PDA

צפייה בגרסה מלאה : מחפש גיפ ראשון כבר הרבה זמן וזקוק לעזרה

לירוןר
15-01-16, 00:38
שלום לכולם אני כבר הרבה זמן חופר באינטרנט בארץ ובחול ולא מצליח להחליט וגם למצוא משהו ואני לא מאוד בררן.
הכיוון שאני מחפש כמו כולם הוא ככה:
תקציב 85000 ועוד 10000 בצד לתיקונים שיבואו...
גיפ שיהיה רכב ליום יום נסיעות של 40 ליום גג 1000 בחודש .
נסיעה בין עירונית ללא פקקים .
בשטח טיולים 1 בחודש יומי ו3-4 דו-יומיים למטרת טיול ולא מחפש לכבושאת כל הארץ בבת אחת משאיר את הקשים לסוף...
עם משפחה בת 2 ילדים והעתיד הלא רחוק 3 , 2 כיסאות בטיחות וכלב גדול (מאחור בבגז') זה הסידור שהיה בסטיישן ז"ל.
חשוב מאוד שיהיה אמין , אין לי זמן ללכת למוסכים זה מעל הכל הכי חשוב!
בטיחותי יחסית , ולא חשוב לו פאר והדר בכלל ויכול להיות ידני .
לאחר כל אלה ממה שאני רואה ומחפש בשוק יש כמה אפשרויות:
1-- -לנדקרןזר ארוך אמינות מרווח ועבירות.
ממה שראיתי יש שנתון 2001 -2003 . הבעיה שהם ישנים מאוד 300k ק"מ ומעלה וקשה למצוא אחד שלא טחנו אותו וגם אז לך תאמין למוכר שלא זייף קמ או לא יודע מה כי כבר נכוותי ב2 .
2-- סוזוקי גראנד ויטארה שנתון 2008 2009 של המנוע החזק 2400-אמינות בטיחות יחסית ועבירות סבירה עם הגבהה ומיגון אבל צפוף .ניתן למצוא הרבה עם ק"מ נמוך שלא ראו שטח.
מחיר לפני שיפורים סביב 80000 לאחריהם סביב -90 87 ש"ח די יקר וחובה אםהארצה לטייל בלי חשש .
כאמור במחיר הזה כבר אפשר לנדקרוזר אבל ישן עם 300+ ק"מ... זו הדילמה.
2 אפשרויות אחרות :
3--ניסאן פתפיינדר שנת 2007 2008 ,
סביב 85000 שח עם יתרונות של מרווח ענק ובטיחות , חסרון -אמינות בעייתית ושירות לא משהו?? ויקר לפי מה שהבנתי לאחזקה חלקום יקרים ונדירים?
וכן לא ניתן להגביה ולכן לא כלכך טוב לשטח טכני יותר האם נכון ? אם זה נכון אז הוא לא מוצלח אבל אם לא נכון אז הוא מאוד 3טרקטיבי בתור יפני חדש וזול.
4-- אופציה אחרונה באמת. .. למי שעדיין איתי...:
ק י ה סורנטו המודלים של 2007 -2009 .
המחיר בתקציב עם יתרון שאפילו יותר זול סביב 70000 , בטיחותי, מרווח מאוד , הבנתי שלא רע בשטח לאחר הגבהה ומיגון . לגבי אמינות וכאן חפרתי גם בפורומים בחול נחשב אמין וזול לאחזקה האם נכון ?
5-טרנו חשבתי צר מידי ל 3 מאחורה
6-טרופר ישן ואמינות בעייתית אבל זול ב שליש אז 3ולי עם יישור קו אינטנסיבי אזכה באוטו אמין או שאין דברים כאלו...
גיפ צירוקי שנתונים 2004 בערך -זולים מרווחים אבל מה עם אמינות -אותן שאלות כמו לטרופר...
זהו השקעתי ההרבה בכתיבה ומי שקרא עד כאן סחטן אשמח מאוד לתשובות
לירון

dio
15-01-16, 01:21
גרנד ויטרה וסורנטו ג'יפ ״רך״ מידי. לנדקרוזר צריך לחפש , משמע לבדוק מודעות באופן תדיר- דגמים שמורים נחטפים ביום פרסום המודעה.
לגבי טרופר הייתי ממליץ על ארוך בנזין (נדירים יחסית ולכן שמורים) אחלה רכב, גדול ואמין (בד״כ כבר יהיה אחרי שיפוץ גיר -זה בסדר), שאלה האם לא מפחיד אותך צריכת דלק? זה נכון גם לגבי הצ׳ירוקי

לירוןר
15-01-16, 01:56
תודה דניס ,לגבי הדלק נכון התכוונתי לכאלו שמוסבים לגז (מומלץ?) לגבי הסורנטו וסוזוקי לשניהם ההתייחסות לאחר הגבהה ומיגון . האם גם אז נחשבים רכים מידי לטיולים של מתחילים כאלו שלא כוללים מעברים קשים ?
מה לגבי האמינות של הסורנטו והוצאות אחזקה ?
חוות דעתך לגבי הפתפיינדר?
לנד קרוזר ישן בן 13 עדיף על הפתפיינדר או טראנו חדשים יותר?

- - - Updated - - -

עוד בעיה שלא מצאתי מי שיבטח מקיף לנדקרוזר בשנתון 2001 -2004 כמה חברות לסוכנים פרטיים אמרו שאי אפשר למרות היעדר תביעות או בעיה אחרת. למי שיש כבר כמה שנים כנראה מוכנים להמשיך לבטח ולי כלקוח חדש עם אוטו ישן לא. רעיונות המלצות על סוכן טוב שכן יבטח כי אני לא אקנה ב 80000 -90000 בלי מקיף...
כל השאר ניתן לבטח כי הם צעירים יותר

Saar
15-01-16, 08:30
תבדוק גם פג'רו.
מאוד מרווח ונוח.
מספיק עביר לכל טיול סביר (בודאי יותר מגראנד ויטרה שציינת)
זול משמעותית מהטויוטה.
אמין בד"כ.

dio
15-01-16, 08:35
לגבי פת׳פיינדר לא אגיד כלום כי לא מכיר את הרכב.
טרנו - אם תמצא שנתונים אחרונים (2004-5 ) בחירה לא רעה ישנם גם שמורים כי תמיד היו יחסית יקרים לדגמים קודמים, אז ילדים לא קנו אותם. אבל ציינת שטרנו צפוף לך מאחור?
לנדקרוזר בן 13- כל רכב בגיל הזה עבר מס תיקונים- לדעתי מעל 8-10 שנים על הכביש, שנתיים שלוש +- לא עושים הבדל- יש לבחון את הרכב הספציפי, רמת אחזקה ומצבו הכללי. לגבי ביטוח לטיוטה- תכף חברה פה יתעוררו- בטח מישהו מכיר סוכן שעובד עם 4ׁ…4
שוב- סורנטו וגרנד ויטרה אחלה ג׳יפונים , ג׳יפים רכים, מיועדים לשטח כל -איך שלא תקרא להם ומה שלא תוסיף (מיגון והגבהה זה לא סיפור זול- מקווה שבדקת) הם ישארו כאלה. היתרון שלהם- שנתון חדש יותר ומצב שמור הרבה יותר היות ורובם בשטח לא היו.
למה כתבתי כל זה? כי רשמת ״טיולים קלים״ וכו׳ אם תדבק ב״חיידק״ השטח- מהר מאוד תרצה לשדרג - תשקיע כסף ואח״כ תבין ששיפורים אכן שיפרו את העבירות אבל זה ״לא זה״. אם אתה מתכנן לטייל- כדאי לחשוב לכיוון רכב בעל פוטנציאל אפילו אם יהיה מעט יותר ישן. זו דעתי כמובן- פשוט הייתי בסרת הזה.
ד״א - לא ראיתי קינג ברשימה שלך- לא חשבת לכיוון או יש סיבה? הוא יענה על מרבית הדרישות- יותר זול מטיוטה, אמין באותה מידה, 7 מקומות, נעילה אחורית בבסיס, הגבהה ומיגון - ואתה עובר 85% מסלולים בארץ.
בהצלחה בבחירה ומקווה שעזרתי

נדב ש.
15-01-16, 09:47
+1 לקינג.
בתקציב הזה והדרישות שלך רק קינג, תמורה גבוהה למחיר ושנתון גבוה יותר מהשאר.

לירוןר
15-01-16, 11:37
הי תודה לכם סער דניס ונדב על התשובות אני מסכים עם כולכם הפגרו ירד חלקית מהרשימה בעיקר כי הבנתי שהוא יקר מאוד לאחזקה
בנוסף לא כלכך טוב בשטח אלא אם אגביהה ואמגן אותו.
ככה שיהיה לא זול וכולם עם קמ גבוהים ממה שבדקתי .
ככה שהיתרון על הלנדקרוזר לא משמעותי כספית ומבחינת קמ, אבל אבדוק שוב מודעות .בתקציב שלי 90 אין מהשנתון של2008 שהבנתי שהוא טוב יותר. אבל בעיקר המחירי אחזקה מפחידים אותי.
לגבי זה שארצה להתחזק אני מסכים שזה יבוא אבל אני לא לבד יש לי משפחה שצריכה לאהוב גם... ואם יאהבו נראה לי שלשנתיים נוכל
למצות את הכיף בטיולים כאלו ואז להשתדרג.
בנתיים אדע יותר טוב מה אני צריך וגם כלכלית אהיה יותר יציב ויותר פנוי(כרגע מתמחה ברפואה..) ואז אחליף.
כרגע בגלל ההתמחות אין לי זמן להתעסקות עם בעיות אמינות ולכן נראה לי סוזוקי מוגבהה למרות שצפוף יעשה את העבודה , היום אראה גם סורנטו 2008 מוגבהה ממוגן 130000 ב75000 מה דעתכם? אני קראתי על העבירוית שלו דברים טובים. איך האמינות?
תןדה וסופש נעים לכולם
לירון

dio
15-01-16, 12:30
מבלי לפגוע, אבל נראה שחסר לך בסיס תיאורטי בנושא. אתה כתבת שפג'רו פחות טוב לשטח (תלוי ביחס למה- לפעמים זה נכון) ויחד עם זאת מחפש גרנד ויטרה? לא מסתדר לי קצת.
לגבי מיגון והגבהה- זה מינימום הדרוש לכל רכב שטח שעתידו לרדת מאספלט. גם אם תקנה רוביקון תצטרך למגן ולהגביה אותו

נ.ב. מחפש ק"מ נמוך בשנתונים גבוהים? חפש בנזין.
נ.נ.ב נזכרתי בעד משהו- תבדוק איסוזו רודיאו - נוח מפנק, רובם שמורים ורובם כבר על גז

נדב ש.
15-01-16, 12:39
נראה לי שלא יצא לך להחזיק ברכב שטח, מה זה אחזקה יקרה?
בטויוטה או סוזוקי האחזקה זולה? רכב שטח זאת הוצאה כמו כל תחביב.
אין לך מה להשוות קינג לגראנד ויטרה.
מי מבטיח לך שבטויוטה קשישה יהיה לך שקט ואמינות? השם?
אם התקציב מאפשר והדרישות מתאימות עדיף רכב כמה שיותר צעיר ושמור, מה יהיה עוד שנתיים? תימכור ותיתקדם.

בוזי
15-01-16, 12:50
בתקציב שלך, קנה רקסטון שנת 2010 ומעלה. סביר להניח שיהיו לו סביב 150000 ק״מ על השעון. זה מעט, למעשה זה רכב כמעט חדש בתנאי שטופל בזמן.
אין לרכב מחלות כרוניות למעט תדמית נחותה ביחס לחברים מיפן.
מרווח מאוד, חסכוני, אמין מאוד, עבירות בסדר גמור עם הגבהה ומיגון. אפשרות לנעילות מכל הסוגים.
בהצלחה

zerez
15-01-16, 14:29
תוד
עוד בעיה שלא מצאתי מי שיבטח מקיף לנדקרוזר בשנתון 2001 -2004 כמה חברות לסוכנים פרטיים אמרו שאי אפשר למרות היעדר תביעות או בעיה אחרת. למי שיש כבר כמה שנים כנראה מוכנים להמשיך לבטח ולי כלקוח חדש עם אוטו ישן לא. רעיונות המלצות על סוכן טוב שכן יבטח כי אני לא אקנה ב 80000 -90000 בלי מקיף...
כל השאר ניתן לבטח כי הם צעירים יותר

גם אם יבטחו אותך המקיף זה יהיה לפי מחירון יצחק לוי ולא לפי הערך שקנית.

לגבי תחזוקה, עלות תחזוקה של סוזוקי גרנד ויטרה דומה לעלות תחזוקה של רכב פרטי מקביל, תחזוקה של כל רכב שטח גדול אחר תעלה לך בערך כפול.

נדב ש.
15-01-16, 19:06
איך גראנד ויטרה התחזוקה כמו רכב פרטי רגיל?
בפרטי יש דרייבשאפטים? טראנספר? סרנים(דיפרנציאלים)? כל מיני תושבות שניגזרות?
אותו דבר קיים ברכב שטח גדול, ועלות התחזוקה והחלפים לפי המותג ולא לפי הגודל.

אלדר
16-01-16, 10:36
כל ג'יפ בן 10-15 שנה צריך לבדוק לגופו ולא לפני האמינות שנוצרה לדגם מסוים.
אופציה נוספת שלא הוזכרה היא הליבריטי
.

assafy
16-01-16, 20:42
לגבי הפאת'פיינדר - זאת האופציה שאני בחרתי לפני כחדשיים.
מצאתי רכב ברמת גימור גבוהה עם תאריך עליה דצמבר 2007 שהיה פחות מ-150K ק"מ.
לאחר 4 שנים עם פורסטר רציתי לעלות דרגה וזה כמובן עולם אחר.
הרכב מאוד גדול ומפנק. התנהגות הכביש טובה מאוד והרכב מהיר ויציב.
רדיוס הסיבוב לא משהו והרבה פחות טוב מהפורסטר אבל אפשר להיסתדר.
מבחינת עבירות נראה לי טוב מאוד (אבל ההשוואה שלי היא לסוברו).
הילוך הכח עובד היטב. יש לו רק נעילה של דיפ' מרכזי אבל יש לו בקרת משיכה שנכנסת לפעולה מהר וטוב.
מיגון חובה לפני ירידה לשטח.
הבעיה המרכזית לדעתי היא שהוא די נמוך לאורך שלו (רק היום כיסחתי את מדרגת הצד והמיגון כבר עבד כמה פעמים).
אפשר להגביע גם באספיר וגם בגתוס. עוד לא עשיתי את זה בגלל כל ההפחדות באתר בנוגע לטסט אבל כנראה שאני אעשה את זה.
צריכת הדלק די מאכזבת - 1:8 הרוב בכביש 5 עם פקקים (הסוברו עשתה קרוב ל1:10).

oferc
18-01-16, 22:05
מצחיק

לחפש גרנד וויטרה ולכתוב שהפאגרו לא עביר , במקרה השבוע יצאתי עם הפאגרו שלי לטיול קצת טכני (נחל פרצים עליון ) ,בטיול הזה הגרנד וויטרה גמגם התאמץ ,החליק ונתקע במקומות שהפאגרו עבר בקלילות.

הכי כיף היה לראות את הפרצופים המאוכזבים בכל סוף קטע טכני שהפאגרו עבר בקלות אחרי שכל הרכבים האחרים התאמצו מאד.

לירוןר
20-01-16, 20:53
לגבי הפתפיינדר הוא באמת הכי חדיש בתקציב שלי ונותן מרווח ובטיחות יותר מכל גיפ אחר שהוזכר פה.
החיסרון הבנתי שהוא נמוך ויקר לאחזקה וגם יש בעיית שירות של ניסאן? לגבי הגבהה אמרו לי 2 מוסכניקים אחד בעל סדנת גיפים שהוא לא ממליץ שהאוטו "לא אוהב את ההגבהה" ידוע לכם על זה ? כנל לגבי הפגארו שבדקתי ובאמת ניתן למצוא יותר מהטויוטה.

הגראנד ויטארה הוא לא גיפ בקטגוריה של הגדולים הסיבה היחידה שהוא מוזכר כי ניתן למצוא כזה יחסית שמור ועלויות אחזקה זולות יותר. הנחיתות היא שהוא לא מרווח ובשטח טכני אבל גם שם כרגע כמתחיל נראה לי שלא אחפש את עצמי. אני מזכיר בעיקר המטרה לטייל ולא להיות מוגבל בגלל הגיפ לא תרגילי עבירות.האם לרוב המסלולים בארץ וחטארה מוגבההת לא מספיקה? אם אכנס לתחום עוד שנתיים אחליף..

לירוןר
03-02-16, 23:29
שלום עדיין מחפש את הרכב...:)
2 שאלות האחת על אוטו שראיתי השניה חשובה גם כן על ביטוח מקיף.

1-ראיתי פגארו 2006 DAKAR 178000 ק"מ . פח ופנים הרכב שמור פגושים קדמיים ואחוריים שבורים . שפשוף קל דלת ימין .
בקרת אקלים ורדיו לא עובדים לדבריו עניין של פיוז שנשרף(לא נראה לי אמימית - למה שלא יחליף פיוז,זה שניה עבודה?)
מיגון תחתון מלא צמיגי שטח קדמיים חדשים .
רוצה 62000 נראה לי יתפשר על 60 האם שווה?.
מחירון משוקלל יצחק לוי 69000.
כמה עולים פגושים לקינג וכמה הגבהה ? ממה שביררתי ברדיאטור מודיעין ההגבהה סביב 5000 ש"ח .
אשמח לעזרתכם .

2- בעיה אחרת שממה שבדקתי אצל 4 סוכני וחברות ביטוח לא ניתן לבטח מקיף מתחת לשנת 2004 ולדעתי לקנות אוטו שעולה אפילו 30-40 אלף שח שווה לבטח ביחוד באיזור בו אני גר ועובד -חניון בי"ח סורוקה ...
ממה שהבנתי רק מי שהאוטו ברשותו כבר כמה שנים הסוכן יכול להמשיך את הביטוח שלו למרות שהוא מתח לשנתון 2004 כאשר כל שנה זה עולה למשל שנה הבאה 2005, לכן זה גם מגביל אותי בבחירה ומהווה שיקול .
אשמח למידע מהימן על הבטוח והמלצה על סוכן ביטוח שמתחום הגיפים שאולי יכול לתת עצה ופתרון.
תודה רבה לירון

-->