PDA

צפייה בגרסה מלאה : בעיית חשמל

איציק
22-10-05, 00:22
שלום לכם
השבוע כתוצאה מקצר בחוט האורות האחוריים נשרף לי מתג הפעלת האורות, איתרתי את החוט הסורר ואת סיבת הקצר ותיקנתי, כמו כן החלפתי את מתג ההפעלה השרוף שהיה מסוג תחליפי כל שהוא ושהיה מחובר בצורה פריבזורית למתג מסוג אחר חדש, אלא שבמתג החדש ישנם שבעה מחברים בעוד שבישן היו ארבעה בלבד, בכל מקרה הצלחתי לחבר את החוטים כך שיש אורות דרך ואורות גבוהים, הבעיה...
אין לי אור בלוח השעונים והאיתותים לא עובדים, למעט האיתות חירום שכל הארבעה פועלים יחדיו,
יש למישהו רעיון?
אולי אחד המחברים אמור להיות מגושר לאן שהוא?
דרך אגב, המחבר ("שקע") המקורי שמתחבר למתג הזה קיים ברכב אלא שהבעלים הקודם ניתק אותו ועשה את החיבור המאולתר, אני חידשתי אותו על פי מיטב הבנתי והתוצאה היא הבעיה שנוצרה,
אשמח לעצות, תודה

חנן-ג'יפולוג
22-10-05, 00:31
קח את אחד החוטים שהולכים לנורות החניה וחבר ממנו חוט אל אחד החוטים של הנורות בדש-בורד.

זה לא פתרון בית-ספר, והוא לא בהכרח יפה, אבל הוא הכי מהיר ויעיל.

לגבי האיתותים, אני מנחש שכששלחת יד אל מאחורי הדש-בורד ניתקת איכשהו את חוט אספקת המתח שלהם.

moriseven
22-10-05, 01:39
קצר באיזור האורות יכול לגרום גם לשריפת הפלאשרים (אוטומט איתות) ויש שניים כאלה אחד של חירום אחד של וינקר תבדוק, זה עיגולים כסופים.

מוריס

תומר א.
23-10-05, 23:06
צריכים להיות לך שני חוטים לבנים אחד זה הורות חניה והשני הוא האור שעונים
החיבור שלו זה אחד מהשניים שקרובים להברגה.
בקשר לאיתות תסתכל בחלקו העליון של בית הפיוזים יש שני גלילונים כסופים, תחליף בינהם.
אם יש רק אחד אז תחפש לאורך צמת החוטים ( מבית הפיוזים לכיוון הדש) ממסר גדול.

איציק
24-10-05, 23:59
חברה תודה על העזרה
חיברתי את החוט של אורות הלוח לחוט אורות החנייה ולגבי האיתות, פשוט המגעים באחד החיבורים היה רופף, סודר ותוקן,
תודה :)

-->