן ועורך הדין מבינים בעתיד באותו האופן רק שעורך הדין מתחמק מללבוש חוטיני על אפ שעד כה כל תחזיותיו ללא יוצא מהכלל התבדו.
מה יהיה בעתיד ימים יגידו וכל תחזית תהיה ראויה באותה המידה

JEEP GC V8 98 IR 3.5
Honda 300ex

Bernard
02-12-16, 02:32
אל דאגה, הבוחן ועורך הדין מבינים בעתיד באותו האופן רק שעורך הדין מתחמק מללבוש חוטיני על אפ שעד כה כל תחזיותיו ללא יוצא מהכלל התבדו.
מה יהיה בעתיד ימים יגידו וכל תחזית תהיה ראויה באותה המידה

JEEP GC V8 98 IR 3.5
Honda 300ex

הפוך גוט'ה - כל התחזיות התממשו.
ברגע שהתוקננה התקנה ופורסמה - כל מה שאמר דרור, למעשה, יצא לפועל.
וחבל שאתה(/ם) לא רואה את זה.
איך אמרת (או מישהו אחר) - מילה מתה בתקנות התעבורה? טעות. בכלל לא מתה.

boaz avrahami
02-12-16, 08:23
אז זהו, התקנה לא פורסמה וכמובן שאין לה תוקף.

פורסמו טיוטות שלא בטוח מה תהיה ואם בכלל גרסתם הסופית.

גם אם יפורסמו ייתכן ומישהו יחליט לתקוף אותן בבית המשפט ( ויש שגורסים שכך יהיה)

ודבר אחרון, לא ברור אם בכלל זה ישפיע על חיינו ביומיום במציאות.

בסופו של יום המים תמיד מפלסים להם נתיב.
אמרתי כבר בהתחלה וזה עדיין נכון - הדבר הכי גרוע שעלול להשתנות הוא המחיר למעכרים...

amirmoshe
02-12-16, 09:41
רק עדכון קטן. השבוע במילואים נתקלתי בחבר שעובד בתקינה של רכבים. לשאלתי הוא יודע בוודאות שיש נסיון להסדיר את הנושא מקולגה שלו.
פרטים יותר מדי אין לו. אם יהיה עדכון נוסף אפרסם פה.

tallevi
02-12-16, 14:59

אמרתי כבר בהתחלה וזה עדיין נכון - הדבר הכי גרוע שעלול להשתנות הוא המחיר למעכרים...
אני במקומך הייתי משנה את הניק ל "זבוב על הקיר" כי יותר ממה שכתבת כמייצג את המוטו של הזבובים האלה... וואלה לא מכיר...

אני לא מצליח להבין למה אנחנו כקהילה, לא מגבשים איזושהי דרך להביע את הצד שלנו בעניין? למה הכל נראה כאילו מתנהל אי שם באולימפוס מעל העננים ואילו אנחנו רק יושבים ומחכים לראות אילו גזירות ירדו בסוף למטה ואם בכלל ומתי ולמה...

יותר מזה, אני חושב שלא מספיק רק להגניב דעות ותובנות מאחורי הקלעים למקבלי ההחלטות שם למעלה, (כפי שאני מתרשם שזה פחות או יותר מה שהולך היום), אלה מותר ורצוי לעשות קצת שרירים, כדי שגם מי שכן חושב לטובתנו שם, וכן מחזיק בדעות "ליברליות", תהיה לו לפחות רוח גבית וסוג של גושפנקא להתבסס עליה על מנת להביע את דברי הכפירה שלו...

כל עוד אנחנו כמו זבובים על הקיר, אין שום סיבה לחשוב שזה לא הולך להיות יותר ויותר גרוע.

לעומת זאת, מהבחינה הטכנית בעניין תקנות ההגבה במידה ויצאו, אני לא מסכים עם ברנרד לגבי המסקנות שלו, וזאת משום שבפועל מעשית, בטח בארץ הקודש, הדברים לא מתנהלים בדיוק לפי הספר...בלשון המעטה...וזה לגבי כל תחום. אז נכון שהוא מתאר את המצב המשפטי בצורה נכונה, אבל זה רק שאתה מסתכל על כל ג'יפ במסלול כתיק משפטי המונח על שולחנך בואך לאולם בית המשפט...זה קצת..לא ריאלי...וכך באופן פאראדוקסאלי ברגע שתהיה תקנה המאשרת הגבהה, כל תקנה, תאפשר מרווח תמרון עדיף בהרבה מהקיים היום, ( כמובן שזה דורש אנשים שיודעים לנצל את מרווחי התמרון הללו...).

טל.

Bernard
02-12-16, 22:52

פשוט לקרוא ולא להאמין שמדובר בבן אדם מבוגר, בעל זכות בחירה, במדינה דמוקרטית...
שום דבר לא משפיע על החיים ביומיום במציאות.. עד הנקודה שבה הוא משפיע - וכך ניתן לומר על כל החלטות הממשלה/רשות/בימ"ש.

והמים המחלחלים... וואללה... איזה עומק של תיאור.. סאחה.
מזכיר לי את המשפט/הבטחה של ה"גלדיאטור", בסרט של רדלי סקוט - "הנקמה תהיה שלי. אם לא בעולם הזה, אז בעולם הבא"...
בסופו של הדבר כל הדברים מסתדרים - כמו המים שמחלחלים... אם לא בעולם הזה, אז בעולם הבא - הכל טוב ואין מה לעשות וגם לא צריך.
איך אני מקנא בראיית העולם הפטאליסטית/פאסיבית הזו...
מה שנשאר לעשות הוא להתלונן על השחיתות וזה שלא עושים (הרשות/ממשלה/צבא/משטרה/משרד התחבורה ורשות הספורט) מספיק...

ולעניין.
אני יודע רק מה שמפרסמים (פה- http://www.jeepolog.com/forums/content.php/3781-%D7%94%D7%99%D7%9B%D7%95%D7%A0%D7%95-1-1-2017-%D7%94%D7%95%D7%A8%D7%90%D7%95%D7%AA-%D7%94%D7%A8%D7%99%D7%A9%D7%95%D7%99-%D7%94%D7%97%D7%93%D7%A9%D7%95%D7%AA-%D7%9C%D7%94%D7%92%D7%91%D7%94%D7%AA-%D7%92-%D7%99%D7%A4%D7%99%D7%9D)

אם אתה יודע משהו אחר, שתף.
ממה שאני מבין מהפרסום/הכתוב - יש תקנה = Done deal = מה שדרור אמר.

אבל יש כאלה שבסופו של דבר, זה רק כמה הם משלמים/משחדים - זה לא נכון לכל דבר?
שחד כמה פקידים וכמה שוטרים וכמה ראשי רשויות ותארגן מרוץ - מה מעניין אותך חוק הספורט המוטורי?
שחד איזו פקידונת, שתרשום כאילו ששלמת ארנונה - למה שחוק הארנונה ישפיע על היומיום שלך?
שחד את השוטר ותמנע ממשפט מהירות/עצור/קו לבן - למה שתקנות התעבורה ישפיעו עליך?
הכל אפשר לפתור בכסף - עד שתופש אותך אותו נבלה, מנייאק, "מושחת" שלא ניתן לקנות אותו בכסף.. דווקא הזיבלון הזה הוא שלא נותן לך לחיות את ה"יומיום" שלך...

ולתקוף בבימ"ש..
נו, שויין... אמרת ונשארת בחיים.
דרך אגב - אתה יכול לתקוף בבית המשפט גם את חוק ההסדרים וחוק מס ההכנסה וחוק חסיון פרטי עובדי קהיליית המודיעין ואת כל מה ומי שאתה רוצה - אתה יכול לעשות הרבה דברים, אם יש לך מספיק כסף וזמן ורצון (לא בהכרח בסדר הדברים הזה..).

וטל.
הדברים נכונים גם למה שאתה אמרת.
זה בכלל אינו דיון אקדמי/תאורטי וברור שהפרשנות/בעייה המשפטית לא נוגעת לאלה ש.. לא תפשו אותם או שלא מוגבהים או שלא אמרו שהם מוגבהים.
כמו שאמרתי כל הזמן - הבעייה היא לכל אלה שתעמוד בפניהם הברירה להביא אישור "אי הגבהה" או להסיר את המערכת המתלים הקיימת (בלי קשר אם יש או אין הגבהה) או ... להאבק על "חפותם".
לכל אלה תהיה בעייה גדולה מאוד, בתקנות הקיימות - בעייה גדולה הרבה יותר מאשר לפני התקנות.
או, במילים אחרות, התקנה הדבילית של הפסים הזוהרים המכוערים והמיותרים (למי שזוכר פעם היו "רגילים" ואח"כ אלכסוניים ופעם בכלל לא היו על כלי רכב פרטיים) מטרידה רק כשהבוחן אומר שצריך להדביק/להחליף - למי שלא אומרים לו... הוא חי את היומיום שלו בלי בעיות בכלל.
ובסך הכל זה ענייןם של כמה גרושים.
ואין כל עניין להשקיע בלתקוך את זה בבימ"ש.
לא כל דבר מתנהל לפי הספר בארץ (או בעולם) - זו לא הבעייה (עובדה, כמו שבועז יכול לספר..וסיפר - ראה את השחיתות בגוש המזרחי). הבעייה היא עם מה שכתוב בספר ומתי מחליטים לאכוף...
עד אז - הכל דבש.
(http://www.jeepolog.com/forums/content.php/3781-%D7%94%D7%99%D7%9B%D7%95%D7%A0%D7%95-1-1-2017-%D7%94%D7%95%D7%A8%D7%90%D7%95%D7%AA-%D7%94%D7%A8%D7%99%D7%A9%D7%95%D7%99-%D7%94%D7%97%D7%93%D7%A9%D7%95%D7%AA-%D7%9C%D7%94%D7%92%D7%91%D7%94%D7%AA-%D7%92-%D7%99%D7%A4%D7%99%D7%9D)

- - - Updated - - -

ומישהו יכול להגיד לי מדוע, אחרי שאני "מדביק לינק", כל מה שבא אחריו "זוכה" להיות מקושר לאותו לינק - ולא חשוב מה אני עושה על מנת לבטל את זה (שורות חדשות, העתק הדבק משורות מעל הלינק המקורי, כלום... ) - ממש מעצבן.

בקיצור.
דרור צדק לחלוטין ובועז צריך לרוץ עם חוטיני - הוא רק אומר ששום דבר לא ממש השתנה, משום שלא תפסו אותו וגם אם יתפסו, זה רק עניין של כסף והכל כרגיל - "אין חיה כזו..ג'ירפה"!

asafk
03-12-16, 00:08
האינטרנט שומר הכל. מה שנאמר לפני שנה זה שמראשון לינואר (לפני שנה), תתפרסם תקנה חדשה שיהיה כתוב בה שאסור לשנות כלום! אסור להתקין שום דבר שלא יצא מהמפעל! אפילו לא שנורקל! ולא מאפרה מוגדלת! שום כלום, ברמת האזיקון! בלי שיצא מהמפעל. זה מה שדרור אמר.

במקום זה קיבלנו תקנה שבה משרד התחבורה מאשר להגביה כלי רכב.
וזהו.

אכן ברנרד... התחזיות התגשמו בזמן שננקב וכלשונן.

אני לא יכול שלא להזכר בסיפור על ״כן אבל לא בדיוק״.

אסף.

Bernard
03-12-16, 01:35
לא ממש "לא בדיוק", אסף.
ואני מזכיר לך משהו שאמרתי לפני פחות זמן, מהמועד שבו דרור כתב מה שכתב - התקנה הזו, יותר משהיא אומרת מה מותר, היא אומרת מה אסור!
זו המשמעות של הדברים.. לעניות דעתי הצולעת.

אז בוא נראה מה היה לנו שמה (בתירגום ל"משפטית" מדוברת):
מה מותר - מותר להתקין קיט הגבהה מאושר, שאז ירשם ברשיון.
זהו.
עכשיו בוא נראה מה אסור - אסור... כל היתר. נקודה. סימן קריאה. בלי שום ויכוח ופרשנות. עוד סימן קריאה..
יענו...
התפרסמה תקנה האומרת שמלבד הקיט המאושר, אסור להתקין כלום, שלא יצא מהמפעל...
לגבי השנורקל והאזיקון וכו'.. זוטי דברים/תיבלון של העיקר/דרכו הציורית של דרור לציין ולהביע דברים (ויש איספור דוגמאות, שמשום מה לא טרחת "לתפוס אותו במילה" לגבהים) שעליהם כבר נאמר/נכתב די והותר.

ושיעורון קטנטן בדמוקרטיה/משפט - מה שלא אסור = מותר. למעט המקרים בהם כתוב מה... מותר.
שאז, כל היתר - אסור!!!

וזה לא קשור בכלל לצורת ראיית החיים בכלל (חצי כוס מלאה או חצי כוס ריקה..) - זה החוק/המשפט.

boaz avrahami
03-12-16, 08:41
מה הנוהל כבר בתוקף?!

לא בטוח שהוא יכנס.
לא בטוח שאם יכנס לא ישתנה ( המון נהלים מתעדכנים עם הזמן).
לא בטוח שזה שהעניין יהיה מוסדר זה יהיה רע.
רוצה לומר - בעולם של כסתח״ים, אם לטסטר כתוב שיש הגבהה אז הוא מכוסה.
הבא בתור בבקשה...
במיוחד אם אין קריטריון ברור כמו מידת הצמיג.

נכון שגם תוכל ליפול על בוחן זועף שאישתו הרגיזה אותו והוא סתם יכשיל אותך אבל היי, זה לא המצב היום?!

asafk
03-12-16, 11:04
אגב... שמתם לב שבין הכוונה לאשר עם ההגבהה גם שינוי מידת צמיגים (בין השאר מתוך הבנה כי כך מתקנים את היחס בין גובה מרכז הכובד לבין רוחב הרכב) לבין התקנה העכשווית נעלם האישור לצמיגים?
חושבים שזה קשור לחגיגה של אחו שנתנו פומבי גם בטיוטות מפוברקות לפנטזיות שלהם בתחום?

אסף.

ד ו ר ו ן
03-12-16, 11:32
ושיעורון קטנטן בדמוקרטיה/משפט - מה שלא אסור = מותר. למעט המקרים בהם כתוב מה... מותר.
שאז, כל היתר - אסור!!!
.
אם אני הולך לפי הקו שלך אני רואה את התמונה אחרת.
יש הגדרה להגבהה בלבד, שהיא חלק מתלה בלבד=כל השאר מותר..

ואל תתחיל להתחכם משפטית לנסות לסובב את הניסוח כדי ששוב יתאים למה שכתבת בהתחלה בטיעון אאררווךךך שאיכשהו בסוף יתאים להנחה הראשונית שלך, שלא קיבלה בינתיים תוקף.

בוא נראה אם תצליח לתמצת לשנים-שלושה משפטים בלבד.

ולא, אני לא מתעלם מהדקויות, אתה זה שלדעתי מנסה בכוח לצבוע את התמונה כולה.

boaz avrahami
03-12-16, 12:14
הוא מערבב אותנו בלי סוף.
תקנה 380 ממילא מגבילה כל שינוי רק שהיא לא מפורטת ספציפית אלא אוסרת גורף כל שינוי.

דווקא התקנה הזו אם תאושר תפתח צוהר באיסור הגורף.

המינוס הוא שבמקום לאמץ את התקינה הגרמנית שעליה הם נסמכו, אז במשרד התחבורה החליטו שהם יותר טובים מהגרמנים והגבילו עד לשלב שבגרמניה לא מצריך אפילו תקינה.

בקיצור, הוא יטביע אותנו במילים בשביל שמי שלא מתמצא יאבד עניין או יכולת מעקב אחרי העובדות והעיקר לא להודות בטעותו

tallevi
03-12-16, 13:22
אבל ברנרד הוא לא הצד שכנגד ואם הוא צודק או לא, זה לא משנה את המצב המעוות שנכפה עלינו מצד האינקוויזיטורים במשרד התחבורה.
ביחס למצב הגרוע מאוד שמכתיבה לנו תקנה 380, הרי שהתקנות החדשות מהוות שיפור יחסי. אבל רק יחסי!
יחסי למשל לתקנה הגרמנית זה גרוע כי בכלל עד 50 מ"מ אין צורך בתקנות כלשהן, והכי גרוע שאישור הגדלת הצמיגים כחלק בלתי נפרד ואף נדרש כחלק מההגבהה, האנשים הקטנים מאוד העוסקים במלאכה במשרד התחבורה, דאגו להשמיט ברוב כסילותם המהדהדת למרחקים.

מה שאני אומר שכל הוויכוחים הפנימיים האלו בינינו מיותרים לחלוטין, ושכל העיוותים שקיימים ועתידים עוד לקרות הם בגלל שאין לנו קול! אנחנו פה, ובמסגרות אחרות, די שקופים, אילמים, ניתנים להזנחה עד בלתי קיימים כלל!

אם יש לנו למי לבוא בטענות זה רק כלפינו כקהילה.

עוד לא ראיתי איזושהי אפילו ניסיון להתארגנות לעשות מעשה, לייצר איזשהו סיי כלפי האנשים הרלוונטיים שמקבלים את ההחלטות ההזויות האלו.
ולכל אלו שמרמזים שהם כן בדרך כזו או אחרת בעלי יכולות להעביר מסרים כאלו או אחרים לגורמים הרשמיים, פליז סטופ...בעיניי אתם סוג של בדיחה עצובה ולא יותר. אם זה מה שיוצא בסופו של דבר, כך נראה, עדיף היה שלא תרמזו שאתם איכשהו מקושרים לאיוולת הזאת.

אם נצליח לייצר איזושהי נציגות אותנטית של קהילה מפה, מג'יפולוג, עם דרכי פעולה ברורות, אני בטוח שיצטרפו עוד רבים אחרים. לא יעזור כלום. חייבים לייצר מאבק. ולו רק להשמיע את קולנו. כל השאר דיבורים.

טל.

Bernard
03-12-16, 17:35
מה הנוהל כבר בתוקף?!

לא בטוח שהוא יכנס.
לא בטוח שאם יכנס לא ישתנה ( המון נהלים מתעדכנים עם הזמן).
לא בטוח שזה שהעניין יהיה מוסדר זה יהיה רע.
רוצה לומר - בעולם של כסתח״ים, אם לטסטר כתוב שיש הגבהה אז הוא מכוסה.
הבא בתור בבקשה...
במיוחד אם אין קריטריון ברור כמו מידת הצמיג.

נכון שגם תוכל ליפול על בוחן זועף שאישתו הרגיזה אותו והוא סתם יכשיל אותך אבל היי, זה לא המצב היום?!

נכון מאוד.
שום דבר לא בטוח, מלבד המוות והכל יכול להשתנות... כמו שאמרתי, נאיביות ו"ראיית חצי הכוס המלאה" או פאטליסטיות היא תכונה נפלאה - מסירה ממך כל אחריות לראיית המציאות או הבנה של דברים או ... כל דבר אקטיבי.

ואפילו תקנות משתנות ומעודכנות... וואללה?
אז מה אתה מתלונן ומקטר ומטיף נגד חוק הספורט - אליבא ד'ה "בועז", לא בטוח שהחוק ישרוד וגם אם כן הוא יכול להשתנות והכל לטובה.. כל מה שצריך זה לחכות שהאבק ישקע.. בסופו של דבר ה"מים ימצאו דרך" ויהיה לנו מסלול F1 ומירוץ "חולות חלוצה 500" כבר רוקם עור וגידים.

איך חבר שלי היה "מתווכח"? היה עונה על כל דבר ב-"לא בהכרח".
מחר השמש תזרח במזרח - לא בהכרח.
מחר השמש תזרח במערב - לא בהכרח.
מחר יהיה טוב יותר - לא בהכרח.
מחר יהיה גרוע יותר - לא בהכרח.
מאוד אינטלגנטי ו..נכון. תתקדם.

תקנה 380 מדבר על שינוי מבנה - וכבר דיברנו על זה.
"שינוי מבנה" נתון לפרשנות - גם על זה היו אינספור דיונים/שירשורים.
זה נשאר אותו הדבר.
מה שחדש הוא שאומרים לך/לנו: "כן שינוי מבנה או לא שינוי מבנה... זה מה שאפשר. כל היתר - לא!".
מה לא ברור פה?
הצלחתי להסביר בלי יותר מידי סיבובי מילים?

ואחרי שעברנו את השלב הזה, נעבור להשלכות או "איך לפקח/לאכוף" ופה יתחיל ההימור של כל אחד מאיתנו, בטסט או בביקורת של ניידת תחבורה או של שוטר עם מוטיבציה.
הצלחתי לעשות גם את זה פשוט, בלי יותר מידי משחקי מילים, כמו שאתם רומזים?

וטל.
אני מסכים כמעט לגמרי.. רק שהרכבת כבר יצאה (גם אם בועז גורס שגם רכבת אפשר לעצור ושהיא בכלל יכולה לעצור לבד ו.. הוא בכלל לא נוסע ברכבת..).
ובמערכת ממשלתית, כשרכבת יצאה ונוסעת, קשה מאוד לשנות את מסלול הפסים.. הרבה יותר קשה אחרי שהפסים כבר מונחים במקומם.

הנה דורון.
משפטים קצרים עם דימויים פשוטים ופסקאות בנות 5 שורות... בלי סיבובים..

boaz avrahami
03-12-16, 18:05
תענה לעניין בלי לתת ניתוחים בגרוש על השקפת העולם שלי. לכל מטבע שני צדדים ולהזכירך, אתה בדעת המיעוט. גם בזה וגם ברוב ההשקפות האחרות שלך.

לעצם העניין-
אתה טוען שתקנה 380 ניתן לפרש והתקנה החדשה תסתום את הגולל על הפרשנות.
כמו שנמרוד ענה לך באופן מצויין בעבר:
בחיי היומיום הפרשנות הזו לרעתנו כי כל בוחן חכם ככל שיהיה מפרש כראות עיניו ויכול להאכיל אותך מרורים.
בכל ההסטוריה של המדינה אני מנחש שלא הגיע ולא פעם אחת סוגיה של הגבהה לבית המשפט.
תמיד זה נגמר במכון הטסטים או תחת השולחן.

בעתיד ( אם אולי משהו ישתנה בכלל) הבוחן יחפש כיסוי תחת להגבהה.
הטויוטה של חנן שרק נראית גבוהה אבל היא מקורית, תמשיך לחטוף כמו גם המוגזמים.
כל מי שיהיה באמצע לא יעניין את הבוחנים אם יהיה לו אישור הגבהה.

אתה כל הזמן לוקח את העניין לשדה המשפטי ולא לשדה המעשי.
כמו בבדיחה -בתאוריה אנחנו מליונרים, בפרקטיקה יש לנו שתי זונות בבית...

שתה כוס מים ותצא מהתבהלה.
מבטיח לך חגיגית שגם בתרחיש הכי קיצוני החיים של אף אחד מאיתנו לא ישתנו דרמטית.
אנחנו שורדים עם כל הגזירות שמנחיתים עלינו וחיים די טוב.

תלו לנו עוד [emoji33]

Bernard
03-12-16, 19:10
תענה לעניין בלי לתת ניתוחים בגרוש על השקפת העולם שלי. לכל מטבע שני צדדים ולהזכירך, אתה בדעת המיעוט. גם בזה וגם ברוב ההשקפות האחרות שלך.

...
אנחנו שורדים עם כל הגזירות שמנחיתים עלינו וחיים די טוב.

תלו לנו עוד [emoji33]

נו, כמו שאמרתי.. לך תתווכח עם זה.
זה תמיד נכון - בתי הקפה מלאים ויש זארה ומרצדס ואפילו לואי ויטון... הכל טוב.

הרי כל מה שאני אומר לעניין, הוא לא לעניין אצלך (ואם אתה אומר כך.. לרוב החברים פה), אלא אם זה נכנס לך ממש לכיס הפרטי שלך או לטסט הפרטי שלך או לתחביב הפרטי שלך (עיין ערך חוק הספורט המוטורי), כל היתר נכנס לקטגוריה של "אני חי די טוב ואין מה להתלונן".
וזה נכון... תמיד.
גם באירן בתי הקפה מלאים וכך גם בקובה... וגם במוסקבה.
מי שיש לו כסף "להסתדר" עם המצב הזה - מסתדר די טוב, במילותך.
מסתדרים לא רע.

כל חוק וכל תקנה וכל החלטה וכל.. דבר בעצם, הוא תאורטי וחסר משמעות ולא נחשב במה שאתה קורא לו "החיים האמיתיים".
וזה, כך אני חושב, מצביע יותר עליך מאשר על המצב לאשורו ו.. זו זכותך ואין חולק על כך.
אני עונה לך, אישיתי, רק משום שאאתה מטיף לראיית עולם כזו (אני מתכוון פה, בעניין ה-4X4) ולועג לכאלה שלוקחים את החיים (הלא אמיתיים, כדבריך) קצת יותר ברצינות ומנסים לחשוב על דרכים לשנות ולשפר ולהשפיע.
זו הסיבה היחידה שאני עונה לך, כפי שאני עונה - אנחנו חברים ונישאר חברים אבל זו דעתי על מה שאתה אומר/חושב/מטיף ואני עונה לך באותו פורום בו אתה משמיע את הטפותיך.
אתה מטיף לחוסר מעש ולשחיתות (בפועל) ולזילזול במשמעות של חוקים ולאיזו מנטרה של "כוחות השוק", שיגברו על כל נוהל תקין גרוע ככל שיהיה.
אתה מטיף למעבר על החוק במקום להתייצב, כשאפשר, ולנסות לשנות ולהשפיע על... חיי היומיום שלך.
בחוסר המעש ובהראייה שניתן לחיות עם כל גזירה , פשוט על ידי.. מעבר על החוק - בעצם אתה מטיף לעבריינות ואנרכיה... למרות שאתה אומר שאתה "הרוב".
אתה מלין על השחיתות ברצינות מוחלטת ובאותה נשימה, קורץ ומשלם מתחת לשולחן, בגלל שאי אפשר אחרת... ואתה חי טוב עם זה.
ואם אתה לא רואה את הניגודיות שבזה... עצוב לי מאוד.

זה לעניין "ראיית העולם".

לעניין התקנה הספציפית הזו.
מי שריכבו לא עבר שום שינוי - אין לו שום בעייה עם התקנה הזו או שום תקנה אחרת (גם לא 380), לצורך העניין.
מי ש"מואשם"/"יואשם" על לא עוול בכפו, במעבר על התקנה הזו (חנן?)- הוא חריג וזו בעייה שלו, שלא מעניית אף אחד.
מי שכן עשה שינויים, שהתקנה מדברת עליהם ו"נתפס" - ידע מה הוא עושה וזו בעייה שלו ש... לא מעניינת אף אחד.
אם זה מה שהיית אומר - סאחה... בסדר גמור. לגיטימי לחלוטין.
אבל אתה אומר משהו אחר לגמרי - אתה אומר שאפשר ומותר ("גזירה שהציבור לא יכול לעמוד בה".. או כל קישקוש אחר) לעבור על החוק (תקנה - אותו הדבר למעשה/בחיים האמיתיים) ולשלם שוחד (עוד עבירה) ו.."להסתדר".
מעיין כוחניות וחוסר כבוד לחוק ולרוב שומר החוק - תעשו מה שאני רוצה אחרת אני עובר על הכללים... "מסתדר".

וכל זאת במקום לפעול כמו אדם מבוגר במדינת חוק דמוקרטית ולהביע את עמדתך ולנסות להשפיע ו..לפעול במסגרת החוק.
ואני חושב, במיוחד לאור העניין והתגובות שהתקנה הזו מעוררת, שמי שנמצא במיעוט הוא אתה ושכמותך.
אני חושב ומאמין שהרוב לא רוצה ש"יוציאו אותו מחוץ לחוק" והרוב לא רוצה להיות עבריין והרוב לא רוצה "להסתדר" אלא שהרשות תאפשר לו לפעול ולעסוק בתחביב שלו במסגרת החוק ובלי פחד ש"יתפשו אותו".
אתה יודע, מין אנשים מוזרים שכאלה. כאלה שרוצים לחיות ולא "להסתדר".

- - - Updated - - -

ודרך אגב.
אני לא חושב שזהו ויכוח אישי - אני חושב ששתי הדעות , שלך ושלי, הן מייצגות חלק גדול מהחברים פה באתר והן רלוונטיות לדיון "מה אפשר ומה צריך לעשות", בכל הנוגע לתחביב שלנו.. של כולנו.

אם זה כבר קצת מואחר לעניין התקנה הזו - זה בהחלט רלוונטי לתקנות (גזירות?) הבאות.. משום שהנושא בהחלט צד את תשומת ליבם של הרשויות.. תחבורה, טבע, ספורט..
עוד נכונו לנו שינויים, כך לדעתי - ולא כולם ימצאו חן בעיינינו

boaz avrahami
03-12-16, 19:20
משתמע מדבריך ביקורת עלי באי התגיסות למאבק ציבורי ודרישת שינוי...

בוא אספר לך:
בשנות התשעים הייתי פעיל מאוד ציבורית בעניין הספורט המוטורי. שרפתי על זה מאות אלפי שקלים מכספי הפרטי עד שהתעוררתי.

לפני כמה שנים השתתפתי באופן פעיל מאוד במחאת הדיור.
אם תתעקש אשלח לך כתבה עלי באוהל.

אני חושב שזה הרבה מעבר למאבקים הציבוריים שאי פעם לקחת חלק בהובלתם, לא?

בסופו של דבר יצאתי עם מסר עצוב.
אני ואתה לא נשנה את העולם וכדאי שנלמד לנצל את השיטה לצרכינו

ואם פה הממסד רקוב ומושחת כבר לא אשקיע לשנות דבר ואם קיצור הדרך יהיה בשלמונים- אשלם תחת חריקת שן.
בסוף אולי הפקידות תבין שיש קשר בין הגמל לקש

התפכחות מאוחרת אבל התפכחות.
ולא שלא ניסיתי אחרת בתמימות

עוד דבר-
במקרה הזה אני גם לא מאמין שאפשר לקיים מאבק ציבורי ושהוא יצליח.
אפילו מס על הדלק הטילו עלינו בלי שהתנגדנו

lizard
03-12-16, 19:40
שום מאבק לא אלים לא יצליח פה וגם אם יצליח אז כנראה לא יאריך ימים.

וזה לא קשור למוצאנו או לאיזור הגיאוגרפי בו אנחנו חיים.
גם באירופה וגם באמריקה רק מחאה אלימה (אני לא מדבר על הרוגים או נשק חם. הכוונה למחאה פיזית ולא פסיביות) מצליחה וגם שם, לא תמיד לאורך זמן.
שום פוליטיקאי לא סופר אף אחד פרט למעגל המקורבים או אנשי השלמונים שלו. לא משנה כמה שהוא נחשב אמין או ישר או לא יודע מה. אתם רוצים לשנות דברים? חוקית? תעשו להם באלגן. למשל תתחילו להפגיז בעתירות לבית משפט עליון. תלונות למבקר המדינה. תפעילו עיתונאים.
לי אישית אין כסף ויכולת לעשות את זה. אם היה לי, הייתי עושה.

tallevi
03-12-16, 19:51
אני רוצה להוציא את העוקץ מהוויכוח הנצחי בין ברנרד לבועז...

בועז - אתה טוען פחות או יותר את מה שאני טוען לגבי איך יתנהלו הדברים במציאות בעקבות התקנות החדשות וטוען על סמך ניסיון "בתוך עמי אני חי..." שיהיה פה שיפור יחסי ביחס למצב העכשווי. אבל מאוד חשוב גם שתבהיר את מה שאתה חושב לגבי טיבן של התקנות החדשות מבלי להתייחס לאיך הן יתורגמו בחיי היומיום. אני דווקא מזהה שאתה חושב שהתקנות החדשות לכשעצמן הן לא טובות. בלשון המעטה...

ברנרד - אתה הבהרת את דעתך לגבי התקנות החדשות ובקיצור חושב שהן לא טובות. אלא מה...אתה מסרב לקבל את ה"עקום על עקום" שהולך להיות פה, כפי שנחנו טוענים, כפועל יוצא של התקנות האלו, בתרגום שלהן לשטח וזה בסדר. אתה לא מתנחם בזה שבמציאות נוטים ל"החליק" את הכתוב בספר ולא רואה בכך משום הצדקה להכשיר את השרץ.

אבל שימו לב שבסה"כ אתם יותר מסכימים מאשר לא מסכימים - התקנות החדשות האלו רעות. נקודה. אתם רק לא מסכימים על איך זה יראה במציאות.
אני חושב שעל מה שאתם לא מסכימים זה התפל, הפחות חשוב, ומה שהוא העיקר והרבה יותר חשוב הוא מה שאתם כן מסכימים לגביו.

עכשיו מהנקודה הזאת אני מציע שתוציאו אנרגיה על רעיונות על איך אנחנו יכולים ומה אפשרי לעשות על מנת לשפר את התקנות החדשות או איך לעזאזל אנחנו מעבירים את כל האנרגיה הזאת בוויכוחים אינסופיים (ודי עקרים ומיותרים) למישור הפרקטי והמועיל.

Bernard
03-12-16, 19:52
בוא אני אספר לך משהו, בועז - לא לקחתי חלק באף מאבק ציבורי - פשוט הייתי עובד ציבור במשך 27 שנים.
אני "עובד" בשקט בלי "לייצג" ציבור. אני פשוט עושה את העבודה. ואני מכיר את המערכת - רק שתדע, לשנות משהו במערכת מתוך המערכת, קשה הרבה יותר מאשר לשנות משהו כשאתה מחוץ למערכת.
כשאתה מבחוץ, המערכת מתייחסת אליך אחרת - יותר בכבוד.
וגם אני שילמתי מחיר יקר מאוד, בשל הנסיונות שלי לשנות משהו במערכת ומי שמכיר אותי ואת מה שעשיתי, יודע מה המחיר.

אז, עם כל הכבוד, לפועלך בעבר ואולי דווקא בגלל פועלך בעבר - אין לך כל זכות לרפות את ידיהם של מי שכן רוצים לשנות ולא מוכנים "להישלח אל מחוץ לחוק" בלי מאבק.
הכשלונות שלך (באשמתך או שלא באשמתך - אין כל רלוונטיות וגם אני נכשלתי, הרבה יותר מאשר הצלחתי.. לשנות) וה"למידה" שלך וה"התפכחות" שלך לא מצביעות על שום דבר אחר מאשר מה שהן... חוסר הצלחה.
אולי המטרה שלך/שלכם לא היתה פופולרית מספיק או לא חשובה מספיק או שאולי לא פעלתם נכון או שהשותפים שלך לא היו השותפים הנכונים (תראה כמה נזק יכול לעשות חיים כהן אחד.. אחד) או שהמלחמה היתה נגד האנשים הלא נכונים או שסתם היריב/אוייב היה פשוט חזק יותר... לא יודע ובאמת לא מעניין, מלבד מה אפשר ללמוד מכל מהלך שכזה.
אתה למדת ש... אין מה לעשות ושלא שווה להשקיע ושעדיף פשוט להתרכז בחיים הפרטיים הקטנים שלך ולא להתייחס לכלום (ובטח לא לחוק) אלא אם הוא תופס אותך בגרון - לבריאות.

אני חושב אחרת.
נכשלת - תראה מדוע ובפעם הבאה תעשה טוב יותר.
אבל את תטיף לחוסר מעש ול"הסתדרות", רק בגלל שלך יש נסיון מר/קשה.
ובטח אל תנסה לשכנע ששום דבר לא ממש משפיע בחיים האמיתיים - זה משפיע ועוד איך.
ביומיום ממש.
ואם אתה "מגייס" את הרוב לצידך - לרוב האנשים פה יש הגבהה של יותר מ-5 סמ'. לאיש מאיתנו אין אישור להגבהה הזו וכולנו נצטרך לעבור טסט, לפחות פעם פעם בשנה, אם אנחנו רוצים שיהיה רישוי לרכב/לתחביב שלנו (על כל המשתמע מכך = ביטוח וקנסות).
יותר משפיע מזה, על היומיום.. אין הרבה דברים.

ושינויי מבנה... אני רוצה להזכיר לכם את דיון הפגושים, שנערך בעבר ממש פה.
העלתי איזו תקנה (שקיימת) ואסף סייג והצביע על כך שזו תקנה שמדברת על רכב משא/מסחרי... נכון. משום שלרכב לא מסחרי פשוט אסור להחליף פגוש פלסטיק קליל בגוש מתכת ששוקל עשרות קג' יותר.. ומשנה לגמרי את מרכז וחלוקת הכובד של הרכב (שלא לדבר על הנזק מפגיעה..)... במיוחד כשמוסיפים לו מתקן לגלגל רזרווי - כמו שיש לי.
ועל זה ניתן עוד להתווכח, אם זה נחשב "שינוי מבנה".. ולכן הדבר הזה לא ממש נאכף ואנחנו "מסתדרים".
עם מה שיש לנו עכשיו, בתקנה החדשה -אין ממש ויכוחים ולכן האכיפה תהיה קלה/שכיחה יותר ו... בהחלט נוגעת לחיי היומיום.

boaz avrahami
03-12-16, 19:57
אני לא חושב שהתקנות החדשות אם יתפרסמו הן רעות.

אני חושב שבכל מקרה בהיבט הפרקטי הן ייטיבו את מצב הגיפאים.

הייתי מעדיף אם היו מאמצים את התקנה הגרמנית המלאה כפי שהסבירו לי אותה ( אני
לא קורא גרמנית...)

מרגיז שבמשרד התחבורה חושבים שהם חכמים יותר מכל תקינה בנלאומית ותמיד ״משפרים״ אותם בצורה כזו שמזמינה שחיתות מסביבה

שיטה שעובדת מתעודות הכשרות דרך מכון התקנים וכמעט עד אחרון משרדי הממשלה

Bernard
03-12-16, 20:10
...
אתה לא מתנחם בזה שבמציאות נוטים ל"החליק" את הכתוב בספר ולא רואה בכך משום הצדקה להכשיר את השרץ.

...
עכשיו מהנקודה הזאת אני מציע שתוציאו אנרגיה על רעיונות על איך אנחנו יכולים ומה אפשרי לעשות על מנת לשפר את התקנות החדשות או איך לעזאזל אנחנו מעבירים את כל האנרגיה הזאת בוויכוחים אינסופיים (ודי עקרים ומיותרים) למישור הפרקטי והמועיל.

הפוך גוט'ה, הפוך.
אני חושב שעם התקנות החדשות האלה, ואלו שיבואו בעקבותיהן (אלה רק לגבי היצרנים/יבואנים וכו', למי ששם לב), אלו שיעסקו באכיפה ובסנקציות כו', דווקא הנטייה והיכולת "להחליק" את הכתוב בספר תהיה קשה יותר = היומיום יהיה קשה יותר.
אף אחד, לדעתי, לא השקיע מאמץ שכזה (וגרם לרעש שכזה, בכוונה או שלא) רק על מנת להשאיר את התקנה כ"אות מתה" בתקנות התעבורה.
משכנו תשומת לב (תאונות/חופים/שמורות טבע/סינגלים/השתנה מהמקפצה) ומישהו התעורר והוא לא מתכוון לחזור לישון.
וזה נוגע ליומיום... פיזית.

הויכוח הוא לא רק ביני לבין בועז .
הויכוח הוא על מה לעשות - לחכות שהאבק ישקע ובנתיים לא לעשות כלום (ואחרי שהוא ישקע.. גם כן לא לעשות כלום) או לעשות משהו... משהו.
לעשות עכשיו? בוקר טוב )-:

רעיונות?
היה רעיון לעצומה ולמכתבים... עכשיו?

ומיכה.
קצת מחשבה לפני שאתה מדבר/כותב את את הפתיח הצעקני/אלים שלך.
בלגאן של עתירות לעליון ומכתבים למבקר המדינה ועירוב עיתונאים... זו לא אלימות. זה נכון ולגטימי.
אלימות, מאבק אלים זה... משהו אחר.
ניסית להיות/להראות פרימיטיבי... לא הצליח לך. בבסיס אתה מתורבת. אל תילחם בזה (-:

Bernard
03-12-16, 20:37
אני לא חושב שהתקנות החדשות אם יתפרסמו הן רעות.

אני חושב שבכל מקרה בהיבט הפרקטי הן ייטיבו את מצב הגיפאים.

לא קורא גרמנית...)

מרגיז שבמשרד התחבורה חושבים שהם חכמים יותר מכל תקינה בנלאומית ותמיד ״משפרים״ אותם בצורה כזו שמזמינה שחיתות מסביבה

שיטה שעובדת מתעודות הכשרות דרך מכון התקנים וכמעט עד אחרון משרדי הממשלה

יא נאיבי!!!
כמה פעמים להסביר לך?!?!?

אולי, אני נותן לה קרדיט - מטרת המערכת הגרמנית/ארופאית היא להקל על האזרח או לעשות סדר.
מטרת התקנות שפורסמו (ואני נותן קרדיט לג'יפולוג, שאם כתב שאושרו = הן אושרו) היא לא להקל על האזרח. המטרה היא להקל על האכיפה ולכן "ההחמרות".
עם תקנות שכאלו קל יותר לאכוף/לאסור - אני באמת לא מבין מה כל כך קשה להבין בזה.
האם כל כך קל "לעבוד" עלינו עם כותרת של "מותר"?

ד ו ר ו ן
03-12-16, 20:58
אני רק רוצה לציין ברנרד,
שמתחילת נבואות האימה שלך ושל דרור, לא קרה משהו שונה מגלי מודעות לג׳יפים שהיו מידי פעם בעבר,

אישית, וגם כמה חברים, עברנו 2 טסטים מאז תחילת ההיסטריה, אחד מהם בדיוק במרכזו של גל ההפחדות.

באחד קיבלתי הערה על נורת מספר שרופה, ובשני כלום, פשוט כלום.
ולא,
אין לי קשרים, לא מכירים אותי בשמי במכון, ולמרות שאני הולך לאותו המקום שנה אחרי שנה, אני מסרב לכנות אותו ״מכון בית״, כי זה לא בית..

בעבר היו לי טסטים הרבה יותר הזויים, בלי שברקע היו נבואות זעם.

אני חושב שברגע שיהיה רשום לך ברשיון ״הגבהה״, אם לא תחרבן מהמקפצה, אף אחד לא יעמוד עם מטר ליד הרכב.
זה ייתן שקט/כסת״ח למכון, להעביר אותך טסט בלי שטח אפור.
וייתן לך הרבה שקט מהחשש ההזוי ממפגש עם בוחנים בכביש שבעצמם לא סגורים מה מודדים ומאיפה.

מה גם שלפי המפלצות שאני עדיין רואה בכביש, עולם כמנהגו נוהג, תרתי משמע.

Bernard
03-12-16, 21:43
אני רק רוצה לציין ברנרד,
שמתחילת נבואות האימה שלך ושל דרור, לא קרה משהו שונה מגלי מודעות לג׳יפים שהיו מידי פעם בעבר,

אישית, וגם כמה חברים, עברנו 2 טסטים מאז תחילת ההיסטריה, אחד מהם בדיוק במרכזו של גל ההפחדות.

ולא,
אין לי קשרים, לא מכירים אותי בשמי במכון, ולמרות שאני הולך לאותו המקום שנה אחרי שנה, אני מסרב לכנות אותו ״מכון בית״, כי זה לא בית..

אני חושב שברגע שיהיה רשום לך ברשיון ״הגבהה״, אם לא תחרבן מהמקפצה, אף אחד לא יעמוד עם מטר ליד הרכב.
וייתן לך הרבה שקט מהחשש ההזוי ממפגש עם בוחנים בכביש שבעצמם לא סגורים מה מודדים ומאיפה.

גם אני רוצה לציין שאני עברתי שני טסטים עם הריינג' שלי, בלי מאכער ובלי קשרים ולא קיבלתי שום הערה.. אז?????
אתה גם מציין, וזה יפה, שזה היה בזמן "גל ההפחדות" ולא כשהתקנה כבר התקבלה (ושוב. אני לא נכנס לויכוח של נכונות הידיעה בג'יפולוג... אני יודע רק מה שמספרים לי וסומך על שיקול הדעת והאחריות של פירסומי ג'יפולוג - "התקנה" אושרה).
מה שהיה... יהיה קשה הרבה יותר. הרבה יותר.

ודורון.

למה שמישהו בכלל יתן לך אישור הגבהה?
ולמה אתה חושב, שעם אישור הגבהה (של קיט ספציפי לגובה של 5 סמ' מקס'), תוכל להעביר את הקפיצים הגבוהים שלך (אל תקפוץ - לא דווקא שלך. צורת ביטוי)?
ולמה אתה חושב שהאינטרס של הבוחן/פקח מש' התחבורה/שוטר הוא רק כיסוי תחת ושאפשר יהיה לנפנף לו באישור (כזה או אחר) ו..לנפנף אותו?
ומה הקשר בין המפלצות שראית בעבר ושאתה רואה היום, אליך או למצב בפועל - עבריינים תמיד היו וכאלה שיש להם כסף/אומץ/"שכל" תמיד היו ותמיד יהיו.
מה זה בדיוק קשור אליך ואלי ואל חנן וכל יתר ה"אזרחים הפשוטים"? זה שיש גנבים בעולם, זה אומר שאתה רוצה/צריך להיות גם כן גנב?

יש חוק/כללים/תקנה חדשים.. לא משהו תיאורטי שכלל לא נוגע אליך (כמו כללי מסחר חדשים בבורסה, ל"שחקנים גדולים" או כללי "תספורת טייקונים" חדשים או תנאי מכרז אסדות נפט ששונו בדיעבד..) - משהו שנוגע ישירות לרכב שלך ולאופן בו אתה חי - בפחד שיתפסו אותך או בשקט שאתה בסדר.."חוקי".
לא משהו אקדמי אלא.. החיים האמיתיים - היום זה חנן או אותו בחור שלא יכול העביר טסט את הפראדו שלו (ולך תמצא מתלים מקוריים או להוכיח ששלך כאלה) ומחר.. אתה ואני...
לא משהו הזוי בפלנטה אחרת אלא ממש אצלך במכון שאתה לא קורא לו מכון הבית ובכביש שבו אתה נוסע לעבודה/טיול.
ואין כל מאמץ מיוחד שצריך להשקיע על מנת לאכוף -כמו שאמרתי אז. הכל קיים וצריך רק איזה מזכר/תקנה על מנת לכסות את ישבנם של אלה ש.."יתפסו אותך.
פשוט, קל, זמין ולא עולה למערכת גרוש (על פי שיקולי הכדאיות הכלכלית של בועז).
מהפיכה - ברגע אחד, בלי השקעה מיוחדת, הפכו את המצב הקיים.
תוציאו את ה"קישוטים" של דרור (שעושים את מה שהוא כותב לכל כך מיוחד ומעניין) ונשארתם עם... בדיוק מה שאמר.
ואם מישהו ציפה לכוחות קומנדו שצדים ברחובות את המוגבהים למיניהם... צר לי לאכזב אותו.
כפי ש(עוד) אמרתי - לא צריך את ה-SAS. אנחנו, העכברים, באים למלכודת כל שנה.. לפחות.
ואת החכמולוגים, מנסים, כרגיל לגמרי, לתפוש ברחובות.
ועכשיו קל יותר.. להם קל יותר. הרבה יותר.
לא נשמע דרמטי אבל בהחלט מהפיכה.

tallevi
03-12-16, 22:06
אני לא חושב שהתקנות החדשות אם יתפרסמו הן רעות. אוקיי...עכשיו בוא נראה איך אתה מנמק את זה...

אני חושב שבכל מקרה בהיבט הפרקטי הן ייטיבו את מצב הגיפאים.זה עדיף פה אתה בעצם אומר "אפילו שהתקנות רעות, בפרקטיקה זה עדיף יחסית למה שהיה...

לא קורא גרמנית...) פה אתה אומר שבבסיסן (התקנות הגרמניות) הן טובות אבל יצאו רע..

מרגיז שבמשרד התחבורה חושבים שהם חכמים יותר מכל תקינה בנלאומית ותמיד ״משפרים״ אותם בצורה כזו שמזמינה שחיתות מסביבה =רעות...

שיטה שעובדת מתעודות הכשרות דרך מכון התקנים וכמעט עד אחרון משרדי הממשלה =רעות מאוד...

זה נראה שאתה מנסה לערבב את עצמך פה...מה כ"כ קשה להגיד את זה? התקנות כשלעצמן רעות. ההשפעה שלהן בשטח, במציאות, תשפר את המצב הקיים (לשיטתך).
תתנסה להתייחס לתקנות החדשות לא באופן יחסי ובלי ניחושים איך הן יעבדו בשטח.

טל.

Bernard
03-12-16, 22:25
זה נראה שאתה מנסה לערבב את עצמך פה...מה כ"כ קשה להגיד את זה? התקנות כשלעצמן רעות. ההשפעה שלהן בשטח, במציאות, תשפר את המצב הקיים (לשיטתך).
תתנסה להתייחס לתקנות החדשות לא באופן יחסי ובלי ניחושים איך הן יעבדו בשטח.

טל.

אני אהיה סניגורו של השטן (:rolleyes:) ואענה לך, לפי סדר השאלות בכחול:

התקנות טובות, משום שיש בהן את הכותרת "מותר" (בניסוח כזה או אחר) ואפילו כתוב מה מותר - קודם להן, לא היה כתוב מה מותר.
גם בפרקטיקה יהיה טוב יותר, משום שאפשר יהיה להציג(/להשיג??) אישור של הגבהה.
היה עדיף שלהגבהה של 5 סמ', לא יהיה צריך בכלל אישור (אם גם אני מבין את מה שכתבו פה פעם), משום שהגבהה כזו היא זניחה אבל גם מה שיש זה טוב.. יותר... ראה ס' 2. ו-1...
שחיתות היא רעה שאי אפשר בלעדיה בארץ הקודש וזה לא יפה שמשרד התחבורה מתחכם ומוסיף פרטים, שמכריחים אותי לשלם למושחתים, על מנת שאוכל לקבל את מה שממילא מגיע לי.
הכל מושחת, משרד התחבורה ומשרד הדתות ומכון התקנים ושרה וביבי ופרס ורבין ובנט ו...כולם-כולם. כולם עשו יד אחת נגדי על מנת להקשות את חיי ולקחת ממני כסף שהרווחתי בזיעת אפי ובטח גם את השריפות הציתו פקידים ממשלתיים, על מנת לנסות לאלץ אותי להתנדב לכבות אותן, לאחר שגנבו את כספי המיסים, שהיו מיועדים ללוחמי האש ולסופר-טנקרים...

אבל הכל טוב פה וכולנו חיים די טוב ואין על מה להתלונן ובטח לא להתאמץ ולשפר/לשנות.

זה מה שבועז אומר - נכון בועז?
או במילים אחרות - פרשנות שלי - הכל פה חרא ומושחת וכולם גנבים וגונבים אותי ורק מי שיש לו כסף/אומץ מסתדר ותגידו תודה שזה רק זה ולא יותר גרוע ובסך הכל יש פה עוד חוק שנוכל לעבור עליו, בגלל שהוא חרא ולא צודק ומושחת... לא משהו שצריך להתרגש בגללו - העיקר הבריאות (שהפקידים האלה מכריחים אותנו לשלם לרופאים מושחתים, לעקוף תור של שנים על מנת לקבל שירות בסיסי...).. אה גם זה די דפוק ומושחת ו...
די נמאס! - ברנרד! יש לך כמה חדרים באיזור שלך? שמעתי ששם יותר נחמד וקל מאשר פה, זו אולי לא הארץ המובטחת אבל כבר נמאס לי להילחם על מה שמגיע לי....

לזה התכוונת בועז?
אז לא - אין לי מקום. אני חוזר בעוד שנה...:)

tallevi
03-12-16, 22:55
הפוך גוט'ה, הפוך.
אני חושב שעם התקנות החדשות האלה, ואלו שיבואו בעקבותיהן (אלה רק לגבי היצרנים/יבואנים וכו', למי ששם לב), אלו שיעסקו באכיפה ובסנקציות כו', דווקא הנטייה והיכולת "להחליק" את הכתוב בספר תהיה קשה יותר = היומיום יהיה קשה יותר. אוקיי וגם זה מה שהתכוונתי להגיד, אתה בניגוד לשאר, לא רואה שום שיפור גם ברמת השטח בעקבות התקנות החדשות.
אף אחד, לדעתי, לא השקיע מאמץ שכזה (וגרם לרעש שכזה, בכוונה או שלא) רק על מנת להשאיר את התקנה כ"אות מתה" בתקנות התעבורה.
משכנו תשומת לב (תאונות/חופים/שמורות טבע/סינגלים/השתנה מהמקפצה) ומישהו התעורר והוא לא מתכוון לחזור לישון.
וזה נוגע ליומיום... פיזית. בנקודה הזאת אני חושב שאתה טועה, דווקא נראה שהכוונה הייתה להסדיר את הנושא מתוך כוונה לתת מענה על צורך/מציאות קיימת. אבל מבחינתנו, זה מעניין אתה יודע את מה...אותנו מעניינת התוצאה בסוף. התקנות.

הויכוח הוא לא רק ביני לבין בועז .
הויכוח הוא על מה לעשות - לחכות שהאבק ישקע ובנתיים לא לעשות כלום (ואחרי שהוא ישקע.. גם כן לא לעשות כלום) או לעשות משהו... משהו.
לעשות עכשיו? בוקר טוב )-: נו ובמה אתה שונה עכשיו מבועז? בועז שולל מעשים בגלל מה שהוא חושב ואתה שולל בגלל שמאוחר...מה ההבדל? מה עשית פה, בעצם?!

רעיונות?
היה רעיון לעצומה ולמכתבים... עכשיו? כמו ההערה בסעיף הקודם ובכל זאת מה כן?? אני לא מצליח להבין למה אתה מתאמץ כ"כ לטעון כנגד ישיבה על הגדר וחוסר מעש וקבלת הדברים כפי שהם והניסיון לנסות להסתדר עם מה שיש, ומצד שני אתה בעצם מסיים בזה שאתה אומר שאין מה לעשות עכשיו כבר כלום..(אני אישית פוסל טענות כגון אלו על הסף-אין דבר כזה "מאוחר מידי")

אז בעצם מה אתה מציע?
לבוא ולהגיד בשפע מלל מתוחכם שאין לקבל את התקנות החדשות ושהן גרועות וסור להישאר פסיבי ולא להיות נאיבי לגביהן וששום דבר טוב לא יצא מהן ושהן אף מחמירות את המצב הקיים לאין שיעור, ואחרי כל זה להגיד אין מה לעשות, עכשיו זה מאוחר מידי..(קצת מזכיר לי את הגשש עם מערכון של השקם "רוצה בפלה?! -אין בפלה...).
למדתי השבוע משפט סיני שמאוד אהבתי: "הזמן הכי טוב לשתול עץ היה לפני 20 שנה. הזמן הכי טוב הבא לשתול עץ-זה עכשיו!"
ובתור משפטן אתה בטח יודע שספר החוקים עמוס בתיקונים שנוספו לאחר שכבר יצא החוק. זה קרה כנראה בגלל אנשים שהאמינו שאין דבר כזה מאוחר מידי, ושאין מה לעשות עכשיו...

טל.

boaz avrahami
03-12-16, 22:55
תזמון זה הכול בחיים.
כולנו מסכימים שממילא לא יקרה כלום בשנה הקרובה ועד אז ברנרד חוזר ויוביל את המאבק הזה פרו בונו .

חבל רק שהיה צריך להתאמץ כל כך קשה בשביל שתואיל להתנדב למשהו שבו יש לך עניין כל כך אישי [emoji56]

שבוע טוב ותודה!
לוציפר

nate
04-12-16, 11:03
אני רק רוצה לציין ברנרד,

ולא,

מסכים עם מה שכתבת. ברגע שיהיה ניתן לרשום "מותקנת הגבהה" כבר לא יהיה חשש של הימצאות בתחום השחור ולא תהיה תלוי בחסדי הטסטר ועל איזה צד הוא קם היום.

MashberNafshi
05-03-17, 20:03
ב-1.3.2017, יצאה הוראת נוהל חדשה (http://media.mot.gov.il/PDF/HE_RECHEV/nohal_hagbahat_rechev-H-02-2016.pdf), המתירה הגבהה של 50 מ"מ(2 אינצ' בקירוב).
מכוני הרישוי קיבלו הנחיה(אנסה להביא זאת) שלא לפסול רכבים מסוג M1/N1 מוגבהים(אלא אם המנהל המקצועי של המכון מצא כי ההגבהה הנה מסוכנת), וזאת למשך שנה אחת, כדי לאפשר לבעליהם להסדיר את רישום ההגבהה כחוק.

erezgur
05-03-17, 21:14
(אנסה להביא זאת)

יש כבר דיון הולך ומתארך על התקנות החדשות - http://www.jeepolog.com/forums/content.php/3797-%D7%90%D7%95%D7%A7%D7%99-%D7%A2%D7%9B%D7%A9%D7%99%D7%95-%D7%91%D7%90%D7%9E%D7%AA-%D7%94%D7%95%D7%A8%D7%90%D7%95%D7%AA-%D7%94%D7%A8%D7%99%D7%A9%D7%95%D7%99-%D7%9C%D7%94%D7%92%D7%91%D7%94%D7%AA-%D7%A8%D7%9B%D7%91-%D7%A9%D7%98%D7%97-%D7%A0%D7%9B%D7%A0%D7%A1%D7%95%D7%AA-%D7%9C%D7%AA%D7%95%D7%A7%D7%A3

-->