PDA

צפייה בגרסה מלאה : מערכת חימום בסופה

gmb
21-10-05, 22:08
לאחר נזילות שהיו מרדיאטור החימום בסופה, ניתקתי את הצינורות המובילים לרדיאטור (מה גם שהצינורות היו כל כך ישנים כנראה שכניסיתי לנתק הם פשוט נקרעו בכל מיני מקומות עד שהצלחתי להוציאם לגמרי)

עכשיו בבוא החורף ומתחיל להתקרר החברה מתחילה להתלונן בד בבד עם הירידה בטמפרטורות(אולי הגיע הזמן להחליף חברה :) (הכל בצחוק)) וצריך לחשוב על פיתרון לחמום הרכב. קראתי כבר שירשורים ישנים והבנתי שאין יעילות להתקנת חימום חשמלי או משהו אחר שלא עובד על חום המים, והכי אידיאלי ופשוט זה להשתמש בנוזל הקירור בשביל חימום (כמה שזה נשמע מצחיק, נוזל קירור בשביל חימום)
בכל מקרה. איזה פיתרונות יש לי? לנסות לתקן, לנסות להחליף לחדש? להחליף למשומש מפירוק? או שאולי אפילו אפשרי הדבר להתאים מערכת חימום (רדיאטור חימום?) מרכב אחר כלשהו שידוע שהוא פחות בעייתי ופחות נוטה לנזילות ובעייות?

רמי

UNIX
21-10-05, 22:14
אתה בטוח שהרדיאטור נוזל ? אולי הבעיה הייתה רק מהצינורות?
ניסית לשים צנרת חדשה? (זה יעלה גרושים לעומת קניית מערכת שלמה חדשה).

נמרוד
22-10-05, 00:41
תחליך את רדיאטור החימום לחדש, זה הפתרון הנכון והיעיל ביותר. לא יודע להגיד לך כמה זה עולה. אתה יכול לחפש משומש, אבל אז אתה קונה חתול בשק. אתה גם יכול לפרק ולתת לרדיאטוריסט לנסות לתקן, אבל הדברים האלו אחרי 10 שנים כבר רקובים והבעייה תחזור על עצמה במוקדם או במאוחר.

יוניקס, הנזילה היא ככל הנראה מהרדיאטור אם היא היתה בתוך תא הנוסעים. בנזילה מנצרת הגומי הנוזל היה בצד החיצוני של קיר האש.

UNIX
22-10-05, 09:12
אבל הוא בעצמו אמר שכל הצינור התפורר לו בידיים , יתכן והנזילה הייתה בדיוק בחיבור לרדיאטור ובגלל זה הוא חשב שזה הרדיאטור , אני הייתי בודק שוב לפני הקניה.

gmb
22-10-05, 10:03
כשהייתה נזילה
היו מים בתוך הרכב (בצד הנוסע) וכמו כן הייתה רטיבות ועוד מים בצד של המנוע של קיר האש,
מתחת לאזור המצבר. אולי יש יוכל להסביר לכם יותר טוב אם זה צינור או רדיאטור...

רמי

קיד
22-10-05, 22:28
כשהייתה נזילה
היו מים בתוך הרכב (בצד הנוסע) וכמו כן הייתה רטיבות ועוד מים בצד של המנוע של קיר האש,
מתחת לאזור המצבר. אולי יש יוכל להסביר לכם יותר טוב אם זה צינור או רדיאטור...
רמי
רדיאטור.
קיד.

זאביק
25-10-05, 21:15
והבנתי שאין יעילות להתקנת חימום חשמלי או משהו אחר שלא עובד על חום המים, והכי אידיאלי ופשוט זה להשתמש בנוזל הקירור בשביל חימום (כמה שזה נשמע מצחיק, נוזל קירור בשביל חימום)
בכל מקרה. איזה פיתרונות יש לי?

אין כמו החימום של הסופה (כשהוא תקין).
תתקן או תחליף לחדש / משומש.
תאמין לי שהחברה שלך תתלונן שחם לה מידי.

asi
26-10-05, 00:21
זה אותו רדיאטור כמו ב CJ? זו אותה מערכת או שהיא שונה ?

אסי

אביב
28-10-05, 22:39
אני נסעתי כמעט שנה עם נזילה כזו. מה שעשיתי, התקנתי ברז כדורי בכניסה לרדיאטור ובקיץ הייתי מנתק את המים לרדיאטור החימום ונפטר מהנזילה. בחורף הייתי ממלא מים ברדיאטור פעם בשבוע ומאורר את הרכב פעם בשבועיים. בסופו של דבר נשברתי, וכמובן שהתקנתי רדיאטור חימום חדש, כמו שנמרוד אמר, זה הפתרון הנכון ביותר.
:roll: קח בחשבון שזה הרבה עבודה.

asi
29-10-05, 00:58
הורכב רדיאטור חדש , המערכת עובדת טוב מאד.

לא כדאי אפילו להתחיל להתעסק ותקן את זה .

אסי

gmb
29-10-05, 09:41
כמה עלה לך אסי?
ואיפה קנית, ביאנוביץ'?

חשבתי אולי כפיתרון אחר לנסות רדיאטור של רכב אחר שעבר תאונה (מפירוקיה). אולי מישהו כבר התנסה בזה ויודע אם רדיאטור של רכב כלשהו אחר מתאים לסופה או שאפשר להתאימו בקלות? גם אם יהיה חימום חלש יותר זה עדיין יספק... זה סופה סגורה אחרי הכל כמה חימום כבר צריך?

רמי

Saar
30-10-05, 16:34
רמי,
רדיאטור חימום לא אמור להיות יקר מאוד.
לא כדאי להתעסק עם משומש/מפירוק.
אני לא יודע איך זה בסופה, אבל ברכבים שאני מכיר זה מצריך פירוק חלק ניכר מלוח השעונים,
זה לא משהו שתרצה לעשות פעמיים בשביל לחסוך 300 ש"ח...
אם בסופה החלפה כרוכה בפירוק לוח השעונים (ואת זה יגידו לך כאן...)
קנה חלק חדש מתאים והחלף.

סער.

amos
30-10-05, 17:43
בסופה לא צריך לפרק את כל בדשבורד
היחידה נמצאת מתחת לתא בצד הנוסע
לא קשה במיוחד

gmb
31-10-05, 17:23
רציתי לפרק את המערכת ולסתכל מקרוב היכן הבעיה...
באם הבעיה לא ניתנת לתיקון אכן נצטרך להחליפה.
מישהו יכול לפרט איך בדיוק אני מוציא את רדיאטור החימום מהסופה? אשמח לקבל פירוט מדויק ככל האפשר על מנת להקל את העניין... עדיין לא התעסקתי באזור הזה של הרכב לכן לבטח אתקל בבעיות של זיהוי :)

רמי

erezjack
31-10-05, 21:01
בחורף שעבר החלפתי רדיאטור בסופתי, שנת 96. בצעתי את ההחלפה אצל מתקן מזגנים וחימום. עלה לי 1,350 ש"ח. העבודה כללה מילוי גז חוזר במערכת מזוג אויר כי היה צורך לפרק את הצנרת כדי להגיע לרדיאטור ולפרק את בית הרדיאטור. לא היה צורך לפרק את לוח השעונים.
המחיר כלל את עלות מילוי הגז מחדש. אם אני זוכר נכון, מחיר הרדיאטור כ 800 ש"ח.

מאז המערכת עובדת למופת.

ארז

asi
31-10-05, 21:23
הרדיאטור עלה לי 400 שקל, אצל ינוביץ, ניסיתי לקחת מספארי את הרדיאטור אבל הוא לא היה תקין ולא היה טעם לתקן אפילו מכיוון שהוא מאלומיניום .
את המנוע של הספארי הרכבתי בתוך הפלסטיקה שיש לכולנו בג'יפ , זה נכנס ,זה מנוע יותר גדול מהמקורי ככה שצריך היה לפתוח קצת בפלסטיק, אבל הברגים מתאימים בול , למי שיש כוח לחלוץ את הפן עצמו מהמנוע הישן ולהחליף עם החדש זה יחסוך את "השיכנוע " .
היה שווה את המאמץ... הוא זורק אויר כמו משוגע ואני מחכה לימים הקרים של החורף לראות איך הוא מוריד את האדים על החלון הקדמי .

אסי

erezjack
31-10-05, 21:26
סליחה, זה היה לפני שנתיים.
לפני התיקון היו לי אדים בתוך האוטו והתעבות על השמשה הקדמית והייתי חייב לנסוע עם חלונות פתוחים בחורף. (סופה סגורה)

asi
31-10-05, 22:44
חלונות? אני נוסע עם מגב שיש לו ידית מאורכת .. חחח

אסי

haitham_zoa
04-11-05, 08:43
אפשר לקבל הסבר קטן על פירוק הרדיטור

asi
04-11-05, 23:49
זו מערכת דומה לזו של הסיקס? אם כן אני אסביר לך .
יש בקיר האש מצד המנוע 4 אומים מפתח 11 , אחד בצד שמאל של המצבר, אחד מתחתיו , אחד מצד ימין של המצבר והאחרון נמצא ממש מול המכסה שסטומים על הקיר.
מתחת למגש המצבר יש גם חוט אחד בודד שמתחבר למנוע החשמלי, תוציא גם אותו .
בתוך האוטו אם אין לך מזגן אז אין לך עוד הרבה , אם יש מזגן תזיז אותו הצידה רצוי מאד לצד שמאל .
שחרר את הכבלים מהמערכת ואתה מושך אותה אליך , קצת שכנוע והיא בחוץ .
שכל העסק על הרצפה אתה פותח את כל הברגים שסוגרים על כל הפח מאחורה , זה מפתח 1/4 או 8 ממ אם אני לא טועה.
וזהו הרדיאטור מולך , מוציא מכניס וסוגר הכל באותה דרך אבל הפוך..

זהו

אסי

-->