PDA

צפייה בגרסה מלאה : התקנת וו (אוזן) גרירה לסובארו XV מקדימה ומאחורה

udi500
30-01-16, 16:50
כיצד (והיכן) ניתן להתקין וו גרירה (לא לעגלה אלא לחילוץ) בסובארו XV ?

נמרוד
31-01-16, 13:30
איביי??

http://www.ebay.com/itm/NEW-Black-Aluminum-CNC-Car-Racing-Screw-Tow-Towing-Hook-Trailer-For-Japan-Models-/121549131958?fits=Make%3ASubaru%7CModel% 3AXV&hash=item1c4ce490b6:g:ymsAAOSwrklVUb4m&vxp=mtr

udi500
04-02-16, 22:15
תודה, נראה לך שזה בסדר לחילוץ?

נמרוד
04-02-16, 22:23
זה עדיף על כל אופציה אחרת... :rolleyes:
יהיה בסדר ברוב התרחישים שאפשר לדמיין בהם סובארו XV (חול ים, שבילי בוץ).

asafk
05-02-16, 00:09
לי זה נראה חלש יותר מהחתיכן ברזל המקורית. זה אלומיניום לדאווין לא יותר.

אסף.

udi500
05-02-16, 21:27
גם לי נראה גם חלש וגם לא סימטרי לכח שיופעל במהלך החילוץ, רק לשלול פתרונות קל, יותר קשה לומר מה כן....
ולכך עוד לא מתאתי תשובה

dio
07-02-16, 00:52
אני בספק שמותר לחלץ פרייבת ע״י אוזניות גרירה. כוחות הפועלים בזמן משיכה מהבוץ או חול זה לא אותו דבר כמו באספלט עם הגה ישר ועולים על גרר. לעניות דעתי חילוץ נמרץ מידי עלול לשנות גיאומטריה של השלדה

udi500
12-02-16, 00:30
גם אני חושב ככה,
מישהו כבר מצא פתרון לאזניי חילוץ לסובארו XV?

landY
16-02-16, 10:49
המוצר הזה נראה יותר טוב, למרות שלא ממש ברור איך הוא מתחבר.
http://www.ebay.com/itm/FOR-SCION-SUBARU-BOLT-ON-JDM-OCTAGON-LOOK-TRACK-USE-BILLET-BLACK-REAR-TOW-HOOK/301863381831?_trksid=p2047675.c100005.m1 851&_trkparms=aid%3D222007%26algo%3DSIC.MBE% 26ao%3D1%26asc%3D34859%26meid%3Dc0b34144 2d954dc48990077b8e7a787a%26pid%3D100005% 26rk%3D2%26rkt%3D2%26sd%3D121549131958

בכל מקרה, עדיף זוג אוזניים בכל כיוון להפחתת העומס.

h2o
21-12-21, 13:21
מתלבש על הדיון.
אני עם פורסטר דור 5 ומנסה להבין מה הדרך הנכונה (והציוד הדרוש) לגרור/לחלץ את הרכב.
הבנתי שנקודות העיגון הקיימות ברכב (עם הבורג) מתאימות לעומסים קלים בלבד ולא לחילוץ בשטח.

רמי גלבוע
22-12-21, 00:26
יש ב YOUTUBE סדרה נחמדה של בחור בשם מאט, שעובד בחילוצי רכבי שטח (יש לו צ'ירוקי צהוב). <yt-formatted-string force-default-style="" class="style-scope ytd-video-primary-info-renderer" dir="auto" style="text-align: right; word-break: break-word;">Matt's Off Road Recovery</yt-formatted-string>יוצא לו לחלץ הרבה קרוסאוברים מדיונות, והשיטה שלו: להזדחל מתחת לקרוסאובר עם חבל שבשני הקצוות שלו יש קרסים מעוגלים. הוא תופס אותם באופן סימטרי, כנראה על 2 נקודות ברצפת האוטו או - שומו שמיים - על 2 משולשי המתלה?

אם זה מחלק את העומס לשניים, והנהג הגורר לא ברוטאלי, זה מצליח לעבוד. אני מניח שאם זה היה תולש חלקי מרכב ומתלה, הוא לא היה משתמש בזה

asafk
22-12-21, 10:04
השיטה המקובלת היא אכן למשולש התחתון של המתלה. אבל זה לא 100% בטוח מבחינת פוטנציאל נזק. שוקלים רכים עדיפים על קרסים.
כבר דיברנו על זה בהקשרים אחרים - ותמיד עדיף נקודת חילוץ אמיתית אם יש.

אסף.

Sent from my Redmi 4X using Tapatalk

דרור ברלי
22-12-21, 10:26
הויכוח בנושא הזה מדגיש ביתר שאת את שאלת ההתאמה של כלי הרכב האלה לעבודת שטח.
"רכב שטח" זה לא רק הנעה כפולה ועבירות וזויות מרכב ואיכות פעולת ה-TC והמתלים וכו' וכו' אלא גם רמת ההכנה שלו לתרחישי חילוץ במקרה ונתקע.
והנושא הזה כבר נדון כאן בעבר ולא מעט גם בהקשר של כלים גיבורים יותר מסובארו.

בג'יפונים אתם מקבלים גיר של פרייבט וזויות של פרייבט וצמיגים של פרייבט וגם נקודות ריתום של פרייבט כי.... כי זה פרייבט?....

חומר למחשבה.

מנסיון, הבורג המקורי עם הלולאה עושה את העבודה בחילוצים לא מורכבים/ברוטליים מדי. תעבדו עם זה בעדינות, אם לרכב המחלץ יש כננת תעדיפו להשתמש בה (חילוץ בכננת הוא עדין ומבוקר בהשוואה לאימפקטים החזקים שנוצרים בעבודה עם רצועה), ותשתדלו להימנע/לדחות את ההתחברות למשולשי מתלה שמחוברים לאזניים מפח עדין כאפשרות אחרונה שבאחרונות/רק כשאין ברירה אחרת.

landY
22-12-21, 10:31
יצא לי כבר לחלץ פרייבט ששקע עמוק ואי אפשר היה להגיע אפילו למשולשי המתלה… בחיבור של שרשרת דרך החורים של הג׳נט לכננת.
תמיד אפשר לאלתר, ואכן עבודה עם כננת עדיפה על רצועה.
באותו מקרה , לפני שהגעתי - גיפ אחר שהגיע למקום תלש את הוו גרירה המתברג בברוטליות כשהתחבר עם רצועה ופשוט נתן בגז

Sent from my iPhone using Tapatalk

גיא
22-12-21, 11:10
הטבעת גרירה המתברגת של הסובארו אוטבאק. התעקמה / נמתחה גם בשימוש רגוע עם כננת חלשה ( 4500 ליב׳ )

תזהרו עם זה.

נמרוד
22-12-21, 11:24
משיכה דרך הטבעות המתברגות, מן הסתם צריכה להעשות אך ורק בכיוון של הבורג. ברמת המעלות הבודדות. אם כיוון החילוץ לא ממש ישר, אז פשוט לא להשתמש בהן.

גיא
22-12-21, 11:25
משיכה דרך הטבעות המתברגות, מן הסתם צריכה להעשות אך ורק בכיוון של הבורג. ברמת המעלות הבודדות. אם כיוון החילוץ לא ממש ישר, אז פשוט לא להשתמש בהן.

כמובן.

h2o
22-12-21, 12:56
תודה, הרבה מידע שימושי.
אם אני מבין נכון, אני צריך להערך לשני סוגי חילוצים -

כשהחילוץ ישר - אפשרי עם טבעת העיגון. במקרה כזה צריך 2 שאקלים וכבל גרירה אחד.
כשהחילוץ לא ישר - דרך המשולשים. במקרה כזה אם הבנתי נכון צריך מעבר לשאקל והרצועה שמתחברים לרכב המחלץ, עוד שני שאקלים (שמתחברים למשולשים) ורצועה קצרה.

כלומר סה״כ צריך בבסיס 3 שאקלים, רצועה קצרה ורצועה ארוכה.

ומעבר לזה, להעדיף חילוץ עם הבורג (כי עדיף נזק לבורג מנזק למשולשים) ולהקפיד על חילוץ עדין כמה שאפשר (כי פרייבט).

erezgur
22-12-21, 13:01
עד לאחרונה, כאשר דיברו על "שאקלים" הכוונה כמובן הייתה לשאקלים ממתכת עם סגירה בהברגה.
בשנים האחרונות הצטרף לארסנל גם השאקל הרך (היו כאן גם מספר דיונים על ייצור עצמי של שאקל כזה).

אני חושב שבמקומך הייתי רוכש כיום רק שאקלים רכים / גמישים כאלו - פחות משקל קבוע בערכת החילוץ.
הם כנראה פחות נפוצים בחנויות הגדולות של חומרי הבנין וכו', אבל בכל חנות / אתר של ציוד חילוץ לרכבי שטח תמצא אותם.

איל מ
22-12-21, 13:30
כשמחפשים בגוגל תמונות forester 2018 recovry points,עולות כמה תוצאות מעניינות שמתחברות לאין שלדה של הסובארו (לדעתי של הדור הקודם דווקא). זוהי מסגרת עם שתי נקודות עיגון בפינות.
למי שלא עושה שטח באופן מובהק, לא יודע אם משתלם להתעסק עם זה למי שכן, זאת קונסטרוקציה שכל מסגר מתחיל יכול לבנות.
אני לא מצאתי מוכן בולט און לדור 5. ובמיגונים של החברות הגדולות (אספיר, גתוס) לא ראיתי טבעות כחלק מהמיגון (ולמה לא בעצם? זה הרי כל כך מתבקש). כאן נכנסות לתמונה כל הסדנאות הקטנות. m.d.o. למשל, שהם גם באזור חיפה (לבקשת h2o). אין לי נסיון אישי איתם, אבל ראיתי על הרבה רכבים עבודות שלהם שנראו סבבה, וחשוב מזה, המון עבודות קאסטום מייד.
עם זאת,
אנחנו יודעים שתחום הפורסטר פעיל מאוד בשטח, וחבל שנפקדים מהאתר כאן נציגים של מועדוני ההארד קור שלהם.

דרור ברלי
22-12-21, 14:38
ה"הארד-קור" של חובבי הסובארו לחלוטין לא מייצגים את רוב בעלי המכוניות האלה.

אלה אנשים שמשפרים את הפורסטרים/XV שלהם ברמה קיצונית (יחסית, הכל יחסי, כן?...) בעיקר בכל מה שקשור להשקעת זמן ואנרגיה וסכומי כסף גדולים שמביאים את העלות הכוללת של פורסטר משופר בכבדות לשכונה של רכבי כביש-שטח אמיתיים כמו לנדקרוזר/פאג'רו שכבר במצבם הסטנדרטי מהחנות הם מתחילים מנקודה הרבה יותר גבוהה מפורסטר משופר, עבירים ושורדים ממנו בסדרי גודל בתנאי שטח של ממש. זו האמת. מה שמעלה את השאלה "מה הטעם"?..... הסובארואים ההיפר-משופרים האלה נמצאים אצל אנשים שכנראה מרגישים צורך עז להוכיח ש"אפשר גם בסובארו" - ומבחינתי זה הכי אחלה בעולם כי הם נהנים - וכל עוד נהנים ומחייכים אז אני בעד - אבל הם באמת מיעוט ובמיעוט. זו האמת.

רוב בעלי סובארו לא יחליפו את פגוש הפלסטיק המקורי הפגיע לפגוש מתכת שכולל אזני גרירה/חילוץ, ולא יתקינו נעילות או יחליפו זנב-גיר (המכלול שאחראי על מערכת ההנעה הכפולה בסובארו, יש כמה דגמים) או יגביהו קיצוני או יעברו לצמיגי שטח מלא. רק ספורים מביניהם יתעסקו עם התקנת כננות וכו'. עבור הרוב המוחלט בקהילת הסובארו זה רכב משפחתי יומיומי שהם גם מטיילים איתו מדי פעם כמו שהוא, מקסימום מחליפים לצמיגי AT ומתקינים גגון וזהו. הרוב המוחלט של הטיולים שלהם הוא ברמת עבירות שמתאימה למכוניות האלה והיא מספקת לגמרי כי הם מגיעים רחוק מאוד, יחסית. אלה הרוב המוחלט.

הרכב הזה הוא פרייבט AWD מוגבה מעט וזהו. רכב מעולה באמת. אמין, בטוח, נוח, מפתיע ביכולות שלו בשטח עד רמת עבירות בינונית, אבל יש לו כמה מגבלות מולדות כרכב שטח ולולאת הגרירה/חילוץ המתברגת המקורית נמנית על המגבלות האלה - היא מצויינת כדי להעלות את הרכב על מובילית/גרר או למשיכה רגועה בקו ישר, לא לצדדים, לא למכות קשות עם רצועה שיגרמו נזק בפח קורת השילדה או יגזרו את הבורג.

אגב - נקודת ריתום מתברגת דומה אפשר למצוא גם בחלק מדגמי גרנד צ'רוקי WK2 ובסנגיונג רקסטון החדש. חומר למחשבה......

גיא
22-12-21, 15:03
דווקא יש פה את הנציג הכי הררד קור של סובארו בארץ. רוסלן.

h2o
22-12-21, 15:05
ה"הארד-קור" של חובבי הסובארו לחלוטין לא מייצגים את רוב בעלי המכוניות האלה.

אני לגמרי חלק מהרוב במקרה הזה.
לא מחפש לעשות שינויים רציניים באוטו, או לקחת אותו לקצה.
פשוט לא להתפס עם המכנסיים למטה - שתהיה לי היכולת לחלץ את האוטו במצבים בסיסיים, בלי לגרום נזקים לרכב ובלי לכתוב בקבוצות חילוץ ״שקעתי קצת בחול אבל אין לי ציוד חילוץ פליז תבואו לעזור לי״ :p

גיא
22-12-21, 15:06
העיקר. תיקח איתך מים. להכין קפה עד שיגיע החילוץ ;)

Asaf-a
22-12-21, 16:59
אני לגמרי חלק מהרוב במקרה הזה.
לא מחפש לעשות שינויים רציניים באוטו, או לקחת אותו לקצה.
פשוט לא להתפס עם המכנסיים למטה - שתהיה לי היכולת לחלץ את האוטו במצבים בסיסיים, בלי לגרום נזקים לרכב ובלי לכתוב בקבוצות חילוץ ״שקעתי קצת בחול אבל אין לי ציוד חילוץ פליז תבואו לעזור לי״ :p

כדי שתצמצם הסיכון להיתפס עם המכנסיים למטה ולהזדקק לחילוץ, אם יש לך צמיגים מקוריים אז תעיף אותם ותתקין צמיגים מתאימים יותר לשטח במידה המקורית.

מבחינת חילוץ המינימום זה רצועה ארוכה, רצועה קצרה, שני שאקלים רגילים ושני שאקלים רכים, ואת הבורג לטמבון במקום נגיש, יש לי איתו נסיון טוב בחילוץ לא מאתגר

Asaf-a
אסף.א

איל מ
22-12-21, 18:25
יש ב YOUTUBE סדרה נחמדה של בחור בשם מאט, שעובד בחילוצי רכבי שטח (יש לו צ'ירוקי צהוב). <yt-formatted-string force-default-style="" class="style-scope ytd-video-primary-info-renderer" dir="auto" style="text-align: right; word-break: break-word;">Matt's Off Road Recovery</yt-formatted-string>יוצא לו לחלץ הרבה קרוסאוברים מדיונות, והשיטה שלו: להזדחל מתחת לקרוסאובר עם חבל שבשני הקצוות שלו יש קרסים מעוגלים. הוא תופס אותם באופן סימטרי, כנראה על 2 נקודות ברצפת האוטו או - שומו שמיים - על 2 משולשי המתלה?

אם זה מחלק את העומס לשניים, והנהג הגורר לא ברוטאלי, זה מצליח לעבוד. אני מניח שאם זה היה תולש חלקי מרכב ומתלה, הוא לא היה משתמש בזה

לגבי זה...
המאט הזה הוא בחור נחמד, והפבריקציות שהוא עושה לרכבי חילוץ שלו מעניינות, אבל בתור מחלץ, הוא חתיכת חאפר שהשם ישמור. ב90 מהמקרים השיטה שלו היא "בוא נחבר חבל קינטי וניתן מכה/מכות" בעבר, היה יוצא לחילוצים בלי כננת, או ג'ק, או כלים לתיקון פנצ'ר רק חבלים ושרשראות. ואחר כך בשטח מאלתר או פשוט נותן משיכות עד שיוצא... באחד הסרטונים הוא גם מסביר איך הוא מחליט לאן להתחבר, וזה בעיקר כמו הוספת תבלינים של סבתא, לפי הרגש. הוא טוען שכשהוא מתחבר לרכב עדין, הוא נזהר ולא נותן מכות, ואז אתה רואה אותו מתחבר לאיזה ג'יפון מסכן ונותן לו זאפטה שמסובבת אותו ב45 מעלות במקום מתוך בוץ....
הוא גם מסביר את המוטו:רוצה רכב חילוץ כמה שיותר קל (עובד הרבה בסנד הולו) ולא רוצה לקחת סתם ציוד.
רק בתקופה האחרונה הוא התחיל להעלות את כמות החילוצים העדינים שלו עם כננות, וזה תמיד יהיה במקומות בהם אין ברירה (צירים הררים, שפע"צים וכו).

בואו נגיד, שאם אני הייתי נתקע באזור שלו, הוא לא היה הראשון בספר הטלפונים.
מעבר לזה ערוץ מרתק, ואני מנוי עליו, אבל מי שלא שולט במה שהוא עושה, ויקח ממנו רעיונות, עלול למצוא עצמו במפח נפש.

erezgur
22-12-21, 18:55
אז גם אני נהנה לראות את הסרטונים של החילוצים של מאט, ומוסיף להערות של איל - גם צמיג רזרבי אין לו... חוסך משקל :)

גיא
22-12-21, 18:57
לגבי זה...
המאט הזה הוא בחור נחמד, והפבריקציות שהוא עושה לרכבי חילוץ שלו מעניינות, אבל בתור מחלץ, הוא חתיכת חאפר שהשם ישמור. ב90 מהמקרים השיטה שלו היא "בוא נחבר חבל קינטי וניתן מכה/מכות" בעבר, היה יוצא לחילוצים בלי כננת, או ג'ק, או כלים לתיקון פנצ'ר רק חבלים ושרשראות. ואחר כך בשטח מאלתר או פשוט נותן משיכות עד שיוצא... באחד הסרטונים הוא גם מסביר איך הוא מחליט לאן להתחבר, וזה בעיקר כמו הוספת תבלינים של סבתא, לפי הרגש. הוא טוען שכשהוא מתחבר לרכב עדין, הוא נזהר ולא נותן מכות, ואז אתה רואה אותו מתחבר לאיזה ג'יפון מסכן ונותן לו זאפטה שמסובבת אותו ב45 מעלות במקום מתוך בוץ....
הוא גם מסביר את המוטו:רוצה רכב חילוץ כמה שיותר קל (עובד הרבה בסנד הולו) ולא רוצה לקחת סתם ציוד.
רק בתקופה האחרונה הוא התחיל להעלות את כמות החילוצים העדינים שלו עם כננות, וזה תמיד יהיה במקומות בהם אין ברירה (צירים הררים, שפע"צים וכו).

בואו נגיד, שאם אני הייתי נתקע באזור שלו, הוא לא היה הראשון בספר הטלפונים.
מעבר לזה ערוץ מרתק, ואני מנוי עליו, אבל מי שלא שולט במה שהוא עושה, ויקח ממנו רעיונות, עלול למצוא עצמו במפח נפש.

כן …. אההה …..

אבל צוות של 1000 צלמים. רחפנים ובחורה בלונדה .. זה בסדר לקחת.

בכל מקרה. לחורף יש לו את הזחל׳ד המגניב הזה ..

;)

יהיה מעניין.

h2o
25-12-21, 18:39
בעודי מעיף מבט היום בתחתית הפורסטר, נתקלתי בטבעות החביבות האלה -
136613136614136612

מיד אצתי רצתי לספר הרכב ומצאתי את הדבר הבא -
136615
הטבעות האלה נראות די חזקות, ורק לגבי נק׳ העיגון האחוריות יש אזהרה שנועדו לעומס אנכי בלבד.

הטבעות האלה גם ממוקמות במקום שעל פניו נראה הרבה יותר טוב לחילוץ מאשר המשולשים (הכבל יפגע בפחות פלסטיקות בדרך).

דעתכם?

מוטי ג.
25-12-21, 18:50
כתוב טבעות עיגון, לא טבעות חילוץ.

h2o
25-12-21, 19:02
גם המשולשים נועדו לחבר את הגלגל לשלדה ולא לחילוץ :p

מוטי ג.
25-12-21, 19:02
נקודה חשובה, צודק, אני מניח שיתרון בהם הוא פיזור הכוח בשתי נקודות.

raanan
26-12-21, 09:46
136613136614136612

הטבעות האלה נראות די חזקות, ורק לגבי נק׳ העיגון האחוריות יש אזהרה שנועדו לעומס אנכי בלבד.

הטבעות האלה גם ממוקמות במקום שעל פניו נראה הרבה יותר טוב לחילוץ מאשר המשולשים (הכבל יפגע בפחות פלסטיקות בדרך).

דעתכם?

אתה רציני ?
אם תהיה בבוץ (תרתי משמע) , משיכה מנקודות העיגון הללו , תהיה תלישתם במקרה הטוב.
מניח שאם הרכב על משטח לא משופע ויכולת גלגול, אז לא תהיה בעיה לגרור הרכב איתם.

רענן

דרור ברלי
26-12-21, 12:40

מיד אצתי רצתי לספר הרכב ומצאתי את הדבר הבא -
136615

דעתכם?

הפוך גוטה, הפוך. תדאג לשלמות האין-שילדה ולא לפלסטיקים.

אתה באמת רוצה את דעתי?
אז דעתי היא שזו הדוגמה המייצגת להלך המחשבה של רוב רוכשי רכב חדש בכלל.

כל מה שמדאיג אותם זה שלא ייפגעו הפלסטיקים. שריטה בפגוש/נפילה של פס חיכוך מהמפתן - ישר נכנסים לנוהל אבל ותענית. ביום הזכרון ויום השואה ביחד הם לא שפופים ואבלים כמו אחרי שהפגוש של ה-XV קפץ החוצה מהקליפסים שלו באחד הצדדים.

וכדי שזה לא יקרה, הם נכנסים ביודעין ובכוונה תחילה למצבי סיכון מטורפים. שיפועי צד, קריעות צמיגים, רק כדי להימנע משריטה של ענף בצבע שזה עתה קיבל ציפוי נאנו מיוחד בעלות של אלפי שקלים...
וכשנתקעו - יחלצו מהמשולשים ויעקמו ויקרעו את הריצפה/שילדה, על מנת שלא יידפק פגוש פלסטיק....

זה קורה כל הזמן ולא רק בסובארו. כבר נתקלתי בזה גם בהדרכות של רוביקונים, רכב הערסים הלאומי החדש (עפ"י מעריב)... חס וחלילה יישרט הצבע....

זה למה צריך הדרכה. וזה למה חשוב להפנים שרכב מודרני, כל רכב מודרני, גם אם ממתגים אותו כגיבור-על, הוא יקר ועדין ומלא מגרעות וחסרונות וחולשות כרימון ותיקון נזק של כל מגרעת/חולשה כזו שקול לאלפי שקלים רבים במוסך. וכשמתלבטים איזה אוטו לבחור ולקנות - אחרי שסיימתם להתפעל מהמסכים והמולטימדיה והקישוריות ושלל לדים ומצפצפים למיניהם, נא להשתרע מתחת לרכב על רצפת אולם התצוגה (לא לחשוש, היא תמיד נקיה) ולבדוק מאיפה מחלצים ולאן מתחברים (מיד אחרי שבודקים טוב טוב את מידת הצמיגים ואפשרויות החלפתם/הגדלתם) מבחינתי זה עוד אחד מהתנאים לבחירת רכב שמיועד גם לשטח.

בתמונות שהעלית - אלה לא נקודות לחילוץ אלא לריתום/עיגון לאוניה ולמובילית. מתוכננות להפעלת כוח במשיכה של רצועת ראצ'ט כלפי מטה, כלומר לכיוון ריצפת הסיפון באוניה/מובילית ותו לא. שים לב גם שאחרי התקנת מיגונים, כבר אי אפשר להשחיל שום שאקל לחורים של נקודות העיגון האלה.
לחילוץ אתה משתמש בבורג עם הלולאה שמכניסים דרך הפגוש, ובאמת משתדל שהמשיכה תהיה בניצב ושזה יהיה בעדינות מרובה.

ואם זו כבר התקיעה השניה/שלישית, סימן שהדרישות שלך בשטח כנראה גדולות על הרכב הזה ותחשוב ברצינות להחליף אותו למשהו רציני יותר.

h2o
26-12-21, 18:50
רציני לגמרי. "לשכב על הרצפה בסוכנות״ זה בדיוק מה שאני עושה אתכם בשרשור הזה, ויש לי תחושה שפה התשובות יותר טובות.
לא נתקעתי עם הפורסטר עדיין, סה״כ חוקר את הרכב ומבין איך ומאיפה מחלצים, כדי להיות מוכן כשזה יקרה (וזה בטח יקרה מתישהו). לחברים פה יש פי מליון יותר נסיון ממני, ספרו לי כמה רכבים ראיתם שיצאו עם נזק בגלל חילוץ לא נכון? יש לי תחושה שלא מעט ולכן אני מעוניין להגיע לסיטואציה הזו עם ידע בסיסי, ומכאן השאלות.
לענייננו, ברור לי שהנקודות האלה מיועדות לעיגון ולא לגרירה, אבל גם המשולשים לא מיועדים לגרירה.
ואם אני יכול לגרור את הרכב מחתיכת מתכת לא חשובה כמו טבעות העיגון האלה במקום מהמשולשים, למה לא בעצם?

אם הטבעות האלה לא עומדות בעומס אז כמובן שזה לא מתאים לחילוץ, זה מה שניסיתי לברר.

elephant man
26-12-21, 18:55
https://www.subaxtreme.com/shop/subaxtreme-recovery-points/
האוסטרלים שמאוהבים בסובארו ובשיפורים שלהם לשטח (יותר מהאמריקאים) כבר נתנו דעתם לנושא.
זו רק דוגמה אחת של פיתרון

דרור ברלי
27-12-21, 10:29
ספרו לי כמה רכבים ראיתם שיצאו עם נזק בגלל חילוץ לא נכון?

לא בסובארו, וגם החילוץ היה לפי הספר. אבל נקודת הריתום החלשה באחד הדגמים היפניים הפופולריים נתלשה משילדה (עם ביס מהשילדה עצמה) עפה לכיווני כמו רסיס של פצמ"ר וכמעט הרגה אותי. הסטטיסטיקה אומרת שמתישהו היא לא תפספס ומישהו ימות.

אתה מוכרח להבין איזה כוחות מתפתחים בנקודות הריתום הזו בזמן חילוץ. נגיד רכב ששקע עד גחונו בבוץ או בחול או יושב טוב טוב על סלע גדול. לולאת ריתום לאוניה או מובילית שעשויה מחתיכת פח מכופף, לא מיועדת להתמודד עם אימפקט פתאומי מצד אחד, והתנגדות שיכולה להגיע ליותר מפי 2 ממשקלו העצמי של הרכב.

האם משולש מתלה יכול לעמוד בזה בלי להיתלש ולעוף על מישהו? כנראה שכן ואולי אין כאן בעיית בטיחות. השאלה אם אוזן החיבור שלו למרכב הפח של הרכב תעמוד בזה ולא תסיים את החילוץ עם רכב שנוסע עקום והיגוי שמושך לצד אחד.

המסקנה מכל זה היא שיצרן ש"רכב השטח" שהוא מוכר לא מצויד בלולאת ריתום רצינית אחת לפחות מלפנים ומאחור (או לפחות במקום/תושבת/תבריגים להוספת לולאה כזו), כנראה לא באמת מייעד את ה"SUV 4X4 האמיתי" לשימוש בשטח והכל פייק.

ומכאן זו כבר החלטה של הלקוח. אם הוא מבין משהו ויודע מה לחפש, הוא יוכל להסיק מסקנות ולהחליט אם הוא רוכש אוטו כזה. רוב הלקוחות של רכב חדש מין הסתם לא יודעים ולא מבינים ולא רוצים לדעת ולהבין - דעתם מוסחת באמצעות מסכי מולטימדיה/ריפודי עור/כל מיני פטנטים אקטיביים/כל מיני מנצנצים/מהבהבים/מצפצפים/רוטטים/חישוקי ענק עם צמיגי חתך נמוך וכו' וכו'.

זו שיטה שתמיד עבדה. היא תמיד עובדת ותמיד תעבוד - אשכרה כמו על האינדיאנים שהכובשים הספרדים שיחדו באמצעות זכוכיות צבעוניות.

גיא
27-12-21, 11:04
אני ראיתי במו עיני דאסטר מחלץ במכות משאית קלה בבוץ של הירקון.

הלולאה לעיגון לא נתלשה. לפי העין גם לא התעקמה.

אני לא יודע אם זה מזל או משהו. או הזוית שבה זה מולחם. ( קדימה אחורה ולא למטה כמו בצילום של הסובארו )

ואני אישית לא הייתי מנסה את זה על האוטו שלי.

אבל זה תכלס עובד …. אז אולי ההוא שאתה ראית. דרור. זה פאק בהלחמה או ריתוך.

דרור ברלי
27-12-21, 14:03
ריתוך מושלם.
כל כך טוב, שנתלשה חתיכת שילדה.

elephant man
05-01-22, 23:48
בתור אחד שחולץ לא פעם ע הפורסטר שלו, גם מבוץ אומר בביטחון מלא שהנקודות האלו, עמידות בחילוץ
אממה, מי שחילצו אותי - יודעים היטב את המלאכה.
לא מכות, לא משיכות אלימות.
פעם אחת כננת, פעם אחרת משיכה רציפה
בדברים האלה, זה יעמוד.
כל רכב שתמשוך אותו בזווית ובאלימות, יספוג נזקים.

-->