PDA

צפייה בגרסה מלאה : כמה עולה לעשות אוברול .......

elad-cj6
21-10-05, 18:45
שלום חברים :D

כמו שרשמתי בכותרת השאלה שלי היא כמה עולה בערך לעשות אוברול למנוע הוריקן 2200
ואיפה אפשר לעשות(המלצות על מוסכים...)
אני מאשדוד..... :wink:

תודה מראש

אלעד CJ6 שנת 65 מנוע הוריקן 2.2 ליטר 8)

עירא
21-10-05, 19:18
ביקשת המלצה על מוסך, אז המלצתי לך לאודי מזרחי (ליד גבעת ברנר לא כל כך רחוק ממך)
08-9410839 לגבי המחיר אני לא יודע בדיוק, אבל אני מניח שלא פחות מ-7.5K לאוברול מלא כולל פירוק והרכבה.
עירא

yoavshefer
21-10-05, 20:20
לבד חשבת לעשות?
יצמצם משמעותית את עלויות האוברול.

elad-cj6
22-10-05, 04:54
עירא שלום :)
:shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock:
אתה בטוח שבערך 7.5 K זה ניראה לי קצת הרבה הרבה הרבה כסף לא???

יואב שלום :)
כן חשבתי לעשות אוברול לבד אבל אני לא כלכך יודע איך......

תודה מראש

אלעד CJ6 שנת 65 מנוע הוריקן 2.2ליטר 8)

שחף110
22-10-05, 07:06
כן חשבתי לעשות אוברול לבד אבל אני לא כלכך יודע איך......

אז הגעת למקום הנכון :)

עירא
22-10-05, 09:06
זה לא קצת הרבה, זה הרבה מאוד.
אבל מה לעשות נדמה לי שאלו המחירים, בכל מקרה אני ממליץ לך להתקשר ולדבר עם אודי, הוא יוכל לתת לך את המחיר האמיתי.
כמו שיואב כתב עם תעשה לבד זה יוזיל באופן משמעותי את העלויות, אבל יש כמה דברים שצריך לקחת בחשבון לפני שעושים את זה:
1. צריך לדעת איך - זו לפי דעתי הבעייה היותר פשוטה, אם הספרות המתאימה ותמיכה טכנית (מחברי האתר לדוגמא) זה לא מסובך כל כך.
2. צריך מקום - כתבת שאתה גר בעיר, האים יש לך חצר / חנייה / או כל מקום אחר שאתה יכוול לבצע בו את העבודה? או אולי יש לך חבר עם מוסך שיוכל לתת לך לעבוד אצלו ליומיים שלושה ואז סבבה לך.
3. אם אתה הולך על אוברול מלא (מלא מבחינתי אומר להחליף כל מה שאפשר להחליף באחד חדש) העלויות של החלקים יהיו גבוהות (החלקים יכולים לעלות 4.5-5K די בקלות) ואף אחד לא ייתן לך אחריות למקרה של תקלה...
4. אחרי שתעשה את האוברול בעצמך, אתה תרגיש שאין שום דבר בג'יפ שאתה לא יכול לעשות לבד, וזו תחושה ששווה הרבה.

הערה, את מה שכתבתי התייחסתי למנוע 258 רגיל. אני מניח שהרוב תקף גם לגביי ההוריקן.
דעתי האישית, אם יש לך זמן, מקום וכוח לך על זה לבד. אם חסר לך אחד מהשלושה אז לך למוסך.

עירא

yaronp
22-10-05, 10:03
אני דווקא אמליץ לך על פיתרון טוב יותר לדעתי -

חפש מנוע הוריקן מפירוק, אצל האספנים או שתפרסם שאתה מעוניין באחד.

גם מנוע במצב בינוני ישמש אותך למשך שנים רבות.

הפיתרון הנ"ל יהיה מהיר יותר (החלפת מנוע לא אורכת במוסך יותר מיום עבודה), זול יותר והכי חשוב - הרי אינך יודע מה המצב בתוך מנועך הנוכחי (אולי הצילינדרים כבר אוברסייז 60 וגם/או גל הארכובה הגיע למידתו הסופית ולא ניתן לחרוט יותר ועוד מיני הפתעות).

בהצלחה.

חנן-ג'יפולוג
22-10-05, 10:08
אבל אז, ירון, הוא לא ידע איך נראה רינג שמן במנוע שלו, וחבל.

זה נשמע מוזר, מה שאני כותב, אבל חלק גדול מהחיבור בין בעלים לרכב שלו זה ההכרה המוחלטת, הפנימית, של כל מכלול ברכב. אי אפשר לכמת את זה בכסף, ודיבורים על "כן משתלם/לא משתלם" לא רלוונטיים כאן.

הרי אינך יודע מה המצב בתוך מנועך הנוכחי

הפתרון לזה הוא דווקא פשוט להפליא: פותחים ורואים. זה לא עולה כסף, ואם המצב ללא אפשרות תיקון ריאלית, הולכים לחפש מנוע אחר, לפי עצתך. אין מה להפסיד אם מפרקים ורואים מה המצב.

yoavshefer
22-10-05, 10:19
הסיכוי למצוא מנוע כזה מפירוק במצב סביר דיי נמוך.
האופצייה היותר סבירה זה אוברול, לעומת ה258 מדובר על 4 צילדרים ככה שיש פחות חלקים והמחיר בהתאם{זול יותר}.וכמו שחנן כתב,שווה לפתוח בכל מקרה אין לך מה להפסיד.

moriseven
22-10-05, 12:29
למה לא להביא כבר מנוע של סיקס 6 צילנדרים?
אתה רוצה לשמור על מקוריות?

מוריס

elad-cj6
22-10-05, 15:31
שלום לכולם ותודה על התשובות :D

מוריס שלום
אני לא כלכך מעוניין במקוריות, פשוט אין על פי החוק אישור לשים אצלי מנוע 6 צילינדר
וזאת לפי מיטב הבנתי בגלל שאין פשוט מקום (אפילו שאים מישהו ירצה לעשות זאת אני בטוח שאפשר לעשות זאת עם כמה שינוים קטנים מיתחת למכסה מנוע...)

שאלה לכולם :wink:
נגיד והחלטתי להתחיל לפרק
מה בידיוק לפרק??
אגן שמן ואז את כל הקרנק כולל הבוכנות? :roll:

תודה מראש

yoavshefer
22-10-05, 17:14
לגביי החלפה למנוע 258, זה לא יגמר רק במנוע. זה כולל האוזינג,גיר,טרנספר, שינוי מערכת הדוושות, בקיצור סיפור לא קטן.
לגביי פירוק, אני דבר ראשון הייתי מפרק ראש מנוע{לא לשכוח את הבורג מתחת לקרבורטור}
על הבוכנות צריך להיות כתוב את המידה של החריטה שעשו בצילנדר.
אם לא כתוב כלום סימן שלא עשו אוברול למנוע, אם כתוב 0.60 אין מצב לחרוט יותר.
צריך לברר אם אפשר לשים תותבים. אח''כ אפשר לפרק גל ארכובה על המייסבים כתוב את מידת החריטה, 0.60 סוף דרכו של גל הארכובה, צריך למצוא אחר.

elad-cj6
23-10-05, 22:09
שלום :D
יואב שאלה אליך ולכל מי שיודע
יש מצב שעשו אוברול ולא רשמו שום דבר על הבוכנות?
כי על פי מה שאני זוכר לא היה רשום שם דבר על הבוכנות...
ובכלל שאלה
מה להתחיל לפרק?

תודה מראש

חימושניק
23-10-05, 23:12
מאוד לא סביר שלא רשומה מידת אוברסייז על הבוכנות (אם יש אוברסייז בכלל).
אם אתה בכל זאת מפרק את המנוע, אפשר לאמת האם יש אוברסייז או לא ע"י מדיד קוטר הבוכנות.

בכל מקרה קשה לראות את הכתוב על ראש הבוכנה אם יש שם פיח, ולכן יש לנקות את ראש הבוכנה היטב ואז לבדוק...

yoavshefer
24-10-05, 00:03
לגביי פירוק, אני דבר ראשון הייתי מפרק ראש מנוע{לא לשכוח את הבורג מתחת לקרבורטור}
על הבוכנות צריך להיות כתוב את המידה של החריטה שעשו בצילנדר.
אם לא כתוב כלום סימן שלא עשו אוברול למנוע, אם כתוב 0.60 אין מצב לחרוט יותר.
צריך לברר אם אפשר לשים תותבים. אח''כ אפשר לפרק גל ארכובה על המייסבים כתוב את מידת החריטה, 0.60 סוף דרכו של גל הארכובה, צריך למצוא אחר.

yaronp
24-10-05, 09:28
אבל אז, ירון, הוא לא ידע איך נראה רינג שמן במנוע שלו, וחבל.

זה נשמע מוזר, מה שאני כותב, אבל חלק גדול מהחיבור בין בעלים לרכב שלו זה ההכרה המוחלטת, הפנימית, של כל מכלול ברכב. אי אפשר לכמת את זה בכסף, ודיבורים על "כן משתלם/לא משתלם" לא רלוונטיים כאן.

הרי אינך יודע מה המצב בתוך מנועך הנוכחי

הפתרון לזה הוא דווקא פשוט להפליא: פותחים ורואים. זה לא עולה כסף, ואם המצב ללא אפשרות תיקון ריאלית, הולכים לחפש מנוע אחר, לפי עצתך. אין מה להפסיד אם מפרקים ורואים מה המצב.

שלום חנן - אין ספק שיש צדק בדבריך - אולם...

מנסיוני המועט בגיפים ובאנשים, הבחור אינו מבין דבר וחצי דבר בפירוק מנועים - ואתה שולח אותו לפרק לבד!!
התוצאה הסופית תהייה שיעמוד מול הבית גיפ ללא מנוע (המנוע המפורק - וייתכן אף הניזוק עקב הפירוק) יאוחסן במרתף/עליית הגג - ולאחר תקופה מסויימת הגיפ יימכר לפירוק/למחפש מציאות.

זהו... ובטרם ה"פירוק" אני שב וממליץ על חיפוש מנוע נוסף.

נמרוד
24-10-05, 09:40
הבחור אינו מבין דבר וחצי דבר בפירוק מנועים...

זה נכון, ירון, על כל אחד מחברי הפורום הוותיקים כאן - לפני שהתחלנו לפרק ג'יפים ומנועים... :lol:

הפורום הזה מאופיין באנשים שיש להם... "תשוקה" בהעדר מילה מתאימה יותר... לפרק ולהרכיב דברים. הדרך היחידה לרצות את התשוקה היא... לפרק ולהרכיב דברים. נזקים יגרמו, זה בטוח, וזה חלק מהעניין, צריך לעבור את הגל הראשון הגדול של התסכול, להבין שידע ונסיון שווים יותר מכסף, ולהמשיך הלאה.

חנן-ג'יפולוג
24-10-05, 13:35
זה נכון, ירון, על כל אחד מחברי הפורום הוותיקים כאן - לפני שהתחלנו לפרק ג'יפים ומנועים...

זה נכון, ואפילו חמור עוד יותר, כי כשאנחנו פירקנו מנועים בפעם הראשונה, לא היה אינטרנט בשביל לקבל עזרה, ועוד לא חלמו את ג'יפולוג.

asafk
24-10-05, 13:51
כאן תמצאו דיון על שיפוץ ראש. זה התחיל ב"איפה לשפץ ראש" ונגמר בזה שהבחור שיפץ בעצמו, בקלות, ובזול:
http://www.jeepolog.com/jp_forum/viewtopic.php?t=3827
גם עירא התחיל את השיפוץ "בתול" לגמרי- והוא פירק את כל הג'יפ עד הבורג, והרכיב מחדש. ולמרבה הפלא, זה נוסע (אפילו שהיתה לו תקלה מאוד אופיינית שבגללה גררתי אותו חצי מעלה העצמאות עד למצפה רמון)..
http://www.jeepolog.com/j6tech_iras_cj_restore.htm
תחושת הסיפוק שמתלווה לזה- מהנסיון האישי שלי- היא נהדרת.
עכשיו- עזבו את עניין החיסכון. זה פשוט כיף. אין כמו לנסוע בג'יפ שאתה עשית לו לבד אוברול.
אוברול למנוע הוריקן יותר קל מאשר אוברול למנוע 6. ספרות יש (ואם אין לך, אני מוכן להשאיל לך את הספר של היינס), והכל שם מפורט מאוד. חלקים יש למצוא אצל ינוביץ'- כל מה שאתה רוצה.
הסיבה היחידה לא לשפץ לבד- זמן. אם אתה לא יכול להעמיד את הג'יפ לשבוע לפחות (שיפוץ לוקח שני סופי שבוע לפחות- הראשון לפרק, השני להרכיב, ובאמצע קונים חלפים)- אז זו בעיה. במוסך זה ייקח יומיים- שלושה (אם הוא ממש בסדר ומתחיל לעבוד איך שהכנסת אליו את הג'יפ, וכל החלקים מגיעים מייד)... אבל לעולם לא תוכל להיות בטוח ב100% באיכות העבודה והחלפים.

אסף.

lizard
24-10-05, 16:18
אני חייב לציין שבשבוע האחרון (מאז מפגש פורום CJ אצלי) עסקתי בהחלפה טוטאלית של המערכת קירור. עכשיו יש לי מערכת חדשה כמעט לגמרי ואני מרגיש סיפוק רציני בזה שעשיתי את זה בעצמי ובזה שאני עכשיו יודע איך זה עובד ומה לעשות במקרה של תקלה.

ובהחלט שברתי חלקים (טוב אחד) והתעסקתי עם זה הרבה.

yaronp
24-10-05, 18:30
אני בטוח שמרבית הגולשים בפורום הנוכחי הם בעלי ידיים מסוקסות, מיובלות ויורקים בבוקר ליחה מעורבת בשמן מנוע שרוף... אולם, אני מנסה לייצג בשירשור הנוכחי את קול ההיגיון.

ההגיון אומר שמי שגר בבית משותף ומפרק את הגיפ' ברחוב מצוי בלחץ של זמן עד שיטרידו אותו - שכנים/עיריה/מועצה מקומית ועוד.

ההגיון אומר שמי שלא פירק מנוע של גיפ' מעולם וגם/או לא פירק מנוע בחייו יגרום במידה כזו או אחרת נזק למנוע - או בפירוק (ומנסיון שיש לי בפירוק מנועים ישנים ישנן תקלות שנגרמות עקב עייפות המתכת) או בהרכבה.

ושוב אני חוזר על דברי לעיל - במידה ולבחור ישנה יכולת טכנית וגם/או נעזר במישהו בעל ידע/נסיון בגיפים וגם/או יש לו את המקום ואת הזמן לכך - המצב האידאלי הוא לעשות אובראול בעצמו. באם המצב אינו כזה, אזי, הפיתרון הוא להשיג מנוע נוסף/אחר!!

ניר ל
24-10-05, 22:24
אני בספק אם ניתן למצוא מנוע כזה משומש במצב טוב, על כמה שיעלה המנוע יש צורך להוסיף עוד כסף לעבודת הפו"ה במוסך וכו'.
אם היה מדובר במנוע 6 ציל', אז עדיין ניתן להשיג מנועים כאלה אחרי אוברול , אם כי לא בהכרח במחירים שמהווים יתרון על שיפוץ עצמי, במקרה הזה הייתי מעדיף לשפץ את הקיים.
עיקר הבעיה היא האופרציה - מקום מתאים ואמצעי הרמה מתאים, כל השאר זה לגו.
אם יש לך מקום - לך על זה ! תקבל את כל העצות והסיוע מחברי הפורום, אם אין לך מקום, שאל בפורום אם יש איזה מושבניק באיזור שלך שמוכן לנדב את החצר שלו וגם ללמוד משהו על הדרך.
בסה"כ רוב העבודה נעשית בבתי מלאכה - אתה מפרק את המנוע לגורמים, שולח בלוק וקראנק לבית מלאכה אחד, ראש לבית מלאכה אחר, קונה בוכנות, רינגים, לאגרים לפי מידות החריטה, משפץ/מחליף משאבת שמן, קונה סט אטמים ומחז"שים, הכל אתה מרכיב לפי הספר.
העניין של לדעת בדיוק ממה מורכב המנוע הוא שולי, מי שרוצה לדעת איך נראה מנוע מבפנים יכול לאסוף מנוע מגרוטאה נטושה ולפרק אותו לגורמים בלי חשש מגרימת נזקים וטעויות.

lizard
24-10-05, 22:39
אם אין לך מקום ואתה מאיזור המרכז אז אתה מוזמן ליצור קשר איתי בפרטי.
יש לי מחסן גדול ואני מעוניין להתנסות באוברול למנוע.

נמרוד
26-10-05, 17:13
אני בטוח שמרבית הגולשים בפורום הנוכחי הם בעלי ידיים מסוקסות, מיובלות ויורקים בבוקר ליחה מעורבת בשמן מנוע שרוף... אולם, אני מנסה לייצג בשירשור הנוכחי את קול ההיגיון.

ירון, קול ההגיון מיוצג בצורה מצויינת פחות או יותר בכל פורום אחר, וגם אצל השכנים, האשה, ההורים והחברים הלא-ג'יפאים של כל אחד מאיתנו :lol:

זה המקום היחיד שבו תקבל תמיכה לעשות דברים בלתי הגיוניים, שההצדקה היחידה שלהם היא מה שחנן ואסף כתבו - כיף.

השמשוני יחיעם
26-10-05, 18:43
אני בטוח שמרבית הגולשים בפורום הנוכחי הם בעלי ידיים מסוקסות, מיובלות ויורקים בבוקר ליחה מעורבת בשמן מנוע שרוף... !!

מה חסר היגיון בתאור הנ"ל ?????? :roll: :roll: :roll:

elad-cj6
26-10-05, 21:11
שלום לכולם

טוב לפני שאנשים מתחילית לחשוב עלי דברים שאני אפילו לא יודע עלי...
יש לי מספיק ניסיון וידע במכונאות בישביל לעשות אוברול לבד אבל
אני לא רוצה לעשות שטויות לפני שאני שואל אנשים שמבינים יותר ממני
וביגלל זה כל השאלות שלי.......
וחברה שוב אני אומר זה לא שאני חסר כל ניסיון וידע בג'יפ שלי
אלה מעדיף להקשיב לחכמים ממני ליפני שאני מתחיל משהו שלא עשיתי בחיים....

אז תודה לכולם על ההיתעניינות בשירשור שלי.....

אלעד CJ6 שנת 65 מנוע הוריקן 2.2 ליטר

-->