PDA

צפייה בגרסה מלאה : הרכבת נעילה אחורית חשמלית נשלטת על ידי התקנת דיפ׳ ויגו על סרן אחורי של ל״ק 120

danalon
12-01-16, 23:24
שלום !
מישהו מכיר, ניסה, נסע?

יש לי שאלה עקרונית וכמה שאלות טכניות:
א) כמה משמעותי השיפור בעבירות אל מול בראת אחיזה +דיפ׳ מרכזי נעול? (מה שיש לל״ק סטנדרטי)

ב) המלצות על מוסך?
ג) עלויות?

מה עוד צריך לדעת בכדי להחליט?

asafk
13-01-16, 10:05
יש באתר מדריך לדיפרנציאל טויוטה 8 אינצ׳. מציע שתעבור עליו.

אתה תצטרך כנראה להעביר את הסט קורונה ופיניון מביצה לביצה.
אתה תצטרך מעגל פיקוד עם ממסרים.

ממליץ שתדבר עם טושי, שווה לעשות טיול עד אליו לדרום הרחוק בשביל התקנה איכותית.

ואפשר גם בעבודה עצמית אבל זה למתקדמים.

אסף.

danalon
13-01-16, 11:12
תודה רבה,

אם למישהו יש דעה לגבי יתרונות / חסרונות מול נעילה פניאומטית כמו של ARB - אז אשמח לשמוע.

נמרוד
13-01-16, 13:28
הנעילה המקורית של טויוטה היא הכי טובה שיכולה להיות לרכב הזה. אמינות מוחלטת. אם יש בעיות זה חשמל ופתיר בקלות.

נעילה מופעלת אויר ARB - פטנט נהדר ועובדה שבנו ממנו אימפריה. אבל צריך לזכור למה הוא נועד. לאפשר נעילה נשלטת על עדי החלפת הדיפרנציאל בלבד בכלי רכב שאין להם אופציה לנעילה מכאנית מקורית. ההסתמכות על לחץ אויר בעייתית תמיד, רגישה לאיכות התקנה ותחזוקה.

Sent from my GT-I9301I using Tapatalk

danalon
13-01-16, 15:29
תודה רבה.
למדתי הרבה מהתשובות ועברתי על החומר שמצאתי באתר (ובאתרים אחרים).

הבנות עד כאן וגם וידוי:
1. לצורכי עבירות הערך המוסף של נעילה ברור - אבל יש גם דעה אחרת מבוססת ורצינית של אלו שטוענים שלרכב טיולים משפחתי, לא כלי ייעודי לעבירות וחילוץ, זה מיותר, ושהמענה הקיים (נעילה אורכית + בקרת משיכה) מספיק לגמרי.
2. יש עדיפות לנעילה מקורית של טיוטה: אמינות ופשטות, תאימות למכלולי הרכב.
3. הדרך הקלה היא כנראה למצוא ביצה של ויגו מהשנים 2006-2008 עם יחס העברה 43/11 שאמור להיות זהה לזה הקיים בלנדקרוזר 2008 (5 הילוכים).
4. התקנה "סופר מקצועית" היא תנאי - זה מכלול מורכב ותקלה עלולה להיות מסוכנת, במיוחד על הכביש.
הוידוי:
אני מבין שהרמה הטכנית שלי לגמרי לא מספיקה, ושאני לא יודע לעשות כזה דבר לבד. עוד לא מצאתי מוסך באיזור המרכז שיכול לייעץ בקניה של דיפ', לבדוק אותו ולהתקין.

אשמח לכל המלצה או בכלל הערות ומידע נוסף.

תודה רבה!

asafk
13-01-16, 16:07
אם מצאת ביצה עם אותו יחס העברה זה הופך להיות עניין פשוט, ממש פשוט, של הסרה והתקנה של ביצה.
מרוקנים שמן, שולפים ציריות, מנתקים גל הינע, מחליפים ביצים ומרכיבים הכל.
זה מה שאתה צריך או לעשות לבד או לבקש במוסך שיעשו. תבדוק עם ארז סנטו מוסך טופ גיר בטירה.
אחרי זה נשאר לחווט את הנעילה כולל כפתור הפעלה ומעגל בקרה. בזמנו יואב hitoy פירסם כאן סכמה חשמלית והוראות מלאות למעגל הזה.

אסף.

OhadL
13-01-16, 23:52
למיטב ידיעתי יש צורך בביצוע התאמות בין הסרן הקיים לביצה הנעולה. צריך לקדוח חור נוסף ולהוריד עוד כמה חתיכות וכמובן כבילה עד תא הנוסעים.
הסרן קומפלט של הויגו לא מתאים מאחר שמדובר במתלי עלים מול קפיצים ספירלים ובלמי תוף מול דיסק.

מה שכן ראיתי שניתן להזמין את הסט חדש מהחברה, משתמש yossi2 רשם כי עשה כך.
יש פרויקטים בכלל מגניבים שמגדילים אפילו לחבר את הנורית בלוח המכוונים לחיווי הנעילה ומשתמשים במתג מקורי של הויגו.

אפשר למצוא מפירוק גם "מחשב" נעילה מקורי.

מה שאני לא יודע זה אם יש חיווט מוכן או לא.

נשמח אם תעדכן בתהליך, כולל מק"ט

ד ו ר ו ן
14-01-16, 09:37
למיטב ידיעתי יש צורך בביצוע התאמות בין הסרן הקיים לביצה הנעולה. צריך לקדוח חור נוסף ולהוריד עוד כמה חתיכות
+
נדרש לקדוח ולהבריז 2 ברגים היקפיים של הביצה, וחיתוך קל של מגרעת נדרשת לתנועת המזלג שילוב.

שום דבר מיוחד שאי אפשר לבצע עם כלים בסיסיים מאד ומיומנות מכנית בסיסית לדעתי.

את מיקום הברגים והמגרעת אפשר לסמן בקלות עם אטם מקורי של סרן נעול, מניחים אותו על הפתח ומסמנים את מתאר החיתוך, וקצת שיוף עם דיסק 4.5 (לשים לב טוב לכסות את הפתח ולנקות שבבים לפני שסוגרים, אחרת השבבים יגרמו לנזקים לאחר הסגירה).

את החורים החדשים מסמנים דרך החורים של הביצה, עם קדח מוביל, ואח״כ מבריזים.

החשמל דורש ידע.

טל חסיד
14-01-16, 09:48
אם מצאת ביצה עם אותו יחס העברה זה הופך להיות עניין פשוט, ממש פשוט, של הסרה והתקנה של ביצה.
מרוקנים שמן, שולפים ציריות, מנתקים גל הינע, מחליפים ביצים ומרכיבים הכל.
זה מה שאתה צריך או לעשות לבד או לבקש במוסך שיעשו. תבדוק עם ארז סנטו מוסך טופ גיר בטירה.
אחרי זה נשאר לחווט את הנעילה כולל כפתור הפעלה ומעגל בקרה. בזמנו יואב hitoy פירסם כאן סכמה חשמלית והוראות מלאות למעגל הזה.

אסף.

מנסיון רב בנושא, ההתאמה המכנית בין צינור הסרן להאוזינג הדפרנצייל בעל נעילה מקורית בכלל לא פשוט כמו שכתבו, זה אפילו מסובך מאד למי שחסר נסיון או בעל מקצוע, מכונאי שלא מכיר את זה עדיף שלא יעשה את העבודה, יתרה מזאת בעבר נתקלתי בהסבות כאלה ששום דבר לא בנוי כמו שצריך ואז יש מספר בעיות שיגרמו לכשלים, ממליץ מאד לבצע את ההסבה כאשר הסרן מפורק מהרכב הרבה יותר מדוייק יוצאות ההתאמות וכמובן יותר בטוח לעבודה, לגבי המערכת החשמלית להפעלת הנעילה גם כן צריך משהו מקצוען אחרת יש תקלות.

בהצלחה טל

asafk
14-01-16, 11:28
אוקיי. קיבלתי.
הרכבתי כמה כאלה בעבר בהיילקסים ולא זכורות לי בעיות מיוחדות. הבעיה הכי גדולה היתה למצוא מקדחה קטנה מספיק כדי לקדוח צמוד לקפיץ הימני בסרן הקדמי.
מן הסתם עם הנסיון צצות גם הבעיות...

אני חוזר וממליץ לשרוף קצת סולר ולהדרים עד אל טושי כדי להרוויח עבודה טובה.

אסף.

ד ו ר ו ן
14-01-16, 12:03
אסף,
התקנה אחורית בסרן שלא נעול במקור היא כמו התקנה הקדמי לא נעול.
יש קצת עבודה מכנית.

טל,
אני חייב לציין שההתאמה של ביצה נעולה לסרן לא נעול זה אחת העבודות היותר פשוטות מכנית שנתקלתי בהן.

חוץ משני ברגים עיוורים שצריך להתאים, וכרסום מקום למזלג השילוב, הביצה מתיישבת לבד על הברגים הקיימים.

באילו קשיים נתקלת?

טל חסיד
14-01-16, 13:17
מעולם לא נתקלתי בבעיה או קשיים כשבניתי אצלי נעילות, אבל הרבה הגיעו אלי בניסיון לתקן התקנות חובבניות של בעלי מקצוע שהתקינו גוזנים 12 ממ למשל וקדחו את האוזינג גם ב12 ממ או השחזות שעיוותו את פני השטח וגרמו לנזילות שהיה צורך לפרק הכל מהתחלה ובסרן קדמי זו עבודה איך שלא תסובב את זה, או כאלה שפשוט אמרו להם שאין צורך בארבע גוזנים סיליקון מחזיק וזהו !!! רק להשחיז ולסוע, או הברגות עקמות שהביצה לא נכנסת, אני תמיד מפרק סרן מהרכב ועושה הכל על גבי הכרסומות אצלי אפשר בדרכים חובבניות לא בבית ספרי.

טל

OhadL
14-01-16, 15:19
מתלבש על השרשור, אני מחפש את מק"ט הדיפ'.

ראיתי מחירים במרשתת באזור 1000-1500$ לביצה נעולה חדשה.

ד ו ר ו ן
14-01-16, 15:40
מעולם לא נתקלתי בבעיה או קשיים כשבניתי אצלי נעילות, אבל הרבה הגיעו אלי בניסיון לתקן התקנות חובבניות של בעלי מקצוע שהתקינו גוזנים 12 ממ למשל וקדחו את האוזינג גם ב12 ממ או השחזות שעיוותו את פני השטח וגרמו לנזילות שהיה צורך לפרק הכל מהתחלה ובסרן קדמי זו עבודה איך שלא תסובב את זה, או כאלה שפשוט אמרו להם שאין צורך בארבע גוזנים סיליקון מחזיק וזהו !!! רק להשחיז ולסוע, או הברגות עקמות שהביצה לא נכנסת, אני תמיד מפרק סרן מהרכב ועושה הכל על גבי הכרסומות אצלי אפשר בדרכים חובבניות לא בבית ספרי.

טל

יותר ברור עכשיו,

מצד שני זה לא הופך את ההתקנה הזו למסובכת אלא מדגיש שחייבים להיות בעלי כישורים טכניים אולי קצת מעבר ל״בסיסי״, ולהכיר ביכולות לפני שמתחילים.

שים לב שהוא דיבר על סרן אחורי, שהרבה יותר פשוט לפרוק מהקדמי.

ד ו ר ו ן
14-01-16, 15:41
מתלבש על השרשור, אני מחפש את מק"ט הדיפ'.

ראיתי מחירים במרשתת באזור 1000-1500$ לביצה נעולה חדשה.

במחירים האלו תמצא בארץ.

OhadL
06-02-16, 22:21
במחירים האלו תמצא בארץ.
אשמח לפרטים

-->