PDA

צפייה בגרסה מלאה : שקע מצית אחורי בהיילקס

גיא
23-10-05, 19:25
איפה לדעתכם הכי טוב להתקין שקע מצית חיצוני אחורי בהיילקס ?
אני מעוניין לשים את צידנית הקירור החשמלית בארגז וגם לחבר לחשמל ...
הארגז אצלי פתוח ( יש ברזנט אבל לא תמיד סגור )

תודה.

eran4x4
26-10-05, 14:56
לדעתי שקע מצית הוא לא מספיק איכותי לטובת הנושא

אני משתמש במחברי חשמל כמו של מקסטרק לטובת אביזרים שונים בארגז כולל צידנית חשמלית ומשאבת מים, בקרות גם תאורה.
כרגע עדיין לא מקובע - נמצא בין הקבינה לארגז. (השקע \ תקע הה סימטרי מלבד היפוך קוטביות - חשוב להקפיד שבהזנה מהרכב הפלוס יהיה הפין המבודד).

חנן-ג'יפולוג
26-10-05, 15:21
תקראו לי אינדיאני, או פושע, ואולי בצדק, אבל אני משתמש בשקעים תקעים של 220 .

זולים , אמינים, מחזיקים היטב (לא בורחים מהמקום כמו משקע מצית) וזמינים. יש גם מוגני מים.

מה גם שזה מאפשר לי להשתמש בציוד הביתי שממילא יש לי, כמו מפצלים, כבלים מאריכים, וכו' .

נמרוד
26-10-05, 16:07
אני משתמש במחברי חשמל כמו של מקסטרק לטובת אביזרים שונים בארגז כולל צידנית חשמלית ומשאבת מים, בקרות גם תאורה.
כרגע עדיין לא מקובע - נמצא בין הקבינה לארגז. (השקע \ תקע הה סימטרי מלבד היפוך קוטביות - חשוב להקפיד שבהזנה מהרכב הפלוס יהיה הפין המבודד).

ערן, זה משהו סטנדרטי מחנויות אלקטרוניקה? כמה הם עולים?

eran4x4
26-10-05, 16:45
במוטורולה - כבל למקסטרק של כ 4 מטר כולל פיוז איכותי 18 ש"ח

שקעים נוספים היו לי ממצברים של טרקטורון חשמלי של ילדים, מן הסתם בגלאור ניתן למצוא כאלו, בחנויות\מתקינים של ציוד קשר ואולי בעוד מקומות....

כרגע יששקע אחד שאליו מתחברת הצידנית ובעת הצורך משאבת מים חשמלית, מתכנן להוסיף עוד שקע או שנים כאלו.

מי שמוצא מקור שמוכר את המחברים הללו ללא כבל 4 מטר שידווח.

AvigdorAharon
26-10-05, 20:25
תוכל לתת לי קישור או תמונה של מה שאתה מחפש?
יכול להיות שאני יכול לעזור, קח בחשבון שלא מוכרים בבודדים, רק כמויות (בד"כ 50 יחידות בשקית).

אביגדור

גיא
28-10-05, 00:07
יש לי רעיון

קודם כל, הרעיון של חנן מוצא חן בעיני , מה גם שאני מתעתד בקרוב מאוד להתקין ממיר 220 על האוטו.

שנית, עברתי במוסך של חבר וראיתי פגר של אוטו זרוק בצד. יודעים כמה מחברים / שקעים / תקעים יש בצמות של כזה דבר ? עם חוטי חשמל בצבעים שונים מחוברים ...

רק לקצוץ ולחבר את החוטים שלי ... חגיגה.

אגב, ערן, לפי חישוב שלי ( ואני מזכיר שאני כל כך רחוק מהבנה כלשהיא בחשמל שזה ממש מפחיד ) יוצא לי שהצידנית אוכלת מקסימום של 3 אמפר. זה יותר מידי לשקע מצית ??

לא ניראה לי ... :roll: :?:

חנן-ג'יפולוג
28-10-05, 00:31
לא, 3 אמפר זה לא יותר מדי לשקע מצית.

קודם כל, הרעיון של חנן מוצא חן בעיני , מה גם שאני מתעתד בקרוב מאוד להתקין ממיר 220 על האוטו.

דווקא במצב כזה , שיש ברכב שני מתחים שונים, צריך להיזהר עם הטריק הזה, גם כי אתה עלול, בחסות החשיכה והעייפות ( BEEN THERE DONE THAT ) להתבלבל בין שקעי ה12 וה220 וגם כי מישהו אחר עלול בתמימות להתחבר עם המכשיר הלא נכון למקום הלא נכון.

אם אתה כבר הולך לעשות כזה דבר, אז תסתום את החורים של ההארקה בשקעים של ה220 וולט עם סיליקון או משהו אחר, ותוודא שלכל מכשירי ה12 יש פין של הארקה. זה יתן לך בטחון, לפחות לכיוון אחד שאף אחד לא מכניס מכשיר של 12 וולט לשקע של 220 . זה לא יתן לך בטחון כנגד הכנסת מכשיר 220 לשקע של 12 וולט, אבל רוב מכשירי ה220 לא יינזקו מתעלול כזה, וזה גם לפחות לא מסכן חיים.

eran4x4
28-10-05, 04:37
צידנית צורכת 4A בצורה קבועה, הניסיון שלי עם תקעי המצית רעים, לאורך זמן הם מתחממים ונמסים שלא לדבר על כך שאין נעילה לחיבור והחיכוך בד"כ נמוך מידי דבר שמוביל להתנתקות החיבור (במיוחד במקום כמו הרגז של טנדר).

אני מאוד לא אוהב את הפתרון של חנן - זה יכול לעבוד אצל מישהוא שהוא היחידי שיכול לגעת בחיבורים והוא שם לב לא לטעןת תמיד!

מחר מישהוא יחבר את הצידנית ל 220 והלכה הצידנית ומחרתים מישהוא יחבר ציוד אחר שמיועד ל 12 וולט ל 220 ויתחשמל...

עוד אופציה שחשבתי להשתמש בא, פלג מתח של דיסק במחשב - מתאים לזרמים גבוהים (עד 10-15 אמפר) וזמין - החסרון - פחות מתאים לחיבורים וניתוקים רבים.

אביגדור - תמונה בקרוב.

גיא
28-10-05, 08:56
חשבתי לי שקודם כל אני צוסע את השקעים של ה 220 באדום. ואת השקעים של 12 בירוק
( או משהו דומה )

שנית, יהיה מפסק ראשי על ה 220 שלא כל דביל יוכל געת בזה.

שלישית, רק אני נוהג באוטו הזה בכל מקרה.

רביעית, אתם צודקים .. זה בהחלט מסוכן.

חמישית, בשקעי מתח של דיסקים אני משתמש כבר כמה שנים למחשב הנייד. אני מחבר אותו ל12 של האוטו או לספק לפי הצורך עם כזה מחבר. באמת מה שטוב בו, זה שהוא לא מתנתק לבד עקב ויבראציות.

eran4x4
28-10-05, 09:52
גיא

אצלי לפחות הציוד לא נשאר באוטו, לא רוצה שאף אחד יחבר את הצידנית או משהוא אחר לשקע בבית....

דודי
28-10-05, 11:04
לא יודע עם ניתן להשיג בארץ אבל את ה12וולט ניתן להשתמש בשקעי 110וולט

Alon
28-10-05, 12:26
ניתן להשיג בחנויות חשמל רבות מה שניקרא שקע תקע סיני (אין לי מושג למה סיני) בשקע תקע הנל הפזה והאפס הם אופקיים לחלוטין להבדיל משקע 220 רגיל שבו הפאזה והאפס הם ב 45 מעלות.
אי אפשר לטעטת בחיבור זה פשוט לא נכנס
אלון

חימושניק
28-10-05, 12:52
למה שלא תלכו על פתרון "צבאי"?

ברוב הרכבים ה"חומים" בצבא יש חיבור חשמלי שנקרא "שקע אח"י". השקע הזה משמש לחיבור מטען מצברים לרכב שנמצא באח"י (אחסנה יבשה - למי שלא חימושניק/שיריונר) מבלי שיהיה צורך לפתוח שת מכסה המנוע/תא המצברים כדי להתחבר למצברים.

השקע הזה מאוד קומפקטי, ניתן לפירוק ממטרות בשטח, והכי חשוב, יכול "לסחוב" כ-15 אמפר בלי יותר מדי בעיות....

גיא
28-10-05, 19:29
אפשר תמונה של כזה ??

אני לא חימושניק ולא שיריונר :roll:

itayhi
03-11-05, 17:00

אם אני מבין נכון, ואתה מדבר על שקע/תקע של מקסטראק, אז בכל חנות קשר
מוכרים אותם ללא הכבל.

אני יודע שיש כאלו ל"גל קשר" בחולון.

איתי

גיא
03-11-05, 21:19
דווקא במוטורולה חיפה זה מגיע עם 2 מטר של כבלים ובית פיוז ( כולל ) ואפילו סופיות עגולות.

asafk
03-11-05, 22:00
למה שלא תלכו על פתרון "צבאי"?

ברוב הרכבים ה"חומים" בצבא יש חיבור חשמלי שנקרא "שקע אח"י". השקע הזה משמש לחיבור מטען מצברים לרכב שנמצא באח"י (אחסנה יבשה - למי שלא חימושניק/שיריונר) מבלי שיהיה צורך לפתוח שת מכסה המנוע/תא המצברים כדי להתחבר למצברים.

השקע הזה מאוד קומפקטי, ניתן לפירוק ממטרות בשטח, והכי חשוב, יכול "לסחוב" כ-15 אמפר בלי יותר מדי בעיות....

השקע הזה, הוא בדיוק בצורה של שקע שאליו מכניסים נורה סטנדרטית של רכב. פטנט מצויין, באמת מחזיק זרמים גדוים לאורך זמן, אבל חשוב לדעת שיש כמה סדרות של כאלה שגרמו לכלי רכב להישרף... :cry: :cry:

אסף.

itayhi
03-11-05, 23:19
דווקא במוטורולה חיפה זה מגיע עם 2 מטר של כבלים ובית פיוז ( כולל ) ואפילו סופיות עגולות.

גיא,
לא דיברתי על מרכזים/חנויות של מוטורולה.
דיברתי על מקומות כמו גל קשר/חץ אלקטרוניקה.
כל החבר'ה שמתעסקים עם מוניות וג'יפאים...

איתי

שחף110
04-11-05, 20:21
צידנית צורכת 4A בצורה קבועה

ציידנית קרור צורכת כ"כ הרבה זרם ??
יש לי מקרר לרכב עם מדחס שצורך מעט פחות.

eran4x4
06-11-05, 00:45
צידנית צורכת 4A בצורה קבועה

ציידנית קרור צורכת כ"כ הרבה זרם ??
יש לי מקרר לרכב עם מדחס שצורך מעט פחות.

כן - מי אמר שצידנית קרור מבוססת מוליך למחצה היא יעילה...

-->