PDA

צפייה בגרסה מלאה : שאלה- פגיעת רכב ברוכב אופניים חשמליים

זרקו
31-12-15, 19:23
ערב טוב
מניח שזה קרה כמעט לכל אחד כאן-
אנחנו נוהגים ברכב לפי חוקי התנועה ומאיי שם מגיח לו רוכב אופניים חשמליים (בכוונה אני כותב חשמליים כיוון שהמהירות בשילוב חוסר הזהירות והידע של חלקם היא שילוב מסוכן משל רוכב אופניים רגילים).
הרוכב משתחל/נוהג על הכביש משל היה מכונית או אופנוע (אני חושב שהוא כלל לא עונה על הקריטריון של רכב ממונע המותר בנסיעה על הכביש- אורות,מהירות,ציות לחוקי תנועה וכו) ואופס.. תאונה בשל התנהגות הרוכב.
מה קורה עכשיו?
תודה

lizard
31-12-15, 19:34
עכשיו בום גדול ואם יש לך ביטוח אז אתה בסדר, אם אין לך אז אתה בבעיה.

זרקו
31-12-15, 19:40
זה מקביל לתאונה בין רכבים?
הרי הסיכוי פה לפגיעה בנפש הוא גדול הרבה יותר-יש לזה משמעות לא? (לא יודע,שלילת רשיון זמנית או משהו כזה?)

yoni_0000
31-12-15, 19:42
חבל שלא פגעו בו חזק יותר...

סתם... תכל'ס מותר להם לנוע על הכביש, בעיר לפחות.
כמו כל תאונה אחרת- כל מקרה לגופו.. כמובן שביטוח לא מזיק.

boaz avrahami
31-12-15, 19:47
אין לי מושג מה התשובה הנכונה אבל הייתי שמח למצלמת דש טובה שתתמוך בחוסר הזהירות שלו.
שמעתי גם על מקרים שהם פוגעים ובורחים

זרקו
31-12-15, 19:58
האמת שאני באמת צריך לדאוג למצלמה... חבל שהיא לא מכסה גם את הצד.
מבחינת זה שהם בורחים זה אומר שהם לא נפגעו מדי וחוץ מזה גם ככה אין להם ביטוח שיכסה פגיעה ברכב שלנו

- - - Updated - - -

Yoni לפי איזו תקנה מותר להם לנוע על הכביש? לפי זה שאין תמרור האוסר על כניסת אופניים?
נדמה לי שבכבישים בהם המהירות היא מעל x הם מנועים מלנוע. כמו שלאופנוע 50 סמק אסור להיכנס לאיילון.

- - - Updated - - -

Yoni לפי איזו תקנה מותר להם לנוע על הכביש? לפי זה שאין תמרור האוסר על כניסת אופניים?
נדמה לי שבכבישים בהם המהירות היא מעל x הם מנועים מלנוע. כמו שלאופנוע 50 סמק אסור להיכנס לאיילון.

נדב ש.
31-12-15, 20:06
אם הא פגע בך בצד הרכב הוא אשם.

yoni_0000
31-12-15, 20:11
אני לא בקיא ברמת התקנה והדקדוקים.. אבל מותר, כמו לכל רוכב אופניים אחר. כמו שאמרת, חוץ מכביש מהיר. סע בכביש 3 בשבת בבוקר ותראה מה זה רוכבי אופניים שלא מודעים לעצמם..

דרור ברלי
31-12-15, 20:14
כבר מלפני כמה שנים לאופנוע 50 סמ"ק מותר לנסוע באיילון ובכל כביש מהיר אחר. עוד איוולת מבית היוצר של גאוני משרד התחבורה. בטח איזה מאכער דאג לסדר.

boaz avrahami
31-12-15, 20:19
כבר מלפני כמה שנים לאופנוע 50 סמ"ק מותר לנסוע באיילון ובכל כביש מהיר אחר. עוד איוולת מבית היוצר של גאוני משרד התחבורה. בטח איזה מאכער דאג לסדר.

זה חדש לי.
יש שלט מהירות מינימום ( עיגול כחול עם מהירות בלבן) בכבישים כחולים( מהירים) והמהירות הזו היא מעל מהירות המקסימום לקונועים.

הסבר נמק פרט בבקשה

opl
31-12-15, 20:39
http://www.rsa.gov.il/mianachnu/peilut/chakikashfita/Pages/ofanaim.aspx

ובלי קשר, לדעתי - לנהוג היום ברכב בלי מצלמת דשבורד זאת פשוט טעות.

דרור ברלי
31-12-15, 21:17
זה חדש לי.
יש שלט מהירות מינימום ( עיגול כחול עם מהירות בלבן) בכבישים כחולים( מהירים) והמהירות הזו היא מעל מהירות המקסימום לקונועים.

הסבר נמק פרט בבקשה

מהירות המינימום הוא 55 קמ"ש. בעבר היה אסור לכלים האלה להיכנס לכביש מהיר כי חלקם (כגון פיאג'ו סי ודומיו) היו בעלי פדלים והוגדרו "אופניים עם מנוע עזר". אח"כ הכלים האלה נעלמו מהכבישים ואת מקומם תפסו קטנועים של ממש, חזקים ומהירים יותר.
לפני שנים ספורות האיסור על כניסתם לכבישים מהירים בוטל.

עדיין לרכב באיילון על קטנוע 50 סמ"ק זו סכנת נפשות. אלה כלים שמגיעים ל-70-75 קמ"ש בלחץ. אולי 80 בירידה קלה. בסיס הגלגלים שלהם קצרצר, הם עפים ברוח. התנועה מסביבם מהירה מהם משמעותית והנהגים לא סופרים אותם. צריך להבין שגורםהעיקרי לתאונות בכביש מהיר הוא הפרשי מהירויות - וזה משהו שהמוחות הנבובים במשרד התחבורע מסרבים להבין כבר שנים ארוכות. האמת היא שזה באמת קשה לצפות למשהו שונה מאנשים שלא יזוזו בלי ש"דני יסדר" יקבע איתם פגישה וש"בגושים" ו"אגבעות" מטרידים את מנוחתם.

GodsFather
31-12-15, 21:56
שנה שלמה נסעתי על טייפון מרמת גן להרצליה וחזרה דרך איילון. נוסעים רגוע, ימין הדרך, חושים מחודדים והכל בסדר. ממש כמו עם כל אופנוע...
ובתכלס בשעות הפקקים זה אפילו יותר קל.

לעניין האופניים אכן יש איסור כניסה.

חוק? תשאלו את השופט, כי שום חוק הוא לא שחור לבן.

KOOKE
31-12-15, 23:27
מבחינת נזקי הגוף שנגרמו לרוכב האופניים אין לך מה לחשוש ביטוח החובה מכסה - מבחינה זו מדובר בתאונת דרכים שבה כאילו פגעת בהולך רגל (אופניים חשמליים לא נחשבים לרכב במובן חוק הפיצויים לנפגעי תאונות דרכים)

לגבי נזקי הרכוש לרכב שלך או לאופניים החשמליים - אם יש לך ביטוח מקיף גם אין חשש כי הביטוח יכסה.

השאלה באשמת מי נגרמה התאונה רלבנטית רק במקרה ואין לך ביטוח מקיף או ביטוח צד ג׳ לפחות שאז מי שאשם בתאונה צריך לשאת בנזק.

דרור ברלי
01-01-16, 08:32
שנה שלמה נסעתי על טייפון מרמת גן להרצליה וחזרה דרך איילון. נוסעים רגוע, ימין הדרך, חושים מחודדים והכל בסדר. ממש כמו עם כל אופנוע...
ובתכלס בשעות הפקקים זה אפילו יותר קל.

לעניין האופניים אכן יש איסור כניסה.

חוק? תשאלו את השופט, כי שום חוק הוא לא שחור לבן.

שלוש פעמים בשבוע אני נוסע על טייפון. באיילון. ימין הדרך. ומתפלל שיהיה פקוק, כי כשהמכוניות עומדות/זוחלות, הכל באמת בסדר.
אבל בלילה כשאין פקק, וכולם טסים 110-120 מינימום, קטנוע 50 סמ"ק שצורח ב-75 קמ"ש הוא ברווז במטווח.

boaz avrahami
01-01-16, 09:03
מבחינת נזקי הגוף שנגרמו לרוכב האופניים אין לך מה לחשוש ביטוח החובה מכסה - מבחינה זו מדובר בתאונת דרכים שבה כאילו פגעת בהולך רגל (אופניים חשמליים לא נחשבים לרכב במובן חוק הפיצויים לנפגעי תאונות דרכים)

לגבי נזקי הרכוש לרכב שלך או לאופניים החשמליים - אם יש לך ביטוח מקיף גם אין חשש כי הביטוח יכסה.

השאלה באשמת מי נגרמה התאונה רלבנטית רק במקרה ואין לך ביטוח מקיף או ביטוח צד ג׳ לפחות שאז מי שאשם בתאונה צריך לשאת בנזק.

ומה עם האחריות הפלילית?
הנהג לא עלול למצוא עצמו מואשם ב״גרימת חבלה של ממש״ ?

boaz avrahami
01-01-16, 10:13
וכשאני ממשיך להרהר בזה יש את עניין ההשתתפות העצמית, אובדן העדר תביעות ועוד אי אלו בעיות

shmil
01-01-16, 10:18
ומה עם האחריות הפלילית?
הנהג לא עלול למצוא עצמו מואשם ב״גרימת חבלה של ממש״ ?

קיימת.
כמו תמיד, ללא קשר אם זה רכב, אופניים או הולך רגל.

זרקו
01-01-16, 10:24
תוספת קטנה ובאמת לא ממקום מתחכם-
יוצא לי לא מעט להיתקל ב"כמעט ונפגע" ברוכב אופניים כזה שיוצא מנקודת הנחה שאין חוק ואין דיין- נוסע באדום,חוצה צמתים לא בקו התנועה ועוד ועוד.
הרי שזה מועד לפורענות.
גם השופט נתקל בוודאי בזמן נהיגה ברוכב מתחכם שכזה.
אין פה רשלנות תורמת של אותם רוכבים שנוהגים כך?
אם אני נכנס לצומת וחותך אותי מהצד רוכב כזה ואני זה שפוגע בו מאחור-לא אני הוא האשם?

סופת המדבר
01-01-16, 12:18
דרך אגב אם רוכב על אופניים חשמליים עומד על מעבר חצייה ומתכוון לחצות על האופניים בנסיעה
אני חייב לפי החוק לתת לו לעבור? כדין של הולך רגל?

erezgur
01-01-16, 14:56
האמת שאני באמת צריך לדאוג למצלמה... חבל שהיא לא מכסה גם את הצד.

למי שמתעניין במצלמת נסיעה - ממליץ על מצלמה מוצלחת, עם קבל במקום סוללה (מתאימה מאד לתנאי החום שיש ברכב בקייץ) - במחיר טוב מאד כעת - http://www.gearbest.com/car-dvr/pp_142025.html

ארז גור

KOOKE
01-01-16, 17:36
בועז- אחריות פלילית יכולה להיות במישור של עבירת תנועה/ דיני תעבורה. תלוי מה בדיוק היו הנסיבות שם החל מנהיגה בקלות ראש וכלה בגרם חבלה ברשלנות. אבל לפי שפותח השירשור תיאר יש מצב שלא יוגש כנגדו כתב אישום. בכל מקרה זו לא תהיה עבירה שלחבלה בזדון כפי שכתבת.

השתתפות עצמית ואובדן הנחת היעדר תביעות בהחלט יהיו ככל שמדובר על נזקי הרכוש שיכוסו על ידי חברת הביטוח.

זרקו
01-01-16, 20:37
שלמה- תודה על המענה.
כל השרשור לא נבע מפגיעה ברוכב כלשהו.
אלא בגלל מספר פעמים שזה לא היה רחוק מלהתרחש.

רמי חיפה
02-01-16, 12:29

+1 למה שנכתב

-->