PDA

צפייה בגרסה מלאה : התמצאות בשטח בעזרת עמוד ענן

YoavR
01-02-16, 19:56
בעקבות שדרוג הטלפון, חשבתי להתחיל להשתמש בו כעזר ניווט.
עד היום הסתדרתי לא רע עם מפות סמ״ש.
אני מכיר את הפלטפורמה של עמוד ענן ומוצא שנקודות העניין שמסומנות במפה תורמות בדר״כ.

אשמח לשמוע דעות ממשתמשים, האם להשקיע ולרכוש את מפת הסמ״ש או להסתפק במפה הטופוגרפית ה״לבנה״ שהאפליקציה מציעה (שעולה פחות מחצי)?
ההתלבטות שלי נובעת בעיקר מכוון שאין לי כוונה שהאפליקציה תחליף את המפת נייר. אני בכל מקרה לא נכנס לשטח ללא מפת סמ״ש גם אם לא הכי מעודכנת.

zerez
01-02-16, 20:26
מפת הסמ"ש כוללת גם את המפה הלבנה והמחיר סביר לחלוטין.
לי יש סמ"ש ושבילנט ואם הייתי צריך לבחור רק סט אחד הייתי בוחר שבילנט.

asafk
01-02-16, 20:36
אישית, השימוש עבורי בעמוד ענן עם מפות לבנות / סמ"ש עדיף על פני שבילנט, מהסיבה שאת המפה הוותיקה אני מכיר מצויין ואם אני נוסע באזור לא מוכר אני מנווט בעזרת מפה - כאשר העמוד ענן משמש יותר למיקום / נקודות עניין. ואז ההתמצאות בין הנייר למסך היא מיידית וטריוויאלית.

אסף.

הדסופה
01-02-16, 20:47
באנדרואיד המפה הלבנה הדיפולטית מספיקה. אין צורך לרכוש לדעתי דבר.
במכשירי אפל כבר נראה שונה.
מקווה ששידרגת למכשיר הנכון 😁

Sent from my GT-I9500 using Tapatalk

ד ו ר ו ן
01-02-16, 21:09
אישית, השימוש עבורי בעמוד ענן עם מפות לבנות / סמ"ש עדיף על פני שבילנט, מהסיבה שאת המפה הוותיקה אני מכיר מצויין ואם אני נוסע באזור לא מוכר אני מנווט בעזרת מפה - כאשר העמוד ענן משמש יותר למיקום / נקודות עניין. ואז ההתמצאות בין הנייר למסך היא מיידית וטריוויאלית.

אסף.
כנ"ל.

יש הבדלים בין המפה הלבנה לסמ"ש שמצדיקים לדעתי את ההפרש.

במינימום, אלו האיתורים בשטח שכלל לא מופיעים בלבנה, ולא מעט שבילים ותכסית שלא מעודכנת.

דרור ברלי
01-02-16, 22:28
גם אני מהאולד-סקול, נוסע תמיד עם מפת נייר.
עד היום המשכתי להשתמש במפות ישנות שתוקפן פג מזמן. בד"כ זה מספיק בהחלט, רק לאחרונה התחלתי להתחדש במפות מעודכנות.

אבל עמוד ענן על הסמארטפון הוא עזר מצויין למציאת המיקום המדויק שלי בשטח, פחות או יותר.
מצד שני, מדי פעם המפה נעלמת ובמקומה מופיעים ריבועים כחלחלים ענקיים על המסך. כנראה בגלל שהתקמצנתי והסתפקתי באפליקציה הבסיסית ללא רכישת המפות. בכל מקרה, נקודות העניין עדיין מופיעות.

YoavR
02-02-16, 05:28
אם אני מבין נכון מהתגובות כאן, המפה הדיפולטית שמגיעה עם האפליקציה זורמת גם ללא קליטה סלולארית?
אז השילוב שלה עם מפת נייר צריך להספיק, לא?

דרור, אתה לא מוצא שהמפות החדשות, אלה שלא בנויות משכבות, חסרות בפרטים ביחס לישנות?

Gil Eli
02-02-16, 06:54
למיטב ידיעתי ללא קנייה של המפות, הניווט מסתמך על הקליטה הסלולרית. אין קליטה - אין מיקום.
זה בדיוק היתרון של קניית המפות - הניווט מסתמך על הגיי.פי.אס.
זאת הסיבה שקניתי את מפות הסמ"ש.

יובל48
02-02-16, 08:12
טעות,התכנה עובדת גם עם המפה החינמית שקיבלת עם קליטת GPS,היא מאד כללית ומופיעים
בה מעט מאד שבילים.

steed
02-02-16, 10:23
על האנדרואיד, המפה החינמית צריכה אינטרנט, אבל קטעים שנצפו נשארים על המכשיר בזום שבו נצפו.

המפה הזו מבוססת על הנתונים של OpenStreetMap ועל העיצוב של Israel Hiking, אבל לא עודכנה מאז השקת גרסת האנדרואיד בתחילת 2015.

נמרוד
02-02-16, 12:31
אם אני מבין נכון מהתגובות כאן, המפה הדיפולטית שמגיעה עם האפליקציה זורמת גם ללא קליטה סלולארית?
אז השילוב שלה עם מפת נייר צריך להספיק, לא?

דרור, אתה לא מוצא שהמפות החדשות, אלה שלא בנויות משכבות, חסרות בפרטים ביחס לישנות?

המפה הדיפולטית שמגיע עם עמוד ענן בטלפון, לא זורמת בלי קליטה, ולטעמי, גם כשיש קליטה, היא חסרת ערך.

כמו שאסף כתב, היא מאד שונה, והרבה פחות מפורטת, מאשר המפה הטופוגרפית שאנחנו רגילים אליה. לכן אתה חייב לרכוש מפה, ופה יש לך באמת התלבטות בין מפ"ת הסמ"ש הקלאסית לבין הממ"ג החדשה, שעם שתיהן אפשר להתנסות באתר האינטרנט ממחשב רגיל בלי בעייה.

בכל מקרה, תתקין את האפליקציה ותנסה, לא עולה גרוש. אני די בטוח שתגיע לאותה מסקנה.

יובל48
02-02-16, 12:33
על האנדרואיד, המפה החינמית צריכה אינטרנט, אבל קטעים שנצפו נשארים על המכשיר בזום שבו נצפו.

המפה הזו מבוססת על הנתונים של OpenStreetMap ועל העיצוב של Israel Hiking, אבל לא עודכנה מאז השקת גרסת האנדרואיד בתחילת 2015.

אמנם אני חדש,גם באנדרואיד וגם בעמוד ענן,אבל אצלי האפליקציה עם המפה החינמית עובדת יפה עם GPS,המסלולים שלי
עולים על המפה,הסמן זז כמו שצריך,הבעייה היחידה היא המפה שדלה בפרטים.

אגב,רכישת מפת סימון שבילים מאפשרת גם שימוש במפת ממ"ג.

idanw
02-02-16, 12:40
אז כנראה שעד עכשיו, תמיד היתה לך קליטה סלולרית.

shayw
02-02-16, 15:09
לעניות דעתי שווה שיהיה לך גם סמ"ש באפליקציה (זווית נוספת להסתכל על העלות של המפות סמ"ש - זה עולה בערך כמו תדלוק אחד...:cool:).
לי יש סמ"ש וזה מצוין (כמובן בנוסף לנייר)

erezgur
02-02-16, 16:50
יובל, אתה צודק בכך שהיא עובדת בהתבסס על מיקום gps ולשם כך לא זקוקים לקליטה סלולרית.
לטובת הורדת אריחי מפה מהשרת זקוקים לגלישה.

סטיד ציין דגם אם קליטה לגלישה, חלקי מפה קיימים בזיכרון המטמון יוצגו.

Sent from my LG-H960 using Tapatalk

נדב ש.
02-02-16, 16:54
אני חושב שתמורת הסכום שאתה משלם אתה מקבל הרבה, אני רכשתי בזמנו mio 7 אינץ' ותוכנה ומרוצה מאוד, כנ"ל חברים שמשתמשים גם ולחלקם היתה תוכנה אחרת ועברו לעמוד ענן.
וכמובן למה לא לפרגן ליואב רופא.

YoavR
02-02-16, 18:28
המפה הדיפולטית שמגיע עם עמוד ענן בטלפון, לא זורמת בלי קליטה, ולטעמי, גם כשיש קליטה, היא חסרת ערך.

כמו שאסף כתב, היא מאד שונה, והרבה פחות מפורטת, מאשר המפה הטופוגרפית שאנחנו רגילים אליה. לכן אתה חייב לרכוש מפה, ופה יש לך באמת התלבטות בין מפ"ת הסמ"ש הקלאסית לבין הממ"ג החדשה, שעם שתיהן אפשר להתנסות באתר האינטרנט ממחשב רגיל בלי בעייה.

בכל מקרה, תתקין את האפליקציה ותנסה, לא עולה גרוש. אני די בטוח שתגיע לאותה מסקנה.

את האפליקציה התקנתי.
האם אני יכול לצפות לאותו סגנון של מפה באפליקציה כמו שניתן לראות באתר ממחשב?

ושוב, אנסה לחדד את השאלה,
ברור לי שהמפה החינמית חסרת ערך.
בהנחה שאני מצוייד במפות נייר סמ״שׁ, האם יש טעם לרכוש את מפות הסמ״ש של האפליקציה?
איזה ערך מוסף יש להן על סט המפות שמוצע למכירה באפליקציה בחצי מחיר?

מכוון שעד היום הסתדרתי בלי ואני בסה״כ רוצה להנות מנקודות העיניין ולהמנע מברבורים בפעמים הנדירות שאני יורד משבילים מסומנים, הנטיה שלי לכוון המפת ממ״ג.

נמרוד
02-02-16, 18:29
ממ"ג מספיק טוב לטעמי.

ד ו ר ו ן
02-02-16, 18:32
אז כנראה שעד עכשיו, תמיד היתה לך קליטה סלולרית.
++
בלי גרסא מלאה אתה תלוי בקליטה.
אופליין זה רק לגרסא המלאה.

תפריד בין ה-GPS, שייתן מיקום מספרי גם בלי תצוגת מפה, ובין מפה שמחייבת או קליטה או אחסון אופליין במכשיר עצמו.

ד ו ר ו ן
02-02-16, 18:35
ושוב, אנסה לחדד את השאלה,
ברור לי שהמפה החינמית חסרת ערך.
בהנחה שאני מצוייד במפות נייר סמ״שׁ, האם יש טעם לרכוש את מפות הסמ״ש של האפליקציה?
איזה ערך מוסף יש להן על סט המפות שמוצע למכירה באפליקציה בחצי מחיר?.

להבנתי נקודות העניין תלויות בקליטה היה ולא רכשת את הגרסא המלאה.

לא בטוח שהן מופיעות באופליין.

idanw
02-02-16, 18:43
להבנתי נקודות העניין תלויות בקליטה היה ולא רכשת את הגרסא המלאה.

לא בטוח שהן מופיעות באופליין.

דווקא נק' העניין כן מופיעות בלי קליטה.
הן מתעדכנות מהרשת הסלולרית כל פעם שפותחים את האפליקציה, ואז מספיק שפתחת פעם אחת את האפליקציה במקום עם קליטה, והנקודות שם.
הבעיה, שאם אין קליטה, תראה רק את המיקום שלך ואת הנקודות על מסך כחול, אם אתה בקטע של מפה עיוורת, זה חביב, אבל לא יותר.

erezgur
02-02-16, 20:12
עידן צודק.

בכל פעם שאתה מפעיל את היישום - הוא מעדכן את מאגר הנקודות שנמצא אצך בעותק מקומי.
אם אין גלישה סלולרית, אתה ממשיך לעבוד עם העותק המקומי שקיים מהפעם הקודמת.

המפה החינמית זהה למה שרואים באתר אם בוחרים את המפה העירונית, למי שרוצה להתרשם. היא למעשה מפה שנבנתה ממפת OpenStreetMap עם השבילים של IsraelHiking כפי שהיו לפני כשנתיים (אבל עם ערכת צבעים שונה).

ארז גור

ד ו ר ו ן
02-02-16, 21:22
מתי תהיה גרסאת ממ״ג לאייפון?..

YoavR
04-02-16, 20:55
תודה לכל המגיבים.
רכשתי את המפה הלבנה (ממ״ג)

עכשיו צריך תושבת וואקום לסמארטפון לשמשה הקדמית.:)
אבל זה כבר שרשור אחר...

-->