PDA

צפייה בגרסה מלאה : המלצה למסלול , מהמרכז לשדה בוקר וחזרה.

סולי
29-12-15, 11:45
היי חברים,
מתכנן לקחת את החברה לצימר מחר באיזור שדה בוקר..
מחפש מסלול עם נוף יפה.. מסלול נוח יחסית, לא מתרגש כל כך מאתגרים אם יהיו, אבל לא יותר מדי אחרי הכל רכב בודד.

התכנון הוא לצאת מחר בבוקר מהמרכז... לינה בצימר 5 קמ מהמדרשה, ולמחרת ארוחת בוקר ויציאה למסלול נחמד וחזרה למרכז...
אשמח להמלצות, תודה..

נמרוד
29-12-15, 11:51
!No man, Don't do it

;)

אביעד פ.
29-12-15, 11:59
!No man, Don't do it

;)

בדיוק מה שאני חשבתי.

נחל הבשור, צין, עין עקב הכל קרוב וכיף. יש לך המון מסלולים מעניינים בסביבה. רק לפתוח מפה אפילו אין צורך לתכנן.

נמרוד
29-12-15, 12:07
ירוחם, מכתש גדול, מעלה אברהם, כן/לא בורות חצץ משם שביל אדום להר צרור. תא השטח בין ראש מעלה אברהם להר צרור נחמד מאד ומעניין, יש כמה שבילים אפשריים, פינות נחמדות לפרוס מחצלת מתחת לעץ או בתצפית נוף, והכל קרוב לנקודת הסיום שלך.

סולי
29-12-15, 12:21
תהיו רגועים זה לא הכיוון.. הולכים להרגע קצת מהמירוץ היומיומי.. ממש לא להלחיץ את עצמי יותר P:

בכל אופן היא השקתה את הלפטופ בכוס תה .. ואין לי גישה נורמלית לעמוד ענן... ואין מפות נייר :/
הדגש הוא על הנוף ... אם יש למישהו קובץ מסלול או סיפור דרך שעונה לצרכים שהגדרתי אשמח אם ישתף ..

השועל
29-12-15, 12:53
אנחנו רגועים. השאלה היא האם היא מצפה למשהו אחר חוץ מהנוף :) שלא תסתבך..

המסלול של נמרוד יביא אותך לשדה בוקר מהצד המזרחי. קלאסי..

elro
29-12-15, 13:08
כנס לכיוון בורות חצץ (תעצור שם גם) במסלול שחור, לאחר מכן תיפגש עם המסלול שהולך לכיוון הר צרור מסלול אדום.
משם תסיים בשדה בוקר.
מסלול קצר, נעים, עם נוף ועם עצירות.
יש לך ליד הר צרור מימין שני בוסתנים נחמדים ונעימים לעצירה.
על הר צרור יש תצפית מאוד יפה.

ishc
29-12-15, 13:20
הנה, זה ליום הראשון, 85 ק"מ ארוכים אבל אפשר לחתוך באמצע, לצאת במצפה רמון.
נחל נקרות, מעלה דקלים, רמת סהרונים, רמת חבר, בקעת מחמל, מעלה נוח ובקעת נפחה, מסיימים קצת דרומית לגן לאומי עבדת.

סולי
29-12-15, 14:46
תודה על ההמלצות חברים, איזה כיף! תודה.
שוקל לעשות את המסלול של צחי מחר.. וביציאה מהצימר לעשות את המסלול שנימרוד הציע רק בכיוון ההפוך, מה דעתכם?

נמרוד
29-12-15, 14:50
85 ק"מ?? כל מה שהבן אדם רוצה זה להגיע לצימר!

ishc
29-12-15, 14:53
85 ק"מ?? כל מה שהבן אדם רוצה זה להגיע לצימר!

תאמין לי שאני מכיר את הבחור, הוא עאלק רוצה להגיע לצימר וחוץ מזה תמיד הוא יכול לצאת דרך נחל גוונים ולנסוע חצי שעה בכביש לצימר.

- - - Updated - - -

תודה על ההמלצות חברים, איזה כיף! תודה.
שוקל לעשות את המסלול של צחי מחר.. וביציאה מהצימר לעשות את המסלול שנימרוד הציע רק בכיוון ההפוך, מה דעתכם?

אני עדיין הייתי נוסע מערבה לכיוון הערים הנבטיות, זה גם ממשיך רת המסלול של היום הראשון שמתבסס על דרך הבשמים וגם משנה אוירה ותוואי שטח ממדבר סלעי לחולי, חוץ מזה לעצור בערים הנבטיות זה כיף ומעניין.

סולי
29-12-15, 14:59
יש לך את זה בקובץ למוגבלים? :rolleyes:

ishc
29-12-15, 15:23
אשתדל להכין לך מאוחר יותר

ברק לוי1
29-12-15, 16:38
בדיוק תכננתי סיבוב דומה לחמישי /שישי. תודה על ההמלצות

Sent from my iPhone using Tapatalk

ד ו ר ו ן
29-12-15, 21:09
ירוחם, מכתש גדול, מעלה אברהם, כן/לא בורות חצץ משם שביל אדום להר צרור. תא השטח בין ראש מעלה אברהם להר צרור נחמד מאד ומעניין, יש כמה שבילים אפשריים, פינות נחמדות לפרוס מחצלת מתחת לעץ או בתצפית נוף, והכל קרוב לנקודת הסיום שלך.
מהר צרור למכתש הגדול אתה עובר בשטח אש של בסיסי ההדרכה באזור, לא בהכרח נכון באמצע השבוע.

בשביל אמצע השבוע, אתה קצת בבעיה באזור הזה, ומילא אם היה יום חמישי, אבל רביעי זה עדיין יום אימונים מלא, והשטח הזה פעיל בכל כיוון.

הייתי יורד למכתש רמון דרך מעלה ערוד, נוסע לקניון הפריזמות, קצת חילוץ רגליים, ממשיך בנחל רמון עד לפיצול לכיוון הסמ"ש האדום לבורו רעף, ועולה למעלה לרכס, נוף שווה מאד של כל המכתש.
משם יורד לכביש 40, ולצימר.

פחות הליכה ושטח מעט יותר אתגרי?
במעלה ערוב, יורד לכיוון הערוד, ועם הסמ"ש הנקרות, נוסע מזרחה ונכנס למכתש דרך מעבר פיטם, ומתחבר למסלול הקודם באמצע.

דרור ברלי
29-12-15, 22:07
מסלולון ליום הראשון: סע על כביש 211 לכיוון מערב וקצת אחרי אשלים תיכנס דרומה בציר אדום נדמה לי. השביל נוח ומפתה לתת בגז (אבל אל תתפתה, באמצע השביל יש תעלהחפורה רעה ועמוקה לרוחב השביל עם בולדר/בטונדה באמצע, שיכולה לגמור לך את הטיול עוד לפני ההתחלה.... אני התפוצצתי שם לפני חודש עם קאן-אם מאווריק ובמזל זה נגמר רק בגאנט קדמי שהתעקם ויושר במקום) השביל ייקח אותך למעלה משורה - קצת אקשן על ההתחלה. תטפס במעלה (לא בעיה בשביל הסמו שלך) ותגלוש לבשור. תמשיך בבשור על השביל האדום עד ליציאה סמוך לשדה בוקר. סע באיזי ואל תמהר. הנוף יפה, האוירה מדברית. מי צריך יותר.

מסלול המשך ליום שלמחרת - לא קשה אבל כייפי. עליות, ירידות, סיבובים, פיתולים, ובעיקר - שקט. מדבר במלוא הדרו. תיכנס מכביש 40 קצת לפני בית השנטי לשביל שחור בכיוון מערב (רמת ציפורים). תמשיך מערבה לכיוון גבעות כבודה והר רות, (נכון לחודש שעבר יש מעבר של שלולית מים ובוץ - אל תפחד, זה לא עמוק.) טפס לתצפית בהר רות, ואח"כ תעלה צפונה על האדום לכיוון שבטה.

ד ו ר ו ן
29-12-15, 22:20
דרור,
גם המסלול הזה בשטח אש פעיל של ביסנ"מ.

רוב הזמן באמת שקט, ומידי פעם תיפול על מטווחים ותרגילים נק"ל, בדיוק באזור של משורה וקצת פנימה.

PW
29-12-15, 22:22
מסלולון ליום הראשון: סע על כביש 211 לכיוון מערב וקצת אחרי אשלים תיכנס דרומה בציר אדום נדמה לי. השביל נוח ומפתה לתת בגז (אבל אל תתפתה, באמצע השביל יש תעלהחפורה רעה ועמוקה לרוחב השביל עם בולדר/בטונדה באמצע, שיכולה לגמור לך את הטיול עוד לפני ההתחלה.... אני התפוצצתי שם לפני חודש עם קאן-אם מאווריק ובמזל זה נגמר רק בגאנט קדמי שהתעקם ויושר במקום) השביל ייקח אותך למעלה משורה - קצת אקשן על ההתחלה. תטפס במעלה (לא בעיה בשביל הסמו שלך) ותגלוש לבשור. תמשיך בבשור על השביל האדום עד ליציאה סמוך לשדה בוקר. סע באיזי ואל תמהר. הנוף יפה, האוירה מדברית. מי צריך יותר.

מסלול המשך ליום שלמחרת - לא קשה אבל כייפי. עליות, ירידות, סיבובים, פיתולים, ובעיקר - שקט. מדבר במלוא הדרו. תיכנס מכביש 40 קצת לפני בית השנטי לשביל שחור בכיוון מערב (רמת ציפורים). תמשיך מערבה לכיוון גבעות כבודה והר רות, (נכון לחודש שעבר יש מעבר של שלולית מים ובוץ - אל תפחד, זה לא עמוק.) טפס לתצפית בהר רות, ואח"כ תעלה צפונה על האדום לכיוון שבטה.
יקירי,
להבנתי מדובר בימי חול "רגילים" - ובהנחה שאתה מקבל את המלצתו של השיכור מעלי,
ביום הראשון, בתנועתך בבשור, משמאל / ממזרח - תחטוף בעיקר קליעית מכל הסוגים וכדורי חש"ן 120 מ"מ, מימין / ממערב - בעיקר תחמושת ארטילרית (155 מ"מ בעיקר)
ביום השני יהיה לך יותר פשוט - רק ארטילריה מלוא החופן....
"ונשמרתם מאוד לנפשותיכם"
טיולים טובים לך
PW

ד ו ר ו ן
29-12-15, 22:24
האזור של רמת רות, כבודה והציר האדום לכיוון שבטה כולם במשפך נתירים של שבטה.

ח'ברה- שימו לב שבאמצע השבוע אלו אזורים שיכולים להיות מאד מטעים.
ארטילריה תיפול לכם על הראש בלי אזהרה, מרחוק.

נמרוד
29-12-15, 22:33
אני אכן לא שמתי לב שהכוונה ליום חול... צריך להתחשב בשטחי אש. בכל זאת המסלול שהצעתי מגרד קצת שטח אש שאיני יודע עד כמה פעיל, אבל עדיף ללכת על בטוח.

עכשיו לגבי חלוקת התחמושת של PW - חש"ן 120 מ"מ מזרח לבשור? ואללה?

סולי
29-12-15, 23:36
טוב........... גם שטחי אש וגם חשש משטפונות... בנוסף בלתמים שהאישה השנייה הפילה עלי... (עבודה) .. ונשארתי עם יציאה מאיזור מרכז רק בעשר בבוקר מחר!!!&%#@%&*.

נסיעה של שעתיים מינימום מנהלתי... עם הסמו והגענו ל12:00 ... יש הצעות חדשות?

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk

סולי
29-12-15, 23:44
קיצר יצאתי ילד ... אם יש למישהו המלצה על מסלול נופי רגוע.. אולי תצפית על זרימות... לא מתכננים לנוע רגלית .. וכמובן ללא ארטילריה מכל סוגשהו... אני קשוב...

PW
30-12-15, 00:04
קיצר יצאתי ילד ... אם יש למישהו המלצה על מסלול נופי רגוע.. אולי תצפית על זרימות... לא מתכננים לנוע רגלית .. וכמובן ללא ארטילריה מכל סוגשהו... אני קשוב...

יקירי:

תתחיל בנחל נוקד (נחל "עץ") מכביש ש"ב - ירוחם / מצד חלוקים עד חציית כביש 40, המשך דרך החוות בואכה מצד מאגורה ומשם חזרה לכביש 40, ביקור קצרצר בבור חווארים - ואתה מסודר.

אם התמזל מזלך והצין שוטף, ביקור בעין מעריף (רגלי קצר) ואח"כ דרך הסרפנטינות כדי לראות את הצין חוצה את הכביש (בזהירות) יכולה להיות חוויה מתקנת מרהיבה.

ואין לי אלא לצטט:

"בכל ימי חיי לא הרגתי ולא נהרגתי אף פעם"
אברם שפירא השומר המיתולוגי

סולי
30-12-15, 00:15
בבוקר אסתכל על המפה שוב ואתפקס. תודה לך !

סולי
30-12-15, 00:52
הסתכלתי... נראה קצת חלבי... אבל זה מה יש לאור האילוצים . . . כנראה שזה מה שיהיה...
המון תודה על העזרה!!
מרגיש כל כך ג'ובניק... /:

-->