PDA

צפייה בגרסה מלאה : שאלות על אגזוז לחץ וקיט מתלים, לסמוראי.

Anonymous
21-10-05, 18:25
האם הגיוני שמערכת פליטה כמו זו למשל:
http://www.puresuzuki.com/exhaust_combo.htm
יכולה לעלות את כוחות הסוס ב 18%???

עוד שאלה:מה עדיף לסוזוקי סמוראי שנת 87??
http://www.puresuzuki.com/3_5_suspension.htm
או
http://www.puresuzuki.com/super_5.htm
מה ההבדלים ?מה היתרונות?מה החסרונות?
אני מתכוון להזמין את אחד הסטים בקרוב רק רוצה לסגור מה בדיוק אני רוצה אז מה אתם אומרים?

תודה מראש על התשובות...

חבר בקרוב

(הכותרת נערכה על ידי המערכת. "אגזוז לחץ!!!" היא כותרת לא טובה. חשוב שהכותרת תסביר על מה הדיון, וחשוב תמיד לציין את סוג הרכב בכותרת. תודה)

אלון_ק
21-10-05, 18:48
ב 18%???
לא, אפילו לא קרוב בהשוואה למערכת פליטה חדשה. עם זאת היא בהחלט כן תוסיף, במיוחד בהשוואה למערכת בת ה18 שיש על האוטו שלך.

מה עדיף לסוזוקי סמוראי שנת 87??
בארץ עדיף לא להתקרב לאף אחד משני הקיטים, בשניהם יש שאקל-רוורס (ע"ע במילון המונחים).

מה ההבדלים ?מה היתרונות?מה החסרונות?
אפשר להכנס לזה, אם זה באמת מעניין אותך, אבל חד משמעית הקיטים האלו לא לנסיעה על הכביש בארץ.

מה אתם אומרים?
אל תקנה מתלים מקלמיני. תבדוק אצל המתלם, תברר במקומות אחרים כמה יעלו קיטים של TJM, דובינסון וכד', אבל אל תקנה מקלמיני את אחד הקיטים האלו. אולי היה שווה לשקול את ה3'' אם הוא לא היה פוגע במהלך המתלה, אבל גם כך המחירים שלהם זהים לאלו שבארץ אם אתה מתקין לבד אז למה להביא מחו"ל?

אמנון
21-10-05, 19:25
אגזוז לחץ!!!
לא היה ולא נברא אגזוז "לחץ" למנועי 4 פעימות. 'אגזוז לחץ' קיים רק במנועי 2 פעימות.
זה ביטוי סלאנג שנלקח מהתחום ונוטה להטעות.
אגזוזים, או יותר נכון דודים 'משופרים' למנועי 4 פעימות ניכנים בהתנגדותם הנמוכה למעבר גזים - מה שנקרא דוד זרימה חופשית, או באנגלית - FreeFlow.
פחות התנגדות למעבר גזים - מנוע יותר יעיל.

נמרוד
22-10-05, 00:26
נקסוס אתה לא ברור מספיק לדעתי לגבי שתי מערכות המתלים שהבחור שאל עליהן. זה לא שהן לא טובות (כנראה שהן כן) אבל הן כוללות שאקל רברס, החלפת כיוון חיבור הקפיצים הקדמיים, שינוי מבני מאד בולט לעין, גם של שוטרי תנועה עיוורים, ולכן פתח לצרות צרורות ברכב יום-יומי בישראל.

Anonymous
22-10-05, 20:24
לפי מה שהבנתי המחירים מאוד מאוד זולים יחסית למחירים בארץ אפילו אם לשלם מיסים מלא עדיין משתלם להביא את אחד הסטים הבאים...לא?!

ובקשר למערכת פליטה שווה או לא שווה להזמין כאילו אני גם ככה מזמין כבר סט קפיצים בולמים אז שווה להוסיף גם תמערכת פליטה או לא?

MAZDA 4X4
23-10-05, 00:28
בתגובה מעליך נמרוד כתב שהערכה כוללת שאקל-רברס , אם אתה מוכן להסתכן בהורדה מהכביש והרבה כאב ראש בעקבות ההורדה זו החלטה שלך.

מערכת פליטה משופרת לא יכולה להזיק , בודאי ביחס למערכת הפליטה הישנה שיש לך על הרכב.

לילה טוב.
אלכס.

asafk
23-10-05, 13:39
הבעיה העיקרית עם שאקל רברס, מעבר לעניינים החוקיים (מה אתם יודעים? אולי השואל הוא שר התחבורה?? ) היא שהם לא מתאימים לנסיעה בכביש ברכב שלא תוכנן כך מלכתחילה. אין לי זמן וכוח להסביר כרגע, אבל אתה מוזמן לחפש, ותמצא לפחות שני הסברים שלי מהעבר בנושא.

אסף.

Anonymous
23-10-05, 19:01
מצטער חברים שאני חופר אבל לא הבנתי שום דבר ממה שנאמר....

האם המערכת פליטה שאני שוקל להביא ולהחליף תעלה לי 15 עד 18 אחוזים את כוחות הסוס??אם כן שווה להביא לא?אם לא אולי בכל זאת שווה להחליף ??
ובקשר לבולמים אף פעם לא ראיתי קלמיני בארץ ולפי מה ששמעתי זה הסט הכי טוב שקיים לסמוראי אומנם השאקל רוורס בעיתי קצת אבל בכל זאת זה הקיט הטוב ביותר שקיים לסמוראי....כך לפחות אומרים ...מה אתם אומרים עזבו מבחינת וק אני לא מדבר על חוק והורדה מהכביש הקיט של 3.5 שווה מבחינת המחיר המחיר זול ?

נמרוד
23-10-05, 20:43
מצטער חברים שאני חופר אבל לא הבנתי שום דבר ממה שנאמר....

האם המערכת פליטה שאני שוקל להביא ולהחליף תעלה לי 15 עד 18 אחוזים את כוחות הסוס??אם כן שווה להביא לא?אם לא אולי בכל זאת שווה להחליף ??
ובקשר לבולמים אף פעם לא ראיתי קלמיני בארץ ולפי מה ששמעתי זה הסט הכי טוב שקיים לסמוראי אומנם השאקל רוורס בעיתי קצת אבל בכל זאת זה הקיט הטוב ביותר שקיים לסמוראי....כך לפחות אומרים ...מה אתם אומרים עזבו מבחינת וק אני לא מדבר על חוק והורדה מהכביש הקיט של 3.5 שווה מבחינת המחיר המחיר זול ?

סעפת הפליטה המשופרת, בפני עצמה, קשה לי להאמין שתיתן שיפור כנטען בפרסומת. לה משנה כמה קלמיני מכובדים, אני לא מכיר פרסומת אמיתית בתחום הזה (ובכלל, בעצם. זה כמו בשוק הבדואי - המפרסם תמיד יגזים בהרבה בתועלת בתור התחלה). עם שיפורים גם למערכת היניקה ומערכת הדלק, כנראה שכן.

בקשר לקיט המתלים (מתלים, לא בולמים. אם כל מה שאתה מחפש זה בולמים, אז יש בארץ מבחר גדול ואין בעיה חוקית או אחרת), הסברנו לך. אם אתה אומר שאין לך בעייה עם החוקיות, סבבה.

זול זה בטוח לא, והאם זה טוב? ---- לאיזה סוג של תשובה אתה מצפה -השאלה מה אתה רוצה? הגבהה בלבד? נוחות? מקום לצמיג גדול? איזה גודל? פוזה?

אלון_ק
27-10-05, 14:52
מערכת מתלים עם הגבהה של 3', כולל בולמים, אחריות והתקנה עולה כ4.5K. ללא אחריות והתקנה היא עולה כ3K.

הבעיה העיקרית עם שאקל רברס, מעבר לעניינים החוקיים (מה אתם יודעים? אולי השואל הוא שר התחבורה?? ) היא שהם לא מתאימים לנסיעה בכביש ברכב שלא תוכנן כך מלכתחילה
תפנים את זה. אתה לא רוצה שאקל רוורס לרכב יומיומי. אם זה רכב לטיולים בלבד, מילא, אבל לרכב יומיומי זה רע.

מערכת מתלים שלמה מהמתלם (שזו יכולה גם להיות מערכת שאתה מגדיר, לא משהו מוכן מהמדף! אתה יכול ללכת להציק לו, להחליט שאתה רוצה א' ולא ב', למשקל כזה או אחר, עם מהלך מתלה כזה או אחר... הוא מייצר את הקפיצים בעצמו) לא תעלה יותר מ5K, לפי נסיון של אנשים אחרים שקנו אצלו. מערכת מתלים כמו שלי תעלה לך 99$ (תקנה מRRO או מTT) כמה שעות עבודה ומחיר הבולמים הרצויים (נניח 1000 ש"ח).

עכשיו אתה מבין למה סקר שוק זה דבר טוב? אין לך למה לרוץ לקנות מערכת מקלמיני (זכרת להוסיף 250$ למחיר על המשלוח, נכון? ו45% על המחיר הסופי למיסים?), זה לא ישתלם לך. הדרס, יחסי העברה, נעילות וכד' כן ישתלמו. זה לא.

אביב3
27-10-05, 21:47
לדעתי בלי לפגוע יש פה אנשים שקצת כואב להם שמישהו מעיז להזמין קיט מקלמיני שלעניות דעתי קצת יותר מקצועי מהרבה "קומבינות" שכולנו עושים ושאף אחד לא יתמם פה אני אומר [size=12]המעז מנצח וזוהי הדרך למודעות לספורט המוטורי בארץ אם בג"יפים ואם בלל

אביב3
27-10-05, 21:55
לא שאלתם אותו אפילו למה האוטו משמש ליומיום רק לשטח וישר תקפתם לא מתאים לכם בכלל
אני אומר אם האוטו לא ליומיום תזמין והכי גדול דחוף גם צמיגים קיט יחסי העברה ותן בגזזזזזזזזזזזז

asafk
27-10-05, 22:51
לדעתי בלי לפגוע יש פה אנשים שקצת כואב להם שמישהו מעיז להזמין קיט מקלמיני שלעניות דעתי קצת יותר מקצועי מהרבה "קומבינות" שכולנו עושים ושאף אחד לא יתמם פה אני אומר [size=12]המעז מנצח וזוהי הדרך למודעות לספורט המוטורי בארץ אם בג"יפים ואם בלל

הדבר היחיד שיותר מקצועי בקלמיני לעומת, לדוגמה, תכנון ובנייה של קיט מתלים לפי הדרישות המדוייקות ב'מתלם'- הוא השם המפוצץ. למה מה אתה חושב קלמיני שמים בקפיצים שלהם, אם לא פלדת קפיצים? קפיץ עלים זה סה"כ כמה חתיכות פלדה מחוברות יחד. אם אתה יודע להגדיר ליצרן קפיצים בדיוק מה אתה רוצה מהאוטו- הוא יכול לתת לך את זה. אז לדעתך- עדיף לשלם פי כמה על אריזה יפה ושם מפוצץ? לך על זה. אבל לייעץ למישהו אחר שאתה לא מכיר לעשות ככה? בטענה שזה

קצת יותר מקצועי
???
יופי. עכשיו תסביר מה

יותר מקצועי בקלמיני לעומת 'מתלם'. ואם אין לך הסבר שיעמוד מאחורי מה שכתבת- עדיף היה אם לא היית כותב בכלל.

אה, כן... ואל תשכח להסביר, בבקשה, מה הקשר בין קנייה עיוורת של מותגים מפוצצים מחו"ל שכנראה לא מתאימים למה שהבנאדם רוצה, לבין
הדרך למודעות לספורט המוטורי בארץ

לא שאלתם אותו אפילו למה האוטו משמש ליומיום רק לשטח וישר תקפתם

נכון. הוא שאל מה היתרונות ומה החסרונות. והוא קיבל תשובות. ותראה לי מי תקף אותו ואיפה.... או ששוב אתה מפזר אוויר חם בפורום בלי שיש מאחוריו משהו?

אסף.

אביב3
27-10-05, 23:32
1)הכוונה "בתקפתם" היתה שכולם קפצו על זה שזה לא מתאים לו בלי לשאול לצרכיו האישים ומה הוא מחפש ורוצה לעשות עם הכלי
2)לא סתם קלמיני קיבלו את השם שיש להם כמו שהמתלם לא קיבל את שמו הטוב בחינם אני בטוח שמאחורי קלמיני שנים רבות של ניסיון בשיפור ספציפי ומדויק של סמוראי

3)קידום הספורט המוטורי תזכיר לי בבקשה מאיפה אתה מביא נעילות קיטים להגבהה יחסי העברה ועוד שיפורים למינהם הכל מחו"ל קידום הספורט אם היתה פה מודעות לשיפורים ויד קצת אבל קצת יותר חופשית מהרשויות אני בטוח שהיו מפתחים בארץ קיטים מטורפים ואפילו במחירים שפוים כי היה ביקוש
4)יש כבר אנשים בארץ (אומנם לא הרבה)שנוסעים עם קיטים של קלמיני ומאוד אבל מאוד מרוצים מהתוצאה
5)לא נראה לי שקלמיני יגידו לך את כל הסודות שלהם כמו שכל חברה נגיד קולה לא יתנו
לך את המתכון שלהם

אביב3
27-10-05, 23:34
מה שיצרן קפיצים בארץ לא נותן לך זה קייט מלא שנותן לך גם פתרון לכל ההשלכות של ההגבהה לדוגמא

asafk
27-10-05, 23:52
מה שיצרן קפיצים בארץ לא נותן לך זה קייט מלא שנותן לך גם פתרון לכל ההשלכות של ההגבהה לדוגמא

כיוון שאני מתקין גם קיטים תוצרת הארץ וגם קיטים מחו"ל, תרשה לי לתקן אותך- גם זה וגם זה נותנים לך כל מה שצריך, כולל קלינים, זרוע פיטמן מונמכת, צינורות בלם ארוכים ועוד כל מיני "פיצ'יפקס". תפרגן קצת לתוצרת הארץ. ההבדל הוא שבקיט מחו"ל אתה לא יכול להזמין בלי הדברים האלה. בקיט תוצרת הארץ, הלקוח בד"כ אומר "לא באמת צריך את זה, נכון?? " או "עזוב, עזוב, חבל על הכסף, אפשר להסתדר בלי". ואז אתה רואה התקנות חלקיות.

קידום הספורט המוטורי תזכיר לי בבקשה מאיפה אתה מביא נעילות קיטים להגבהה יחסי העברה ועוד שיפורים למינהם הכל מחו"ל קידום הספורט אם היתה פה מודעות לשיפורים ויד קצת אבל קצת יותר חופשית מהרשויות אני בטוח שהיו מפתחים בארץ קיטים מטורפים ואפילו במחירים שפוים כי היה ביקוש אולי אני איטי... עדיין לא הבנתי מה הקשר לספורט המוטורי, אבל עזוב... יותר חשוב שתבין שבארץ כן מפתחים

קיטים מטורפים ואפילו במחירים שפוים

אבל הרבה אנשים לא קונים אותם, בגלל שיש כאלה שכותבים להם באינטרנט ש

קלמיני שלעניות דעתי קצת יותר מקצועי מהרבה "קומבינות" שכולנו עושים

נכון- קלמיני זה מותג חזק. הם יודעים לבנות זוקים נפלאים- שלא עולים על הכביש עם השאקל רוורס. באמריקה אתה מדבר על רכב שעולה אולי 1000$, ולשטח הוא מגיע על עגלה. מותג נוצץ- אבל זה לא אומר שמוצר תוצרת הארץ (במקרה זה- של 'מתלם') פחות טוב או פחות מקצועי. מה שבטוח- זה שבמוצר ישראלי הוא יקבל בדיוק מה שהוא רוצה (אם זה אפשרי), ויקבל אחריות.
שוב- זה נכון, במקרה, לגבי קפיצי עלים. כל הדברים האחרים- אין תוצרת הארץ.

אסף.

אלון_ק
29-10-05, 00:31
מה שקורץ לי כחמור כאן, אביב, זה שאתה ממליץ לבנאדם על משהו שאתה כנראה לא מבין מה הוא עושה. תקרא את ההסברים של אסף על שאקל רוורס, תפתח את הספר של מינץ על מערכות היגוי (נדמה לי שהנושא מתואר בו, יתכן וזה בפרק על מערכות מתלים), תעשה את החיבור ותבין. ההמלצה שלך על רכישת הקיטים הספציפיים מקלמיני לא סתם בעייתית, היא מסוכנת.

מקלמיני שווה להזמין דברים שאין בארץ, דברים שבשביל שמחירם יהיה הגיוני אתה זקוק לייצור המוני. מתכות שעובדו בCNC שמחוסמות אח"כ מהוות את רוב הדברים האלו; את רוב השאר ניתן להשיג באיכות גבוהה לא פחות ובמחיר שווה (או נמוך יותר) בארץ.

אביב3
29-10-05, 10:23
בסופו של דבר גם נעילה היא מסוכנת גם "זיקה" מיני ספול ולמדת לנהוג עם נעילה תלמד עם שאקל רוורס הכל תלוי בנהג ובשימושיו באוטו,זה לא חדש שכל תוספת,שיפור שאתה מוסיף לשטח מוריד מרמת הביצועים בכביש,גם צמיגים 100% שטח מגדילים את מרחק הבלימה בכביש .
חוצמיזה אולי הוא יכול לדבר עם קלמיני טלפונית ובמקום לקחת בקיט את השאקל רוורס לקחת משהו אחר לעשות איזושהי הכלאה?

Bulldog
29-10-05, 11:43
חוצמיזה אולי הוא יכול לדבר עם קלמיני טלפונית ובמקום לקחת בקיט את השאקל רוורס לקחת משהו אחר לעשות איזושהי הכלאה?

כן, אבל אז זה כבר "קומבינה"

ryanai
29-10-05, 13:49
מצטער לפוצץ את הבועה - אבל יד אלוהים לא ירדה מהשמיים ונגעה בקלמיני...
יש גם לא מעט אנשים שלא מרוצים מהקיטים שלהם בחו"ל (ולגבי המדגם המצומצם שפגשת בארץ - פגשת פעם ישראלי שיודה שהוא פרייר ודפקו אותו במחיר ?)

למשל הבולמים בקיטים האלה הם ללא שם מהחברות הזולות ביותר וכל מטרתם לנפח את החבילה... אז נכון שהעלות שלהם בתוך הסט נמוכה - אבל ההובלה והמכס עלייך.

וגם פאקים בתכנון כבר היו (לא בייצור - בתכנון !) למשל תושבת לכננת ל GV שתוכננה בזוית לא נכונה עם הרולר כך שלא ניתן היה לכונן....

אז נכון שלרוב הקיטים שלהם עברו דיבגינג של אלפי משתמשים - מה שכנראה לא תקבל במכה הראשונה בארץ - אבל עלויות המשלוח והמכס הופכים את הקניה להרבה פחות כדאית.

אלון_ק
29-10-05, 15:53
אביב, עצם זה שאתה משווה בין נעילה לשאקל רוורס מבחינת השינוי ברכב מעיד על חוסר הבנה. למה שלא תבין מה זה קודם ואח"כ תמליץ?

-->