PDA

צפייה בגרסה מלאה : סוזוקי ג'ימני 2003 - רעידות לא בזמן נסיעה

arikl
09-01-16, 20:31
שלום,

בשבועות האחרונים קיימת בעיה ברכב של רעידות.
הרעידות מתרחשות בזמן שהרכב עומד (בכל שלב שהוא, אחרי נסיעה קצרה/ארוכה או אחרי הנעה).
יכולים להיות מצבים שהרכב כמעט נכבה אלא אם כן אני לוחץ על גז. לעיתים גם ממש שומעים רעש של טרטור.
לצערי לא תמיד מרגישים את הרעידות, וכאן מתחילה הבעיה של המוסך.
הייתי כבר מספר פעמים במוסך. החליפו לי ווסט במצערת, תושבת רוורס ושמו תוסף לדלק. שום דבר לא עזר אפילו לא במעט.
לציין כי כשאני מעביר לרוורס הרעידות ממש חזקות (לכן גם חשבו כי הבעיה בתושבת...).

אודה לעזרתכם. בנוסף, אם מישהו יוכל להכווין אותי למוסך שיכול לעזור בנושא (אני גר בתל אביב).

תודה
אריק

אלדר
09-01-16, 20:59
תבדוק תושבות מנוע ותושבת גיר
ממליץ לך על טל צופי מוסך המהיר בתל אביב

gilad.jo
15-01-16, 10:08
תבדוק תושבות מנוע ותושבת גיר
ממליץ לך על טל צופי מוסך המהיר בתל אביב

מצטרף להמלצה לעיל, הייתי מוסיף את מערכת ההצתה (פלאגים - מתי הוחלפו? וחוטים), כמו כן ניקוי מנוע צעדים - לא מסובך לניקוי עצמי ובעיה נפוצה בגיל מצוות...

liorl
19-01-16, 18:15
בעיה נפוצה, בעיקר בשנתוני 2007-2008. החלפת שני הקויילים וכבלי הצתה בד"כ פותרת את הבעייה, לפחות לזמן ארוך. רצויי מאוד למקוריים של DENSO מהחברה. סיפור קצת יקר אבל הלא מקוריים בד"כ לא מחזיקים מעמד יותר מדי. דרך אגב, בטח יש לך גם עלייה בצריכת הדלק, בעיקר בעיר.
אם זאת לא הבעייה יש המון דברים שיכולים להיות הגורם וקשה מאוד לדעת כי אין חיווי שדיאגנוסטיקה במחשב יכולה לעלות עליו (כנראה שלא ברמת המכונאים שעושים דיאגנוסטיקה בארץ). זה יכול להיות שסתום EGR לא תקין, תושבות מנוע קרועות, צינור וואקום שלא אטום, ממיר קטליטי סתום, מצבר חלש (תבדוק שלא חסר מים במצבר) או מצבר שעומד למות, אלטרנטור לא תקין, מזרק סתום, "מנוע צעדים" מלוכלך, חיישן מצב מצערת לא תקין או לא מכוון, חיישן קראנקשפט תקול.
למרות שבטח יגידו לך את זה זה לא קשור לניקוי מצערת לדעתי. חבל על הכסף שתשלם לנקות את המצערת.

BenoMosko
21-01-16, 12:29
בעיה נפוצה, בעיקר בשנתוני 2007-2008. החלפת שני הקויילים וכבלי הצתה בד"כ פותרת את הבעייה, לפחות לזמן ארוך. רצויי מאוד למקוריים של DENSO מהחברה. סיפור קצת יקר אבל הלא מקוריים בד"כ לא מחזיקים מעמד יותר מדי. דרך אגב, בטח יש לך גם עלייה בצריכת הדלק, בעיקר בעיר.
אם זאת לא הבעייה יש המון דברים שיכולים להיות הגורם וקשה מאוד לדעת כי אין חיווי שדיאגנוסטיקה במחשב יכולה לעלות עליו (כנראה שלא ברמת המכונאים שעושים דיאגנוסטיקה בארץ). זה יכול להיות שסתום EGR לא תקין, תושבות מנוע קרועות, צינור וואקום שלא אטום, ממיר קטליטי סתום, מצבר חלש (תבדוק שלא חסר מים במצבר) או מצבר שעומד למות, אלטרנטור לא תקין, מזרק סתום, "מנוע צעדים" מלוכלך, חיישן מצב מצערת לא תקין או לא מכוון, חיישן קראנקשפט תקול.
למרות שבטח יגידו לך את זה זה לא קשור לניקוי מצערת לדעתי. חבל על הכסף שתשלם לנקות את המצערת.

סיכום מדויק של הבעיה.
ברשותי מודל 2008, חוויתי את אותו נושא, אמנם ללא מצב של כיבוי מוחלט של המנוע או נפילות\עליות טורים, אך רעידות חזקות בעמידה על D.
הפתרון נמצא בסיכום של הבחור למעלה.

arikl
31-01-16, 18:01
תודה רבה לכולם.
הבעיה אכן היתה בתושבות מנוע. אוטו נוסע פיקס ללא כל רעידות

-->