PDA

צפייה בגרסה מלאה : "שריפה פרצה ב.... בגלל קצר חשמלי" ואני מוטרד.

יוסי בר צבי
11-01-16, 14:59
למנהלים - אין בפוסט שום נגיעה פוליטית. אני מוטרד מזה ש"קצר" כזה יכול לשרוף מקום שלם.

אתמול בישרו כותרות החדשות שבמשרדי צלם פרצה שריפה באישון לילה והמקום נשרף כליל.

הבוקר התבשרנו ש"קצר חשמלי" מעל התקרה האקוסטית הוא שגרם לשריפה ואני נהייתי מוטרד מאוד.
מי יתקע לכפי שאצלי בבית לא יכולה להתפתח שריפה כזאת באישון לילה?
ומה עלי לעשות ע"מ שאצלי בבית לא יתפתח מחר בלילה "קצר חשמלי" שישרוף את הבית?
ומה בכלל מסתתר מאחורי צמד המילים המרשים "קצר חשמלי" ? הרי קצר נוצר מנגיעה של פלוס ומינוס, בלתי הגיוני בעליל שזה מה שקרה שם.

אני מניח שאת תשתיות החשמל הניח קבלן חשמל מורשה ואף אחד לא עולה לתקרה אקוסטית לשנות חיבורים, בטח לא באמצע הלילה.
אני מניח גם שבאישון לילה אין צריכה מסיבית של חשמל במקום שעלול לגרום לחימום והתלהטות חוטי חשמל (שעלולים לגרום לשריפה).
מחמם המים אינו עובד, מזגנים כבויים, המקום חשוך....ובכל זאת, קצר מעל תקרה אקוסטית גרם לשריפה. ענקית.

איזה קצר בכלל יכול להתפתח מעל תקרה אקוסטית כשהמקום ריק ואין צריכת חשמל ושבהמשכו של הקצר נשרף המקום כליל.
אשמח לתשובות מיודעי דבר, ודאי מחשמלאים מוסמכים.

יוסי.

tomergir
11-01-16, 15:26
יש תשובה פשוטה לזה. במחשבים קוראים לזה "באג", בחשמל קוראים לזה "עכברים ויתר המכרסמים..." שמשום מה הם אוכלים כבלי חשמל.
אז אני מניח שחוטי החשמל היו בתור צנרת שעם השנים התפוררה או נסדקה, ובעל חיים רעב ראה בזה פתרון להשקיט את רעבונו ו....הופ ! עכבר צלוי ומשובח.

boaz avrahami
11-01-16, 15:26
תרגע.
אצלך אין פלוס ומינוס בבית [emoji56]

תרכוש ביטוח ותתפלל.

אם החשמל אצלך תיקני אז הסבירות כנראה נמוכה

יוסי בר צבי
11-01-16, 15:33
יש תשובה פשוטה לזה. במחשבים קוראים לזה "באג", בחשמל קוראים לזה "עכברים ויתר המכרסמים..." שמשום מה הם אוכלים כבלי חשמל.
אז אני מניח שחוטי החשמל היו בתור צנרת שעם השנים התפוררה או נסדקה, ובעל חיים רעב ראה בזה פתרון להשקיט את רעבונו ו....הופ ! עכבר צלוי ומשובח.

לא בטוח...קצר מהסוג הזה יגרום לקפיצת ממסר הפחת, אולי יקפיץ אפילו את המפסק הראשי...למה שיגרום לשריפה ?

אומי5
11-01-16, 15:37
זה קורה לא פעם, רק שבדרך כלל אין סיבה שזה יגיע לחדשות.
איך תדאג שזה לא יקרה אצלך בבית? תבדוק את התשתית מידי פעם, ותדביר נגד מכרסמים.

לעניות דעתי, הסיבה העיקרית ששרפות פורצות יותר בלילה זה פשוט שבלילה לא שמים לב בזמן.
במהלך היום ישר מישהו שם לב שנפל החשמל או שיש ריח של עשן, ובדרך כלל עוצרים את השרפה לפני שהיא הופכת לסיפור.

kd2
11-01-16, 16:57
"קצר חשמלי" זה גם סוג של סיסמה כזאת מופשטת לשריפה כתוצאה מתקלת חשמל, זה לא בהכרח מה שקרה.
דבר יותר נפוץ וסביר נגיד... זה שחיבור לא מהודק כראוי התחמם והדליק משהו בסביבתו, אבל לא יגידו לך את זה, אלה יאמרו "קצר חשמלי".
ומעבר לכך כל מיני קומבינות שאין עליהם מאמ"ת או אין עליהם את המאמ"ת הנכון וכדומה...

בוזי
11-01-16, 17:04
"שריפה כתוצאה מקצר חשמלי" בתרגום לעברית זה: "לא שילמו את חשבון הפרוטשן בזמן" ;)

asafk
11-01-16, 17:39
המלצה חמה שלי. פעם בשנה מקסימום שנתיים מזמינים הביתה חשמלאי בודק והוא מעמיס את כל המעגלים ובודק את כל השקעים ואתה יכול להיות שקט יותר. הוא יעלה על חיבורים שהתרופפו ועל מפסקים שהתעייפו.

אסף.

asafk
11-01-16, 18:12
אני רוצה להוסיף... מה שכתבתי למעלה זה מנסיון אישי.
פעם ראשונה המשרדים של החברה שעבדתי בה לפני זמן מה נשרפו כליל בגלל חיבור חשמלי רופף בחנות שמתחת.
בית של מישהו שאני מכיר מהעבודה (אותה עבודה... חשוד?) נשרף בגלל מעגל לא תקין במקרר.
אצלי בדירה לפני כמה וכמה שנים - לילה, חושך, אני בדרך לישון, שומע "רעש של חשמל" . הלכתי בעקבות הרעש החלש חלש חלש - ששמעתי רק בזכות השקט של הלילה. הרעש בא מהשקע של המכונת כביסה. נגעתי בו הוא היה חם. תפסתי אותו חזק ופשוט עקרתי אותו מהקיר. נשפכו עלי מים.... מתברר שנזילה מהדירה שמעל נכנסה לתוך צינורות החשמל ומילאה אותם מים. זה היה קרוב.
ושוב בדירתי המתפוררת, דירה אחרת אבל באותו גיל בדיוק, לילה ושקט. ריח של חשמל נשרף. הלכתי בעקבות האף, ראיתי אד דק של עשן יוצא מאחורי המייבש כביסה. זה היה קרוב אבל ממש ממש קרוב.
בקיצור - דברים עם הזמן מתרופפים, זזים, נחלשים.

אסף.

AvinoamNa
11-01-16, 18:12
נקודה חשובה, הפחת יכול להיתקע למעלה. כפתור הטסט עליו לא נועד ליופי אלא נועד להפלה יזומה של הפחת כדי לוודא שהמנגנון לא תפוס.
פעם היה כתוב על חשבון החשמל- להקפיץ אחת לחודש את הפחת.
בכל מקרה, אחת לכמה חודשים בהחלט כדאי לעשות זאת, והידוק הברגים בכל הפיוזים אחת לכמה שנים על ידי חשמלאי, לוח חשמל ישן, לשקול היטב להחליף את הפיוזים והפחת.
בלוח חשמל תקין, כפי שאמרו החכמים פה, הסיכוי לקצר שכזה קטן מאד.
אישית בכל הקשור לחשמל, ממליץ תמיד להרכיב את הרכיבים האיכותיים ביותר.

יוסי בר צבי
11-01-16, 18:25
אני רוצה להוסיף... מה שכתבתי למעלה זה מנסיון אישי.
פעם ראשונה המשרדים של החברה שעבדתי בה לפני זמן מה נשרפו כליל בגלל חיבור חשמלי רופף בחנות שמתחת.
בית של מישהו שאני מכיר מהעבודה (אותה עבודה... חשוד?) נשרף בגלל מעגל לא תקין במקרר.
אצלי בדירה לפני כמה וכמה שנים - לילה, חושך, אני בדרך לישון, שומע "רעש של חשמל" . הלכתי בעקבות הרעש החלש חלש חלש - ששמעתי רק בזכות השקט של הלילה. הרעש בא מהשקע של המכונת כביסה. נגעתי בו הוא היה חם. תפסתי אותו חזק ופשוט עקרתי אותו מהקיר. נשפכו עלי מים.... מתברר שנזילה מהדירה שמעל נכנסה לתוך צינורות החשמל ומילאה אותם מים. זה היה קרוב.
ושוב בדירתי המתפוררת, דירה אחרת אבל באותו גיל בדיוק, לילה ושקט. ריח של חשמל נשרף. הלכתי בעקבות האף, ראיתי אד דק של עשן יוצא מאחורי המייבש כביסה. זה היה קרוב אבל ממש ממש קרוב.
בקיצור - דברים עם הזמן מתרופפים, זזים, נחלשים.

אסף.

פחד.....

טלסקופ
11-01-16, 18:33
באותו עניין, אני מחפש חשמלאי באיזור עמק חפר. מי מכיר מישהו אמין ומקצועי?

tamir128
11-01-16, 18:35
אי שם ברחבי הרשת, קראתי עדות של חשמלאי שטוען שביקר שם והתריע על הבעיה והם סירבו לטפל.
לך תדע בכל הבלגאן אם זו עדות אמיתית.

AvinoamNa
11-01-16, 19:10
מבלי לדעת מה קרה שם,
בניין משרדים, כל כמה שנים מגיע שוכר אחר, כל אחד מבצע את ההתאמות לשימושים שלו, וסביר להניח בשאיפה לעלות הנמוכה ביותר.
אחרי עשרים שנה ולפחות כמה שוכרים, סביר להניח שהלוח נראה כמו אוסף שינויים.
מהיכרות עם דירות ישנות בירושלים, חשמלאי מבלה רוב הזמן בלהבין מה קשור למה ומיעוט הזמן באמת בטיפול בבעיה.

דרור ברלי
11-01-16, 19:32
"קצר חשמלי".... או בעברית מדוברת - מערכת חשמל ישנה, מוזנחת, לא מתוחזקת ולא בטיחותית. עם כבלים מתפוררים, חדירת מים וכו'.
ככה בדיוק נשרף והתמוטט בניין מרכזים בדרום ת"א לפני 13 שנה. מבנה ענק. הסטודיו שלי דאז היה בצד הדרומי שלא התמוטט.

polar bear
11-01-16, 19:42
"קצר חשמלי".... או בעברית מדוברת - מערכת חשמל ישנה, מוזנחת, לא מתוחזקת ולא בטיחותית. עם כבלים מתפוררים, חדירת מים וכו'.
ככה בדיוק נשרף והתמוטט בניין מרכזים בדרום ת"א לפני 13 שנה. מבנה ענק. הסטודיו שלי דאז היה בצד הדרומי שלא התמוטט.

חשוד.

tamir128
11-01-16, 19:56
שמועה נוספת טוענת שבסופו של דבר זה בכלל לא היה קצר חשמלי והדליקה פרצה בגלל שהישאירו נר נשמה דולק לעילוי נשמת נשאת מלחם.

gp1
11-01-16, 21:19
http://sfile.f-static.com/image/users/200160/ftp/my_files/%D7%9C%D7%99%D7%A7%D7%95%D7%99%D7%99%D7% 9D%205.png

http://4.bp.blogspot.com/-Poqq2JGcSKM/UM2R00dLBAI/AAAAAAAABN4/SgLEsVhAZdY/s1600/%D7%A9%D7%A7%D7%A2_%D7%A9%D7%A8%D7%95%D7 %A3.png

http://sfile.f-static.com/image/users/200160/ftp/my_files/%D7%9C%D7%99%D7%A7%D7%95%D7%99%D7%99%D7% 9D%203.png

shmulikbg
11-01-16, 21:29
[QUOTE=טלסקופ;676109]באותו עניין, אני מחפש חשמלאי באיזור עמק חפר. מי מכיר מישהו אמין ומקצועי?[/QUOTE

איתי, חבר פה בפורום. itayhi

-->