PDA

צפייה בגרסה מלאה : עשן שחור יוצא מהאגזוז ובנוסף גם יוצא מן חומר שחור....

Samu
22-10-05, 18:01
זה נורמלי שיוצא לי עשן שחור מהאגזוז?ובנוסף יוצא מן חומר שחור,בצורה כזאת,של השפרצה של ספריי....
יש לי סמוראי 90... :?:

אביעד_הלאלי
22-10-05, 18:30
עשן שחור?
זה מעיד על שריפת דלק מוגברת. זה קורה כשהמנוע קר, או כשהוא לא מכוון היטב והתערבות עשירה מידי (בדלק), בקשר לרסיסים שאתה רואה, לא ציינת מתי זה קורה.
אם זה אחרי שהאוטו עמד כל הלילה ואתה מניע בבוקר, ייתכן וזה מהצטברות של מים (טל או גשם) בצינור האגזוז, ואז הגזים דוחפים תערובת של פיח ומים- נוזל שחור...

dizza man
22-10-05, 18:41
הסמוראי שלך סובל "מתערובת עשירה" שריפה לא יעילה

תערובת אידאלית=כמות נכונה של חלקיקי דלק ואויר ביחס של 1:14.7 זאת התערובת האידאלית למנועי בנזין ואתה עם קרב' יכול רק לחלום לכזאת.. אבל לג'יפים שמתאמצים צריך תערובת טיפטיפה יותר עשירה =צבע חלודה בפלאג

תערובת נכונה=כל עוד הקרב חדש נקי ומכוון אתה תקבל תערובת טובה והרכב ייסע כמו שתוכנן בסוזוקי אבל הקרב' של סוזוקי לא אמינים בכלל ודורשים ניקוי כל כמה חודשים גם בגלל שזה רכב שטח וגם בגלל שהקרב' עצמו לא מוצלח (את שלי זרקתי לפח אחרי חודשיים נסיעה)
==צבע חלודה באלקטרודת הפלאג

תערובת עשירה= כשכמות חלקיקי הדלק גדולה ממה שצריך יווצר מצב שאתה שורף סתם דלק
או שמעבר בקרב' סתום \דיזות שנסתמו בליכלוך (גם שאריות חלודה מטנק דלק וגם אבק)
תוצאה=הסחיבה תיפגע ,צריכת הדלק תעלה ,ויש גם סכנה אם התערובת ממש עשירה לפגוע בטבעות הבוכנה, הדלק העודף שלא נשרף "ישטוף" את הצילינדרים מהשמן ויגרום לבלאי גבוה ואפילו להרס טוטאלי ==צבע שחור ופיח באלקטרודת הפלאג ,עשן שחור באגזוז

תערובת ענייה=כשיחס התערובת חורג לטובת חלקיקי האויר אין שריפה אופטימלית עקב מחסור בחלקיקי דלק בתערובת ,תוצאה= סחיבת הרכב תרד ,יכול להיווצר מצב שבו המנוע יתחמם מכיוון שאחד מתפקידי הדלק הוא גם לקרר את ראש הבוכנה ,במנועים חדישים אטמוספרים עם יחס דחיסה גבוה וגם במנועים מוגדשים יכולה להגרם דטונציה שתגרום להרס המנוע

הסברים על רגל אחת.. יש עוד המון דברים שהחסרתי אבל זה הבסיס בעיקרון

לכן חשוב שהקרב' יהיה נקי ובמצב מכוון כדי למנוע בעיות
סע למכון שיפוץ קרב' בדוק במכשיר 4 גאזים ותראה שה co שלך בעננים

יכול להיות שהצ'וק שלך נסתם (מעבר מים) וזה מה שגורם לבעייה
או שהתרמוסטט שלך פתוח קבוע -האם טמפ' העבודה של המנוע 90 מעלות? בחצי הסקאלה
או שהקרב' עצמו מלוכלך ונסתמו לו דיזות האוויר\מעבר כלשהו

מה שמשפריץ לך מהאגזוז זה לחות וקצת דלק עודף תטפל בזה דחוף כי אם זה דלק אתה בבעיה

barak4*4
22-10-05, 18:46
ייתכן וזה מהצטברות של מים (טל או גשם) בצינור האגזוז
לא נכון, על מנת שיהיו לך מי גשם באגזוז, הרכב צריך לעמוד על הפגוש הקדמי (כמו בן גוריון :wink: ).
טל, שוקע / מתעבה על משטחים ואינו חודר אל תוך האגזוז.

ההסברים של דיזה מדוייקים.

אוסיף עוד משהו לגבי הנוזל:
http://www.jeepolog.com/jp_forum/viewtopic.php?t=6678&highlight=%E0%E3%E9 %ED

אביעד_הלאלי
22-10-05, 18:54
אם נהיה מדוייקים 'סדר. קיבלתי...
אולי לא הסברתי נכון, אבל כוונתי הייתה ללחות...

Samu
22-10-05, 19:00
דבר ראשון,תודה רבה לכולם במיוחד לדיזה,בשבוע שעבר בדקתי כמה הגי'פ שלי באמת אוכל
והוא אוכל 1:4!!!!
שזה מטורף,עעכשיו מה שחשבתי לעשות זה קודם כל לנקות את הקרבורטור....מה השלב הבא אחרי שאני אנקה את הקרבוטור?

Samu
22-10-05, 19:04
העשן השחור מופיע בד"כ בשטח כשהרכב מתאמץ וגם לאחר מאמץ ובנוסף כשאני מתניע את הרכב בבוקר....

Samu
22-10-05, 19:04
העשן השחור מופיע בד"כ בשטח כשהרכב מתאמץ וגם לאחר מאמץ ובנוסף כשאני מתניע את הרכב בבוקר....

barak4*4
22-10-05, 21:48
והוא אוכל 1:4!!!!
לא תקין בעליל, במיוחד לסמוראי (מספר כזה גם לא תקין לסופה).
אולי כדאי שתיגש לבעל מקצוע שיחווה דעה.

dizza man
22-10-05, 22:08
כשהרכב במאמץ ואתה לוחץ על דוושת הדלק עד הסוף ולא מעלה סל"ד אז המנוע יעשן שחור גם שהקרב' חדש

פשוט נכנס יותר דלק ממה שהמנוע מצליח לשרוף זה קורה בעליות קשות בהילוך לא מתאים בדר"כ וגם בגלל שיפועים שקורה מצב שנשפך דלק מתא המצוף לתוך המנוע ישירות

בקרב' סמוראי שלי זה גם היה קורה תמיד עישן שחור .. בשטח בעיקר
ניקוי לא עזר.. זה היה כבר בלאי בקרב' עצמו (חופש בצירים ,מעברים שהתרחבו\נסתמו ואין אפשרות להגיע אליהם או לפתוח אותם) החלפתי קרב' ונפתרה הבעיה

דבר ראשון תנקה ואז נהיה יותר חכמים

-->