PDA

צפייה בגרסה מלאה : התייעצות בבחירת טנדר

צחי66
17-01-16, 12:16
שלום,

אשמח לקבל את עזרת הפורום בבחירת טנדר חדש. המטרה רכב יומיומי וטיולי סופ"ש.
למה טנדר? אני מניח שזו שריטה שלי. אבל מעבר לכך אם נחפש קצת הגיון, הטנדרים החדשים יותר חסכנים, יותר נוחים ובסה"כ עם סגירה כזו או אחרת של הארגז מתקרבים יותר מתמיד לביצועי SUV אבל במחיר יותר נוח.
למה חדש? לא רוצה להיכנס לסרטים של יישור קו מתמשך. אחרי בדיקה קצרה ביד 2 הבנתי שעדיף לי לשלם את שכר הלימוד מראש.
לעצם השאלה: ההתלבטות היא בין טריטון דקאר להיילקס אוטו.
הצרכים:
- רכב יומיומי עבורי + נסיעות סופ"ש משפחתיות
- 20-25 אלף ק"מ בשנה
- 3 ילדים + כלב גדול
- ללא אתגרי שטח אבל כאלה שאיני יכול\רוצה להגיע עם ראב4 (הרכב הנוכחי שמיועד להחלפה).
- הכי קרוב לרכב פרטי\SUV

אשמח לעצתכם. ואולי אני מפספס משהו וטנדר זה לא הכיוון.

צחי

נמרוד
17-01-16, 12:47
שניהם נבחנו בג'יפולוג - אני מניח שקראת -

מבחן דרכים טויוטה היילקס 2016 (http://www.jeepolog.com/forums/content.php/3667-%D7%9E%D7%91%D7%97%D7%9F-%D7%93%D7%A8%D7%9B%D7%99%D7%9D-%D7%98%D7%95%D7%99%D7%95%D7%98%D7%94-%D7%94%D7%99%D7%99%D7%9C%D7%A7%D7%A1-2016)

מבחן דרכים מיצובישי טריטון 2016 (http://www.jeepolog.com/forums/content.php/3623-%D7%9E%D7%91%D7%97%D7%9F-%D7%93%D7%A8%D7%9B%D7%99%D7%9D-%D7%9E%D7%99%D7%A6%D7%95%D7%91%D7%99%D7% A9%D7%99-%D7%98%D7%A8%D7%99%D7%98%D7%95%D7%9F-2015)

השתתפתי בשני מבחני הדרכים. שורה תחתונה - שני הטנדרים החדשים ביותר בשוק הם גם הטובים ביותר, ככה שההתלבטות שלך במקומה. כל השוואה טכנית או יבשה תעלה שהם מאד דומים. שניהם עם נעילה אחורית שזה פרמטר חשוב ביותר מבחינת יכולת שטח שאין לוותר עליו בטנדר. אני לא נכנס כאן להעדפה אישית - שלי ברורה (טויוטה - עדיפות מסוימת בשטח, כנראה אמינה יותר, עדיפות קלה בנוחות נסיעה), אבל היא אישית ובניגוד לעיתונאי רכב קלאסי אני לא מנסה לשוות לעמדה האישית שלי איצטלה אוביקטיבית.

מבחינה כלכלית, המיצובישי עולה קצת פחות. כנראה שבמיצובישי תוכל להתמקח ולקבל הנחה גדולה יותר מאשר בטויוטה. עדיין ההפרש בסכום הקנייה כנראה לא יעלה על 6-7%.

התחזוקה וצריכת הדלק תהיה דומה עד זהה.

אי אפשר להתנבא לגבי ערך ביום המכירה, אבל אם ההיסטוריה מלמדת משהו - ההפרש בינהם במכירה בעוד נניח שלוש שנים יהיה גדול יותר מאשר אותם 12-15 אלף שקלים של הפרש בקנייה, משמעותית. זה כן צריך להיות שיקול, ולא משנה למה. טויוטה מיד פרטית נעלמת כהרף עין ביום פרסומה, מיצובישי - לא ממש.

מכאן תעשה את השיעורי בית, גש לאולמות התצוגה, תאם נסיעות מבחן, ותחליט. בכל מקרה - תתחדש וסע בדרכים טובות.

דניאל מאירי
17-01-16, 12:53
היי צחי.
אני כבר לא מעט שנים עם היילקסים ובעיקר בשטח.
בעיניי טנדר הוא הבחירה האולטימטיבית לשטח הן מבחינת מחיר, חוסן, שטח העמסה ובעיניי גם מראה (במיוחד בויגו החדש).
היום כבר לא צריך "לשלם" בסעיף הנוחות - הוא מפנק בצורה בלתי רגילה למה שהיה עד היום.
בויגו החדש הבונוס העיקרי הוא נעילת דיפרנציאל מקורית גם בדגם האוטומטי (מה שלא היה עד היום).
בשטח הוא לא רואה את המיצובישי (אפילו שגם לו יש נעילה).
מהלכי מתלה, חוסן מכלולים, ועוד לא דיברתי כמה ישלמו לך במכירה על כל אחד מהם (רמז, יהיה פער אדיר לטובת הויגו - אם זה חשוב לך).
תוכל ללמוד יותר מהכתבה הבאה :
http://cars.walla.co.il/item/2915770
דניאל

צחי66
17-01-16, 12:59
נמרוד, ראשית תודה על התשובה.
- בתור מי שבחן את שני הרכבים. האם ההבדל על הנייר בהספק ובמומנט מורגשים בנהיגה?
- האם ה 4X4 לכביש בטריטון נותן באמת יתרון בטיחותי?

צחי66
17-01-16, 13:15
היי דניאל תודה.
קראתי את הכתבה. יש שם נתון מטריד בעניין צריכת הדלק של הטויוטה.
האם מישהו בפורום יכול לסתור את הטענה בכתבה שהיילקס החדש צמא יותר?

נמרוד
17-01-16, 13:26
נמרוד, ראשית תודה על התשובה.
- בתור מי שבחן את שני הרכבים. האם ההבדל על הנייר בהספק ובמומנט מורגשים בנהיגה?
- האם ה 4X4 לכביש בטריטון נותן באמת יתרון בטיחותי?

מבחינתי, ההבדל בהספק ובמומנט לא קריטי.

4X4 בכביש - על פניו אכן יתרון בטיחותי. נקודה לזכות המיצובישי. בפועל, בישראל - פחות חשוב מנוכחות של מערכות ABS ובקרת יציבות שהיום הן חובה בכל הכלים החדשים.

שי..
17-01-16, 14:54
שלום צחי,
בתור אחד שגם בחן את שני הטנדרים אני יכול לומר לך מספר דברים:
1. ההבדלים בהספק בהחלט ניכרים בנהיגה יומיומית, לטובת הטרייטון.
2. הטרייטון מפנק יותר בכל פרמטר, אם באבזור, אם בנוחות נסיעה, אם במרווח בתא הנוסעים (הספסל האחורי בטויוטה צפוף יותר).
3. צריכת הדלק של המיצובישי טובה יותר. לא בהרבה, אבל בוודאות- בלי אבל ובלי אולי.
4. יכולת ההעמסה של המיצובישי גבוהה יותר מזה של ההיילקס.
5. יכולות השטח של הטרייטון גבוהות מאוד, ואני אישית לא ראיתי יתרון ממשי של ההיילקס על פניו.
6. המיצובישי זול יותר.

נכון ששמירת הערך של ההיילקס תהיה טובה יותר, אבל... זה כבר שיקול שלך. כמעט בכל פרמטר המיצובישי טוב יותר.
אם כבר מדברים על המבחן שנערך בוואלה, תקרא אותו לעומק ותראה שהטרייטון היה עדיף כמעט בהכל- אך בכל זאת הניצחון הוענק לטויוטה. איך? למה? אני לא הבנתי.

וכמו שנמרוד אמר לך בהתחלה- אל תסמוך רק על מה שכתוב. לך תעשה נסיעת מבחן ותראה למי אתה מתחבר יותר.

- - - Updated - - -

אה, ואני לא עובד אצל מיצובישי, לא מקבל מהם טובות הנאה או כסף עבור קידום. כל מה שכתבתי הן התרשמויותיי האישיות.

דניאל מאירי
17-01-16, 19:46
צחי. אני מאמין שרוב מה שכתב קודמי נכון.
יחד עם זאת, מיצובישי מעולם לא ״כיכב״ כטנדר בשוק היד השנייה. ככזה, הוא צריך להיות מתומחר נמוך משמעותית מהויגו שלו עבר מוכח ומפואר.
שים לב שכל הגופים המוסדיים בוחרים ללא היסוס מזה שנים רבות בהיילקס.
מיצובישי מעולם לא נשקל שם ?
נקודה למחשבה.
אני בוחר רק בטויוטה.

Sent from my Vigo

אייל
17-01-16, 23:36
אני מסכים עם כל מה שכתב שי אבל... בסעיף נוחות הנסיעה הטויוטה נוח יותר, רך יותר ואם אתה לא צריך להעמיס הרבה משקל, גם עדיף, לפחות לטעמי.

דרור ברלי
18-01-16, 10:23
כמעט כל דגמי טויוטה הם מפסידים סדרתיים בכל השוואה "על הכביש". פחות טובים דינמית, אבל מנצחים במבחן השוק.

שניהם מיוצרים בתאילנד ואם נתעלם לרגע מאיך הם נראים (להיילקס פרופורציות הרבה יותר נעימות לעין והוא הרבה פחות מקושקש מהטרייטון שמהווה דוגמא מופלאה ל"טעם העיצובי" הדרום מזרח-אסיאתי שבעיני הוא מזעזע, לא פחות) אני חושב שבשורה התחתונה למיצובישי יש יתרונות ברורים ברוב הפרמטרים המדידים והחשובים - ביצועים, צריכת דלק, כושר העמסה, נוחות. אפילו בטיחות (כן, להנעה כפולה קבועה יש יתרון בטיחותי עצום. גם אם בישראל מעוטת המשקעים (באופן יחסי) זה קצת פחות רלוונטי. גם ההבדל בשטח לטובת ההיילקס, יהיה די מזערי, ספק אם יורגש על ידי מישהו שלא לוקח את הכלים לקצה. היילקס החדש רחוק מלהיות רכב שטח מיתולוגי כמו ההיילקס הקלאסי משנות ה-90.

בשישי האחרון פגשתי בקולגות שעשו מבחן בשטח. הם היו רחוקים מלהתלהב. איך הם אמרו לי? "עם יד על הלב, אנחנו לא מבינים מה עושים מהטנדר הזה. סתם טנדר, פחות טוב מהטרייטון בהכל. אבל בסוף בוחרים בטויוטה. בגלל...... בגלל..... בגלל....? בעצם בגלל מה.....?" ואז הם מצביעים על הסמל שעל הגריל. "בגלל זה".

וזה כל הסיפור של טויוטה. מוניטין של אמינות ושמירת ערך. מוצקים כמו בטון. אוטו שהוא מנייה.
אם מכוניות אחרות קונים בשביל לנסוע ואחר כך כשצריך למכור נתקעים איתן או שחותכים חזק במחיר, טויוטה קונים מראש בשביל למכור וברגע ששמת שלט "למכירה" על החלון, זה עניין של שעות ספורות עד ימים בודדים והופ! מכרת. אנשים יילכו מכות על הזכות לקנות את האוטו וישלמו מעל למחירון. לפעמים המון מעל למחירון. גם עבור נבלה שחוטה יוצאת מכרז.

זה אולי נראה ונשמע מטומטם, אבל השוק בד"כ לא טועה. במדינה שבה כלי רכב כל כך יקרים, לשמירת הערך ולקלות המכירה יש חשיבות גדולה - יותר מנוחות, יותר מביצועים, יותר מאבזור, יותר מכושר העמסה.... יודע מה? לפעמים גם יותר מבטיחות. ככל שיתרבו הידיים והטנדרים יצברו שנים וקילומטרים, כך היתרון של ההיילקס במכירה הלאה במהירות ובמחיר טוב , ליד השניה והשלישית והשביעית והעשירית - יהיה יותר מובהק ומשמעותי.

וככה, אם היית שואל אותי איזה מבין השניים החדשים אני מעדיף לקחת לטיול ארוך בסופ"ש? התשובה תהיה מיצובישי. חד משמעית. לדעתי הוא רכב יותר טוב.
אבל כשתשאל אותי מה הייתי קונה בכספי? כנראה טויוטה.... כי חד משמעית הוא השקעה יותר טובה.

דרור ברלי
18-01-16, 10:44
שים לב שכל הגופים המוסדיים בוחרים ללא היסוס מזה שנים רבות בהיילקס.

Sent from my Vigo

כבר שנים רבות רוב הגופים המוסדיים בוחרים דווקא באיסוזו דימקס. טנדר שאולי פחות טוב משני האחרים, בטח בשטח. אבל הוא סוס עבודה מוכח. (וכנראה גם קיבלו מהיבואן מחיר שלקוח פרטי יכול רק לחלום עליו).
אישית, אם הייתי צריך לבחור עבור גוף מוסדי שעובד הרבה בשטח כמו חברת החשמל ורשט"ג - הייתי בוחר בהיילקס. זה גם מה שהם עושים.

צחי66
18-01-16, 12:15
דרור, אחרי שאני קורא את מה שכתבת, אני תוהה אם יש טעם לקיים את הפגישה שקבעתי עם מיצובישי. מה לעשות וגם אני חלק מאותם המונים שבודקים את כולם, מחליטים מי הכי מתאים לצרכים, (רמז - זה לא טויוטה) ובסוף כשצריך להכניס את היד לכיס מזמינים טויוטה.
ואולי הצורך העיקרי הוא שזו תהיה טויוטה... ופשוט לא מכניסים את זה לחישובי האקסל שבעקביות נוטים לכל דבר אחר חוץ מטויוטה.

דרור ברלי
18-01-16, 13:37
יש טעם לבצע נסיעת מבחן גם בזה וגם בזה.
כי אתה הולך לפוצץ רבע מיליון שקל על רכב חדש ו"תחושת התחת" שלך קובעת הרבה.

תאם נסיעות מבחן. תנהג, תרגיש. תראה מה ומי עונה טוב יותר לצרכיך, מה מרגיש לך נוח ונעים יותר. אחר כך תהיה יותר חכם.
יש גם מצב שאחרי נהיגת המבחן ההתלבטות תהיה קשה יותר....
רמז דקיק - לרוב רוכשי טויוטות חדשות בכלל (לאו דווקא היילקס, בד"כ זה מאוד רלוונטי בפרייבטים שלהם), "איך נוסע" בד"כ פחות חשוב. רוכשים בזכות המוניטין והסחירות ופחות בזכות תכונה טכנית/דינמית כזו או אחרת. ביצועים, איכות היגוי, נוחות נסיעה וכו' פחות חשובים להרבה אנשים. אמינות חשובה להם יותר וקשה להתווכח עם זה. לטעמי הטרייטון נוסע יותר טוב ברוב התרחישים ואני משוכנע לחלוטין שהוא גם לא יתקלקל בתקופה שיהיה אצלך, אבל השוק החליט שרק טויוטה לעולם לא מתקלקלת (או מתקלקלת פחות) - זו הדעה השולטת והיא הפכה למוסכמה שקשה לקרוא עליה תיגר, במיוחד כשיש בזה גרעין כלשהו של אמת.

המוניטין הזה עובד עלינו חזק מאוד בצד הפסיכולוגי - אותה תחושה טובה שזה אוטו שאפשר לסמוך עליו לאורך שנים ואח"כ גם למכור אותו מהר ובמחיר טוב.

אם זה באמת "אוטו טוב" אפשר אולי להתווכח, אבל אין ספק שיחסית לכל רכב אחר זו השקעה טובה. אולי הכי טובה. לא הייתי מזלזל בזה.

נדב ש.
18-01-16, 15:21
השוק טועה, והעם כניראה עיוור וזה לא חדש, אבל לאט לאט מתחילים להבין, מי שקנה טויוטה ומכר כבר לא יחזור אליה פעם שניה כניראה, נכון שביום המכירה יהיה לך יותר קל מאחרים, אבל תשאל את עצמך אם אתה מוכן ליסבול כל תקופת השימוש ברכב? משמעותית הוא לא נוח יותר מאחרים, לא מפנק, ואם לדבר על "האמינות המוכחת"-היילקס מודל 2010 מטופל כמו שעון עם ק"מ פחות מהממוצע, כבר הספיק פעמיים להחליף מסרק הגה נוזל, סרן אחורי שורק ועוד כל מיני תקלות אופייניות, הרכב לא משמש לעבודה ופעם ב......... לטיול קליל באיזור, אז כנראה מושג האמינות התעופף לו אי שם ונישאר רק "הטעם" שלא כל בעל טויוטה מסכים איתו.

אם אתה הולך לרכוש רכב חדש ולהחזיק בו כמה שנים אתה צריך להשוות כמה כלים, בעיניין המכירה בעתיד, כניראה שגם עם מותג אחר בטח שלא "תפסיד"(רכב זה לא השקעה, גם לא טויוטה), רכב מטופל ושמור עם ק"מ מתאים לתקופת השימוש יימכר לפחות ב"מחירון."

רמי גלבוע
18-01-16, 19:28
חברים,
תרשו לי להבהיר את תוצאות המבחן ההשוואתי אותו ערכתי ב-וואלה, ואליו אתם מתייחסים. מבחינתי, האבחנה ברורה מאוד - כאשר אני מסלק הצידה שיקולים (לא זניחים) כמו מוניטין, שמירת ערך וכיו"ב.
הטרייטון הוא רכב כביש טוב יותר מהטויוטה - המיצובישי חזק ומהיר יותר באופן מוחשי, נוח יותר מבחינת מתלים, תא הנוסעים שלו יותר 'פרייבטי', איני יודע אם זה יתרון או חיסרון.
מנוע הטויוטה פחות חזק, הוא קופצני יותר, אבל - בשטח הוא באופן מוחשי יותר טוב. זוויות מרכב, עבודת בקרת המשיכה, הילוך כוח קצר. בדקנו את זה במספר מכשולים, והתוצאה עקבית לחלוטין.
לכן המלצתי במפורש - מי שנוסע בעיקר בכביש ובאופן משפחתי, וצריך רק יכולת שטח סבירה - המיצובישי הוא בחירה מצוינת.
מי שחי ומפנטז שטח, עדיף לו הטויוטה. מעצבן לשלם את המחיר הגבוה, מעצבן להחליף מתלים ברכב חדש, אבל הטויוטה הוא רכב שטח טוב יותר.

ועוד הערת שוליים קטנה - זו ממש טעות גדולה, לומר שטנדר הוא נוח כמו SUV בשטח (כפי שכתבו כמה מגיבים). כל הטנדרים (כולל אמארוק זצ"ל) פחות נוחים מכל ה-SUV הקלאסיים. הטנדרים שימושיים ו-ורסטיליים יותר, ועולים הרבה פחות. אבל הם גם פחות נוחים.

יואב פולס
18-01-16, 21:02
קבל עוד מבחן להיילקס. על הטרייטון לא נהגתי. ההיילקס הרשים מאוד.
http://www.carsforum.co.il/cars/%D7%9E%D7%92%D7%96%D7%99%D7%9F-%D7%A8%D7%9B%D7%91/2318/%D7%9E%D7%91%D7%97%D7%A0%D7%99%D7%9D/%D7%9E%D7%91%D7%97%D7%9F-%D7%93%D7%A8%D7%9A--%D7%98%D7%95%D7%99%D7%95%D7%98%D7%94-%D7%94%D7%99%D7%99%D7%9C%D7%A7%D7%A1-%D7%A1%D7%99%D7%91%D7%94-%D7%9C%D7%9E%D7%A1%D7%99%D7%91%D7%94

asafk
18-01-16, 21:15
לגבי ההשוואה המתבקשת ל SUV.
את המבחן לויגו עשינו עם רכב ליווי - לנדקרוזר חדש.
בלנדקרוזר מגיע עם מתלים סמרטוטיים באופן מעורר רחמים. בשבילים של צאלים, לכאורה המקום שבו הוא אמור לטוס בלי חשבון, לא הצלחנו להתקדם בקצב של הויגו. מעל מהירות מסויימת הוא התנדנד, ניסינו לנהוג יותר מהר, הוא התחיל לקפץ כמו עז, ממש בלי שליטה. מפחיד. אז לומר שהוא נוח יותר? כן, במהירות נמוכה מאוד, בשבילי נחלים זרועי אבנים שנדרשת בהם יותר זריזות ופחות מהירות - שם הוא חד משמעית ניגן הרבה יותר טוב, וכן, בשבילים מצויינים או בכביש. אבל דווקא בשבילים המשובשים והמהירים עם הויגו התקדמנו מהר יותר, למרות שהוא "מרביץ" דרך הסרן האחורי במפגשים עם חריצים או באמפים, אבל המתלה הקדמי, שנראה בדיוק אותו מתלה, ומכוייל כנראה לעומס גדול יותר, פשוט עובד יותר טוב בויגו לעומת הלנדקרוזר בכל מה שהוא קצת יותר מהיר.
נכון שהמושב האחורי בלנדקרוזר הרבה יותר נוח ומרווח, אבל מצד שני אני לא נוסע מאחורה. תא המטען יותר מרופד נעים ואטום, אבל מעבר לזה, באמת, המעבר מטויוטה אחת לשניה לא היה כזה נוראי. באמת שלא. ההבדלים קטנים מאי פעם, ולמרות שברור בכל סנטימטר של הויגו שהוא רכב שבא לעבודה, עדיין הוא נוח מרווח והגיוני כרכב טיולים משפחתי לא פחות מאחיו הלנדקרוזר.

אסף.

ד ו ר ו ן
18-01-16, 21:20
דרור,
אתה מתייחס לעדר הקטנטן הזה כאן, ושוכח שהעדר העולמי איכשהו חושב די דומה.
אנחנו שוק זניח.
אם מחר יפסיקו לייבא רכבי שטח של טויוטה לארץ, לא בטוח בכלל שטויוטה ישימו לב.

ואיכשהו, כשאתה קורא עיתונות שטח בשפות ויבשות אחרות, זה חוזר על עצמי בצורה גורפת-ההערכה לרכבים האלו.
כולל הקיטורים העקביים של ״פעם הם היו יותר קשוחים בלבלבלה״.
ועדיין, הם נחשבים לסמן הקיצוני מבחינת אמינות ויכולות שטח, בצורה די גורפת.

אז כנראה שטויוטה עלו על מתכון הקסם שקולע להמונים, ויחידי סגולה שמבינים אחרת ימשיכו ללכת בדרך שונה, וזה בסדר גמור, אבל אי אפשר להתכחש לקונצנזוס רחב מאד, הרבה מעבר לביצונת הקטנטונת שלנו.

זה רק אומר שאנשים בארץ הם אנשים כמו בכל מקום.

דרור ברלי
18-01-16, 22:42
לפעמים זה ממש מצחיק.

איך רק טויוטה עלו על מתכון הקסם.
איך אף יצרן אחר בעולם, כולל ביפן, לא מצליח לעלות על המתכון הזה.

וכל מי שחושב אחרת הוא "יחיד סגולה".

אז חלאס, באמת חלאס כבר עם ההערצה האלילית הזו. כולה אוטו. אוטו שהיצרן שלו לא מסוגל (או לא מעוניין) לכייל מתלים כמו שצריך באף אחת מהמכוניות שלו - גם בלנדקרוזר חייבים להשקיע בסט קפיצים ובולמים אם לא רוצים להתפלל כל היום ולקבל מחלת ים. יצרן שלא מסוגל (או לא מעוניין) לייצר מערכת היגוי שאינה קלילה-סמרטוטית עם שטח מת בגודל של מדבר סהרה לכל צד, יצרן שלא מסוגל (או לא מעוניין) לכייל מכונית להתנהגות כביש טובה - כי יש ESP אז מי בכלל צריך?....

אז בוא אגלה לך משהו. טויוטה הכי חכמים שיש. אם הם רוצים הם מסוגלים. באבו-אבוה מסוגלים. אבל הם לא רוצים - פשוט כי לא צריך.
הם בנו לעצמם תדמית (בסה"כ מוצדקת) של אמינות, על סמך כמה דגמי עבר מאוד פשוטים ואמינים ומוצלחים, והיום התדמית הזו מוכרת את המכוניות שלהם. אז בשביל מה להשקיע בדברים אחרים? ממש לא צריך. כמו שכתבת - הרוב המוחלט של הלקוחות באמת לא מחפש שום דבר מעבר לזה.

בינתיים אתה קורא מבחן, והיילקס חדש מהניילון, סמל האמינות, חוזר ממנו עם תקלות ולא בגלל שהבוחן התעלל בו אלא כי ככה הוא יצא מסיר הקסמים של טויוטה. במבחן אחר, זה שנערך כאן בג'יפולוג, גם סמל האמינות השני, הלנדקרוזר, חווה תקלות אלקטרוניקה שסירסו אותו, פחות או יותר לחלוטין.

מיצובישי טרייטון עבר אצלי שלושה מבחנים. נסע פצצה, ללא אף תקלה. אבל זה לא מפריע לכל המומחים והמבינים לקבוע שטויוטה חד משמעית יותר אמינה ממיצובישי למרות שאף אחד מהם לא יכול לדעת משהו קונקרטי על היילקס וטריטון החדשים כי הם כאמור - חדשים לגמרי בשוק וכל מה שאותם מומחים אומרים וחושבים מתבסס על נסיון עם דגמי עבר וניחושים. הקט עהפסיכולוגי הזה כל כך חזק, עד שאפילו אני, שדעתי על מכוניות טויוטה ידועה, אם הייתי צריך להשכיב מחר רבע מיליון שקל על טנדר - בלי לחשוב פעמיים הייתי חותם על ההזמנה בטויוטה ורק בטויוטה - ולא כי היילקס החדש הוא טנדר עד כדי כך יותר טוב מטריטון אם בכלל, ולא כי הוא אמין יותר או פחות אלא אך רק משום שכמו כל ישראלי ממוצע, הייתי חרד לגורל הכסף שלי, בשוק שבו "חוכמת העדר" היא כינוי מכובס לסגידה מטומטמת למותג אחד בלבד.

amit1
18-01-16, 22:42
אם הטרייטון עדיף מהטויוטה כמעט בכל פרמטר וגם זול יותר, קנה טרייטון כי בטוטויה אתה משלם מחיר יקר על מיתוג חכם שאין קשר בינו לבין איכות המוצר. (ראה מה כתב אסף, מהנדס רכב מנוסה, על הלנדקרוזר, רכב השטח המיתולוגי של טויוטה).

דרור ברלי
18-01-16, 22:58
יש קשר. באבוה יש קשר.
תדמית האמינות לא נולדה יש מאין.
יש לה בסיס מוצק בדגמי עבר מוצלחים.

אבל התדמית הזו השתרשה כל כך חזק, עד שהיום הם יכולים ליצר באיכות ממוצעת ולהינות מהתדמית.

עם עובדות אתה לא יכול להתווכח - טנדר טויוטה לעוס היטב בן כמה שנים עם ק"מ שש-ספרתי, יימכר תוך שעות מעל המחירון.
טנדר של מיצובישי? טוב, נו.... מוטב שיהיה במצב ממש טוב, עם הסטורית טיפולים מסודרת וגם אז "מחירון" יהיה חלום רחוק.

ד ו ר ו ן
19-01-16, 00:31
דרור,
אין כאן שום עניין של הערצה.
אבל עם כמה שאתה כותב בשטף, הלהט לא יכול לבטל את המציאות.
לכל יצרן יש ״תכונה״ שנדבקה אליי בשלב זה או אחר, וחכמת ההמונים מתחזקת.

ומה לעשות ש״חכמת ההמונים/טיפשות העדר היא מה שמוכר?
והיצרן הזה מוכר.
עובדה.
ואתה לצורך העניין, תרצה או לא, אחד מהשונים, לא הרגילים.
אז אתה לא קהל היעד שלהם.

ד ו ר ו ן
19-01-16, 00:33
ד״א,
מבחני אמינות ו-mtbf סטטיסטית עולמית עומדים לצידם.
המספרים שאתה מציין של מבחן אחד ושלושה טיולים עם אחר זה לא סטטיסטיקה.

ד ו ר ו ן
19-01-16, 00:37
אבל התדמית הזו השתרשה כל כך חזק, עד שהיום הם יכולים ליצר באיכות ממוצעת ולהינות מהתדמית.
לאמירה הזו אין זכות קיום בעולם עסקי אמיתי.
מאד מהר הקונים יצביעו ברגליים אם לא יקבלו מה ששילמו.

זה יכול להיות נכון לשנתון אחד, שניים-שלושה אבל לא כמגמה.

דניאל מאירי
19-01-16, 08:46
דרור,
אין כאן שום עניין של הערצה.
אבל עם כמה שאתה כותב בשטף, הלהט לא יכול לבטל את המציאות.
לכל יצרן יש ״תכונה״ שנדבקה אליי בשלב זה או אחר, וחכמת ההמונים מתחזקת.

ומה לעשות ש״חכמת ההמונים/טיפשות העדר היא מה שמוכר?
והיצרן הזה מוכר.
עובדה.
ואתה לצורך העניין, תרצה או לא, אחד מהשונים, לא הרגילים.
אז אתה לא קהל היעד שלהם.

אני מוכרח לומר שאני קורא כבר שנים את מה שדרור כותב.
הוא אחד העיתונאים הנדירים שמקפידים "לראות" את הנבחן בעיניים של הלקוחות הפוטנציאליים ולא לחרוץ דין על פי דעתם בלבד,
כאילו הרכב אמור לשמש רק אותם.
אני ממש אוהב את המסקנות שהוא כותב וחושב שהן ממש מייצגות את רוב ציבור הקונים.
דניאל

יואב פולס
19-01-16, 08:58
אם הייתי צריך לקנות היום טנדר - ללא ספק הייתי בוחר בטויוטה. אפילו לא הייתי ממצמץ לשניה.
ככה הרבה הרכב הזה מרשים.
כן, היו לו שתי תקלות, לגבי אחת מהן קיבלתי הסבר מפורט וארוך והיא ללא ספק תקלה. אגב, מסתבר שהיבואן ושוק הישראלי הזערורי, זוכים להרבה הערכה מצד היצרן הענק הזה, ונהנים מהרבה מאוד אמון.

דרור ברלי
19-01-16, 10:14
לאמירה הזו אין זכות קיום בעולם עסקי אמיתי.
מאד מהר הקונים יצביעו ברגליים אם לא יקבלו מה ששילמו.

זה יכול להיות נכון לשנתון אחד, שניים-שלושה אבל לא כמגמה.

הם בעצמם הודו בזה, שעל מנת להפוך ליצרן הגדול בעולם (החלטה שכל כולה תדמיתית) הם קיבלו החלטה מודעת להוריד קצת באיכות.
אתה לא זוכר את האדון טויודה מבקש סליחה ומשתחווה מול המצלמות, אחרי שהם ניסו לטייח שחלק מהמכוניות שלהם סבלו מכשל במנגנון המצערת האלקטרונית וכמה עשרות אנשים נהרגו בארה"ב בגלל זה?

שום יצרן אחר לא היה יוצא מהסיפור הזה ככה.
תראה מה עושים היום לפולקסווגן בגלל שבילפו קצת בפליטת מזהמים.

דניאל, תודה על המחמאה. מבחינתי אין שום פרה קדושה, ואין שום מותג נערץ.
אני ממליץ לאנשים לרכוש מכוניות לפי הצרכים שלהם, לא לפי דעות קדומות, אמונות טפלות, שמועות, לחשים וקסמים למיניהם.
אצלי לא ינצח במבחן דרכים רכב שעונה רק לשגעונות שלי אלא אנסה להיכנס לראש של הלקוח והעדפותיו. לפעמים ההבדל בין מכוניות כל כך בולט ובוטה, שכן - זו שנותנת יותר תמורת מחירה, ולא רק יותר אבזור וגאדג'טים אלא גם שילדה והתנהגות טובים יותר, זו שנותנת איזהשהוא ערך מוסף גם לנהג, תנצח במבחן. ומה לעשות, שרוב הטויוטות, בד"כ, לא מצטיינות בסעיף הזה?............ גם את זה תוכלו לקרוא בכל מגזין רכב בעולם שמכבד את עצמו.

מי שמגדיר לי במדויק שכל מה שהוא רוצה זה רכב אמין ותו לא, וכל השאר לא חשוב לו (פרופיל הלקוח הזה שרוצה שהאוטו יהיה רק אמין וסחיר ותו לא, אכן מייצג את רוב הלקוחות) - אני כן ממליץ לו על טויוטה. חד משמעית. כי סטטיסטית, המכוניות שלהם באמת מתקלקלות פחות. זה לא אומר שלא יהיו תקלות. אבל הסיכוי שזה יקרה אמור להיות נמוך יותר. כמובן שאני חוזר ומדגיש להם ש"אמור" זה גם שם של דג, והסיכוי שייכנסו מדי פעם למוסך (שלא לצורך טיפול תקופתי) גם עם טויוטה, הוא קיים. אמנם קטן יותר, אבל עדיין קיים.

דרור ברלי
19-01-16, 10:29
כן, היו לו שתי תקלות, לגבי אחת מהן קיבלתי הסבר מפורט וארוך והיא ללא ספק תקלה. אגב, מסתבר שהיבואן ושוק הישראלי הזערורי, זוכים להרבה הערכה מצד היצרן הענק הזה, ונהנים מהרבה מאוד אמון.

אכן אוטו מרשים אבל עובדה - היו לו תקלות. תקלות אמיתיות.
אין דבר כזה שאתה לוחץ על הגז והאוטו מגיב מחר.

זו תקלה, זה מפריע בנהיגה (ביציאה לעקיפה למשל, יכולה להיות לזה משמעות קטלנית) והייתי מצפה מהמומחים של יוניון לבדוק יותר ברצינות.
וזה במותג שכל מאמיניו בטוחים שהוא לעולם לא מתקלקל....פחח.

אם זה היה קורה ברנו או בסיטרואן או בלנדרובר, כבר היית חוגג עם הבדיחות - כי רק לטויוטה מותר.

גם אני אבחר בהיילקס אם אצטרך לרכוש טנדר חדש. אבל רשמתי בדיוק את הסיבה - שמירת ערך וסחירות נטו.
ולא יהיו לי שום ציפיות שהוא לא יתקלקל. כי אני משוכנע שהם מתקלקלים כמעט כמו כל האחרים. אולי רק קצת פחות.

ד ו ר ו ן
19-01-16, 21:29
אני מוכרח לומר שאני קורא כבר שנים את מה שדרור כותב.
הוא אחד העיתונאים הנדירים שמקפידים "לראות" את הנבחן בעיניים של הלקוחות הפוטנציאליים ולא לחרוץ דין על פי דעתם בלבד,
כאילו הרכב אמור לשמש רק אותם.
אני ממש אוהב את המסקנות שהוא כותב וחושב שהן ממש מייצגות את רוב ציבור הקונים.
דניאל
אני צורך עיתונות רכב מנייר של פעם גם ממדינות אחרות.
דרור כותב באופן שקולע לטעמי יותר מהרבה כותבים בירחונים בתפוצה עולמית.

והוא לא חשוד בעיניי אף לא לרגע כמקדם דבר על חשבון אחר, אבל, הוא כותב כחובב נהיגה מושבע- רואים את זה בצורה מאד ברורה בכתיבה ובהערכת הרכב.

הוא בהחלט מציין את מגוון היתרונות וחסרונות ללקוחות שונים, אבל המהות, היא של נק' מבט של חובב נהיגה, שמחפש יכולות דינמיות ו"תחושות".

ורוב המשתמשים של רכבי עבודה הם לא בהכרח חובבי הגה, אלא עובדים כחולי צווארון, או מטיילים עם רכב עמוס.
ואלו מהווים את המאסה המאוד דומיננטית של הפלח הזה של רכבי עבודה.
ומה לעשות,
המספרים והשוק מדברים שפה אחת, מסביב לעולם, בלי קשר למיקום גיאוגרפי.
ואגב, הם יקרים יותר מהמתחרים בכל מקום- ואיכשהו המיצוב נשמר.

כולל במדינות שהמכירות של השוק שלנו מהווה חלק קטן מאד מסה"כ המכירות.
ואם יש קונצנזוס שזה המצב, אז או שכולם אהבלים, או שיש הבדל בין לקוחות שמחפשים בעיקר מאמינות גבוהה ולהגיע מנק' א' לנק' ב', ובין אלו שמחפשים יותר (דרור ושות').
מה גם שהמודלים החדשים מתורבתים בהרבה מהישנים.
אגב,
תקראו מה אסף כתב, הוא מתאר חווית שטח קצת שונה=יש יותר ממשתמש אחד שדווקא מחפש יכולות דינמיות, ומצא שהרכב לא כזה בינוני.

וגם אני קראתי שטויוטה אמרו שהורידו בצורה מסוימת את הרף כדי למכור יותר, אבל בצורה אירונית, גם המתחרים, ורואים את זה בטבלאות ה-MTBF גם כשרף ירד..

זה בולט עוד יותר כשטויוטה אמרו בצורה ברורה שסדרה 70, שבנויה עם מעט מאד פשרות, פשוט יקרה מדי לייצור, ובלי דרישה (ותשלום גבוה..) של גופים מוסדיים וחברות ענק, היא מזמן הייתה מפסיקה את הייצור של רכבי קצה אלו.

idanw
19-01-16, 22:45
ואגב, הם יקרים יותר מהמתחרים בכל מקום- ואיכשהו המיצוב נשמר.

מבלי להביע דעה ספציפית לגבי מותג כזה או אחר (אני כבר שנים נוהג בלנדרובר כרכב שטח וברכבי VAG בכביש:)), מה שכתבת כאן הוא אחת הנקודות שבזכותן המיצוב נשמר ולא להיפך (וכנראה בזכות עוד כמה)

עידן

asafk
19-01-16, 23:00
אם הייתי צריך לקנות היום טנדר - ללא ספק הייתי בוחר בטויוטה. אפילו לא הייתי ממצמץ לשניה.
ככה הרבה הרכב הזה מרשים.

יואב...
תסלח לי שאני אומר... אבל לדעתי הצנועה אתה כבר רחוק מלהיות אובייקטיבי, אתה נוטה כמו בעלי רכב רבים לסוג של עיוורון - ברור שתמיד תמליץ לקנות לנדקרוזר או היילקס למי שמחפש SUV או טנדר, כמו שמי שמחפש ג'יפון או מכונית תמליץ לו על קיה.
יש שיחשדו שאתה מקדם מכירות של אלו או אלו - אני יודע שאתה לא אבל שמע... זה מתחיל להיות מוזר....
ואני לא אומר שאתה לא בסדר אלא רק שנראה לי שאתה מאוד אוהב את המכוניות שלך ברמה מסויימת של "אהבה עיוורת". זה לא דבר רע, בכל זאת מכוניות זה נושא רגשי מאוד, אבל זה שאתה לא היית ממצמץ לשנייה לא אומר שלאחרים מומלץ גם לא למצמץ.

אגב, גם אני לא הייתי ממצמץ ושם את הכסף על היילקס ולא על טריטון. לא כי אני חושב שהטריטון לא טוב. אלא כי היילקס יותר מוצא חן בעיני.

ועוד אגב... יש באמצע הדשבורד של ההיילקס החדש משטח זכוכים נפלא להצמדת וואקום של מחזיק לנווטן או טלפון. ממש יפה מצידם ששמו כזה ואפשר להצמיד את המכשירים האלו לא על השמשה וככה לא לפגוע בשדה הראיה.

אסף.

יואב פולס
20-01-16, 07:13
אסף,
תודה על האמון. אני יכול להמליץ רק על סמך הנסיון שלי. והנסיון שלי הביא אותי להחזיק לנדקרוזר וקיה. לפני לא הרבה זמן עשיתי ספירה כמה מכוניות החזקתי מאז שקניתי את האוטו הראשון שלי בשנת 94' - 21 מכוניות. הנסיון שלי עם לנדרובר היה רע ונמשך הרבה שנים. הוא פורסם כאן. הגיחה הקצרה לעולם המיצובישי לא היתה מוצלחת במקרה שלי, ודווקא עם הטויוטות אני נהנה משקט (לפחות עד 20.1.2016). קונה אוטו, מיישר קו ברמה כזו או אחרת בהתאם לנדרש, משתמש באוטו בדיוק כמו שהשתמשתי באחרים, נוהג באותה הצורה, וכן - הטויוטה (כל טויוטה - פראדו קצר, לנדקרוזר 100 ועכשיו לנדקרוזר 120) הרבה יותר אמינה בסדרי גודל מרכבי השטח האחרים.
לגבי הקיה - כן אני משוחד. קניתי אוטו קטן וידני מתוך רצון שהוא יהיה...זול לאחזקה ולשימוש. לא חיפשתי התנהגות כביש, ביצועים, פוזה, כח מתפרץ, או רמת פאר - ביקשתי כלי תחבורה בסיסי שיקח אותי לעבודה בבוקר ויחזיר אותי הביתה בסוף היום עם מינימום התעסקות. הקיה מציגה עד היום במשך שנתיים וחצי אמינות מוחלטת, צריכת דלק מצחיקה, והיא בדיוק מה שחיפשתי. בעניין האמינות - אחרי כמה וכמה קיות במשפחה - ספורטאז' 2009 של אישתי (+שתי מכוניות דומות של אחיות שלה), סיד 2011 של אימי (ועוד אוטו אצל אחד הגיסים ואוטו דומה סטיישן אצל חבר), שני ספורטאז'ים אורבן 2015 (אחד אצל אישתי ואחד אצל אחת הגיסות), והריו אצלי - כל המכוניות הללו עם...0 תקלות. אני מדבר על תקופה של כמה שנים אחורה. פשוט 0 תקלות. אז לא להמליץ על היצרן הזה? אגב, היום במחירים של היום יש מצב שלא הייתי קונה את הריו אלא 208 ידנית שמשווקת ב 67.0 אש"ח.
הלנדקרוזר 2008 שקניתי לא מזמן היה מיועד להחליף הן את הלנדקרוזר 2003 והן את הריו שלי. לעבור לרכב אחד. בסופו של דבר לא יכולתי להיפרד דווקא מהריו. מהנוחות של רכב קטן, חסכוני בדלק וזול לאחזקה.
אחרי הרבה שנים עם מכוניות מי שרוצה לחשוב שאני בעל אינטרסים כלשהם - מוזמן לחשוב מה שבא לו. איך אומרים אצלנו במשפחה התימנית:
FRANKLY MY DEAR I DON'T GIVE A FUCK
בצד האנגלי משתמשים ב DAMN, פשוט כי הם לא מכירים את המשמעות של FUCK. אנגלים.

לגופו של עניין - ההיילקס החדש בהחלט גרם לי לחשוב על החלפה של שתי המכוניות ולקנות אחד כזה חלף להחזיק SUV.

אגב - כמה מהפוסטים שפתחתי בעניין קיה באתר קארספורום תורגמו לאנגלית ברמת כותרות והועברו ליצרן בקוריאה. ברצינות. אתמול קיבלתי מהיצרן תעודת הוקרה על היותי השגריר הגלובלי הטוב ביותר לשנת 2015. יחד עם עוד בחורה מדרום אפריקה. הגיעה מכתב מרגש ותיק מגניב מפוצץ בערימה של מתנות. דגמי מכוניות, מחזיקי מפתחות, קליפסים לניירות, עניבה של קיה..., מניפה מסורתית מקוריאה, חולצה של איזו קבוצת בייסבול אמריקאית שאינני מכיר אבל קיה נותנים לה חסות, ועוד ועוד. במשך שעה פתחתי עוד ועוד מתנות. אז מצד אחד אפשר להסתכל על זה בציניות ולומר שהם חושבים שהם קנו אותי בזול. מצד שני כמה יצרנים בעולם מתעניינים במה שכותבים עליהם באתר אינטרנט בישראל, ומוצאים לנכון לציין גולש שעבורם הוא עוד לקוח מתוך כשלושה מיליון לקוחות בעולם?

asafk
20-01-16, 07:28
מעניין. כי אתה לא משתמש טנדרים קלאסי ובכל זאת גם אתה חשבת על זה. אני חושב שזה בהחלט מצביע על צמצום הפער בין טנדרים לרכבי פנאי שטח.

אסף.

דרור ברלי
20-01-16, 08:02
זה בולט עוד יותר כשטויוטה אמרו בצורה ברורה שסדרה 70, שבנויה עם מעט מאד פשרות, פשוט יקרה מדי לייצור, ובלי דרישה (ותשלום גבוה..) של גופים מוסדיים וחברות ענק, היא מזמן הייתה מפסיקה את הייצור של רכבי קצה אלו.

סדרה 70 יקרה לייצור לא בגלל "מעט פשרות" אלא כי מדובר ברכב מיושן, שמיוצר בשיטות מיושנות - ויקרות. כמו דיפנדר, כמו מרצדס G וכמו כל רכב שנמצא על קוי הייצור יותר מ-30 שנה.

נמרוד
20-01-16, 10:09
בואו נצמצם את הדיון חזרה להיילקס 2016 מול טריטון 2016 (אגב אין יותר "ויגו". מת ויגו. זה חזר להיות היילקס).

בואו ננטרל את "הילת האמינות" ואת נושא הסחירות. נניח, רק נניח, שהייתם צריכים לבחור באחד משני הטנדרים האלו כרכב ליסינג לשלוש השנים הבאות, ונניח ששוי המס יהיה זהה לשניהם. כלומר העלות לך כמשתמש זהה לחלוטין, אתה לא משלם על דלק, על אמינות, ועל ירידת ערך, ולא צריך להתעסק במכירה. גם לא יכול לשפר, אגב...

אני הייתי בוחר בהיילקס. כי - א. יכולת שטח גבוהה יותר (מרווח גחון וזויות מרכב, בעיקר). ב. עיצוב סביבת נהג נעים יותר ג. פחות מכוער.

(איסוזו לא באותה ליגה בלי נעילה אחורית, וזויות עוד יותר גרועות).

אם הייתי מקבל מיצובישי לא הייתי בוכה, אבל ההיילקס עדיף נקודה.

מי כאן היה בוחר אחרת?

אחרי שתבינו שבלי קשר לכלום, במקרה הזה ספציפי, של טנדרים (למי אכפת מה מיצוב טויוטה בקטגוריות אחרות???) טויוטה באמת מייצרים מוצר עדיף, ותוסיפו לזה את היתרון האמיתי או מדומין של סחירות ושל שמירת ערך, תבינו למה לפות"ש לא יכולה להיות התלבטות משמעותית.

amit1
20-01-16, 10:25
אלו תקלות התגלו בהיילקס החדש?

asafk
20-01-16, 10:53
נמרוד, כתשובה פשוטה לשאלה, אם אני צריך להמליץ על טנדר בעבודה, ואני אמליץ לקנות מיצובישי, אני אצטרך לנמק. אם אני אמליץ על היילקס, אף אחד לא ישאל שאלות ככל הנראה.
אבל אני באמת לא יודע להסביר למה זה.
וזה בלי קשר להעדפה האישית שלי שבמקרה ובלי שום נימוק מנצח היא גם היילקס.

אסף

דרור ברלי
20-01-16, 11:09
אם מנטרלים הצידה את יתרון האמינות (התיאורטי, הם בכל זאת חדשים מהניילון) שמירת הערך והסחירות (הלא תיאורטיים בכלל - זו עובדה שאף טנדר לא סחיר ושומר ערך כמו ההיילקס) שהם השיקולים העיקריים אם לא היחידים, לבחירה ברכב כלשהו שנושא את סמל טויוטה - אני ממש לא בטוח שההיילקס הוא "מוצר עדיף" על הטריטון.

הייתי אומר לכם "יאללה מבחן השוואתי בסופ"ש הקרוב" (וזה משהו שאפשר לסדר תוך כמה דקות בשתי שיחות טלפון ליחצ"נים של טויוטה ומיצובישי) כדי שתשתכנעו - אבל במבחן השוואתי של מוצרים כל כך יקרים אי אפשר יהיה שלא להתייחס לשיקולי מוניטין האמינות והסחירות שבשורה התחתונה הם אלה שקובעים עבור הלקוח ולמעשה מעקרים מכל תוכן את תוצאותיו האמיתיות של כל מבחן השוואתי. הלקוח צריך את האוטו כדי שיעבוד - אז מה אכפת מי נוסע טוב יותר, מי נוח יותר, מי עביר יותר ומי חזק ומהיר יותר - חשוב כמה זה עולה, כמה זה יעלה בהמשך, בכמה זה יימכר הלאה ותוך כמה זמן. וכאן התשובה ברורה.

אבל נניח שהיינו מסירים את לוגו היצרן מחרטומי הטנדרים ומגלגלי ההגה שלהם ואז עושים ביניהם השוואה? ממש לא בטוח שהיינו מגדירים את ההיילקס חד משמעית כ"מוצר עדיף". אולי יש לו יתרונות מסויימים ממש כפי שלטריטון יש את היתרונות שלו ואגב - לטריטון יש כנראה יותר יתרונות.....

בשורה התחתונה - היילקס החדש הוא מוצר מצויין וגם אני הייתי בוחר בו, למרות שאני ממש לא בטוח שהוא "עדיף" חד-משמעית - אלא כי גם אני חושב דרך הכיס ומושפע פסיכולוגית מהמוניטין ומדעתו של השוק - כי בהנחה שהייתי קונה עכשיו טנדר חדש, גם אני אצטרך מתי שהוא למכור אותו ולהתקדם הלאה. כאן נמצא היתרון הגדול של טויוטה. היתרון היחיד לטעמי.

נמרוד
20-01-16, 11:15
דרור אתה לא מסוגל לענות על שאלה בפחות מ300 מילה? :rolleyes:

ברור שהשיקולים הכלכליים של שמירת ערך הם לטובת טויוטה. אבל נניח שמקום העבודה שלך מציע לך טנדר בליסינג בשלוש השנים הבאות - כל השיקולים הכלכליים מנוטרלים. במה היית בוחר? אל תסביר, תענה.

כולם, גם עמית, מוזמנים לענות. התשובה היא במילה אחת בלבד - היילקס/טריטון/דימקס/נבארה (הוא עוד נמכר?)

דרור ברלי
20-01-16, 11:22
טריטון. חד משמעית. נוסע יותר טוב וגם יותר נוח.
כושר העמסה עדיף, כושר תמרון עדיף, ביצועים עדיפים בזכות מנוע חזק ונהדר, מערכת הנעה עדיפה משמעותית גם בהיבטי בטיחות.
וזה למרות שאני לא סובל את העיצוב המקושקש שלו. צריך לפרק ממנו המון חלקי פלסטיק נוצצים ולהשחיר אותם.

נמרוד
20-01-16, 12:30
יופי. סוף סוף דעה שמקדמת את הדיון. בסופו של דבר מה פות"ש ביקש? חוות דעת.

דרור ברלי
20-01-16, 13:06
פות"ש קונה את האוטו מכספו וזו חוות דעת שלא מקדמת אותו במ"מ, רק מבלבלת אותו יותר.
כי השוואה אמיתית כן לוקחת בחשבון את ענייני הגועל-נפש האלה. שטויות לכאורה, אבל "שטויות" שבעוד כמה שנים משמעותן תתבטא בעשרות אלפי שקלים.

KOOKE
20-01-16, 13:13
כל רכב כולל טויוטה מאבד מערכו כרכב יד שנייה.

עם כל הכבוד אי אפשר להתייחס לרכב כאל תוכנית חיסכון.

למישהו כאן יש נתונים מדוייקים מה ההפרש הכספי הממשי בירידת הערך/ סחירות בין טריטון לויגו ? מישהו באמת מוכן להתחייב שעל טריטון במשך Y שנים יאבד מערכו X ש"ח ? לעומת הטויוטה ?

פרט למותג יש עוד כמה פרמטרים שישפיעו על ערכו העתידי של הרכב התחזוקה שלו לאורך השנים, תאונות חלילה אם עבר וכו'.

אם כבר מכניסים את עניין הסחירות העתידית כשיקול המרכזי להעדיף את הויגו על פני הטריטון תצמידו מספרים לשיקול הזה כדי שהמתלבט ידע אם שווה לו להפסיד עוד X ש"ח על הטריטון או לא.

amit1
20-01-16, 13:47
לפותה"ש:
במידה ואתה באמת מבין את ההבדל המשמעותי בין טנדר ל SUV בהיבטים של נוחות נסיעה, עבירות, חניה, נוחות ישיבה מאחור, .....וכו' ואתה משוכנע שזה הכיוון שאתה רוצה ללכת אליו, אני הייתי מקבל החלטה על סמך נסיעת מבחן רצינית של לפחות 300 ק"מ שתכלול נסיעת כביש ונסיעת שטח בכל אחד מהכלים. אל תקשיב לכל האמירות של בעלי עניין מכל כיוון שהוא (והם רבים וטובים).
בנוסף הייתי בודק מול היבואן מהן מידות הצמיגים המאושרות והאם קיים קיט הגבהה מאושר.
באם תבחר בטרייטון כנס למו"מ עם המוכר ונסה לקבל מחיר נמוך של לפחות 10% ביחס לטויוטה. (הייתי מנסה לאתר טנדר יד ראשונה עם נסועה נמוכה) כך תוכל למזער את החשש מפני ירידת ערך.
אישית אני סולד מטויוטה בגלל יחסו המזלזל של היבואן ללקוחותיו (גם הנאמנים שביניהם) וגם בגלל שנוכחתי לגלות שה"אמינות" המיתולוגית שנתפשת כנכס צאן ברזל היא כבר לצערי ממש לא כזאת בהשוואה למותגים יפניים אחרים. לכל כלי רכב יכולות להיות תקלות ולקנות כלי ב 250000 ש"ח ואח"כ לגלות שהיבואן מתעמר בך זאת תחושה מחורבנת.
לדעתי למשפחה בתחילת דרכה שאוהבת לטייל ולשהות בשטח מספר ימים, טנדר מאובזר ומשודרג הוא פלטפורמה פנטסטית לטיולים מהנים.

amit1
20-01-16, 14:00
יואב, עם כמות הטויוטות אצלך בחצר,
אתה נמצא בפוזיציה של סוחר :).

דרור ברלי
20-01-16, 14:43
כל רכב כולל טויוטה מאבד מערכו כרכב יד שנייה.

עם כל הכבוד אי אפשר להתייחס לרכב כאל תוכנית חיסכון.

למישהו כאן יש נתונים מדוייקים מה ההפרש הכספי הממשי בירידת הערך/ סחירות בין טריטון לויגו ? מישהו באמת מוכן להתחייב שעל טריטון במשך Y שנים יאבד מערכו X ש"ח ? לעומת הטויוטה ?

פרט למותג יש עוד כמה פרמטרים שישפיעו על ערכו העתידי של הרכב התחזוקה שלו לאורך השנים, תאונות חלילה אם עבר וכו'.

אם כבר מכניסים את עניין הסחירות העתידית כשיקול המרכזי להעדיף את הויגו על פני הטריטון תצמידו מספרים לשיקול הזה כדי שהמתלבט ידע אם שווה לו להפסיד עוד X ש"ח על הטריטון או לא.

שלמה, יש נתונים ועובדות.
האנטר מול ויגו. שניהם הדורות הקודמים של הטנדרים מבית מיצובישי וטויוטה.
לא יודע אם אתה זוכר, היה כאן לפני כמה שבועות חודשים שירשור של בעל האנטר פרטי מושקע ושמור מאוד (לפי התמונות נראה מלוקק ממש) אבל עם ק"מ מאוד גבוה, שמתקשה למכור את הרכב. נאלץ ממש לחתוך בבשר החי ולרדת עשרות אחוזים מתחת למחירון.

במקביל, היילקס-ויגו, יוצאי משטרה/מג"ב/חח"י ושאר מכרזים, עם קילומטראז'ים אסטרונומיים, כלים שחוטים, מרוטים ולעוסים שגם נראים רע מבחוץ ומבפנים. לא רק שהמחירון שלהם מלכתחילה גבוה בהרבה, ולא רק שהמחירים המבוקשים גבוהים מהמחירון, אנשים עוד נאבקים ביניהם מי יזכה לקנות אותם.

זה הזוי. זה מטורף. זה אידיוטי. וזו עובדה מוגמרת. העדר סוגד לטויוטה גם במצב גרוטאה.
כמובן שטנדר טויוטה מטופל, שמור ויפה עם ק"מ סביר, ייחטף פשוטו כמשמעו, תוך שעות ספורות, בעשרות אחוזים מעל למחירון.

אז נכון שטויוטה יקרה יותר מלכתחילה. אבל במעמד המכירה הפער גדול בהרבה. שלא לדבר על מהירות המכירה.

KOOKE
20-01-16, 16:11
דרור אני יודע שהויגו יהיה מן הסתם סחיר יותר וישמור יותר טוב על ערכו.

מה ששאלתי הוא האם ניתן להצמיד לזה מספר בשקלים חדשים כדי שהמתלבט יוכל לדעת אם שווה לו או לא?

אני סתם זורק מספר שלדעתי בחישוב גס הוא דיי מבוסס

על פני תקופה של חמש שנים רוכש הטריטון יפסיד יותר מרוכש הויגו בפער שמסתכם בכ- 20,000₪.

עכשיו המתלבט צריך לשאול את עצמו אם שווה לו להפסיד עוד כ-4,000₪ מדיי שנה ולהנות יותר מהטריטון או לא.

elibaba
20-01-16, 17:41
אף אחד לא מזכיר פוטנציאל גניבה? להיילקס יש נטיה לעבור בעלות ללא כוונה.

Sent from my Elephone P8000 using Tapatalk

נדב ש.
20-01-16, 18:26
עד כמה שזכור לי המשתמש צחי ishc התלבט ובדק מספר לא מבוטל של היילקס ולבסוף ויתר עקב מחיר מופרז וכלים שחוטים.

asypeer
20-01-16, 23:32
תוסיף למשוואה שלשני מכרים שלי גנבו היילקסים בלי בושה (לראשון יום אחרי הרכישה, לשני באור יום באמצע איזור התעשיה בנתניה)
מצד שני, גם לאבא שלי כמעט גנבו את המגנום (כבר פירקו את האיתורן..) אבל אז עוד לא הייתה גדר הפרדה וגנבו מכל הבא ליד.

Sent from my iPhone using Tapatalk

דרור ברלי
21-01-16, 00:31
טנדרים בכלל חביבים מאוד על גנבים. לא רק טויוטה. גם מיצובישי, גם איסוזו.
בכל מקרה אנחנו מדברים כאן על כלים חדשים מהניילון ועל כן גם מבוטחים בביטוח מקיף, לא על ההיילקסים הישנים משנות ה-90 שכיום הם להיט בקרב הגנבים והמגנומים מתחילת שנות ה-2000 שמי שזוכר טוב כיכבו פעם בראש רשימת כלי הרכב הנגנבים.

דניאל מאירי
21-01-16, 09:31
לפחות על היילקס שחוט אפשר לבקש גם 40 או 50 אלף - זה רק מחזק את מה שנכתב.
מגנום ישמחו להעביר תמורת עלות העברת הבעלות בערך.....
דניאל

ד ו ר ו ן
21-01-16, 11:03
ההיילקסים הישנים משנות ה-90 שכיום הם להיט בקרב הגנבים והמגנומים מתחילת שנות ה-2000 שמי שזוכר טוב כיכבו פעם בראש רשימת כלי הרכב הנגנבים.
הגנבים מזמן עברו לשנתונים הגבוהים יותר.

בדרום אתה רואה יחסית מעט בדואים עם היילקסים ישנים.
על אלו עם הסרן חי מקדימה בכלל אין מה לדבר.

או כמו שגנב רכב אמר למכר שניסה לאתר היילקס 2005 שנגנב לפני 5-6 שנים:
״ אתה בטוח גנבו לך 2005?
כמי מסמן עברנו לויגו״..

asypeer
21-01-16, 12:05
לשני המכרים היו היילקסים (ז״ל) מהשנתונים עם הסרן חי מקדימה, מוגבהים ועם צמיגי 31. שניהם מאיזור השרון. בשני המקרים הרכבים נגנבו ונשחטו בשטחים.

ד ו ר ו ן
21-01-16, 12:16
הרבה שנים גרנו בדרום, ועם כל הסטיגמות הידועות, נסיונות הגניבה שפגשנו היו במרכז.

בדרום לא טרחתי לשים סנדל דנוור או שרשראות.

לא בלילה ולא במשך היום.

במרכז, אחרי 2 נסיונות גניבה לפני מס׳ שנים, אני לא מוותר עליהם גם לא בחנייה קצרה.

דרור ברלי
21-01-16, 13:01
היילקס עם סרן חי הוא להיט אצל הגנבים. לאו דווקא בדואים אלא גנבים בכלל. בדגש על איו"ש.
בעצמך אתה יודע. עובדה שאתה נועל אותו.
זה כמו סופה ודיפנדר - לא משאירים אותו אפילו לחצי שעה בלי סנדל או שרשרת.

צחי66
22-01-16, 18:28
היום הייתי בטויוטה וראיתי את ההילקס. לא נהגתי בו. זה רכב לפני מסירה. פנים האוטו מאוד דומה לראב4 שלי. מושב אחורי פחות נוח ופחות מרווח.
ראיתי גם היילקס 2012 למכירה בסוכנות. 179 אלף עם אחריות לשנה. בסביבות מחירון + 10.
בהשוואה בין שני ההילקסים, הם עשו קפיצת מדרגה בכל מה שקשור לפנים הרכב.
במשומש מותקנת קשת. מישהו יודע אם אפשר להתקין רול אנד לוק ולהשאיר את הקשת?
הם ישאירו לי את המשומש עד ראשון. יש עוד שניים שהגיעו אחרי ורוצים את הרכב. פשוט מדהים.
ממיצובישי החלטתי לרדת. אעדכן בהמשך.
שבת שלום.

amit1
22-01-16, 19:30
"ישאירו לי את המשומש", אתה רציני?
נשמע כמו כיוון מעניין לדוקטורט בשיווק על התנהגות הצרכנים בארץ ביחס למותג טויוטה.
אני הייתי רץ לסוכנות מיצובישי.

נמרוד
23-01-16, 09:52
"ישאירו לי את המשומש", אתה רציני?
נשמע כמו כיוון מעניין לדוקטורט בשיווק על התנהגות הצרכנים בארץ ביחס למותג טויוטה.
אני הייתי רץ לסוכנות מיצובישי.

עמית התקשרו מסוכנות מיצובישי, מחכים לך ביום ראשון בבוקר, הדגישו שאין צורך לרוץ - יש מספיק לכולם :rolleyes:

ד ו ר ו ן
23-01-16, 09:56
עמית התקשרו מסוכנות מיצובישי, מחכים לך ביום ראשון בבוקר, הדגישו שאין צורך לרוץ - יש מספיק לכולם :rolleyes:

אבל על תבנה על טרייר אין, הם לא לוקחים נבלות.
(ע״ע המתנות החינמיות של ברנרד).

amit1
25-01-16, 22:51
קצת מפתיע שחשבתם שאני יחליף את הכסא המפנק של הדיסקו שמונח על 4 קפיצים ספירליים ו 2 סרנים קשיחים בקפיצי עלים.
טנדר הוא פתרון מעולה כרכב שני למשפחה עם זאטוטים שמטיילת הרבה ומוכנה להתפשר על נוחות לטובת נפח העמסה. הוא גם מצוין עבורי לצייד חזירים לילי בשדות השלף....
ליסוע בטנדר כרכב ראשי זאת חוויה מפוקפקת שאני לא מתחבר אליה.... ואם לטנדר ישנם 4 קפיצי עלים אז בעיני מדובר פשוט בחוויה מזוכיסטית.
ד"א, בפרספקטיבה של עשרות שנים ממשק חקלאי מצליח שמחזיק מס' טנדרים יפניים מסוגים שונים שעובדים בממוצע 16/7/365 בשנה ונהוגים ע"י ערב רב של נהגים מלאומים שונים, מתברר שלכולם הוצאות האחזקה זהות פחות או יותר וכולם מתקלקלים. הקניה תמיד לפי זמינות של רכב יד ראשונה ק"מ נמוך ומצב מכני תקין ללא קשר למותג.
דורון, אני מחפש בנרות דיסקו 2 TD5 שמור 2004 ידני. אם תשמע אשמח אם תעדכן.

boaz avrahami
25-01-16, 23:11

2500 דולר עד עכשיו ועדיין לא עבר טסט...
זה לא חינם אלא ההגדרה המדוייקת לפיל לבן

ד ו ר ו ן
26-01-16, 08:00
קצת ת.
ד"א, בפרספקטיבה של עשרות שנים ממשק חקלאי מצליח שמחזיק מס' טנדרים יפניים מסוגים שונים שעובדים בממוצע 16/7/365 בשנה ונהוגים ע"י ערב רב של נהגים מלאומים שונים, מתברר שלכולם הוצאות האחזקה זהות פחות או יותר וכולם מתקלקלים. הקניה תמיד לפי זמינות של רכב יד ראשונה ק"מ נמוך ומצב מכני תקין ללא קשר למותג.
.
בחייאת, נהיית חקלאי פתאום?
עזוב שמועתי, היית חקלאי עשרות שנים?

טנדרים יפניים רלוונטיים בישראל רק מתחילת שנות ה-90, ו-4x4 רק מאמצע שנות 90, על איזה טנדרים לא רלוונטיים התכוונת?
פג׳ו?
אמריקאים ישנים?

את ההיילקס השחוט של החווה, אחרי 5 שנים וכמעט-400,000קמ מכרנו במחיר מחירון.. כדי לקנות אחד חדש.
עמית,
משקים חקלאיים גדולים לא מתעסקים עם משומש, קונים חדש.

ד״א,
ראית משק חקלאי אחד עם דיפנדר/דיפטנדר?

נדב ש.
26-01-16, 08:47
כן, בגולן, רובם עם לנדרובר שמשמש לעוד צרכים, יש כמה עם 130.

לגבי ההשקעה של ברנרד, אל תשוו דולר לשקל, דולר שם מתייחס לדולר, אם תשוו את זה לארץ זה כאילו הוא השקיע 2500 ₪ סה"כ, ככה מסתכלים על זה.

יואב פולס
26-01-16, 09:01
עזוב שמועתי, היית חקלאי עשרות שנים?

שנת אדם זה לא שנת amit1, אז בחישוב שלו מדובר על עשרות שנים, אם לא למעלה מכך.

asypeer
06-02-16, 18:40
אני רק אניח את זה פה..http://uploads.tapatalk-cdn.com/20160206/4a2c0c7b874c2cc1973b89bd11ec9056.jpg

נדב ש.
06-02-16, 18:52
נו מה, כבר פירסמו איפשהו שטויוטה מממנת את דעא"ש ושות'...
:-)

ד ו ר ו ן
06-02-16, 20:12
אם כבר..
התקבל מחברים שמשוטטים באזורים קשי שהות..

105925

ד ו ר ו ן
06-02-16, 20:13
ולהבדיל מהטנדר של הקולגות:
(עמית, בשביל במיוחד)

105926

צחי66
05-03-16, 18:12
שלום,

השבוע הייתי בנסיעת מבחן להיילקס. היו נחמדים בטויוטה. השאירו לי את הרכב ליום שלם. כמה רשמים ושאלות בצידם.

1. רדיוס הסיבוב של הרכב גדול משמעותית. משהו שמן הסתם מתרגלים אליו.
2. הבולמים קשוחים. לא רוצה להתרגל לזה. השאלה שלי מה ניתן לעשות חוץ מלקחת קבוע בארגז 300 קילו? האם החלפה של הבולמים יכולה לשפר את המצב? אם כן, לאיזה? והאם זה בכלל חוקי?
3. את הארגז חשבתי לסגור עם ROLLBAK או ROLL&LOCK. האם יש למישהו ניסיון עם הסגירות האלה? האם ניתן להוסיף קשת העמסה לארגז בשילוב עם הסגירה הזו?
4. פנים הרכב מרגיש סבבה.
5. הסחיבה סבירה. כשטיפה מאמצים את המנוע. הוא מרעיש מאוד. די מפריע.

אשמח לעצתכם
צחי

asafk
05-03-16, 18:14
המתלים הקשיחים של ההיילקס עובדים מעולה בשטח. אתה לא רוצה מתלים רכים יותר כי הטנדר יתנדנד בשבילים.

אסף.

אייל
05-03-16, 21:24
שלום,

השבוע הייתי בנסיעת מבחן להיילקס. היו נחמדים בטויוטה. השאירו לי את הרכב ליום שלם. כמה רשמים ושאלות בצידם.

1. רדיוס הסיבוב של הרכב גדול משמעותית. משהו שמן הסתם מתרגלים אליו.
2. הבולמים קשוחים. לא רוצה להתרגל לזה. השאלה שלי מה ניתן לעשות חוץ מלקחת קבוע בארגז 300 קילו? האם החלפה של הבולמים יכולה לשפר את המצב? אם כן, לאיזה? והאם זה בכלל חוקי?
3. את הארגז חשבתי לסגור עם ROLLBAK או ROLL&LOCK. האם יש למישהו ניסיון עם הסגירות האלה? האם ניתן להוסיף קשת העמסה לארגז בשילוב עם הסגירה הזו?
4. פנים הרכב מרגיש סבבה.
5. הסחיבה סבירה. כשטיפה מאמצים את המנוע. הוא מרעיש מאוד. די מפריע.

אשמח לעצתכם
צחי

1. לא יותר גרוע משאר הטנדרים, הטריטון יסתובב טוב יותר.
2. החלפת בולמים תשפר אבל כמו שכתב קודמי, יש יתרון לקשיחות ואם אתה לוקח כמה דברים מאחור זה כבר ייתן שיפור.
3. אין בעיה להוסיף קשת העמסה. מניסיון עם Roll&Lock זה נוח למדי רק מצריך קצת לימוד של הפעלת הסיפור, אין אטימות מלאה, מצד שני, גם בארגז סגור של ניתוב או המייעל אין אטימות מלאה.

ואם בעצות עסקינן, לך גם למיצובישי, תרגיש, תנהג, תנסה. אולי יהיה לך נעים יותר בטריטון, לפעמים משהו שמתאים לאחד פחות מתאים לאחר. על האיסוזו קשה לי להמליץ, הוא נוקשה הרבה יותר מהטויוטה.

צחי66
12-04-16, 17:39
טוב, עשיתי נסיעת מבחן בטריטון. עולם אחר יחסית להיילקס. נוח יותר (קיבל עובר אצל אשתי, זה לא פשוט) סוחב טוב יותר, מתמרן טוב יותר, מאובזר הרבה יותר, שקט יותר. (גם מאבד ערך מהר יותר). חבל שאין לו לוגו של טויוטה מקדימה.
הוא גם נמוך יותר, אוכל דלק קצת יותר.
מחיר בסיסי 15K נמוך מהיילקס, ובימים אלה יש מבצע של הוט אשר מוריד עוד 23K במחיר. בהתחשב שלא אצטרך להשקיע בהחלפת בולמים, זה מתקרב ל 50K הפרש. זה יקזז במעט את ירידת הערך העתידית יחסית להיילקס. הוזמן טריטון דקאר. תודה לכל מי שיעץ ועזר לי להחליט.

יניב אליאש
05-03-17, 21:06
טוב, עשיתי נסיעת מבחן בטריטון. עולם אחר יחסית להיילקס. נוח יותר (קיבל עובר אצל אשתי, זה לא פשוט) סוחב טוב יותר, מתמרן טוב יותר, מאובזר הרבה יותר, שקט יותר. (גם מאבד ערך מהר יותר). חבל שאין לו לוגו של טויוטה מקדימה.
הוא גם נמוך יותר, אוכל דלק קצת יותר.
מחיר בסיסי 15K נמוך מהיילקס, ובימים אלה יש מבצע של הוט אשר מוריד עוד 23K במחיר. בהתחשב שלא אצטרך להשקיע בהחלפת בולמים, זה מתקרב ל 50K הפרש. זה יקזז במעט את ירידת הערך העתידית יחסית להיילקס. הוזמן טריטון דקאר. תודה לכל מי שיעץ ועזר לי להחליט.

עברה כמעט שנה מההודעה האחרונה וההחלטה ללכת על טרייטון,
יש רשמים ?
אמינות ?
צריכת דלק ?
נוחות ועבירות בשטח ?

תודה

צחי66
15-10-17, 13:36
עברה כמעט שנה מההודעה האחרונה וההחלטה ללכת על טרייטון,
יש רשמים ?
אמינות ?
צריכת דלק ?
נוחות ועבירות בשטח ?

תודה

עברה שנה וחצי ו 40 אלף ק"מ. יש תובנות.
הטוב:
הטנדר בהחלט נוח. מפנק. גם אחרי נסיעה רצופה של כמה שעות לא יוצאים ממנו עייפים. עושה חשק לטייל איתו.
מושב אחורי מרווח. אין תלונות מהילדים, (הם גדולים). מאחורי המושב האחורי יש סוג של תא מטען. קטן. מאוד נוח.
מזגן מקפיא.
אורות דרך מאוד חזקים. קסנון.
לא חסר כוח בשום מצב. מאיץ טוב, גם תוך כדי עלייה.
בשטח לא הגעתי למגבלות שלו. לצערי, בגללי. כלומר לא נסעתי מספיק בשטח כדי להבין איפה המגבלות.
צריכת דלק 1:10 בממוצע עם רגל עדינה ונסיעה מודעת. אשתי מגרדת את ה 1:8. אני מחשיב את זה כטוב.

הרע:
מגיע במידת צמיגים 245/65R17. מידה שמשאירה מעט מאוד אפשרויות ל AT. על MT אין מה לדבר. מידה 245/70R16 גם מאושרת ונותנת יותר אופציות ל AT. בכל מקרה הצמיגים 29.5 אינץ' מרגישים קטנים על האוטו. אני בקשר עם כלמוביל לאשר צמיג 30.5 אינץ' שנמכר בעולם עם הטרייטון. אודיע אם יצליח לי.
מרווח גחון קטן ומסוכן בדיפרנציאל האחורי.
כמו שכתבתי למעלה, עם רגל עצבנית על הגז צריכת הדלק קופצת.

כללי:
עשיתי שני טיפולים במוסך יבואן. ראשון 1200 ש"ח. שני 2000 ש"ח
ביטוח חובה 950 ש"ח. מקיף לשני נהגים 6300 ש"ח.

wonderd
19-01-18, 23:57
כבר שנים רבות רוב הגופים המוסדיים בוחרים דווקא באיסוזו דימקס. טנדר שאולי פחות טוב משני האחרים, בטח בשטח. אבל הוא סוס עבודה מוכח. (וכנראה גם קיבלו מהיבואן מחיר שלקוח פרטי יכול רק לחלום עליו).
אישית, אם הייתי צריך לבחור עבור גוף מוסדי שעובד הרבה בשטח כמו חברת החשמל ורשט"ג - הייתי בוחר בהיילקס. זה גם מה שהם עושים.

דווקא הטנדרים החדשים או חלקם שאני מכיר בחברת חשמל הם דימקסים ולא היילקסים..

idanw
20-01-18, 13:59
עוד אופציה מעניינת - פיאט פולבק - הרכב זהה לחלוטין לטרייטון. נמכרים עכשיו על ידי היבואן מיד 1 0 ק"מ ב175 אלף ש"ח.

-->