PDA

צפייה בגרסה מלאה : נכשלתי בטסט

עמודים : [1] 2

sus
31-12-15, 13:51
על בלם חניה ועל המדבקה של רישום המשקל.

בקיצור.. הכל רגיל (כמעט), עולם כמנהגו נוהג.

ukiuki
02-01-16, 17:48
מעניין מלה עדיין מבקשים את המדבקה עם רישום המשקל אם הגיפ מוגדר M1 כלומר פרטי.

ד ו ר ו ן
02-01-16, 21:13
כי זה טנדר?

פלג_
02-01-16, 21:29
מעניין למה אנשים עם מדבקה לא למדו לעבור עם טוש על הכיתוב לפני הטסט השנתי.
בעיקר שיודעים שזה כך עובד, כרגיל.

sus
02-01-16, 21:52
מעניין למה אנשים עם מדבקה לא למדו לעבור עם טוש על הכיתוב לפני הטסט השנתי.
בעיקר שיודעים שזה כך עובד, כרגיל.
הייתי כל כך עסוק בעניין המתלים שפשוט שכחתי לבדוק את המדבקה לפני הטסט...

Sent from my GT-I9105P using Tapatalk

פלג_
02-01-16, 22:13
:D
אז אני מבין שאתה מרוצה מהסעיפים שעליהם נכשלת.
מכיר את זה

sus
03-01-16, 08:07
אחרי הסרטים שהאכילו אותי פה בפורום, בטח מרוצה. אפילו מבסוט.

Sent from my GT-I9105P using Tapatalk

חנן-ג'יפולוג
05-01-16, 09:40
ההיילקס עבר היום טסט.
אפס ריג'קטים, למעט דיון ממושך על הגובה שלו. בסוף התרצו. הרכב באמת לא מוגבה.

אני מנסה להשיג נתון מהמנהל הטכני של יוניון מוטורס על הגובה המקורי של הרכב, לחסל דיונים דומים עוד חצי שנה, בטסט הבא.

Sent from my SAMSUNG-SGH-I537 using Tapatalk

דרור ברלי
05-01-16, 09:43
למיטב זכרוני ההיילקס שלך בגובה מקורי.
ממני דרשו בטסט "ללכת למתקן קפיצים וליישר את העלים".

לזה קוראים היסטריה.

חנן-ג'יפולוג
05-01-16, 09:43
אכן, גובה מקורי.

http://imageshack.com/a/img908/5193/t1L9DR.jpg

http://imageshack.com/a/img633/4158/goMSuv.png

נמרוד
05-01-16, 11:06
אכן, גובה מקורי.

http://imageshack.com/a/img908/5193/t1L9DR.jpg

http://imageshack.com/a/img633/4158/goMSuv.png

אני הייתי מכשיל אותך על סעיף "טעם רע - ג'אנטים".

חנן-ג'יפולוג
05-01-16, 11:13
אם כבר מדברים על אסתטיקה, אתה פיטרת כבר את האחראי על המחדל? :

http://imageshack.com/a/img908/3056/fJM8Lr.png

נמרוד
05-01-16, 11:24
לא רציתי לכתוב, כדי שלא יאשימו אותי בהכנסת רעיונות למשרד התחבורה, אבל כן. צריך להיות סעיף הכשלה על רף אסטטי מינימלי. לדעתי גם צריך לחייב בשטיפה בבוקר הטסט, ולו כדי שמכוניות יזכו למינימום של מקלחת אחת בשנה. אתה יכול לזלזל ולהגיד שמכונית לא צריך לשטוף, אבל אני אזכיר לך שעד אמצע המאה ה19 אנשים גם לא התקלחו בכלל והסתפקו בבישום.

חנן-ג'יפולוג
05-01-16, 11:54
http://imageshack.com/a/img911/2680/n76l5n.png

http://imageshack.com/a/img903/7292/jYCc2e.png

http://imageshack.com/a/img907/142/MmoBR3.png

מזל שיש פה גולשים, בניגוד למנהלים, שמבינים מה טוב [emoji14]

ויגו. פחחחח.

דרור ברלי
05-01-16, 12:19
לא רציתי לכתוב, כדי שלא יאשימו אותי בהכנסת רעיונות למשרד התחבורה, אבל כן. צריך להיות סעיף הכשלה על רף אסטטי מינימלי. לדעתי גם צריך לחייב בשטיפה בבוקר הטסט.

אני בעד ולא בצחוק אלא ברצינות גמורה.
אם הייתי בוחן שעומד בבור והיה נופל לי גוש בוץ לתוך העין מאיזה שאסי, כבר הייתי מוצא על מה להכשיל.

בגרמניה אתה מחוייב לשטוף את האוטו אחרי ששיחקת בבוץ באחד מ"פארקי ה-4X4", כדי שלא תפזר רגבי בוץ דביקים על הכביש המצוחצח, ומישהו עלול חס וחלילה להחליק על זה. מכונת השטיפה נמצאת לפני היציאה מהמתחם.
אני מסתכל על הג'יפ שלי אחרי אתמול, מטאטא את החנייה כבר בפעם השלישית, ועדיין לא מאמין כמה טינופת רכב מלוכלך כזה מסוגל לפזר.

- - - Updated - - -

חנן, הצעות כאלה אני מקבל פעמיים בשבוע. כולל פתקים על החלון עם מספרי טלפון שמעוניינים לקנות. המכוניות שלנו הופכות להיות פריט לאספנים ולמבינים.

lizard
05-01-16, 15:25
אני בטוח שמה שירד מהאוטו שלך זה כלום לעומת מה שירד מהטרקטור שלי אחרי שהתחפרתי בשדה. הייתה כזו ערמה של בוץ שהייתי צריך לשטח אותה עם הכף.

erezgur
05-01-16, 16:35
הצעות כאלה אני מקבל פעמיים בשבוע. כולל פתקים על החלון עם מספרי טלפון

נו באמת,
הפתקים הללו על החלון עם מספרי טלפון זה שייך להצעות אחרות :)

ד ו ר ו ן
05-01-16, 20:35
בגרמניה אתה מחוייב לשטוף את האוטו אחרי ששיחקת בבוץ באחד מ"פארקי ה-4X4", כדי שלא תפזר רגבי בוץ דביקים על הכביש .
גם בארץ, וזה דו״ח..

sus
05-01-16, 22:59
אכן, גובה מקורי.

דווקא נראה די גבוה..
אתה יכול למדוד מה הגובה של תחתית המרכב ביחס לאדמה?
אצלי זה 55 ס"מ (צמיגים "31 על חישוק "15) ואני חושב שהטנדר שלי כן מוגבה ביחס למקורי.

ד ו ר ו ן
05-01-16, 23:31
דווקא נראה די גבוה..
אתה יכול למדוד מה הגובה של תחתית המרכב ביחס לאדמה?
אצלי זה 55 ס"מ (צמיגים "31 על חישוק "15) ואני חושב שהטנדר שלי כן מוגבה ביחס למקורי.

בזמנו, בוחן בכביש אמר שהכלל אצבע מבחינתו היה שהקו התחתון של השלדה לא גבוה בצורה בולטת ביחס לקו העליון של הצמיג.

אצל חנן זה נראה בדיוק בטווח.

רוצה קנמ לרכב שלך?
חפש את שרשור נתוני מתלה להיילקס.

חנן-ג'יפולוג
05-01-16, 23:53
אני מקווה לקבל מחר את נתוני הגובה המקוריים של הרכב.
בינתיים, נאמר לי שהגובה של הln145, סוג של דגם מקביל, הוא 1825 מ"מ.

חנן-ג'יפולוג
06-01-16, 00:19
במדידה לא מושקעת שעשיתי, אדמה לא בהכרח ישרה וכו', גובה הרכב שלי הוא כ180 ס"מ.

חנן-ג'יפולוג
06-01-16, 00:41
לפי הדף הזה, לדגם s-ln105, (הדגם שלי הוא ln105l) גובה הרכב הוא 1805 מ"מ.

http://www.tradecarview.com/specifications/toyota/hilux/double_cab_ssr_4wd_mt_2.8diesel/18449/

טל חסיד
06-01-16, 07:52
רשמי מידות יצרן, הדגם של הדאבל קבינה 4×4 הוא 178 ס"מ, בנוסף גלגלים בגובהה 31 אינש מוסיפים בין 2 ל3 ס"מ למידה זו במידה ורשום כחוק ברשיון הרכב.
כמובן שקפיץ עלים לא ישאר במידתו לאחר 20 שנות שימוש ברכב לכן היום המידה תהיה -ברכב סטנדרטי שלא טופל מעולם בקפיצים או שעמד כל השנים במחסן, או +ברכב שקיבל קפיצים חדשים במהלך השנים.

טל

טל חסיד
06-01-16, 08:00
רשמי מידות יצרן, הדגם של הדאבל קבינה 4×4 הוא 178 ס"מ, בנוסף גלגלים בגובהה 31 אינש מוסיפים בין 2 ל3 ס"מ למידה זו במידה ורשום כחוק ברשיון הרכב.
כמובן שקפיץ עלים לא ישאר במידתו לאחר 20 שנות שימוש ברכב לכן היום המידה תהיה -ברכב סטנדרטי שלא טופל מעולם בקפיצים או שעמד כל השנים במחסן, או +ברכב שקיבל קפיצים חדשים במהלך השנים.

טל

ד ו ר ו ן
06-01-16, 08:07
התגובה הזו לא צריכה להופיע כאן.
מי שרוצה שיקבל בפרטי.

חנן-ג'יפולוג
06-01-16, 08:20
טל, יש לך את זה במסמך? גם את הגובה וגם את האישור לצמיגים 31?
אשמח לקבל גם בפרטי.

תודה.

טל חסיד
06-01-16, 08:30
לא הבנתי מה לא בסדר בתגובה שלי דורון?

חנן-ג'יפולוג
06-01-16, 09:30
אני מניח שדורון חושש שזה ישמש כחומר נגד רכבים מוגבהים.
מאידך, זה ישמש כחומר עזר לסטנדרטיים.

אישית, אני לא בטוח שהבוחנים צריכים את ג'יפולוג בשביל חומר כזה, ואם כן, אז זה דווקא יכול לעזור להם לשחרר לחץ מהיילקסים סטנדרטיים 93-97, שהם באמת נראים חריגים בגובהם לכל מי שלא מכיר את הדגם.

guy888
06-01-16, 10:08
לא רציתי לכתוב, כדי שלא יאשימו אותי בהכנסת רעיונות למשרד התחבורה, אבל כן. צריך להיות סעיף הכשלה על רף אסטטי מינימלי. לדעתי גם צריך לחייב בשטיפה בבוקר הטסט, ולו כדי שמכוניות יזכו למינימום של מקלחת אחת בשנה. אתה יכול לזלזל ולהגיד שמכונית לא צריך לשטוף, אבל אני אזכיר לך שעד אמצע המאה ה19 אנשים גם לא התקלחו בכלל והסתפקו בבישום.

לא צריך סעיף חדש, סעיף 273 ג אומר:
"רכב המובא לבדיקה ובחינה יהיה נקי וצבוע כראוי"

כך שהבוחן יכול לשלוח אותך לשטיפה לפני שיקבל אותך

תומר ב
06-01-16, 18:30
105073105072

ד ו ר ו ן
06-01-16, 18:31
אני מניח שדורון חושש שזה ישמש כחומר נגד רכבים מוגבהים.
מאידך, זה ישמש כחומר עזר לסטנדרטיים.

אישית, אני לא בטוח שהבוחנים צריכים את ג'יפולוג בשביל חומר כזה, ואם כן, אז זה דווקא יכול לעזור להם לשחרר לחץ מהיילקסים סטנדרטיים 93-97, שהם באמת נראים חריגים בגובהם לכל מי שלא מכיר את הדגם.

עצם זה שמצאתם מספרים שונים לאותו הדגם, יחד עם העובדה שהרכב שווק עם צמיגים שונים, יכול לסייע או להפריע.

ובמציאות שלנו, בסבירות אופציה ב׳.

תסתכלו על הצילום, שני צמיגי 31 , על הנייר זהים, ובפועל איזה הבדל בגובה.
טויו במידה זהה גבוה משניהם.

מבינים למה זה חייב להשאר פלואידי ולא שחור ולבן?

טל חסיד
06-01-16, 21:10
הנתון שחנן הביא הוא לשנת 1988, הנתון שאני מביא הוא לגבי שנתונים 93 97 מה שנמכר בארץ לפי ספרות טכנית וקטלוגים רשמיים של טויטה בארץ. צודק דורון שההצמדות למידה מסויימת שהיצרן נתן יכול להשתנות ממספר גורמים לכן זה לא משהו אחיד וקבוע, אני דווקא הייתי בודק למה רכבים נמוכים מהמידה הנ"ל אולי הקפיצים שלהם גמורים שעברו 4 פעמים עירגול וחלק מהעלים שבורים וגם הבושנגים שלהם גם גמורים, סתם חומר למחשבה שאין פה בארץ. ראיתי גם רכבים כאלה!

טל

ד ו ר ו ן
06-01-16, 21:36
הספר רכב המכני+גוף הרכב של שנתון 93-97 זהה לשנתון 88..

ד ו ר ו ן
06-01-16, 21:37
טל,
לדעתי ולדעת נוספים, הנסיעה עם קפיצים גמורים, על הבאמפסטופ, היא גורם מרכזי בשבירת שלדות בחיבור מגדלי הבולמים מקדימה.

Bernard
06-01-16, 22:25
...

מבינים למה זה חייב להשאר פלואידי ולא שחור ולבן?

ידעתי שבסוף זה יחלחל (גם אם לא בשירשור הרלוונטי)... מה שאני כל הזמן אומר.
"שחור ולבן" קל להוכיח... במיוחד את השחור.
מוקדש לכל אלה שרואים את האור בקצה המנהרה (ולא חושבים שזו רכבת).. בשירשור ההוא.
ולא מסרתי שום מידע לאוייב, בועז:rolleyes:, באימש'לי, לא מסרתי.

אולי כדאי לי לכתוב איזה פתקון ולדחוף מתחת לציפורן... לך תדע מתי נצטרך אותו..

חנן-ג'יפולוג
13-01-16, 11:09
אלה עם ההיילקס 93-97 שרשום כרכב פרטי, ולא יוצא חברת חשמל (זה מה שיש לי-רכב יוצא חח"י שלא קיים ברשומות היבואן) :

האם הדגם שלכם הוא ln105l ?

תודה.

נמרוד
13-01-16, 13:33
לא הבנתי מה אתה שואל... שלי 97 חח"י היה כזה.

http://www.jeepolog.com/UserFiles/Image/with_watermark/toyota_8inch_differential/hilux_id_plate.jpg

חנן-ג'יפולוג
13-01-16, 14:04
הפוך. אני שואל על רכבים שהם לא יוצאי חח"י.

דרור ברלי
13-01-16, 16:54
טל,
לדעתי ולדעת נוספים, הנסיעה עם קפיצים גמורים, על הבאמפסטופ, היא גורם מרכזי בשבירת שלדות בחיבור מגדלי הבולמים מקדימה.

ולמה אתה חושב שהכסילים והאווילים (שנמצאים בהיסטריה מפחד פקחי משרד התחבורע שיסגרו להם ת'מכון) מוכנים לקבל אותך עם קפיצים תקינים? הם רוצים "נמוך". ביקשו ממני לבוא עם "קפיצים ישרים". ומצידם שהבאמפסטופ יהיה תקוע עמוק בתוך הסרן. העיקר שהרכב יהיה נמוך.

ד ו ר ו ן
14-01-16, 18:02
אלה עם ההיילקס 93-97 שרשום כרכב פרטי, ולא יוצא חברת חשמל (זה מה שיש לי-רכב יוצא חח"י שלא קיים ברשומות היבואן) :

האם הדגם שלכם הוא ln105l ?

תודה.

LN105L-PRMRSW
היילקס 97 שנרכש מהיבואן, פרטי.

zagi
14-01-16, 18:17
LN105L-PRMRSW
היילקס 97 שנרכש מהיבואן, פרטי.

כנ"ל ...

amit1
14-01-16, 22:57
לפי מה שראיתי היום כל המידע במכון הרישוי מסונכרן עם הגדרות היצרן באוטודאטה.

חנן-ג'יפולוג
13-07-16, 09:38
אני מקווה לקבל מחר את נתוני הגובה המקוריים של הרכב.
בינתיים, נאמר לי שהגובה של הln145, סוג של דגם מקביל, הוא 1825 מ"מ.

עדכון: קיבלתי מהיבואן מסמך רשמי עם הנתון של גובה הרכב שלי. 1785 מ"מ.
יש טסט בקרוב. אני מקווה שזה יסגור את הפינה.

boaz avrahami
13-07-16, 10:12
תקדים רע...

חנן-ג'יפולוג
13-07-16, 11:46
נשאלתי בפרטי, ועל מנת לחסוך פניות דומות, אני אפרט כאן.
האישור הוא לפי מספר שלדה של הרכב שלי ולא עם ציון הדגם המדויק למעט "היילקס".

ההליך: פנייה לטלפון השירות של יוניון מוטורס. שלחתי אליהם למייל את רשיון הרכב שלי, וכעבור יומיים קיבלתי במייל את האישור על גובה הרכב המקורי.

Bernard
13-07-16, 17:06
תקדים רע...

הזויי.
עכשיו אתה מדבר על תקדים? עכשיו?
איפה היית בחודשים האחרונים?
ומה קרה פתאום, ששבר אותך (הוצאת את הראש לנשום קצת אויר טרי?), ולא חזרת על המנטרה שלך שהכל אותו הדבר ורק "נשלם יותר למאכרים"?
כשאמרתי, לפני מליון שנה, שיהיו מידות וכל היתר אסור, ביטלת את הכל - מעניין מה יתן לך יבואן קרייזלר, כשאתה תצטרך בשביל טסט... ואיך יבדקו שאתה במסגרת הגובה המותרת...

הכל רגיל... סתם פניקה שדרור זורע..
תחזיר, תחזיר את הראש לחול..

- - - Updated - - -

וחנן.
אני מציע שתמדוד את הרכב כמה פעמים, לפני ההגעה לטסט ו.. רק ליתר ביטחון, תעמיס כמה שקי מלט (ולא להגיע עם צמיגים חדשים ולמלא אויר טיפל'ה פחות ו..לצבוע הכל שחור (אבל לא חדש - שלא יראה חשוד)
וזה כשהכל בסדר.. שהרי אמרת שהרכב שלך סטנדרטי, ללא שום הגבהה.

רק שלא יכשילו אותך על.. הנמכה - כשיש מספרים ומודדים, חריגות ייכולות להיות "מעל וגם מתחת"...

ד ו ר ו ן
13-07-16, 17:07
נשאלתי בפרטי, ועל מנת לחסוך פניות דומות, אני אפרט כאן.
האישור הוא לפי מספר שלדה של הרכב שלי ולא עם ציון הדגם המדויק למעט "היילקס".

ההליך: פנייה לטלפון השירות של יוניון מוטורס. שלחתי אליהם למייל את רשיון הרכב שלי, וכעבור יומיים קיבלתי במייל את האישור על גובה הרכב המקורי.

רק שכחת שמאז הרכב שלך קיבל בצורה חוקית צמיג 31, שהרים אותו במעט, כמו מרבית ההיילקסים מהשנתונים האלו.
כלומר, חוקית הרכב שלך גבוה מהמקור, בכאינצ׳, רק שאתה הולך לתת להם מספר לא רלוונטי למצב הנוכחי.

אם תיקח את האישור הזה לטסט אתה יורה לעצמך ברגל באוטומט..

Bernard
13-07-16, 17:09
"לפי מספר השילדה"... מעניין אם כלי רכב שונים, מאותו דגם, יקבלו "אישורים" שונים... הנה עוד סגמנט לביקוש של כלי רכב. ביד 2 יתפרסמו גם האישורים, אלה עם המספקים הגבוהים יותר... ייחטפו.

הכל כרגיל - הזוי.

boaz avrahami
13-07-16, 17:11
ברנרד
אפילו דרור כבר חזר בו...
אני חושב שדורון ביטא את זה היטב.
גובה הרכב לעולם ישתנה בגלל משתנים שונים שעוברים על הרכב במהלך חייו. זו חרב פיפיות

חנן-ג'יפולוג
13-07-16, 17:11
לא שכחתי.

Bernard
13-07-16, 17:14
רק שכחת שמאז הרכב שלך קיבל בצורה חוקית צמיג 31, שהרים אותו במעט, כמו מרבית ההיילקסים מהשנתונים האלו.
כלומר, חוקית הרכב שלך גבוה מהמקור, בכאינצ׳, רק שאתה הולך לתת להם מספר לא רלוונטי למצב הנוכחי.

אם תיקח את האישור הזה לטסט אתה יורה לעצמך ברגל באוטומט..

ועכשיו הבוחנים יצטרכו גם לעבור קורס במתמטיקה.. לחישוב הגובה הרלוונטי, שיישכלל את האישור + אישור הצמיגים + תנאי מזג האויר ברגע הבדיקה ו... יכולת להמרה של נתונים שונים בסמ' ובאינצ'ים ואיך לשלב בין השניים.

והכי חשוב - לבוא מוכנים עם כל החישובים והתשובות הנכונות והנכונות להתווכח ו"להוכיח את חפותך" ואז.. הכל יילך חלק.

וכל זה רלוונטי רק למי שהוא "בסדר" ולא הגביה ולא עשה שום שינויי - מסכן מי שהחליף קפיץ או משהו אחר.. שלא לדבר על מי ששיפר..

הכל רגיל..

- - - Updated - - -

ברנרד
אפילו דרור כבר חזר בו...
אני חושב שדורון ביטא את זה היטב.
גובה הרכב לעולם ישתנה בגלל משתנים שונים שעוברים על הרכב במהלך חייו. זו חרב פיפיות

אתה מנותק לגמרי, אה?

ומתי דרור חזר בו? מה פיספסתי? שים לינק.

boaz avrahami
13-07-16, 17:25
חנן, אני ממליץ לך ולאחרים לא להישתמש במסמך הזה.
זה המשל על הקיטבג

ד ו ר ו ן
13-07-16, 17:43
רגע של חוסר תשומת לב ומישהו שם יצלם את זה, יפיץ בין מכונים והשטות הזו תהפוך ל״הנחייה״.

Bernard
13-07-16, 17:52
הנה, אני כבר רואה את הפוסט הבא - אל תדברו על זה ,על מנת שלא לספק מידע לאוייב...תשמרו על שקט ונחכה שהאבק ישקע.
רק לי יש תחושה של ד'ה-ז'אוו?

boaz avrahami
13-07-16, 17:57
ברנרד, גם בצבא שאלת עם קיטבג או שהיה לך מספיק שכל לשתוק?

לפעמים כדאי להיות נבון

ד ו ר ו ן
13-07-16, 18:07
ברנרד,
אני חושב שלא מתפקידנו לייצר את מאגר הנתונים הזה.

Bernard
13-07-16, 21:21
איזה מזל שכולנו = כל החכמים והמבריקים ובעלי הרעיונות והמידע המודיעיני, מרוכזים פה, באתר הזה.
איזה מזל שכל היתר לא מבינים כלום והם כאלה טיפשים, שאנחנו רק צריכים לשתוק ו... הכל יהיה בסדר.
לא נגלה להם את הסודות וטריקים שאנחנו יודעים, והם... יחיו באפלה..

תגידו לי, דורון ובועז...
של מו היה הרעיון להביא "אישור יבואן" על מנת לגמור את הוויכוחים עם מכוני הרישויי?
זה לא הם שביקשו אישור והריצו/ותיזזו כמה פה, שיביאו אישור?
ולמי שלא הגביה ולא עשה שום דבר שאסור - למה שלא ישתמש באישור כזה?
הוא צריך לחשוב על התקדים שזה ייצור? להמשיך לריב עם המכון, שככה האוטו במקור ולא להראות את האישור, רק שלא יפגע חו"ח באינטרסים של... מישהו?

כמו שאמרתי לבועז, תמשיכו לקבור את הראש.. הכל רגיל. הכל בסדר. שום דבר לא השתנה...
ששששששש... תהיו בשקט ואל תגידו כלום ותעצמו עיניים חזק חזק... שלא למשוך את תשומת הלב של.. הרעים.
שששששש... תמשיכו לעשות קולות של שטיח...

Sent from my SM-N900T using Tapatalk

ד ו ר ו ן
13-07-16, 22:06
ברנרד,
עצם זה שיש ליצרן יותר ממספר אחד לאותו הדגם, פותח פתח לפרשנות.
וכמו שפשקוויל ה״בגושים״, שנכתב ע״י מי שאין לו כלל הסמכה בנושא, לא הנדסית ולא מנהלית/ממשלתית, יצר סופת חרא, אז אותו הדבר כאן.

מסמך חלקי (שהרי ליצרן עצמו יש יותר ממידה אחת), יהפוך בטעות לעובדה.

מנסיון של כמה וכמה חברים בחצי השנה החולפת, עם רכבים משופרים במידה צנועה, לא היו בעיות בטסטים במכונים שפויים.

אפילו ברלי, שהלך לגוב האריות חזר מפויס.

חנן-ג'יפולוג
14-07-16, 00:46
את הרכב הזה קניתי לפני 11 שנים עם מעט שיפורים.
מההתחלה מה שעניין אותי, אלו שיפורים מינימליים ולא מוחצנים שהיו חשובים לי, כמו הוספת נעילה קדמית, וכננת, שעשיתי אותה נשלפת ויושבת בארגז הסגור, בניגוד להתקנה הקבועה החיצונית בJeep הקודם.
מדבקות מוחצנות הוסרו.
פגוש tjm קדמי הוסר לטובת פגוש פח מקורי.
פגוש ברזל אחורי לא-מקורי הוסר.
קפיצים מקוריים, למיטב ידיעתי.
מנוע, גיר, סרנים, כנ"ל, לא שופרו ולא תוקנו, שוב, למיטב ידיעתי, וזה כנגד הלך הרוח הנפוץ להוסיף טורבו או להחליף למנוע עם טורבו לרכבים האלה.
לא התקנתי שנורקל, וגם לא גגון, ולא פרוג'קטורים/פנסי ערפל. חישוקי המגנזיום שנמרוד לא אוהב, הגיעו עם הרכב מהבעלים הקודם.
העקרון, בגדול, היה, לשמר מקוריות ככל האפשר, ולייצר לי סוג של היילקס בעור כבש, שיכול לקחת את המשפחה לטיולים ארוכים ברכב בודד, וגם אם ייקרה בדרכנו מעלה זה או אחר, לא נצטרך לחזור על עקבותינו. בנוסף, שהיכולת הזו, לא תבוא ביחד עם חשש ממפגש עם כחולי המדים, או מכוני הטסטים.

בגדול, זה עבד, למעט דיונים מזדמנים לאורך השנים במכוני רישוי על הגובה, שלעין שלא מכירה את הדגם הספציפי, אכן נראה שונה מהסטנדרט.

אין לי טענות לבוחנים הנ"ל. הם, כמונו, רק רוצים לחזור הביתה בשלום.

אז החלטתי לסגור את הפינה לפעם הבאה, ולעזור לבוחנים להבטיח לעצמם שאני לא מסכן להם את הפרנסה.

להערכתי זה אכן יסגור את הפינה, גם אם תהיה חריגה קטנה בגלל הצמיגים. זה מינורי, ואני משוכנע שאותו בוחן שהתעקש בפעם הקודמת יזרום עם זה. לא בטוח שבכלל יש חריגה כזו, כי בכל זאת מדובר בקפיצים בני 21, וכ250 ק"ג על הארגז.

ראוי לציין, מוכן לי בחצר סט צמיגים וחישוקים בגודל המקורי, ואין לי כל רתיעה לעבור אליהם במידת הצורך. אני אהבתי מאוד את הרכב הזה בתצורתו המקורית, בתחילת שנות ה90, אני מאוד אוהב את מה שיש לי כרגע, ואני אחיה לגמרי בשלום עם חזרה לתצורה המקורית.

בדיוק כמו שברנרד כתב, זה לא התפקיד שלי לשמור על מי שכן שינה את הרכב. כמובן שאני לא אגיע לטסט עם האישור מודבק על החלון, אבל כן אעשה בו שימוש במידה ואדרש.

על פניו, בגלל שמצוינת שם שלדה ולא דגם, זה לכאורה לא אמור להפריע לבעל רכב אחר דומה. בכל מקרה, כאמור, זו לא הדאגה שלי.
לא עליי המלאכה לגמור.

MashberNafshi
14-07-16, 05:35
רגע של חוסר תשומת לב ומישהו שם יצלם את זה, יפיץ בין מכונים והשטות הזו תהפוך ל״הנחייה״.
צילום - כל בוחן שפוי יצרף צילום של המסמך לטופס הטסט וזאת לא לשם הפצה בין המכונים, אלא ליום סגריר והתמודדות מול משרד התחבורה בעת בקורת.

הפצה והנחייה - לא תתכן כדבר הזה מאחר והאישור הוא לפי מס' שלדה(אין זה אומר שיש מס' מידות שונות לאותו דגם רכב). מסמך אישור של מח' טכנית מאת היבואן חייב לשאת את דגם וסוג הרכב וכן את מס' השלדה, זו ההנחיה של משרד התחבורה. אין יותר(ואסור שיופצו) מסמכים כוללניים, לבד מאישור רישום ראשוני.

דרור ברלי
14-07-16, 09:13
ברנרד
אפילו דרור כבר חזר בו...

מתי בדיוק חזרתי בי?

ברנרד,

אפילו ברלי, שהלך לגוב האריות חזר מפויס.

מפויס?
מה מפויס?
שאם איזה רב בוחן במכון מסוים מסתובב באופוריה כי קיבל מציצה טובה או השד יודע למה, ומעביר על ימין ועל שמאל - זה אומר שמעתה זו תהיה המדיניות שלו?
אז לפעמים אתה נדפק רק קצת, ולפעמים עד העצם, ולפעמים יוצא ללא פגע. הפעם יצא לי טוב. ועדיין זה עלה לא מעט ולקח כמה ימים כדי לתפוס את כבוד הרב-בוחן במצב רוח טוב.
אז יופי חי. יש טסט בתוקף לחצי שנה הקרובה, ואחר כך חוזר חלילה. מי מבטיח לי שנפגוש שוב בחיוכים ולא בצעקות?....

וזה בדיוק העניין. שהטסט מעולם לא היה ענייני. זה למה אני חושב שכבר שלשום היה צריך לבטל את המוסד הזה, טסט שנתי, או חצי שנתי. אין לזה שום משמעות ושום ערך.

וכן - בסוף כולם יעברו טסט (שזה גם מה שאני טענתי תמיד. לבועז ידידי יש שמיעה סלקטיבית) השאלה רק כמה יעלה. כי זו המשמעות ש לכל דבר - כסף. וככל שקשה יותר ויותר לעבור, ככה ה"עמלה" מתייקרת והולכת (שזה מה שאני טוען - עובדה שבבדיקה הראשונה כל הטופס התמלא באיקסים אבל הכל. שום דבר לא נמצא תקין. אחרי חצי שעה, למעט זוג גומיות למוט מייצב ב-35 שקלים, לא דרשו לתקן שום דבר ברכב שלי. ועדיין רמזו ל"עמיל" שלי להגיע ביום אחר כדי לסיים את זה. וככה הטסט הקליל והמהיר יחסית הזה לקח שלושה ימים וגם עלה מאות שקלים, חוץ מאגרת הרישוי+אגרת הבדיקה+אגרת הכשלה+אישור רכב מיושן וכו' וכו') ואני עוד אומר תודה. תודה רבה. עד העונג הבא, בעוד חצי שנה.

לגבי הנייר של חנן - תהיו רגועים. אין לבוחנים במכון רישוי שום דרך למדוד את גובה הרכב בצורה אמינה ואם מי מהם מוציא מטר מהכיס ומודד - אתם יכולים לגרור אותו באף לבית המשפט ושם הוא כבר יתחרט שלא למד כמו שצריך בבית הספר ולא בחר לעצמו מקצוע אחר לחיים - כי מדידה כזו לא תופסת משום בחינה חוקית ורשמית. כדי שזה יהיה חוקי ורשמי צריך מכשור מדידה מכויל וכו' וכו' ואפילו במדינה הבולשביקית הרקובה הזו לא ישלחו כל רכב למדידה ספציפית במעבדה מוסמכת. זו כניסה למאטריה של מכון התקנים וכו' וכו'. לא יקרה.

Bernard
14-07-16, 15:05
מתי בדיוק חזרתי בי?

מפויס?
מה מפויס?
אתה יכול לרשום את שוב, בגדול יותר ומובלט ובלי סימני שאלה בסוף (שלא יהיה ספק), משום שהשניים התחילו להריץ עליך "חזרה" ו"פייסנות" ולך תדע איך ימשיכו..

לגבי הנייר של חנן - תהיו רגועים. אין לבוחנים במכון רישוי שום דרך למדוד את גובה הרכב בצורה אמינה ואם מי מהם מוציא מטר מהכיס ומודד - אתם יכולים לגרור אותו באף לבית המשפט ושם הוא כבר יתחרט שלא למד כמו שצריך בבית הספר ולא בחר לעצמו מקצוע אחר לחיים - כי מדידה כזו לא תופסת משום בחינה חוקית ורשמית. כדי שזה יהיה חוקי ורשמי צריך מכשור מדידה מכויל וכו' וכו' ואפילו במדינה הבולשביקית הרקובה הזו לא ישלחו כל רכב למדידה ספציפית במעבדה מוסמכת. זו כניסה למאטריה של מכון התקנים וכו' וכו'. לא יקרה.

נו.
ושני משפטים אח"כ... אתה הורס..
הפכת נאיבי?
וכל יתר הפסילות וההכשלות, היו על בסיס "מדעי"?
נראה לו גבוה, אז הוא פוסל - אז נראה לך שאחרי שכדי לפתור את "נראה לי גבוה" ויציגו לו "מסמך/אישור רשמי", תהיה למישהו בעייה להוציא מטר מהכיס ולהגיד "אה!! וואללה?!!! אז הנה מדדתי וזה.. גבוה!!".
וגם אם יקבל את המסמך/אישור, מאותו רגע יהיה לו יופי של כיסוי תחת "חוקי" - "נראה לי גבוה - לך תביא אישור מהיבואן, הנה כזה דבר.. עם מספר השילדה, והכל יהיה בסדר".
ונדמה לי שכבר היו כמה מקרים בדיוק כאלה, שחברים העלו פה..
אבל אצל בועז ו"חבריו" - הכל רגיל. הכל בסדר. לא קרה כלום. החוטיני ישאר מיותם גם אם יצטרכו, לפני כל טסט, לפרק פגושים ובולמים וצמיגים וזרועות ופסי קישוט ועוד כל מיני דברים (כמו שחנן ציין, שעשה מיד עם הקנייה.. בשביל הכייף שלו לקבל אוטו מקורי - ומה עם אלה שזה לא הכייף שלהם?).
אחרי הכל, מה זה כמה ימים במוסך (או בבית, כשאתה לוקח חופש מהעבודה, ליישר קו לטסט) או ריצות ליבואנים או להעביר כמה ימים בכייף, במכון הרישויי - כל זה בסך הכל עניין של כסף (קטן)... קטן עליהם.

- - - Updated - - -

אה, כן.
וזה עוד לפני שדיברנו על שוטרים וניידות בדיקה בדרכים, אחרי שמרכיבים חזרה את כל הגישעפט שהורדת, לכבוד הטסט...

אכן.
הכל אותו הדבר.

boaz avrahami
14-07-16, 16:01
דרור, הזיכרון מתעתע בך.

אתה טענת שעד ינואר 2016 יהיו תקנות דרקוניות והענף יכחד.

ברנרד כתב המון וניסה לעזור למשרד התחבורה להמציא רעיונות יצירתיים.

אני כתבתי שמה שהיה הוא שיהיה. מקסימום המעכרים ירוויחו קצת יותר.

החוטיני היתה הצעה שלי שתשתקו מנובמבר 15 עד סוף מרץ 16 ואז נראה אם משהו מהתחזיות השחורות התממש.
תכלס עד יולי מה שהיה לא השתנה למעד 2-4 שבועות של מכונים מסוימים שנהגו בהיסטריה ללא סיבה.

כל ההיסטוריה הזו נמצאת כאן בשירשור הג׳יפוקליפסה סביב הודעה 100.

אתם עובדים רק על עצמכם עם הזיגזוג הזה

Article: הג'יפוקליפסה: תמונת מצב 26.11.2015

צ׳מע,

יש לי רעיון אדיר....

בוא נקבע לתזכורת ל 31 למרץ 2016.

מי שטועה רץ עם חוטיני במפגש גיפולוג שלאחר מכן...

עד אז, אם אין חדשות מרעישות נותנים לשרשור הזה לשקוע.

סגרנו?

https://r.tapatalk.com/shareLink?url=http%3A%2F%2Fwww%2Ejeepolo g%2Ecom%2Fforums%2Fshowpost%2Ephp%3Fp%3D 667963&share_tid=95621&share_fid=22239&share_type=t&share_pid=667963

חנן-ג'יפולוג
09-08-16, 12:44
מביך לומר, אבל:
עברה חצי שנה. שוב טסט. שוב אפס ריג'קטים, אבל, "הרכב מוגבה"...
האישור לא מעניין. אותו אישור בדיוק שהוא ביקש בפעם הקודמת.
בינתיים הרכב לא עובר. אולי יעבור עוד יומיים, בלעדיי ובלי הרכב, כשבניגוד להיום, נציג משרד התחבורה לא יהיה שם...
לא מיותר לציין: הרכב בדיוק בגובה שרשום באישור, עם צמיגים גבוהים מהמקור בכשמונה ס"מ (ברשיון ולפי תקנה שמתירה את המידה שלהם במפורש), כלומר, מבחינת המתלים, הרכב נמוך מביום המסירה שלו בכארבעה ס"מ. 22 שנה עשו את שלהן.
למזלי, אני לא מעורב בזה פיזית וגם לא משקיע מזמן הפנאי שלי. יש מוסך שמטפל בזה, כשאני נמצא ממילא במוסך במסגרת העבודה.
בכל זאת, הפעם מפלס העצבים עלה, למרות שרק שמעתי מרחוק על ההתפתחות והדיונים.

erezgur
09-08-16, 13:48
עוד פעם מישהו עם ביקיני תיכף יוזכר כאן...

Bernard
09-08-16, 15:11
עוד פעם מישהו עם ביקיני תיכף יוזכר כאן...

אני לא אומר ("מ" סגולה וגם קמוצה) כלום...
כלום.
מילה לא תשמעו ממני...

boaz avrahami
09-08-16, 20:36
ברנרד
איך רואים שנשחקת.
חשבתי שבתור עורך דין תתן המלצה לאזרח התמים איך לעשות כסף מהעובדה שהממסד מטרטר אותו אבל אתה כל כך מזוהה עם הממסד שזה נראה לך סביר שידפקו אותו והוא יתכופף.
חבל

IlanHadar
09-08-16, 22:02
עברה חצי שנה. שוב טסט. שוב אפס ריג'קטים, אבל, "הרכב מוגבה"...
האישור לא מעניין. אותו אישור בדיוק שהוא ביקש בפעם הקודמת.

זה מדהים מה אנחנו מוכנים לקבל כמובן מאליו, רכב תקין, כל האישורים, הבוחן מכשיל כי בא לו, ללא שום יכולת שלנו לעשות כלום.
זה לא מביך חנן, זה סימן למשהו מקולקל ביותר במערכת. הרי למה זה גורם - נניח לדוגמא: נניח ויש רכב שמושקע באלפי שקלים, ברמה הכי גבוהה, הרכב עם רכיבים טובים בהרבה יותר ממה שהיצרן שם, אבל מה הרכיבים בצבעים ירוק עם פסים ורודים, הבוחן יכשיל, כי לא אוהב ורוד, ואתה לא יכול לעשות כלום....

סיפורים כאלה נגמרים עם שק כסף בחורשה אפילה באישון לילה, ואז גם רכבים שהם סכנה בטיחותית יעברו במסלול החורשה האפילה.
רק אני חושב שהמצב הוא הזוי?

boaz avrahami
09-08-16, 23:57
זה מדהים מה אנחנו מוכנים לקבל כמובן מאליו, רכב תקין, כל האישורים, הבוחן מכשיל כי בא לו, ללא שום יכולת שלנו לעשות כלום.
זה לא מביך חנן, זה סימן למשהו מקולקל ביותר במערכת. הרי למה זה גורם - נניח לדוגמא: נניח ויש רכב שמושקע באלפי שקלים, ברמה הכי גבוהה, הרכב עם רכיבים טובים בהרבה יותר ממה שהיצרן שם, אבל מה הרכיבים בצבעים ירוק עם פסים ורודים, הבוחן יכשיל, כי לא אוהב ורוד, ואתה לא יכול לעשות כלום....

סיפורים כאלה נגמרים עם שק כסף בחורשה אפילה באישון לילה, ואז גם רכבים שהם סכנה בטיחותית יעברו במסלול החורשה האפילה.
רק אני חושב שהמצב הוא הזוי?

אני חושב שאתה מקל את חומרת המצב מאחר וכל זה קורה , לפי דבריו של חנן, בעת שבמקום נמצאים מפקחים של משרד התחבורה.
אם הם לא מישרים את המכון אז הם מועלים בתפקידם ואולי אפילו מסייעים לתעשיית השחיתות...

Bernard
10-08-16, 02:27
אני חושב שאתה מקל את חומרת המצב מאחר וכל זה קורה , לפי דבריו של חנן, בעת שבמקום נמצאים מפקחים של משרד התחבורה.
אם הם לא מישרים את המכון אז הם מועלים בתפקידם ואולי אפילו מסייעים לתעשיית השחיתות...
פתאום מישהו מקל בחומרת המצב?
בועז? איפה בועז!!! נה לקרוא לבועז למקלדת/מחשב/פלצפון... מישהו השתלט לו על היוזר..

אז האבק שקע סופסוף? אפשר להוציא את הראש מהחול ואת האצבע מהתחת ולהכיר במצב?

ברנרד
איך רואים שנשחקת.
חשבתי שבתור עורך דין תתן המלצה לאזרח התמים איך לעשות כסף מהעובדה שהממסד מטרטר אותו אבל אתה כל כך מזוהה עם הממסד שזה נראה לך סביר שידפקו אותו והוא יתכופף.
חבל

פעם, היה שופט.. נשיא בית המשפט העליון, שהיה עילויי משפטי ומוכר ונחשב ומוערך בכל העולם (תתפלאו כמה פסיקות של בתי משפט בארה"ב, ציטטו פסיקות שלו) - שמו אהרון ברק.
פעם הוא אמר משהו, בהרצאה, וכתביםפ זריזים לקחו משפט ועשו כותרות וכל העולם ואישתו, שקוראים עיתונים וצופים במהדורה המרכזית, עשו "עליהום" על השופט.
מה שברק אמר הוא, שהכל שפיט...
וכולם קצפו.
הם רק לא טרחו לקרוא את כל ההרצאה - מה שברק אמר היה, שלמשפט (למערכת המשפט ול"משפט" בכללותו) יש כלים להתמודד עם כל שאלה, שעולה בין אדם לחברו או בין אדם למערכת.
ברק אמר ש"המשפט" יכול למצוא תשובה לכל בעיה ועימות אבל...!!!
ואת האבל הזה, אף אחד לא פירסם - היה נוח לעשות ממנו איזה מגלומן שחושב שהוא יכול לפתור את כל הבעיות בכלים משפטיים..
האבל הזה היה, שלמשפט אין מקום בכל בעייה ואסור לפנות "למשפט" על מנת לפתור כל בעייה.
הוא אמר ש"למשפט" יש את היכולת לפתור בעייה אבל אין לו את שיקול הדעת איך להימנע מבעיות..
כל מה שנשאר אצל ה"הדיוטות" ואצל ה"מגמתיים" הוא ש.."הכל שפיט" - בדיוק להיפך ממה שברק אמר.

חזרה אליך, בועז.
עורך דין טוב, ימצא לך פתרון משפטי לכל בעייה..
עורך דין מסור, ילך איתך באש ובמים וייצג אותך נאמנה בבימ"ש.
בן אדם טוב, שבמקרה הוא גם עורך דין, ישאל אותך מה אתה רוצה לעשות ו..ימצא לך פתרון משפטי כו'..
בן אדם טוב, שבמקרה הוא גם עורך דין טוב, ייעץ לך מה לעשות, בהתאם לצרכים וליכולות שלך..

אני מחשיב עצמי לסוג האחרון (כך לפחות היה בכשהייתי "במערכת").
מה אתה רוצה להשיג? לתקן את המערכת או לעבור טסט? יש לך אמצעים (כסף וזמן) לריב עם המערכת, על מנת לתקן אותה?
אני יכול למצוא לך פתרון משפטי, לכל טענה שיעלה הבוחן בטסט וסביר להניח שאפילו תזכה, אחרי כמה שנים..
אני מציע לך, לשבת בשקט ולעשות מה שצריך, על מנת לעבור טסט ולתת לאחרים לטפל בשחיתות/"שחיתות".
להגיד "כן אדוני" ו"תודה אדוני" וללכת לדרכך, עם חותמת "עבר"... ולהמשיך בחייך.
לבד... אתה נדון להיות מותש וממורמר ומתוסכל ו..עני יותר.

כל מה שהיה בשנה ומשהו האחרונות, מצידי לפחות, היה להכיר במצב החדש ולהתכונן אליו ולא לזלזל בסיגנון "הכלבים נובחים והשיירה עוברת" או לחכות לשקיעת האבק..
אז, כשהעניינים היו ב..גיבוש, אפשר היה להתארגן, באופן מכובד ו"פוליטי" ולנסות למתן.. אם לא את רוע הגזירה אז לפחות שלא תהיה פניקה (שפוסלים על ימין ושמאל כשצריך וכשלא צריך)..
אז מישהו אמר "כולה נשלם יותר למעכר"... אז עכשיו כל מה שחנן צריך לעשות, זה לשלם למעכר.

השורה התחתונה היא... נגמרו התירוצים... אני מצפה לתמונה שתמחיש תנועה... תנועה בסיגנון ריצה, שלך - לבוש חוטיני בלבד.. ולא על הראש.. יש גבול..

boaz avrahami
10-08-16, 06:11
אתה ממחזר את עצמך...
אבל במקום להמשיך להתווכח ולמחזר טענות שים לינק לויכוח ישן [emoji12]

lizard
10-08-16, 06:35
ברנרד אתה צודק אבל הגישה שלך היא שכל אחד ידאג לתחת של עצמו ורק כשיבוא מישהו שלדאוג לתחת שלו זה להלחם במערכת אז אולי משהו יזוז.

יצאה עכשיו פסיקה תקדימית של בג"צ בנושא מסויים מאוד טעון (ותכל'ס חשוב גם יותר מג'יפים) של מישהו ש"המערכת" רודפת אחריו. במידה מסויימת הוא הצליח לנצח אבל זה בהחלט עלה לו המון בהרבה מובנים. היה לו אינטרס ברור בפסיקה הזו אבל הוא גם סלל את הדרך לאנשים אחרים. לצערי אין הרבה כאלו בארץ.

Bernard
10-08-16, 14:46
יותר חשוב מג'יפים???

וממש לא - להיפך, אמרתי שצריך להתארגן ולעבוד יחד. אחרים הציעו לשבת בשקט ולראות מה קורה/יקרה..

וכן.
אני חושב שכל אחד צריך לחשוב טוב מה האפשרויות שלו ומה האמצעים שהוא מוכן ויכול להשקיע ב... מלחמות. צודקות ככל שיהיו.
כל הכבוד לאותו אדם. כנראה שהפרוטה מצוייה בכיסו (עו"ד לבגצים עולה לא מעט) וזמנו בידו ו..היה לו הרבה מה להרוויח/להפסיד..
שים לינק לסיפור..

ובועז.
מגיע גיל (בטח זה תכף יקרה גם לך..) שכבר קשה לך להמציא את עצמך מחדש... אז אתה "הולך" על השטיקים הישנים:)

חנן-ג'יפולוג
11-08-16, 14:43
התבשרתי שהטנדר עבר טסט.
אין לי פרטים נוספים.
לא שילמתי למעכר.
שילמתי למרכז השירות חצי שעת עבודה.
תמורת הבדיקות של בלמים, הגה, הכנת האישורים לרכב מיושן, ותמורת העברת הטסט.

Bernard
11-08-16, 16:18
התבשרתי שהטנדר עבר טסט.
אין לי פרטים נוספים.
לא שילמתי למעכר.
שילמתי למרכז השירות חצי שעת עבודה.
תמורת הבדיקות של בלמים, הגה, הכנת האישורים לרכב מיושן, ותמורת העברת הטסט.

איך אומרים - כשיש קשרים, לא צריך פרוטקציה.
לא שאני רומז שיש לך קשרים, פשוט כשמישהו "עם שם" מעביר טסט, לא מטרידים/מציקים בשאלות/טענות של גובה או מדבקת משקל או כל מיני כאלה..

בכל מקרה... איך בן רגע, נעלמו אי-אלו אינצ'ים מ"ההגבהה" שלך...
לפי הסיפור הזה, אישור לרכב מיושן = אישור הגבהה... לא צריך לפנות למעבדה הגרמנית ההיא..

ושוב.
אני לא טוען שעשית משהו לא בסדר, להיפך.
במקום להתחיל להתווכח "כן הגבהה או לא הגבהה" ולעמוד על קוצו של יוד ולהתעקש על הסברים וזכויותיך.. פשוט תעבור טסט וזהו.
תחליט אם אתה רוצה לתקן את העולם (הלא הוגן ומושחת ופחדני) או.. לעבור טסט.

boaz avrahami
11-08-16, 16:23
ברנרד, נסיך,
תזהר לא לקבל סלמונלה מכל הסלט שאתה מכין

Bernard
11-08-16, 17:34
למה סלט?

צריך להיות ראליים ולפעול בתבונה...
יש רמה אישית (טסט) ויש רמה ציבורית (שחיתות.. עקרונות) - מי שלא יודע להבדיל ולהפריד בין השניים... יש לו בעיות.

ד ו ר ו ן
12-08-16, 08:53
לא מיותר לציין: הרכב בדיוק בגובה שרשום באישור, עם צמיגים גבוהים מהמקור בכשמונה ס"מ (ברשיון ולפי תקנה שמתירה את המידה שלהם במפורש), כלומר, מבחינת המתלים, הרכב נמוך מביום המסירה שלו בכארבעה ס"מ. 22 שנה עשו את שלהן.
לא מסתדר לי החישוב שלך.
הקוטר של הצמיג המקורי (205R16) הוא בין 30 ל-29.8 בערך, תלוי בדגם הצמיג.

אתה נוסע על 31.
ההפרש בגובה רק על הצמיג אמור להיות כ-2 ס״מ בלבד לגובה הכולל.

ואם הרכב במידת הגובה הכולל המקורי, זה מסתדר עם קפיצים גמורים.
הקשת אצלך כבר הפוכה, אני מניח.

לגבי הטסט,
לבוא דוקא בנוכחות ביקורת, מה בדיוק חשבת שיקרה?

חנן-ג'יפולוג
12-08-16, 09:16
5.3 ס"מ לפי המידע העדכני שלי, אבל גם אם זה ס"מ אחד, אני זורם.

לגבי ה"מה חשבת שיקרה", "עברת בזכות שם וקשרים" וכו', אני מזכיר שלא הייתי במכון הטסטים ולא הייתי מעורב.
הגעתי למרכז השירות עם ההיילקס. עבדתי בעבודה הרגילה שלי. החזירו לי את ההיילקס. שילמתי. נסעתי. אחרי יומיים קיבלתי בוואטסאפ את הרשיונות המסודרים.

boaz avrahami
12-08-16, 09:49
דורון, זה מקומם מה שאתה רושם לגבי הביקורת.
אני מצפה וככה מתבקש על פי כל הגיון שדווקא בזמן ביקורת רכב תקין יעבור חלק ואם יש ספק המכון יתיחס לאישורים או יבדוק את הנתונים האמיתיים.
אי אפשר להכשיל על סעיף רכב מוגבהה בלי נתון יחסי או עדות לשינוי מבנה.
זה שרירותי והנה מקרה שבו נעשה שימוש לא נכון בכח המוקנה להם והגרוע ביותר - תוך מתן כשרות לפעולה כזו על ידי הריבון.
אם לא תביעה הייתי כותב מכתב יפה לאחראי על התחום במשרד התחבורה...

ד ו ר ו ן
12-08-16, 09:54
"זה מקומם"?!?

הלו,
מישהו השתלט על המחשב של בועז!

חנן-ג'יפולוג
12-08-16, 09:55
אני מודה, בועז, שעבר לי בראש להפעיל כלים כבדים יותר. תקשורת, תביעה, פנייה לראשי משרד התחבורה דרך מקורבים כאלה ואחרים.
יתכן שזה גם מה שהייתי עושה אם הייתי מגיע למכון באופן עצמאי.
זה לא המקרה הנוכחי. הגעתי למרכז השירות במסגרת קשרי העבודה שלי איתו. מרכז השירות נמצא בקשרי עבודה עם המכון. זה היה שגוי פרקטית ולא מוסרי מבחינתי להתערב בדבר הזה.

ד ו ר ו ן
12-08-16, 09:57
5.3 ס"מ לפי המידע העדכני שלי, אבל גם אם זה ס"מ אחד, אני זורם.
בגלל שזה קשור ישירות לסעיף ההכשלה, אני אשמח להבין איך הגעת לחישוב הזה.

אני יכול להגיד שהיילקס עם קפיצים קדמיים שטוחים עד טיפה מעוקלים, עובר טסט בלי בעיות, כמו שצריך להיות.

boaz avrahami
12-08-16, 09:57
"זה מקומם"?!?

הלו,

וכי למה?
האם אני נחשב לעילג בעינך?

חנן-ג'יפולוג
12-08-16, 10:07
http://imagizer.imageshack.us/v2/800x600q90/923/JUONh4.png

http://imagizer.imageshack.us/v2/800x600q90/922/Wr4yNj.png

boaz avrahami
12-08-16, 10:12
דורון, רשמתי לפני [emoji23]
אגב, פיספסת באינץ׳ שלם כפי שתוכל לראות

http://uploads.tapatalk-cdn.com/20160812/fba629bd4ea55441b7c55bcf979b05f8.png

http://uploads.tapatalk-cdn.com/20160812/d38927dd3a29083846d1db1728f300c0.png

http://uploads.tapatalk-cdn.com/20160812/cede0126c23454c5119226cac97f7068.png

ד ו ר ו ן
12-08-16, 10:19
וכי למה?
האם אני נחשב לעילג בעינך?
הפוך, לגמרי הפוך.

התבטאת בצורה רגועה ביחס ליום רגיל.

כל מה שכתבת נכון, לא מחדש לצערנו, וכנראה לא ישתנה.

למרות העצבים, יש יתרון מסויים באפרוריות ושוליים לא ברורים.

במקומות דיכוטומיים החיים בד"כ קשים יותר.

boaz avrahami
12-08-16, 10:21
אני אדם רגוע... אתה מבלבל אותי כנראה עם ברנרד

ד ו ר ו ן
12-08-16, 10:49
205R16 זה קצת יותר גדול מ-205/80/16, ממש מעט אבל יותר, וזו המידה לרכב.
זה יוצא 29 וקצת ותלוי דגם ההפרש ל-31 הוא אינצ וחצי בגובה, וגם אם זה 2 אינצ לפי 28. זה עדיין לא 8 ס״מ הבדל בגובה.
(התוספת לגובה היא חצי מההפרש בגובה הצמיג הכללי)

ההבדל משנה כי להגיד הרכב הוגבה 8 ס״מ״ זה הרבה, וזה לא נכון.

חנן-ג'יפולוג
12-08-16, 11:16
לא נאמר כאן שהרכב מוגבה מהצמיגים בשמונה ס"מ. דיברתי על חצי מזה ובאמת שלא עניינו אותי המספרים המדויקים.
בכל מקרה, כאמור, מבחינתי אפשר לסגור גם על אפס ס"מ הגבהה. הדיון על זה תופס כאן הרבה יותר משקל משראוי לו.
הדבר היחיד שכן מעניין לדיון הזה הוא שהרכב בגובהו המקורי.

asafk
12-08-16, 14:15
ולמען מי שיעיין בדיון הזה בעתיד - צמיג 31 הוא לא 31 אלא פחות. ובכל מקרה לא מדובר על בלונים מנופחים אלא רדיוס דינמי כולל החלק הפחוס שמוריד מהמידה המקורית וכמה שהצמיג בחתך יותר נמוך (31) זה מוריד יותר לעומת צמיג צר וגבוה (205). ככה שההפרש בסופו של יום הוא באמת כלום.

אסף.

Bernard
12-08-16, 15:59
דורון, זה מקומם מה שאתה רושם לגבי הביקורת.
אני מצפה וככה מתבקש על פי כל הגיון שדווקא בזמן ביקורת רכב תקין יעבור חלק ואם יש ספק המכון יתיחס לאישורים או יבדוק את הנתונים האמיתיים.
אי אפשר להכשיל על סעיף רכב מוגבהה בלי נתון יחסי או עדות לשינוי מבנה.
זה שרירותי והנה מקרה שבו נעשה שימוש לא נכון בכח המוקנה להם והגרוע ביותר - תוך מתן כשרות לפעולה כזו על ידי הריבון.
אם לא תביעה הייתי כותב מכתב יפה לאחראי על התחום במשרד התחבורה...
תתעורר יא ישנוני.. תתעורר..

"זה מקומם"?!?

הלו,
דורון.
זה מה שמפריע לך? "מקומם"? כל היתר בסדר?
הבחור ישן בעמידה..

אני אדם רגוע... אתה מבלבל אותי כנראה עם ברנרד
למי שמתבלבל בנינו - בועז זה הגבר המושך עם החוטיני... מתחת לבוקסר.

לא נאמר כאן שהרכב מוגבה מהצמיגים בשמונה ס"מ. דיברתי על חצי מזה ובאמת שלא עניינו אותי המספרים המדויקים.
בכל מקרה, כאמור, מבחינתי אפשר לסגור גם על אפס ס"מ הגבהה. הדיון על זה תופס כאן הרבה יותר משקל משראוי לו.
הדבר היחיד שכן מעניין לדיון הזה הוא שהרכב בגובהו המקורי.

אני מסכים לחלוטין.
וזו בדיוק הבעייה - רכב מקורי שמוכרז כ"מוגבה", לפי בדיקה "בעין" ו.. כל האישורים לא מעניינים..
לא קפיצים אדומים ולא בולמים מוכספים/צהובים ולא גלגלים בולטים החוצה ולא "השתנה מהמקפצה" - בן אדם רגיל ורכב רגיל ובוחן בפאניקה ומשרד התחבורה ש"מציץ לו מאחורי הכתף ו... הכשלה וכולם מרוצים - כל אחד עשה את שלו והאזרח מטורטר = עצבים וימי עבודה ו... "מישהו שמעביר" (ולא משנה אם תקרא לו "המוסכניק שלי" או מעאכר או "מכון שאני עובד איתו"...
אוטו רגיל...אבל 4X4

boaz avrahami
12-08-16, 16:14
היום חבר עבר טסט עם רכב שלפי כל קריטריון לא הייתי מעביר...
צמיגים לא במידה, מורחב, כנפוני גומי ועוד כיד הדמיון.
נכנס בצד אחד ויצא מצד שני עם חותמת.

דבר לא השתנה.
תמיד היה הימור אם ידבקו לך לנשמה או לא.
מי שרוצה לחיות בעודף פארנויה שיבושם לו.

פעם כשעבדתי באוקראינה גיליתי שהכול שם זז רק עם שוחד ולקח לי זמן להבין שהשיטה שלהם עדיפה על שלנו כי שם לפחות אתה משלם ומקבל תמורה [emoji1]

Bernard
12-08-16, 16:40
היום חבר עבר טסט עם רכב שלפי כל קריטריון לא הייתי מעביר...
צמיגים לא במידה, מורחב, כנפוני גומי ועוד כיד הדמיון.
נכנס בצד אחד ויצא מצד שני עם חותמת.

דבר לא השתנה.
תמיד היה הימור אם ידבקו לך לנשמה או לא.
מי שרוצה לחיות בעודף פארנויה שיבושם לו.

פעם כשעבדתי באוקראינה גיליתי שהכול שם זז רק עם שוחד ולקח לי זמן להבין שהשיטה שלהם עדיפה על שלנו כי שם לפחות אתה משלם ומקבל תמורה [emoji1]

ואת זה אומר מי שקורא וצועק ומתלונן ומתבכיין - "שחיתות!!!! מושחתים!!!!"
אתה ושכמותך, הם הבעייה.
אלה שמשלמים ואלה שאומרים "לא קרה כלום. אז נשלם קצת יותר.. הכל טוב"..

ושוב ושוב אתה נותן דוגמאות של כאלה שעברו.. הבעייה היא לא עם אלה שעוברים (כשמגיע וכשלא). הבעייה היא עם אלה שלא עוברים.. אם לא הבנת עד עכשיו.
אז היו לך כל מיני תירוצים של "ברור שלא עברו.. הקפיצים אדומים" (ואלה לא מרכאות של ציטוט, אז אל תסיט את הנושא מהקישקוש שלך..) או "ברור שלא עברו... הבוחן בפניקה" (ואז עברת, פתאום, ל"מקומם"...).
נכנס בחור, שמצהיר שהוא "מקורי" ו.. לא עבר. וטורטר.. והכין מראש אישורים (ממש בתיה עוזיאל... ועוד היה מישהו (עם חוטיני) שצחק עליו שהוא "קיטבק") ועשה הכל כימושצריך ו... לא עבר.
מישהו העביר לו.
לא "35 ולא "6 ולא אדום/צהוב/כחול/כרום/מקפצה...

ואתה?
אתה בשלך - מדלג בין תלונות לשחיתות להאדרת השחיתות, בין "הכל בסדר/רגיל ו"אין מה להיכנס לפניקה" לבין "מקומם"...

ודרור שותק...
כבר התייאש ממך...
רק חסר שתגיד "אפילו דרור מסכים איתי"...

boaz avrahami
12-08-16, 16:45
תחליט באיזה צד אתה.
כשיש שחיתות ולא מעבירים אחד תיקני אתה שותק וחושב שזה בסדר .

זה פשוט לא עובד ככה!
אם הכול מושחת אז שלם וקבל את החותמת ואם חא מושחת אז מי שסורח שיחטוף.
צדק אחד לכולם.
למזלי אני בצד שלא צריך לשלם ומעולם לא שילמתי בארץ שוחד על דבר

Bernard
12-08-16, 16:46
וחנן.

לא הבנת אותי - אני לא התכוונתי לבקר אותך (קשרים וכו').. להיפך.
מזל שמישהו אחר הלך להעביר טסט (ולא משנה אם זה בחינם או משלמים למוסחניק שיעביר וחוזרים לקחת בסוף היום) - אם אתה היית שם, אני לא בטוח שהיה נגמר טוב..
העצבים והתיסכול ותחושת חוסר האונים ("אבל הנה האישור שביקשת בפעם הקודמת - האוטו לא מוגבה!!! באימש'לי!!!"), די בהם כדי להוציא משלוותו גם נזיר בודהיסטי גוסס..
נחסכה ממך הדרמה.. עדיף.

חנן-ג'יפולוג
12-08-16, 16:56
הבנתי. ובכל זאת היה חשוב לי להבהיר.

אין לי מלכתחילה אופציה לעשות הכול לבד. הרי אישורים לרכב ישן צריך לקבל במוסך. ואם כבר מוסך אז שהוא יעביר טסט, כי בכל זאת, הוא לקוח מועדף של המכון - הוא מעביר אצלו מאות רכבים בשנה, אז סביר שמתייחסים אליו אחרת, גם אם זה לא מה שאמור להיות בראייה בירוקרטית טהורה. בסוף, במציאות, הכול אישי, בכל מקום.

זה נשמע כמו מעכר, ואני לא אחד שמתעניין בסמנטיקה, אבל מהותית יש הבדל בין זה ובין מעכר:
אין כאן מי שקיבל כסף שלא כדין, ואין כאן אף לא פעולה אחת שנעשתה שלא כדין.
למעשה, שילמתי הרבה פחות מאשר הייתי אמור לשלם על האישורים לבדם.

Bernard
12-08-16, 16:57
תחליט באיזה צד אתה.
כשיש שחיתות ולא מעבירים אחד תיקני אתה שותק וחושב שזה בסדר .

זה פשוט לא עובד ככה!
אם הכול מושחת אז שלם וקבל את החותמת ואם חא מושחת אז מי שסורח שיחטוף.
צדק אחד לכולם.
למזלי אני בצד שלא צריך לשלם ומעולם לא שילמתי בארץ שוחד על דבר

קשיים בהבנה... או יותר נכון, חלוקה של העולם ל "איתי או נגדי"...
אני אמרתי ואומר, שצריך היה לנסות לשנות את המגמה עוד אז... כשזה התחיל/היה קטן... לא לשבת ולראות איך יתפתח ולתת למגמה לצבור תאוצה..
זה, ברמה הציבורית.

לגבי כל אחד ואחד.. הוא/אתה/אני לא צריכים לשאת את כל הציבור (כולל הצ'חצ'חים ומשתיני המקפצות) על הגב וחשבון הבנק והעצבים...
ומי שנאלץ לשלם "למישהו אחר" על הצורך לעבור טסט (כשהוא בסדר..), שיעשה את זה.
אבל מפה, מהאילוץ לשלם עבור משהו שאמור לעבור חלק, ועד להאדרת השחיתות והדבקת התיוג של "לא קרה כלום - נשלם יותר" ובאותו פה להתלונן... המרחק גדול מאוד.. אבל לא אצלך.
ואני אמור להחליט?
אתה רוקד פה על שתי חתונות.

ומה זה מי שמושחת שישלם?
כשמשלמים למושחת.. יש פה שני מושחתים.
אתה הופך את זה למשהו "מקובל" ו"מקסימום נשלם יותר"... התשלום אמור להיות חריג.. לא מקובל.. מושחת זה משהו חריג לא "מקובל".
אתה אומר אין מה להילחם = נחכה שהאבק ישקע וכשמתברר שהתנאים הורעו, אתה אומר שפשוט נשלם יותר = אתה הוא זה שמעודד את השחיתות... אם קודם היא היתה החריג.. אתה ממש הופך אותה ל.."מקובל".. במו-פיך.
ואז רוחץ בנקיון כפיך - "אני לא שילמתי"...
אז גם חנן לא היה אמור "לשלם".

חנן-ג'יפולוג
12-08-16, 17:01
ם
אז גם חנן לא היה אמור "לשלם".

אבהיר שוב, ברנרד:
שילמתי הרבה פחות, עם חשבונית מסודרת , על הכול ביחד, מאשר מה שהייתי אמור לשלם על האישורים לבדם, שהם נדרשים ע"פ החוק, בכל טסט לרכב מיושן.
לא "שילמתי" .

boaz avrahami
12-08-16, 17:03
אולי פספסת את העובדות אבל הנוהל שדרור הבטיח שיהיה ויחסל את הענף התפוגג בשלב זה.
אין שום בסיס לכל ההתפלמסויות שלך כי עובדתית וזה בלתי ניתן לפרשנות - דבר לא השתנה.

אין לי מושג מהיכן אתה שואב את כל המעשיות האלו

ד ו ר ו ן
12-08-16, 17:13
גם כשנשאר גיץ בודד, ואין כבר מה לחדש, איכשהו ברנרד, אתה מנסה להדליק מחדש.

אם החוטיני זה מה שחסר לך, אפשר לאלתר תמונות בשפע מהרשת.

בואנה, אם בעז תורם תמונה, אני מוכן לסדר בפוטושופ חוטיני על ישבן שעיר.

elephant man
18-08-16, 14:05
מכל הדיבורים פה הבנתי שאין חדש תחת השמש.
רק חם יותר.
את שינוי מידת הגלגלים בצורה חוקית זנחתי. רכשתי צמיגים במידה המקורית וסט נוסף (גלגלי ברזל ומחםש צמיגי שטח מלא במידה לא מקורית בשבילם) לשטח בלבד.
הגבהה נתקין אחרי הטסט ולפני הגרוטלוג.
והכי חשוב?
במקום בו יש הרבה חוקים- יש הרבה יותר פושעים.
ותחשבו על זה.

erezgur
18-08-16, 15:19
מכל הדיבורים כאן - השנה זו הפעם הראשונה שנתתי למוסך הקבוע להעביר את הטסט בחלק מהטיפול ברכב.
אני משוכנע שהיה עובר גם אם אני הייתי ניגש עמו למכון, אבל השנה ההחלטה שלי הייתה "להתפנק" בביית בזמן שהרכב מטופל במוסך ועובר טסט.

דרך אגב - עבר ללא דרמות (אבל גם לא הייתה סיבה לדאגה יותר מדי).

נראה מה יהיה בשנה הבאה.

ronen7k
21-08-16, 11:09
אין ספק שמשהו כן השתנה אני קורה בדממת חרדה את השרשור הזה מאז שהוא התחיל , לא יודע מה עושים כל אלה עם ההגבהות של הרוביקונים ואחרים אבל להם כנראה גם יש מספיק כסף לפרק ולהחזיר או לשלם בוחטה כדי לעבור.
כבר בשנתיים שלוש האחרונות עשו לי בעיות וכולה יש לי ויטרה ישנה ,פעם יש לך ספייסרים ופעם יש לך קפיצים צהובים לא מקוריים ..
אין ספק שההגבהות המטורפות העירו את השדים ועכשיו גם לנו הקטנים והפשוטים קשה.
כל שנה הייתי משחק בין מכוני הטסטים באזור מגוריי בתקווה ששכחו או יתמקדו במשהו אחר אך ללא הועיל.
השנה הטסט היה ביולי והרכב הגיע לגיל זקנה רשמית 20 שנה התוכנית גם ככה היתה למכור ולהשתדרג, מספיק , שירת אותי נאמנה 12 שנים.
הויטרה נמכרה חודש לפני הטסט (אנחת רווחה).
הבחור שקנה בטוח הסתדר הוא מכונאי ליד איזה מכון אי שם בדרום מישור החוף , לא צריך לדאוג.

ואני , אני מחכה עד/האם יעבור זעם ?....
אני מרגיש כמו נכה בלי ג'יפ ..
אני חייב אחד משופר , מוגבה , צמיגים וכו׳
אך אם אקנה אחד כזה עם הגבהה כזו או אחרת , לא תהיה לי שוב בעיית טסטים ???

במה אבחר ?...
( טוב , זה כבר לדיון אחר )

דרור ברלי
21-08-16, 12:18
ברור שתהיה לך בעיה.
ואתה תעבור כפי שעברת עד היום - מכונאי מקושר/מאכער.
עד היום זה עלה כסף. בהמשך בטוח שיעלה יותר כסף.

ככל שתגבר שחיתות במדינה - כך ירבו חוקיה. וככל שיש יותר חוקים, יש יותר פושעים. ככה זה עובד.

עכשיו תחליט אם בא לך להמשיך במשחק הזה.

ronen7k
21-08-16, 19:18
ככל שתגבר שחיתות במדינה - כך ירבו חוקיה. וככל שיש יותר חוקים, יש יותר פושעים. ככה זה עובד.

עכשיו תחליט אם בא לך להמשיך במשחק הזה.

שחיתויות וחוקים רק הולכים ומתעצמים משנה לשנה.

במשחק הזה בהחלט לא בא לי להמשיך
אבל עם האהבה לשטח והתחביב לטייל ולהיות בעל ג'יפ אני מאוד רוצה להמשיך ,זה בנשמה.
ככל שהזמן עובר והרכבים מתיישנים קשה יותר להחזיק בהם , מאידך הרכבים החדשים הם כבר לא ג'יפים אמיתיים חוץ מjeep וכמה כאלה שנשארו עם סרן אחורי חי או טנדרים.
אבל לא כולנו יכולים לרכוש כאלה , וחוצמזה אני מעדיף ובטוח שגם אתה ועוד הרבה אחרים את הרכבים הישנים והספרטניים יותר בלי כל הקישקושים , החיישנים והמחשבים של היום.

עולם הולך ומשתנה , לא בטוח שלטובה..

חנן-ג'יפולוג
01-01-17, 13:09
עברה חצי שנה, כמעט. עוד טסט.
לגבי הפעם הקודמת, הסבירו לי שהסיבה שכן חתמו לי בסוף על הניירת, היא בתמורה לכך שלא אגיע אליהם יותר עם ההיילקס.

אז נסעתי הבוקר למקום אחר, שגולשים המליצו עליו.
ראשית, נכנסתי למוסך הצמוד למכון לצורך "אישור רכב מיושן". קיבלתי את האישור תמורת 200 ש"ח.
משם למכון, כמאה ש"ח אגרה, עברתי טסט, מכה ראשונה.
הכי פשוט ומהיר שניתן.

היילקס אספנות
03-01-17, 20:00
חנן, מדוע לדעתך המכון לא היה מוכן שתגיע אליו כעבור חצי שנה עם ההיילקס??

חנן-ג'יפולוג
03-01-17, 21:35
הפשט הוא שהבוחן חושב שהרכב מוגבה והוא חושש.
.

הדרש הוא שהבוחן הזה היה אחראי לרשיון של הג'יפ המפורסם עם גלגלי ה37-40 אינטש שהתהפך והתחיל את הג'יפוקליפסה, מה שאומר שיש לו סיבות מעולות לפחד על הישבן שלו. לא יודע לומר אם זה נכון, אבל זה מגיע ממקור שאמין עליי.

נמרוד
05-01-17, 09:36
חבר טוב עם סופת טיולים ישנה על 31 והגבהה פרופורציונלית. השבוע הוא עבר שוב טסט, דווקא במרכז הארץ. המתכונת הרגילה של מוסכניק שכן למכון שמכין את הרכב, נותן אישור רכב מיושן ומעביר את הרכב. היו רג'קטים קטנים, חלקם אמיתיים, חלקם מדומיינים, כולם סודרו והחבר זכה לעוד חצי שנה של שקט.

sus
17-01-17, 14:04
עברה שנה..
עברתי טסט.
בלי דרמות.

חנן-ג'יפולוג
11-08-17, 10:16
עברה חצי שנה, כמעט. עוד טסט.
לגבי הפעם הקודמת, הסבירו לי שהסיבה שכן חתמו לי בסוף על הניירת, היא בתמורה לכך שלא אגיע אליהם יותר עם ההיילקס.

אז נסעתי הבוקר למקום אחר, שגולשים המליצו עליו.
ראשית, נכנסתי למוסך הצמוד למכון לצורך "אישור רכב מיושן". קיבלתי את האישור תמורת 200 ש"ח.
משם למכון, כמאה ש"ח אגרה, עברתי טסט, מכה ראשונה.
הכי פשוט ומהיר שניתן.

Sent from my SAMSUNG-SGH-I537 using Tapatalkזה הולך ונהיה פשוט מפעם לפעם, הסיפור הזה עם הטסט (;

הפעם הלכתי למכון אחר, כי הקודם היה סגור.

קבלת אישור במוסך לרכב מיושן.

טסט. חותמת כשירות.

קיבלתי מחמאה מהבוחן שהרכב מתוקתק למרות גילו.

.
פשוט.

boaz avrahami
11-08-17, 10:45
תגיד חנן, לדעתך אפשר כבר לסכם את הג׳יפוקליפסה כפייק ניוז?

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

חנן-ג'יפולוג
11-08-17, 10:57
הרכב שלי כמעט סטנדרטי, ברוב המובנים, לפחות במה שניתן לראות בעין, אז לא נראה לי הוגן שאעיד.

שיעידו המשופרים.

מה שכן, תמיד טענתי שניתן לשפר רכב טיולים בצורה מתונה, צנועה, להיות עם רמת עבירות שטח גבוהה, ועדיין עם חתימה נמוכה במכוני הרישוי ובכביש.

התחביב שלנו עדיין אפשרי לגמרי, בניגוד לתחזיות הנוראיות. מאפרות, עצי ריח וכו'...
כנראה שחלקנו אכן ידרש להתאמות מסוימות.

ishc
11-08-17, 22:14
אחת הסיבות שעברתי לפאג׳רו היה כדי להיפטר מכל הפחדים והחששות האלו וטפו טפו כבר שנתיים עובר טסט באותה שיטה שנמרוד ציין.

Sent from my iPhone using Tapatalk

IlanHadar
11-08-17, 22:33
ברור שתהיה לך בעיה.
ואתה תעבור כפי שעברת עד היום - מכונאי מקושר/מאכער.
עד היום זה עלה כסף. בהמשך בטוח שיעלה יותר כסף..

כן כרגיל צדק בדברים של דרור. מציאות חיינו.

amirmoshe
12-08-17, 22:41
הרכב שלי כמעט סטנדרטי, ברוב המובנים, לפחות במה שניתן לראות בעין, אז לא נראה לי הוגן שאעיד.

שיעידו המשופרים.

מה שכן, תמיד טענתי שניתן לשפר רכב טיולים בצורה מתונה, צנועה, להיות עם רמת עבירות שטח גבוהה, ועדיין עם חתימה נמוכה במכוני הרישוי ובכביש.

התחביב שלנו עדיין אפשרי לגמרי, בניגוד לתחזיות הנוראיות. מאפרות, עצי ריח וכו'...
כנראה שחלקנו אכן ידרש להתאמות מסוימות.

Sent from my SAMSUNG-SGH-I537 using Tapatalkלצערי זה לא בדיוק המצב. אני עם היילקס 96. צמיגים 31. הגה רגיל.
הרכב מוגבה 2 אינץ'. שבוע שעבר בטסט עיקמו לי פרצוף על גובה. לאחר מכן נסעתי למוסך לאשר את ההגבהה ברשיון. שבשיחה טלפונית מוקדמת נאמר שאין בעיה לאשר אצלו הגבהה תמורת תשלום.
ציינתי במפורש היילקס 96 מוגבה 2 אינץ.
כשהגעתי אליו למוסך הוא ביקש במפורש להוציא את הרכב משטח המוסך ושהוא לא מוכן להתעסק איתו. ואני מדגיש שוב ששוחחתי איתו קודם בטלפון, ונסעתי במיוחד עד אליו.
ביקשתי ממנו לבדוק באוטו דאטה את מידות הרכב ולשקול שוב. לא היה מוכן. בעיניו הרכב גבוה קיצוני.
זה בדיןק מה שיכול לומר כל שוטר בכביש וכל בוחן בטסט.
הרכב הזה נולד גבוה, ונראה מוגבה גם במצבו הסטנדרטי.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

ד ו ר ו ן
13-08-17, 07:29
יש לך קיט מאושר ברכב?

boaz avrahami
13-08-17, 08:41
אמיר, זה מרגיש לי קצת היתממות. גם לפי תגובת המוסך...

amirmoshe
13-08-17, 08:50
אמיר, זה מרגיש לי קצת היתממות. גם לפי תגובת המוסך...

Sent from my iPhone using Tapatalk Proלמה היתממות? הרכב מוגבה 2 אינץ'. צמיגים 31 והגה מקורי.
בטלפון נאמר שאין בעיה תבוא.
בפועל הרכב הלחץ אותו.
לא היה מוכן לעיין באוטו דאטה ולמדוד. המטר לא משקר..

חנן-ג'יפולוג
13-08-17, 08:52
מה אומר המטר? מה גובה הגג?

amirmoshe
13-08-17, 08:53
הוא לא היה מוכן למדוד. הרכב אמור להיות 178 סטנדרטי עם צמיגים מקוריים. כרגע הגג בנק' הגבוהה שלו עומד על 1.85 מטר. כמובן ללא קומבינה של משקל מועמס או עם חצי אוויר.

איל מ
13-08-17, 08:57
ההילקס נראה גבוה גם במקור. הגבהה של 2 אינטש וצמיג גדול גורמים לו להראות לא חוקי בעליל.
במיוחד אם יש צמיגי שטח.
אגב,
מדרגות פוזה כמו של לנדקרוזר (אלו שממליצים להוריד) עושות פלאים למראה האוטו, גם בלי להנמיך.

amirmoshe
13-08-17, 09:14
זו בדיוק הבעיה. הגעתי לטסט עיקמו פרצוף רצח. כמו שאתה אומר, צמיג שטח מלא קצת גובה והרכב נראה מוגזם.
אין ספק שטמבון קדמי עם חצאית ומדרגות צד נמוכות ישנו את המצב. אבל זה מנוגד לרעיון של רכישת היילקס.. [emoji2]

ד ו ר ו ן
13-08-17, 13:00
עדיין לא ענית אם ברכב מותקן קיט מאושר לרכב..

זה מאד משמעותי.

amirmoshe
13-08-17, 13:49
זה לא העניין דורון. לא עניין את המוסך איזה ערכה מותקנת.

יונתןמצפה
13-08-17, 14:17
זה לא העניין דורון. לא עניין את המוסך איזה ערכה מותקנת.

Sent from my SM-G930F using Tapatalkאז כנראה הבעיה במוסך...
כי למעשה, זה הדבר היחיד שאמור לעניין אותו.

Sent from my Redmi 3S using Tapatalk

boaz avrahami
13-08-17, 14:29
כפי שאמרתי אתה או מיתמם או לא מבין את הנושא....
אם הרכב שלך לא סטנדרטי (וגם כשהוא כן הוא נראה גבוה) אז אתה יכול לאשר הגבהה רק במוסך שיש לו הסמכה לאשר הגבהות וגם אז האישור שהוא יכול לתת לך זה על הגבהה (מדגם ויצרן) שהוא מוסמך לאשר - לא משהו כללי.

לא לגמרי ברור מה היה בשיחה הטלפונית שלכם ומה היה כשנפגשתם כי זה נראה שחסרים הרבה פרטים עקרוניים.
בכל מקרה מאוד עקרוני הקיט שמותקן לך והאם הוא מאושר לרכב וזה בהחלט ענינו של הגורם המאשר.

בועז

amirmoshe
13-08-17, 14:44
זה מוסך מורשה להגבהות שאני בכוונה לא מפרסם את שמו.
הוא לרגע לא התעניין בקיט אלא רק בגובה הרכב.

ד ו ר ו ן
13-08-17, 14:54
אז כנראה שהמוסך חושב ששינו את הקיט דרסטית, בסוף, אני נוטה להעריך שיש לו נסיון מינימלי להעריך מה זה היילקס מוגבה 2״, ומשהו לא הסתדר לו בעין.

לשאלה הבסיסית חזרנו, יש בכלל קיט על הרכב?

דרור ברלי
13-08-17, 15:27
אסור - על פי החוק - למכון הרישוי - לסרב לקבל למבחן רכב שיש לו לוחית רישוי צהובה. פשוט אסור.
מי שסרב להכניס אתכם למכון שלו - אל תתעצלו. פנו למשרד התחבורע ותתלוננו עליו - ויסגרו לו את המכון.

זה לגבי מכניס/לא מכניס את הרכב למבחן רישוי.
האם תעברו ? זו כבר שאלה אחרת.

אני משתדל לא להכליל - לא כל מכוני הרישוי בישראל מושחתים וגנבים ולא מקצועיים. ממש כמו עורכי דין ושוטרים ופקידי ביטוח לאומי ושאר מקצועות ומגזרים שאינם חביבים על הציבור ובצדק גמור - אלה רק 99.9% מהם שמוציאים שם רע לכל היתר.

אני לא יודע באיזו אוטופיה מדומיינת כמה מהמגיבים כאן חיים אבל הייתי שמח לנסות לצלם ולהקליט טסט לג'יפ באותם מכונים שמעבירים אותם בכזו קלות ולהיווכח אם יש אמת מאחורי ההכרזות עד כמה קל לעבור טסט עם רכב 4X4. כי מנסיוני המר אלה נשמעים ממש סיפורי אלף לילה ולילה. ממש עלי-באבא וארבעים הבוחנים. לא יאומן כי יסופר.

ד ו ר ו ן
13-08-17, 15:44
דרור,
המכון דוקא קיבל אותו..

דרור ברלי
13-08-17, 15:47
תלך קצת אחורה בשרשור.
לא אחד ולא שניים מספרים על מכונים שסירבו להכניס רכב למבחן.

זה כאמור בניגוד לחוק.

ד ו ר ו ן
13-08-17, 16:44
מאז זרמו הרבה מים בניאגרה.

לטוב ולרע.

boaz avrahami
13-08-17, 17:10
תלך קצת אחורה בשרשור.
לא אחד ולא שניים מספרים על מכונים שסירבו להכניס רכב למבחן.

זה כאמור בניגוד לחוק.

אני מעדיף שמכון שמתכוון להכשיל אותי על גובה, גם אם הוא טועה, יעשה לי טובה ויחסוך לי זמן וכסף ויגיד לי לא להיכנס.
עדיף מכל המנוולים שלוכדים אותך בלי התראה בפנים

חנן-ג'יפולוג
17-02-18, 10:25
הפעם נכשלתי בטסט.
לאור הכשלים החמורים, שמחתי על הכשלון ואף הודיתי לבוחן על העבודה החשובה שהוא עושה (:

תפוח הגה שחוק ברמה כזו שפחדתי לחזור אתו הביתה. נבדק לפני כחודש וחצי ונמצא תקין, ועכשיו הוא במצב מפחיד, שאני לא זוכר שנתקלתי בכזה. אני מקשר את הכשל לאיזה מכוון פרונט חסר ידע שנדרש רק לתת אישור לאחר ההגבהה וניסה לעשות דברים שלא היה צריך לעשות, אבל לא זה הנושא.

בלמים אחוריים לא עוצרים. יצאתי טמבל ולא חשבתי לכוון את ווסת הבלימה לגובה החדש לאחר ההגבהה. טעות חמורה.

בתחילת הטסט הם קלטו את ההגבהה ושאלו אם היא רשומה ברשיון. נרגעו מיד לאחר תשובה חיובית.

טסט הוגן לגמרי, ובמקרה הזה גם עם תוצאות חשובות. קריטיות.

ד ו ר ו ן
17-02-18, 11:03
תפוח הגה שחוק ברמה כזו שפחדתי לחזור אתו הביתה. נבדק לפני כחודש וחצי ונמצא תקין, ועכשיו הוא במצב מפחיד, שאני לא זוכר שנתקלתי בכזה..
תבדוק את הגומיה האוטמת סביב לתפוח.
הן מתייבשות ונסדקות, וקשה לראות את בפתח כי זה תמיד מלוכלך ומכווץ.
חול ובוץ נכנסים וגומרים את התפוח במהירות.

אתה לא עושה בדיקת רכב מיושן לפני הטסט?
היו אמורים לעלות על הדברים האלו.

חנן-ג'יפולוג
17-02-18, 11:09
אמור זה שם של דג...
זה שנתן לי את האישור, במוסך שקרוב למכון, אפילו לא הכניס את הרכב למתחם המוסך.
בכל מקרה, לגבי כוונון ווסת הבלימה, אין מוסך שהיה מזהה את הבעייה ללא מכונת בדיקה עם גלילים.

התפוח עצמו, ראוי לצל"ש, לא הוחלף ב13 שנים שההיילקס אצלי, ורק אללה יודע אם הוא לא המקורי שבא עם הרכב. יוחלף כמובן במקורי חדש.

ד ו ר ו ן
17-02-18, 11:27
התפוח עצמו, ראוי לצל"ש, לא הוחלף ב13 שנים שההיילקס אצלי, ורק אללה יודע אם הוא לא המקורי שבא עם הרכב. יוחלף כמובן במקורי חדש.
לפי המוסך שאצלו ביצעתי את הבדיקה לפני הטסט, ואיתר את התפוח הבלוי, התחליפים ראויים להגדרתו למעבר טסט בלבד..
נגמרים מאד מהר.

בהתחשב שהבלוי היה מקורי שעבר 630k קמ עד לאותו הרגע, הבחירה במקורי הייתה קלה.
המקביל שלו עם גומייה תקינה עדיין חי.

amir_shai
17-02-18, 13:22
לפי המוסך שאצלו ביצעתי את הבדיקה לפני הטסט, ואיתר את התפוח הבלוי, התחליפים ראויים להגדרתו למעבר טסט בלבד..
נגמרים מאד מהר.

בהתחשב שהבלוי היה מקורי שעבר 630k קמ עד לאותו הרגע, הבחירה במקורי הייתה קלה.
המקביל שלו עם גומייה תקינה עדיין חי.לא מבין איך אצלכם זה מחזיק ככ הרבה זמן.
להיילקס שלי רק 180k (אומנם דגם 2003) וכבר החלפתי זרוע פיטמן ,תפוח מוט קישור ונראה לי עוד ...

Sent from my LG-H870DS using Tapatalk

סולי
17-02-18, 21:15
לא מבין איך אצלכם זה מחזיק ככ הרבה זמן.
להיילקס שלי רק 180k (אומנם דגם 2003) וכבר החלפתי זרוע פיטמן ,תפוח מוט קישור ונראה לי עוד ...

Sent from my LG-H870DS using Tapatalkזורק באוויר... המורכבות הגדולה יותר במתלה הנפרד אצלך לעומת בסרן החי בהיילקס של חנן..

אבל זה יכול גם להסתכם בסגנון נהיגה ו/או נעילות ו/או שינויים בגודל גלגל..

Sent from my SM-G900F using Tapatalk

חנן-ג'יפולוג
17-02-18, 21:29
לעניות דעתי זה מה שאורי כתב.
אצלך התפוח עובד בכל פעולת היגוי ובכל תנועת מתלה.
אצלנו הוא עובד רק בפעולת היגוי.

ד ו ר ו ן
17-02-18, 21:32
עוד משהו:
היילקס סרן חי חולק מכלולים מסויימים בהיגוי סרן ובלימה עם סדרה 70, ששוקל מעל טון יותר, בעומס מלא.

אז אותו המכלול מראש בנוי מאסיבי, אבל בפועל פוגש 30-40% פחות עומס חי הרבה.

חנן-ג'יפולוג
31-08-18, 13:42
עברה חצי שנה. עוד טסט. 100 ש"ח לאישור מוסך. מגיע לטסט. שואלים אותי אם ההגבהה והצמיגים ברשיון. בוחנים. מתפעלים ממצבו של הזקן. סוף סיפור, עד לטסט הבא.

boaz avrahami
31-08-18, 14:35
מישהו מנביאי הזעם מוכן סופסוף להתנצל ולקחת אחריות ולומר ״טעיתי״?

Jeep Grand Cherokee ZJ 98 V8
Honda TRX300EX
4Z7BOZ

sus
31-08-18, 17:20
עברה חצי שנה. עוד טסט. 100 ש"ח לאישור מוסך. מגיע לטסט. שואלים אותי אם ההגבהה והצמיגים ברשיון. בוחנים. מתפעלים ממצבו של הזקן. סוף סיפור, עד לטסט הבא.

אותי הפעם הכשילו על תותב גמור בקפיץ קדמי. לא יודע למה מכשילים על זה בטסט אבל התותב באמת היה גמור...

amirmoshe
31-08-18, 17:46
אותי הפעם הכשילו על תותב גמור בקפיץ קדמי. לא יודע למה מכשילים על זה בטסט אבל התותב באמת היה גמור...לגיטימי לחלוטין. תותב גמור גורם לחופש בסרן הקדמי.
כשהוא יוחלף אתה בוודאות תרגיש הבדל.

דרור ברלי
31-08-18, 18:08

Honda TRX300EX
4Z7BOZ

איפה טעינו?

חכמולוג, בוא תעשה טסט במרכז. נראה אותך.

ולא, אל תשלח אותי למכון בשלומי או או בדימונה.
אני לא מתכוון לנסוע ק"מ תלת ספרתי לכל כיוון רק בגלל שיש סיכוי שאולי הבוחנים שם הגונים.
ואם יימצא רג'קט, אפילו אמיתי, נצטרך לנסוע שוב. גם דלק וזמן עולים כסף ואני לא נשוי לבת של תשובה.

ariel-ro
31-08-18, 18:11

Honda TRX300EX
4Z7BOZ

זה שלחנן היה קל זה לא אומר שהכל בסדר.
אני חושב שרוב האנשים עם הבעיות בטסטים פשוט חדלו מלהגיב, כי זה היה ויכוח עקר.
בכל מקרה אני אשמח לדעת, בועז, היכן אתה מעביר את הZJ שלך טסט, כדי שאוכל ללכת לשם בפעם הבאה.

boaz avrahami
31-08-18, 18:39
אריאל אני מעביר קרוב למקום מגורי.
אתה לא צריך לצפות שהתקנות האלו יפחיתו לך את הבעיות כי האוטו שלך בולט מאוד...

דרור, אתה לא צריך לנסוע קמ תלת ספרתי אלא להפסיק להתעקש לדפוק את הראש בקיר בגוש דן במכונים שעושים דווקא.
דיברנו על זה באוף ליין, לא ארחיב שוב כי העובדות מוכרות לך היטב

Honda TRX300EX
4Z7BOZ

איל מ
31-08-18, 18:57
דרור, אני (ואחי) עושים טסט בפתח תקווה.
כל ההכשלות היו על דברים לגיטימיים או הצקות רגילות (מדבקת משקל, מגבים, לוחית).
אז אם נניח שפתח תקווה היא לא פיקציה (כמו שהרבה טוענים), זה נחשב, לדעתי, מרכז.

tallevi
31-08-18, 22:03
עברה חצי שנה. עוד טסט. 100 ש"ח לאישור מוסך. מגיע לטסט. שואלים אותי אם ההגבהה והצמיגים ברשיון. בוחנים. מתפעלים ממצבו של הזקן. סוף סיפור, עד לטסט הבא.איך אמרו הגשש...תלוי בעונה ובטיב השכנה....

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk

דרור ברלי
01-09-18, 12:45
דרור, אני (ואחי) עושים טסט בפתח תקווה.
כל ההכשלות היו על דברים לגיטימיים או הצקות רגילות (מדבקת משקל, מגבים, לוחית).
אז אם נניח שפתח תקווה היא לא פיקציה (כמו שהרבה טוענים), זה נחשב, לדעתי, מרכז.

כשמכשילים על משהו אמיתי ולגיטימי אין לי בעיה עם זה.
בטסט האחרון שלי הרג'קט ההאמיתי היחיד היה זיהום אוויר. ממיר גמור בן 8 בערך ואחרי שהוחלף גם כאן קיבלנו V בלי קומבינות.
ובכל זאת לקח עוד שתי כניסות למכון כדי לקבל חותמת. לא לפני שבלבלו לנו את המוח על כנפוננים ומזגנים וצבע העיניים.

את כל בילבול המוח הזה יש לי ליד הבית ומכונאי שמקבל כסף תמורת זה. זו עבודתו. בעיה שלו.
בזמן הזה אני בענייני.
למכון מרוחק שאני לא מכיר את הנפשות הפועלות מסביבו אצטרך לנסוע בעצמי. לבזבז ימי עבודה ולהיכשל שם גם אם האוטו תקין ועם רישום ברישיון (בקרוב, רק בימים האחרונים זה נכנס לתוקף) ורק כי זה סופה. יעלה יותר (בדלק), יבזבז יותר זמן. אין הגיון.

אז תסמונת שטוקהולם יכולה להעמיק את אחיזתה אצלכם. אם אתם נהנים מזה זה בסדר גמור מצידי. כל מי שבמקרה עבר את הטסט בקלות יחסית נשאב לאופוריה הרגעית שלו, עד לפעם הבאה. גם לי זה קרה פעם-פעמיים כשתפסנו את הרב-בוחן ביום טוב, אחרי שאשתו פינקה אותו בלילה או שהריץ שורות עם יובל המבולבל או משהו דומה.

אי אפשר שלא להבחין שיש כאן מגמה של אנשים שמפחדים להתבטא כי מסוממי שטוקהולם יתנפלו עליהם ויסתמו להם את הפה ובעיקר כי הויכוח אשכרה עקר ומיותר. אי אפשר לטעון שמישהו כאן משקר או ממציא מדמיונו הקודח - מי שעבר טסט בקלות, אני מאמין לו. ומי שנכשל שוב ושוב למרות שרכבו תקין - אני מאמין לו שבעתיים.

הישועה בטסטים לא תגיע מהוצאת קיטור בפורום כזה או אחר וגם לא מרישום הגבהה חוקי, כי ההכשלות יגיעו מכיוונים אחרים ויצירתיים - ראו ערך מזגן בג'יפ פתוח. למעשה אני נוטה להאמין שלעולם לא תהיה ישועה בטסטים במדינה הזו אלא כאשר מישהו בעל סמכות וחזון לצד ראש פתוח, יבין ויפנים שמנגנון מבחני/בדיקות הרישוי בישראל שגוי, לקוי, רקוב עד היסוד ומושחת ללא תקנה, עד כדי הצורך הדחוף והמיידי לבטלו לחלוטין ולאלתר כבר שלשום, ביחד עם מציאת פתרון אחר לוידוא תקינותם של כלי רכב. אני לא צוחק. בחיי.

ד ו ר ו ן
01-09-18, 13:59
אז תסמונת שטוקהולם יכולה להעמיק את אחיזתה אצלכם..
אחד התסמינים של התסמונת הוא להגיד שהאחרים נגועים בסימניה, ולא להכיר בזה שאולי הבעיה אצלך..

דו-צדדי

דרור ברלי
01-09-18, 14:53
לעולם לא תראה אצלי הזדהות/הצדקה עם אלה שאני רואה כאויבים שלי.

אבל אני לא מוכן לקבל הצהרה פטרונית שכזו ככמו של בועז - טעיתם, תתנצלו.

איפה טעינו?...
ועל מה בדיוק להתנצל?...
ואיזו בעיה אצלי?....

boaz avrahami
01-09-18, 17:29
דרור, הנה גם אתה במכון במרכז טוען שכבר לא הציקו לך סתם בטסט האחרון.

אז השינוי בין היום שלא מציקים לך למצב לפני כן הוא חיובי או שלילי?
האם התחזיות הקודרות שהיו כשפורסם נוהל ההגבהות ופצחתם בפסטיבל הג׳יפוקליפסה התממשו או שהאויבים שלך לא באמת התכוונו להרוג אותך?

בוא תהיה אמיתי עם עצמך

עזוב, אל תתנצל...
לומר שטעית זה גם בסדר [emoji6]

Honda TRX300EX
4Z7BOZ

דרור ברלי
01-09-18, 18:07
אתה מצליח להפוך את אי הבנת הנקרא, לכאורה, לאמנות של ממש.
וככה לשכנע את מי שמסביב, שבר הפלוגתא שלך מדבר שטויות.

לך תמצא את השרשור הרלוונטי על הטסט האחרון שלי (רמז: עילה חדשה להכשלה בטסט) ותקרא. ותיזכר. אולי כי גם אתה הגבת שם?....

עכשיו זה מובן וברור?
או שצריך עם ניקוד?

התובנות היחידות שלי אחרי 31 שנות בעלות על רכב בישראל הן:
1. אין שום קשר בין הטסט לבין בטיחות.
2. הבדיקה אינה עניינית, אינה מקצועית ואינה הגונה
3. המכונים מושחתים ותאבי בצע. ואם יספרו לי על אחד שאינו כזה, הוא יוצא הדופן.

זה רקבון שהצטבר במשך עשרות שנים. אין שום סיכוי להבריא מערכת כל כך חולה.
מוטב למשרד התחבורע לבטל מיד את המוסד הזה, ולמצוא פתרון יצירתי אחר לוידוא תקינותם של כלי רכב.

asafpeleg
01-09-18, 18:27
כשמכשילים על משהו אמיתי ולגיטימי אין לי בעיה עם זה.
בטסט האחרון שלי הרג'קט ההאמיתי היחיד היה זיהום אוויר. ממיר גמור בן 8 בערך ואחרי שהוחלף גם כאן קיבלנו V בלי קומבינות.
ובכל זאת לקח עוד שתי כניסות למכון כדי לקבל חותמת. לא לפני שבלבלו לנו את המוח על כנפוננים ומזגנים וצבע העיניים.

את כל בילבול המוח הזה יש לי ליד הבית ומכונאי שמקבל כסף תמורת זה. זו עבודתו. בעיה שלו.
בזמן הזה אני בענייני.
למכון מרוחק שאני לא מכיר את הנפשות הפועלות מסביבו אצטרך לנסוע בעצמי. לבזבז ימי עבודה ולהיכשל שם גם אם האוטו תקין ועם רישום ברישיון (בקרוב, רק בימים האחרונים זה נכנס לתוקף) ורק כי זה סופה. יעלה יותר (בדלק), יבזבז יותר זמן. אין הגיון.

אז תסמונת שטוקהולם יכולה להעמיק את אחיזתה אצלכם. אם אתם נהנים מזה זה בסדר גמור מצידי. כל מי שבמקרה עבר את הטסט בקלות יחסית נשאב לאופוריה הרגעית שלו, עד לפעם הבאה. גם לי זה קרה פעם-פעמיים כשתפסנו את הרב-בוחן ביום טוב, אחרי שאשתו פינקה אותו בלילה או שהריץ שורות עם יובל המבולבל או משהו דומה.

אי אפשר שלא להבחין שיש כאן מגמה של אנשים שמפחדים להתבטא כי מסוממי שטוקהולם יתנפלו עליהם ויסתמו להם את הפה ובעיקר כי הויכוח אשכרה עקר ומיותר. אי אפשר לטעון שמישהו כאן משקר או ממציא מדמיונו הקודח - מי שעבר טסט בקלות, אני מאמין לו. ומי שנכשל שוב ושוב למרות שרכבו תקין - אני מאמין לו שבעתיים.

הישועה בטסטים לא תגיע מהוצאת קיטור בפורום כזה או אחר וגם לא מרישום הגבהה חוקי, כי ההכשלות יגיעו מכיוונים אחרים ויצירתיים - ראו ערך מזגן בג'יפ פתוח. למעשה אני נוטה להאמין שלעולם לא תהיה ישועה בטסטים במדינה הזו אלא כאשר מישהו בעל סמכות וחזון לצד ראש פתוח, יבין ויפנים שמנגנון מבחני/בדיקות הרישוי בישראל שגוי, לקוי, רקוב עד היסוד ומושחת ללא תקנה, עד כדי הצורך הדחוף והמיידי לבטלו לחלוטין ולאלתר כבר שלשום, ביחד עם מציאת פתרון אחר לוידוא תקינותם של כלי רכב. אני לא צוחק. בחיי.דרור, בקשר לממיר החלקיקים:
מה היו הסימנים שהוא גמור? איך האוטו אחרי ההחלפה? איפה החלפת? עלויות (ללא הנחת סלב [emoji1])
תודה

zivo
01-09-18, 18:28
דרור, אני רק שאלה ...
אתה חושב שהמצב במשרד התחבורה רע יותר משרדים אחרים ( חקלאות, המשרד לענייני ירושלים, התרבות והספורט....)?

דרור ברלי
01-09-18, 18:35
לא ממיר חלקיקים...
ממיר קטליטי.
חובה בחוק משנת ייצור 1995 ומעלה.

הג'יפ נכשל בבדיקת זיהום אוויר. רג'קט אמיתי.
פירוק הממיר העלה שתכולתו התפוררה לחלוטין ונשפכה החוצה.

ממיר ישן כאמור. בן 8+. נסע יותר מ-110K ק"מ. במצב כזה הוא כבר פוגע בביצועים ומעלה צריכת דלק.

ממיר מתאים למנועים בנפח כזה (אל תתפתה לממירים קטנים וזולים של פרייבטים) עלה 1200 שקל.
הערה: בניגוד לאמונה הרווחת - ממיר מתאים ותקין לא פוגע בביצועי המנוע.

כניסה שניה למכון. עבר חלק. הכל V.
אבל עדיין לא קיבלנו חותמת.
רק אחרי יומיים של בלבולי מוח ושתי כניסות נוספות.

אבל זה כבר לא מעניין את השטוקהולמיסטים.

asafpeleg
01-09-18, 18:43
לא ממיר חלקיקים...
ממיר קטליטי.
חובה בחוק משנת ייצור 1995 ומעלה.

הג'יפ נכשל בבדיקת זיהום אוויר. רג'קט אמיתי.
פירוק הממיר העלה שתכולתו התפוררה לחלוטין ונשפכה החוצה.

ממיר ישן כאמור. בן 8+. נסע יותר מ-110K ק"מ. במצב כזה הוא כבר פוגע בביצועים ומעלה צריכת דלק.

ממיר מתאים למנועים בנפח כזה (אל תתפתה לממירים קטנים וזולים של פרייבטים) עלה 1200 שקל.
הערה: בניגוד לאמונה הרווחת - ממיר מתאים ותקין לא פוגע בביצועי המנוע.

כניסה שניה למכון. עבר חלק. הכל V.
אבל עדיין לא קיבלנו חותמת.
רק אחרי יומיים של בלבולי מוח ושתי כניסות נוספות.

אבל זה כבר לא מעניין את השטוקהולמיסטים.כמובן ממיר קטליטי.
האם יש שינוי לאחר ההחלפה, מלבד זיהום האוויר, כמובן? אצלי בסופה, 220k ולדעתי הוא המקורי.
אצל מי החלפת?
תודה

ד ו ר ו ן
01-09-18, 18:44
מוטב למשרד התחבורע לבטל מיד את המוסד הזה, ולמצוא פתרון יצירתי אחר לוידוא תקינותם של כלי רכב.
אני לא בטוח ששינוי יהיה טוב.
עם השיטה הנוכחית יודעים להתמודד.
אתה לא יודע מה יגיע.

ע״ע חוק הספורט המוטורי.

מה שדי ברור הוא שיש מכונים שצריך להתרחק מהם עם רכב שטח/רכב מיוחד אחר.

יש בהחלט מכונים סבירים+ גם במרכז.

מי שיתעקש ליישר כל ענף עקום בודד בעץ ישאר מתוסכל לנצח.

tallevi
01-09-18, 19:04
אתה מצליח להפוך את אי הבנת הנקרא, לכאורה, לאמנות של ממש.
וככה לשכנע את מי שמסביב, שבר הפלוגתא שלך מדבר שטויות.

לך תמצא את השרשור הרלוונטי על הטסט האחרון שלי (רמז: עילה חדשה להכשלה בטסט) ותקרא. ותיזכר. אולי כי גם אתה הגבת שם?....

עכשיו זה מובן וברור?
או שצריך עם ניקוד?

התובנות היחידות שלי אחרי 31 שנות בעלות על רכב בישראל הן:
1. אין שום קשר בין הטסט לבין בטיחות.
2. הבדיקה אינה עניינית, אינה מקצועית ואינה הגונה
3. המכונים מושחתים ותאבי בצע. ואם יספרו לי על אחד שאינו כזה, הוא יוצא הדופן.

זה רקבון שהצטבר במשך עשרות שנים. אין שום סיכוי להבריא מערכת כל כך חולה.
מוטב למשרד התחבורע לבטל מיד את המוסד הזה, ולמצוא פתרון יצירתי אחר לוידוא תקינותם של כלי רכב.+1

בועז אל תיעלב, אבל זה נראה שאתה אוהב להתנצח עם דרור רק מתוך הנאה ולא ממש מתוך השקפת עולם שונה.
אני לא חושב שהדעה שלך לגבי המערכות המוסדיים / ממשלתיים במדינה שונה בהרבה משל דרור.

זיו, נקודה נכונה. אבל לצורך הדיון זה לא יכול לשמש כטיעון. זה שגם שאר המערכות מעוותות, לא אומר שזה בסדר/נורמלי.

דבר נוסף - צריך לעשות קצת סדר בדברים...הוויכוח היה לגבי היקף השינוי בעקבות התקנות החדשות (אישורי ההגבהה) שנכנסו לתוקף וההשפעה שלהן על מעבר הרישוי השנתי, (הטסט). חלק טענו ישפיע לרעה וחלק טענו שישפיע לטובה.

אף אחד לא הזכיר שהתקנות החדשות ירפאו את כל תחלואיו של מכון הרישוי.

אני לא מבין עכשיו למה יש כאלה שטוענים שמכוני הרישוי נהפכו ל"אי של שפיות" ושכל מה שהם מפריחים באוויר הוא "לגיטימי" וצודק.

טל.

asafk
01-09-18, 19:41
הבה נעשה סדר, אכן.
טען מי שטען ש'עוד מעט' לפי מסמך 'סודי' שראו יחידי סגולה, אפילו מגיני רוח או מכסה ונטילים צבעוני יהיה אסור, כל מה שלא מקורי מהיצרן יהיה עילה להורדה מהכביש. שנורקלים, מיגונים, ג'יפיאסים - ג'יפוקליפסה בדרך.
מה יצא בפועל?
תקנות המתירות באופן חוקי לבצע שינויים בג'יפים - הגבהות ושינוי מידות צמיגים, כפוף לפרוצדורה קלה או כבדה בהתאם לגודל השינוי. כן. משרד התחבורה מכיר בזכותם של בעלי רכב שטח לעשות בו שינויים. אכן נורא ואיום, הסוף של התחביב.
חוץ מזה הכל כרגיל... החארות מכשילים בטסטים כמו תמיד ומעבירים כמו תמיד. הסעיף של הגבהה לא חוקית כבר לא העניין אבל כל השאר, כמו תמיד, נשאר. מי שנכנס לבד עם ג'יפ לטסט לא צריך לצפות לעבור. מה שהיה הוא שיהיה.
ולגבי המסמך הסודי? אף אחד עדיין לא ראה אותו, או אולי כן....?

אסף.

zivo
01-09-18, 19:43
טל,
אני שאלתי, כי דרור מצליח כל הזמן להסתבך אתם ואחכ קובע שצריך לסגור אותם.
אני רק נסעתי להגיד שלושה דברים1- המצב במכוני רישוי לא יותר גרוע משרדי ממשלה אחרים. כך אנחנו נראים.
2- אנחנו חיים במדינה לוונטינית, וכולנו יודעים להסתדר . ופה ההארה של בועז, על לבחור לכם את המכון טסטים שלך, נכונה. אין מה ללכת עם הראש בקיר .
3- אנחנו הופכים למדינת בית משפט ( לדעתי, כי הממשלה והממשל כולו פשוט מפסיק לתפקד), ואז כולם עוסקים בכיסוי תחת . כל התקנות של ההגבהה זה כיסוי תחת אחד גדול .
האבסורד הגדול, שזה בעצם מכשיר הגבהות פירטיות ולא חוקיות. מהרגע שקיבלת חותמת שיש לך הגבהה וחותמת ברישיון, אתה יכול לשנות מה שבא לך ואין למכונים שום יכולת לא להעביר טסט.

tallevi
01-09-18, 20:35
הבה נעשה סדר, אכן.
טען מי שטען ש'עוד מעט' לפי מסמך 'סודי' שראו יחידי סגולה, אפילו מגיני רוח או מכסה ונטילים צבעוני יהיה אסור, כל מה שלא מקורי מהיצרן יהיה עילה להורדה מהכביש. שנורקלים, מיגונים, ג'יפיאסים - ג'יפוקליפסה בדרך.
מה יצא בפועל?
תקנות המתירות באופן חוקי לבצע שינויים בג'יפים - הגבהות ושינוי מידות צמיגים, כפוף לפרוצדורה קלה או כבדה בהתאם לגודל השינוי. כן. משרד התחבורה מכיר בזכותם של בעלי רכב שטח לעשות בו שינויים. אכן נורא ואיום, הסוף של התחביב.
חוץ מזה הכל כרגיל... החארות מכשילים בטסטים כמו תמיד ומעבירים כמו תמיד. הסעיף של הגבהה לא חוקית כבר לא העניין אבל כל השאר, כמו תמיד, נשאר. מי שנכנס לבד עם ג'יפ לטסט לא צריך לצפות לעבור. מה שהיה הוא שיהיה.
ולגבי המסמך הסודי? אף אחד עדיין לא ראה אותו, או אולי כן....?

אסף.מסכים עם הדברים, רק שאני זוכר שכן היתה קצת היסטריה במכוני הרישוי באותה התקופה לזמן מסויים עד שנרגעו הרוחות.

התקנות החדשות אכן שיפרו את המצב ואני מההתחלה טענתי שכך יהיה מכיוון שהם יוכלו לשמש כאצטלה למכוני רישוי לעניין הגובה.

לגבי היחס למכוני הרישוי, אתה מסכים עם דרור.

טל.

tallevi
01-09-18, 20:55
טל,
אני רק נסעתי להגיד שלושה דברים1- המצב במכוני רישוי לא יותר גרוע משרדי ממשלה אחרים. כך אנחנו נראים.
2- אנחנו חיים במדינה לוונטינית, וכולנו יודעים להסתדר . ופה ההארה של בועז, על לבחור לכם את המכון טסטים שלך, נכונה. אין מה ללכת עם הראש בקיר .
3- אנחנו הופכים למדינת בית משפט ( לדעתי, כי הממשלה והממשל כולו פשוט מפסיק לתפקד), ואז כולם עוסקים בכיסוי תחת . כל התקנות של ההגבהה זה כיסוי תחת אחד גדול .
האבסורד הגדול, שזה בעצם מכשיר הגבהות פירטיות ולא חוקיות. מהרגע שקיבלת חותמת שיש לך הגבהה וחותמת ברישיון, אתה יכול לשנות מה שבא לך ואין למכונים שום יכולת לא להעביר טסט.

עד השורה התחתונה של ההודעה שלך הסכמתי להכל...עד ש....

אתה באמת מלין שגם הגבהות שהן לא באמת עד 50 מ"מ מגוכחים (רובן ככולן...), עוברות על סמך התקנות החדשות??

באמת היית רוצה שיקפידו על המ"מ??

מה זאת אומרת הגבהות לא פירטיות/לא חוקיות אם לא אפקט שטוקהולם??

מה?? לפני התקנות לא ידעו לעשות הגבהות??
בשביל לדחוף קפיצים יותר ארוכים במקום המקוריים אתה צריך אישור הטכניון ומכון התקנים?!

האבסורד פה הוא שאתה כג'יפאי אומר את הדברים האלה, נשמע לי הזוי. נראה לי שלא הבנתי אותך עד הסוף כי אתה בעצמך אומר שהתקנות הן כיסוי תחת... אלא שאני טוען שזה היתרון היחיד שלהן, שהן יכולות לשמש ככיסוי תחת....לא?!

טל.

טל.

דרור ברלי
01-09-18, 23:52
טל,

מכון מסוים עולה לכותרות כבר בפעם השניה או השלישית שתופסים אותו לוקח שוחד תמורת העברת גרוטאות. זה אותו חכמולוג שדורש ממני מזגן בסופה פתוחה. אז מה לדעתך צריך לעשות איתו?
והעובדה שהאחרים לא נתפסו זה רק כי עוד לא ביקרו אצלם.

מסכים בהחלט. הממסד של מדינת ישראל רקוב מהיסוד. הוא אויב הציבור מס' 1

גם אני מסתדר. עובדה - יש לי טסט בתוקף על אמת. האוטו עבר במסלול וקיבל V על הכל. זה רק לוקח 4 ימים. בכל פעם.

ברור.

וכאן אתה טועה. הם רעים ומושחתים אבל לא מטומטמים. יש להם נתוני גובה של רוב כלי הרכב ממרכז הגלגל ועד לפח העליון של בית הגלגל. לרוב הם לא מודדים, אבל ברכב שנראה להם מוגבה באופן מוגזם, הם ימדדו. אם הם החליטו שיש לך כמה מ"מ יותר מה-50 שרשומים לך ברשיון, הם יכשילו אותך. בסופה ודומיה הם ימדדו בכל מקרה. גם אם האוטו על קפיץ סטנדרטי.

הגבהות מעל 50 מ"מ דורשות אישור פרטני. זה ים של כסף וכאב ראש גדול.
וכמובן - סעיף הגבהה הוא רק אחד ויחיד בין שלל סעיפים אחרים שכולם עילה להכשלה במקרה של רכב שטח. אל תשכחו כמה הם חיו טוב מכל השוחד הזה במשך עשרות שנים, נראה לכם שעכשיו בגלל ש"מותר להגביה" הם יוותרו על השלל?....

אז כן. בהחלט צריך לסגור אותם. את כולם.
כי זה לא עובד, כי זה לא מונע תאונות ולא תורם כלום לבטיחות וזה כן פתח לפושעים ולשחיתויות ולקומבינות.
אז הגיע הזמן לחשב מסלול מחדש.

...

zivo
02-09-18, 01:25
הפוך....
דרור וטל,
אם לא הייתי ברור, אז אני אגיד פה בצורה יותר ברורה מה שהרבה כבר הבינו לבד.
אם יש לך אישור הגבהה ברישיון, ואתה לא משתולל, המכון לא יכול יותר להציק לך על קפיצים ובולמים לא מקוריים.
נגמר הסיפור של ללכת לצבוע קפיצים בשחור....
בשום מקום אין גבהים ומידות, בשום מקום לא כתוב לא יצרן ולא מק"ט........הכל כיסוי תחת אחד גדול.
יש לך אישור ברשיון, לך תקמבן מה שבא לך (כל עוד אתה לא משתין מהמקפצה).
מבחינה זו, למי שלא משתולל, התקנה הזו סגרה את הוויכוח השנתי ואת הפחד להסתבך עם איזה בוחן תנועה.
ולא פחות חשוב, גם לחברות הביטוח יהיה קשה יותר להתנער.
זו תקנה טיפשית, ולא פותרת את הבעיה של הרמה של המכונים, אבל בסופו של יום, פתרון לא רע (לבינתיים).

דרור ברלי
02-09-18, 06:51
הפוך....

בשום מקום אין גבהים ומידות

במקרה הזה, טעות בידך.

מודדים ועוד איך.
לא לכולם. אפילו לא לרוב. אבל מודדים.
מתי? כשמישהו "משתין מהמקפצה" כהגדרתך וזה בא לא טוב בעין של הבוחן. אלא שבמציאות, ה"מקפצה" היא לעיתים בגובה 5 מ"מ בלבד...

בכל מקרה, תקנת ההגבהות סגרה רק פינה אחת מני מאות שאנחנו נתקלים בהן במבחן רישוי.

היחס לרכב שטח אינו ענייני ואינו מקצועי. נקודה. אין למבחן הזה שום ערך בטיחותי.
מטרת הטסט למצוץ כספים מהאזרחים ולהניע כלכלה שלמה של בעלי מקצוע, מאכערים ופקידים ולייצר שחיתות שאין עמוקה ממנה. אפילו רוה"מ ואשתו הנהנתנים יכולים לבוא וללמוד הלכות שחיתות למתקדמים מהבוחנים בכמה וכמה מהמכונים הידועים.

זה משהו שצריך לעשות לו סוף. ומכיוון שלא מדובר רק בכמה וכמה דמויות צבעוניות פה ושם אלא בשיטה של ממש, יש צורך בניקוי אורוות מקיף שכולל גם את החלפת סוסים ואפילו בניה מחדש של האורווה עצמה.

zivo
02-09-18, 11:07
במקרה הזה, טעות בידך.

מודדים ועוד איך.
לא לכולם. אפילו לא לרוב. אבל מודדים.
מתי? כשמישהו "משתין מהמקפצה" כהגדרתך וזה בא לא טוב בעין של הבוחן. אלא שבמציאות, ה"מקפצה" היא לעיתים בגובה 5 מ"מ בלבד...

בכל מקרה, תקנת ההגבהות סגרה רק פינה אחת מני מאות שאנחנו נתקלים בהן במבחן רישוי.

היחס לרכב שטח אינו ענייני ואינו מקצועי. נקודה. אין למבחן הזה שום ערך בטיחותי.
מטרת הטסט למצוץ כספים מהאזרחים ולהניע כלכלה שלמה של בעלי מקצוע, מאכערים ופקידים ולייצר שחיתות שאין עמוקה ממנה. אפילו רוה"מ ואשתו הנהנתנים יכולים לבוא וללמוד הלכות שחיתות למתקדמים מהבוחנים בכמה וכמה מהמכונים הידועים.

זה משהו שצריך לעשות לו סוף. ומכיוון שלא מדובר רק בכמה וכמה דמויות צבעוניות פה ושם אלא בשיטה של ממש, יש צורך בניקוי אורוות מקיף שכולל גם את החלפת סוסים ואפילו בניה מחדש של האורווה עצמה.

סליחה דרור,
תראה לי מקרה אחד, אחרי כניסת התקנה, שמדדו למישהו שהיתה לו הגבהה של "5 מ"מ".
יתרה מזאת, שימדוד (איפה? גלגל לכנף? כנף לריצפה?...) ויקבל xxxx , יש לו "אוטודטה לגבהים"? הוא מסוגל להוכיח שרכב מהמודל והדגם הזה , מה המידה המקורית שלו??
הפעם סתם נסחפת "באהבתך" את משרד התחבורע.
גם ההערה של למצוץ כסף מהאזרח, לא כל כך רלוונטית פה (30 ש"ח זו מציצה? :-) ), אבל הכבדה רגולטורית יש.
ועדיין לגבי השאר, אני מסכים איתך, חוסר מקצוענות, ותהליך לא יעיל ולא מקצועי.
וההערה אחרונה לגבי המכונים "הידועים", זה כל כך מציק לך, יש היום של כך הרבה כתבות תחקיר צרכניות, שממש לא בעיה "להלביש אחד מהם על המכונים האלו.
האם אנחנו רוצים לשים אותם במוקד? לא בטוח.

איל מ
02-09-18, 11:45
אני רחוק מלהסכים עם דרור, אבל בהחלט העלו לכאן מקרים שמדדו עם סרט את גובה הרכב, והבעלים היה צריך להביא אישור מהיבואן שזה תקין.
בנוסף,
הועלתה כאן רשימה שהופצה במכוני הרישוי, של רכבים והגובה שלהם (לא זוכר אם טבור לקשת או מהקרקע לגג, אבל היתה אחת כזאת).

zivo
02-09-18, 13:49
גם אני מכיר רשימה כזו שהסתובבה, אבל לא מכיר שהיא נכנסה לתוקף (מסובך להם? ).
מהרגע שיש לי הגבהה ברשיון, למייטב ידעתי, הם לא יכולים לשלוח אותי לשום מקום...... חובת ההוכחה עליהם.
מחר הם ישליחו אותי להביא אישור לצבע של התא כפפות???

amirmoshe
02-09-18, 13:51
לי מדדו גובה מטבור לכנף..

tallevi
02-09-18, 14:48
גם אני מכיר רשימה כזו שהסתובבה, אבל לא מכיר שהיא נכנסה לתוקף (מסובך להם? ).
מהרגע שיש לי הגבהה ברשיון, למייטב ידעתי, הם לא יכולים לשלוח אותי לשום מקום...... חובת ההוכחה עליהם.
מחר הם ישליחו אותי להביא אישור לצבע של התא כפפות???

ישלחו אותך למתקין שהתקין לך את ההגבהה מבלי למצמץ...הם לא צריכים להוכיח כלום, הם גם אף לא היו. אפילו על החלפת גרמושקה הם לא היו לוקחים אחריות לאשר אלא רק על סמך אישור מוסך...אז מה הועילו חכמים בתקנתם?

ולגבי השאלה השניה...כבר היו גרועים יותר...

טל.

תומר ב
02-09-18, 16:55
זיו, דווקא פירסמתי בשבוע שעבר שמדדו גובה בטסט...
אותו מכון בשבע השנים האחרונות לא מדד גובה, כאשר רכב היה מקורי אבל נראה גבוה (היילקס 97).
בשבוע שעבר, עם ערכת הגבהה רישום ברישיון וללא קומבינות, עשו בעיות ומדדו גובה.
הבעיה בהיילקס 97 היא שהנתונים שיש להם לגובה בין הטבור לכנף לא נכונים.
הגובה הכולל תקין.
נגמר בויכוח וטסט במכה ראשונה.

דרור ברלי
02-09-18, 17:31
הם מודדים טבור לכנף.
וגם מסמך רשמי שחתום על ידי מהנדס היצרן וכולל מידות מקוריות והאוטו בפועל נכנס למידות האלה - לא מעניין אותם.
הם רוצים להכשיל - כדי שתשלם שוחד או לחילופין, כדי שתבוא שוב ושוב - והם יכשילו - ואף אחד לא יפריע להם. גם לא הערת "מוגבה" ברשיון.

בקיצור זיו - כשיותר משניים אומרים לך שאתה שיכור - לך לישון.

דרור ברלי
02-09-18, 17:42
אני רחוק מלהסכים עם דרור

על מה אתה לא מסכים איתי?
אני מעלה דברים כהווייתם. זו האמת. הכל אמיתי.
כל סיפורי המזגנים, המטפים, ההגבהות, הכנפונים, הצמיגים הבולטים. מחפשים לך במאפרות אחרי בדל-עילה להכשיל אותך.
אתם יכולים להגיד שזה שטויות, שאני ממציא, שאני מדמיין, שזה כי אני שונא את הרשויות....

רק דבר אחד נכון - אני באמת מתעב את הרשעויות. באמת ובתמים.
והם מרויחים את התיעוב שלי בזכות - כי זה הם שהתחילו.

Pageup
02-09-18, 17:58
זיו,
הכשילו אותך פעם על ריפוד קרוע? אתה יודע למה זה בטיחותי? כי קפיץ יכול להכנס לך לתחת.
ככה ענה לי בוחן ששאל אותי אם יש קרעים בריפוד ואז שאלתי למה בודקים את זה בטסט.

אם ברשיון כתוב לי 7 מקומות ויש לי רק 5 כסאות (כי פירקתי את הכסאות הנוספים והם נשלפים
בלי שום בורג ,ככה זה תוכנן על ידי היצרן) למה צריך להכשיל אותי? לא שמתי 7 ויש 5 ברשיון ואז
צריך לוודא שהחגורות קיימות/תקינות.
למה מכשילים על מידות ומשקולות שהם יכולים ב 10 שניות לקחת טוש ולכתוב בעצמם? כי יש
עלות טסט חוזר.
למה פרוג'קטור עם גרב עובר וחשוף לא? למה אם יש לי רשיון לוו גרירה והוא לא נמצא זה בעיה
בטיחותית? או רשיון לכננת והיא לא נמצאת? איך הם יודעים אם החלפתי את הכננת וחיברתי כמו
שצריך?
אני יכול להמשיך עוד שעתיים.

איל מ
02-09-18, 18:06
דרור,
אני לא מסכים איתך לגבי המניעים של המערכת.

אתה בטוח שכוווולם רוצים לעשות קופה על חשבוננו, ועל הדרך לדפוק בכוונה את דרור ברלי,
ואני חושב שגם אם דברים מתנהלים לעתים עקום, ומדי פעם כנראה שגם גורמים אינטרסנטיים מעורבים, וכנראה שיש אפילו כמה מושחתים, הרי שרוב האנשים במערכת פועלים מתוך כוונה שאיננה רעה או מושחתת.
ואני מכיר יותר מפקיד אחד וגם יותר משניים מתוכה.
הייתי מנסה לפתוח דיון על מה אני חשב שמניע את מקבלי ההחלטות, אבל זה יהיה דיון פורה בערך כמו להתווכח עם השותף הדתי שלך לשמירה בעמדת הבונקר, אם יש אלוהים או אין אלוהים.
אגב,
אני בטוח שההצקות שאתה חווה באותו מכון שאתה מתעקש לחזור אליו הן אמיתיות לחלוטין. לא כאן המחלוקת.

היילקס אספנות
02-09-18, 19:51
האמת שדי נמאס אבל אתם יוצאים על דרור כאילו הוא הוזה או מזוכיסט או שנהם יחדיו...

אני עם הגבהה של 2 אינצ וצמיגי 31 אוכל מרורים כל טסט... בשני הטסטים האחרונים הרכב נשלח עם בעל מוסך כשאני יושב לידו בקבינה והוא אמר לי מפורשות... עדיף לך להעביר ניירת זה יוצא יותר זול והרכב שלך באמת ובתמים מתוחזק ובטיחותי.
חבל על הזמן שלך ושלי.
אבל אני מה אני מבין... רוצה להיות אזרח שומר חוק ואוכל קש בשביל שאיזה בוחן יגיד לי שהרכב שלי לא עובר טסט כי יש לי פגוש (מקורי) ממתכת ולא פלסטיק.

פעם אמרו לי שהעבריין הקטן עובר על החוק,
אבל העבריין הגדול הוא זה שכותב אותו.

דרור הציבור הדומם(והמשלם) אתך.

Sent from my SM-G920F using Tapatalk

דרור ברלי
02-09-18, 20:06
דרור,
אני לא מסכים איתך לגבי המניעים של המערכת.

אתה בטוח שכוווולם רוצים לעשות קופה על חשבוננו, ועל הדרך לדפוק בכוונה את דרור ברלי,
ואני חושב שגם אם דברים מתנהלים לעתים עקום, ומדי פעם כנראה שגם גורמים אינטרסנטיים מעורבים, וכנראה שיש אפילו כמה מושחתים, הרי שרוב האנשים במערכת פועלים מתוך כוונה שאיננה רעה או מושחתת.
ואני מכיר יותר מפקיד אחד וגם יותר משניים מתוכה.
הייתי מנסה לפתוח דיון על מה אני חשב שמניע את מקבלי ההחלטות, אבל זה יהיה דיון פורה בערך כמו להתווכח עם השותף הדתי שלך לשמירה בעמדת הבונקר, אם יש אלוהים או אין אלוהים.
אגב,
אני בטוח שההצקות שאתה חווה באותו מכון שאתה מתעקש לחזור אליו הן אמיתיות לחלוטין. לא כאן המחלוקת.

זהו, שאין להם כלום באופן אישי נגד דרור ברלי.
גם לא נגד איל מ.
גם לא נגד בועז או כל אחד אחר.

אבל הם לא רואים אותך כבנאדם אלא ככספומט עם מק"ט (מס' תעודת הזהות שלך).
המטרה היא לשדוד אותך. וכל האמצעים, נבזיים ככל שיהיו - כשרים ורצויים.

גם אני מכיר אישית אנשים שנושאים בתפקידים בכירים בשירות הציבורי.
אנשים רציניים ומוכשרים שבנו קריירות מקצועיות בעבודה קשה לאורך שנים.
הם מתארים מציאות שלא תאומן.
לא יכול לגלות לכם שמות כי יאונה להם רע והקריירות שלהם ירוסקו במערכת הנקמנית שבה אדם לאדם זאב ונוטרת טינה לאורך שנים, אבל כאשר יותר מאחד מהם אומר את המילים המפורשות - האויב מס' 1 שלך כאזרח ישראלי זו מדינת ישראל, כנראה יש בזה משהו.
ולא חסרות דוגמאות שהשתרבבו לתקשורת - השחיתות במשרד התחבורע שמסדרונותיו ובכיריו מנוהלים על ידי רבי-מאכערים ששולטים שם ביד רמה, שערוריית בוחני הרישוי חסרי ההסמכה שמשחקים בטאבלטים ומעורבים בתאונות בזמן טסטים (תחטט קצת ברשת, יש המון דברים גלויים שתצטרך לצבוט את עצמך כדי לוודא שמה שאתה קורא זה אמיתי ואתה לא הוזה) ועוד ועוד.

אנחנו מתמקדים כאן על מבחני רישוי לרכבי השטח שלנו, על תקנות מרושעות שמחרבות את פרנסתם של אנשים ופוגעות ברכושם, אבל כמעט כל מגע מול פקידי המדינה המרושעים האלה הוא טראומטי מפני שמאחורי החוקים והתקנות שלכאורה "לטובת הציבור" עומדים מקורבים בעלי אינטרסים פוליטיים וכלכליים פשוטים ותאוות בצע שאין לה גבולות. כנראה יש בעיה והיא אמיתית.

איל מ
02-09-18, 20:10
כמו שאמרתי. יתבצר איש איש בעמדתו.

boaz avrahami
02-09-18, 20:27
אתם מטביעים את העובדות בגבבה.

נשאלת שאלה מאוד חדה וברורה ותשתדלו לענות עליה בלי לבלבל את כולנו עם התיסכולים הכלליים שלכם מהממסד.

לפני כשנה וחצי נפתח שרשור/ כתבה מפחידה שכותרתה היתה ג׳יפוקליפסה ועסק בהוראה חדשה שטיוטה שלה הופצה ועסקה בנוהל הגבהות לרכבי שטח.

הדעות התחלקו בין:
צד א׳ - סוף הענף הגיע.
צד ב׳ - המצב לא ישתנה או שישתנה לטובה.

ועכשיו שוב לשאלה:
האם לאחר שאנחנו כבר מספיק זמן בתוך הנוהל, האם צד א׳ או צד ב׳ ?

מספיקה תשובה של מילה או שתיים.

פטורים מתשובה בעלי רכבים שנראים יוצאי דופן , מוגבהים מעל 4 אינץ׳ וצמיגי 31 ומעלה...
( כן, גם טויוטה מקורית ישנה עם קפיצי עלים נראית משופרת מאוד לצערכם).

( הפעם מזל שברנרד לא מגיב ... [emoji56])

Honda TRX300EX
4Z7BOZ

דרור ברלי
02-09-18, 20:58
תסלח לי בועז.
מה זה "נראה יוצא דופן"?
מה זה עניינו שמישהו קירח או מכוער או שמן או רזה או לבן או שחור?

אבל הוא הבוחן. כל זה לא אמור להיות עניינו. אבל הוא גוזר הגורלות.
וכבוחן שאמור לוודא שהרכב שלי תקין ובטוח לשימוש, אני דורש ממנו שני דברים: להיות מומחה ולהיות הגון.

לא רק מומחה מקצועי באיתור ליקויים בטיחותיים, אלא גם להכיר את כל דגמי הרכב בשוק. הוא צריך לדעת שטויוטה היילקס המדובר הוא רכב מאוד גבוה כבר בתצורתו המקורית ושהפגוש המקורי שלו הוא מתכתי ולא פלסטי. הוא צריך לדעת שבג'יפ, "קפיץ ישר" הוא למעשה קפיץ קרוס ופסול לשימוש. הוא צריך לדעת שבג'יפ סיקס מהדגמים המאוחרים ובסופה הגלגלים קצת בולטים מהמרכב גם במצבו הסטנדרטי, ובשביל זה יש לו כנפונים, ומי שנוסע על ג'נטים אופציונליים/אפטרמרקט ומצויד בכנפונים שמכסים את הגלגל לא עובר על שום חוק. הוא צריך לדעת בעל פה שג'יפ/רכב פתוח לא מחוייב במזגן - גם זה על פי החוק. הוא צריך לדעת שרכב שאינו מוגדר "מסחרי" לא חייב במטף, והוא זה שצריך לדעת שחור קטן של סיגריה בריפוד אינו "ריפוד קרוע" שקפיץ יוצא ממנו ונתקע למישהו בתחת. ועוד ועוד ועוד ועוד. דוגמאות בלי סוף.

הוא איש המקצוע, ולכן הוא צריך לדעת את כל זה ולא לשלוח אותך ליבואן וליצרן כדי שתמציא לו אישורים שיוכיחו שאין לך אחות - זה הוא שמאשים אותך בדברים מצוצים מהאצבע?.... אז שהוא יוכיח. וכל עוד אינו יכול להוכיח, אז שיחתום ויסתום את הפה!.... וסליחה על הבוטות אבל באמת נמאס מהעבדים כי ימלוכו האלה. וגם אני יכול להמשיך עוד שעתיים, יומיים, שבועיים, חודשיים או שנתיים. אבל באמת נמאס.

דרושה בדיקת בטיחות בלבד בבקשה - הגה, בלמים, חשמל (אורות, איתותים) שלמות מכלולים, נזילות, זיהום אוויר. וזהו. חתימה ושלום שלום ואל תבוא לי בחלום. אני לא חבר שלך. ואם זה בא לו טוב או לא טוב בעין זה בכלל לא מעניין ולא צריך להוות שיקול. שישטוף את העיניים. שיערוך בדיקה נטו. מקצועית והגונה וישרה - הוא נותן שרות ולא עושה טובות אלא מקבל שכר עבור עבודתו. אם השכר שלו ראוי או לא - לא על זה הויכוח ובטח לא צריך להוות שיקול. אם השכר לא מספיק - שיחליף מקצוע. גם המורה של הילדים שלי לא מתוגמלת בהתאם למה שהיא משקיעה, אבל להבדיל מהאדון בוחן, היא לא מתעללת בילדים ולא מקבלת שטרות מקופלים מתחת לשולחן - אז שגם הוא ירגיע ומהר.

ומכיוון שברור לכל בר דעת שהם לא מתכוונים להרגיע אלא להמשיך ולהעמיק את ההתעללות והשחיתות - מישהו צריך לחדול את החגיגה שלהם. ויפה שנה אחת קודם.

ד ו ר ו ן
02-09-18, 20:59
בקיצור זיו - כשיותר משניים אומרים לך שאתה שיכור - לך לישון.
ספרתי אחורה בדיון.
יותר משניים אמרו לך הפוך..

שניים סוכר, ערבוב לימין או לשמאל?

boaz avrahami
02-09-18, 21:23
תסלח לי בועז.
מה זה "נראה יוצא דופן"?
מה זה עניינו שמישהו קירח או מכוער או שמן או רזה או לבן או שחור?

אבל הוא הבוחן. כל זה לא אמור להיות עניינו. אבל הוא גוזר הגורלות.
וכבוחן שאמור לוודא שהרכב שלי תקין ובטוח לשימוש, אני דורש ממנו שני דברים: להיות מומחה ולהיות הגון.

לא רק מומחה מקצועי באיתור ליקויים בטיחותיים, אלא גם להכיר את כל דגמי הרכב בשוק. הוא צריך לדעת שטויוטה היילקס המדובר הוא רכב מאוד גבוה כבר בתצורתו המקורית ושהפגוש המקורי שלו הוא מתכתי ולא פלסטי. הוא צריך לדעת שבג'יפ, "קפיץ ישר" הוא למעשה קפיץ קרוס ופסול לשימוש. הוא צריך לדעת שבג'יפ סיקס מהדגמים המאוחרים ובסופה הגלגלים קצת בולטים מהמרכב גם במצבו הסטנדרטי, ובשביל זה יש לו כנפונים, ומי שנוסע על ג'נטים אופציונליים/אפטרמרקט ומצויד בכנפונים שמכסים את הגלגל לא עובר על שום חוק. הוא צריך לדעת בעל פה שג'יפ/רכב פתוח לא מחוייב במזגן - גם זה על פי החוק. הוא צריך לדעת שרכב שאינו מוגדר "מסחרי" לא חייב במטף, והוא זה שצריך לדעת שחור קטן של סיגריה בריפוד אינו "ריפוד קרוע" שקפיץ יוצא ממנו ונתקע למישהו בתחת. ועוד ועוד ועוד ועוד. דוגמאות בלי סוף.

הוא איש המקצוע, ולכן הוא צריך לדעת את כל זה ולא לשלוח אותך ליבואן וליצרן כדי שתמציא לו אישורים שיוכיחו שאין לך אחות - זה הוא שמאשים אותך בדברים מצוצים מהאצבע?.... אז שהוא יוכיח. וכל עוד אינו יכול להוכיח, אז שיחתום ויסתום את הפה!.... וסליחה על הבוטות אבל באמת נמאס מהעבדים כי ימלוכו האלה. וגם אני יכול להמשיך עוד שעתיים, יומיים, שבועיים, חודשיים או שנתיים. אבל באמת נמאס.

דרושה בדיקת בטיחות בלבד בבקשה - הגה, בלמים, חשמל (אורות, איתותים) שלמות מכלולים, נזילות, זיהום אוויר. וזהו. חתימה ושלום שלום ואל תבוא לי בחלום. אני לא חבר שלך. ואם זה בא לו טוב או לא טוב בעין זה בכלל לא מעניין ולא צריך להוות שיקול. שישטוף את העיניים. שיערוך בדיקה נטו. מקצועית והגונה וישרה - הוא נותן שרות ולא עושה טובות אלא מקבל שכר עבור עבודתו. אם השכר שלו ראוי או לא - לא על זה הויכוח ובטח לא צריך להוות שיקול. אם השכר לא מספיק - שיחליף מקצוע. גם המורה של הילדים שלי לא מתוגמלת בהתאם למה שהיא משקיעה, אבל להבדיל מהאדון בוחן, היא לא מתעללת בילדים ולא מקבלת שטרות מקופלים מתחת לשולחן - אז שגם הוא ירגיע ומהר.

ומכיוון שברור לכל בר דעת שהם לא מתכוונים להרגיע אלא להמשיך ולהעמיק את ההתעללות והשחיתות - מישהו צריך לחדול את החגיגה שלהם. ויפה שנה אחת קודם.

אם הבוחן ידע את כל הדברים שאתה מצפה שהוא ידע ולא יהיו קומבינות אז יש לי הרגשה שאתה באמת תיסע באופנים חשמליות .
במחילה, בוא נחזור לשאלה המדוייקת שלי בלי לסטות.

הגיפוקליפסה התממשה או שלרובנו החיים נוחים יותר השנה?

שאלה פשוטה, תשובה קצרה

Honda TRX300EX
4Z7BOZ

היילקס אספנות
02-09-18, 21:36
בועז אני לא חשוב שסוף הענף הגיע.... כי אנשים אוהבים לטייל בארץ ופחות קריטי לנו אם זה יהיה בלנדקרוזר מסעות של חיים רכס או דאסטר נעול של גיא.

השאלה כמה משאבים אתה משקיע בתחביב... זמן כסף תעצומות נפש. פחד מגנבים או פחד משוטרים וכו...

וכאן אני חושב שהמצב הורע בצורה חד משמעית, הלוואי ובר#$ד היה מסביר אותי יותר טוב ויותר מדוייק.

ואמנם חלפה שנה אבל ב2012 שרכשתי את הטנדר העברתי טסט בחצי שעה ללא שום ניירת תומכת מציאות. היום כשהכול על טהרת הרישומי הערות ברשיון אני עובר טסט ביומיים

זהו... התבצרות אחרונה.

opl
02-09-18, 21:49
הגיפוקליפסה התממשה או שלרובנו החיים נוחים יותר השנה?

שאלה פשוטה, תשובה קצרה

שפכנו כסף וזמן על ענן אחד ועברנו אותו. (חלקינו, לחלקינו יש קיטים של הגבהה שאינם ברי רישוי, לפחות לא בסכומים הגיוניים)
עכשיו יש לחלקינו באופק ענן חדש בריח דיזל מיושן...

tallevi
02-09-18, 22:04
ספרתי אחורה בדיון.

שניים סוכר, ערבוב לימין או לשמאל?אתה מעוות את התמונה...

זיו טען שלא בודקים את הגובה הלכה למעשה, והנה הגיעו שניים שהעידו שדווקא כן.

תספור עוד פעם אבל הפעם רק את מה שרלוונטי למה שנאמר.

טל.

ariel-ro
02-09-18, 22:30
Count Me In...
את הגובה בהחלט בודקים.
יש להם ספח עם מידות בין הטבור לכנפון, עבור רכבים שונים.
ואם הרכב אינו מופיע ברשימה, שולחים אותך ליבואן להשיג את המידה(לך תשיג מידה לצ'ירוקי 94 מיבוא אישי). ואם תתווכח אז אדון רב בוחן ייקבע שאם הרכב לא רשום ברשימה המידה צריכה להיות 55ס''מ, למה? ככה. ועכשיו תתווכח, שהרכב שלך נעול למכון שלו, ואתה שבוע לפני מועד פקיעת הטסט.
במכון הנ''ל, שזהו מכון שנסגר מנהלתית לאחרונה, כף רגלי לא תדרוך. אבל הבעיות קיימות במכונים אחרים.

אבל מה שכן קרה, בוודאות, בעקבות התקנות החדשות זה שתעשיית המעכרים משגשגת. הסכומים הכפילו ושילשו את עצמם. ככה שבסוף התקנות גרמו למעכרים ולמשוחדים להרוויח הרבה יותר.

tallevi
02-09-18, 22:52
אתם מטביעים את העובדות בגבבה.

נשאלת שאלה מאוד חדה וברורה ותשתדלו לענות עליה בלי לבלבל את כולנו עם התיסכולים הכלליים שלכם מהממסד.

לפני כשנה וחצי נפתח שרשור/ כתבה מפחידה שכותרתה היתה ג׳יפוקליפסה ועסק בהוראה חדשה שטיוטה שלה הופצה ועסקה בנוהל הגבהות לרכבי שטח.

הדעות התחלקו בין:
צד א׳ - סוף הענף הגיע.
צד ב׳ - המצב לא ישתנה או שישתנה לטובה.

ועכשיו שוב לשאלה:
האם לאחר שאנחנו כבר מספיק זמן בתוך הנוהל, האם צד א׳ או צד ב׳ ?

מספיקה תשובה של מילה או שתיים.

פטורים מתשובה בעלי רכבים שנראים יוצאי דופן , מוגבהים מעל 4 אינץ׳ וצמיגי 31 ומעלה...
( כן, גם טויוטה מקורית ישנה עם קפיצי עלים נראית משופרת מאוד לצערכם).

( הפעם מזל שברנרד לא מגיב ... [emoji56])

Honda TRX300EX
4Z7BOZ

זה לא שחור ולבן. הרבה אפור יש כאן באמצע...

למשל אני טענתי שהתקנות החדשות ישפיעו לטובה רק משום שהן יאפשרו למכוני הרישוי להעביר רכבים מוגבהים מבלי לסכן את עצמם. סוג של אצטלה להתכסות בה.

אז באיזה צד זה מעמיד אותי (ועוד לא מעט שטענו דומה)??

דבר נוסף, אם מכוני הרישוי היו פועלים בדיוק לפי התקנות, פונקט על המ"מ, זה די משאיר בחוץ 80 אחוז מהשיפורים כאן, (כל אלא שקיבלו פטור...)מה שאומר סוף הענף בערך, לא?! כי מה שווה הענף הזה בלי השיפורים לרכבים? אז גם למי שטען א' היה הגיון מאחורי זה.

מי שטען ב' במבחן התוצאה צדק, אבל זה רק בגלל שלא בודקים בקפדנות, (בינתיים..), את הוראות התקנה.

תוסיף לזה גם את אלה משטוקהולם... הקיצוניים מצד ב' שפיתחו איזושהי מציאות מדומה לגבי התנהלות מכוני הרישוי...לדידם, כיום מכוני הרישוי הפכו לכליל השלמות והם ממש כועסים שמישהו מנסה לרמוז להם אחרת...הם גם לא מתייחסים לשלל הדוגמאות שאנשים מציגים בפניהם, או שמתייחסים בביטול לאנשים עצמם.

גם אם לא ממש התממשה הג'יפוקליסה, זה לא אומר כלום לגבי העיוותים הגדולים שיש במכוני רישוי.

טל.

boaz avrahami
02-09-18, 22:58
אריאל, אם יד על הלב-
האוטו שלך צריך לעבור טסטים כאילו אוטו מקורי פלוס 50 ממ?
אתה יודע מה, אפילו 100 ממ?

אתה רוצה שנבדוק יחד מה מידת הגג שלך ונראה שהאוטו שלך גבוהה בערך ב 6-6.5 אינץ ביחס למקור?
( מידת הצמיגים פלוס ההגבהה שלך).

מה אתה מיתמם פה פעם אחר פעם כאילו מדובר ברכב מקורי?
תתבגר וקח אחריות ותשלם כמו גבר בלי לזבל בשכל או שתמכור וקנה רכב שעובר טסטים בלי בעיה.
זה נכון לעוד כמה שמשכתבים את המציאות ומגלגלים עיניים כאילו הם הבסדר בסיפור...

טל, אם תתעקש אוכל למצוא לך ציטוטים שלי מאז שלקחו בחשבון את המנטליות הישראלית וההתנהלות של המעכרים והמכונים.
כבר אז התחזית היתה בדיוק כפי שהיא מתממשת כרגע ( ואל תחשבו שזה לא יכול להתהפך לנו יום אחד)

Honda TRX300EX
4Z7BOZ

גיא
02-09-18, 23:04
יש לי טסט בדצמבר ...
אנחנו נגלה אם רק רכבים מופרעים עובדים קשה או גם לפלפים ...
כי האוטו סופר לפלף וסופר חוקי.

אבל כתוב 4wd מאחורה בגדול.

opl
02-09-18, 23:13
תעשה לנו טובה... אף אחד לא ימצמץ לכיוונך... אתה לא בשנתון ולא ב"לוק"...

ד ו ר ו ן
02-09-18, 23:26
אתה מעוות את התמונה...
זיו טען שלא בודקים את הגובה הלכה למעשה, והנה הגיעו שניים שהעידו שדווקא כן.
תספור עוד פעם אבל הפעם רק את מה שרלוונטי למה שנאמר.
טל.

מזמן הבנו שכל אחד סופר מה שרלוונטי לגביו בדיון.
נגמר הדיון..
עכשיו זה די זיוני שכל, בואו נודה בזה.

יש לא מעט כאן שעוברים טסט בלי בעיה גם במרכז, ויש כאלו שפחות.
כמו שהיה בעבר, כמו שקורה עכשיו.

מהטסטים שעברתי עד כה, מאז שיא החששות, כולל בשיא הסופה המדומה, סעיף ההגבהה ברשיון בהחלט מורגש שמקל על הבוחנים, זו תחושתי, למרות שגם לפני כן עברתי טסט בלי קומבינות בשולי המרכז ולא בפריפריה.

זה לא ישתנה, ואף אחד לא ישכנע אף אחד.

לכבות את האור.

אוגוסט נגמר, הם חזרו למסגרות, הגיע הזמן לתכנן את טיולי תשרי.
[emoji41]

גיא
02-09-18, 23:27
אתה תתפלא אבל עוצרים דאסטרים וסובארו איקס וי בעמדות בדיקה של משרד התחבורה. למה ?
כי זה גיפ מוגבה. תראה לי אישור על ההגבהה.

ולא מדובר על מקרה אחד או שניים. לצערי.

עוד משהו שבגלל הגלגלים הקטנים וההגבהה זה נראה עוד יותר גבוה ממה שזה באמת ...

ariel-ro
02-09-18, 23:30
הדוגמא שלי הייתה לזה שכן מודדים גובה, וכן שולחים אותך להטרטר לכל מקום. לא לזה האם הצ'ירוקי המדובר עובר בקלות טסט.:confused:
הניסיון שלי הוא לא רק עם הXJ המדובר. הוא גם עם רכבים שמוגבהים כדת וכדין. וגם להם עושים את המוות.

מכיוון שאני עושה 2 טסטים בשנה, יוצא לי לדבר עם הרבה אנשים, מוסכניקים, מקורבים במכוני רישוי וכד'. כולם, ללא יוצא מהכלל מעידים שהמצב קשה הרבה יותר. המחירים שדורשים משוגעים, כי מכוני הרישוי פשוט עושים צרות לא מהעולם הזה.

אני מניח שכל האמור לעיל לא ישנה לך הרבה, כי אני בעלים של XJ מוגזם, שעד לפני התקנות היה כשר בדיוק כמו הZJ שלך, והתקנות הפכו אותו ללא כשר.

opl
02-09-18, 23:54
אני כותב את זה בהומור גמור אבל עם מעט רצינות. מה שאתם עם ה-XV, הדסטרים ושאר רכבים שהם קצת יותר מCRV חווים זה גג דקירה קלה בישבן מאחות רחמנייה ומחט מחוטאת לעומת הדאבל פיסטינג היבש שחווה כל בעל סופה/סיקס/היילקס ושאר ירקות מיושנים. ותגידו תודה. אל תנסה לשחק לנו אותה שווה בין מגניבים ותחזור לשבת ליד המורה בחלק הקדמי של האוטובוס.

באהבה - אלירן, שמקסימום ישב באמצע של האוטובוס אבל גם אותו זרקו משני מכונים בתקופות "יפות".

zivo
03-09-18, 00:22
ספרתי אחורה בדיון.

שניים סוכר, ערבוב לימין או לשמאל?
דורון ודרור,
בואו נחזור, בשקט על הרשימה, ותגידו לי מי פה הגיע לטס עם רכב מוגבה לפי התקן, ואם אישור ברשיון, ולא עבר???
בבקשה, באיזה הודעות ראיתם?
אנשים פה מספרים חצאי סיפורים (רק איך הציקו להם), "ושוכחים" לספר מה המצב האמיתי של הרכב והרישינות.
לפחות לגבי אחד (אריאל) , כבר הבנו את העובדות - איך אמרנו, אל תשתינו מהמקפצה.
בקיצור, אחרי ששלחתם אותי לישון, אז בבקשה עובדות.

יתרה מזאת, לא אמרתי שכול הבוחנים נהיו צדיקים.
ובדיוק כמו שיש פה מי שסיפר שלא העבירו אותו טסט ברכב שפתור באופן רשמי ממזגן :-) , לפעמים צריך להיות קצת אסרטיבים ולשאול את הבוחן על סמך מה? ועל איזה סעיף?
יותר פשוט לו להגיד לך שצריך מספר חדש, מלהתווכח על ההגבהה.

ועוד חומר למחשבה, איך זה שיש כאלו שעוברים חלק, שנה אחרי שנה, ויש כאלו שמסתבכים שנה אחרי שנה?
איך אומרים, אתם רוצים להיות צודקים או חכמים?

zivo
03-09-18, 00:44
הדוגמא שלי הייתה לזה שכן מודדים גובה, וכן שולחים אותך להטרטר לכל מקום. לא לזה האם הצ'ירוקי המדובר עובר בקלות טסט.:confused:
הניסיון שלי הוא לא רק עם הXJ המדובר. הוא גם עם רכבים שמוגבהים כדת וכדין. וגם להם עושים את המוות.

מכיוון שאני עושה 2 טסטים בשנה, יוצא לי לדבר עם הרבה אנשים, מוסכניקים, מקורבים במכוני רישוי וכד'. כולם, ללא יוצא מהכלל מעידים שהמצב קשה הרבה יותר. המחירים שדורשים משוגעים, כי מכוני הרישוי פשוט עושים צרות לא מהעולם הזה.

אני מניח שכל האמור לעיל לא ישנה לך הרבה, כי אני בעלים של XJ מוגזם, שעד לפני התקנות היה כשר בדיוק כמו הZJ שלך, והתקנות הפכו אותו ללא כשר.

אריאל,
בא נקח רגע אוויר, ונבהיר את העובדות -
1- כולם פה מסכימים "שמי שמשתין מהמקפצה" עושים לא בעיות. אף אחד לא מנסה להגיד שרכב עם צמיגים או הגבהה מוגזמת עובר. הסכמנו?
2- כל אלו שאתה מצטט אותם, האם הם מתייחסים לרכבים כמו שלך, או רכבים אם הגבההות "שפויות" ? האם אתה מכיר מקרה של רכב עם אישור ברשיון והגבהה של פחות מ 6 ס"מ שלא עבר טסט (בגלל הגבהה)?

כל מה שניסיתי להגיד, שמהרגע שיש לך הגבהה ברשיון, וכל עוד אתה לא משתולל, אתה יכול להחליף בולמים, קפיצים, ספייסרים , ואתה תעבור.

בואו נגיד את האמת, אם ההגבהה של מי שמתלונן פה היתה תקינה, והבוחן מכשיל אותו, אפשר לקחת עורך דין ולקרוע את המכון, על כל הנזקים וכל השנים.
שיקום פה, אחד שהתלונן, ויגיד לי שהוא מוכן ללכת עם הרכב שלו, על המקרה שלו עד הסוף.
"רצח הוריו ומתחנן, רחמו עלי יתום מסכן....."

חבל, פשוט חבל שאי אפשר לנהל דיון עניני, שגם אפשר היה ללמוד ממנו, רק בגלל שאנשים כותבים דברים רק כדי להיות צודקים.
בבקשה את כל הסיפור, ועם כל הפרטים.

היילקס אספנות
03-09-18, 00:54
אפשר לחזור לעניין בשאלה כללית
כמה חברים דוגמת opl הפסיקו להחזיק רכב שטח מובהק מאז בא לציון גואל עם תקנת הגובה?
אצלנו במעגל החברים שאינם גולשי גיפולג שלושה משפחות מכרו היילקס 99, דיפנדר 94 , ונאברה. אמנם עברו לרכבי שטח רך אחרים אבל כאלה שפתאום תכנון ציר הופך לדיוני עבירות ומעצ.

yoni_0000
03-09-18, 01:45
כשכמה מוסכניקים אומרים לך ש"קשה" בטסטים בזמן האחרון כנראה שזה נכון..

אבל השחיתות הזו היא בסוף מה שמעביר אותנו.. יד לוחצת יד. כמו שאסף אמר, אנחנו ממש לא רוצים את הנושא בכותרות. זה מסריח אבל זה מה יש.. מה עדיף? עוד כמה מאות בשנה או לוותר על התחביב?

בסופו של יום הרכב עם טסט..? כל השאר בונוס.

opl
03-09-18, 06:22
אותי מצחיק בעיקר העובדה שפתאום מי שיש לו יותר מ50 ממ הגבהה הוא "משתין מהמקפצה" ושאר כינויים. אני לא הכי זוכר את החוק האוסטראלי אבל לזכרוני עד 50 = אישור אוטומטי ללא שום בדיקה ומעל מצריך "אישור המנדס" שלזכרוני מהקבוצות השונות שהייתי חבר בהן זה לא סרט אימה כמו עמדה מס 1. אבל מה הם מבינים... זה בכלל אי של עבריינים.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

גיא
03-09-18, 06:24
אני כותב את זה בהומור גמור אבל עם מעט רצינות. מה שאתם עם ה-XV, הדסטרים ושאר רכבים שהם קצת יותר מCRV חווים זה גג דקירה קלה בישבן מאחות רחמנייה ומחט מחוטאת לעומת הדאבל פיסטינג היבש שחווה כל בעל סופה/סיקס/היילקס ושאר ירקות מיושנים. ותגידו תודה. אל תנסה לשחק לנו אותה שווה בין מגניבים ותחזור לשבת ליד המורה בחלק הקדמי של האוטובוס.

באהבה - אלירן, שמקסימום ישב באמצע של האוטובוס אבל גם אותו זרקו משני מכונים בתקופות "יפות".

מעבר לזה שאתה צודק כמעט לגמרי [emoji6]

אל תשכח את הטראומה העמוקה שאני נושא איתי מאז ימי ההיילקס החוקית לגמרי שהורידו לי מהכביש כי הקפיץ המקןרי לגמרי לא נראה לבוחן טוב. ציטוט כמעט מדוייק. וכי הניבה החוקית לגמריייייייי נראתה לבוחן זה אוטו רוסי. אי אפשר לדעת. וכי הדיסקו .. ואללה לא זוכר כבר אבל גם נאלצתי לשמן את המערכת. אז מי שנכווה ברותחין. נזהר גם בדאסטר לפלף. שיש לו הגבהה חוקית ברשיון וגלגלים חוקיים ברשיון. ובכל זאת יש רווח מוחשי בין הגלגל לכנף ויש לו טסט עוד כמה חודשים והוא קורא על השטויות הללו כל יום פה.

אני מניח שיש עוד שני דברים.

1. בא אליך בן אדם .. נו. איך האוטו ? נוסע בשטח ? חייה רעה ?? שמעתי נוסע כמו סופה ... והנה יש לך מהג מתלהב חדש בשטח של דאסטר/סובארו/.. שבמו התלהבותו הופך את האוטו למפלצת שטח ...

2. ככל שיורדת כמותם של רכבי השטח האמיתיים הגדולים הכבדים .. אם מסיבות של זקנה או ירידת קרנם או חוקי בדיזל החדשים ... וככל שמסת רכבי השטח הלייט עולה ועולה ... בכוח יחליפו אלו את אלו .... גם בשטח וגם במכוני הטסטים.

boaz avrahami
03-09-18, 06:45
באמת קשה בטסטים בזמן האחרון.
הטסט הכי קשה שהיה לי מעולם היה לפני חודשיים בראש העין ל... גרור.

מה אני אגיד לכם, גרור באמת חמוד ויפה, של וינגולד, מאלומיניום כזה שנראה גרמני....
הכשילו אותו על לוחית רישוי ומחזירי אור כתומים עגולים שצריך מלפנים ומעולם לא היו לו...

יום שישי, כולי עצבים שהייתי אדיוט ונכנסתי למכון סואן ומציק בגוש דן. נזכרתי בסיפורים של דרור והתבאסתי.
בסוף הם אפילו נתנו לי במכון את מחזירי האור במתנה וחיבו רק על המספר.
עם הגיפ לא אכנס לשם בוודאי.

גרורקליפסה.

טוב, תכלס היבנתי.
לא תגידו הגזמנו, השד שיצא מהבקבוק הוא דווקא לא כזה מפחיד כמו שחשבנו.
במזרח התיכון יש לו אפילו יתרונות, לא?

Honda TRX300EX
4Z7BOZ

opl
03-09-18, 06:49
קח כמו שאתה אוהב: עוֹד חָזוֹן לַמּוֹעֵד
בסדר... ניגד ש... אבל עד שזה יקרה יש עוד הרבה לפניכם בתור.

opl
03-09-18, 06:52
אם היה לך רכב דיזל מיושן בחיפה היתה נשמע אחרת בועז.

מבחינתי זה לא שד אחד ולא בקבוק אחד. לי זה מתחיל להרגיש כמו המפעל של קוקה קולה. טוב הגזמתי... סופר דרינק.

boaz avrahami
03-09-18, 07:23
עניין הרדיפה אני מסכים איתך.
הרבה סביב רכב אבל לא רק.
אתמול יצא שוב חוק נגד מעשנים. מגזר שמממן בהרבה מיסים ועדיין אוסרים עליו להתאבד להנאתו בכל מיני מרחבים ציבוריים.

זו מגמה עולמית

asafk
03-09-18, 07:32
קודם כל אני חייב לומר שהגזמתם. הרכב של אריאל אולי מעבר ל50 מ''מ אבל מי שיקרא יחשוב שמדובר במפלצת.
מדובר בצמיגים 31 וההגבהה הנדרשת כדי להכניס אותם לא שום דבר מעבר. לא לונג ארמס ולא ריתוכים לשילדה ולא צמיגים 35. פרופורציות בבקשה.

שנית... מאכילים אותנו חרא במכונימרישוי עוד מאז שהחזקתי את הניבה. אז מתרגלים לומדים לחיות עם השיטה. לא כי אני חושב שזה בסדר אלא כי אני מעדיף להשקיע אנרגיה בדברים אחרים.

אסף.

תומר ב
03-09-18, 08:07
זיו,
אני לא משתין מהמקפצה וגם לא בבריכה, מעדיף להשתין על עצים ...
ההיילקס שלי סטנדרטית לחלוטין (צמיג 205/16), עם הגבהה 5 ס"מ חדשה ורשומה ברישיון, ובמצב תחזוקתי מצויין.
אני לא דואג שלא אעבור טסט מכיוון שאני יודע שאני צודק ומוכן להתווכח על זה. הבעיה זה בעיקר כוחות הנפש והזמן הדרוש לשם כך.

הדגשתי לגבי מדידת הגובה בטסט הנוכחי מכיוון שעד היום, במשך 14 שנה, מעולם לא העירו על גובה הרכב. ודווקא עכשיו כשיש רישום אז בודקים.
בטסט הקודם העירו על חופש במוט ההגה. ההסבר של המכונאי שצריך להיות חופש לא עזר.
לטסט הנוכחי הגעתי עם צילום מספר הרכב שמציין שצריך לסגור עד הסוף ולפתוח סיבוב ושליש...
עם בדיקת העשן הפסקתי להתווכח לפני שנים, פשוט סוגרים משאבה.
כשיש הערות חשובות ובטיחותיות אני הראשון להעריך ולהודות.
את לוחית הרישוי הקדמית שהיתה שחוקה החלפתי עצמאית, למרות שלא העירו בטסט.
מעניין שעל הרישום של מתקן לסולמות, שמצויין ברישיון מאז שקניתי הרכב ולא קיים, לא העירו אף פעם.

אני לא חושב במונחים הקיצוניים של דרור , אבל להגיד שהבדיקות בטסט הן אמיתיות ורציניות זו עצימת עיניים.
צריך לבחון את המצב לא לפי השורה התחתונה של עובר או לא עובר, אלא על פי הדרך שבה זה מתנהל.
והדרך רחוקה מאוד מהמצב התקין.

ד ו ר ו ן
03-09-18, 08:13
אני לא הכי זוכר את החוק האוסטראלי אבל לזכרוני עד 50 = אישור אוטומטי ללא שום בדיקה ומעל מצריך "אישור המנדס" שלזכרוני מהקבוצות השונות שהייתי חבר בהן זה לא סרט אימה כמו עמדה מס 1. אבל מה הם מבינים... זה בכלל אי של עבריינים.
האוסטרלי זהה בעניין הזה לאירופאי, והאישור הוא כמו כאן.. לקיט עם תקן.
לא צריך בדיקה כי יש תקן.
גם כאן, הבדיקה הייתה רק ל״בדיעבד״, היום בהתקנה חדשה זה חלק מתהליך ההתקנה.
וגם כאן אתה לא עובר בעמדה 1 עם קיט תקני.

והאמת היא שאני חושב שזה טוב.

ראיתי רכבים עם קומבינות הגבהה מפחידות.
אנשים חוסכים על כלום ושמים ברגי פח לחיבור חלקי מתלה, חותכים שלדות כדי לאנוס קפיצים לא מתאימים, הנמכות באמפסטופ כדי להכניס בולמים לא מתאימים, מוותרים על חיזוקים שיצרן הקיט הוסיף כי נוצרת נקודת חולשה במערכת(מה זה החתיכת ברזל הזו? מה זה עושה בכלל, לא צריך..).

גם באוסטרליה יש רדנקים, חותכי פינות וחאפרים בתחום, אבל אותם אני לא פוגש בכביש שאני נוסע בו בארץ.

ד ו ר ו ן
03-09-18, 08:24
אל תשכח את הטראומה העמוקה שאני נושא איתי מאז ימי ההיילקס החוקית לגמרי שהורידו לי מהכביש כי הקפיץ המקןרי לגמרי לא נראה לבוחן טוב. ציטוט כמעט מדוייק.
כמעט מדויק עם חידוד חשוב שאומר הכל.
היית עם שאקלים ארוכים, ותרצה או לא, הבוחן צדק.
יצא נודניק,/יכל להתעלם/וכו אבל צדק..

אני זוכר כי דיברנו על זה, היינו לפני טיול לצפון ושאלתי אותך איפה הם עומדים כדי לא לעבור שם.

opl
03-09-18, 08:40
1. הבדיעבד הזה עולה לי כמעט 1000 שקל. אבל "יאללה בסדר נזרום" (שזה משפט שחוזר על עצמו הרבה)

2. מעצבן אותי שקיט תיקני = 50 ממ. ושכל שאר ה"קיטים" הם פתאום עברייני על. מה שבמדינה מתוקנת יש הסדר הגיוני גם להם.

זה מעצבן גם כי קיט 2 אינטש הוא לא באמת 2 אינטש... את זה הוכיח לי חבר ששלח אותי לאתרי יצרני הקפיצים לראות באותיות כמה באמת הקפיצים שכולנו מכירים מגביהים על פי היצרן. אני אישית לא מצאתי יותר מ40 ממ....

חברים. אף אחד לא מדבר פה על הקיצויים. ברגי פח. חיתוכים ושאר ירקות. מצידי שיקחו אותם באוזן לכלא. לי נמאס שלאט לאט מוציאים אותי מחוץ לחוק.

נדב ש.
03-09-18, 09:02
קודם כל אני חייב לומר שהגזמתם. הרכב של אריאל אולי מעבר ל50 מ''מ אבל מי שיקרא יחשוב שמדובר במפלצת.
מדובר בצמיגים 31 וההגבהה הנדרשת כדי להכניס אותם לא שום דבר מעבר. לא לונג ארמס ולא ריתוכים לשילדה ולא צמיגים 35. פרופורציות בבקשה.

שנית... מאכילים אותנו חרא במכונימרישוי עוד מאז שהחזקתי את הניבה. אז מתרגלים לומדים לחיות עם השיטה. לא כי אני חושב שזה בסדר אלא כי אני מעדיף להשקיע אנרגיה בדברים אחרים.

אסף.

+1
ממש לא מוגזם, וממש לא משתין משום מקום.
האוטו היה אצלי בחניה אחרי החילוץ מהמוחרקה אז, חיפשתי תמונה שלו אבל לא מצאתי.

דרור ברלי
03-09-18, 09:07
אתם ממשיכים להידבק להגבהות.

והם עושים את המוות על מיליון דברים אחרים. הכל הוזכר, אין צורך לחזור על זה.
רק הטסטים הקלילים של בועז, עם הכשלות על מקסימוםםםם מחזירי אור שגם אותם הם מקבל במתנה.... מתחיל להישמע חשוד.

tallevi
03-09-18, 09:08
אני רואה שיותר ויותר חברים רואים את התקנות החדשות כ"כזה ראה וקדש"...סוג של דברי אלוהים חיים, הרפרנס האולימטיבי, הכי נכון והכי צודק, וכל מי שיוצא מהקווים הוא אויב העם, ומשתין מהמקפצה...נו...גם זה סוג של אפוקליפסה...לא טעינו הרבה...אבל למה להיתמם למה...

גיא
03-09-18, 09:11
כמעט מדויק עם חידוד חשוב שאומר הכל.
היית עם שאקלים ארוכים, ותרצה או לא, הבוחן צדק.
יצא נודניק,/יכל להתעלם/וכו אבל צדק..

אני זוכר כי דיברנו על זה, היינו לפני טיול לצפון ושאלתי אותך איפה הם עומדים כדי לא לעבור שם.

מקורי לחלוטין דורון.
נדנדות באורך מקורי
והאוטו עבר טסט חודש לפני בלי קומבינות

tallevi
03-09-18, 10:01
לא צריך בדיקה כי יש תקן.

אנשים חוסכים על כלום ושמים ברגי פח לחיבור חלקי מתלה, חותכים שלדות כדי לאנוס קפיצים לא מתאימים, הנמכות באמפסטופ כדי להכניס בולמים לא מתאימים, מוותרים על חיזוקים שיצרן הקיט הוסיף כי נוצרת נקודת חולשה במערכת(מה זה החתיכת ברזל הזו? מה זה עושה בכלל, לא צריך..).

גם באוסטרליה יש רדנקים, חותכי פינות וחאפרים בתחום, אבל אותם אני לא פוגש בכביש שאני נוסע בו בארץ.

לא צריך בדיקה כי יש תקן.

מה אתה סח?? מה??! התקן המקורי מתייחס להגבהות שמעל!! ל50 מ"מ!! אתה עכשיו מנסה לטשטש את זה בשאר הפרמטרים שכן דומים. מה זה חשוב?!

מה קשור גם המקרים שתיארת של ביצוע עבודות לא מקצועיות? להפחיד??

טל.

zivo
03-09-18, 15:21
אסף,
אתם מוציאים דברים מהכשרם.
אני ההערתי, הערה מאוד מסוייגת, לגבי ההתנצחות בין בועז לדרור על החוק של ההגבהות.
לעולם לא אמרתי שהמכונים מקצוענים או צדיקים, ולעולם לא נסיתי להגיד שכל הבעיות נפתרו.
כל מה שאמרתי, שלגבי מי שנשכנס למגבלות ה 50 -+מ"מ, החוק הקל ופשט את החיים.
זה הכל, לא שום דבר מעבר.
ולראיה, גם מה שתומר אומר, שאתה "במעטפת" אין לך מה לדאוג, מקסימום אתה צריך להיות קצת אסרטיבי (כמו שכתבתי בהתחלה) ואתה עובר.
זה חידוש, שלפני החוק לא היה לנו, וזה מכסה את רוב הרכבים!
כל השאר נשאר כמו שהיה, והם עדיין יכולים, וממשיכים להציק על שטויות, אבל זה לא קשור לחוק.
גם הדיון למה החוק מתייחס ל 50 מ"מ לא רלוונטי לפה.
עם כל הכבוד, ההערה כמו "
הרכב של אריאל אולי מעבר ל50 מ''מ אבל מי שיקרא יחשוב שמדובר במפלצת"
אני לא מבין.
זה מעל 50 או לא? או אולי, זה כל כך הרבה מעל 50 מ"מ שכל אחד, מעשרה מטר יגיד שזה יותר? (אני מצרף תמונה כחומר למחשבה :-) )
אז בבקשה, שאריאל (או אולי הבעלים הקודמים של הרכב :-) ) יספרו לנו בדיוק, כמה ההגבהה.

ולא אני לא מצדיק את המכונים, אני פשוט חושב שהפעם בועז צדק, בניגוד לכל רואי השחורות, החוק הזה לא רק שלא הרע, הוא אפילו הטיב ופשט עבור רובנו. ובניגוד לתאוריות המציצה של דורור, התשלום למדינה אפסי.

נקודה למחשבה - אתה חושב שיש קיט מאושר לטוארג?

ד ו ר ו ן
03-09-18, 15:22
מה אתה סח?? מה??! התקן המקורי מתייחס להגבהות שמעל!! ל50 מ"מ!! אתה עכשיו מנסה לטשטש את זה בשאר הפרמטרים שכן דומים. מה זה חשוב?!
מה קשור גם המקרים שתיארת של ביצוע עבודות לא מקצועיות? להפחיד??
טל.
אף אחד לא מטשטש, נראה לי שפספסת חלק מהשרשור או שערבבת נושאים ותגובות.

אחרת ממש לא מבין מה אתה רוצה.
אלירן שאל והשווה לתקן האוסטרלי וקיבל תשובה.

יש לך שאלה אחרת, שאל..

זה לא הפחדות, אלו התקנות רשלניות של אנשים פרטיים.
כשזה מבוצע בעסק עם מחויבות חוקית סיכוי טוב שזה יהיה מקצועי יותר בשביל רוב האוכלוסיה שחושבת בסגנון של ״כמה זה כבר מסובך, כולה כמה ברגים״.

ד ו ר ו ן
03-09-18, 15:32
2. מעצבן אותי שקיט תיקני = 50 ממ. ושכל שאר ה"קיטים" הם פתאום עברייני על. מה שבמדינה מתוקנת יש הסדר הגיוני גם להם.

זה מעצבן גם כי קיט 2 אינטש הוא לא באמת 2 אינטש... את זה הוכיח לי חבר ששלח אותי לאתרי יצרני הקפיצים לראות באותיות כמה באמת הקפיצים שכולנו מכירים מגביהים על פי היצרן. אני אישית לא מצאתי יותר מ40 ממ....

א. זה לא 1000שקל, אלא 400-800 תלוי אם אתה הולך לבד למשרד הרישוי (זול יותר), או שהמצרים עושה הכל (יקר יותר..)

ב.פתחו בפניך מסלול תקן אישי לאיזה קיט שתרצה, אז יש לך אפשרות לא להיות עברין ויש כבר אנשים פרטיים שעברו את התהליך.

ג. אימצו/יישרו קו עם תקינה אירופאית שקבעה שעד 50ממ זה שינוי שלא מצריך מעבדה וכו.
למה 50? לא יודע..

ד. טעות ביד חברך, חלק מהקיטים של אולדמן הם יותר מ-50ממ, קצת יותר.

יש גם אישור של קיטים מעל 50ממ.
אז ״למה רק 50ממ״ לא רלוונטי לדיון,

האישור הוא לקיט, אז אתה מסודר.

כולם מסכימים שדבילים במכוני רישוי תמיד יהיו לא משנה מה תעשה.

tallevi
03-09-18, 15:32
אף אחד לא מטשטש, נראה לי שפספסת חלק מהשרשור או שערבבת נושאים ותגובות.

אחרת ממש לא מבין מה אתה רוצה.
אלירן שאל והשווה לתקן האוסטרלי וקיבל תשובה.

יש לך שאלה אחרת, שאל..התשובה שהוא קיבל חסרה את הנקודה החשובה ביותר. אתה לא חושב?

טל.

ד ו ר ו ן
03-09-18, 15:44
עם כל הכבוד, ההערה כמו "
הרכב של אריאל אולי מעבר ל50 מ''מ אבל מי שיקרא יחשוב שמדובר במפלצת"
אני לא מבין.
זה מעל 50 או לא? או אולי, זה כל כך הרבה מעל 50 מ"מ שכל אחד, מעשרה מטר יגיד שזה יותר? (אני מצרף תמונה כחומר למחשבה :-) )
אז בבקשה, שאריאל (או אולי הבעלים הקודמים של הרכב :-) ) יספרו לנו בדיוק, כמה ההגבהה.

זה האוטו המדובר?
הייתי כמה מטרים ליד הצלם ברגע הצילום.

בחייאת, תהיו כנים עם עצמכם וגם תפסיקו לעשות שירות דוב לרכב.
גם לדעתי זה לא מוגזם בכלל, אבל ממש לא 50ממ.

ד ו ר ו ן
03-09-18, 15:46
התשובה שהוא קיבל חסרה את הנקודה החשובה ביותר. אתה לא חושב?
טל.
לא מבין רמזים.
(גבר טיפוסי)

[emoji41]

boaz_avrahami
03-09-18, 16:07
ב.פתחו בפניך מסלול תקן אישי לאיזה קיט שתרצה, אז יש לך אפשרות לא להיות עברין ויש כבר אנשים פרטיים שעברו את התהליך.

בוא נדבר רגע על האישור הפרטני הזה שהזכרת.

איזה רכב עבר?
מה אישר?
כמה עולה?

מכיר אישית או משמועות?

ד ו ר ו ן
03-09-18, 16:22
רנגלר.
אבא של חבר.
עלה לא מעט, בטכניון.
הוא לא מעוניין להיות פומבי ברשת.

תכלס, עשה אותו דבר כמו מה שהמתלם עשו עבור הקיט של רוביקון, רק מכיסו.

אני לא חושב שזה מאפשר לאשר ״כל דבר״ כמו גלגלי 44+ הגבהה 10״, אבל הכיוון ברור, יש אפשרות למשהו סביר מעל 2״.

boaz avrahami
03-09-18, 16:29
הוא לא מעניין ברמה האישית ואל תחשוף אותו.

מעניין התהליך
מה אפשר לאשר
כמה עולה התענוג

כל מיני טיפים למי שרוצה ללכת בדרך הזו

asafk
03-09-18, 16:50
מתלם אישר קיט רוביקון בדרך לא פשוטה. קודם כל הוא קיבל הסכמה של משרד התחבורה לאישור פרטני-גורף. כלומר הוא עושה אישור פרטני לקיט מסויים וכל מי שיתקין אותו יקבל את האישור בלי לחזור על הבדיקות.
הבדיקות הן בדיקות ניירת (תקינה), בדיקות סטטיות וניסוי יציבות ובלימה. תמורת כל זה משאירים למעבדה סדר גודל של 30000 שח.
במקרה של רוביקון, אישרו קיט 4.5" ויחד איתו צמיגים 35 ו 37 ברוחב 12.5" לרנגלר jk מכל סוג.
זה לפי המלצת היצרן מידות הצמיגים המומלצות לערכה.
המשמעות היא שאם תבוא עם ערכה שהיצרן שלה מייעד אותה לרכב, עם צמיגים במידה המומלצת, ותעבור את כל הבדיקות הבטוחות ועל המסלול, תקבל אישור.

אסף.

boaz avrahami
03-09-18, 16:54
זה כבר אושר?
מבדיקה שלי מול כל מיני גורמים לפני כחודש, עוד היה כמה מגבלות כמו בדיקת זיהום אוויר דינמית וגלגל רזרבי מוגדל שעדיין לא נתקבל לגביהן אישור...

נדב ש.
03-09-18, 17:06
סליחה על הבורות בנושא רנגלר, אבל מה לגבי בלימה? עם הגדלת צמיגים ב 10 מידות לא צריך לשנות כלום??

boaz avrahami
03-09-18, 17:10
בלימה עברו ככה.

לא מבין את החשאיות הזו.
המידע נגיש ופתוח או שמשהו פה חסוי כמו סחר בסמים?

שתפו, דברו...
זה אמור לסיע לאנשים

דרור ברלי
03-09-18, 17:31
אני מניח שכשיאושר סופית, המידע יהיה זמין.
לרנגלרים היתה קדימות מסיבות מובנות - זה שוק יותר גדול ויותר רווחי - בעלי רנגלר משופעים בממון ולא מהססים להוציא כספים גדולים.

לפי מה שנאמר, אחרי הרנגלרים יעשו אותו דבר עם קיט רוביקון 4.5 לסופות. הכוונה לקיט מלא, כולל הכל (קפיצים, בולמים, בושינגים, צינורות בלם, נדנדות, פיטמן, ברגים מתגרזים, הגבהה לפנהרד וכו') קיט איכותי מאוד וכמובן יקר. גם כאן יבוא אישור לצמיגים גדולים יותר, בהתאם להמלצת יצרן הקיט. כנראה 33', צריך לבדוק בקטלוג של רוביקון.

שלא יהיו אי הבנות, אף אחד לא טורח לשם שמיים - גם האישור הזה לא יהיה זול לצרכן. וזה בלשון המעטה. תשכחו מהעלות המגוחכת של כמה מאות שקלים עבור בדיקה לקיט 2' רגיל. אנחנו מדברים כאן על מספרים של 4 ספרות.

בכל מקרה, במשרד התחבורה לא ממהרים. העסק נמרח על פני חודשים ארוכים וגם האישור לקיט 2' שארנון מפרדס חנה הוציא לסופות וסיקסים, התעכב ונמרח הרבה אחרי שרכבי הניסוי עברו את הבדיקה בקלילות. כי בכל זאת לוקח זמן להעביר כמה ניירות מצד שמאל של שולחן לצד ימין... מה שנקרא, בירוקרטיה ישראלית רגילה.
בינתים רכבים נתקעו בטסטים והמשיכו להזדקק לכל מיני קומבינות או להנמכה (זמנית) שגם עליה הבוחנים פוסקים "מוגבה", אם הקפיצים לא ממש ישרים.

אבל חשוב לציין - כל זה רק עניין ההגבהה.
ממשיכים להכשיל ולהציק על כל דבר אחר.

boaz avrahami
03-09-18, 17:48
לא יודע מה היה במקרה של ארנון.

במקרה של הרנגלרים היו בעיות של אי עמידה בכל התנאים הנדרשים לפי הנוהל הגרמני.

חיכו שמשרד התחבורה יאשר לפחות שתי הקלות מהנוהל ובנתיים התחלפו במשרד האנשים שטיפלו בנושא.
לא מכיר ולא התערבתי מהצד של משרד התחבורה אבל אם הערפל ימשך בסוף אברר גם מהצד שלהם.

boaz avrahami
03-09-18, 18:32
. כי בכל זאת לוקח זמן להעביר כמה ניירות מצד שמאל של שולחן לצד ימין... מה שנקרא, בירוקרטיה ישראלית רגילה.
.

כמה קל ללכלך על עבודה של מישהו אחר בהנף מקלדת קל.
הצורך שלי להגיב הוא גם שהפכת את תאור הטסטים שלי למשהו חשוד.

רציתי להמחיש לכם איך נראית עבודה של פקיד ממשלתי ( במקרה מדובר בדיוק על הפקידה שהואשמה בסחבת).

שימו לב לשעות שקיבלתי ממנה מענה ובחיי לא היתה לנו היכרות מוקדמת.
אזרח מהשורה בלי קשרים.

נכון, מרבית הפקידים לא כאלה אבל חלקם ודווקא הנוכחיים במשרד התחבורה הם צוות לא פחות ממדהים!

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20180903/27473736d67e99850b07d1b195960f36.png

opl
03-09-18, 18:37
אתמול לימד אותי עובד מאוד מוערך בחברה איך לכתוב מייל בארבע בצהריים ולדאוג שהוא יישלח בעשר בלילה כדי שיחשבו שגם ישנת במשרד.

:-)

boaz avrahami
03-09-18, 18:39
גאון...

שים לב זו שרשרת מיילים בלילה לא מייל מתוזמן

אם אתה רוצה עוד טיפים באווטלוק אתה מוזמן...

zivo
03-09-18, 20:55
סליחה על הבורות בנושא רנגלר, אבל מה לגבי בלימה? עם הגדלת צמיגים ב 10 מידות לא צריך לשנות כלום??
על מה אתה מדבר, ראית פעם איך סופה או CJ בולמים, בלי להגדיל צמיגים? :-)

zivo
03-09-18, 21:05
זה האוטו המדובר?
הייתי כמה מטרים ליד הצלם ברגע הצילום.

בחייאת, תהיו כנים עם עצמכם וגם תפסיקו לעשות שירות דוב לרכב.
גם לדעתי זה לא מוגזם בכלל, אבל ממש לא 50ממ.

דורון,

ברשותך, אני רוצה לנצל את הרגע הזה של ההסכמה (שזה לא 50מ"מ) ולהעיר על סגנון הכתיבה פה.
תחזור בבקשה אחורה, ותראה לי, פעם אחת! שבא לא סייגתי את ההערות שלי, למי שהגביה עד 50 מ"מ או לא חרג בצורה בולטת.
ועכשיו תראה מה כתבו (כתבתם) לי - ללכת לישון, שיכור.....
אז בניגוד לבועז :-) אני לא צריך התנצלות מאף אחד, אבל עדיין הרמתי פה להנחתה, לפני שאתם שולחים אותי לישון......תראו לי, מי עם הגבהה שפויה ואישורים, לא עבר טסט.
וגם אם לא תראו , ורק אנשים יחשבו פעמיים לפני שהם מתלהמים על המקלדת (גם אם יש להם תפקיד רשמי באתר :-) ) , אז דייני.

ד ו ר ו ן
03-09-18, 21:23
מתי שלחתי אותך לישון/שיכור?
אתה מתבלבל.

האמירה שציטטת התייחסה למיתממים למיניהם שחושבים שזה 2״.

בדכ זה הפוך, אנשים נוטים להערכת יתר.. לא חסר.

MashberNafshi
03-09-18, 22:20
מדידות במבחן התקופתי(טסט):

1. אותה רשימה שהופצה פה, אושרה ע"י משרד התחבורה והועברה אל איגוד מכוני הרישוי.

2. איגוד מכוני הרישוי בחר (כמדומני) 3 מכוני רישוי לביצוע פיילוט מדידה ע"פ אותה רשימה.

3. המדידה נעשית מטבור גלגל לכנף/כנפון.

4. אם רכב נפסל, הוא נשלח למתקין/מגביה מורשה לשם בדיקה מחדש וקבלת אישור על נתונים תקינים למבחן חוזר.

5. גם ללא מדידה(במכונים מחוץ לפיילוט), אם לבוחן ע"פ ראות עיניו, גובה הרכב נראה חריג, מותר לו לפסול ולשלוח לבדיקה מחדש אצל מורשה.

boaz avrahami
03-09-18, 22:30
תוכל בבקשה לפרסם את הרשימה המלאה ולומר מי המכונים בפילוט ?

amir_shai
04-09-18, 00:15
תוכל בבקשה לפרסם את הרשימה המלאה ולומר מי המכונים בפילוט ?לי בדקו את הגובה במכון ברעננה.

Sent from my LG-H870DS using Tapatalk

tallevi
04-09-18, 00:35
זיו, אין צורך להתקרבן ובטח שלא להיעלב, בטח כאשר אתה מפספס את ההקשר של הדברים.

1. אתה טענת שלא מודדים גובה ושבכלל אין רישומי גובה שניתן להתייחס אליהם (#172)

2. שני מגיבים לאחר מכן טענו והעידו שכן מודדים amirmoshe ותומר ב. (#177, #175)

3. על זה דרור כתב לך שאם שניים אומרים לך שאתה שיכור אז לך לישון (#178)....

זה לא היה על הכשלה של עד 50 מ''מ, אם היו כאלה או לא.

גם לגבי רשימת גבהים תיקנו אותך וגם על כך שטענת שאם יש לך אישור אז הם לא יכולים להכשיל אותך וזו אחריות שלהם, ועל זה קיבלנו עכשיו חיזוק בתגובה של MashberNafshi.

ובאופן כללי...אנחנו פה מתווכחים וטוחנים מים ומזיינים את השכל כדברי דורון, בין חברים...(כך לפחות אני מתייחס לדיונים כאן), לא צריך להתרגש משטות כזו או אחרת שנאמרה. זאת לא רוח הדברים ואני מאוד מקווה שרובם כאן מסכימים על זה לפחות...

טל.

tallevi
04-09-18, 00:37
דורון,

ברשותך, אני רוצה לנצל את הרגע הזה של ההסכמה (שזה לא 50מ"מ) ולהעיר על סגנון הכתיבה פה.
תחזור בבקשה אחורה, ותראה לי, פעם אחת! שבא לא סייגתי את ההערות שלי, למי שהגביה עד 50 מ"מ או לא חרג בצורה בולטת.
ועכשיו תראה מה כתבו (כתבתם) לי - ללכת לישון, שיכור.....
אז בניגוד לבועז :-) אני לא צריך התנצלות מאף אחד, אבל עדיין הרמתי פה להנחתה, לפני שאתם שולחים אותי לישון......תראו לי, מי עם הגבהה שפויה ואישורים, לא עבר טסט.
וגם אם לא תראו , ורק אנשים יחשבו פעמיים לפני שהם מתלהמים על המקלדת (גם אם יש להם תפקיד רשמי באתר :-) ) , אז דייני.זיו, אין צורך להתקרבן ובטח שלא להיעלב, בטח כאשר אתה מפספס את ההקשר של הדברים.

1. אתה טענת שלא מודדים גובה ושבכלל אין רישומי גובה שניתן להתייחס אליהם (#172)

2. שני מגיבים לאחר מכן טענו והעידו שכן מודדים amirmoshe ותומר ב. (#177, #175)

3. על זה דרור כתב לך שאם שניים אומרים לך שאתה שיכור אז לך לישון (#178)....

זה לא היה על הכשלה של עד 50 מ''מ, אם היו כאלה או לא.

גם לגבי רשימת גבהים תיקנו אותך וגם על כך שטענת שאם יש לך אישור אז הם לא יכולים להכשיל אותך וזו אחריות שלהם, ועל זה קיבלנו עכשיו חיזוק בתגובה של MashberNafshi.

ובאופן כללי...אנחנו פה מתווכחים וטוחנים מים ומזיינים את השכל כדברי דורון, בין חברים...(כך לפחות אני מתייחס לדיונים כאן), לא צריך להתרגש משטות כזו או אחרת שנאמרה. זאת לא רוח הדברים ואני מאוד מקווה שרובם כאן מסכימים על זה לפחות...

טל.

דרור ברלי
04-09-18, 01:32
זיו, אם נעלבת ששלחתי אותך לישון אז אני מבקש את סליחתך. זה לא בא לפגוע אלא להעמיד אותך על טעותך.

כי מודדים ועוד איך.
ואם משברנפשי מאשר אז אני סומך על דבריו, למרות שאם רק אני אספר שמדדו אצלי - בטח יחשבו שאני מגזים.

zivo
04-09-18, 09:27
טל,
התגובה שלך, ממחישה טוב מאוד! את הסיבה שאני עוד ממשיך את הדיון הזה.
לנסות ולהראות לכמה אנשים פה, איך מרוב צדקנות אתם מפקששים את התמונה הגדולה .

כתבתי שלמייטב ידעתי המסמך של הגבהים לא נכנס לשום תקנה \ חוק.
ואתה מצטט את MashberNafshi, אומר שהוא תיקן אותי. אבל אתה מתעלם שהוא סייג שלפי ידיעתו מדובר על פילוט ב שלושה מכונים בלבד.
אז זה בחוק או לא???
יש שאומרים שחצי אמת גרועה משקר .

כתבתי שמי שיש לו הגבהה ברשיון, וההגבהה שלו סבירה, המכון לא יכול להכשיל אותו על מדידות (ולכן גם ברוב מוחלט לא מודדים , אין לזה שום עמדה חוקית).
תומר אכן אמר שמדדו לו, אבל באותה נשימה, ציין שגם העבירו אותו .
אבל אתה בוחר לציין את תומר כדוגמה שכן מודדים.
כל עוד מעבירים אותי טסט, מצדי שהבוחן ידחוף אצבע באגזוז של כל הרכבים שהמספר רישוי שלהם זוגי ....

בקיצור, מרוב רצון להתנצח, אתם מפקששים את התמונה הגדולה וחבל.
איך שהוא, נראה לי, שיש קשר בין אלו "שזה תמיד קורה להם'" (למשל בעיות הטסט), לבין אלו שמתקשים להבין \ להשלים עם התמונה הגדולה פה בדיונים.

אני לא מתקרבן, אם הייתי מתרגש מהסגנון פה, אז מזמן לא הייתי פה( כמו הרבה שכבר לא נמצאים פה וחבל).
וגם ההערה הזו על התקרבנות ( במקום להבין את הבעיה של הסגנון) , רק מחזקת את שתי ההערות שלי על אי הבנת הבעיה העיקרית ועל הסגנון.

יום טוב לכולם,
ובהצלחה במלחמות שלכם המכונים.

דרור ברלי
04-09-18, 10:10
זיו, מה זה הגבהה "סבירה"?...
מבחינתי, כמי שמכיר את ה-XJ של אריאל למשל, לדעתי ההגבהה שלו סבירה ביותר....
אנשים שרואים את הג'יפ שלי ונשאלים לגבי הגובה שלו נחלקים לשניים: חלק אומרים שלא מוגבה בכלל ואפילו "נמוך". אחרים אומרים שהגובה שלו "סביר".

כמה זה "סביר"?.... מכון רישוי אינו בית משפט שנדרש להכריע בין שני צדדים שכל אחד מהם טוען לצדקתו. בטסט דברים צריכים להיות ברורים. צריכים להיות מספרים. כמו שבזיהום אוויר ובעוצמת בלימה אין "סביר". יש פרמטרים שצריך לעמוד בהם. זה למה קבעו "עד 50 מ"מ". למה 50 ולא 30 או 55 או 80 או 132? זה סיפור אחר. נושא לדיון נפרד.

אז אין יותר דבר כזה "הגבהה סבירה". יש הגבהה חוקית. או לא חוקית.
ומכיוון שכעקרון ההגבהות עכשיו מעוגנות בחוק ונתח רציני של עילות להכשלה נשמט לכאורה מידי המנוולים, הם מחפשים בנרות דברים אחרים שבגינם יוכלו להמשיך להתעלל בבעלי הרכב ולקבל מהם שוחד כדי להעביר.

zivo
04-09-18, 10:42
דרור,
אתה לא יודע כמה אתה צודק, החוק לא מתעסק עם המילה סבירה, הוא קובע חד משמעית את ההגבהה (ולרוב זה 50מ"מ, חוץ מחריגים).
לכן גם הגבתי כמו שהגבתי לאסף, בסופו של יום אין משמעות, חוקית, לכל מני ביטויים כמו משמעותי, או מפלצתי.
נסיתי להגיד "לא להשתין מהקפצה", נסיתי להגיד רכב שמעשרה מטר, כולם יגידו שהוא גבוה מ 50מ"מ, נסיתי להגיד סביר.....
לא יודע מה לעשות יותר, שאנשים לא רוצים להבין, אז כנראה שלא מבינים.
אני נסיתי להגיד, בכמה צורות, שכל עוד זה לא בוטה, לא יתעסקו אתך. זה לא חוק, זה הגיון פשוט, לא יודע איך להסביר.
מה זה בוטה? מה זה סביר? שכל אחד יחליט על מה הוא מסוגל להגן ולשכנע, ומי הבוחן שלו.

דרור,
אני חושב שכל התפלפלות הזו מפקששת את הנקודה - עד לפני התקנה, כל מי שהחליף משהו במתלים, אפילו אם לא הגבההת, רק החלפת קפיץ או בולם, היינו נתנוים לחסדו \ קריזה של הבוחן.
מהרגע שיש את התקנה, לרוב האנשים נפתרו הבעיות.
יתרה מזאת, נסיתי (בהתחלה בעדינות, ואח"כ קצת יותר בוטה), גם להעיר את תשומת הלב, שבניגוד להחלפת מנוע למשל, שיש מספר סידורי ופרטים, באישור הגבהה, אין שום פרט, לא דגם, לא מקט, לא כלום (מעבר לאמירה כללית של 50מ"מ).
וזה אומר, שברגע שיש לך את האישור, נכון להיום ( בהנחה שאנשים לא יתחילו להגזים), אתה יכול להחליף את הסט ולשנות את ההגבהה שלך.

מרוב התלהמות והתפלפות הנקודה הזו התפקששה (ולכן גם ההערה הצודקת של בועז, שבניגוד לכל הנבואות אימה פה באתר, המצב רק השתפר).

אז בבקשה, בא נעזוב את התפלפות מה זה "סביר" ותתייחס בבקשה לנקודה החשובה באמת -

אתה מסכים שלהרבה אנשים (שלא תתחיל להתפלפל איתי על "רוב האנשים" :-) ) , התקנה עוזרת ומפשטת את הטסטים?
אתה מבין את רמות החופש שזה נותן למי שנשאר בתחום של ה 50מ"מ? אתה מבין שאין יותר קישקושים של לצבוע קפיצים לשחור?

(ובבקשה, אל תשאל אותי מה זה "בתחום" ומה ה RGB של שחור).

נקודה נוספת, ואני לא מתכוון להתווכח עליה יותר -
בניגוד לאוטודטה של הצמיגים,נכון להיום, אין בחוק או בתקנות טבלת גבהים רשמית. ולכן, זו רק החלטה שלך, והאסרטיביות שלך , אם הבוחן מחליט למדוד. אין לו התיחסות רשמית מה תקין ומה לא.
הבעיה מתחילה, ממה שאני קורה "להשתין מהמקפצה" - הבוחן פוסל אותך על "סעיף לא חוקי", בידיעה שאתה לא תעיז ללכת לשום תהליך משפטי \ מנהלי, כי אתה יודע שהרכב שלך לא תקין.
מה לעשות, הבוחן פשוט צודק!!! יכול להיות שהוא לא הכי חכם, יכול להיות שהמכונים גנבים, בני ז...... אבל הפעם הוא צודק.
יש חוק, והוא פשוט אוכף אותו.
נח לכם להתפלפל על קוצו של יוד, אבל שהבוחן פועל לפי החוק, אתם משמיצים את המכונים (ושלא תפרש שאני אומר שהם צדיקים או מקצועיים).

-->