PDA

צפייה בגרסה מלאה : פריפריאלים: בניית ג'ק הדראולי לרכב

tzurlis
25-10-05, 11:35
אמנם לרוב מדברים פה על הרכבים, הפעם מבקש דיון בבניית מוצר נלווה שלדעתי חיוני לרכב: ג'ק החילוץ.
חברת טומקאר מציעה את הטומליפט - ג'ק הדראולי לרכבי שטח.בעקרון לקחו ג'ק הדראולי רגיל 1 טון, הוסיפו צינורות ארוכים יותר מהמקור לגובה התחלתי של כ- 1 מ' עם מתפס ננעל לצד הרכב לגובה המתאים, הוסיפו עקב נעיצה לקרקע, ואת הג'ק עצמו שמו למעלה בחלק הגבוה במקום הנמוך.
את התוצאה והמחיר תראו כאן:
http://www.north.co.il/Product.asp?Pid=1048&Cat2Cat1ID=2671&Cat 2ID=5503#

(אם תלחצו על התמונה תראו הגדלה ופרטים).

עם זה, טומליפט הוא עסק יקר מאוד.
בנוסף, מנסיוני - טומליפט יוציא אותך מרוב התקיעות, בזמן שהייליפט יוציא אותך כמעט מכל תקיעה אפשרית (אפקט ה"כננת" שקיים בהייליפט קשור ומעוגן אנכית לכבל או רצועות במצב "יורד", ולא יכול להיות בטומליפט: כושר ההרמה הגבוה יותר של ההיליפט בטונז' נטו: המסיביות של ההיליפט, בהחלקה מהגבהה קדמית או אחורית במעבר מכשול או יציאה מהתחפרות).
מאידך, הטומליפט אוחז יותר טוב ובוודאי יותר בטיחותי מההייליפט, הרבה יותר קל במשקלו, והרבה פחות מסורבל ומגושם - כל השיקולים משפיעים גם על רכבי תחרות וגם על רכבי שטח רגילים.
בהקשר זה אזכיר גם את ה"דובון" של אבירם ברקאי.
הצעות למתקן הרמה שישלב את היתרונות של כל המוצרים האלה? קל, חזק, מהיר, נוח לתפעול, בטיחותי?

נמרוד
26-10-05, 16:31
אני חייב להגיד שלא הצלחתי להבין מהתמונות מה יש כאן בדיוק. מה המהלך של הטומליפט?

השמשוני יחיעם
26-10-05, 18:54
אמנם לרוב מדברים פה על הרכבים, הפעם מבקש דיון בבניית מוצר נלווה שלדעתי חיוני לרכב: ג'ק החילוץ.
הצעות למתקן הרמה שישלב את היתרונות של כל המוצרים האלה? קל, חזק, מהיר, נוח לתפעול, בטיחותי?

א. חיוני למה??? לחילוץ ????
--- תרכיב כננת ו/או תסע עם חבר + רצועות גרירה == חילוץ.

ב. מתקן הרמה שמשלב את כל היתרונות בעלות של 0 ש"ח = ג'ק ערבי !!!!

ג. לגבי כל השאר 1. הייליפט ,,2. ג'ק עגלה

או שלא הבנתי את הכוונה :roll:

קיד
26-10-05, 23:51
אני חייב להגיד שלא הצלחתי להבין מהתמונות מה יש כאן בדיוק. מה המהלך של הטומליפט?
שמע נמרוד, הג'ק דוחף את הצינור הפנימי = מהלך של גיק הדראולי רגיל.
הדבר המפחיד הוא שהריתום לרכב הוא ע"י חבק עם בורג שניתפס על הציור העבה ע"י כוח החיכוך בלבד של החבק.
אם נניח שהייליפט מסוכן. המכשיר הזה הוא נכות וודאית. מסוכן זו מילה שאפילו לא מתארת מתקן הרמה הפועל על חיכוך. האם הם שמעו על המושג נעילה מכנית בהקשר של אביזרי הרמה?
קיד.

נמרוד
27-10-05, 08:30
שמע נמרוד, הג'ק דוחף את הצינור הפנימי = מהלך של גיק הדראולי רגיל.

זה לא מה שאני מבין, לכן אני שואל.

אני רואה מצב שבאמת מדובר בג'ק הידראולי ארוך מאד, עם הרבה שמן, והמהלך כמעט מכפיל את אורך הג'ק. וזה כן מעניין מאד.

לגבי המשך ההודעה שלך קיד - בדרך כלל אתה צודק כשאתה נחרץ, אני לא בטוח הפעם. או בקיצור, המילים שכתובות שם ושתי התמונות זה פשוט לא מספיק מידע. ומה זה בדיוק "הג'ק של הדקאר"? אני היחיד שמעניין אותו מה זה אומר?

shachar
27-10-05, 09:11
ללא נעילה מיכנית זה אכן נראה מסוכן

"הגק של הדאקר"

בוכנות הידראוליות המופעלות מפנים הרכב שדוחפות מוט לקרקע ומרימות את פינת הרכב.
עוד לפני שהנהג השתחרר מהרתמות הרכב כבר על גק עם גלגל באוויר מוכן להחלפה

tzurlis
28-10-05, 08:52
1. הג'ק של הדקאר: כפי שהבנתי, זהו המתקן הנפוץ יותר שם. ראיתי גם רכבי תחרות ראלי בארץ ממותקנים איתו.
2. מה ששחר אמר.
3. בטיחות: כמו כל המוצרים באתר, גם את זה בדקתי לפני ששמתי למכירה. הנעילה שם טובה, והבטיחות מספקת למרות שלדעתי עוד תשופר - היה ויכוח אם זיזים או לא. לדעתי נעילת בורג חצי עגול תהייה טובה.
לגבי הנעיצה בקרקע, העסק הזה יושב ממש טוב, ואני מתכוון טוב. בפירוש יותר בטיחותי מהייליפט.

בסך הכל, המוצר הזה לא רע בכלל, אבל כמו כל התקן מירוצים - אפשר לקחת אותו קדימה ולעשות אותו יותר יעיל, הרבה יותר זול, וקצת יותר בטיחותי. אני מחפש דרך לעשות לי כזה אבל יותר טוב.

-->