PDA

צפייה בגרסה מלאה : שאלת לוקרים

zeepeedee
21-10-05, 18:20
האם ניתן להחליף בסופה את הנבות לכאלו עם לוקרים כלומר, לבצע למעשה שינוי במערכת ההנעה הקדמית וליצור מצב שאני נוסע ללא הפעלה של המכלולים מקדימה אלא רק כאשר אני רוצה???
במה כרוך מבחינת עבודה?
כסף?
עוד דברים שצריך לחשוב עליהם?
ניתן לעשיה בכלל??
רצוי בכלל להכנס לזה?!
תודה
עידו

UNIX
21-10-05, 21:37
זה אפשרי , יש קיטים כאלו , גם ראיתי סופה בארץ עם לוקרים ממש קרוב לבית שלי שגם רואים אותה פה באתר זוחלת על סלעים(סופה ירוקה משופרת) .
זה מאוד יקר ועדיף כבר לחפש סרן חזק יותר שכבר בא עם לוקרים מרכבים אחרים .

אריק זמר
21-10-05, 21:50
יוניקס,
הסופה הירוקה שראית מצויידת בסרן דנה44 ולכן יש לה לוקרים.
לענייננו עידו,
אני לא יודע עד כמה זה כדאי בסופה מההיבט של עלות מול תועלת...קיים קיט המסב ללוקרים בסרן הקדמי. הקיט עולה בארה"ב סביב ה800 דולר אם אני זוכר נכון והוא נותן לך בסה"כ - לוקרים.

למה אתה צריך כלכך לוקרים ?
אתה נעול באוטומאטית מקדימה ומחפש ייתרון מזערי של 2X4 LOW ?
זה אולי כיף לשחק וליסוע ככה אבל זה לא שימושי...לא כשאתה נועל צמיגי 33 ומתלונן שבגלל אי שינוי יחסי ההעברה ההילוך הראשון בHI גבוה מדי.

בכלל, אין שום בעיה בסופה להתחיל טיול ולסיים אותו במידה והיא נעולה מאחור ולהשאר כל הזמן ב2X4 HIGH...במיוחד שמדובר על טיולים רגילים.
אצלי בזמנו, גם עם צמיגי 33 וגם עם צמיגי 31 - הייתי ונשארתי 99% מהזמן על 2X4 HIGH.
הנעילה האחורית פיצתה על הכל, כמעט תמיד.
בנקודות "קשות" תמיד יכולתי להעביר לLOW ופשוט ליסוע ישר...בשביל זה היתה הנעילה הקדמית.

נ.ב. אני חייב לציין שבשטח, במצבים של 4X4 HIGH לא היתה שום בעית היגוי (כן, גם בLOW) שלא איפשרה לי נסיעה בטוחה. במקרים גרועים עם סיבובים חדים - מוסיפים תיקון ע"י רוורס קליל...
אבל מההיבט של בלאי על מערכות וחוסר נוחות או הגה קשה מדי - הכל היה בגדר הסביל ואף יותר מכך.

לעניות דעתי, רד מנושא הלוקרים...די מהר ימאס לך גם לרדת ולסובב אותם כל פעם שצריך.

בידידות,
אריק.

UNIX
21-10-05, 22:00
לזה בדיוק התכוונתי אריק ,
הסופה הזו נמכרה כבר?

barak4*4
21-10-05, 22:27
הסופה הזו נמכרה כבר?
אריק, דורכים לך על יבלות :twisted: .

מלבד כל מה שאריק ציין, לוקרים ידניים בסרן קדמי של סופה, במיוחד סרן נעול, יוסיפו עוד "נקודה חלשה" המועדה לשבר או גזירה.

UNIX
21-10-05, 22:29
הסופה הזו עמדה זמן רב ביציאה מהרחוב שלי למכירה (מזמן ) ,
לא הבנתי על איזה יבלות מדובר.

barak4*4
21-10-05, 22:32
אם מדובר על הסופה הלבנה (והיפה )של אריק, אז גנבו לו אותה מהמושב שלי לפני שנתיים שלוש :cry: .

UNIX
21-10-05, 22:33
מדובר על סופה ירוקה , שנראית מאוד רחבה אגב.

נמרוד
22-10-05, 00:36
אתה מדבר על זו?
http://www.jeepolog.com/images/august%20crawl/asaf3.jpg

נבנתה על ידי שחר מחיפה, אח"כ הייתה אצל אסף ר. (התמונות באתר) ומאז החליפה עוד ידיים. היתה תקופה שהתחרו איתה בתחרויות. הסרן הקדמי שלה הוא דנה 44 כאמור.

לדיון - הדרך המעשית היחידה להסב סרן דנה 30 של סופה ללוקרים הוא הקיט של וורן:
http://www.warn.com/truck/axles/conversion_kits_newer_jeep.shtml

http://www.warn.com/truck/snipplets/images/148/FrontHubConv-large.gif

כמו שאתה רואה, הקיט כולל ספינדלים חדשים, טבורים חדשים, לוקרים, ציריות חיצוניות, שלא לדבר על צלבים מיסבים וכל השאר. עסק יקר.

UNIX
22-10-05, 09:16
כן אני מדבר על זו , נראתה טוב על הכביש הראשי פה .
המעבר ל 44 קדמי בטח יותר זול ממעבר ללוקרים על דנה 30 לא?

נמרוד
23-10-05, 11:46
כן אני מדבר על זו , נראתה טוב על הכביש הראשי פה .
המעבר ל 44 קדמי בטח יותר זול ממעבר ללוקרים על דנה 30 לא?

המחיר של הקיט של וורן נתון וידוע, גם אין עלויות נוספות בלתי צפויות - זה עבודת Bolt-On, והיא בעצם נותנת לך סרן חדש גם מבחינת מיסבים, מחזירי שמן וכולי.

לשים סרן דנה 44 על סופה, כמה עולה? לא יודע. אתה יודע? זה לא bolt-on. הסרן בסופה הירוקה הנ"ל הוא איזשהו קומבינה בין חלקים של דנה 44 ודנה 30, אני באמת לא זוכר מה ומה הסיבות, אולי חנן או מישהו אחר זוכר.

zeepeedee
23-10-05, 19:00
או קיי הכיוון הכללי היה להחליף ולו רק מהסיבה שהרכב נוסע רוב הזמן על הכביש ויחסית הרבה.
הרכב משמש אותי ביום יום ולכן גם חשבתי על זה...
אני מבין שזה א. סיפור לא זול
ב. לא פשוט כ"כ להרכבה (לי לפחות)
בקיצור זה הופך לפרויקט לא קטן... :)
נשקול נדון ונחזיר תשובה!
בכל מקרה תודה לכל העונים!!!
חג שמח
עידו

-->