PDA

צפייה בגרסה מלאה : יעוץ בקניית מחשב

heminew
31-01-16, 19:31
מבקש עזרה בקניית מחשב נייד:
האם יש הבדל משמעותי בין מעבד אינטל i3 ל i5 (כלומר, האם שוה את ההפרש של 400-500 ש"ח?)
והאם אותו מחשב עם נתונים דומים -מי עדיף - ASUS או LENOVO?

שימושים - בעיקר עבודה, קבצי אופיס, אינטרנט, תוכנת ניהול תיקי לקוחות. וגם - סטרימינג של וידאו.

תודה מראש

חמי

lizard
31-01-16, 20:35
אין לי הרבה נסיון עם ניידים אבל לדעתי אם אתה קונה (בניגוד למקבל בחינם) אז אם אתה יכול להרשות לעצמך, תקנה את הכי מתקדם שאתה יכול כי כנראה שהוא יחזיק יותר זמן.

prinz804
31-01-16, 20:49
רק לא לנובו. יש להם שירות גרוע ביותר. במקרה של תקלה הם יורידו לך שנה מהחיים.

Sent from my SM-G920I using Tapatalk

המשוטט
31-01-16, 20:51
מצטרף לשאלה ומוסיף עז
אותם נתונים +- אבל תקציב של 2000 שח ......

Sent from my GT-I9100T using Tapatalk

danny_aaron
31-01-16, 20:54
היי ,
יש מספר דברים שאני למחשב שלי הייתי מאוד רוצה שיהיה :
כונן קשיח ssd ולפחות 8 gb של זיכרון ראם אם כדי לקבל אותם הייתי צריך לשנמך את המעבד הייתי עושה את זה .
אבל ביניינו i5 זה דיי מינימום .
כונן ssd וראם גדול יטיסו גם i3 .
ההבדל מורגש די במיידי .
כל מותג שיש לו אבא הוא טוב יחסי .
עלות מול תועלת אתה תקבע אולם מחשב מקרטע יבעס לך את הצורה והטעם הטוב של המחיר הנמוך יחלוף די מהר.
אם אתה לא מפחד ממחשבים מחודשים אתה יכול לקבל אחלה מציאות .
בהצלחה

heminew
31-01-16, 21:56
דני, למה התכוונת כשכתבת "ההבדל מורגש די במיידי" - ההבדל בין מה למה?
באופציות שלקחתי בחשבון, מדובר בכל מקרה ב SSD ו 8GB ראם.
חמי

danny_aaron
31-01-16, 22:46
חמי , הכוונה היתה שאותו מחשב עם דיסק קשיח מסתובב יטוס ברגע שתשכפל אותו ותחליף אותו לSSD
ע"י GHOST ,
לנובו X201 של אשת הבעלים קירטע לה, שיכפלתי את הדיסק של המחשב לSSD והמחשב פשוט המריא ,
וגם היא דיווחה שהמחשב עובד ממש טוב ,
אותה מערכת הפעלה ואותה חומרה בדיוק ורק הדיסק השתנה .
זו היתה כוונתי מורגש במיידי .

zivo
01-02-16, 00:27
כן יש הבדל , I5 עדיף.
SSD חשוב, אבל אתה לא צריך 8GB RAM, 4GB מספיק לך.

boaz avrahami
01-02-16, 07:22
רק לא לנובו. יש להם שירות גרוע ביותר. במקרה של תקלה הם יורידו לך שנה מהחיים.

Sent from my SM-G920I using Tapatalk

עוד לא פגשת כנראה שירות של אסוס. הם יקחול לך שנה מהחיים יחד עם שנה שהמחשב ישכב שם.

מחשבים טובים הם מהסדרות העיסקיות של לנובו - T ו X
ממליץ לך לבדוק גם דל מסדרות ווסטרו או לטיטיוד.

לא מומלץ לקנות מחשבים פשוטים וזולים לעבודה.
הם בנויים פחות טוב והאחריות שלהם פחות רצינית וכשזה פוגע בעבודה זה כבר כואב יותר.
חפש אחריות באתר הלקוח nbd.
שלם קצת יותר וקנה שקט לשלוש שנים.

כונן ssd זה דבר נחמד אבל אם אתה מאיסן הרבה תמונות אז אתה מריך נפח גבוה.
יש כוננים היברידיים שבהם חלק הוא ssd והחלק הגדול דיסק פיזי.
היתרון הגדול בפרופיל שימוש שלך הוא עם ssd יהיה בזמן עליית המחשב ( לא מעניין בדכ) ובזמן כיבוי המחשב. זה מאוד נחמד כשרוצים ללכת הביתה והזמן מתקצר פלאים.

מעבד- i3 לשימושי אופיס רגילים יתן יהיה בסדר אבל עם השנים ושידרוגי מע ההפעלה הוא יהיה איטי יותר

tomergir
01-02-16, 07:56
בהחלט כדאי לך לקנות I5 ולא I3. I3 הוא מעבד שעבר זמנו, זה מורגש משמעותית (מה גם שיש בשוק כבר הרבה זמן I7 אבל זה יותר מידי לצרכים שלך).
זיכרון RAM לצרכים שלך 4GB יכול להספיק, למרות שההפרש במחיר לעומת ה- 8GB הוא בערך 150 שקל.
כונן SSD - לא חסר יתרונות - אמין יותר, מחזיק מעמד יותר זמן( אין בו חלקים נעים ומכאניקה), מהיר מאוד משמעותית, ועל כל אלה משלמים.
אם אתה רוצה מחשב מהיר תקנה SSD , מקסימום תעבוד עם כונן חיצוני לסרטים/תמונות...

boaz avrahami
01-02-16, 07:59
תומר

i3 i5 i7
זה לא מעבד ספציפי אלא קטגוריה.
ככה אינטל מסווגים את המעבדים לפי החוזק שלהם ובכל סדרת מעבדים חדשה נכנסים לקטגוריה מעבדי דור חדש המסווגים בהתאם

כונן ssd לא בהכרח מחזיק יותר טבל מה שחשוב הוא לברר מה הצורך של המשתמש כי אם יאוכסנו עליו הרבה תמונות אז צריך נפח על פני מהירות ואז ssd כבר לא מתאים

https://www.youtube.com/watch?v=GLSPub4ydiM&feature=youtu.be

heminew
01-02-16, 08:21
אוקי, אז הבנתי שעדיף i5, ועדיף לי כונן SSD (אני מעדיף מהירות, לא מאחסן תמונות וסרטים על המחשב הזה), וצריך לבדוק את עניין השרות (חבר אמר שהשרות של DELL טוב...).

תודה לכולם.

boaz avrahami
01-02-16, 08:49
שים לב שיש רמות שירות שונות לפי קווי המוצר.
מחשב ביתי ועיסקי לא מקבלים אותו היחס. יש אחריות במעבדה ואחריות שבאים לאסוף ממך את המחשב והכי טוב שבאים לתקן אותו אצלך יום למחרת

וזה בנוסף לגישה הכללית של כל יצרן.
בכללי השרות של דל גם לדעתי טוב

grand
01-02-16, 14:20
לגבי היצרנים...
גם ל ASUS יש ליין עיסקי, מחשבים שכוללים SSD, ו 3 שנות אחריות בבית הלקוח ע"י טכנאי ( דרך יעל פתרונות שנותנים שרות ל דל), יש לשים לב לעניין, מי שמשווק את ASUS העיסקיים חב' איסטרוניקס.
DELL כמובן מעולים בסדרות שבועז ציין.
פחות מת על לנובו, זה לא מה שהיה...
HP בסדרות החזקות של ה PROBOOK וה SPECTRA גם מעולים, ונהנים משרות ע"י טכנאי בבית הלקוח.
TOSHIBA מחשבים טובים, עם שיווק אגרסיבי ומחירים טובים, יש עליהם מבצע של 3 שנות אחריות (איסוף מבית הלקוח) ששנה ראשונה האחריות כולל הכל.. כולל שבר, גניבה, אבדן, נוזלים וכו'. שווה בדיקה.

בכללי, לדעתי SSD זה חובה, קשה לעבוד על מחשב ללא SSD לאחר שמתרגלים, לצורך ההשוואה I3 עם SSD יהיה מהיר בהרבה מ I7 ללא SSD, ואני לא מגזים.

ניתן לקחת מחשב כמו ה DELL ווסטרו או ליטיטיוד ללא מע' הפעלה, להחליף את הדיסק הקונבציונלי שבא איתו ב SSD 500GB, להתקין חלונות 10, ויש לך מחשב פגז ביד, ובעלות לא גבוהה יחסית.

אדי
01-02-16, 19:18
לצערי לא יכול להמליץ על דל לטיטיוד מסדרה 7450, יותר מדי תקלות בפרק זמן קצר מדי. אמנם אני לא יכול להתלונן על השירות, אבל המוצר שברשותי לא מוצלח בהיבט האמינות.

בשנים האחרונות היה לי ניסיון טוב עם לנובו מסדרה x.לצערי לא יכול להמליץ על דל לטיטיוד מסדרה 7450, יותר מדי תקלות בפרק זמן קצר מדי. אמנם אני לא יכול להתלונן על השירות, אבל המוצר שברשותי לא מוצלח בהיבט האמינות.

בשנים האחרונות היה לי ניסיון טוב עם לנובו מסדרה x.

המשוטט
02-02-16, 14:06
קיבלתי מייל דרך בהצדעה שמציע את המחשבים הללו.

http://www.b-sale.co.il/

זה מתאים לתקציב - http://www.b-sale.co.il/Product/24253042/%D7%9E%D7%97%D7%A9%D7%91-%D7%A0%D7%99%D7%99%D7%93-%D7%93%D7%9C,-3542-Inspiron-%D7%9E%D7%A1%D7%9A-15-6-%D7%9E%D7%A2%D7%91%D7%93-i3-4005U

יש השגות ?
ישמש למסמכים גלישה באינטרנט וצפיה בסרטים.

תודה
אביחי

Sent from my GT-I9100T using Tapatalk

boaz avrahami
02-02-16, 14:20
זה דגם ביתי עם אחריות ואיכויות בהתאם.

לך לווסטרו או לטיטיוד

-->