PDA

צפייה בגרסה מלאה : האם תיבת הגה היא נקודת התורפה של הג'יפונים?

liavr2
15-01-16, 14:19
אתחיל בסיפור קצר,
לאחרונה חבר טייל עם סמוראי במדבר, שלפתע קרסה תיבת ההגה (לא העבירה תנועה סיבובית לתנועה קווית בפיטמן) לדעתי זה נבע ממייסב שקרס בתוכה , פחות קריטי ואבדוק מה היה שם בסוף , מה שכן משהו פנימי בתיבה.
שורה תחתונה של הסיפור שלי, לבעיה כזו אין פתרון הגיוני להגעה לכביש והזמנת גרר - לא ניתן לגרור אותו כלל בשטח.

עכשיו השאלה שלי היא כזו,
האם זוהי באמת נקודת תורפה שאין לה מענה? האם יש סימנים מקדימים חוץ מקצת חופש בהגה?
או שמעכשיו שווה שלכל קבוצה כזו תהיה איזה תיבה ספייר בבאגז?

השאלה מתייחסת בעיקר לג'ימני וסמוראי

תודה רבה!
ליאב

איל מ
15-01-16, 14:56
ולמה אי אפשר לגרור?ניתן ואפילו בקלות עם משולש גרירה.

liavr2
15-01-16, 17:26
אשמח להסבר,
כוונתי היא לגרור מרחק בסדר גודל של 10 ק"מ במדבר, לא עבירות אבל פניות וכ'ו בלי יכולת לשלוט בהגה.

im_ri
15-01-16, 17:44
זה אחד הרכיבים האמינים בסמוראי.
גם אם יש בעיה זה בדרך כלל נזילות ממחזירי השמן ולא חוסר תפקוד.

אם הוא נסע בלי שמן אולי המיסבים הלכו. אבל זה עדיין לא מסביר את זה שלא עוברת תנועה כלל. זה בסך הכל גלגל שיניים שנוגע במסרק עם שיניים מאוד מסיביות.
תקרא כאן להבין כמה פשוט המנגנון הזה: http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php/32146
ההגה היה תקוע או שהסתובב על ריק?

liavr2
15-01-16, 18:15
קודם כל סחטיין על העבודה אצלך, החכמתי.
דבר שני אף פעם לא היה לי בראש שצריך להחליף שמן בתיבת הגה, השתמשתי באחת במשך 3 שנים בלי לגעת בה, אותה תיבה חילצה את החבר ולדבריו עובדת מצוין. בכל מקרה גם את זה טוב לדעת.

אני מסכים גם לגבי אמינותה של התיבה אבל שוב, היו מקרים של קריסה בלי סימנים מוקדמים?

לגבי תקוע או הסתובב על ריק אני יחזור עם תשובה.

im_ri
15-01-16, 18:54
לא צריך להחליף שמן.. צריך לשים שמן במידה והייתה נזילה והכל נזל..

GodsFather
15-01-16, 22:50
יכול להיות שלא מדובר בתיבה אלא בצלב במוט הגה שנתקע?
או שגלגל ההגה ומוט ההגה כן הסתובבו?

liavr2
16-01-16, 22:19
חבר'ה הבעיה הייתה בתיבה, החלפנו בשטח והוא יצא משם. אשמח לשמוע גם איך אפשר לגרור אותו במצב כזה.

liavr2
24-01-16, 10:26
הבטחתי תשובה לגבי מה קרה לתיבה בשטח,
החלק התחתון של התיבה (החיבור לפיטמן) נפתח ויצאו גולות כך שהתיבה הסתובבה "על ריק". נשמע כמו מיסב ביציאה שהחליט לסיים את חייו.

im_ri
24-01-16, 10:54
החלק התחתון זה מחזיר שמן וציר היציאה.
הגולות יושבות בחלק העליון על הציר האופקי. יש תמונות של הסיפור הזה? יהיה קל יותר להבין.

נדב ש.
24-01-16, 11:17
סתם לידע כללי, תיבת הגה יותר עמידה ממסרק הגה(למרות שמסרק נחשב להיגוי יותר מדוייק), ברכבים מעשור קודם ויותר שנחשבים לקשוחים יותר יש תיבה.
מסרק יותר עדין ונוטה לקרוס הרבה לפני תיבה.

-->