PDA

צפייה בגרסה מלאה : מהו הסכום סביר לשלם מעל המחירון בשביל סמוראי במצב מצויין?

Aviram
22-10-05, 15:51
מהו הסכום סביר לשלם מעל המחירון בשביל סמוראי במצב מצויין?

תודה
אבירם

אביעד_הלאלי
22-10-05, 18:33
מה יש בו?
סטנדרטי לחלוטין?
יש לו שיפורים ותוספות?

Aviram
22-10-05, 19:57
סטנדרטי לגמרי

גיא
22-10-05, 20:51
סתם מסקרנות .. מה זה מעל מחירון ?
ולמה ?

וכמה ?

אני מוכר סמוראי 92 של חבר שנימצא בחו"ל. המחירון 23 והציעו לי 18. למה מעל ?

Aviram
23-10-05, 03:50
בסביבות 5K מעל....

asafk
24-10-05, 13:38
מקובל, בג'יפים זולים, לשלם עד 10% מעל או מתחת למחירון בהתאם למצב הרכב. כלומר- עד 10% מעל למחירון לרכב שאתה משוכנע במאה אחוז שהוא במצב פנטסטי, הכל תקין, שמור, מטופל, צמיגים חדשים, מצבר חדש, אין תקלות פתוחות וכו'. המשמעות היא שלא תצטרך ליישר קו אחרי הקנייה (זו הוצאה שיכולה להגיע לעד 10% ממחיר הקניה). למלא דלק ולצאת לטיול.

אסף.

המהנדס
24-10-05, 13:57
הייתי משלם גם יותר מ 5K אם זה רכב שמור מתוחזק ומטופל.
אולי אני ממש דביל אבל ההשקעה הכוללת בסמוראי שלי מדגדגת את ה 14K (אחרי הקנייה - סוג של יישור קו ארוך מאוד ועדיין לא סיימתי) וקניתי אותו במחיר מחירון דאז (21K).

combina347
25-10-05, 02:40
לדעתי 1000
רק בגלל שקשה למצוא שמורים
אבל מחיר מחירון מתייחס לרכב במצב טוב ללא תקלות
זה שרכבים שמורים דורשים מעל המחירון לדעתי זה לא מוצדק
פשוט צריך להוריד לאלה שלא שומרים

כמה זמן אתה רוצה להחזיק את הג'יפ? איזה שנה הגי'פ?
אף אחד לא יתן לך סכום כזה כשתרצה למכור?

ששון
25-10-05, 18:41
סמוראי או כול רכב גיפ או לא נימדד לפי המצב שלו זאת אומרת:

סמוראי סטנדרטי לחלוטין במצב חדש (תקין 100 אחוז) מחיר מחירון

תוספות לוקחים 50% מיכול תוספת ומוסיפים למחירון וככה קובעים את המחיר הסופי

המהנדס
25-10-05, 19:31
לרכבים כאלו אין מחירון מוגדר אם מוצא חן קונים אם לא, לא קונים.
יש הציע מסויים בשוק -אם יש משהו שנראה לך והבעלים יגזים במחיר- תיקח ? בטח שתקח כי מה לעשות זה מה שאתה רוצה ואין אופציות אחרות.
היצע וביקוש , לא מחירון .במיוחד בסמוראי שלא תמצא שניים שהם דומים אחד לשני , לכל רכב יש הסטוריה ארוכה של בעלים ,שיפורים,מיגונים,החלפות שונות של רכיבים,מערכת חשמל ששיחקו איתה,דפיקות מכל הכיוונים,חלודה,מכלולים גמורים וכו' (ממחקר ארוך שלי אין סמוראי תקין ב100% באמת, נקודה.)
מי שיראה לי סמוראי תקין ב100% הכל כולל הכל יקבל גלידה :D

שיפורים זה שטויות ,באמת . אין על מה לעלות בשביל נעילה אוטומטית ,צמיגים רחבים, מגן חזירים ,בולמי מונרו או פילטר אויר פתוח (כן כן ראיתי גם כאלו שביקשו על זה כסף)
כי רכב ממש משופר (ויש המון כאלו) ולא ממש תקין - לא שווה לעלות בשביל השיפורים שלו שקל.

על שלי שהשקעתי רק באחזקה המון כסף לא מגרד בכלל מצב "טוב" למרות שבעלי סמוראי אחרים יגידו שהוא במצב ממש מצויין.
הכל בעיני המתבונן.
זו דעתי.

סמוראי 92
26-10-05, 05:08
שיפורים זה לא שטויות. זה עלה למישהו הרבה כסף, זיעה, מחשבה, וזמן, הרבה זמן. אלו בדיוק הדברים שבשבילהם משלמים יותר. כמובן שזה יכול להתקזז בענק מול מצב הרכב, אבל כמו שעידן אמר זה הרי הכל עניין של היצע וביקוש, ושיפורים אם הם טובים ונכונים, מגדילים את הביקוש.

אלון_ק
26-10-05, 15:12
אשית הבן שאתה שואל שאלה בעייתית, כי אין כאן עובדות. כל מה שאתה תשמע זה דעות (והנה שלי):

על רכב במצב טוב מאוד לשנתון שלו (אין מושלם. לא קיים) אני הייתי מוכן להוסיף עד 10% ממחירון, כמו שאסף הציע. בכל מקרה לא הייתי מוסיף יותר מ2K עבור התענוג.

לגבי שיפורים, אני חולק על דעתו של עידן ובגדול. הבעיה איננה דרישת כסף עבור שיפורים, הבעיה היא ההגדרה של שיפור. רוב האנשים החליפו בולמים, ערגלו את הקפיצים וקנו צמיגים גדולים יותר והם משוכנעים שאלו "שיפורים". אלו לא, הם בסה"כ שינויים שממילא היו צריכים להתבצע, ודאי אם מדובר בערגול או החלפת בולמים. על אלו לא הייתי שם שקל.
נעילות זה כבר סיפור אחר, כמו גם החלפות של מערכות מתלים, פגושים ושאר מיני טובין. אלו דברים שעולים הרבה מאוד כסף בשוק (מערכת מתלים כ4.5K, פגושים יודעים להגיע גם ל3.5K לאחד, נעילה עולה לך לפחות1K עבור הקניה לפני הרכבה וכו'). תחשוב על זה, עידן, נניח והאוטו שלי מוצע למכירה ומצבו המכאני הכי טוב שאפשר בהתחשב - אתה באמת היית מוכר אותו ב22K? הרי אילו היית הולך וקונה את מה שיש עליו אתה מגיע להשקעה של קרוב ל35K... מצד שני, ברור שאני לא הולך לדרוש עליו עוד 35K. ברור שאני לא אדרוש אפילו 15, כי אף אחד לא ישלם את זה. כל אחד צריך לקבוע לעצמו מה הוא צריך וכמה הוא מוכן לשלם על זה ולראות איך הוא מצליח להסתדר עם המוכר על זה, כי אם יש שם סמוראי במצב טוב למכירה הוא לא ישאר הרבה זמן.

Aviram
26-10-05, 15:28
אני דיברתי על סמוראי סטנדרטי לחלוטין ללא שום שיפורים כלשהם...
אלא פשוט סמוראי שלשנים שלו נראה שמור מאוד גם חיצונית וגם מפבנים
בכל אופן החלטתי לרדת מהנושא לאור זאת שהמחיר הנדרש הוא גבוה מאוד עבור סמוראי שחדש בסה"כ בשנתיים מעל המודל שלי

אמיר חסידים
28-10-05, 14:27
אבירם שלום
מאיזה שנה הרכב ?
כמה ידיים ?
אם הרכב חדש יחסית ( נגיד 95 ומעלה ) - אלו המחירים !
אנשים נותנים היום מעל למחירון !!!!
אני מכרתי את שלי ( 94 פתוח ) בלי הרבה שיפורים ( לפי נקסוס ) ב5K מעל המחירון .
חברים , מכרתי מבלי להתאמץ בכלל , פרסמתי והטלפון לא הפסיק לצלצל , תוך שבועיים הרכב נעלם :cry: - הייתי יכול למצוא מחיר טוב יותר !!

בקרוב נפתיע ... :wink:

פינטוס
28-10-05, 17:40
הגיפים הקטנים מבוקשים מאוד ומכיוון שאין הרבה כלים ועוד שמורים ומטופלים (אני אפילו לא מתיחס לתוספות) ברמה טובה כמו פריבטים אז במידה וישנו כלי שמור ומטופל כראוי אפשר ומומלץ לבקש כמה שיותר ותאמינו לי מקבלים אני מכיר אנשים שקנו ביותר מ7 מעל המחירון ויקבלו בחזרה במחירה אני לא אומר שזה פייר אבל כל עוד יש ביקוש רב ואין הרבה כלים אפשר ומומלץ לבקש יותר ולגיטימי גם לקנות ביותר כי זה המצב בשוק :twisted:

-->