PDA

צפייה בגרסה מלאה : איפה אני מוצא מנוע V8 מהיר?

ארז
22-10-05, 13:44
בקרוב אנחנו(overland) מתחילים פרוייקט חדש, רכב טיולים בעל עבירות קיצונית, לרכב יהיו סרני יונימוג בעלי יחס העברה מאודדדד נמוך וצמיגי 42" ,מכיוון שהרכב לא מתונן כרכב תחרויות אלא רכב טיולים של לקוח(4 מושבים) הוא אמור גם לנסוע על שבילים במהירויות הגיוניות(80 קמ"ש+-), מצאתי כמה מנועי V8 עם TBI וגם מנוע וורטק אחד במצב מצוין אבל כולם ירדו מרכבי עבודה ומתוכננים לעבודה קשה ,פחות כוח ויותר מומנט בסל"ד נמוך, בגלל הסרנים אין לי צורך בזה ואני מעדיף מנוע מהיר, מישהו מכיר כזה למכירה?איפה יש מגרשים של מכוניות אמרקניות (פריווטים הכוונה)?

איציק - 4X6ZH
22-10-05, 13:56
כל מנוע יעשה לך את העבודה .
המנועים האלה כל כך חזקים וכל כך פשוטים מה זה כבר משנה איפה תיהיה נקודת שיא המומנט ביחס לסל"ד המנוע .
כמה זמן ( בשעות ) המנוע יעבוד בכל תחום .
זה לא איזה משאבת מים / גנראטור שאתה הולך להעמיס אותו למשך שעות .
לדעתי רצוי שהמנוע יהיה במצב מכני טוב ולא כל כך חשוב מה היה היעוד המקורי שלו.
איציק

חימושניק
22-10-05, 15:42
אני חושב שבמקרה כזה עדיף לפזול לכיוון אירופה/יפן ולא לארה"ב.

יש מנועי V8 מופלאים למרצדס, לב.מ.וו, לאאודי, ללקסוס ועוד.
אומנם אלו מנועים יקרים אבל הם מהירים, אמינים, שקטים, מתורבתים - בקיצור מתאימים לטעמו של לקוח עשיר...

tzagi
22-10-05, 16:47
Erez,
As you are going for mogs and 42's
I only got 3 words for you: Cummins Turbo diesel 5.9L

on the other hand, if thats too heavy for you, the 4 cyl version is only 750lb,

tzagi
22-10-05, 16:58
יש מנועי V8 מופלאים למרצדס, לב.מ.וו, לאאודי, ללקסוס ועוד

That is very true
Yet lets look at their designed purpose:
To go 140mph on the Autobahn

lots of horse power,All of it made above 4000 rpm, not as much torque, not something you want when trying to get out of a hole.

Note that the very popular Chevy 350 TBI only has about 170 hp, with about 300 ft/lb of torque and it seems to work very well in almost any rig, the only down side is the gas milage......

חימושניק
22-10-05, 17:42
Erez,
As you are going for mogs and 42's
I only got 3 words for you: Cummins Turbo diesel 5.9L

on the other hand, if thats too heavy for you, the 4 cyl version is only 750lb,

לצערי הרב, לא מייבאים ארצה את הטנדרים של דודג' בכלל. בטח שלא את אלו שבאים עם מנועי קאמינס.

קיימים לפירוק טנדרי F350 צבאיים לאחר תאונה עם מנועי POWER STROKE בנפח 7.3 ליטר, אבל המנועים האלו לא מהירים בכלל. למעשה אלו מנועי משאית שעברו הסבה לשימוש ברכב "קל". הם מיוצרים בכלל ע"י NAVISTAR (היצרנים של משאיות אינטרנשיונל).
קיימים גם דגמים צבאיים עם מנועי 6 ליטר מודרניים יותר (325 כ"ס) אבל גם הם לא מהירים במיוחד. מה שכן, כוח בכלל לא חסר להם!!!

יש גם מנועי DURAMAX בכלים החדשים של GM, אבל אני לא חושב שיש כאלו לגריטה (הם חדשים מדי - מודל 2004 ומעלה), שוב מדובר במנוע "של משאית" אבל עם המון הספק (310 כ"ס) והמון מומנט...אבל בכלל לא מהיר.

כל אלו מנועי דיזל גדולים וכבדים. גם בתחום הזה יש לאירופאים מוצרים עדיפים בהרבה, אבל קשים להשגה.

בנושא V8 בנזין מהירים - לדעתי המנוע האמריקאי היחיד שעונה להגדרה היא מנוע קאדילק נורת'סטאר עם 4600 סמ"ק ו-300 כ"ס. הבעיה היא להשיג אחד כזה, היות ולא נמכרו הרבה קדילאקים בארץ ולא הרבה נגרטו.

tzagi
22-10-05, 18:27
מדובר במנוע "של משאית" אבל עם המון הספק (310 כ"ס) והמון מומנט...אבל בכלל לא מהיר.

Alex, first
I'm having a hard time understanding what do you guys mean by MANOA MAHIR

Hi horspower to be able to go fast?

I dont see how thats beneficial in a heavy off road rig

Second
to your comment on the duramax not being MAHIR.....I think you should come on over for a visit
and test drive one before you make such a statmant.....

Personaly I own a 01.5 Dodge 3/4 ton 4x4 cummins auto, its my tow rig, I use it to tow the trailer to haul all my junk around
its usualy has 3 tons behind it
It cruizes all day long at 75 mph (towing)
I have only a very mild chip in it and nothing else,,
I tried to lock the waste gate and boost went up to 30psi, it became allitle too much like a 69 camaro with a 427....
Too much power for me.
A friend of mine has a Duramax with a couple of mods, it makes about 440 horsepower
it can break the tires loose in almost any gear.
Banks have a drag truck with the cummins ISB same motor as in my truck, I think they claim 800 horse power.

Believe you me.....even in stock form the power is very impresive....better then any gas V-8 that me/you ever drove
and need I mention that they get twice the fuel millage?

It is possable that the motors that get to Israel are the defuled versions
we have them here too, same motors but they have a different fuel map, geared for gas millage and lower horsepower ratings.

חימושניק
22-10-05, 18:53
מדובר במנוע "של משאית" אבל עם המון הספק (310 כ"ס) והמון מומנט...אבל בכלל לא מהיר.

Alex, first
I'm having a hard time understanding what do you guys mean by MANOA MAHIR

Hi horspower to be able to go fast?

I dont see how thats beneficial in a heavy off road rig

Second
to your comment on the duramax not being MAHIR.....I think you should come on over for a visit
and test drive one before you make such a statmant.....

Personaly I own a 01.5 Dodge 3/4 ton 4x4 cummins auto, its my tow rig, I use it to tow the trailer to haul all my junk around
its usualy has 3 tons behind it
It cruizes all day long at 75 mph (towing)
I have only a very mild chip in it and nothing else,,
I tried to lock the waste gate and boost went up to 30psi, it became allitle too much like a 69 camaro with a 427....
Too much power for me.
A friend of mine has a Duramax with a couple of mods, it makes about 440 horsepower
it can break the tires loose in almost any gear.
Banks have a drag truck with the cummins ISB same motor as in my truck, I think they claim 800 horse power.

Believe you me.....even in stock form the power is very impresive....better then any gas V-8 that me/you ever drove
and need I mention that they get twice the fuel millage?

It is possable that the motors that get to Israel are the defuled versions
we have them here too, same motors but they have a different fuel map, geared for gas millage and lower horsepower ratings.

Joe, you don't have to convince me abot the benefits of modern Diesel engines. I know them quite well. Infact I drive a Ford F-350 with the 6.0 Power Stroke quite often, and it sure doesn't lack power.

What we mean by "Manoa Mahir" is a high reving engine. It is demanded by Erez's application: An off road rig with Unimog axels that must be able to be driven at 80 KPH. This is not possible with an engine that has a governed speed of 4500 RPM.

That's the reason why I have recommanded the European V8's - as you said it, they are built for speed, and that is what Erez needs this time.

As an alternative I suggested the Caddy Northstar V8 which is, I think, the perfect compromise for such use.

Alex.

אריה פאהן
22-10-05, 18:57
אמריקה- ישראל ,בבית דגן ,צריך לנהל איתו מו"מ בדואי

shmil
22-10-05, 19:38
ארז

עופר מרונית חלפים (050-5239913), יכול להציע לך כמעט כל מנוע אמריקאי שתרצה, ואם לא על המדף, אז תוך חודש...

הוא יושב בתל אביב, ליד רחוב המסגר. בחור נהדר, שגם חובב ג'יפאות וג'יפים.

tzagi
22-10-05, 19:38
Let me get this right, you want a v8 that can operate at about 6000rpm for hiway use due to the 6 point gearing in the mog axles?

While that concept is totaly bizzare to me, I can see the need
how about geting the hi speed axles?
in that case you can use A lower speed motor or even using an over drive unit such as klune as well as using an overdrive trans to bring the rpm's down,that way you get the best of both worlds

I dont think a north star will be a benefit as it has very low Torque rating, altho you are compensating for it thru gearing, it is designed for a 3500 airodynamic vehicle, not to push a heavy brick around, not to mention they are not designed to be operated at hi rpm for prolonged use, in the cars its will run at 3000 rpm's at legal speed.....thats 80 mph or 130 kph .

in my muscle car days we used to say:there is no substitute for cubic inch

gooja
22-10-05, 21:25
הי ארז,
(אפי עם הדיסקו הירוק)

יש אחד פנוי במוסך שלי - מוסך אראל
נדמה לי שזה V8 5.7, (שייך לבלייזר).

8414885 - 04
דבר עם אלכס.

אפי

elitkh
22-10-05, 22:03
ארז

אני מניח שכבר עשית את החישובים אבל כדי להחכים אותנו תן קצת נתונים:
על אילו צמיגים מדובר?
מה יחס ההעברה בסרנים?
מה יחס ההעברה בטרנספר?(טרנספר של יונימוג?)
האם בחרת כבר גיר או שאתה מעוניין במנוע-גיר כחטיבה אחת?
מה מהירות השיוט (כביש) שאתה מעוניין להגיע אליו עם הרכב הזה.
השאלות שלי באות כדי לנסות להבין באיזה מהירות אמור להסתובב המנוע כאשר הרכב במהירות של כ80 קמ"ש.

תודה
אלי

נמרוד
23-10-05, 12:12
ארז, קודם כל המנוע הנכון בוודאי בישראל הוא בכל מקרה שברולט 5.7 ליטר. בעתיד אפשר לבנות אותו להספקים וסלד"ים גבוהים, כל מה שצריך זה קטלוג של summit... אה, וכסף, כמובן.

עשיתם כבר חישובים עם כל נתוני יחסי ההעברה שיהיו שיש לך מסקנה כזו? או שזו רק תחושה?

נניח שאתה משתמש בהכל מיונימוג, כולל יחסי העברה, גיר, טרנספר. יונימוג נוסע על צמיגי 42 בערך במקור. יונימוג מגיע ל80 קמ"ש, וזה עם מנוע שהסל"ד שלו נמוך יותר מהסל"ד המקסימלאי של שברולט V8 הרגיל ביותר (תקנו אותי אם אני טועה). אז עם מנוע שברולט, הוא יסע יותר מהר, גם מבחינה מספרית של סל"ד וגם בגלל שיחס ההספק/משקל בכל מקרה יהיה הרבה יותר טוב מיונימוג. ואתם גם תשתמשו אני מניח בגיר אוטומטי אמריקאי, עם הילוך אוברדרייב.

ארז
23-10-05, 18:30
לחישובים סופיים עוד לא נכנסנו אבל בגלל הסרנים עם היחס הנמוך(הינע סופי) חשבנו על מנוע V8 5.7 גיר 4L80E החזק מאוד וטרנספר מהיר וחזק(205), הרצון הוא שהרכב יכול להיות גם זריז מאוד למרות שהמנוע לא יהיה מפלצתי(כנראה וורטק באזור ה250 כ"ס)

חימושניק
23-10-05, 23:57
לחישובים סופיים עוד לא נכנסנו אבל בגלל הסרנים עם היחס הנמוך(הינע סופי) חשבנו על מנוע V8 5.7 גיר 4L80E החזק מאוד וטרנספר מהיר וחזק(205), הרצון הוא שהרכב יכול להיות גם זריז מאוד למרות שהמנוע לא יהיה מפלצתי(כנראה וורטק באזור ה250 כ"ס)

אם תשתמשו בוורטק V6 אז מספיק לכם גיר 4L60-E, מספיק חזק, אבל קל יותר מ 4L80-E. הוא בהחלט יכול לעמוד בהספק כזה, מה עוד שהוא מחובר בסופו של דבר לסרנים עם הינעים סופיים שיפחיתו משמעותית את העומס על מערכת ההינע.

ארז
24-10-05, 00:10
המנוע הוא V8 וורטק שירד מסיירה חדשה של חברת חשמל(דבל גאנט), הוא נראה במצב מצויין עם ק"מטרז' נמוך מאוד, הגיר מגיע איתו.....

חימושניק
24-10-05, 00:26
המנוע הוא V8 וורטק שירד מסיירה חדשה של חברת חשמל(דבל גאנט), הוא נראה במצב מצויין עם ק"מטרז' נמוך מאוד, הגיר מגיע איתו.....

ואיפה מצאתם את הבונבון הזה? זה אחד הבודדים בארץ. הרי המנועים האלו לא יובאו באופן סדיר.

בכל אופן,

תתחדשו!

Bulldog
24-10-05, 01:04
ארז, אם אני מבין נכון אתה מחפש מנוע שיוכל לעבוד טוב בתחום הסל"ד הגבוה?
אם כן אתה מחפש במקומות הלא נכונים.
אתה צריך מנוע ימי.

שחף110
24-10-05, 07:45
ארז, אם אני מבין נכון אתה מחפש מנוע שיוכל לעבוד טוב בתחום הסל"ד הגבוה?
אם כן אתה מחפש במקומות הלא נכונים.
אתה צריך מנוע ימי.

אני שמעתי אל קאמינו ?

Bulldog
24-10-05, 12:12
שחף, לא כל אל קמינו מגיע עם מנוע ימי.
אבל מנוע ימי באל קמינו עושה אותה רכב מאד מעניין.

שחף110
24-10-05, 13:53
שחף, לא כל אל קמינו מגיע עם מנוע ימי.
אבל מנוע ימי באל קמינו עושה אותה רכב מאד מעניין.

מה באמת עומר ?? הם לא יצאו ככה מהמפעל ?? :twisted: :lol:

karnaf
27-10-05, 20:16
מנוע LT1 של שברולט קורבט משודך לגיר mk1 אם אני לא טועה באותיות שגםהוא של קורבט יעשה את העבודה כמו שצריך

asafk
27-10-05, 21:52
יש מנוע. 5.7 וורטק, מחובר לגיר עם ממיר מומנט קצר במיוחד. הולך להיות מעניין.

אסף.

t_uri
27-10-05, 22:05
יש מנוע. 5.7 וורטק, מחובר לגיר עם ממיר מומנט קצר במיוחד. הולך להיות מעניין.

אסף.

התחלת כבר לכתוב. למה הפסקת? על מה מדובר? AFTER MARKET? STOCK?

אורי טל

asafk
27-10-05, 22:13
לפי מה שהבנתי (לפני שפתחתי משהו) זה הסטנדרטי הכי קצר- של סיירה 3500.

אסף.

אריק זמר
28-10-05, 01:19
אולי אני אחרים לכם את המנוע והגיר ?!
לא נראה לי שאתם צריכים גיר כבד וטרנספר לא פחות כשהכפלת המומנט נמצאת בסרנים...

גיר 4L60E כמו שרשמו קודם, משודך לNP241 - ניתן למצוא ישירות מכמה אפליקציות משנת 90-91 וצפונה...ייתן לכם הרבה יותר בהרבה פחות.
לטעמי אחרת זו סתם העלעת עקומת המשקל...והכבדה על המנוע.
מה גם שה205 הינו די ישן ועם יחס העברה "בעייתי" של 1:2

אריק

-->