PDA

צפייה בגרסה מלאה : נכשלתי בטסט

עמודים : 1 [2]

amir_shai
04-09-18, 11:06
נקודה נוספת, ואני לא מתכוון להתווכח עליה יותר -
בניגוד לאוטודטה של הצמיגים,נכון להיום, אין בחוק או בתקנות טבלת גבהים רשמית. ולכן, זו רק החלטה שלך, והאסרטיביות שלך , אם הבוחן מחליט למדוד. אין לו התיחסות רשמית מה תקין ומה לא.

אולי אין בחוק אבל ישנה טבלה שמופצת למכונים (למשל דינמומטר רעננה) והבוחן מודד לפי מה שכתוב לו. בטסט האחרון מדדו לי את הגובה והייתי בתחום של הטבלה ולכן עברתי.
אני מניח שאם לא הייתי בתחום היו שולחים אותי להביא אישור שאין הגבהה.

Sent from my LG-H870DS using Tapatalk

נדב ש.
04-09-18, 11:18
זיו, אני לא זוכר שבמהלך 15 שנה אחורה שלפני כל התקנות האלה הכשילו אותי בטסט על גובה או קפיצים בצבע מסויים, חוץ מתקלות בטיחות לא היתייחסו לזה בכלל, היו לי רכביםצגבוהים יותר מ 2", עבר בלי קומבינות, לא היה נתון לחסד של אף אחד.
זה מה שהיה, עצם העובדה שכל החלקים האלה מיובאים, משווקים ע"י יבואנים מורשים, נימכרים בחנויות חלקי חילוף, היו מותקנים ע"י מוסכים וכו' אז פתאום לא חוקי? (בהנחה שאף אחד לא שינה מתלים בעצמו הרי זה בטח לא חוקי), זה מה שהיה אז.
זה גם שאמרתי לפני כל הבלאגן הזה, פשוט עכשיו הגבילו בנתון מסויים שזה מה שמותר לך וזהו.

דרור ברלי
04-09-18, 12:26
דרור,
אתה לא יודע כמה אתה צודק, החוק לא מתעסק עם המילה סבירה, הוא קובע חד משמעית את ההגבהה (ולרוב זה 50מ"מ, חוץ מחריגים).
לכן גם הגבתי כמו שהגבתי לאסף, בסופו של יום אין משמעות, חוקית, לכל מני ביטויים כמו משמעותי, או מפלצתי.
נסיתי להגיד "לא להשתין מהקפצה", נסיתי להגיד רכב שמעשרה מטר, כולם יגידו שהוא גבוה מ 50מ"מ, נסיתי להגיד סביר.....
לא יודע מה לעשות יותר, שאנשים לא רוצים להבין, אז כנראה שלא מבינים.

זהו, שמבינים טוב מאוד. ואין "סביר" או לא סביר. הבוחן הוסמך לשפוט "לפי העין" וכאן הבעיה. זה משאיר אותך נתון לחסדי מצב הרוח שלו. או תאוות הבצע שלו.

אני נסיתי להגיד, בכמה צורות, שכל עוד זה לא בוטה, לא יתעסקו אתך. זה לא חוק, זה הגיון פשוט, לא יודע איך להסביר.
מה זה בוטה? מה זה סביר? שכל אחד יחליט על מה הוא מסוגל להגן ולשכנע, ומי הבוחן שלו.

דרור,
אני חושב שכל התפלפלות הזו מפקששת את הנקודה - עד לפני התקנה, כל מי שהחליף משהו במתלים, אפילו אם לא הגבההת, רק החלפת קפיץ או בולם, היינו נתנוים לחסדו \ קריזה של הבוחן.

וזה עדיין ככה גם היום.

מהרגע שיש את התקנה, לרוב האנשים נפתרו הבעיות.
יתרה מזאת, נסיתי (בהתחלה בעדינות, ואח"כ קצת יותר בוטה), גם להעיר את תשומת הלב, שבניגוד להחלפת מנוע למשל, שיש מספר סידורי ופרטים, באישור הגבהה, אין שום פרט, לא דגם, לא מקט, לא כלום (מעבר לאמירה כללית של 50מ"מ).
וזה אומר, שברגע שיש לך את האישור, נכון להיום ( בהנחה שאנשים לא יתחילו להגזים), אתה יכול להחליף את הסט ולשנות את ההגבהה שלך.

ואם לא הגזמת? זה משחרר אותך משרירות ליבו של הבוחן?.... חחחח. אל תהיה תמים, לא עשו אותך אתמול וגם לא באצבע.

מרוב התלהמות והתפלפות הנקודה הזו התפקששה (ולכן גם ההערה הצודקת של בועז, שבניגוד לכל הנבואות אימה פה באתר, המצב רק השתפר).

השתפר?... נו שוייין. לא הייתי מגזים. מבחינת בעלי רכבים מסויימים, או באיזור המרכז, כלום לא השתפר. לפי מה שאומרים מכונאים שמעבירים טסטים כל יום כחלק מהשרות שלהם, המצב רק הורע.

אז בבקשה, בא נעזוב את התפלפות מה זה "סביר" ותתייחס בבקשה לנקודה החשובה באמת -

אתה מסכים שלהרבה אנשים (שלא תתחיל להתפלפל איתי על "רוב האנשים" :-) ) , התקנה עוזרת ומפשטת את הטסטים?

תקנה אמורה לתפוס לכולם. כל עוד יש כלי רכב שיתהפך העולם והם לא עוברים, כאילו לא נעשה דבר.
וכאן הפיספוס הגדול - בוחן אמור להיות מקצועי מספיק על מנת לזהות התקנה לא בטיחותית/לא נכונה, שינויי מבנה אסורים כמו שינויים/קיצורים/הארכות וריתוכים בשילדות, שינויי מיקום תושבות וכו', כל מיני קומבינות רעועות וכו' מהסוג שדורון הזכיר. וזה מה שהוא צריך לבדוק! כי רכב יכול להיות בגובה סטנדרטי או אפילו נמוך יותר כי המתלים שלו קרסו ומתו, הכל שם רעוע ומשוחרר, גלגלים בזוית שפיעה שלילית מרוב שהמתלה כבר מת וסגור, ועדיין לעבור! כי הוא "נמוך"כמו שהם אוהבים, למרות שהוא אשכרה מסוכן לשימוש!... רק לפני שבועיים הגיע לי פג'רו כזה לטיול בעבירות קשה. יצא ממנו בשן ועין וכולי פליאה שבכלל הצליח לסיים את המסלול בנסיעה.

אתה מבין את רמות החופש שזה נותן למי שנשאר בתחום של ה 50מ"מ? אתה מבין שאין יותר קישקושים של לצבוע קפיצים לשחור?

שוב התמימות שלך.... קח רכב סטנדרטי, תרכיב לו בולמים באורך המקורי אבל בצבע בולט לעין ותגלה כמה כלום לא השתנה. גם אני החלפתי בולמים לא מזמן ותאמין לי, מעמדו של תרסיס הספריי השחור עדיין איתן כמו פעם....

(ובבקשה, אל תשאל אותי מה זה "בתחום" ומה ה RGB של שחור).

נקודה נוספת, ואני לא מתכוון להתווכח עליה יותר -
בניגוד לאוטודטה של הצמיגים,נכון להיום, אין בחוק או בתקנות טבלת גבהים רשמית. ולכן, זו רק החלטה שלך, והאסרטיביות שלך , אם הבוחן מחליט למדוד. אין לו התיחסות רשמית מה תקין ומה לא.

ושוב - אומרים לך ומנסיון ואלה עובדות - יש להם נתוני גובה של חלק מהרכבים הסטנדרטיים ממרכז הטבור לחלק העליון של מפתח הגלגל ואת זה חלקם מודדים. לא כולם מודדים, לא כל יבואני/יצרני הרכב מספקים נתון שכזה וזה אגב כבר פתח לצרות צרורות, כי אם אין לו נתון רשמי, הוא יכול להחליט על מספר שרירותי במטרה להכשיל אותך. ואם זה לא מספיק, כדי שזה יהיה גם חוקי, הפקידים עוד הגדילו ונתנו לבוחנים כוח להשחית - לשפוט "לפי העין". אולי גם כדי לצמצם את האפשרויות של אזרח שמודע לזכויותיו, לגרור אותם לבתי משפט ולנקנק אותם - שזו אגב שערוריה שאין כדוגמתה.

בכלי רכב בעלי קפיצי עלים אפשר לערגל קפיץ סטנדרטי ישן והאוטו ייראה מתוח כמו קונדום ("משתין מהמקפצה" כהגדרתך) ואז מה? הוא "מוגבה" או לא?... קפיץ מעורגל כזה שוקע מהר מאוד וחוזר למידות המקובלות, אבל את הבוחן זה לא מעניין ויש מצב שהוא גם לא מקצועי מספיק כדי לראות את זה ולהבין את זה. זה משהו שאני ואתה רואים במבט חטוף, אז אני מצפה מבוחן מוסמך, שהוא איש מקצוע ועוד עם עין ש"מוסמכת רשמית" ע"י פקידון, לדעת את זה ולהכיר את המאטריה לא פחות טוב ממני וממך. עכשיו אתה מבין כמה התקנה הזו דפוקה?.....

הבעיה מתחילה, ממה שאני קורה "להשתין מהמקפצה" - הבוחן פוסל אותך על "סעיף לא חוקי", בידיעה שאתה לא תעיז ללכת לשום תהליך משפטי \ מנהלי, כי אתה יודע שהרכב שלך לא תקין.
מה לעשות, הבוחן פשוט צודק!!! יכול להיות שהוא לא הכי חכם, יכול להיות שהמכונים גנבים, בני ז...... אבל הפעם הוא צודק.
יש חוק, והוא פשוט אוכף אותו.

אז זהו. שבהרבה מקרים הוא לא צודק אבל הוא יודע שלא תבזבז אלפי שקלים רבים וזמן על הליכים משפטיים, כי למי יש זמן וסבלנות וכסף מיותר לבזבז על קטטות במשך חודשים בבתי משפט?... בחיאת, כולה טסט!.... אז פותרים את זה במקום בכמה מאות שקלים מקופלים לכיס שלו "בלי שהוא ירגיש" ושלום על ישראל.

וככה זה עובד עשרות שנים, ומבלי להצביע על שמות ספציפיים של מכונים ושל אנשים, חלק לא קטן של המכונים והבוחנים לוקחים שוחד. כי זה קל ואפשרי וגם מאוד מפתה. וזה כל כך השתרש עד שלא נטעה הרבה אם נאמר בזהירות שזו הנורמה.

נח לכם להתפלפל על קוצו של יוד, אבל שהבוחן פועל לפי החוק, אתם משמיצים את המכונים (ושלא תפרש שאני אומר שהם צדיקים או מקצועיים).

ביום שמכון רישוי כלשהו יעבוד באמת על פי חוק ויהיה מקצועי וגם הגון - אני אוריד לפניו את הכובע, כי אין לי בעיה שיכשילו על ליקוי אמיתי. אבל עיקר הבלגן בטסט הוא סביב חינטרושים כמ וכנפונים ומטפים ומזגנים, העיקר שתלך ותבוא ותלך ותבוא ותשלם בכל פעם מחדש דמי בדיקה חוזרת ותבזבז עצבים וזמן - או שתשחק את המשחק ותכין מראש כמה שטרות. וכאן הבעיה - עולם כמנהגו נוהג וכלום לא השתנה. תקנת ההגבהות לא פתרה את ההתייחסות הבסיסית הפוגענית של מכוני רישוי לרכבי שטח.

תומר ב
04-09-18, 12:36
מדידות במבחן התקופתי(טסט):

1. אותה רשימה שהופצה פה, אושרה ע"י משרד התחבורה והועברה אל איגוד מכוני הרישוי.

2. איגוד מכוני הרישוי בחר (כמדומני) 3 מכוני רישוי לביצוע פיילוט מדידה ע"פ אותה רשימה.

3. המדידה נעשית מטבור גלגל לכנף/כנפון.

4. אם רכב נפסל, הוא נשלח למתקין/מגביה מורשה לשם בדיקה מחדש וקבלת אישור על נתונים תקינים למבחן חוזר.

5. גם ללא מדידה(במכונים מחוץ לפיילוט), אם לבוחן ע"פ ראות עיניו, גובה הרכב נראה חריג, מותר לו לפסול ולשלוח לבדיקה מחדש אצל מורשה.

לא מבין למה צריך לשלוח למתקין מורשה לבדיקה.
בטפסים שהמתקין נותן לצורך רישום ההגבהה יש המידות הנ"ל לפני ההתקנה ואחרי ההתקנה.
הכל נמצא במערכת של משרד הרישוי.

כנראה שאצלם הנתונים הנ"ל לצורך הויכוח החצי שנתי הבא...

tallevi
04-09-18, 13:47
גם אני לא זוכר כזה דבר והייתי עם אותן הגבהות שהיום אני לא מעז להתקרב איתן למכון רישוי בגפי...ועוד המון דוגמאות בדיון האינסופי הזה למכביר... היו גם כאלה שלא היו עם הגבהות ונתבקשו להביא אישור להגבהה בכל זאת.

ועוד נקודה שהיא אולי לא עצם המחלוקת בדיון הנוכחי, אבל היא כמו וואחד פיל בחדר בכל הנושא הזה של ההגבהות. לא פיל... ממותה.

ישנם כאלה שנאחזים בהגבהה המורשית המגוחכת הזו של 50 מ"מ עלובי עלובים, כמוצאי שלל רב בידם ולא רק זו, אלא שהמספר הארור הזה הפך לתורה קדושה שאין בלתה, ערך עליון ואבסולוטי שכרגע מהווה לנקודת ייחוס לכל הגבהה בכל רכב והיא שתקבע אם ההגבהה שבנידון היא לגיטימית או לא, (לא מבחינה חוקית זיו...אף אחד לא צריך את ההסבר שלך לגבי החוק, זה ברור...), ואם היא סבירה או לא סבירה. רפרנס אלוהי...ואת זה אני לא מצליח להבין.
זה שזה החוק כרגע הבנתי, אפילו לפני שזיו טרח ללא לאות להסביר שוב ושוב ושוב...נשבע לכם..אבל אני לא מצליח להבין איך אנשים מביעים סיפוק עילאי מפירורי הפירורים האלה שהשאירו בידם.

יתרה מכך, יש וחלקם/חלקנו עוד נהנים מההפקר שלא ממש מקפידים לבדוק את המידה על המ"מ כפי שמאפשר (מחייב??) החוק לעשות, אלא מסתפקים רק בהצגת האישור/הרישום ברשיון.

אז אני שואל כדי להבין, אתם באמת מרוצים מהעצם היבשה הזו שזרקו לכם?? או כפי שנדמה לי, שבתחילה הסתפקתם מתוך ההנחה שהתרבות הישראלית תעשה את שלה, וזה יעשה את העבודה לכסתח את המכונים, (מה שדי עובד נדמה לי לעת עתה אבל תהיו בטוחים שלא להרבה זמן...), ואז בתהליך פסיכולוגי גם אימצתם את המידה הזו ברצינות כהגבהה סבירה ומספקת, (יש לזה שם לתהליך הזה בתחום הפסיכולוגיה...)???

אני, למי שזה לא היה ברור, לא מצליח להתייחס למספר הזה ברצינות, לא דה פקטו ולא דה ניירו, ולא בכלל...

טל.

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk

MashberNafshi
04-09-18, 15:55
לא מבין למה צריך לשלוח למתקין מורשה לבדיקה.
בטפסים שהמתקין נותן לצורך רישום ההגבהה יש המידות הנ"ל לפני ההתקנה ואחרי ההתקנה.
הכל נמצא במערכת של משרד הרישוי.

כנראה שאצלם הנתונים הנ"ל לצורך הויכוח החצי שנתי הבא...
השליחה לבדיקה מחודשת הנה כי עם הבוחנים חי בתוך עמו והנו חשדן מטבעו.
לטענתם, נתנו לכם 'הטבה' אשר נרשמה כדת וכדין, כעת בואו ו'נעבוד' על המערכת.
נקח את הרכב ונתקין בו סט גבוה יותר מהרשום ברשיון הרכב. אם במבחן התקופתי 'יתעללו' בנו, תמיד יבוא לישועתנו הרישום הנ"ל.
הרי אותה סיטואציה היתה עם מידות צמיגים חריגות. הבוחן היה 'מחליק' את המידה מאחר והיא 'רשומה', עד שבאו חכמי מת"ח ואמרו: עד פה!
רכב עם מידת צמיגים חריגה, אשר יש לבוחן חשד כי אינה מאושרת ע"י היצרן, יש לבדוק ולאמת מול מקורות(אוטודאטה, קארדאטה, רישום ראשוני).
כנ"ל עם ההגבהה, עצם העובדה כי היא רשומה ברשיון הרכב אינה מכשירה אותה לעד. על הבוחן לבדוק ולאמת, ואם יש לו חשד(ואין לו נתונים לבדיקה בשטח. לא כל הרכבים נמצאים ברשימת הפיילוט), יפסול את הרכב וישלח אותו לבדיקה ומדידה מחדש אצל מתקין מורשה.

*לגבי רשימת המכונים המשתתפים בפיילוטת אנסה לברר זאת.

דרור ברלי
04-09-18, 19:04
נקח את הרכב ונתקין בו סט גבוה יותר מהרשום ברשיון הרכב. אם במבחן התקופתי 'יתעללו' בנו, תמיד יבוא לישועתנו הרישום הנ"ל.

בבקשה.
בניגוד לשלל השטויות שמקשקשים כאן, לדבריך אני דווקא מתייחס במלוא הרצינות.
אתה מאשש ומאשר ומאמת את כל מה שאני חושב על "עם הבוחנים".
מישהו שאל את "עם הבוחנים" לדעתו על התקנה?.... באיזו זכות הם מחווים עליה דעה בכלל?... "הטבה" עאלק. כאילו שזה על חשבונם/עולה להם בדם וביזע ובדמעות/מפחית ממעמדם ומסמכותם.... מי הם בכלל?
אתה בעצם מאשר שהבוחנים מתייחסים לציבור בעלי הרכב כמו שמס הכנסה מתייחס לעצמאים - "כולכם שקרנים וגנבים עד שתוכיחו שלא".

זה עוד פרק קטן ושולי בסאגה הבלתי נגמרת של מדינת ישראל נגד אזרחיה. ועל זה בדיוק אני מדבר כל הזמן הזה ומגלגלי העיניים מוכי תסמונת עיר הבירה הסקנדינבית ההיא מסרבים להבין - או גרוע מזה, ומה שלדעתי קורה כאן במציאות כי טפשים הם בטוח לא - דווקא מבינים טוב מאוד, אבל מנסים להטות את הנושא.

נמרוד
04-09-18, 20:02
דיון מרתק. אוצר בלום של טיפים ועצות שכמעט מבטיחים כשלון בטסט. אם יורשה לי לסכם את ההמלצות העיקריות -

לפני הכל, קריטי לבחור את ה"מכון הנכון". אלן בחולון, או המכון באשדוד, הם הפיבוריטים. מכון הדרום ביפו הוא מספר אחד. גם אם התור ארוך כמו למסעדת מישלן בפריז, תתעקשו - תגידו שברלי שלח אותכם, ושהוא הבטיח לכם שלא תעברו מכה ראשונה.

שנית, אל תתנו לבוחן סתם כך להתעצל. וודאו שהוא מוציא מטר ומודד שהרכב שלכם אכן לא מוגבה יותר מהמותר. שלא יסתפק ברישום. ואם הוא לא יודע מה הגובה המקורי של הרכב - תגיעו מוכנים עם האינפורמציה.

אם הוא לא בודק את המטף, למרות שהרכב שלכם פרטי ואין לכם מטף - לא להתבייש. להזכיר.

ברכב מסחרי, כדאי להשחית את מדבקת המשקולות, חבל לפספס כזאת הכשלה קלאסי.

אם יש לכם פנסי ערפל, להעלות אותם מהפגוש לגג לפני הטסט, ובכל מקרה לא לשכוח להוריד כיסויים אם יש. פרט קטן אבל חשוב.

ואם מדברים על תאורה ולדים - היום כבר נדיר שנורות נשרפות. אבל זו הכשלה שלא נס ליחה, ברוב כלי הרכב זה ממש קל לפתוח את הבקליט של הפנס האחורי ולנפץ את אחת מנוריות האיתות.

ד ו ר ו ן
04-09-18, 20:05
הרי אותה סיטואציה היתה עם מידות צמיגים חריגות. הבוחן היה 'מחליק' את המידה מאחר והיא 'רשומה', עד שבאו חכמי מת"ח ואמרו: עד פה!
.
אני זוכר סיפור אחר.
את אף אחד זה לא עניין במיוחס עד שגאון מומחה ונציג שהכתיר את עצמו בא במכתב נרגש למשרד התחבורה בזעקת אוי גבעאלד (שלא תפסה לחבורתו הוא..), בענייני צמיגים ובגושים..

boaz avrahami
04-09-18, 20:08
דיון מרתק. אוצר בלום של טיפים ועצות שכמעט מבטיחים כשלון בטסט. אם יורשה לי לסכם את ההמלצות העיקריות -

לפני הכל, קריטי לבחור את ה"מכון הנכון". אלן בחולון, או המכון באשדוד, הם הפיבוריטים. מכון הדרום ביפו הוא מספר אחד. גם אם התור ארוך כמו למסעדת מישלן בפריז, תתעקשו - תגידו שברלי שלח אותכם, ושהוא הבטיח לכם שלא תעברו מכה ראשונה.

שנית, אל תתנו לבוחן סתם כך להתעצל. וודאו שהוא מוציא מטר ומודד שהרכב שלכם אכן לא מוגבה יותר מהמותר. שלא יסתפק ברישום. ואם הוא לא יודע מה הגובה המקורי של הרכב - תגיעו מוכנים עם האינפורמציה.

אם הוא לא בודק את המטף, למרות שהרכב שלכם פרטי ואין לכם מטף - לא להתבייש. להזכיר.

אם יש לכם פנסי ערפל, להעלות אותם מהפגוש לגג לפני הטסט, ובכל מקרה לא לשכוח להוריד כיסויים אם יש. פרט קטן אבל חשוב.

ואם מדברים על תאורה ולדים - היום כבר נדיר שנורות נשרפות. אבל זו הכשלה שלא נס ליחה, ברוב כלי הרכב זה ממש קל לפתוח את הבקליט של הפנס האחורי ולנפץ את אחת מנוריות האיתות.

אחד החזקים מזה זמן רב!

zivo
04-09-18, 20:09
דרור,
זו כבר לא מחסנית, זה כבר ארגז פעולה ....
מתי יגמר הירי האוטמט הזה???
למי בדיוק אתה מתכוון שאתה כותב " ומגלגלי העיניים מוכי תסמונת עיר הבירה הסקנדינבית "?
לכאלו שעוברים טסטים בלי בעיות, ומנסים להציע לך דרך שונה להסתכל על נושא מסויים?
זה עושה אותם מגלגלי עיניים? מוכי תסמונת?
מה הפראנויה הזו?
מה ההתלהמות הזו?

במקום אחר ראיתי שכבר הציעו לך בקבוק וויסקי...
אני הייתי מציע לך כד מים עם קרח.

היילקס אספנות
04-09-18, 20:17

ואם מדברים על תאורה ולדים - היום כבר נדיר שנורות נשרפות. אבל זו הכשלה שלא נס ליחה, ברוב כלי הרכב זה ממש קל לפתוח את הבקליט של הפנס האחורי ולנפץ את אחת מנוריות האיתות.קטונתי נמרוד
אבל התגובה הזאת שייכת לשרשור מדוע ג'יפולוג לא מצליח למשוך/לשמור גולשים חדשים....

אסור להיות פה באופוזציה שמה תחשב כמשתין מהמקפצה (הכוונה לעבריין או ערס מוטורי או שנהם) במקרה הגרוע או כבור או מתלהם במקרה הטוב.

ככה ... קצת חומר למחשבה .

Sent from my SM-G920F using Tapatalk

נמרוד
04-09-18, 20:29
מה רע בקצת הומור? תרומה עניינית לדיון הזה אין לי.

salmon
04-09-18, 20:41
לצערי דרור צודק לחלוטין .
לראייה ג'יפ cj כל חצי שנה מכשלים אותי על משהו חדש שקים כבר עשור .
הטסט האחרון על גובה וו גרירה שלא שונה כבר 10 שנים . הטסט הקודם על פתוח סגור גם לא שונה 10 שנים . טסט לפני כן על חופש במסבים שדורש אישור מוסך עם המלצה למוסך הצמוד .שבוע לפני כן זיהיתי חופש והחלפתי למזלי החשבונית של ינוביץ הייתה בג'יפ וחזרה לבור והוכחה שאין חופש .

הוגנות לא ניתן למצוא במקומות האילו

Sent from my Redmi 4A using Tapatalk

boaz avrahami
04-09-18, 20:56
קטונתי נמרוד
אבל התגובה הזאת שייכת לשרשור מדוע ג'יפולוג לא מצליח למשוך/לשמור גולשים חדשים....

אסור להיות פה באופוזציה שמה תחשב כמשתין מהמקפצה (הכוונה לעבריין או ערס מוטורי או שנהם) במקרה הגרוע או כבור או מתלהם במקרה הטוב.

מהי האופוזיציה?
יש פה שתי קבוצות שכל אחת רואה את התמונה שונה.
מטבע הדברים בגלל שקבוצה אחת טועה (שלך) היא קטנה יותר אבל דווקא מבין מחזיקי הדעה שדומה לשלך יש התלהמות ונסיון לשלול דיעה מנוגדת תוך שימוש בביטויים לא הולמים והעלבה קולקטיבית של ציבורים כמו פקידי מדינה ועובדי מכוני רישוי באופן גורף עד כדי לשון הרע.

לא מבין איך מכל זה הצלחת להוציא תלונה גם נגד האתר שלכאורה לא מאפשר לך חופש ביטוי וויכוח לגיטימי... [emoji849]

נמרוד
04-09-18, 21:03
יש פה הרבה יותר משתי קבוצות. ואם אתה חושב שאני בקבוצה שלך אברהמי, אתה טועה.

היילקס - אין לי שום אינטרס לא למשוך ולא לשמר אף אחד. אני אלחם על זכותך להביע את דעתך, ובטח שאני לא אתבייש לכתוב את דעתי.

היילקס אספנות
04-09-18, 21:09
בועז אני עוד מחכה לתשובה ששאלתי אותך...
האם מאז התקנות החדשות חבריך לתחביב התרבו או התמעטו?
האם לדעתך לתחביב שלנו יש לגיטמציה מטעם מוסדות המדינה או שהוא בפוזיצה של חשוד/עבריין/ מסוכן לשלום הציבור וממזג האויר?

boaz avrahami
04-09-18, 21:15
בועז אני עוד מחכה לתשובה ששאלתי אותך...
האם מאז התקנות החדשות חבריך לתחביב התרבו או התמעטו?
האם לדעתך לתחביב שלנו יש לגיטמציה מטעם מוסדות המדינה או שהוא בפוזיצה של חשוד/עבריין/ מסוכן לשלום הציבור וממזג האויר?

אף אחד מחברי לא זנח את התחביב בגלל התקנות אבל אני זה לא דוגמא... אין לי כמעט חברים.

התחביב שלנו כמו תחביבים נוספים כמו טרקטורונים, אופנועים, רחפנים ועוד מזוהה עם פלח לא אהוד בציבור.
חלק מהעניין גם באשמת הציבור שלנו עצמו.
אנחנו פה בגיפולוג זה שמורת טבע לעומת מה שיש שם בחוץ.

אגב, למה לדעתך הציבור צריך לאהוב אנשים שלוקחים את החוק לידיים ומשנים את הרכבים שלהם עד כדי לעיתים חוסר בטיחות ממשי וסכנה לציבור?

אם תשים לב, התלונות פה נחלקות לשניים-
1: הצקות מקוממות של מכוני רישוי בלי בסיס חוקי.
2: אכיפה לא התקנות.

עם סעיף אחד נדמה לי שכולנו מסכימים ואין מקום להעלות אותם בשרשור זה.

לגבי סעיף 2 הדעות חלוקות.
חלקנו רוצים שיקבלו את העברות שלנו בהבנה וחלקנו מבינים שצריך לישר קו עם החוק או לדעת להסתדר בעורמה.

באיזה מקום אתה?

דרור ברלי
04-09-18, 21:19
קטונתי נמרוד

+1. ויש בוודאי עוד שמפחדים.
זה בסדר, אפשר לא לדבר על דברים ולקוות שייעלמו. כמו בנות יענה.

תומר ב
04-09-18, 21:28
רכב עם מידת צמיגים חריגה, אשר יש לבוחן חשד כי אינה מאושרת ע"י היצרן, יש לבדוק ולאמת מול מקורות(אוטודאטה, קארדאטה, רישום ראשוני).
כנ"ל עם ההגבהה, עצם העובדה כי היא רשומה ברשיון הרכב אינה מכשירה אותה לעד. על הבוחן לבדוק ולאמת, ואם יש לו חשד(ואין לו נתונים לבדיקה בשטח. לא כל הרכבים נמצאים ברשימת הפיילוט), יפסול את הרכב וישלח אותו לבדיקה ומדידה מחדש אצל מתקין מורשה.

*לגבי רשימת המכונים המשתתפים בפיילוטת אנסה לברר זאת.

אני מבין את הטענה שלך במידה והייתי מתקין הגבהה אחרת לאחר הרישום ברישיון.
לא ברור לי למה צריך לשלוח למתקין לאשר מידות, כאשר נתוני המידות של הרכב לפני ההתקנה ואחרי ההתקנה צורפו למסמכים שניתנו למשרד הרישוי לצורך רישום ההגבהה ברישיון.
אפשר להשוות מידות בין המצב בפועל לבין המידות שצורפו לאישור בזמן הרישוי.
אם המידות לא תואמות כנראה שהשתנתי איפה שהוא... אם המידות תואמות אז הכל בסדר.

נמרוד
04-09-18, 21:32
מפחדים ממה דרור? מישהו מונע ממך להביע את דעתך? להיפך. אם תסכום את כמות המלל שלך ושל "חברי האופוזיציה" (לשיטתו של מר אספנות) היא הרבה יותר גדולה משל "הקואליציה" מי שזה לא יהיה.

אתם השתלטתם על השיח באתר הזה, ובכל זאת ממשיכים להתקרבן ולהתמסכן ולהתבכיין. וואלה, מזכיר את הפוליטיקה הגדולה.

האמת בפנים, כמו שאתה אוהב.

opl
04-09-18, 21:48
120957

דרור ברלי
04-09-18, 21:56
דרור,
זו כבר לא מחסנית, זה כבר ארגז פעולה ....
מתי יגמר הירי האוטמט הזה???
למי בדיוק אתה מתכוון שאתה כותב " ומגלגלי העיניים מוכי תסמונת עיר הבירה הסקנדינבית "?
לכאלו שעוברים טסטים בלי בעיות, ומנסים להציע לך דרך שונה להסתכל על נושא מסויים?
זה עושה אותם מגלגלי עיניים? מוכי תסמונת?
מה הפראנויה הזו?
מה ההתלהמות הזו?

במקום אחר ראיתי שכבר הציעו לך בקבוק וויסקי...
אני הייתי מציע לך כד מים עם קרח.

אם אתה עברת טסט בקלות זה הופך את מה שאני אומר ללא נכון? לשטויות?...
אני לא אשנה מקום מגורים בגלל טסט.
אני לא אסע ברכב יפני בגלל טסט.
אני לא אשנה אורחות חיים בגלל טסט.
בקיצור - יש מספיק סיבות טובות לעשות בחירות אחרות בחיים. טסט איננו אחת מהן.

אני גם לא אבזבז ימים שלמים בכבישים ובנסיעות של מאות ק"מ למכוני רישוי איזוטריים אי שם בקצוות הפריפריה, רק בעקבות המלצה של מישהו כאן שהצליח להעביר שם את הטויוטה הכמעט סטנדרטית שלו, ומבחינתו הכל דבש ושושנים. ועכשיו תיסע עד שם, תיכשל כי זה סופה ותתחיל במסע יומיומי סיזיפי הלוך ושוב רק כדי לסיים עם זה. ואז פתאום מכון הדרום הנוראי על כל הצקותיו, הופך לאופציה השפויה. פשוט כי הוא קרוב.

יש לי מכרים, חבר שלהם מנהל מכון רישוי אי שם. הרחק מהמרכז המטורלל, בקצוות הפריפריה השפויה. אמרו לי בחור טוב, תדבר איתו.
דיברנו. אכן בחור טוב. איש מאוד נחמד ולבבי, נשמע גם אינטיליגנטי. אמר לי במפורש - "תכין את האוטו כמו שצריך, הגה, ברקסים, אורות, איתותים, גחון שטוף ונקי, תגיע ותסיים עם הטסט צ'יק צ'ק. בלי קונצים, אצלנו זה לא תל אביב". נשמע כמו חלום. קבענו תאריך שאני מגיע ואז, לפני שנפרדנו לשלום, הוא שאל פתאום: "רגע אחד, תזכיר לי על איזה אוטו אתה מדבר?".... אמרתי לו ג'יפ סופה. הבחור התחיל לגמגם. ביקש סליחה ואמר לי שלא נעים לו, אבל אולי מוטב שלא אבוא. עם כל הצער הוא לא יוכל להכניס למכון רכב כזה ובטח לא להעביר אותו. מפקחי משרד התחבורע מסתובבים שם ויסגרו לו את המכון... אבל באותה נשימה הוסיף שעם הפוקוס אני מוזמן תמיד.... תודה רבה באמת, לא צריך טובות. הפוקוס תמיד עובר בקלות במכון הדרום כאן ליד הבית.

כל עוד יש איפה ואיפה בין כלי רכב בטסטים, כל עוד גורלות נגזרים "לפי העין" וכל חתיכת בוחן כי ימלוך יכול להרוס לכם את החיים ולהתייחס אליכם כאילו אתם פושעים, מתישהו זה יתפוצץ. זה מוכרח להתפוצץ. אם מישהו יחליט שזה לא יקרה כאן ולא ידברו על זה כאן כי זה חורג מכללי הפוליטיקלי קורקט - הוא יוכל לסגור את הנושא או להשעות או למחוק אנשים שדעתם לא מוצאת חן.
ואז זה יהיה גם סופו של ג'יפולוג.

- - - Updated - - -

מפחדים ממה דרור? מישהו מונע ממך להביע את דעתך? להיפך.

ממני לא מונעים. לי גם אין בעיה עם זה. כי אני לא שותק.
אבל אחרים אשכרה חוששים. לא רוצים להתעמת עם בועז ואיתך.

אתה אומר שאין סיבה? אולי. אבל זה לא מה שרבים מרגישים וחושבים.

boaz avrahami
04-09-18, 21:58
אתה רק לא יודע כמה חוששים להתעמת איתך. כל אחד שומע את הפחדנים מהמפלגה שלו.

אגב, מה יש לחשוש מפני?
אני לא יכול לחסום או למחוק כלום רק להתווכח ובניגוד אליך לא השמצתי איש.

דרור ברלי
04-09-18, 22:13
אם תשים לב, התלונות פה נחלקות לשניים-
1: הצקות מקוממות של מכוני רישוי בלי בסיס חוקי.
2: אכיפה לא התקנות.

עם סעיף אחד נדמה לי שכולנו מסכימים ואין מקום להעלות אותם בשרשור זה.

למה אתה מנסה לטאטא את זה מתחת לשטיח?
על זה בדיוק אני מדבר לאורך כל השרשור הזה ואתה מושך כל הזמן לתקנת ההגבהות.

כל רשימת ההצקות שלא קשורות להגבהה, והן אלה שמאששות את מה שטענתי כל הזמן - שכל מי שחשב שאחרי שירשמו לו ברשיון "מוגבה 50 מ"מ" אז הוא יעבור טסט חלק כמו פרייבט - טועה טעות גדולה מאוד.

אז יש מי שקורא לזה "ג'יפוקליפסה". יש כאן מי שחתך מהתחביב סופית בגלל הרדיפות האלה ויש גם מי שמכר את האוטו המגניב שאהב כי נמאס לו מההצקות בטסטים, אבל לנו יספר ש"האוטו ישן ולא מתאים למשפחה" ושאר תירוצים. אני לא נכנס לכם לכיסים ולרשיונות, אבל רק יודע שבכל חצי שנה הטסט הופך להיות משימה יותר קשה ויותר מתישה ויותר יקרה - ואת הסוף לא רואים.

ועוד משהו קטן - לגבי חברים שאתה טוען ש"אין לך" - לבי אליך. אבל אם לא היו לי חברים, בטח לא הייתי משוויץ בזה.

- - - Updated - - -

אגב, מה יש לחשוש מפני?
אני לא יכול לחסום או למחוק כלום רק להתווכח

אני דווקא יכול, אבל מעולם לא ניצלתי את הזכות הזאת. אני מתנגד למחיקות וחסימות והשעיות.

boaz avrahami
04-09-18, 22:21
דרור,
יש לך נתונים כמה פרשו בגלל התקנות וכמה למשל אולי בגלל מחירי הדלק?

אתה קובע בנחרצות עובדות מדעיות בלי שום אסמכתא וכאילו כל דבריך הם דברי אלוהים חיים.
אתה גם מאוד מתעצבן ומנסה לקחת את הוויכוח לפסים אישיים כשמישהו מעיז לחלוק על קביעותיך המתלהמות.

ועוד משהו קטן, אני מאושר מהכמות והאיכות של החברים שלי. תודה על דאגתך הכנה... [emoji23]

ד ו ר ו ן
04-09-18, 22:21
+1. ויש בוודאי עוד שמפחדים.
זה בסדר, אפשר לא לדבר על דברים ולקוות שייעלמו. כמו בנות יענה.
מפחדים ממה?
שיגידו לך שחושבים אחרת?

צאו מהגנון, לא חייבים להסכים, זה לא שחור ולבן מוחלט שחייבים להגיע להחלטה.
מי שאוכל יותר חרא מאחרים בתהליך לא מבין את אלו ש״קל״ להם וההיפך.

tallevi
04-09-18, 22:32
אגב, למה לדעתך הציבור צריך לאהוב אנשים שלוקחים את החוק לידיים ומשנים את הרכבים שלהם עד כדי לעיתים חוסר בטיחות ממשי וסכנה לציבור?

באיזה מקום אתה?

כך אתה מגדיר עכשיו הגבהה של 51 מ"מ??

boaz avrahami
04-09-18, 22:51

זה מה שהבנת ממה שאמרתי?

ד ו ר ו ן
04-09-18, 22:55
אבל יש לך מסלול ל-51ממ, אתה פשוט לא מרוצה ממנו..
איזה קטע, באותו המחיר תוכל לאשר גם 4״.

באסה,
על מה ניפול הפעם?

(תחסוך ממני ומשאר הצופים את סאגת ״אבל הכשילו אותי על שינוי מאפרה״, על זה הסכמנו כולנו שזה קיים בחלק מהמכונים וזה לא בסדר).

boaz avrahami
04-09-18, 22:58

באסה,
על מה ניפול הפעם?

(תחסוך ממני ומשאר הצופים את סאגת ״אבל הכשילו אותי על שינוי מאפרה״, על זה הסכמנו כולנו שזה קיים בחלק מהמכונים וזה לא בסדר).

דורון אל תתחיל שוב עם ה 4...
אתה עוד חייב לי תשובות.
ממה שאני יודע לא סיים אף אחד את המסלול הזה

zivo
04-09-18, 23:04
נשבע לכם ירדתם מהפסים.
האשכול הזה הוא דוגמה מצויינת למה צריך להזהר מהתלהמות וסגנון.
ברגע שמגיעים למשפטים כמו "
מגלגלי העיניים מוכי תסמונת עיר הבירה הסקנדינבית" , מה הפלא שדקה אחר כך, אנשים מאבדים כל חוש הומור (נמרוד, זה באמת היה חזק), ומתחילים לדבר פה על אופוזיציה וקואליציה.

מה קרה לכם? נהייתם ביבי? כל מי שלא מסכים אתכם הוא איוב העם?

מהרגע שהגיבו כמו שהגיבו פה להודעה של נמרוד, אני פרשתי מהאשכול הזה.

ועל תשכחו להסתכל לאחור, תמיד יהיה שם מישהו שרודף אחריכם......

בהצלחה

tallevi
05-09-18, 00:01
מהי האופוזיציה?
יש פה שתי קבוצות שכל אחת רואה את התמונה שונה.
מטבע הדברים בגלל שקבוצה אחת טועה (שלך) היא קטנה יותר אבל דווקא מבין מחזיקי הדעה שדומה לשלך יש התלהמות ונסיון לשלול דיעה מנוגדת תוך שימוש בביטויים לא הולמים והעלבה קולקטיבית של ציבורים כמו פקידי מדינה ועובדי מכוני רישוי באופן גורף עד כדי לשון הרע.

לא מבין איך מכל זה הצלחת להוציא תלונה גם נגד האתר שלכאורה לא מאפשר לך חופש ביטוי וויכוח לגיטימי... [emoji849]

איפה ראית כאן התלהמות תוך כדי שימוש בביטויים לא הולמים כלפי אלו שהביעו דעה מנוגדת?? תראה לנו...(לא כלפי פקידי מדינה, הם בטח לא צד בדיון...)

אני דווקא רואה לא מעט יחס מזלזל, התנשאות והשחרה מצדכם כנגד הצד שטוען שיש בעיה להעביר טסט, גם בעידן התקנות החדשות. רק אומר..
רוצה דוגמאות? בבקשה...קח את התגובה של נמרוד (#258), זילזול בתירוץ של הומור...או התגובה שלך "לוקחים את החוק לידיים..." להשחיר...או התגובה המתנשאת של זיו שאמר משהו בסגנון שאלה שזה קורה להם מתקשים להבין/להשלים את התמונה הגדולה...(#248) סתומים מה לעשות לא מבינים...אתה מבין...מי שלא עובר טסט עם רכב שטח משופר קלות היום, הוא אשם, הוא לא מבין, הוא משתין מהמקפצה, רואה שחורות ועוד ועוד...

והכי בולט, שמביאים כאן דוגמאות אישיות על ימין ועל שמאל לגבי הצקות וקשיים והיטפלות לרכבי שטח ישנים עד לכדי המלצה מראש בסגנון של "אל תדרך אצלי במכון, תעשה טובה לי ולך..." אבל אתם בוחרים להתעלם ולא להתייחס למה שסותר את התיאוריה שלכם, ואם אתם כבר מתייחסים זה רק כדי להמעיט בערכו ואמינותו של המדווח ומלל רב ומצטדק על כמה שאנחנו לא בסדר...

טל.

דרור ברלי
05-09-18, 00:09
נשבע לכם ירדתם מהפסים.
האשכול הזה הוא דוגמה מצויינת למה צריך להזהר מהתלהמות וסגנון.
ברגע שמגיעים למשפטים כמו "
מגלגלי העיניים מוכי תסמונת עיר הבירה הסקנדינבית" ,
מה הפלא שדקה אחר כך, אנשים מאבדים כל חוש הומור (נמרוד, זה באמת היה חזק), ומתחילים לדבר פה על אופוזיציה וקואליציה.

מה קרה לכם? נהייתם ביבי? כל מי שלא מסכים אתכם הוא איוב העם?

מהרגע שהגיבו כמו שהגיבו פה להודעה של נמרוד, אני פרשתי מהאשכול הזה.

ועל תשכחו להסתכל לאחור, תמיד יהיה שם מישהו שרודף אחריכם......
בהצלחה

הומור?
הנושא ממש לא מצחיק.
הוא יקר והוא כואב. הוא כואב בלב, הוא כואב בכיס.

אני את השרשור הזה מיציתי. תמשיכו להינות.

tallevi
05-09-18, 00:10

באסה,
על מה ניפול הפעם?

אתה מרוצה ממנו?! אני אמור להיות מרוצה ממנו?? בעיקר שמקור הנוהל האוסטרלי מתייחס להגבהות שמעל ל 50 מ"מ...על מה בדיוק אתה מצטדק? אתה בסדר עם זה שעל הגבהה של 51 וחצי מ"מ אתה צריך לעבור תהליך תקינה פרטני??

טל.

asafk
05-09-18, 00:33
...ואני חושב... שאף אחד כאן, לפני כמה שנים, לא דמיין שיהיה מסלול חוקי שבו משרד התחבורה יתיר לאדם פרטי לבצע שינויים ברכב.
הרי זה בדיוק מה שביקשנו!
וכרגיל, הביצוע חרא. התקנות מסורבלות והנוהל מוציא את החשק.
אבל וואלה זה יותר טוב ממה שהיה קודם שהיה פשוט אסור וכולם חיו בשלום עם המצב, בסטטוס קוו מטופש שבמכון אחד אם אין ספייסרים זה בסדר ובמכון שני אם צבעת עם ספריי שחור הבוחן נהיה עיוור צבעים, ובמכון ההוא בגליל מודדים את גובה הפנסים (זוכרים? )... והכל עד המפגש עם השוטר בוחן או עם הניידת של משרד התחבורה.
עכשיו יש נוהל ואפשר אשכרה לאשר שינויים. זה בעיני שינוי מדיניות ענק. מחכה כמה שנים. אני בטוח שהמציאות תהפוך את הפרוצדורה לקלה יותר לבליעה גם להגבהות של יותר מ50 מ''מ (שאגב מבוססות על התקינה האירופית, לא האוסטרלית).

וכן. ימשיכו להאכיל אותנו חצץ בכפית כי מה לעשות, אף רכב שהוא לא משפחתומטית ליסינג בצבע סולידי לא עובר טסט חלק. אז מותר לשפר רכבי שטח (החבר'ה עם הספורטיביות מקנאים בנו). אבל עדיין יבקשו מטף או תיק עזרה ראשונה או ישאלו למה אין כפפות בתא כפפות. או שיכשילו על זיהום אויר אפילו שהבעיה היחידה היא במכשיר של המכון.
מה שהיה הוא שיהיה, עם או בלי הגבהות.
וכמו שהסתדרנו נמשיך להסתדר. לא אהבנו את זה לפני 20 שנה ועדיין לא אוהבים את הצורך להסתדר גם היום. אבל זה מה יש.
ההבדל היחיד הוא שעכשיו יש אינטרנט לפרוק בו את הבאסה במקום מסביב למדורה אי שם.

אסף.
(שעומד להחזיר את המשפחתומטית של הליסינג ושוה לקפוץ ראש לבריכה הריקה של רכב שטח משופר כאילו שנים של מכוניות אספנות וספורטיביות ורכבי שטח משופרים לא לימדו אותו כלום)

גיא
05-09-18, 06:37
כן אבל הוא יעלה את זה לייט ... כמוני ;)

Sent from my iPhone using Tapatalk

andy.shaked
05-09-18, 07:34
בנימה הומוריסטית, הנרדפות היא תחושה גלובלית https://uploads.tapatalk-cdn.com/20180905/1b5e296d3a54b2842117f926f1d997bf.jpg

#המדען_המטורף

MashberNafshi
05-09-18, 07:35
אני מבין את הטענה שלך במידה והייתי מתקין הגבהה אחרת לאחר הרישום ברישיון.
לא ברור לי למה צריך לשלוח למתקין לאשר מידות, כאשר נתוני המידות של הרכב לפני ההתקנה ואחרי ההתקנה צורפו למסמכים שניתנו למשרד הרישוי לצורך רישום ההגבהה ברישיון.
אפשר להשוות מידות בין המצב בפועל לבין המידות שצורפו לאישור בזמן הרישוי.
אם המידות לא תואמות כנראה שהשתנתי איפה שהוא... אם המידות תואמות אז הכל בסדר.
למכוני הרישוי אין גישה לרישום ההגבהה אשר נמצאת בארכיב רשות הרישוי, כך שאין ביכולתם להשוות נתונים.
כמו תמיד, הכל עניין כסת"ח בסופו של יום.

אין כל צורך בזאת.
לפני כשנה(+/-), הצטרף אל אחד ממכוני הרישוי באזור 'חיב"ר' בוחן ותיק אשר למרות 'מיטב' שנותיו במקצוע, המקצוע רחוק שנות דור ממנו.
כל שעליכם לעשות, הוא להכנס אל המסלול בו הוא בוחן בעמדת הבור(בדר"כ), (כמעט) חובה עליכם להפסל על ליקוי 'בטיחותי', אשר לעתים מזומנות לא קיים עד מומצא.

opl
05-09-18, 07:48
חברים אני מבקש... די עם השקרים... טוראג זה לא "רכב שטח משופר".

ד ו ר ו ן
05-09-18, 08:53
אתה מרוצה ממנו?! אני אמור להיות מרוצה ממנו?? בעיקר שמקור הנוהל האוסטרלי מתייחס להגבהות שמעל ל 50 מ"מ...על מה בדיוק אתה מצטדק? אתה בסדר עם זה שעל הגבהה של 51 וחצי מ"מ אתה צריך לעבור תהליך תקינה פרטני??
טל.
לא מצטדק, אני קבעתי את הנוהל?

זה שינוי ושינוי מבורך שמתאים ומגבה את רוב המשתמשים.
זה לא משרת את כל מה שרצינו, אבל זו התקדמות משמעותית.
ורוב המשתמשים הסבירים קיבלו פתרון חוקי ופשוט.

אתם פשוט מתעקשים כל הזמן לכרוך הכל יחד, ולא מפנימים שאין מחלוקת שיש בעיה במכוני רישוי.

לפני השינוי, צעקו כולם ״מדינת משטרה אפילו קיט תקני באוסטרליה לפי התקן האירופאי אי אפשר כאן״..
אז אישרו..
אז עכשיו צועקים כוסאומו המדינה שלא מאפשרת 10אינצ.. אבל גם לזה יש פתרון, יותר מורכב, יקר, אבל מוסדר, והמתלם חלוצים בעניין.

אז עברתם לצעוק ״אבל מכוני הרישוי מחפשים דברים אחרים!״,
אבל זה תמיד היה, ועל זה אין מחלוקת.

אז הלכתם על הסיסמא של ״רק בפריפריה עוברים טסט״, והראו לכם שיש גם במרכז מכונים נורמליים..

ואוגוסט נגמר.

אז מה נשאר?

boaz avrahami
05-09-18, 09:00
דורון, בוא ניצמד לעובדות.

1. אין עדיין שום קיט מאושר מעל 50 ממ ולא יודע אם ומתי יהיה.

2. אלו שצועקים שהמכונים לא מקצועיים שישאלו את עצמם אם הם מוכנים נפשית למכונים ממש מקצועיים. כאלו שיכשילו רק על מה שברשימת בדיקה אבל אין ימינה ושמאלה. רואים הכול מכשילים על הכול, אבל הכול

גיא
05-09-18, 09:33
נאמר פה מקודם שיש קיט מעל 5 סמ שאושר בצורה פרטית עם ים כסף ...

boaz avrahami
05-09-18, 09:43
נאמר פה מקודם שיש קיט מעל 5 סמ שאושר בצורה פרטית עם ים כסף ...

כשהשניים שאמרו נתבקשו לפרט נתמלא פיהם מים.
אני לא מתימר להכיר את הכול אבל מבדיקה שעשיתי מול גורמים טכניים מוסמכים המידע שלי כנראה מדוייק.

מי שמכיר אחרת שישתף את הכלל במידע בלי להזכיר שמות.
יש לזה חשיבות גבוהה עבורנו

tallevi
05-09-18, 10:24
לא מצטדק, אני קבעתי את הנוהל?

זה שינוי ושינוי מבורך שמתאים ומגבה את רוב המשתמשים.
זה לא משרת את כל מה שרצינו, אבל זו התקדמות משמעותית.
ורוב המשתמשים הסבירים קיבלו פתרון חוקי ופשוט.

אתם פשוט מתעקשים כל הזמן לכרוך הכל יחד, ולא מפנימים שאין מחלוקת שיש בעיה במכוני רישוי.

לפני השינוי, צעקו כולם ״מדינת משטרה אפילו קיט תקני באוסטרליה לפי התקן האירופאי אי אפשר כאן״..
אז אישרו..
אז עכשיו צועקים כוסאומו המדינה שלא מאפשרת 10אינצ.. אבל גם לזה יש פתרון, יותר מורכב, יקר, אבל מוסדר, והמתלם חלוצים בעניין.

אז עברתם לצעוק ״אבל מכוני הרישוי מחפשים דברים אחרים!״,
אבל זה תמיד היה, ועל זה אין מחלוקת.

אז הלכתם על הסיסמא של ״רק בפריפריה עוברים טסט״, והראו לכם שיש גם במרכז מכונים נורמליים..

ואוגוסט נגמר.

אז מה נשאר?אבל ידידי...בין 50 מ"מ ל10" יש הרבה בדרך. אתה חושב ש50 מ"מ מספק את רוב המשמשים, אני חושב יותר לכיוון ה 4". חוצמזה, בשביל הגבהות כאלה לא היה ג'יפולוג, מקסימום קטגוריה נוספת בקארספורום...

טל

ד ו ר ו ן
05-09-18, 15:34
2. אלו שצועקים שהמכונים לא מקצועיים שישאלו את עצמם אם הם מוכנים נפשית למכונים ממש מקצועיים. כאלו שיכשילו רק על מה שברשימת בדיקה אבל אין ימינה ושמאלה. רואים הכול מכשילים על הכול, אבל הכול
השתגעת לגמרי?

ד ו ר ו ן
05-09-18, 15:36
אבל ידידי...בין 50 מ"מ ל10" יש הרבה בדרך. אתה חושב ש50 מ"מ מספק את רוב המשמשים, אני חושב יותר לכיוון ה 4". חוצמזה, בשביל הגבהות כאלה לא היה ג'יפולוג, מקסימום קטגוריה נוספת בקארספורום...
טל
בהרבה מקרים אותם 50ממ הם הבדל גדול.

לא סתם כלל האצבע הזה תפס.

גם אני רוצה 4״,
אבל אתה ואני ורוב הגולשים כאן לא דוגמא לרוב הצרכנים ואת זה אתה לא מוכן לקבל..

tallevi
05-09-18, 17:37
בהרבה מקרים אותם 50ממ הם הבדל גדול.

לא סתם כלל האצבע הזה תפס.

גם אני רוצה 4״,
אבל אתה ואני ורוב הגולשים כאן לא דוגמא לרוב הצרכנים ואת זה אתה לא מוכן לקבל..איזה מקרים - פרט...רק לתזכר לגבי מה זה 50 מ"מ צירפתי תמונה שתיתן לך קנה מידה (גובה של כרטיס ביקור, הרבה פחות מנייר טואלט...)

כלל האצבע המקורי (מהיכן שהגיעו התקנות הללו), היתה לו כוונה ומשמעות אחרת לחלוטין....כל מה שעד 50 מ"מ לא נחשב בכלל להגבהה שדורשת אישור ורק מה שמעל לזה, יש צורך באישור כלשהו. איך הצלחת עכשיו לתת לו משמעות אחרת?

"רוב הצרכנים..." לא בטוח.. בדקת את זה??
ולפני שהחדרים בוא נגדיר קודם "צרכנים"...תנסה אתה קודם ואח"כ אני.

אפשר גם להגיד שרוב הצרכנים שמדברים אתם על שיפורים לאוטו, מעלים בדעתם מערכת מולטימדיה...מצלמת רוורס...תאורת לדים "מגניבה", ניקלים לידיות...(נשבע לכם לא סתם...נתקלתי כבר...), אבל גם זה לא מדויק עד שלא נגדיר בדיוק את צרכני ההגבהות...

טל.https://uploads.tapatalk-cdn.com/20180905/dd694f00a32523ce02b4c7056d44e160.jpg

איל מ
05-09-18, 19:44
50 מ"מ זה לפעמים בדיוק ההבדל.
ומעבר לזה, בהרבה רכבים וקיטים אתה כבר נכנס לשינויים נוספים במערכת ההיגוי (הנמכת מוטות) הבלימה (הארכת צינורות), המתלים, העברת הכוח ומה לא...
מבחינת הרגולטור שקבע את המספר השרירותי (לא, אני לא מדבר על זה שבארץ, שפשוט ראה מה יש בחול והעתיק, אלא לרגולטור המקורי שהמציא את התקנה באירופה או אוסטרליה או השד יודע איפה), כנראה שההתעסקות בכל כך הרבה גורמים עם אלמנט בטיחותי היא משהו שמעבר לאישור כולל, ודורש אישור פרטני.
שוב,
זהו רק ניחוש.

בוזי
05-09-18, 21:16
אני יכול לשפוך קצת אור על הנושא מהזווית האישית שלי.
את הסיקס הראשון קניתי בגיל 17, הרבה שנים החזקתי סיקסים ליד או במקום כלי רכב מתורבתים יותר, טיילתי ונסעתי איתם למסעות עבירות ברמות שונות.
הסיקס הנוכחי אצלי 7 שנים, מוזרק, נעול כפול, עם כננת חזקה, על גלגלי 33" ומוגבה ככה וככה. אני מספר לכם את זה, כדי לתת מושג וסדר גודל למושגים שלי לגבי מה זה עבירות קלה/קשה/אקסטרים/וואלה רק משוגעים יכנסו לפה, זה לא לרכב גלגלי בכלל.
להלן: "הצרכן הממוצע".
ליד הסיקס אני מחזיק רקסטון כרכב יומיומי ולטיולי משפחה. לפני שהגבהתי את הרקסטון בקיט חוקי של 50 מ"מ (שבפועל אגב, נותן פחות, אפילו שהקפיצים שהוחלפו היו גמורים וקרוסים והרכב היה נמוך משמעותית מהמקור), הוא פשוט לא היה טוב מספיק כרכב טיולים. הגחון היה נוגח בקרקע בכל נסיעה בתוך קוליס קטן, כל ירידה מאבן גרמה לפגיעה במדרגות הצד, וכל מעבר טכני היה פרוייקט. בשורה התחתונה - הדרתי את גלגלי מהרבה טיולים כי חששתי להוות גורם מעכב. תכל'ס באתי מסיקס והתבאסתי לנסוע ברכב שלא יכול לעשות יותר מקצת מעבר לשבילים.
התלבטתי הרבה אם להשקיע סכום נכבד בשיפור המתלים, הייתי בספק גדול שהשיפור יעשה הבדל משמעותי. חברים שביצעו הגבהה דומה דיווחו על שיפור ניכר. אז הלכתי על זה...
אני לא יכול להגיד שהרכב הפך להיות מפלצת עבירות. אבל אם לפני כן, בדקתי כל מסלול 7 פעמים, עצרתי את הנשימה לפני כל אבן לקראת הצליל המחריד של ברזל ופלסטיק מתגרדים.... היום אני פשוט נוסע. הפרש הגובה ובעיקר ההבדל בהתנהגות מאפשר לרכב למצות את פוטנציאל העבירות שלו.
הרכב הפך מ"קצת פחות מדי", "לא מספיק שטח בשבילי", ל"סבבה לגמרי, טוב מאוד בשביל לטייל בכל מקום" - וזה הבדל עצום.
החיסרון היחיד הוא, שהמוטיבציה שלי לנסוע בסיקס ירדה לכמעט כלום, בחום הזה... הרקסטון עושה כל מה שאני צריך.
הבחירה של התקן ושל היצרנים ב 50 מ"מ אינה מקרית, בהרבה דגמים של מכוניות זה הגבול העליון של הגבהה שלא דורשת שינויי מבנה נוספים מעבר להחלפת הקפיצים.
קצת כמו הבדיחה על "עוד 2 ס"מ והייתי מלך..."

בתמונה: רקסטון שעושה הכל
https://uploads.tapatalk-cdn.com/20180905/9bdf0d350b71738d44b661f0e5d20914.jpg

גיא
05-09-18, 21:21
אני יכול לשפוך קצת אור על הנושא מהזווית האישית שלי.
את הסיקס הראשון קניתי בגיל 17, הרבה שנים החזקתי סיקסים ליד או במקום כלי רכב מתורבתים יותר, טיילתי ונסעתי איתם למסעות עבירות ברמות שונות.
הסיקס הנוכחי אצלי 7 שנים, מוזרק, נעול כפול, עם כננת חזקה, על גלגלי 33" ומוגבה ככה וככה. אני מספר לכם את זה, כדי לתת מושג וסדר גודל למושגים שלי לגבי מה זה עבירות קלה/קשה/אקסטרים/וואלה רק משוגעים יכנסו לפה, זה לא לרכב גלגלי בכלל.
להלן: "הצרכן הממוצע".
ליד הסיקס אני מחזיק רקסטון כרכב יומיומי ולטיולי משפחה. לפני שהגבהתי את הרקסטון בקיט חוקי של 50 מ"מ (שבפועל אגב, נותן פחות, אפילו שהקפיצים שהוחלפו היו גמורים וקרוסים והרכב היה נמוך משמעותית מהמקור), הוא פשוט לא היה טוב מספיק כרכב טיולים. הגחון היה נוגח בקרקע בכל נסיעה בתוך קוליס קטן, כל ירידה מאבן גרמה לפגיעה במדרגות הצד, וכל מעבר טכני היה פרוייקט. בשוקה התחתונה - הדרתי את גלגלי מהרבה טיולים כי חששתי להוות גורם מעכב. תכל'ס באתי מסיקס והתבאסתי לנסוע ברכב שלא יכול לעשות יותר מקצת מעבר לשבילים.
התלבטתי הרבה אם להשקיע סכום נכבד בשיפור המתלים, הייתי בספק גדול שהשיפור יעשה הבדל משמעותי. חברים שביצעו הגבהה דומה דיווחו על שיפור ניכר. אז הלכתי על זה...
אני לא יכול להגיד שהרכב הפך להיות מפלצת עבירות. אבל אם לפני כן, בדקתי כל מסלול 7 פעמים, עצרתי את הנשימה לפני כל אבן לקראת הצליל המחריד של ברזל ופלסטיק מתגרדים.... היום אני פשוט נוסע. הפרש הגובה ובעיקר ההבדל בהתנהגות מאפשר לרכב למצות את פוטנציאל העבירות שלו.
הרכב הפך מ"קצת פחות מדי", "לא מספיק שטח בשבילי", ל"סבבה לגמרי, טוב מאוד בשביל לטייל בכל מקום" - וזה הבדל עצום.
החיסרון היחיד הוא, שהמוטיבציה שלי לנסוע בסיקס ירדה לכמעט כלום, בחום הזה... הרקסטון עושה כל מה שאני צריך.
הבחירה של התקן ושל היצרנים ב 50 מ"מ אינה מקרית, בהרבה דגמים של מכוניות זה הגבול העליון של הגבהה שלא דורשת שינויי מבנה נוספים מעבר להחלפת הקפיצים.
קצת כמו הבדיחה על "עוד 2 ס"מ והייתי מלך..."

בקנה מידה שלי .. בדיוק אותה חוויה ... מאז ההגבהה .. לא נגע המגן גחון בכלום.

סולי
06-09-18, 08:49
לא זה לא בארץ, חדשות ערוץ 7, מאוסטרליה...

https://www.facebook.com/groups/798352936902198/permalink/2058893530848126/

סורי לא מצאתי ביוטיוטיוב .. מהדברים שקופצים רק בפרצוףספר.

Sent from my SM-A530F using Tapatalk

נמרוד
06-09-18, 09:19
אבל ידידי...בין 50 מ"מ ל10" יש הרבה בדרך. אתה חושב ש50 מ"מ מספק את רוב המשמשים, אני חושב יותר לכיוון ה 4". חוצמזה, בשביל הגבהות כאלה לא היה ג'יפולוג, מקסימום קטגוריה נוספת בקארספורום...

מצחיק אתה. הוא חושב ש2 אינץ' מספיק, אתה מכסח אותו...

אם החוק היה קובע 4 אינץ', אתה, טל, היית מבסוט? מישהו אחר היה מכסח אותך... 4 אינץ' זה כולה כרטיס ביקור לאורך. למה לא 6 אינץ'?

מישהו קבע מספר. מספק אותך? סבבה. ממש לא? עוד 2 אינץ' חשובים לך? תעבור על החוק. יש לזה מחיר וסיכון, תעשה את החשבון שלך וקח אחריות.

120965

איל מ
06-09-18, 10:06
לא זה לא בארץ, חדשות ערוץ 7, מאוסטרליה...

https://www.facebook.com/groups/798352936902198/permalink/2058893530848126/

סורי לא מצאתי ביוטיוטיוב .. מהדברים שקופצים רק בפרצוףספר.

אין הרשאה לדף. אולי של קבוצה סגורה?

סולי
06-09-18, 10:11
https://www.facebook.com/7NewsGoldCoast/videos/1902601053380329/
ועכשיו,?

andy.shaked
06-09-18, 10:15
העלתי תמונה של זה אתמול בפוסט הזה
מסתבר שלא רק אצלנו מגבילים ל 50 מ''מ, ויש רגולציה גם באוסטרליה

#המדען_המטורף

סולי
06-09-18, 10:18
זה ידוע,
אבל מעבר ל50ממ הגבהה שמאושר שם.
אצלם זה יכול גם לבוא בהגדלת צמיג במקום מתלים.
אצלם אפשר להגדיל מנוע ולהסב מדיזל לבנזין והפוך..
ושם בעצם באישור פרטני שדורש חתימת מהנדס ניתן לאשר הסבות לסליל ... הארכות שלדה וכו'.

ועם כל זה... שימו לב ל"מנאייק" ולמבצעי משרד התחבורה כנגד רכבי 4×4...

וזה במדינה שכולה טוב. שמש חופים ... רווחה ובלי מלחמות.

נדב ש.
06-09-18, 10:50
מצחיק אתה. הוא חושב ש2 אינץ' מספיק, אתה מכסח אותו...

אם החוק היה קובע 4 אינץ', אתה, טל, היית מבסוט? מישהו אחר היה מכסח אותך... 4 אינץ' זה כולה כרטיס ביקור לאורך. למה לא 6 אינץ'?

מישהו קבע מספר. מספק אותך? סבבה. ממש לא? עוד 2 אינץ' חשובים לך? תעבור על החוק. יש לזה מחיר וסיכון, תעשה את החשבון שלך וקח אחריות.

עד לפני התקנה הזאת כולם היו עבריינים? לא מדבר על אלה עם המפלצות ושינויים מפה לאפריקה, אלא מי שהגביה בעזרת קפיצים, ספייסרים, קצת יותר מ 2 אינץ', 2.5 או 3 אינץ', 3 אינץ' בצ'ירוקי למשל לא נראה באמת 3, ושם צריך לשדרג מכלולים כדי להגיע לזה, מה שרובם השקיעו את מיטב כספם ועשו.
אני בתחום מתחילת שנות האלפיים, הכנסתי הרבה רכבים לטסט, וואלה לא זוכר שהכשילו על הגבהה, כן על חלקי בטיחות.

2 אינץ' זה סבבה לרוב הרכבים שנוסעים בארץ וגם יספק אותם, אבל ממש לא מספק את כולם, גם לא את הרוב, ויש הרבה שמוגבהים יותר מ 2 ופשוט שותקים ומסתדרים.
אפשר היה לעשות לכל אלה מסלול אחר בסדנאות, יותר פשוט מאישור פרטני שעולה עשרות אלפים אם בכלל הפרטני הזה אפשרי(בינתיים נראה לי רק שמועות).

- - - Updated - - -

https://www.facebook.com/7NewsGoldCoast/videos/1902601053380329/
ועכשיו,?

Queensland drivers with defects in their heavy vehicles

רכבים עם פגמים.... אני מאמין שמצאו שם כמה...

בוזי
06-09-18, 11:01
עד לפני התקנה הזאת כולם היו עבריינים? לא מדבר על אלה עם המפלצות ושינויים מפה לאפריקה, אלא מי שהגביה בעזרת קפיצים, ספייסרים, קצת יותר מ 2 אינץ', 2.5 או 3 אינץ....

וודאי. לפני התקנה, כל שינוי במתלים (=שינוי מבנה) היה אסור.
הנוהג היה להעלים עין מהגבהות של עד כ-2", זה היה טוב לעסקים.

ד ו ר ו ן
06-09-18, 11:03
העלתי תמונה של זה אתמול בפוסט הזה
מסתבר שלא רק אצלנו מגבילים ל 50 מ''מ, ויש רגולציה גם באוסטרליה
#המדען_המטורף
באחד מסרטוני John rooth האוסטרלי מודדים לו את גובה הרכב בשטח.. ונותנים דו״ח.

לשמחתנו אנחנו עוד לא שם.
למרות הנטייה להשמדה עצמית שרווחת כאן.
https://www.youtube.com/user/ROOTHLESSCLIPS

ד ו ר ו ן
06-09-18, 11:09
איזה מקרים - פרט...רק לתזכר לגבי מה זה 50 מ"מ צירפתי תמונה שתיתן לך קנה מידה (גובה של כרטיס ביקור, הרבה פחות מנייר טואלט...)

כן,
מעבר למה שכבר רשמו, בכל רכב שטח שנסעתי בו והוגבה עם קיט סטנדרטי של 50ממ היה הבדל ברור בשטח, ולעיתים גם בכביש, בפחות גלגול מרכב בפניות ביחס למקור הרופס.

בהיילקס ישן, רכב עם מהלך מתלה מכובד, הגבהה משמעותה בעיקר כיול נקודת האפס של המתלה לעוד 50ממ מהלך כניסה ביחס לפתיחה.

זה הופך את הרכב למשהו אחר בשטח, הרבה יותר טוב.
צריך להיות ממש אגרסיבי כדי לסגור מתלה, לעומת המקור שזה התרחש הרבה מאד.

סגירת המתלה הזו מהווה גורם מאד דומיננטי בתדמית (המוצדקת לחלוטין עם הסידור המקורי), של רכב קשה מאד ולא נוח.

נדב ש.
06-09-18, 11:12

אם הכל היה אסור איך זה שמשרד התחבורה נתן אישור ליבואנים לייבוא והכנסת מוצרי תעבורה ו"חלקי חילוף" לארץ כשהוא במקביל אוסר את השימוש בהם? איך מוסכים מורשים התקינו את כל זה? גם הם עבריינים אם הם עשו שינויים במתלים, בעצם כולם עבריינים...
בקיצור הבנתם אותי...איך אמר פולי? רפורטה חרטטה לה שינגימלה.

ד ו ר ו ן
06-09-18, 11:19
אחת הסיבות שרכשתי והתקנתי לפני לא מעט שנים קיט במקום בעל רישוי לשינוי מבנה בכלי רכב, ובמקביל, רישום הקיט קפיצים בפוליסת הביטוח.

בוזי
06-09-18, 12:31
אם הכל היה אסור איך זה שמשרד התחבורה נתן אישור ליבואנים לייבוא והכנסת מוצרי תעבורה ו"חלקי חילוף" לארץ כשהוא במקביל אוסר את השימוש בהם? איך מוסכים מורשים התקינו את כל זה? גם הם עבריינים אם הם עשו שינויים במתלים, בעצם כולם עבריינים...
בקיצור הבנתם אותי...איך אמר פולי? רפורטה חרטטה לה שינגימלה.בדיוק כך.

Sent from my LG-H815 using Tapatalk

asafk
06-09-18, 15:33
היבואנים הכניסו לארץ "קפיצים מחוזקים". לא קפיצי הגבהה שהיו אסורים.

אסף.

ד ו ר ו ן
06-09-18, 16:04
...טעות

MashberNafshi
06-09-18, 20:32
פיילוט - היה אמור להתקיים במס' מכונים אשר יבחרו ע"י איגוד מכוני הרישוי.
בפועל, ההמלצה לפיילוט אשר הובאה ע"י שם טוב יעקב(מהנדס ראשי לרכב במת"ח) כדי לגבש תהליך בדיקה והסקת מסקנות מסודרת, אמורה להיות מיושמת הלכה למעשה בכל מכוני הרישוי.
בשטח, כל מכון עושה כראות עיניו. יש כאלו אשר מודדים, אחרים מסתפקים בהערה ברשיון ובדיקה בעין בלתי מזויינת.

MashberNafshi
08-09-18, 10:32
תהליך בד' הגבהת רכבים, אשר הופץ ע"י שם טוב יעקב(מהנדס ראשי לרכב במת"ח), אשר הובא פה בעבר בחלקו.

120979120980 120981 120982 120983

כמו-כן, בקרוב יוכלו גם רכבי N2(מרכב פתוח) עד 5,000 ק"ג להצטרף ל'חגיגה'

120984 120985 120986 120987

asafk
08-09-18, 10:51
זה כבר מדבר על טנדרים אמריקאיים.
היה מצחיק אם במסגרת הגדלת הראש היו מתחילים למדוד מהכנף לארגז של כל המשאיות.....

אסף.

MashberNafshi
08-09-18, 13:28
אגב, אם מישהו מכם מתכוון לבצע רישוי תקופתי מחר, יום ראשון ה-9.9.18 ערב ראש השנה, רצוי שתבדקו אם המכון פתוח.
רבים מהמכונים יצרו 'גשר' ויחזרו לעבודה ביום רביעי ה-12.9.18.

asafk
08-09-18, 13:59
זה כבר מדבר על טנדרים אמריקאיים.
היה מצחיק אם במסגרת הגדלת הראש היו מתחילים למדוד מהכנף לארגז של כל המשאיות.....

אסף.תיקון. רוב הפולסייזים במשקל כולל 5.5 טון. אז מה קהל היעד כאן...? והאם למכונים זה יפריע להכשיל משאיות פולסייזים אמריקאיים על הגבהה למרות שזה לא נוגע להם?

אסף.

amir_shai
08-09-18, 15:07
ומה קורה אם הרכב שלי לא מופיע בטבלה הזאת?

נמרוד
08-09-18, 16:43
קרה לחבר שניגש לטסט עם טררילפלייר - אז מדדו והוסיפו אותו לטבלה במקום!

MashberNafshi
08-09-18, 19:45
תיקון. רוב הפולסייזים במשקל כולל 5.5 טון. אז מה קהל היעד כאן...? והאם למכונים זה יפריע להכשיל משאיות פולסייזים אמריקאיים על הגבהה למרות שזה לא נוגע להם?

אסף.
לא נוגע להם?!
ת"ת - אין התר = איסור = שינוי מבנה.

ומה קורה אם הרכב שלי לא מופיע בטבלה הזאת?

תלוי לגחמותיו של הבוחן והמנהל המקצועי במכון.

asafk
08-09-18, 21:15
כמי שעוסק במשאיות כבר כמה שנים..... זה מצחיק לומר שאסור או מותר להגביה, כאשר כחלק מבניית המרכב גם בוחרים גובה. והמרחק מהארגז לגלגל...? מה שיוצא אני מרוצה... אצל רוב יצרני המרכבים.
הגבהה והנמכה של משאית זה דבר יומיומי. ועוד לא דיברתי על קפיצי אוויר.
בקיצור... שיהיה בהצלחה עם זה.

אסף.

עמי
08-09-18, 21:34
קרה לחבר שניגש לטסט עם - אז מדדו והוסיפו אותו לטבלה במקום!

אלמלא הייתי מתווכח ביומיום עם הטומטומים האלו ודומיהם, הייתי צוחק.

הדעה שלי עליהם מאוד קרובה לזו של דרור, רק שאצלי זה לא מתוך אמונה בתאוריית קונספירציה כלשהי, אלא מתוך הכרה מעמיקה של השטחיות (לשון עדינה) של מרביתם המוחלטת של העוסקים בתחום.

עכשיו לך תוכיח שאין לך טררילפלייר ושהטרילילי הוא בכלל מישהו אחר.

מזל שאין נתונים לגובה של דיפנדרים.

עמי

חנן-ג'יפולוג
25-01-19, 11:25
עברה חצי שנה. עוד טסט. 100 ש"ח לאישור מוסך. מגיע לטסט. שואלים אותי אם ההגבהה והצמיגים ברשיון. בוחנים. מתפעלים ממצבו של הזקן. סוף סיפור, עד לטסט הבא.

העתק-הדבק, חוץ מזכיה במדבקת "רכב מזהם".

ד ו ר ו ן
25-01-19, 15:31
העתק-הדבק, חוץ מזכיה במדבקת "רכב מזהם".
וואללה.. באותו מכון?
כי לא הזכירו את הנושא בכלל בטסט לפני חודשיים.

yoni_0000
25-01-19, 15:34
אתם כנראה חיים במדינה אחרת אין לי הסבר אחר.

חנן-ג'יפולוג
25-01-19, 15:53
באותו מכון. זה גם מופיע ברשיון עצמו, בניגוד לעבר.

tallevi
25-01-19, 16:03
אתם כנראה חיים במדינה אחרת אין לי הסבר אחר.מה שהוא אמר...ביג טיים..

מה שכן אתה כנראה סטנדרטי לעייפה...לא פייר
;- )

ד ו ר ו ן
25-01-19, 17:07
מה שהוא אמר...ביג טיים..
אתה לא נוסע על טרנו?

אתה אמור לעבור טסט על תקן חצי פרייבט..

[emoji41]

tallevi
25-01-19, 18:12
מהטראנו נשאר רק הסמל, וגם עם פרייבט אני לא עובר...[emoji16]

Raccoon
26-01-19, 20:23
באותו מכון. זה גם מופיע ברשיון עצמו, בניגוד לעבר.זה רכב מסחרי?
כי לג׳יפים m1 ביטלו את הגזירה ואפילו ברשיון כתוב "זיהום אויר: רכב רגיל".

Sent from my LG-H990 using Tapatalk

חנן-ג'יפולוג
26-01-19, 21:59
היילקס 95.

hadtomer
15-04-19, 09:28
אני כמובן דוגל בהיצמדות למפרט היצרן - אך שמועה עיקשת טוענת שיש בעלי רכבים שמידת הצמיגים שלהם ברישיון אך אינה תואמת את אוטו דאטה, שקיבלו מכתב זימון לאחרונה. מישהו שמע משהו?

hadtomer
15-04-19, 11:27
למיטב הבנתי מדובר בזימון הנובע מחקירת משטרה בנושא.

123765

בוזי
15-04-19, 11:32
אתה מתכוון לזה?
(לא שלי, ראיתי בפייסוש)https://uploads.tapatalk-cdn.com/20190415/fc85e60396c906afcd6639178fb8929d.jpg

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

חנן-ג'יפולוג
26-06-20, 14:31
עברתי היום עוד טסט. כבר השביעי מאז שאני כבר לא הולך למכון המז...ן באשקלון שהתחיל את הג'יפוקליפסה.

שוב מעבר חלק ללא ריג'קטים, מצטרף לכל הקודמים, חוץ מפעם אחת שתוארה כאן שבה הכשילו אותי בצדק רב ולטובתי.

נהיה מצב הפוך. אם לפני 30 שנים למדתי לפחד מהטסטים, היום אני כבר ניגש אליהם בבטחון, ובידיעה שאם תימצא סכנה מוחשית, אני אקבל דיווח עם דאגה לבריאותי. מקבל תמיד מחמאות מתפעלות מהבוחן על אופן אחזקת הרכב הישן, ואם הוא רואה משהו שלדעתו כדאי לי לתקן, הוא מוריד אותי לבור ומראה ומסביר.

שבעה טסטים כאלה ברצף הם כבר לא חריג סטטיסטי אלא מגמה ברורה של שירות עם הפנים לאזרח.

בדיוק כמו שצריך להיות.

boaz avrahami
26-06-20, 15:19
תודה על השיתוף חנן.
למצב הזה בדיוק התכוונתי בוויכוח הגדול.

כל מי שהסדיר את נושא ההגבהה ברשיון יודע עכשיו שלא צריך לפחד מטסטים.

Jeep ZJ V8 98
Honda EX300 94

איל מ
26-06-20, 16:34
כל עוד אף אחד לא רץ כאן עם חוטיני, אין טעם בהמשך הדיון.

-->