PDA

צפייה בגרסה מלאה : עזרה בתכנון ציר באזור השרון - גוש דן

יונתןמצפה
25-01-16, 22:43
אני מנסה לתכנן ציר שטח החוצה את מרכז הארץ.
לצורך העניין דרומה מאזור אחיטוב ע"ב ציר המוביל.
מעוניין להקיף את טירה ולהמשיך דרומה לאזור גוש דן ומשם כיוון כללי מודיעין/מחלף לטרון.
באזור טירה בעמוד ענן ובת"אצות של govmap בסה"כ נראה שיש הרבה שבילים בשטחים החלקאיים בין טירה לכפר הס-משמרת-רמת הכובש.
האם אני צפוי להיתקל בשערים וחסימות?
בהמשך האם כדאי להמשיך דרומה בצד המזרחי של כפר סבא ומשם דרומה במקביל לרכבת, מתחת למחלף קסם לאזור מקורות הירקון?
איך כדאי להמשיך משם?
אשמח להמלצות על צירים ידועים וברורים שדרכם אפשר להגיע לגוש דן ולהמשיך דרומה כשהדגש הוא כמה שפחות אספלט וצירים מהירים.
אין כוונה להתעכב יותר מדי.

לצערי אני מכיר מעט מאוד את האזור הזה של הארץ...

תודה.

GodsFather
26-01-16, 07:32
מתי אתה מתכנן לצאת למסלול הזה? רוב האיזור הזה בוצי מאד בימים אלו.

יונתןמצפה
26-01-16, 07:50
בסוף פברואר.
איזה אזור בוצי?
אי אפשר להתבסס על צירים לבנים בעיקר ולהימנע מאתגרי בוץ משמעותיים?

ishc
26-01-16, 08:24
הרבה זמן לא הסתובבתי באיזור פה אבל בגדול ברגע שתגיע לציר המוביל אתה עובר את כפ"ס (שטחים חקלאים, אל תסתמך ב-100% על מפות החקלאים פה משנים כל הזמן) ונכנס לאיזור הירקון.
משם יש שתי אופציות, האחת לכיוון קריית עתידים. זה יביא אותך עד ת"א ושם בערך זה יסתיים, אם אתה רוצה להמשיך דרומה תצטרך לצאת לכיוון עינת/ראש העין ולכיוון בן שמן. משם כבר אין לי מושג.

יונתןמצפה
26-01-16, 08:33
הרבה זמן לא הסתובבתי באיזור פה אבל בגדול ברגע שתגיע לציר המוביל אתה עובר את כפ"ס (שטחים חקלאים, אל תסתמך ב-100% על מפות החקלאים פה משנים כל הזמן) ונכנס לאיזור הירקון.
משם יש שתי אופציות, האחת לכיוון קריית עתידים. זה יביא אותך עד ת"א ושם בערך זה יסתיים, אם אתה רוצה להמשיך דרומה תצטרך לצאת לכיוון עינת/ראש העין ולכיוון בן שמן. משם כבר אין לי מושג.

תודה צחי.
לכיוון עינת זה בגדול התכנון.
הצלחתי בצורה הזו לעבור מתחת למחלף קסם לכיוון פארק אפק ולצאת מול גבעת השלשה ואז בגדול במקביל לרכבת עד טירת יהודה-שוהם-כפר טרומן.

מה שאני לא בטוח בו זה אופי הצירים/חסימות/בוץ בקטעים האלו.
שוב, הרעיון הוא מסלול זורם ומהיר בלי עיקובים מיותרים.
אם יש דגשים/צירים ספציפיים שכדאי לנסוע עליהם/להימנע מהם אשמח לדעת.

ishc
26-01-16, 08:42
אין דגשים ספציפיים כי הרבה זמן לא הסתובבתי פה אז כנראה שדברים השתנו קצת.
בגדול: ציר המוביל לא יהיה לך מנוס מלחצות את טירה ואח"כ את כפר סבא. כנס ממושב אלישמע לכיוון נווה ירק דרך השטח, משם לכיוון כפר הבפטיסטים. את כביש חמש תוכל לעבור במס' מקומות, אחד ממהם זה המעבר ליד עינת או הגשר ליד אלעד. ברגע שעברת אותם ואתה באיזור תל אפק/יער אלעד יהיה לך יותר קל. קח בחשבון שאם אתה רוצה שבילים מהירים תצמד לשבילים ליד השדות (זהירות מחריצי רוחב).

erezgur
26-01-16, 15:00
יותר מעניין לטעמי זה להמשיך מגבעת השלושה, עינת, המחצבות ליד אלעד ומשם קולה, ציר ממזרח לכביש שש עד לתל חדיד... בן שמן ואםשר להמשיך על ציר דביל ישראל גם למודיעין לטרון צורעה ועוד.
החלופה הרבה יותר איטית מלהמשיך לאורך מסילת הברזל עד טירת כח.

Sent from my LG-H960 using Tapatalk

סולי
26-01-16, 15:49
ממליץ בחום לתאם טלפונית עם הפקח (;
0505063272.

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk

de fox
26-01-16, 15:51
יותר מעניין לטעמי זה להמשיך מגבעת השלושה, עינת, המחצבות ליד אלעד ומשם קולה, ציר ממזרח לכביש שש עד לתל חדיד... בן שמן ואםשר להמשיך על ציר דביל ישראל גם למודיעין לטרון צורעה ועוד.
החלופה הרבה יותר איטית מלהמשיך לאורך מסילת הברזל עד טירת כח.

Sent from my LG-H960 using Tapatalk

[emoji106][emoji106]

Sent from my iPhone using Tapatalk

יונתןמצפה
26-01-16, 15:54
ארז תודה.
האם אתה יכול לצרף קובץ מסלול של החלופות? (קצת קשה לי להלביש את מה שאתה מציע על צירים במפה).
אני מדגיש שוב- המסלול חייב להיות זורם ומהיר באופן יחסי. לא תהיה לי את הפריבילגיה להתחיל בשיטוטים וחיפושים אחרי הציר או מעברי כבישים/מסילה/חסימות.
יש לי ניסיון מר מהאזור ראש העין-אלעד מלפני מספר שבועות בכל מה שקשור בחסימות ושבילים שהשתנו (אתרי בנייה/מחצבות וכד').

יש חשיבות למסלול מעניין אבל זה לא נמצא בראש סדר העדיפויות במקרה הזה.
לא מחפש אתגרי עבירות. לא הפעם...

nitzan
26-01-16, 15:54
בציר מגבעת השלושה לגבעת כח במקביל לכביש 6 אין שום בעיית עבירות גם בימים כאלו זוהי דרך כבושה.
אני מבין שהכיוון הכללי מודיעין, כך שהכי כדי לצאת בצומת קולה לנסוע כקילומטר לכיוון בית אריה ואז לפנות ימינה לדרך העפר שנוסעת לכיוון איזור תעשיה חבל מודיעין ופארק שוהם
כאן אתה יכול לנסוע לאורך הסימון של שביל ישראל זו הדרך המהירה ביותר לאיזור בן שמן ופאתי מודיעין.בימים גשומים איזור המעבר מאחורי בית נחמיה יכול להיות בעייתי.אבל בגדול אין בעיות עבירות מיוחדות.איזור כפר סבא לכיוון מחלף קסם בוצי מאד בימים אלו.

יונתןמצפה
26-01-16, 15:56
ממליץ בחום לתאם טלפונית עם הפקח (;
0505063272.

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk

כמובן.
יבוצע...

יונתןמצפה
26-01-16, 16:11
בציר מגבעת השלושה לגבעת כח במקביל לכביש 6 אין שום בעיית עבירות גם בימים כאלו זוהי דרך כבושה.

האם אתה מתכוון לציר שרץ ממערב לפסי הרכבת? במפה ובתצ"א אני לא מזהה ציר צמוד לכביש 6. אני כן מזהה ציר שרץ בין הפסים לגביש 6, יותר קרוב לפסים.

אני מבין שהכיוון הכללי מודיעין, כך שהכי כדי לצאת בצומת קולה לנסוע כקילומטר לכיוון בית אריה ואז לפנות ימינה לדרך העפר שנוסעת לכיוון איזור תעשיה חבל מודיעין ופארק שוהם

הגעה לפארק שוהם מתחת לכביש 6 על הציר שהולך למחצבה ליד ברכת ברקת?
אין שם בעיה של שטח אש? (אני מגיע לשם באמצע השבוע)

כאן אתה יכול לנסוע לאורך הסימון של שביל ישראל זו הדרך המהירה ביותר לאיזור בן שמן ופאתי מודיעין.בימים גשומים איזור המעבר מאחורי בית נחמיה יכול להיות בעייתי.אבל בגדול אין בעיות עבירות מיוחדות.

הכיוון הכללי הוא דרומה. בגדול לאזור קרית גת/לכיש.
אני לא נעול על מודיעין/לטרון ובהחלט חושב להישאר באזור של כביש 6/הרכבת.

איזור כפר סבא לכיוון מחלף קסם בוצי מאד בימים אלו.
בוצי מדי? אחרי מספר ימים ללא גשם יש בעיית עבירות משמעותית?
מדובר בסה"כ בכלים חזקים שבוץ לא מפחיד אותם אבל המטרה היא לא טיול בוץ. מאלה יש לנו מספיק בעמק...

אומי5
26-01-16, 16:25
האזור בין כפר סבא לכביש חמש בוצי מאוד, אומנם הסתדרנו עם הסובארו וחיפושית אבל עם הרבה גז ולא מעט מזל.

אם אתה יוצא מתל אפק דרומה וחוצה את הכביש ישר, יש ציר סביר שבקצהו אתה פונה מזרחה ודרומה ומגיע למעבר מתחת כביש שש משם תוכל להגיע ל"שיפועית"-מעבר מתחת לכביש 444 וממנה עם עליה קצרצרה על כביש פנימי ליער קולה.

תזכיר לי בהמשך השבוע אנסה להעלות הסבר עם תצ"א.

de fox
26-01-16, 16:39
אם אתה מגיע ממקורות הירקון ויוצא באיזור קיבוץ עינת, יש לי הקלטה של הדרך מקיבוץ עינת דרומה, חציה מתחת כביש שש מזרחה לפארק אפק ונחל שילה ממשיך דרומה ליער קולה ואז ממשיך דרומה (מזרחית לכביש שש) עד חדיד. משם האפשרויות רבות.

יש לי גם איפשהו הקלטה של המסלול של מקורות הירקון לעינת, צריך לחפש.

יונתןמצפה
27-01-16, 07:57
אם אתה מוצא אשמח אם תעלה לכאן.
תודה :)

de fox
27-01-16, 09:48
איך מעלים קובץ לפורום?
שלח לי מייל ואני אשלח לך קובץ KML

erezgur
27-01-16, 10:00
ארז תודה.
האם אתה יכול לצרף קובץ מסלול של החלופות? (קצת קשה לי להלביש את מה שאתה מציע על צירים במפה).
אני מדגיש שוב- המסלול חייב להיות זורם ומהיר באופן יחסי. לא תהיה לי את הפריבילגיה להתחיל בשיטוטים וחיפושים אחרי הציר או מעברי כבישים/מסילה/חסימות.
יש לי ניסיון מר מהאזור ראש העין-אלעד מלפני מספר שבועות בכל מה שקשור בחסימות ושבילים שהשתנו (אתרי בנייה/מחצבות וכד').

יש חשיבות למסלול מעניין אבל זה לא נמצא בראש סדר העדיפויות במקרה הזה.
לא מחפש אתגרי עבירות. לא הפעם...
לא היה לי מספיק זמן ליד המחשב בערב, זו טיוטה גסה של המסלול מגבעת השלושה לתל-חדיד / מצפה מודיעין.
מספר נקודות מעניינות בדרך (ראה בעמוד ענן), נסיעה סבירה ומעקף של האתגרים על ה"כביש" בגבול מתקן אדם. אם הנסיעה לא בסופ"ש - אולי צריך לוודא שאין בעיה לנוע על הציר...
105656

יונתןמצפה
27-01-16, 13:57
לא היה לי מספיק זמן ליד המחשב בערב, זו טיוטה גסה של המסלול מגבעת השלושה לתל-חדיד / מצפה מודיעין.
מספר נקודות מעניינות בדרך (ראה בעמוד ענן), נסיעה סבירה ומעקף של האתגרים על ה"כביש" בגבול מתקן אדם. אם הנסיעה לא בסופ"ש - אולי צריך לוודא שאין בעיה לנוע על הציר...
105656

תודה

nitzan
27-01-16, 14:00
אני לא מבין בהעלת קבצים וכו׳.אבל נסעתי לא מזמן את הדרך מיער שוהם ליער המלאכים, בגדול פתח מפה,
שביל ישראל יקח אותך עד מחלף ענבה משם סע במקביל לכביש אחד מצידו המזרחי עד מעבר שעלבים,שאר הנקודות מושב בן נון כרמי יוסף, משמר דוד
צומת טל שחר נסיעה מערבה תל מקנה , יער חרובית, תל צפית, תל זית יער המלאכים,כביש קרית גת.כל הדרך בשטח למעט חציית כבישים.באין בוץ היסטרי (אמרת סוף פברואר?)
מסלול מהיר מענה ומעניין.

יונתןמצפה
27-01-16, 14:53
אני לא מבין בהעלת קבצים וכו׳.אבל נסעתי לא מזמן את הדרך מיער שוהם ליער המלאכים, בגדול פתח מפה,
שביל ישראל יקח אותך עד מחלף ענבה משם סע במקביל לכביש אחד מצידו המזרחי עד מעבר שעלבים,שאר הנקודות מושב בן נון כרמי יוסף, משמר דוד
צומת טל שחר נסיעה מערבה תל מקנה , יער חרובית, תל צפית, תל זית יער המלאכים,כביש קרית גת.כל הדרך בשטח למעט חציית כבישים.באין בוץ היסטרי (אמרת סוף פברואר?)
מסלול מהיר מענה ומעניין.

מעולה!
תודה.
אני אשב על זה בימים הקרובים ומניח שבטח יהיו עוד כמה שאלות ספציפיות לגבי מעברי רכבת/כבישים וכד'.

יונתןמצפה
15-02-16, 23:03
טוב, מתחילים להתכנס.
כרגע יש לי פער מידע בין גבעת השלשה ליער קולה:
מה הדרך הנוחה והבטוחה ביותר (מבחינת חסימות)- האם ניתן לנסוע בין כפר סירקין לכביש 6? האם ממזרח או ממערב לפסי הרכבת?
איפה הכי כדאי לעבור את כביש 6 וכביש 444 מזרחה לכיוון נחשונים/אלעד/יער-צומת קולה?
אני מעריך שעדיף לעבור את מחלף נחשונים עדין מצידו המערבי ורק אחרי זה לחצות. האם בגשר החקלאי ליד נחשונים? האם במעבר התחתי שמדרום לו? האם עדיף להמשיך דרומה עד אזור גבעת כח ואז לעלות על כביש 444 ולחזור לכיוון צומת קולה?
אני ממש חושש מחסימות באזור הזה וממש קריטי לי לדעת מה צפוי כבר בשלב התכנון. לא אוכל להתעכב במסלול. ייתכן שאסע שם בשעות החושך.
אנא המלצותיכם המבוססות על ניסיון מהתקופה האחרונה.
תודה מראש.

יונתןמצפה
16-02-16, 01:26
אוקי יש מסלול מוכן, תיאורטית, מגבעת השלשה למחלף קרית גת.
יש כמה מקומות שבעמוד ענן מצוינות חסימות בקרבת הדרך, להבנתי לא בהכרח משפיעות על הציר אבל קשה לקבוע.
אני מצרף אותו כאן, אשמח לדעתכם.

אומי5
16-02-16, 09:10
אני בעבודה לא יכול לפתוח את הקובץ.
עשיתי משהו זריז כדי להבהיר את הקטע בין גבעת השלושה לקולה.
אם תסתכל טוב תמצא מספרים בתמונה.
106184.
1- מעבר כביש בין אפק לשטחים שממזרח לגבעת השלושה.
2-מעבר מתחת לכביש 6 לוקחים את הגדה הדורמית
3-מעבר ואדי פיראטי קבוע- נכון לא מנומס, אבל המעבר הזה כבר כל כך קבוע....
4-מעבר מתחת לכביש 444

במעבר 4 אתה עולה על הרמפה ימינה (דרומה) ופונה ימינה בכביש פנימי, מגיע לצומת X (ימינה לרמזור שמאלה ליער קולה)פונה שמאלה מקיף את הקיבוץ ונכנס ליער קולה.

(מצטער על התמונה הגרועה)

עריכה : תמונה עם מספרים טיפה יותר גדולים .
106185

יונתןמצפה
16-02-16, 10:37
סחתיין אומי. תודה.
(אתה יכול לשמור את הקובץ שצירפתי ולפתוח אותו בעמוד ענן בכל מחשב)
שאלות הבהרה:
1. האם מה שהצעת (שעכשיו הוא מובן) עדיף על מה שאני תכננתי? (בגדול- המשך נסיעה דרומה מגבעת השלשה בין הרכבת לכביש 6, מעבר מתחת למחלף נחשונים ומעבר על הגשר החקלאי עד לכניסה לנחשונים, מדרום לקיבוץ). האם המעברים של האמבטיה והמעבר הפיראטי עבירים גם לאחר גשמים?
2. כניסה ליער קולה לפי ההסבר שלך- מקיפים את קיבוץ נחשונים מצפון וממזרח? אם כן שים לב שיש בעמוד ענן התראה על חסימה בכניסה הזו.

כניסה ליער נחשונים . שימו לב : לאחרונה הונחו אבנים החוסמות את הגישה ליער . קחו בחשבון !! עם אופניים אין בעייה כמו תמיד!!
3. האם הדרכים שממשיכות ממזרח לנחשונים דרומה עד כביש 465 פתוחות ומהירות?

אומי5
16-02-16, 10:55
אני לא מכיר את הדרך שתיארת, אולי בסופש אוכל לקפוץ לבדוק. החסימה היא מצפון למחצבה, השביל שאתה רוצה הוא בין הסימונים הדרומיים של המחצבה לקיבוץ עצמו. (יש גם כניסות פיראטיות למחצבה אבל זה כבר ממש לא יפה....)
המעבר הפיראטי יכול להיות קשה אחרי גשם.
כשהיה בוץ רק למטה החיפושית עברה בגז בריא. אני מאמין שג'יפ סביר יעלה גם עם קצת בוץ על הגדות.

יובל48
16-02-16, 11:38
הערות:
1. השביל/כביש ממוזליאום מזור לכיוון דרום חסום.יש לעלות בשביל ישראל לכיוון המצבה ומשם להמשיך לפי התכנון.
2.היציאה לכביש ליד כרמי יוסף חסומה בדרך כלל,אפשר להכנס לישוב עצמו ולצאת לכביש ביציאה הראשית.
משם תחליט אם לפנות ימינה או שמאלה(עדיף מבחינה בטיחותית)ולהכנס לשביל השחור לכיוון משמר דוד.
עוד אפשרות לחתוך מתל גזר ליער המגינים ולצאת משם.
3.הנסיעה בקטע האחרון מתל צפית לאורך כביש 6 נראית לי מיותרת,כדאי לשקול נסיעה בדרך הנוף עד בית ניר
ומשם קטע כביש עד ליער.
עריכה:
עכשיו ראיתי שאתה נוסע מנחשונים על כביש 444,אז ההערה מס.1 לא רלונטית,למרות שחבל לוותר על הקטע ביער כ"ח (קולה).
כמו כן קטע ההמשך לכיוון שוהם הוא שטח אש עם כל המשתמע.

amirmoshe
16-02-16, 11:40
הדרך שמקבילה למחצבת מגדל צדק (שבין המחצבה לנחשונים) לא מגיעה יותר לכיוון נחל שילה. במקום מתבצעים עבודות לסלילת כביש נוסף לעיר אלעד.

de fox
16-02-16, 13:35
106190
סחתיין אומי. תודה.
(אתה יכול לשמור את הקובץ שצירפתי ולפתוח אותו בעמוד ענן בכל מחשב)
שאלות הבהרה:
1. האם מה שהצעת (שעכשיו הוא מובן) עדיף על מה שאני תכננתי? (בגדול- המשך נסיעה דרומה מגבעת השלשה בין הרכבת לכביש 6, מעבר מתחת למחלף נחשונים ומעבר על הגשר החקלאי עד לכניסה לנחשונים, מדרום לקיבוץ). האם המעברים של האמבטיה והמעבר הפיראטי עבירים גם לאחר גשמים?
2. כניסה ליער קולה לפי ההסבר שלך- מקיפים את קיבוץ נחשונים מצפון וממזרח? אם כן שים לב שיש בעמוד ענן התראה על חסימה בכניסה הזו.

3. האם הדרכים שממשיכות ממזרח לנחשונים דרומה עד כביש 465 פתוחות ומהירות?

מצורפת תמונה, מסומנת הדרך העוקפת את נחשונים שמתחברת לעוקף אלעד.

היתי שם השבת. אני נכנסתי לנחל שילה דרך המחצבה, ואז עליתי לכיוון מחסני התחמושת או מה שזה מזרחית לאלעד ומשם התחברתי לשביל ואז יצאתי לנחשונים בדרך המסומנת בתמונה.

העליה מנחל שילה מאוד פיקנטית :)

יונתןמצפה
16-02-16, 13:53
106190

מצורפת תמונה, מסומנת הדרך העוקפת את נחשונים שמתחברת לעוקף אלעד.

היתי שם השבת. אני נכנסתי לנחל שילה דרך המחצבה, ואז עליתי לכיוון מחסני התחמושת או מה שזה מזרחית לאלעד ומשם התחברתי לשביל ואז יצאתי לנחשונים בדרך המסומנת בתמונה.

העליה מנחל שילה מאוד פיקנטית :)

הקובץ לא נפתח.
מה הכוונה עלייה פיקנטית?

de fox
16-02-16, 14:07
http://uploads.tapatalk-cdn.com/20160216/8983b5145f8eb5947db5e7aaf9a5f8dc.jpghttp ://uploads.tapatalk-cdn.com/20160216/a748879140db0792bb70fbcbe974bb8d.jpg

עליה נחמדה עם מספר מדרגות סלע לבחירה לפי רמות קושי, נראה כמו משהו שמדריכי נהיגת שטח אוהבים. בעמוד ענן נקרא מעלה שילה. העליה מאתגרת לפי בחירתך מאחר ויש מספר שבילים מקבילים. חוץ מזה האזור כולו עכשיו ירוק ומאוד יפה

יונתןמצפה
17-02-16, 01:53
הערות:
1. השביל/כביש ממוזליאום מזור לכיוון דרום חסום.יש לעלות בשביל ישראל לכיוון המצבה ומשם להמשיך לפי התכנון.

קצת איבדתי אותכם עם כל האופציות...
נגדיר- אני רוצה להתקדם מאזור נחשונים לכיוון שהם, להבנתי הכי נכון לרדת מכביש 265 דרומה לכיוון הכביש הפנימי של מתקן אדם עד המחצבה ומשם לא"ת שהם.
קיימות 3 אופציות:
א. להקיף את נחשונים מצפון וממזרח ולרדת דרומה דרך אנדרטת אלכסנדרוני עד חציית כביש 265.
ב. דרך מוזוליאום מזור ומשם דרך הכביש הפנימי/שביל ישראל עד לאנדרטת אלכסנדרוני ואז כנ"ל.
ג. דרך כביש 444 ואז כביש 265. (עם החיסרון של לעלות על הכביש)
אופציה א- לדבריכם אין חסימה בשביל שצמוד למחצבה מדרום? (בעמוד ענן מתוארת חסימה). לא מחפש לרדת לנחל שילה ולעלות בעליה האתגרית.
אופציה ב- איפה בדיוק החסימה? איך עוקפים אותה?
האם חציית כביש 6 ו- 444 והגעה לנחשונים דרך המעבר החלקאי אפשרית?

2.היציאה לכביש ליד כרמי יוסף חסומה בדרך כלל,אפשר להכנס לישוב עצמו ולצאת לכביש ביציאה הראשית.
משם תחליט אם לפנות ימינה או שמאלה(עדיף מבחינה בטיחותית)ולהכנס לשביל השחור לכיוון משמר דוד.
עוד אפשרות לחתוך מתל גזר ליער המגינים ולצאת משם.

במידה ואכן היציאה לכביש מתל גזר תהיה חסומה הכניסה מהשטח לכרמי יוסף לא חסומה? זה יהיה בלילה כנראה. (במפות שביל נט שיש לי מסומן שיש חסימות)
אשמח להתייחסותך לקטע מהכביש עד משמר דוד כפי שסימנתי. הבחירה שלי היתה כדי להימנע משערים ששוב, בעמוד ענן יש שם כמה הערות בנושא.
אופציית יער המגנים אכן נראית סבירה השאלה אם על השביל השחור עד משמר דוד/נחל שחם לא יהיו חסימות. האם ניתן לצאת לכביש דרך נחל שחם ולחסוך את הסיבוב של השביל השחור?

3.הנסיעה בקטע האחרון מתל צפית לאורך כביש 6 נראית לי מיותרת,כדאי לשקול נסיעה בדרך הנוף עד בית ניר
ומשם קטע כביש עד ליער.

הערתך מובנת אבל יש סיבה לקיצור הזה.

מה לגבי הציר באיזור תחנת נחל שורק וההמשך דרומה לכיוון תל מקנה? אפשרי? אין גדרות/חסימות?

כמו כן קטע ההמשך לכיוון שוהם הוא שטח אש עם כל המשתמע.
מדובר על גבול שטח האש והיצמדות לציר הראשי הסלול. לדעתך זה בעייתי? משוהם דרומה אני מניח שהערתך גם רלוונטית?

amirmoshe
17-02-16, 04:51
בתצלום שהעלו. דרומית למחצבה בדיוק בנקודה שהקו האדום מתעקל יש חסימה.

יובל48
17-02-16, 09:08
לגבי א ו ב:שתי האופציות טובות,כניסה למוזליאום ונסיעה בשביל ישראל לחציית כביש 265 זו האופציה הקצרה והמהירה.
הסיבוב דרך המחצבה(אין חסימה נכון לשבוע שעבר) והמשך דרומה על השביל האדום הוא ארוך יותר ואיטי,לא אתגרי אבל מעט מג'עג'ע
ויביא אותך דרך נחל מזור למצבת אלכסנדרוני.
ככל הידוע לי השביל הסלול מכביש 265 לכיוון שהם נמצא בשטח אש,יש שילוט שמתריע על כך,יש צורך לתאם.

לגבי כרמי יוסף,מציע לחתוך לכיוון יער המגינים,בחלקו הדרומי/מערבי של היער יש שביל לאורך פאת היער,איתו אתה יכול לחצות את הכביש
ולנסוע בשביל מדרום למשמר דוד דרך גן הפסלים (אופציה להפסקה) ומשם לתכנון המקורי.
ההמשך דרומה מתחנת שורק לא ידוע לי.

יונתןמצפה
17-02-16, 15:33
לגבי א ו ב:שתי האופציות טובות,כניסה למוזליאום ונסיעה בשביל ישראל לחציית כביש 265 זו האופציה הקצרה והמהירה.
הסיבוב דרך המחצבה(אין חסימה נכון לשבוע שעבר) והמשך דרומה על השביל האדום הוא ארוך יותר ואיטי,לא אתגרי אבל מעט מג'עג'ע
ויביא אותך דרך נחל מזור למצבת אלכסנדרוני.
ככל הידוע לי השביל הסלול מכביש 265 לכיוון שהם נמצא בשטח אש,יש שילוט שמתריע על כך,יש צורך לתאם.

לגבי כרמי יוסף,מציע לחתוך לכיוון יער המגינים,בחלקו הדרומי/מערבי של היער יש שביל לאורך פאת היער,איתו אתה יכול לחצות את הכביש
ולנסוע בשביל מדרום למשמר דוד דרך גן הפסלים (אופציה להפסקה) ומשם לתכנון המקורי.
ההמשך דרומה מתחנת שורק לא ידוע לי.

סחתיין תודה!
המידע הזה בהחלט יילקח בחשבון.
אין על הפורום הזה :)

asafk
17-02-16, 15:40
מציע שתדבר עם הגולש e-pit@m. יער קולה נחל שילה וגבעת השלושה הם השטח שלו.

אסף.

יונתןמצפה
19-02-16, 13:12
טוב, כרגע עדיין יש לי פער קטן בקטע מגבעת השלשה לנחשונים, במיוחד בקטע המסומן בתמונה המצורפת.
מכיוון שצפויים בתחילת שבוע הבא גשמים שעשויים להיות חזקים (אני אהיה שם בחמישי) אני מעדיף להימנע מהגעה לנחשונים דרך האמבטיה והחצייה של נחל שילה כמו שאומי הציע מצפון למחלף נחשונים.
האופציה המועדפת עלי היא להמשיך דרומה עד המעבר החקלאי שנמצא ממש מערבית לנחשונים. אממה, ממה שהצלחתי לראות במפות ובתצ"אות:
א. עשויות להיות חסימות בציר שממערב לפסים ליד כפר סירקין בגלל עבודות שיש בשטח.
ב. אם אני נשאר ממערב לפסים דרומה אין לי מעבר מתאים של הפסים מזרחה לכיוון הגשר החקלאי.
ג. הציר שממזרח לפסים דרומה מכפר סירקין נראה שעובר במטע/כרם וממה שהצלחתי לזהות בתצ"אות הוא גם מגודר שזה רע (שער?).

שאלת ווידוא נוספת- אשמח אם תבחנו את הציר שתכננתי מצפון למחלף קסם ועד היציאה מפארק אפק לגבעת השלשה. האם הוא אפשרי וחלק?

מצורפות מפות של הקטע ממחלף קסם והקטע מגבעת השלשה, וכן 2 תצ"אות של הקטע מקסם עד גבעת השלשה.

תודה מראש.

(אני מבטיח לעדכן אחרי שכל המבצע הזה יסתיים...)

יונתןמצפה
19-02-16, 13:53
עכשיו הבנתי שפארק אפק הוא הוא שמורה בתשלום.
האם הציר שסימנתי עובר בתחומי האתר הסגור?
יש מגבלה כלשהי להגיע מצפון ולצאת כפי שסימנתי? שעות מסוימות?
כמו שכבר כתבתי- אני חלש מאוד באזור הזה של הארץ...

(חברינו e-pit@m לא הכי זמין בימים אלו, אני מניח שיש עוד כמה חברים כאן שיודעים)

יונתןמצפה
20-02-16, 14:15
אם יש למישהו את המידע אני ממשך אשמח לקבל החלטות הערב.
תודה לכולם!

nitzan
20-02-16, 19:59
לדעתי אתה נוסע מחוץ לגדר של פארק אפק, אבל שים לב השבוע ירד גשם חזק בעייתי בחלק מהציר.
מקסימום סע מנהלתית מתחנת רכבת ראש העין עד צומת נחשונים ומשם כנס ליער קולה.

יונתןמצפה
20-02-16, 20:43
תודה על התגובה.
איזה קטע ספציפי עשוי להיות בעייתי בגלל הגשם? (בלי קשר, התכנית היא להגיע לאזור הנ"ל דרך ציר המוביל מכיוון אחיטוב. עד כמה אחרי הגשמים המצב נוראי? האם מדובר במלחמה או שעביר בגדול?)
אם אני רוצה לצאת לכביש בתחנת ראש העין המעבר התחתי של הפסים ליד התחנה מתאים לרכבים גבוהים עם גגון?
מה לגבי השאלה שלי על הקטע דרומה עד המעבר לנחשונים?

אומי5
20-02-16, 21:24
היום עשיתי שם סיבוב בשבילך. באמת יש חסימה על המעקף של אלעד,אין טעם להכנס לשם (יש שביל שמקיף רק את הקיבוץ אבל זה חסר טעם כי תחסוך 500 מטר על הכביש בחתיכת עיקוף).
צירפת מפה שנקראת "מגבעת השלשה לנחשונים, בקטע שנוסע מזרחה יש עבודות הנחת צינור, יש נקודת תורפה במעקף של הצינור שמניחים שם. עברתי היום חלק ויבש, אבל אחרי גשם עלול להיות שם טריקי (אולי בזכות העבודות יטפלו במעבר). חוץ מזה כל הקטע בין גבעת השלושה לנחשונים לא אמור להיות בעייתי לג'יפים. (ורובו גם לא לפרייבטים)
אם תכנס בין גשר הרכבת לגשר כביש שש תמצא שער (תמונה בפוסט הבא) שהיה היום פתוח ודרכו הייתה דרך למעבר החקלאי מעל כביש שש ומשם לנחשונים.
אם תסע ממערב לפסים, לא תוכל להגיע למעבר החקלאי. בין כביש שש לנחשונים יש מעבר מתחת כביש 444 לא נראה לי שתהייה שם בעיה עם גגונים.

המעבר מתחת לפסים מצפון לפארק אפק די גבוה לא תהייה שם בעיה .

אומי5
20-02-16, 21:34
106285106286

יונתןמצפה
20-02-16, 21:55
אומי יא תותח!
אני מאמין שהבדיקות שלך בהחלט יעזרו לטובת המשימה...
ממה שאני מבין ממך, הדרך שסימנתי על המפה אפשרית?
השער שאתה מדבר עליו נמצא ממש ליד גשר הרכבת שאתה המלצת לי לעבור כדי להגיע לאמבטיה ומשם לנחשונים?
מהתמונות זה נראה שהשער הזה לא נסגר לאחרונה (תקן אותי אם אני טועה)?
עוד טיפים?
אשמח לדבר אתך בטלפון
050-580
שמונה עשרה
שמונה עשרה
או שתשלח לי הודעה עם המספר (מחר עד הערב אני רוב הזמן לא זמין)

אומי5
20-02-16, 22:08
השער נמצא בין גשר הרכבת לגשר כביש שש (מעבר אחד שעובר מתחת שניהם ובאמצע המעבר יש שער).

שולח לך ווטסאפ.

יונתןמצפה
20-02-16, 22:16
השער נמצא בין גשר הרכבת לגשר כביש שש (מעבר אחד שעובר מתחת שניהם ובאמצע המעבר יש שער).

שולח לך ווטסאפ.

אתה מדבר על המעבר שצמוד לפינה הצפ' מז' של כפר סירקין? זה המעבר שאתה המלצת לי לעבור שמוביל לאמבטיה נכון, במקביל לאפיק של נחל שילה?

אומי5
21-02-16, 08:18
אכן

tamir128
21-02-16, 12:29
כתושב האזור מצ"ב קובץ המלצה שלי כתיקון לקובץ שהעלית באזור נחשונים. בדובר באזור שאני נוסע בו כמעט יומיום.

יונתןמצפה
21-02-16, 14:01
כתושב האזור מצ"ב קובץ המלצה שלי כתיקון לקובץ שהעלית באזור נחשונים. בדובר באזור שאני נוסע בו כמעט יומיום.

תודה.
השאלה איך ניתן להגיע לתחילת המסלול שהעלאת מכיוון גבעת השלשה?
כמו כן האם המעבר שסימנת מתחת לכביש 6 ו- 444 מספיק גבוה לרכבים גבוהים עם גגון עמוס?

tamir128
21-02-16, 14:25
המסלול שהעלתי מתחבר למסלול GPX שאתה העלית כאן קודם לכן בשתי קצותיו.
לגבי גובה המנהרה - אני מוכן בהזדמנות למדוד את הגובה, אבל למיטב זכרוני היא די גבוהה.

בעמוד ענן יש תמונה של הפתח המזרחי וניתן להתרשם. שים לב ללבנים שבצדדים. אם רוחב כל לבנה 20 ס"מ, הגובה הוא שני מטר. זה נראה לי הערכה ראלית.

עכשיו אני רואה שיש תמונה של שני הצדדים.

יונתןמצפה
21-02-16, 20:33
המסלול שהעלתי מתחבר למסלול GPX שאתה העלית כאן קודם לכן בשתי קצותיו.
לגבי גובה המנהרה - אני מוכן בהזדמנות למדוד את הגובה, אבל למיטב זכרוני היא די גבוהה.

בעמוד ענן יש תמונה של הפתח המזרחי וניתן להתרשם. שים לב ללבנים שבצדדים. אם רוחב כל לבנה 20 ס"מ, הגובה הוא שני מטר. זה נראה לי הערכה ראלית.

עכשיו אני רואה שיש תמונה של שני הצדדים.

אוקי תודה.
אם כך ברשותך מספר שאלות נוספות:
א. עד לתחילת הציר שסימנת אין בעיה עם התכנית שלי?
ב. מהשביל של הגשר החקלאי של נחשונים הציר שלך רץ דרומה ושובר מזרחה ואז שוב דרומה עד המעבר מתחת לכביש 6 ו- 444. בקטע האחרון (בעמוד ענן מסומן בית קברות נטוש) בקושי רואים שביל ברור. האם הקטע הזה יהיה קצר/מהיר יחסית? עביר אחרי הגשמים?
ג. במידה והמעבר הוא 2 מ' זה נראה לי נמוך מדי. אני ממש לא רוצה שתצא במיוחד למדוד אותו למרות שאין ספק שמידע מאומת יעזור מאוד. בכל אופן אחרי יום שלישי המידע כבר יהיה קצת פחות רלוונטי.
ד. מבין שדרומית לאזור התעשייה של שהם אתה ממליץ לעבור מיד את כביש 6 מזרחה ולחבור לכביש הצבאי ולא להמשיך דרומה ליער ברקת למעבר הדרומי יותר?

שוב, מעריך מאוד את המידע היקר הזה! אני מאמין שהעזרה שלכם תחסוך הרבה מאוד ניסוי ותהייה שפחות מתאימים ל"טיול" הזה.

nitzan
21-02-16, 21:29
באם הנסיעה באמצע השבוע כך בחשבון שהכביש המנדטורי הישן מזרחית ל6 הוא שטח אש פעיל מאד.

יונתןמצפה
21-02-16, 21:35
זה נלקח בחשבון.
תודה

tamir128
21-02-16, 21:55
א. אני לא רואה בעיה מיוחדת. לפעמים יש באחת הדרכים שער סגור (לעיתים רחוקות), אבל יש כמה דרכים מקבילות שם ותמיד ניתן לעקוף.
ניתן אפילו לנסוע בתוך נחל שילה ולצאת במחצבות של נחשונים. מסלול יפה אבל איטי ולא נראה לי שיהיה לך צורך בו.
ב. הקטע האחרון בראש הגבעה שמסומן בית קברות והירידה ממנו לכיוון המנהרה אכן איטיים יותר, אולם יש שם תנועה כל הזמן. עביר אחרי גשמים. (איזה רכב מדובר?).
ג. שני מטר לא מספיק? לא נראה לי שתהיה לי בעיה לגשת למדוד, אני ממילא מסתובב שם, אבל קשה לי להגיד אם זה יהיה לפני יום שלישי.
ד. כן, זו למעשה דרך סלולה והרבה יותר מהירה מיער שוהם. אתה רק צריך לראות איפה בדיוק ואיך אתה מקיף את מתקן אדם. בערך מול בית נחמיה אפשר לנוע מערבה ולעלות על שביל ישראל וכך להגיע לתל חדיד.

בכל מקרה אם המנהרה לא טובה לך ואתה עדיין רוצה לחצות על הגשר של נחשונים, יש לך שתי אופציות:
1. מיד אחרי הגשר לקחת חזק דרומה על שביל ישראל ואז לעלות ישר מול הכניסה של אלעד ממש ברמזור (קצת ביזארי ואולי גם מסוכן).
2. להמשיך לעבר המנהרה שחוצה את 444 כמו במסלול שלך אבל במקום לפנות צפונה, לפנות דרומה. יש שם כמה בולדרים שחוסמים את הדרך אבל ניתן לעקוף אותם ללא בעיה, אתה ממשיך דרומה ומגיע ליציאה של אלעד ממש.
אתה נוסע שניים - שלושה מטר על הדשא / מדרכה ונעמד ברמזור היציאה של אלעד עם הפנים מערבה. ופונה דרומה.
נוסע דרומה כדקה, ואז יורד שמאלה (לכפר ויקטוריה / מוזולאום אלעד) וממשיך בדיוק על הציר ששלחתי בקובץ. (אלא אם אתה מעדיף על הכביש).

יונתןמצפה
21-02-16, 22:21
עכשיו בהחלט הכל ברור.
אם אדע בוודאות שהמעבר שהצעת מספיק גבוה נלך על האופציה הזו. 2 מ' לא יספיקו. מדובר על רכבים גבוהים עם גגונים עמוסים.
אם לא אז או שנעבור בחקלאי או שנעבור דרך נחל שילה לכיוון הכניסה לנחשונים (תלוי במצב הבוץ באזור).
מה שהצעת מהכניסה לנחשונים עד הכניסה לאלעד מובן אבל מרגיש לי מעט "מחוצף" ולא בטוח שזה מתאים. לחבור לכביש נראה שאין בעיה אבל אם רוצים לצאת דרומה זה נראה לא כ"כ יפה.
אנחנו לא נגיע למתקן אדם, הכוונה באמת לחבור לשביל ישראל ולהמשיך דרך תל חדיד, כמו שסימנתי בציר המתוכנן.
הרכבים גיבורים ולא מתרגשים מעבירות. העניין במקרה הזה הוא לחסוך עיכובים מיותרים.

אם יהיה לך מידע על גובה המעבר אשמח לדעת.
בינתיים המון המון תודה!

tamir128
21-02-16, 23:02
חוצפה היא עניין של גאוגרפיה ;).
לא שולח אותך לעשות דברים שאני לא עשיתי... קצת חצוף אבל סביר.
ככה נראית היציאה מהשביל והעליה על הכביש - מבט מזרחה.
https://www.google.co.il/maps/@32.0529809,34.9436008,3a,75y,72.71h,83. 33t/data=!3m6!1e1!3m4!1sNnriFdXwzzsslnOh6Prx FA!2e0!7i13312!8i6656

tamir128
21-02-16, 23:39
באם הנסיעה באמצע השבוע כך בחשבון שהכביש המנדטורי הישן מזרחית ל6 הוא שטח אש פעיל מאד.

רק עכשיו שמתי לב להודעה הזו.
אכן שטח אש (שרישמית לא יבש גם בסופ"ש), אולם כל עוד אתה צמוד לכביש 6, יש להניח שלא יורים לכיוון.
בפועל אני נוסע על הכבישים האלה וגם מעט מזרחה מהם באמצע השבוע, גם ביום וגם בלילה, גם ברכב וגם על אופניים כבר כמה שנים טובות.
עדיין חי.

nitzan
22-02-16, 13:12
שתזכה לאריכות ימים, הבחור בונה מסלול לנסיעה חד פעמית וחבל שיגיע לשער סגור.
שבוע שעבר במשך יומיים באמצע השבוע כל האיזור היה סגור.

יונתןמצפה
22-02-16, 14:57
שתזכה לאריכות ימים, הבחור בונה מסלול לנסיעה חד פעמית וחבל שיגיע לשער סגור.
שבוע שעבר במשך יומיים באמצע השבוע כל האיזור היה סגור.

חברים אין צורך להתווכח...
הנושא של שטח האש נלקח בחשבון על כל המשמעויות.
במידה ויש למישהו מידע נוסף מעבר למה שנכתב כאן לגבי הציר הפנימי של מתקן אדם (בין יער קולה לתל חדיד) אשמח אם תשתפו.
ניצן אתה אומר ששבוע שעבר הציר הזה היה חסום במשך יומיים? איפה בדיוק? באיזה ימים?

de fox
22-02-16, 15:34
בואנה יונתן, מה אתה מתכנן שם?

GodsFather
22-02-16, 18:27
אורי במסע חוצה ישראל לפי הפייסבוק וכנראה בגלל זה לא מגיב.
יונתן, תהנה

יונתןמצפה
22-02-16, 18:28
זה בסדר כבר דיברנו והוא עזר לי.
תודה

nitzan
23-02-16, 13:46
הציר היה סגור מתחת לגשר של כביש 6 לכיוון דרום.בשעות אחר הצהריים בזמן שעברתי שם.

tamir128
23-02-16, 16:16
אני מעולם לא ניתקלתי בזה.
במקרה כזה חוזרים 100 מטר ונוסעים דרך יער שוהם.

יונתןמצפה
26-02-16, 19:16
J
בואנה יונתן, מה אתה מתכנן שם?

אז יצאנו אתמול ב 5 בבוקר מתל פאחר.
עכשיו אנחנו באילת, אחרי 36 שעות רצופות (כמעט) ומעל 700 ק״מ של נהיגת שטח.
היה מטורף...
פרטים בהמשך

תודה לכל מי שנתן מידע. זה בהחלט היה לעזר!

GodsFather
26-02-16, 21:12
700 קמ עם הסמוראי? איך תדלקת? או שנשאת עימך גריקן?

יונתןמצפה
26-02-16, 21:26
700 קמ עצם ג'ריקן? בטח לא בקצב שנסענו...
כן, עם הסמוראי.
גריקנים ותחנות דלק.

צור
27-02-16, 16:26
יונתן תיכנן ציר מופתי של מעל 700 קמ ברמת המעבר כביש וכל צומת קטנטנה
יא שועל איך עם טלפון פטישים אתה מצליח לעדכן את היוטיוב ?

יונתןמצפה
27-02-16, 20:05
יא שועל איך עם טלפון פטישים אתה מצליח לעדכן את היוטיוב ?I

זה מסווג

יונתןמצפה
01-03-16, 08:14
אני חייב לכם עדכון מבחינת המסלול שהתייעצתי איתכם לגביו, אז בגדול זה מה שעשינו:
מאחיטוב נסענו על ציר המוביל עד אחרי כפר סבא ומשם לאורך פסי הרכבת בצידם המערבי עד למול תחנת ראש העין צפון. משם עשינו מעקף קטנטן ונכנסנו מתחת למחלף קסם ממערב לפסים, בגדול עד היציאה מפארק אפק.
מגבעת השלושה המשכנו דרומה ממערב לפסים עד הגשר הגדול ליד כפר סירקין, אכן היו עבודות על הצינור ומעט בוץ אבל שום דבר דרמטי.
מנקודה זו המשכנו דרומה בין הפסים לכביש 6 עד המעבר החקלאי של נחשונים (לא היו שערים סגורים). במעבר החקלאי עברנו את 6 ו 444 והמשכנו על הציר שהומלץ כאן עד צומת הכניסה לאלעד. משם קטע קצרצר על 444 עד הכניסה למוזוליאום מזור ויער קולה, אנדרטת אלכסנדרוני וכניסה לציר של מתקן אדם לתל חדיד.
משם בגדול כמו שהומלץ כאן עד מחלף קרית גת.
הכל הלך בדיוק לפי התכנון וללא הפתעות.
תודה לכל מי שתרם מהידע שלו וסייע בידי לתכנן ציר מדוייק וחלק.

tamir128
02-03-16, 00:41
תודה על העידכון, זה כיף לדעת שהיינו לעזר.

ממתינים שתשפוך קצת יותר אור על המבצע העלום הזה. הצלחת לסקרן.
תמונות?
וידאו?
הקלטת מסלול?
מה בדיוק היה שם בכלל?

יונתןמצפה
02-03-16, 06:55
בקרוב. אני ממתין לחומר המצולם מהחברים.
הכוונה לכתוב איזו כתבה קטנה.
בגדול, זה היה טיול חרמון אילת אבל עם טוויסט, כשהמטרה היתה לצאת מהצפון בחמישי בבוקר ולהגיע לאילת בשישי לפני החושך. סוג של מרתון סיבולת שכזה...
רק שטח. ברצף.
המטרה הושגה! :)

weref
02-03-16, 13:17
כל הכבוד, נשמע כמו חוויה מדהימה ומאתגרת

sent from mobile

סולי
02-03-16, 18:53
יהונתן עשית לי חשק ...
לעלות על האוטו ופשוט לנהוג.

Sent from my SM-G900F using Tapatalk

GodsFather
02-03-16, 21:59
יהונתן עשית לי חשק ...
לעלות על האוטו ופשוט לנהוג.

Sent from my SM-G900F using Tapatalk
מסתבר שזה לא כזה פשוט. אלא אם יש לך תכנית טובה מראש.

asafk
02-03-16, 23:36
או את המפתח לשער...

אסף.

weref
10-03-16, 13:04
יש התקדמות עם הסיפור, מסלול והרקע

sent from mobile

יונתןמצפה
10-03-16, 19:39
הבטחתי ולכן אקיים...
אבל זה ייקח לי עוד טיפונת זמן.
אני מחכה לחומר המצולם מהחברים ובשאיפה להכין איזה סרטון/קליפ/מצגת קטנה.
ברגע שזה יהיה אני אתפנה לכתוב איזו כתבה קטנה לאתר.
בינתיים אם יש שאלות תרגישו חופשי.

de fox
10-03-16, 20:34
כן. מה היה הקטע? התערבות? אתגר?

יונתןמצפה
10-03-16, 20:51
אתגר. בעיקרון.
זה משהו שאני כבר הרבה זמן רוצה לעשות.
נהיגה מהירה זה משהו שאני מאוד אוהב וברוב הטיולים זה לא ממש מתאים.
נהיגה מהירה לאורך זמן ברמת ריכוז גבוהה תו"כ שמירה על הרכב ודגש על שרידות על אחת כמה וכמה.
קצת כמו ראלי חרמון אילת/טעימה מבאחה 1000/ סטייג' מאתגר בדקר, אבל בלי הקטע של להתחרות מול אחרים אלא רק מול השעון.
למזלי, היו מספר שותפים מהקבוצה הקבועה שהרעיון קסם גם להם.
ומסתבר שיש בקבוצה רקורד נחמד של אתגרים מוטוריים הזויים כאלו או אחרים...
http://www.doogigim.co.il/?p=1834
http://www.jeepolog.com/forums/content.php/3521-%D7%A8%D7%90%D7%9C%D7%99-%D7%91%D7%95%D7%93%D7%A4%D7%A9%D7%98-%D7%91%D7%9E%D7%A7%D7%95-2015-%D7%99%D7%95%D7%9E%D7%9F-%D7%9E%D7%A1%D7%A2
http://www.jeepolog.com/forums/content.php/1433-jeepolog-archive

-->