PDA

צפייה בגרסה מלאה : בגיפולוג יודעים הכל! והפעם...מפתח פלדלת מסתובב חופשי.

שפן13
24-01-16, 23:45
לבאי הפורום שלומות,
מזה מספר ימים, כאשר אני רוצה להכנס הביתה והפלדת נעולה, אני מכניס את המפתח ומתחיל לסובב ואז, בשלב מסויים המפתח פשוט מתחיל להסתובב חופשי.
הערב כמעט נתקעתי בחוץ בגשם...
לציין, מהצד הפנימי של הדלת (בתוך הבית) יש מפתח קבוע שמתפקד ללא דופי.

רעיונות?

תודה מראש למסייעים!

six 4 life
25-01-16, 00:21
היה לי אותו דבר לפני כמה חודשים, הבעיה היא שהמפתח לא מגיע/ כמעט מגיע עד הסוף לחלק השחור שמסובב את הלשונית, כי החלק השחור זז/ רופף/ ברח (רק אחרי פירוק תבין על מה אני מדבר).
אם אתה רוצה להתעסק עם הצילינדר פרק ותתעסק. אם לא קנה חדש ותחליף, הכי מהיר ופשוט.
אני את שלי תיקנתי.

שפן13
25-01-16, 01:10
רב תודות!
אפרק ואתעסק.
אם לא ילך, תמיד אפשר לקנות חדש.

תודה!

שפן13
26-01-16, 21:49
עידכון-
הצילינדר עצמו היה תקול. יש איזה קלאץ' בין המפתח הפנימי הקבוע לחיצוני שמסתבר שמרבה להתקלקל (כך לדברי המנעולן בטמבוריה השכונתית).
קניתי צילינדר חדש מתוצרת אחרת שלדבריו עמידה בהרבה.
הורכב+פועל (לעת עתה) כחדש.

תודה!

six 4 life
26-01-16, 22:04
זה החלק השחור שדיברתי עליו. אפשר לסדר את זה אבל לא משנה העיקר שפתרת את הבעיה.

ModChiP
27-01-16, 00:07
אולי תספר איך אפשר לתקן את החלק?

אמיר ב.א
27-01-16, 12:26
אפשר "לשמן" מנעולים ע"י גרפיט , (עופרת של עפרון)

זו אחת האופציות לזה שהמנעול מסתובב חופשי - יש גם "שמן" גרפיט יעודי לקנות למטרה הזו.

six 4 life
27-01-16, 14:56
אולי תספר איך אפשר לתקן את החלק?
בעיקר פירקתי והרכבתי אותו מחדש. העסק שם מאוד לא יציב וקל לו לברוח מהמקום. יש שם בעיה של מרווחים, מהר מאוד מתפתח שם חופש שמאפשר לחלק הזה לברוח ולהשתחרר.
אני פירקתי אותו לחתיכות ניקיתי הכל והרכבתי מחדש עם גריז וזה עובד עד עכשיו.

ishc
27-01-16, 15:37
אפשר "לשמן" מנעולים ע"י גרפיט , (עופרת של עפרון)

זו אחת האופציות לזה שהמנעול מסתובב חופשי - יש גם "שמן" גרפיט יעודי לקנות למטרה הזו.

אתה מכיר איפה אפשר לרכוש כזה? למטרה אחרת לגמרי

אמיר ב.א
27-01-16, 16:18
חנויות טכניות גדולות.

אני פעם אחרונה קניתי ב"אלמוג" בקריות.

kobiarava
27-01-16, 21:35
הטמבוראי הסביר שיש שם קלאץ'.... זה כמו לקחת מתכונים מהקופאית בסופר, יכול להיות שהיא בשלנית מצויינת, אבל זה לא קשור בשום צורה לעובדה שהיא עובדת בסופר....
כמו שארז ציין, כמעט בכל המקרים בהם קורית התופעה שהוזכרה, כשהצילינדר, שבצידו הפנימי מפתח "פרפר" קבוע, האשם הוא החלק המקשר, פין חלול ומדורג הנלחץ כלפי החלק החיצוני (צד המפתח) בקפיץ קטן. אם פירקת את המכלול הפנימי, הפרפר, עשית אם כל העבודה, כי לרוב התקלה נובעת מלכלוך מזערי שמפריע לתנועה התקינה של החלק, או לעיתים התעייפות של הקפיץ, אותו ניתן להחליף בקלות עם כל קפיץ אחר שייכנס לשם, אין ממש חשיבות לתכונות שלו.
בכל זאת, הפירוק לא בא באופן טבעי לכל אחד, אבל למעשה פירוק של צילינדר מדלת פלדה מסובך יותר מפירוק הפרפר, שכל מה שנדרש כדי לחלוץ אותו מגוף צילינדר זה שליפה של ה-c קליפ בין הפרפר לבין הלשונית\גג"ש. בפנים תמצא את החלק הצף המדובר, פין חלול בצבע שחור, שני קפיצים שלו, אחד בין הפין החלול לפרפר והשני בינו לבין פין המרכוז, ופין מרכוז דמוי מסמר.
אזהרה! באמצעים ביתיים לא ניתן לפרק בשום פנים ואופן את הצד השני של הצילינדר, צד המפתח, וכל ניסיון כזה יביא להשמדת הצילינדר ופסילתו לשימוש ברמה שגם רוב המנעולנים לא יוכלו לשקם אותו!
בהצלחה-קובי, מנעולן בדימוס

-->